مهاجرت پزشکان به سوئیس

مهاجرت پزشکان به سوئیس

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و بررسی میزان حقوق

مهاجرت پزشکان به سوئیس ، سوئیس به دلیل توجه زیاد به آموزش و مراقبت های بهداشتی مشهور است. به همین دلیل ، بسیاری به دانشکده های پزشکی مشهور در جهان می روند. برخلاف سایر کشورهای اروپایی ، سوئیس در مورد پذیرش افراد خارجی برای تحصیل پزشکی کاملاً سختگیرانه عمل می کند. اما ، اگر مشخصات را داشته باشید ، این فرصت را خواهید داشت که در یکی از بهترین مدارس جهان تحصیل کنید. سوئیس کشوری نسبتاً کوچک اما بسیار مهم در اروپا است. بیشتر قلمرو آن توسط آلپ اشغال شده است ، در حالی که اکثر مردم در فلات زندگی می کنند که در آن مراکز مهم اقتصادی مانند بازل ، ژنو و پایتخت زوریخ واقع شده اند. سوئیس که به استراحتگاه های شکلات و زمستانی مشهور است ، همچنین یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان است که بالاترین ثروت اسمی را برای هر بزرگسال دارد. این یک کشور حیاتی برای تجارت و روابط خارجی است و این شهرت به همراه چشم اندازهای زیبا و شرایط زندگی ، آن را به یکی از مقاصد برتر برای مهاجرت متخصصان خارجی به اروپا تبدیل کرده است. در این مقاله مراحل پزشکی شدن در سوئیس و  رزیدنتی در سوئیس  را مورد بررسی علمی قرار می دهیم.

موسسه حقوقی ملک پور  mie  اتریش می تواند شما را در امر مهاجرت به بیش از 70 کشور از جمله کشور سوئیس کمک شایانی نماید. همچنین شما می توانید با موسسه تماس رایگان برقرار نمایید تا شرایط شما به صورت تخصصی مورد بررسی قرار گیرد تا بتوانید برای انتخاب کشور بهترین گزینه را برگزینید.

مهاجرت پزشکان به سوئیس

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور سوئیس
 • مهاجرت پزشکان به سوئیس از طریق کار
 • مهاجرت پزشکان به سوئیس از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت پزشکان به سوئیس از طریق تحصیل
 • روند معادل سازی مدارک پزشکی در سوئیس
 • هزینه های تحصیل مهاجرت پزشکان به سوئیس
 • میزان حقوق و درآمد پزشکان و پرستاران در سوئیس
 • شرایط اخذ ویزای همراه و الحاق خانواده در سوئیس
 • مدارک مورد نیاز مهاجرت پزشکان به سوئیس
 • شرایط اخذ اقامت دائم و حق شهروندی برای پزشکان در سوئیس
 • خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور در زمینه مهاجرت پزشکان به سوئیس
 • سخن پایانی

درباره کشور سوئیس

سوئیس ، به طور رسمی کنفدراسیون سوئیس یک کشور اروپای مرکزی است. از جنوب با ایتالیا ، از غرب با فرانسه ، از شمال با آلمان و از شرق با اتریش و لیختن اشتاین همسایه است. در سطح اروپا ، این عضو موسس اتحادیه تجارت آزاد اروپا است و عضو منطقه شینگن است ، اما نه اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا. در کشور چهار زبان ملی صحبت می شود. آلمانی (64.9٪ سخنران) ، فرانسوی (22.6٪ سخنران) ، ایتالیایی (8.3٪ سخنران) انگلیسی به طور مکرر و به طور فزاینده ای در کار و مدیریت استفاده می شود. جمعیت 9 میلیون نفر است (تخمین 2015). زوریخ و ژنو دو مرکز مهم اقتصادی و شهرهای جهانی هستند در حالی که برن پایتخت سوئیس است.

سوئیس یکی از بهترین سیستم های بهداشتی در جهان را دارد. امید به زندگی در بدو تولد 82.1 سال است. برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی ، سیستم مراقبت های بهداشتی سوئیس مبتنی بر مالیات نیست و توسط کارفرمایان تأمین مالی نمی شود بلکه توسط شخص از طریق کمک به برنامه های بیمه درمانی پرداخت می شود. این سیستم جهانی است اما توسط هر کانتون اداره می شود.

پرچم سوئیس
شرایط عمومی سوئیس

مهاجرت پزشکان به سوئیس از طریق کار

همه شهروندان کشورهای شینگن مجاز به شروع کار به عنوان پزشک در سوئیس هستند ، البته اگر دارای مجوز پزشکی باشند. سایر افراد خارجی نیز علاوه بر مدارک پزشکی و مجوز به اجازه اقامت نیاز دارند. اگر بیش از 90 روز در این کشور اقامت داشته باشید ، باید برای ویزای ملی سوئیس اقدام کنید. در حالی که درخواست ویزای شینگن معمولی می تواند به صورت آنلاین انجام شود ، ویزای ملی باید در سفارت محلی سوئیس درخواست شود. روند درخواست ویزا به طور کلی سریع و آسان است ، حداقل یک بار با سفارت وقت می گیرید ، اما توجه داشته باشید که قبل از اقدام برای ویزا ابتدا باید کار پیدا کنید. بدین منظور در سیستم ویزای آنلاین سوئیس و  وب سایت ها می توانید به جستجوی کار بپردازید و مستقیماً درخواست دهید. همچنین  درخواست موقعیت “Assistenzart”  است. با ارسال نامه الکترونیکی به آنها می توانید برای موقعیت Assistenzart با Bundesamt fur Gesundheit (BAG) اقدام کنید. برای دستیابی به این ام تسلط به زبان المانی و موفقیت در آزمون مربوطه الزامی است.

کلیه پزشکان آموزش دیده خارجی با مدرک تحصیلی از کشوری که عضو EEA است می توانند با استفاده از مجوزی که در کشور خود بدست آورده اند در سوئیس شروع به کار کنند ، در صورت داشتن شرایط زبان ، همچنین لازم است در کانتونی که آنها می خواهند به آنجا منتقل شوند برای مجوز از اداره پزشکی کانتونال (KAZA ) ثبت نام کنند . به عنوان مثال ، اگر کسی بخواهد در زوریخ کار کند ، باید به اداره بهداشت محلی مراجعه کند. روند پزشکان خارج از EEA کمی پیچیده تر است ، زیرا آنها ابتدا باید ویزاهای کاری خود را مرتب کنند و در بیمارستان سوئیس استخدام کنند. آنها همچنین نیاز به گذراندن آزمون پزشکی فدرال سوئیس دارند تا علاوه بر گرفتن مجوز از کانتون محلی ، مجاز به کار در این کشور به عنوان یک متخصص پزشکی باشند.

مهاجرت پزشکان به سوئیس از طریق سرمایه گذاری

شما می توانید در طرح ارائه پلن تجاری خود ، سرمایه ایی با حداقل ارزش 1 میلیون CHF سرمایه گذاری کنید. شما باید ثابت کنید که سرمایه گذاری شما با حفظ مشاغل موجود یا ایجاد مشاغل جدید ، شبیه سازی فناوری های جدید یا توسعه منطقه ، به نفع جامعه است. سرمایه گذاری باید در کانتون محل اقامت شما انجام شود و برای مدت زمان اقامت شما حفظ شود. شما عزیزان یم توانید مقاله سرمایه گذاری در سوئیس را مطالعه بفرمایید.

مهاجرت پزشکان به سوئیس از طریق تحصیل

شرایط مورد نیاز برای دانشکده پزشکی مانند سایر دوره های دانشگاه سوئیس است. به طور کلی ، دانشجویان بین المللی نیاز به داشتن مدرک (حداقل 3 سال در مدت زمان) از یک دانشگاه معتبر دولتی و تسلط به زبان آۀمانی و سوئیسی می باشد. از آنجا که پذیرش در مدارس پزشکی سوئیس به دلیل محدودیت های پذیرش سال 1998 بسیار محدود است ، رقابت سخت است. برای محدود کردن متقاضیان ، دانشگاه های ژنو ، لوزان و نوشاتل روند انتخاب دقیق داخلی را مشاهده می کنند. سایر دانشگاه ها یک آزمون مقدماتی برگزار می کنند. برای شرکت در این آزمون ، باید از طریق وب سایت دانشگاه های سوئیس اقدام کنید و هزینه CHF 200 را پرداخت کنید. آزمون مقدماتی برای پزشکان سالانه از ماه ژوئیه برگزار می شود. در دانشگاه های بازل ، برن ، چور ، لوسرن ، سنت گالن ، سهر و زوریخ به زبان آلمانی ارائه می شود.

در دانشگاه فریبورگ دانشجویان می توانند به دو زبان فرانسوی یا آلمانی تحصیل کنند.  سوئیس به دلیل تأکید بر تحصیلات و در عین حال ، برای یک سیستم مراقبت بهداشتی با استاندارد بالا مشهور است. سوئیس در هنگام تحصیل اهمیت زیادی به علم می دهد و دانشکده های پزشکی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. سوئیسی ها به حرفه پزشک احترام می گذارند و آنها برای ایجاد یک رابطه قوی بیمار و پزشکی اهمیت زیادی قائل هستند.  دانشکده های پزشکی آموزش و تحقیق در زمینه های مختلف را ارائه می دهند و آنها در این زمینه خاص از تحصیلات بسیار رقابتی هستند. هرکسی که مایل به شروع تحصیل در پزشکی انسانی ، دندانپزشکی ، دامپزشکی یا عمل جراحی در ترم پاییز 2021 است ، باید تا 15 فوریه 2021 به صورت الکترونیکی در دانشگاه های سوئیسی ثبت نام کند. تعداد پذیرش ها در هر سال تحصیلی در سطح فدرال تصمیم گیری می شود. اگر رقابت برای دانشگاه ها مانند سال های گذشته همچنان شدید باشد ، ممکن است محدودیت های پذیرش در برخی از دانشگاه ها اعمال شود. این موارد شامل آزمون های استعداد قبل از دوره یا افزایش انتخاب داخل دانشگاه در طول سال اول تحصیل است. ورود به دانشکده های پزشکی آلمان و فریبورگ برای دانشجویان داخلی و خارجی مستلزم گذراندن یک آزمون رقابتی به نام “test d’apitude pour les études en médécine ”  است که توسط مرکز توسعه آزمون و تشخیص (CTD مرتبط با گروه روانشناسی) انجام می شود در دانشگاه فرایبورگ) به نمایندگی از کنفرانس دانشگاه سوئیس به نام “le Conseil des hautes écoles de la Conférence suisse des hautes écoles (CSHE)”. .

آیا می توانید به عنوان دانشجوی بین المللی در مدارس پزشکی سوئیس تحصیل کنید؟

بله. اما طبق شورای آموزش عالی ، فقط یک گروه منتخب از خارجی ها پذیرفته می شوند. این شامل:
• شهروندان لیختن اشتاین
• اتباع خارجی (یا همسران ، شرکای آنها) دارای اجازه اقامت سوئیس یا لیختن اشتاین
• شهروندان خارجی کشورهای اتحادیه اروپا ، ایسلند و نروژ که دارای مجوز کار سوئیس هستند
• اتباع خارجی با هر تابعیت ، والدین آنها شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا ، ایسلند و نروژ و دارای اجازه اقامت سوئیس هستند
شهروندان خارجی که:
• مجوز کار سوئیس که به مدت 5 سال بدون وقفه بوده است
• لیسانس سوئیس یا کانتونال
• لیسانس حرفه ای فدرال ، لیسانس لیختن اشتاین ، یا لیسانس تخصصی معتبر ملی

سوئیس از یک برنامه درسی 6 ساله پزشکی پیروی می کند که به 2 قسمت تقسیم می شود ، یعنی یک درجه لیسانس (سالهای 1 تا 3) و سپس یک مدرک کارشناسی ارشد در پزشکی انسانی (سالهای 4 تا 6). درجه لیسانس در پزشکی انسانی موضوعات اصلی را پوشش می دهد. در دانشگاه فریبورگ ، سال اول به مباحث فیزیک ، شیمی ، زیست شناسی و سیستم های اندام می پردازد. سال دوم بر مورفولوژی و عملکرد متمرکز است ، در حالی که سال گذشته با درک مکانیسم های بیماری سروکار دارد. برای اخذ این مدرک دانشجو باید قبل از پایان  دوره کارآموزی چهار هفته پرستاری را بگذراند. از طرف دیگر ، مدرک کارشناسی ارشد در پزشکی انسانی ، دانش ، مهارت و توانایی علمی لازم را برای تمرین بالینی به دانشجویان می آموزد. به عنوان مثال دانشگاه زوریخ از یک برنامه درسی اصلی پیروی می کند. به این موارد ، ماژول های انتخابی در مراقبت تسکینی ، درمان درد ، داروی سرپایی و خانواده ، شامل چند مورد.

برای تکمیل دوره کارشناسی ارشد ، دانشجویان باید دوره های کارآموزی را گذرانده و همچنین یک پایان نامه ارائه دهند. طبق قانون فدرال مشاغل پزشکی MedPA ، کسانی که دوره 6 ساله را به پایان می رسانند باید در امتحان مجوز فدرال سوئیس شرکت کنند. این یک الزام برای هر پزشکی است که مایل به آموزش بیشتر در بیمارستان ها و اقدامات پزشکی است. این تحصیلات تکمیلی توسط موسسه سوئیس برای تحصیلات تکمیلی و آموزش بیشتر در پزشکی نظارت می شود و حداقل 3 سال طول می کشد ، جایی که پزشک نقش یک دستیار پزشک را بر عهده می گیرد. پس از آنکه دستیار پزشک آموزش تحصیلات تکمیلی را به پایان رساند ، سپس می تواند در یک آزمون تخصصی شرکت کند. پس از گذراندن این آزمایش ، پزشک می تواند بیماران را به طور مستقل پذیرش کند.

برنامه زمانبندی دانشگاه سوئیس با محدودیت پذیرش

مهلت ثبت نام در دانشگاه های سوئیس

15.02.2021

توصیه شورای دانشگاه پس از تجزیه و تحلیل وضعیت ثبت نام

March 2021

مهلت ثبت نام در دانشگاه های سوئیس  برای شرکت در آزمون

25.05.2021

تاریخ اجرای آزمون

25.05.2021

دانشگاهها نتایج آزمون استعداد را به داوطلبان اعلام می کنند

آغاز ماه اوت

زمانبندی ثبت نام بدون محدودیت پذیرش

مهلت ثبت نام در دانشگاه های سوئیس

15.02.2021

توصیه شورای دانشگاه پس از تجزیه و تحلیل وضعیت ثبت نام

March 2021

ثبت نام

30.04.2021

روند معادل سازی مدارک پزشکی در سوئیس

کلیه پزشکان آموزش دیده خارجی با مدرک تحصیلی از کشوری که عضو EEA است می توانند با استفاده از مجوزی که در کشور خود بدست آورده اند و در صورت داشتن شرایط زبان ، در سوئیس شروع به کار کنند ، همچنین لازم است برای اخذ مجوز از اداره پزشکی کانتونال (KAZA ) در کانتی که آنها می خواهند به آنجا منتقل شوند ،  ثبت نام کنند.  به عنوان مثال ، اگر کسی بخواهد در زوریخ کار کند ، باید به اداره بهداشت محلی مراجعه کند. روند پزشکان خارج از EEA کمی پیچیده تر است ، زیرا آنها ابتدا باید ویزاهای کاری خود را مرتب کنند و در بیمارستان سوئیس استخدام شوند. آنها همچنین نیاز به گذراندن آزمون پزشکی فدرال سوئیس دارند تا علاوه بر گرفتن مجوز از کانتون محلی ، مجاز به کار در این کشور به عنوان یک متخصص پزشکی باشند.

فارغ التحصیلان پزشکی خارجی که دوره دستیاری خود را به پایان نرسانده اند می توانند در سوئیس ثبت نام کنند اما در ابتدا فقط می توانند به عنوان دستیار پزشک کار کنند. بعداً با تجربه اگر در آزمون قبول شوند می توانند به عنوان پزشك عمومی كار كنند.  برای دریافت پروانه پزشکی در سوئیس پزشکان باید قبلاً دوره رزیدنسی را در خارج از کشور به پایان رسانده باشند و باید عنوان متخصص داشته باشند. پس از ثبت نام پزشک باید . مجوز حرفه پزشکی آکادمیک توسط کانتون ها صادر می شود ، سازمان ثبت اسناد به آنها کمک می کند تا به آنها امکان دسترسی آسان به داده های این حرفه ها را بدهند. همانطور که در مورد سایر کشورهای اروپایی اتفاق می افتد ، آموزش پزشکی در سوئیس به مدت 6 سال به طول می انجامد ، 3 سال اول آن لیسانس است و پس از آن 3 سال تحصیلات تکمیلی را می گذراند. بعد از اتمام تحصیلات پزشکی در سوئیس ، یا قبل از شروع اقامت ، هیچ آزمایش یا معاینه اضافی وجود ندارد. با این حال ، فارغ التحصیلان خارج از EEA باید برای قبول شدن در یک دوره اقامت سوئیس ، هر دو قسمت از آزمون پزشکی فدرال سوئیس را قبول کنند ، که اولین مرحله برای تبدیل شدن به یک پزشک پزشکی در سوئیس است.

پس از اتمام تحصیلات پزشکی ، کلیه فارغ التحصیلان سوئیس یا سایر کشورهای شینگن می توانند اقامت خود را در سوئیس آغاز کنند. اقامت مانند شما برای هر شغلی درخواست می شود و هیچ شرایط یا مدرک خاصی برای انجام شما وجود ندارد. قبل یا بعد از اتمام اقامت سوئیس نیازی به معاینه اضافی نیست ، اما اگر می خواهید بعد از اقامت در آنجا کار خود را ادامه دهید ، باید در آزمون پزشکی فدرال سوئیس شرکت کنید. سوئیس برای اتخاذ مجوز پزشکی در اروپا ، هم برای اتباع سوئیس و هم برای خارجی ها ، دقیق ترین مراحل را انجام می دهد. 3 راه اصلی برای دریافت مجوز پزشکی در کشور وجود دارد.

اولین مورد این است که از یک دانشکده پزشکی سوئیس فارغ التحصیل شوید ، پس از آن بلافاصله واجد شرایط اقامت می شوید و سپس قبل از گرفتن مجوز ، در آزمون پزشکی نهایی شرکت می کنید. گزینه دوم درخواست اقامت 3 ساله در سوئیس است که ابتدا باید در هر دو قسمت از آزمون پزشکی ملی قبول شوید. گزینه نهایی این است که 2 سال دیگر به عنوان اقامت کار کنید ، بنابراین در کل 5 سال ، پس از آن فقط با گذراندن قسمت کتبی آزمون پزشکی می توانید مجوز پزشکی دریافت کنید.

پس از انجام یکی از این مراحل ، شما یک پزشک مجاز در سوئیس می شوید و مرحله آخر ثبت نام در دفتر پزشکی محلی کانتونال است.

هزینه های تحصیل مهاجرت پزشکان به سوئیس

سوئیس اغلب به عنوان کشوری بسیار گران قیمت تلقی می شود و فقط برای افراد ثروتمند و شرکت های بزرگ در دسترس است. با این حال ، هزینه های کلی زندگی و تجارت در سوئیس بسیار مطلوب با آلمان ، فرانسه ، هلند و ایالات متحده آمریکا مقایسه می شود. هزینه حمل و نقل ، ارتباطات ، منابع انرژی و سیستم های دفع زباله پیشرفته در سوئیس بیش از هزینه ای نیست که برای ترافیک و تخریب محیط زیست در جای دیگر پرداخت شده است. در اکثر کشورهای اروپایی ، شهریه برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا ، EEA بیشتر از دانشجویان EU ، EEA است. سوئیس یک استثنا است. در اینجا ، شهریه تحصیل در اکثر دانشگاه های دولتی برای همه دانشجویان بین المللی ، صرف نظر از ملیت آنها یکسان است. دانشگاه های دولتی سوئیس بودجه قابل توجهی از دولت دریافت می كنند. به همین دلیل هزینه های تحصیل در مقایسه با هزینه هایی که دانشگاه های انگلیس یا ایالات متحده از آنها می گیرند مقرون به صرفه تر است. دانشجویان بین المللی که با یک برنامه مبادله ای به سوئیس می آیند هیچ شهریه ای پرداخت نمی کنند. هزینه های تحصیل مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد سالانه 400 تا 3,700 یورو  و مقطع دکترا 100 – 900 یورو می باشد. به طور کلی ، شما شهریه و هزینه های ثبت نام را در دانشگاه ها و کالج های دولتی سوئیس پرداخت می کنید. دانشجویان بین المللی باید هزینه ثبت نام 50 تا 80 یورو و شهریه 750 تا 3000 یورو در هر ترم را بسته به موسسه در نظر بگیرند.

میزان حقوق و درآمد پزشکان و پرستاران در سوئیس

فردی که در پرستاری در سوئیس کار می کند معمولاً سالانه حدود 120,000 CHF درآمد کسب می کند. محدوده حقوق از 76,800 CHF  کمترین میانگین تا 230,000 CHF  بالاترین میانگین ، حداکثر حقوق واقعی بیشتر است. این متوسط ​​حقوق سالانه شامل مسکن ، حمل و نقل و سایر مزایا است. حقوق و دستمزد بین شغل های مختلف پرستاری به شدت متفاوت است.  حقوق متوسط ​​129،000 CHF در سال است ، به این معنی که نیمی (50٪) افرادی که در پرستاری کار می کنند کمتر از 129,000 CHF دریافت می کنند در حالی که نیمی دیگر بیش از 129,000 CHF درآمد دارند. متوسط ​​نشان دهنده ارزش دستمزد متوسط ​​است.

شرایط اخذ ویزای همراه و الحاق خانواده در سوئیس

همراهان ساکنان دائمی سوئیس می توانند برای پیوستن به خانواده خود به سوئیس مهاجرت کنند ، اما ساکنان موقت نیاز به اجازه ویژه ای از مقامات محلی کانتون خود دارند. اخذ ویزای همراه برای شهروندانی که از کشوری در اتحادیه اروپا یا اتحادیه تجارت آزاد اروپا ( EFTA) باشند (کشورهای اتحادیه اروپا بعلاوه ایسلند ، لیختن اشتاین ، نروژ و سوئیس) شرایط متفاوتی اعمال می شود. با این حال ، اگر شهروند اتحادیه اروپا ، افتا نیستید ، فقط بستگان ساکنان دائمی می توانند تحت الحاق خانواده به سوئیس بیایند. ساکنان موقت بایستی برای آوردن خانواده به سوئیس باید از مقامات محلی کانتون خود اجازه ویژه بگیرند. این بدان معنی است که اگر شما مجوز اقامت سوئیس C را داشته باشید ، خانواده شما می توانند در برنامه پیوستن خانواده به شما در سوئیس بپیوندند. اگر فقط اجازه اقامت موقت B را دارید ، نمی توانید این کار را انجام دهید. با این حال ، تحت شرایط خاص ممکن است امکان پذیر باشد. این در اختیار مقامات محلی مهاجرت کانتون است که تصمیم می گیرند آیا شما می توانیئ ویزای همراه را اخذ کنید یا خیر.

مدارک مورد نیاز مهاجرت پزشکان به سوئیس

برای تحصیل پزشکی در سوئیس شما همانند کشورهای دیگر نیاز است که دیپلم 12 ساله داشته باشید تا بتوانید در این مقطع و رشته، تحصیل کنید. برای تحصیل پزشکی در سوئیس شما نیاز به قبولی در آزمون مربوطه دارید. پس داشتن نمره قبولی جهت دریافت پذیرش در رشته پزشکی در سوئیس، از الزامات است. در زیر به مدارک موردنیاز جهت دریافت پذیرش تحصیل پزشکی در سوئیس پرداخته ایم. توجه داشته باشید که دانشگاه های مختلف ممکن است از شما انگیزه نامه و یا توصیه نامه هایی را درخواست کنند که بایستی آن ها را نیز ارائه دهید.

 • کپی پاسپورت
 • نمره قبولی در رشته پزشکی
 • ترجمه مدارک تحصیلی
 • انگیزه نامه
 • عکس
 • مدرک زبان
 • معرفی نامه از مدرسه متقاضی
 • تکمیل فرم درخواست
 • تکمیل فرم درخواست
 • 2  قطعه عکس
 • گذرنامه و کپی ویزاهای قبلی ( داشتن حداقل 3 ماه اعتبار و دو صفحه خالی )
 • تأیید بیمه درمانی مسافرتی با حداقل پوشش 30,000 € در سوئیس و کل منطقه شینگن.

شرایط اخذ اقامت دائم و حق شهروندی برای پزشکان در سوئیس

سوئیس یک انتخاب و رویای محبوب برای کسانی است که اقامت خود را با سرمایه گذاری یا ویزای طلایی در نظر می گیرند. اما واقعیت اخذ اقامت یا تابعیت در سوئیس از طریق سرمایه گذاری کاملاً متفاوت است. پس از تحقیقات اولیه ، بیشتر سرمایه گذاران به گزینه های جایگزین نگاه می کنند. نه تنها نیاز سرمایه گذاری بسیار زیاد است ، بلکه شرایط نیز بسیار سختگیرانه است.  سوئیس به دلیل سیستم مالی در سطح جهانی ، استاندارد زندگی بسیار بالا ، آموزش عالی و مراقبت های بهداشتی و ثبات سیاسی بسیار مشهور است. این عضو منطقه شینگن است و از مسافرت بدون ویزا برای ساکنان و خانواده های آنها اطمینان حاصل می کند. برنامه اقامت طلایی آن افراد تحصیل کرده و ثروتمند است و فقط در عرض 2-4 ماه اقامت سوئیس را برای شما و خانواده شما اعطا می کند. درخواست ویزای طلایی سوئیس می تواند شامل اعضای نزدیک خانواده شما باشد: همسر و فرزندان خردسال (زیر 18 سال). برای درخواست اقامت سوئیس باید زیر 55 سال داشته باشید و سابقه کیفری نداشته باشید. مصاحبه دقیق نیز بخشی از روند درخواست است و ساختار آن بسیار بیشتر از سایر برنامه های ویزای طلایی است. روند کار بسیار سریع است و فقط 2-4 ماه بین زمان ارسال و دریافت اقامت می گذرد. به محض اینکه اجازه اقامت شما اعطا شد ، شما و خانواده تان بدون ویزا به تمام 26 کشور منطقه شینگن در اروپا دسترسی کامل خواهید داشت. گذرنامه سوئیس با دسترسی بدون ویزا به 155 کشور در رتبه چهارم شاخص قدرت گذرنامه قرار دارد. اگر تابعیت سوئیس را به خود بگیرید ، می توانید تابعیت / ملیت فعلی خود را حفظ کنید (و همچنین دارای دو تابعیت یا بیشتر باشید) تا زمانی که کشور مبدا شما نیز آن را بپذیرد. به دلیل توانایی حفظ ملیت های دیگر علاوه بر تابعیت سوئیس ، شهروندان انگلیس که واجد شرایط هستند ، تصمیم می گیرند تابعیت سوئیس را پس از رای انگلستان برای خروج از اتحادیه اروپا بگیرند.

خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور در زمینه مهاجرت پزشکان به سوئیس

مهاجرت به سوئیس  دارای مراحل پیچیده و قانونی می باشد . پزشکانی که خواهان مهاجرت به سوئیس هستند بایستی برای موفقیت در این زمینه از وکلای مجرب و متخصص استفاده کنند. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه در این زمینه همراه شما عزیزان تا حصول نتیجه خواهد بود. برای ارسال مدارک بایستی مدارک خود را به سازمان بهداشت در سوئیس ارسال کنید . دولت سوئیس ایمیلی مبنی بر اینکه شما پزشک یا پرستار محسوب می شوید و بر اساس ساعات معین بایستی دوره بگذرانید . به طور مثال شما پرستار هستید و سه سال از مدارکتان پذیرفته شد، اگر به زبان سوئیسی مسلط باشید و بعد از گذراندن این دوره می توانید به عنوان پزشک در سوئیس مشغول به کار شوید. پس از تاییدیه معادل سازی مدارک ، دانشجویان بایستی در دوره های زبان سوئیسی ثبت نام کنند. هزینه های تحصیل در دوره زبان بین 7000 تا 12000 یورو می باشد. برای کالج زبان سوئیسی معمولا بیش از 1 سال ویزا نمیدهند. در طول این یک سال بایستی برای تحصیل دوره پرستاری بایستی برنامه ریزی کنید . پیشنهاد موسسه حقوقی ملک پور در این زمینه این است که دانشجویان در کشور خود ، زبان سوئیسی را یاد بگیرند. چون همزمان یادگیری زبان سوئیسی و معادل سازی دوره ها کار سختی است. میزان تقاضا برای  دندان پزشکان و پرستاران بالا می باشد.  کسانی که خواهان مهاجرت به سوئیس هستند ، ابتدا مدارک معادل سازی خود را به وزارت بهداشت سوئیس ارسال کنید . موسسه حقوقی ملک پور در تمامی مراحل همچون: معادل سازی ، کالج و گذراندن دوره زبان سوئیسی در کنار شما عزیزان خواهد بود .

مقالات مرتبط

سخن پایانی

مهاجرت پزشکان به سوئیس ، دانشگاههای سوئیس از بهترین دانشگاههای اروپا هستند و بسیاری از مردم از سراسر قاره و خارج از کشور سوئیس را به عنوان مقصد تحصیل خود انتخاب می کنند. دانشجویان پزشکی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و هزاران نفر از آنها سالانه به دانشگاه های سوئیس مراجعه می کنند. به دلیل محدودیت های پذیرش ، همه در مدارس پذیرفته نمی شوند و هر سال آزمون استعدادیابی برای انتخاب دانش آموزان با بالاترین نمره انجام می شود. شما عزیزان یم توانید سوالات خود را در زمینه مهاجرت پزشکان به سوئیس را در انتهای مقاله سوالات خود را مطرح کنید تا مشاورین سریعا پاسخگوی شما باشند.

6 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. میانگین حقوق پرستاران در سوئیس 95800 فرانک سوئیس (CHF) می باشد به این معنی که 50% از پرستارانی که در سوئیس کار می کنند حقوقی کمتر از 95800 فرانک سوئیس (CHF) دریافت می کنند و نیمی دیگر از پرستاران حقوقی پایین تر از 95800 فرانک سوئیس (CHF) دریافت می نماید.

   پاسخ
 1. شیدا
  شیدا گفته:

  سلام . من ۳۳ سالمه و ارشد پرستاری دارم با 4سال سابقه کار در بیمارستان و معدل 18. براساس شرایط من کشور سوییس پذیرش داره؟

  پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. شما با این شرایط نمی توانید مستقیم در کشور سوئیس کار کنید . بلکه بایستی در کشورهایی همچون: آلمان ، سوئد و دانمارک مدرک خود را معادلسازی کنید و اگر صرفا کار در سوئیس رو می خواهید بایستی در کشور آلمان معادلسازی را انجام بدین و یعد از یادگیری زبان آلمانی می توی=نین در این کشور شروع بکار کنین.

   پاسخ
 2. سعید
  سعید گفته:

  سلام و عرض ادب.ببخشید ایا کشور سوییس برای تخصص پزشکی هم بورسیه میکنه؟ اگر میکنه میشه لطفا شرایطش رو توضیح بدید؟ ممنونم

  پاسخ
  • shahidi
   shahidi گفته:

   سلام وقت بخیر. سوئیس در کل کشور گرانی برای زندگی و تحصیل محسوب می شود. برای رشته پزشکی نیز عمدتاً بورسیه ارائه نمی شود مگر اینکه دانشگاه پس از چند ترم تحصیل بنا به شرایط تحصیلی شما تخفیف شهریه در نظر بگیرد. در برخی کشورها مانند فرانسه، آلمان و اتریش اگر به زبان آن کشورها تحصیل پزشکی داشته باشید هزینه تحصیل شما رایگان می شود ولی کماکان تامین هزینه های زندگی بر عهده شماست.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *