مهاجرت پزشکان به سوئد

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

مهاجرت پزشکان به سوئد، شرایط اخذ اقامت کشور سوئد برای پزشکان و سایر متخصصین رشته های پیراپزشکی و روش های مختلف مهاجرت کادر درمان به سوئد در این نوشتار به صورت کامل و جامع بررسی خواهد شد. همواره سوالات زیادی ذهن شما عزیزان را به خود مشغول می کند مانند آیا پزشکان می توانند به سوئد مهاجرت کنند؟ برای کار کردن در کشور سوئد آیا پزشکان نیاز به معادل سازی دارند؟ هزینه های مهاجرت به کشور سوئد چقدر است؟ در این مقاله سعی می کنیم تمامی سوالات شما را پاسخ دهیم. می دانید که مهاجرت کادر درمان به سوئد و یا سایر کشورها همیشه دارای شرایط پیچیده تری نسبت به مشاغل دیگر می باشد. به همین منظور با ارائه این مقاله می خواهیم دید شما را نسبت به این مساله روشن تر کنیم. همچنین مهاجرت پزشکان دارای شرایط خاص و ریزه کاری هایی می باشد به همین منظور داشتن یک وکیل مهاجرتی با تجربه شما را در این راه حمایت می کند. موسسه حقوقی ملک پور با داشتن بیش از 15 سال سابقه در امور مهاجرتی شما سروران گرامی را راهنمایی کرده و تا پایان راه همراه شما خواهد بود. آیا می دانید از طریق وب سایت های موسسه و یا تلفن های موسسه ملک پور می توانید به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید؟ موسسه حقوقی ملک پور شرایط خاصی را برای افراد در نظر گرفته است تا بتوانند به صورت رایگان شرایط اولیه خود را بررسی کنند.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

مهاجرت پزشکان به سوئد

عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

مهاجرت پزشکان به سوئد

فایل ویدیویی کار پزشکان در سوئد

فایل صوتی این ویدیو

شرایط عمومی مهاجرت پزشکان به سوئد

کشور سوئد یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی می باشد. از نظر جغرافیایی کشور سوئد در شمال قاره اروپا قرار گرفته است. در سال های گذشته شرایط زندگی، رفاه، اقتصاد و امنیت این کشور بسیار افزایش پیدا کرده است به همین دلیل کشور سوئد در حال حاضر مقصد خیلی از مهاجرین در سراسر دنیا می باشد. جمعیت این کشور حدود 10 میلیون نفر می باشد. زبان رسمی این کشور سوئدی است. امروزه کشور سوئد برنامه های متعددی را برای جذب مهاجر به ویژه متخصصین در زمینه پزشکی و پیراپزشکی را ارائه داده است. همان طور که گفتیم زبان رسمی این کشور سوئدی می باشد و پزشکانی که قصد مهاجرت از طریق مهاجرت پزشکان به سوئد را دارند به دلیل اینکه با عموم مردم باید در ارتباط باشند نیاز دارند تا زبان سوئدی را فرا گیرند. البته یادگیری زبان سوئدی پیش از مهاجرت الزامی نمی باشد. متقاضیان می توانند این زبان را در کشور سوئد فرا گیرند. از طرفی طبابت کردن در هر کشوری و یا اجازه کار داشتن در هر کشوری شرایط و قوانین خاص خود را دارد. همچنین شرایط ورود به نظام پزشکی کشور ها با یکدیگر متفاوت است. پزشکان و یا سایر متخصصین در زمینه های پیراپزشکی برای مهاجرت از طریق مهاجرت پزشکان به سوئد و یا دریافت ویزای کار نیاز دارند تا مدارک خود را در ابتدای امر معادل سازی کنند. در آخر برای اینکه بتوانند به عنوان پزشک مشغول به کار شوند باید آزمون های مخصوص این کشور را با موفقیت سپری کنند. در این مقاله مراحل معادل سازی مدارک پزشکان را به طور کامل و دقیق بررسی خواهیم کرد.

پرچم سوئد
شرایط عمومی سوئد

مهاجرت پزشکان به سوئد از طریق ویزای کار

پزشکان همواره در تلاش هستند تا بتوانند از مدرک و تحصیلات خود در کشورهایی نظیر سوئد استفاده کنند. از این رو مهاجرت پزشکان به سوئد و دریافت ویزای کار اهمیت بسیاری برای پزشکان دارد. به طور کلی مهاجرت کاری به دو دسته تقسیم می شود که عبارت است از مستقیم و یا غیر مستقیم. در حالت اول به صورت مستقیم متقاضی باید پیشنهاد شغلی دریافت کند تا بتواند از این طریق ویزای کار آن کشور را دریافت کند. ولی برای  مهاجرت پزشکان به سوئد تا زمانی که پزشکان مدارک خود را معادل سازی نکنند هیچ یک از مراکز درمانی و بیمارستان ها اجازه استخدام آنها را ندارند. در نتیجه برای مهاجرت پزشکان به سوئد، معادل سازی مدارک اهمیت فراوانی دارد. برای معادل سازی متقاضیان می توانند بعد از ورود به این کشور دوره های مربوطه را سپری کنند. برای ورود به کشور سوئد ویزاهای متعددی وجود دارد از جمله دوره های کار آموزی، سرمایه گذاری، دوره های زبان و غیره. پزشکانی که از طریق دوره های زبان سوئدی وارد این کشور می شوند به صورت کار آموزی می توانند کار کنند و در نهایت پس از اتمام کارآموزی و یادگیری زبان سوئدی می توانند در این کشور مشغول به کار شوند. مدت زمان دوره های زبان سوئدی در حدود 1 سال می باشد. پس بهتر است قبل از اینکه وارد کشور سوئد شوید تا حدودی دانش سوئدی خود را افزایش دهید تا بتوانید این دوره ها را زودتر به اتمام برسانید و سریعتر وارد نظام پزشکی کشور سوئد شوید. شرایط و قوانین وارد شدن به سیستم نظام پزشکی کشور سوئد برای پزشکان، دندانپزشکان و یا دیگر متخصصین زمینه های پیراپزشکی یکسان است.

لیست رشته های قابل قبول جهت معادل سازی برای مهاجرت پزشکان به سوئد

کشور سوئد برای جذب نیرو متخصص در زمینه های پزشکی، دندانپزشکی و یا سایر مشاغل پیراپزشکی برنامه ویژه ای را برای این عزیزان ارائه کرده است. مهاجرت پزشکان به سوئد از طریق دوره زبان مناسب ترین راه برای متقاضیان پزشک می باشد. آنها می توانند با گذراندن دوره زبان سوئدی و دوره های مربوط به معادل سازی در کشور سوئد وارد نظام پزشکی سوئد شوند. نا گفته نماند که برای شرکت در این دوره ها متقاضیان ویزای 1 ساله جهت آموزش دریافت می کنند. همچنین کشور سوئد فهرستی از رشته های مورد نیاز خود را اعلام کرده است. این مشاغل شامل:

 • شنوایی سنجی (Audiologist)
 • کایروپراکتیک (chiropractor)
 • دندان پزشک (Dental Practitioner)
 • فیزیک پزشکی (medical physicist)
 • تغذیه (dietitian)
 • بهداشت دهان (dental hygienist)
 • پزشک (doctor of medicine)
 • پرستار (Nurse responsible for general care)
 • علوم زیست پزشکی (biomedical sciences)
 • مامایی (Midwife)
 • مشاور بهداشت و درمان (healthcare counselor)
 • مهندسی ارتوپدی (orthopaedic engineering)
 • نسخه نویس (prescriptionist)
 • کار درمانی (occupational therapy)
 • رادیوگرافی (Radiographer)
 • بینایی سنجی (optician)
 • روان شناسی (Psychologist)
 • داروساز (pharmacist)
 • گفتار درمانی (speech and language pathologist)
 • فیزیوتراپیست (Physiotherapist)
 • روان درمانی (psychotherapist)

یکسری از رشته های مرتبط با پزشکی که در این لیست ذکر نشده اند بدین معنی است این رشته نیاز به معادل سازی جهت کار در کشور سوئد ندارند مانند دستیار پرستار و تکنسین داروساز. این افراد بدون معادل سازی می توانند ویزای کار و اقامت کشور سوئد را دریافت کنند.

مهاجرت پزشکان به سوئد و سرمایه گذاری

برای مهاجرت پزشکان به سوئد راه های متفاوتی وجود دارد مانند سرمایه گذاری. در این روش پزشکان از طریق سرمایه گذاری می توانند اقامت سوئد را اخذ نمایند. سرمایه گذاری در کشور سوئد یکی از مناسب ترین و پرطرفدارترین روش ها برای مهاجرت پزشکان به سوئد می باشد، زیرا در این روش سختی های معادل سازی وجود ندارد. به طور کلی سرمایه گذاری در کشور سوئد از طرق مختلف امکان پذیر می باشد مانند ثبت شرکت، خود حمایتی و یا خود اتکایی، خرید ملک، خرید سهام و یا غیره. در بین این روش ها تنها روش راه اندازی بیزینس و ثبت شرکت در کشور سوئد منجر به اخذ اقامت کشور سوئد می شود. هزینه های اولیه جهت ثبت شرکت در سوئد مبلغ 150 هزار کرون و همچنین سرمایه اولیه می بایست معادل 600 هزار کرون باشد. متقاضیانی که تمایل به راه اندازی بیزینس شخصی خود را در کشور سوئد دارند می توانند از این طریق اقامت کشور سوئد را دریافت نمایند. برای راه اندازی بیزینس و یا کسب و کار در کشور سوئد متقاضی باید شرایط این برنامه را رعایت کند. در این برنامه افراد فقط می توانند در بیزینس راه اندازی خود کار کنند و اجازه کار کردن برای دیگران را نخواهند داشت. همچنین بیزینس پلن و یا طرح تجاری آنها در ابتدا باید مورد تایید کشور سوئد قرار گرفته باشد. موارد مهمی که برای سرمایه گذاری در کشور سوئد باید رعایت شده باشد شامل:

 • نشان دادن سابقه قوی متناسب با طرح تجاری پیشنهادی
 • مدرک زبان سوئدی و یا انگلیسی
 • دارا بودن حداقل 50 درصد از سهام شرکت
 • قابلیت ارائه خدمات در کشور سوئد
 • ارائه تمکن مالی جهت هزینه های زندگی خود و خانواده در کشور سوئد
 • ارائه تمکن مالی کافی جهت راه اندازی بیزینس و سرمایه گذاری
 • اثبات تقاضا برای طرح تجاری ارائه شده در کشور سوئد

مهاجرت پزشکان به سوئد از روش تحصیلی

از دیگر روش های مهاجرت پزشکان به سوئد، تحصیلی می باشد. روش تحصیلی هم مانند سرمایه گذاری مورد توجه بسیاری از پزشکان برای مهاجرت می باشد. در این روش پزشکان و یا سایر کادر درمانی به واسطه گرفتن ویزای تحصیلی وارد کشور سوئد می شوند و همچنین در طول زمان تحصیل خود اقدامات لازم جهت معادل سازی مدارکشان را انجام می دهند. دوره هایی که پزشکان برای دریافت ویزای تحصیلی درخواست می دهند می تواند شامل دوره های کوتاه مدت در حیطه بهداشت و سلامت، دوره های مدریتی در مورد کسب و کار و MBA، دوره های زبان و یا دوره های تخصصی باشد. در گذشته تحصیل در کشورهای سوئد، اتریش و نروژ به صورت رایگان بود. در سال های اخیر با حذف قانون تحصیل رایگان اتباع خارجی در حوزه کشورهای اتحادیه اروپا، دانشگاه های اروپا ملزم به قرار دادن شهریه برای تمامی دانشجویان خارجی شده اند. با توجه به اینکه هزینه های تحصیل در کشور سوئد زیاد می باشد در نتیجه تحصیل در سوئد جزو اولویت های اول دانشجویان در اروپا نمی باشد. با این وجود همچنان یکی از روش های ورود به کشور سوئد از طریق دریافت ویزای تحصیلی می باشد. هزینه تحصیل در کشور سوئد حدود 12 تا 18 هزار یورو در سال می باشد. اما داشتن ویزای تحصیلی این کشور دارای مزایایی نظیر اجازه الحاق همراه، اجازه کار همراه، اجازه کار دانشجو و تحصیل به زبان انگلیسی می باشد.

معادل سازی و مهاجرت پزشکان به سوئد

برای مهاجرت پزشکان به سوئد همواره مهمترین امر معادل سازی مدارک آنان می باشد. زیرا پزشکان تنها با معادل سازی می توانند عضو نظام پزشکی کشور سوئد شوند و اجازه کار در زمینه تخصص خود بدست آورند. در این بخش می خواهیم مراحل معادل سازی مدارک پزشکان را کامل برای شما عزیزان شرح دهیم.

 • ارزیابی مدارک

  قبل از هر اقدامی متقاضیان باید مدارک خود را جهت ارزیابی به اداره بهداشت کشور سوئد ارسال کنند. مدت زمان ارزیابی مدارک در این اداره بین 6 الی 8 ماه می باشد. در آخر اداره بهداشت کشور سوئد تاییدیه در رابطه با مدارک تحصیلی متقاضی و دوره های گذرانده شده را می دهد. دراین مرحله نیازی به حضور متقاضی در کشور سوئد نمی باشد.

 • زبان سوئدی

  بعد از اینکه مدارک متقاضیان مورد تایید اداره بهداشت کشور سوئد قرار گرفت، آنها می توانند در دوره های زبان سوئدی این کشور شرکت کنند و پس از به اتمام رساندن این دوره ها در آزمون زبان سوئدی این کشور شرکت می کنند. متقاضیان می توانند این دوره ها را در کشور سوئد فرا بگیرند.

 • دوره های دانشگاهی

  بعد از اینکه متقاضیان دانش زبان سوئدی را به طور کامل فرا گرفتند و در آزمون زبان سوئدی قبول شدند وارد مرحله بعدی می شوند. در این مرحله متقاضیان باید یک ترم در دانشگاه های سوئد در رابطه با دروس تخصصی نظام پزشکی کشور سوئد که شامل قوانین و مقررات مربوط به پزشکان و بیماران در کشور سوئد می باشد را بگذرانند.

 • دوره های کار آموزی

  پزشکان می توانند بعد از یادگیری دوره زبان و یا بعد از اینکه از قوانین نظام پزشکی را یاد گرفتند، وارد دوره های کار آموزی می شوند. در این دوره ها پزشکان حداقل به مدت 6 ماه در بیمارستان ها و یا مراکز درمانی سوئد به عنوان پزشک کارآموز اجازه کار دارند. معمولاً در این مدت پزشکان حقوق هم دریافت می کنند و درآمدی خواهند داشت.

 • آزمون نظام پزشکی کشور سوئد

  در نهایت پس از گذراندن دوره های زبان و دوره های کار آموزی، آزمونی برای ارزیابی پزشکان به صورت عملی و کتبی گرفته می شود تا آمادگی پزشکان را جهت ورود به نظام پزشکی سوئد بررسی کنند. لازم به ذکر است، این آزمون در کشور سوئد به صورت محدود برگزار می شود. در صورتی که متقاضیان بتوانند این آزمون را با موفقیت سپری کنند می توانند مدرک نظام پزشکی سوئد را دریافت کنند. همچنین پس از دریافت این مدرک پزشکان می توانند به عنوان پزشک در بیمارستان ها و یا سایر مراکز درمانی کشور سوئد استخدام شوند و حتی امکان بازگشایی مطب خود را دارند.

گام به گام تا کار در خارج از کشور

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید به تنهایی ( بدون کمک وکیل مهاجرت ) در خارج از کشور کار پیدا کرده و برای اخذ اقامت خود اقدام نمایید.

راهنمای گام به گام تا کار در خارج از کشور

مهاجرت پزشکان به سوئد و هزینه ها

در این مقاله روش های گوناگونی برای مهاجرت پزشکان به سوئد خدمتتان توضیح دادیم. هر کدام از این روش ها دارای هزینه های متفاوتی هستند. در این بخش از مقاله می خواهیم در مورد هزینه های زندگی در کشور زیبای سوئد و هزینه ها در رابطه با معادل سازی مدارک پزشکان به سوئد صحبت کنیم. با توجه به زمان بر بودن و دشوار بودن دوره های معادل سازی، ممکن است متقاضیان نتوانند در حین تحصیل کار کنند و درآمدی داشته باشند، زیرا که آنها باید تمام تلاش و تمرکز خود را بر روی دوره های آموزشی بگذارند. به همین منظور پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدامی هزینه های زندگی خود را در حدود 18 ماه در حساب بانکی داشته باشید. هزینه های دوره زبان سوئدی سالانه بین 8 الی 12 هزار یورو می باشد. مدت زمان دوره بستگی به سطح زبان سوئدی افراد دارد. به همین دلیل در ابتدای این مقاله خدمتتان گفتیم پیش از اینکه به کشور سوئد بروید بهتر است تا حدودی به زبان سوئدی آگاهی داشته باشید. این دوره ها گاهاً تا 18 ماه هم ممکن است زمان ببرد. علاوه بر هزینه های دوره های زبان، متقاضی باید توان پرداخت هزینه های خود و خانواده را دارا باشد که باید از طریق یک حساب بانکی آن را اثبات کند. به طور کلی هزینه زندگی در کشور زیبا سوئد به صورت ماهیانه برای هر نفر متوسط 1000 تا 1500 یورو می باشد که بخش زیادی از این مبلغ، حدود دو سوم آن مربوط به هزینه های اسکان متقاضیان می باشد. سایر هزینه ها را سعی کردیم در جدول زیر برای آگاهی شما عزیزان جمع آوری کنیم.

خدمات و کالا

هزینه (یورو)
آب معدنی

1.5

یک کیلو موز

2
یک لیوان کاپوچینو

3.4

یک کیلو برنج

2.3
پرس یک نفره مک دونالد

7.6

عضویت در باشگاه ورزشی (ماهیانه)

32
آپارتمان تک خوابه (مرکز شهر)

786.12

شارژ، اینترنت و غیره (ماهیانه)

65.7

مهاجرت پزشکان به سوئد و حقوق دریافتی

برای مهاجرت پزشکان به سوئد دانستن میانگین حقوق کادر درمانی، پزشکان و پرستاران اهمیت فراوانی دارد. بدون شک افرادی که تمایل به مهاجرت به کشور سوئد دارند باید اطلاعاتی در رابطه با حقوق و دستمزد پزشکان بدانند تا تصمیم خود را برای مهاجرت قطعی کنند. میانگین حقوق پرستار رجیستر شده در این کشور سالیانه 466،282 کرون سوئدی می باشد. یعنی دستمزد پرستاران متوسط ساعتی 224 کرون می باشد. 7،647 کرون هم مزایای مازاد برای پرستاران مطابق با قانون کار در کشور سوئد می باشد. حقوق پزشکان در سوئد به طور متوسط ماهیانه 177،237 کرون سوئدی و 2،126،844 کرون سالیانه می باشد.

مهاجرت پزشکان به سوئد و ویزای همراه

دریافت ویزای همراه در مهاجرت پزشکان به سوئد حائز اهمیت فراوانی برای متقاضیان می باشد. خوشبختانه کشور سوئد برای خانواده احترام بسیاری قائل می باشد و سعی بر این دارد تا خانواده ها را از یک دیگر جدا نکند. لازم به ذکر است که تمامی ویزای کشور سوئد مانند کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری امکان بردن همراه را دارند. همراه به همسر و فرزندان زیر 18 سال گفته می شود. همچنین در ویزاهای تحصیلی اجازه کار به همراه دانشجو داده می شود. نکته قابل توجه این است که متقاضیان حتی زمانی که برای گذراندن دوره های زبان وارد کشور سوئد می شوند می توانند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را همراه داشته باشند. در این مدت امکان تحصیل رایگان برای فرزندان وجود دارد. برای دریافت ویزای همراهان، متقاضی اصلی باید تمامی هزینه های زندگی خود و خانواده را همان طور که گفتیم در حساب بانکی سپرده داشته باشد.

مدارک لازم برای مهاجرت پزشکان به سوئد

مهاجرت پزشکان به سوئد نیاز به آماده سازی یکسری مدارک دارد.

 • پاسپورت با اعتبار حداقل 2 سال
 • تمکن مالی یکی دیگر از موارد مهم برای مهاجرت پزشکان به سوئد می باشد. متقاضی باید به اداره مهاجرت کشور سوئد ثابت کنی که توانایی پرداخت هزینه های خود و خانواده را در کشور سوئد دارد. طبق گزارشات به دست آمده حداقل هزینه برای متقاضی اصلی معادل 8370 کرون و برای نفر همراه 3300 کرون و در صورت داشتن فرزند برای هر فرزند معادل 2100 کرون می باشد. در نتیجه برای یک خانواده 3 نفره میزان تمکن مالی که باید ارائه شود حدود 165240 کرون کشور سوئد می باشد.
 • بیمه نامه درمانی (متقاضی و خانواده)
 • مدارک تحصیلی + ریز نمرات
 • سوابق کاری به همراه ترجمه

مهاجرت پزشکان به سوئد و دریافت اقامت دائم کشور سوئد

مهم ترین موارد در مهاجرت پزشکان به سوئد دریافت اقامت دائم کشور سوئد و همچنین دریافت تمامی آثار حقوقی شهروندی این کشور می باشد. برای اینکه بتوان به کشور سوئد وارد شد شرایط تا حدودی دشوار و سخت می باشد اما به طور کلی کشور سوئد کشور مهاجرپذیری می باشد و قوانین مختلفی برای مهاجرین از جمله پزشکان و سایر متخصصین در نظر گرفته است. توجه داشته باشید در برخی از کشورها بعد از اینکه چند سال هم در آن کشور کار و زندگی کنید باز هم متقاضیان نمی توانند اقامت آن کشور را دریافت کنند مانند کشور امارات. اما در کشور سوئد در صورتی که متقاضیان به مدت 5 سال زندگی و کار کنند و همچنین مالیات های مربوطه را پرداخت نمایند می توانند برای دریافت اقامت کشور سوئد اقدام کنند. علاوه بر این اگر بتوانند اداره مهاجرت این کشور را متقاعد سازند که در این مدت به طور کامل با فرهنگ، زبان سوئدی و زندگی مردم این کشور آگاهی کامل پیدا کردند می توانند به راحتی اقامت دائم سوئد را اخذ نمایند. داشتن اقامت دائم این کشور مزایای بسیاری از جمله درمان و بهداشت و تحصیل رایگان را به همراه دارد.  همچنین متقاضیانی که اقامت دائم را دریافت کنند می توانند به راحتی وام بدون بهره از دولت دریافت کنند.

خدمات موسسه حقوقی ملک پور در مورد مهاجرت پزشکان به سوئد

پرونده مهاجرت بر خلاف تصور همه عزیزان دارای پیچیدگی ها و ریز کاری های خاص خود می باشد. در نتیجه برای اینکه بتوانید با خیال آسوده مهاجرت کنید بهتر است کار مهاجرت خود را به وکلای خبره در امر مهاجرت بسپارید. موسسه حقوقی ملک پور با داشتن سوابق بی نظیر در امور مهاجرتی به خصوص در مهاجرت پزشکان به سوئد می تواند شما متقاضیان عزیز را در امر معادل سازی مدارک، تحصیل، کار آفرینی و یا ثبت شرکت به درستی راهنمایی کند. این مقاله توسط تیم مجرب موسسه حقوقی ملک پور تهیه و تدوین شده است و هر گونه کپی برداری از این مقاله بدون ذکر منبع غیر قانونی می باشد. لازم به ذکر است که روند معادل سازی پزشکان در کشور زیبا سوئد حدوداً 1 سال طول می کشد. این زمان ممکن است به دلایل مختلف نظیر روند پاسخگویی سفارت و غیره کم یا زیاد شود. همان طور که گفتیم مهاجرت پزشکان به سوئد دارای پیچیدگی های خاص خود می باشد. توصیه می کنیم علاوه بر داشتن یک وکیل خبره، لازم است پزشکان محترم تا حدودی قوانین و شرایط این کشور را بدانند تا با آگاهی بیشتری وارد کشور سوئد شوند و بتوانند سختی های مهاجرت را برای خود و خانواده شیرین کنند. برای این منظور شما می توانید با تهیه محصول فوق العاده گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت اطلاعات خود را در سطح یک وکیل افزایش دهید.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

پاسخ به سوالات مربوط به مهاجرت پزشکان به سوئد

آیا امکان مهاجرت پزشکان به سوئد وجود دارد؟

امروزه کشور سوئد برای جذب بیشتر نیروی متخصص در زمینه پزشکی، شرایط ویژه ای را برای پزشکان در نظر گرفته است. شما می توانید از طرق مختلف نظیر تحصیلی، سرمایه گذاری و یا معادل سازی مدارک خود به کشور سوئد مهاجرت کنید.

معادل سازی پزشکان برای دریافت ویزا کاری در کشور سوئد چگونه است؟

پزشکان و یا سایر کادر درمانی برای اینکه بتوانند اجازه کار به عنوان پزشک را در کشور سوئد دریافت کنند نیاز به معادل سازی دارند. در ابتدا با شرکت در دوره های زبان سوئدی می توانند مهارت صحبت به زبان سوئدی خود را افزایش دهند سپس در دوره های تخصصی شرکت کرده و پس از قبول شدن در این دوره ها و گذراندن کارآموزی در کشور سوئد می توانند عضو نظام پزشکی سوئد شوند.

مهاجرت پزشکان به سوئد فقط از طریق معادل سازی امکان پذیر است؟

خیر، معادل سازی یکی از روش های مهاجرت پزشکان به کشور سوئد می باشد. راه های دیگری برای این عزیزان وجود دارد از جمله تحصیلی و سرمایه گذاری. افرادی که معادل سازی برایشان دشوار است می توانند از طریق سرمایه گذاری وارد این کشور شوند و در نهایت با راه اندازی بیزینس خود اقامت دائم این کشور را رای خود و خانواده دریافت نمایند.

آیا همراهان پزشکان هم در این پروسه می توانند همراه متقاضی باشند؟

بله، کشور سوئد احترام ویژه ای برای خانواد قائل می باشد و همواره سعی بر این دارد تا کل اعضای خانواده در کنار یکدیگر باشند. به همین دلیل در ویزاهای تحصیلی اجازه کار فول تایم برای همراه هم داده می شود. همچنین فرزندان متقاضی هم می توانند به صورت رایگان در کشور سوئد تحصیل کنند.

سخن نهایی در مورد مهاجرت پزشکان به سوئد

مهاجرت پزشکان به سوئد و نحوه معادل سازی مدارک پزشکان به صورت کامل در این نوشتار بررسی شد. همانطور که گفتیم برای مهاجرت کادر درمان به سوئد راه های زیادی وجود دارد. در صورتی که پزشکان بخواهند در آینده طبابت کنند و یا از تخصص خود در این کشور به عنوان پزشک استفاده کنند و همچنین اصلی ترین شرط یعنی مدارک خود را معادل سازی کنند، می بایست مسلط به زبان سوئدی باشند. برای این کار بهتر است قبل از هر کاری زبان سوئدی خود را تقویت کنند. بعد از گذراندن دوره های زبان در کشور زیبا سوئد، پزشکان می بایست در دوره های تخصصی که شامل دوره های عملی و تئوری می باشد شرکت کنند. سپس در صورتی که متقاضیان نمره قبولی از این دوره ها را دریافت کنند می توانند وارد دوره های کار آموزی شوند و در آخر مدرک خود را معادل سازی کنند. در این مقاله علاوه بر معادل سازی پزشکان، پرستاران و سایر کادر درمان در مورد نحوه مهاجرت آنها از طرق دیگر از جمله تحصیلی و سرمایه گذاری صحبت کردیم. موسسه حقوق ملک پور با داشتن تجارت ارزنده در زمینه مهاجرت کادر درمان به سوئد همراه شما خواهد بود. چنانچه نیاز به مشاوره رایگان دارید می توانند با کارشناسان مجرب ما تماس حاصل فرمایید و یا از طریق مراجعه به وب سایت های موسسه ملک پور درخواست خود را ثبت نمایید. مشاورین ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند و شرایط شما را برای هر یک از این روش ها مورد ارزیابی قرار می دهند. علاوه بر این شما عزیزان می توانید نظرات و سوالات خود را در قسمت دیدگاه ها بنویسید. مشاورین ما پاسخگوی شما عزیزان هستند.

1 پاسخ
 1. ناشناس
  ناشناس گفته:

  سلام
  38 ساله پزشک هستم آیا مادامی که در حال گذراندن دردوره زبان سوئدی در کشور سوئد هستم. می توانم همسر و فرزندانم را به همراه داشته باشم. و اینکه اجازه کار برای خودم و همسرم در آن زمان وجود دارد؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *