مهاجرت پزشکان به عمان.اصلی

مهاجرت پزشکان به عمان ، عمان یکی از بهترین سیستم های بهداشت جهانی در جهان را دارد و این کشور خدمات بهداشتی درمانی رایگان را به همه عمانی ها ارائه می دهد و از خدمات مراقبت از ساکنان خارجی کمک هزینه می کند. بخش مراقبت های بهداشتی در کشور تحت نظارت وزارت بهداشت (وزارت بهداشت) و آزمایشگاه کنترل کیفیت مرکزی قرار دارد. در پایان سال 2016 ، وزارت بهداشت 74 بیمارستان در کشور داشت که مجموعاً 6589 تختخواب دارد – که معادل 14.9 تختخواب در هر 10 هزار نفر است. علاوه بر این بیمارستان ها ، وزارت بهداشت همچنین عهده دار 266 مرکز بهداشت اولیه ، داروخانه ها و کلینیک ها و همچنین 1105 کلینیک خصوصی است. سایر کلینیک های این کشور توسط پلیس سلطنتی عمان ، نیروهای مسلح سلطنتی و دانشگاه سلطان قابوس اداره می شوند. حتی وقتی سایر ملل شاهد ناآرامی های سیاسی در بهار عربی بودند ، عمان پایدار و صلح جو باقی ماند.

با این حال ، بسیار توصیه می شود که pats سابق به دین و فرهنگ محلی احترام بگذارند. عبادیسم ، یک شاخه محافظه کار اسلام ، دین محلی است و از ساکنان خارج از کشور انتظار می رود که به سنت های آن مانند عدم خوردن ، آشامیدن و استعمال دخانیات در ماه رمضان ، پوشیدن لباس متوسط ​​در اماکن عمومی و غیره احترام بگذارند. هیئت تخصصی پزشکی عمان (OMSB) با فرمان سلطنتی شماره 31/2006 که در 2 آوریل 2006 صادر شد تاسیس شد. OMSB یک نهاد مستقل است که در مسقط واقع شده است و وظیفه دارد استانداردها و معیارهای مناسب برای تمرین و توسعه مشاغل بهداشتی را تدوین کند. هدف این هیئت ارتقا عملکرد حرفه ای ، توسعه مهارت هایی است که باعث غنی سازی ادبیات علمی و استفاده صحیح از دانش در زمینه های مختلف تخصص های بهداشتی می شوند.

در این مقاله مهاجرت پزشکان به عمان  ، معادل سازی مدارک پزشکی در عمان و میزان حقوق پرستاران و پزشکان در عمان  می پردازیم . ما همچنین هزینه های مربوط به زندگی و تحصیل پزشکی در عمان مورد بررسی علمی قرار می دهیم. چنانچه شما عزیزان بعد از مطالعه مقاله سوالی داشتید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید تا مشاوران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

مهاجرت پزشکان به عمان

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور عمان
 • مهاجرت پزشکان در عمان از طریق تحصیل

 • کار پزشکان خارجی در عمان
 • معادل سازی مدارک تحصیلی پزشکان در عمان
 • میزان حقوق پزشکان در عمان
 • میزان حقوق پزشکان و پرستاران در آلمان
 • هزینه زندگی و تحصیل پزشکان در عمان
 • اخذ تابعیت و اقامت در عمان
 • خدمات موسسه حقوقی ملک پور در زمینه مهاجرت پزشکان به عمان
 • سخن پایانی

درباره کشور عمان

عمان ، کشوری که سواحل جنوب شرقی شبه جزیره عربستان را در محل تلاقی خلیج فارس و دریای عرب اشغال کرده است. شهر زیبای و بزرگ مسقط ، پایتخت عمان است که با بیش از 1.3 میلیون نفر ساکن در کلانشهر کانون مهاجران کشور است. علاوه بر پایتخت ، صلاله بزرگترین شهر است و به دلیل منطقه آزاد و بندر باری که دارد نیروی کار زیادی را به خود جذب می کند. سلطان قابوس حاکم عمان است و در سال 1970 به قدرت رسید و او را به طولانی ترین فرمانروای جهان عرب تبدیل کرد. دین رسمی این کشور اسلام است . پایتخت عمان ، شهری بندری در سواحل شمال شرقی ، هزینه زندگی کمتری در کنار جاذبه های طبیعی و فرهنگی برای مهاجران فراهم می کند.

پرچم عمان
شرایط عمومی عمان

بیشتر قسمتهای داخلی این کشور در منطقه شنی ، بی درخت و تا حد زیادی بی آب شبه جزیره عربستان معروف به روبو الخالی قرار دارد. این منطقه هنوز حوزه عشایر بادیه نشین است ، اگرچه امروزه توسط خطوط لوله انتقال نفت و گاز نیز عبور می کند. به زبان عربی و انگلیسی به طور گسترده ای در عمان صحبت می شود و هفته کار از یکشنبه تا پنجشنبه است. منطقه شهری مسقط-معراع مدتها است محل زندگی تعداد قابل توجهی از نژاد پارسی و بازرگانانی از نژاد جنوب آسیا است که برخی از آنها نیز در امتداد البینه زندگی می کنند. از میان افراد مشهور می توان به لیواتیه اشاره کرد . با اینکه عربی زبان رسمی کشور عمان  می باشد ، ولی زبان های  انگلیسی ، فارسی و اردو نیز صحبت می شود . حدود 70 درصد درآمد دولت از ذخایر نفتی و گازی تا مین میشود. مسقط خود محل مرکز خرید عمان است ، یک مرکز خرید 145000 متر مربع به دلیل افتتاح در سال 2021 و یک نقطه عطف در عمان 2040 ، یکی دیگر از اقدامات نوسازی است. با افتتاح موزه ملی ، که دو هزاره میراث و تاریخ را از طریق نمایشگاه دائمی بیش از 5000 اشیا به نمایش می گذارد .

عمان یک مکان بسیار دوستانه و امن برای سفر است . در عمان مالیات بر درآمد وجود ندارد و این امر در مورد مهاجران نیز اعمال می شود. این در کشورهای حاشیه خلیج فارس معمول است ، زیرا آنها مایل به تشویق مهاجران به زندگی و کار در این کشور هستند. با این وجود ، اگرچه مالیات بر درآمد وجود ندارد ، اما از کارمندان انتظار می رود که در تأمین اجتماعی که توسط کارفرما پوشش داده می شود مشارکت کنند. تأمین اجتماعی حقوق بازنشستگی سالمندی و خدمات عمومی و پوشش آسیب های محل کار را تحت پوشش قرار می دهد. برخی از کارگران همچنین می توانند کسری از حقوق خود را برای یک مستمری شخصی یا برنامه بازنشستگی تنظیم کنند ، اما این اختیاری است و از طرف دولت عمان مشمول مالیات نمی شود. عمان کشوری استقبال کننده ، اما محافظه کار است. از لباس های متوسط ​​قدردانی می شود ، مانند لباس های گشاد که دست ها و پاها را می پوشاند. دین اصلی در این کشور اسلام ، به ویژه شاخه ای از اسلام است که به عبادیسم معروف است. دین در عمان بسیار مهم است و سهم بزرگی در زندگی روزمره اکثر شهروندان دارد.

مهاجرت پزشکان در عمان از طریق تحصیل

کالج پزشکی عمان دومین کالج پزشکی در سلطان نشین عمان است و در مسقط و سوهار در منطقه باتینای شمالی واقع شده است. سال اول به عنوان دوره پایه و سال های دوم و سوم قبل از سال های تحصیل در دانشکده پزشکی پردیس صحار تدریس می شود. بخشی از دوره های آموزشی نیز در رستاق با گذراندن دوره هایی توسط دانشجویان در بیمارستان رستاق به پایان می رسد. کل دوره در یک دوره 7 ساله است و درجه اعطا شده یک دکتر پزشکی است (M.D). پردیس Bowsher همچنین مدرک داروسازی (لیسانس علوم در داروسازی) را ارائه می دهد. این درجه در مدت 5 سال و نیم طول می کشد. کالج پزشکی عمان اولین کالج خصوصی علوم بهداشتی در عمان است که در سال 2001 تأسیس شد. دانشگاه پیش پزشکی در Bowsher واقع شده است. همچنین مدرک داروسازی را برای 5 سال ارائه می دهد. دولت عمان با حمایت مالی از تعداد زیادی از دانشجویان عمانی ، دادن زمین رایگان و مهمتر از همه با اختصاص بیمارستان منطقه ای سوهار به عنوان بیمارستان آموزشی کالج پزشکی عمان ، پشتیبانی خود را از این پروژه گسترش داده است.

کار پزشکان خارجی در عمان

عمان ، مانند سایر کشورهای عربی ، به طور سنتی به نیروی کار مهاجر در تمام بخش ها ، از جمله مراقبت های بهداشتی وابسته بود. با این حال ، در اواخر سال ، تمایل به عمان سازی در بخش های دولتی و خصوصی در بهداشت و درمان افزایش یافته است ، که منجر به عدم امنیت شغلی برای کارگران خارج از کشور شده است. وزارت بهداشت به استخدام پرستاران بیشتر عمان برای کاهش پرستاران خارج از کشور و سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی ادامه می دهد. وزارت بهداشت در اوایل سال جاری اعلام کرد که 200 پرستار خارجی را با پرستاران محلی عمانی در سراسر استان های کشور جایگزین خواهد کرد. طبق آخرین آمار ، پرستاران خارج از کشور که در سلطنت تحت وزارت بهداشت کار می کنند از 6113 در 2015 به 5531 در 2017 کاهش یافته اند. چگونه می توان بر این چالش غلبه کرد؟ گرچه افزایش میل به عمانیسازی وجود دارد ، اما هنوز هم فرصت های زیادی برای کارگران خارج از کشور وجود دارد. طبق TimesOfOman ، سلطان نشین تا سال 2040 به 13000 پزشک اضافی نیاز خواهد داشت. وزارت بهداشت در حال برنامه ریزی است که با استخدام ترکیبی از عمانی ها و مهاجران به این تعداد برسد. با گذراندن یک دوره حرفه ای اضافی ، تخصص های بالاتر و غیره می توانید شانس انتخاب خود را افزایش دهید. بیمارستان های عمان با دنیای غرب هم تراز هستند. یک هفته کاری سنتی حدود 40 تا 48 ساعت است و از یکشنبه تا پنجشنبه است و آخر هفته ها جمعه و شنبه است. درست مانند سایر ملل عرب ، جمعه به عنوان یک روز مقدس اسلامی برگزار می شود و نماز جمعه برگزار می شود. اکثر بیمارستانهای سلطان نشین مجهز به جدیدترین تجهیزات پزشکی هستند که از خارج از کشور وارد می شوند.

 • نرخ بیکاری

نرخ بیکاری عمان

معادل سازی مدارک تحصیلی پزشکان در عمان

اداره معادل سازی و تشخیص صلاحیت در وزارت تحصیلات عالی ، تحقیقات و نوآوری مرجع مسئول توصیه موسسات آموزشی غیر عمان در کشورهای مختلف جهان است. آنها مسئول معادل سازی مدارک تحصیلی برای دانشجویانی هستند که در خارج از عمان تحصیل می کنند.دانشجو باید قبل از عضویت در هر موسسه آموزش عالی ، موافقت کتبی خود را از وزارتخانه دریافت کند و کمیته معادل سازی صلاحیت ، کاملاً حق دارد تا هیچ معادله ای از مدارک صادر شده توسط هر موسسه ای که تأیید کتبی را دریافت نمی کند ، انجام ندهد.  مدارک تحصیلی باید شرایط پذیرش و فارغ التحصیلی را داشته باشد. مدارک دانشگاهی ارائه شده توسط موسسات آموزش عالی دولتی و خصوصی باید در کشور مقصد تأیید شود.

در عمان ، تنظیم کننده خودگردان که بر صدور گواهینامه برابری نظارت می کند ، هیئت تخصصی پزشکی عمان / OMSB است. آنها نیاز دارند که متخصصین مراقبت بهداشتی خارجی واجد شرایط در آزمون Prometric شرکت کنند و تأیید اسناد را از DataFlow دریافت کنند. OMSB نظارت و مدیریت امتحانات را به صورت محلی و بین المللی انجام می دهد. جدا از امتحانات محلی ، آنها برای توزیع امتحانات پزشکی با Prometric قرارداد بسته اند. همچنین بر ارزیابی پروانه های حرفه ای صادر شده توسط سایر کشورها نظارت می کند. قبل از اینکه اسناد را تأیید کنند ، با ارائه گزارش تأیید منبع اولیه (PSV) در مورد DataFlow ، از صحت آن اطمینان حاصل می کنند. تأیید منبع اولیه (PSV) فرآیند تأیید اسناد به طور مستقیم از سازمان صادر کننده است. بیشتر نهادهای نظارتی یا نهادهای حاکم از شورای همکاری خلیج فارس به گزارش PSV احتیاج دارند. این مورد برای مدارک شما قبل از پذیرش در نیروی کار آنها لازم است. ارسال سند اصلی با مهر منطبق با سند دارای گواهینامه PSV برابر نیست. همچنین یک گواهی یا سند روبان قرمز برای PSV تصویب نمی شود. هنگامی که PSV را پشت سر گذاشتید و گزارش “مثبت” بازگشت ، این بدان معناست که تنظیم کنندگان اطمینان می یابند که سند و اسنادی که ارائه کرده اید واقعاً قانونی هستند.

Data Flow Group ارائه دهنده اصلی راه حل های PSV است. بیشتر تنظیم کنندگان در شورای همکاری خلیج فارس شما را برای تأیید به آنها ارجاع می دهند. درگاه های تنظیم کننده شما را به جریان داده پیوند می دهند. از میان سوالاتی که در گرفتن مجوز حرفه ای بهداشت و درمان عمان بیشتر از همه پرسیده می شود ، این مربوط به امتحان Prometric است. برخی از افراد می پرسند که آیا لازم است قبل از شرکت در آزمون ابتدا Data Flow را بدست آورند یا برعکس. در جواب می توان گفت ؛ این شما هستید که می خواهید ابتدا در آزمون Prometric یا در مرحله اول Data Flow شرکت کنید. هنگامی که یک کارفرما انتخاب کرده اید ، OMSB اکنون اسناد شما را ارزیابی می کند. هنگامی که صلاحیت شما از OMSB معادل شد ، مجوز کار برای شما صادر می شود.

میزان حقوق پزشکان در عمان

فردی که به عنوان پزشک در عمان کار می کند معمولاً ماهیانه حدود 4،160 OMR درآمد دارد. محدوده حقوق از 1530 OMR (کمترین میانگین) تا 7،020 OMR (بالاترین میانگین ، حداکثر حقوق واقعی بیشتر است). این متوسط ​​حقوق ماهیانه شامل مسکن ، حمل و نقل و سایر مزایا است. حقوق و دستمزد بین مشاغل مختلف پزشکی به شدت متفاوت است. یک پزشک حرفه ای در اوایل کار ، با تمرین 1-4 سال متوسط ​​کل غرامت (شامل راهنمایی ، پاداش و حقوق اضافه کار) 15000 OMR بر اساس 7 حقوق دریافت می کند. یک پزشک باتجربه ، طبابت عمومی با 10-19 سال تجربه به طور متوسط ​​12000 OMR غرامت بر اساس 11 حقوق دریافت می کند. در اواخر کار خود (20 سال به بالا) ، کارمندان به طور متوسط ​​55200 OMR غرامت دریافت می کنند.

 • میزان حقوق

مشاغل

درآمد

دندانپزشک

3،960 OMR

متخصص تغذیه

3،840 OMR

تکنیسین آزمایشگاه

1350 OMR

پرستار

1430 OMR

مهندس زیست پزشکی

1500 OMR

داروساز

1970 OMR

پرستار بچه

1100 OMR

هزینه زندگی و تحصیل پزشکان در عمان

هزینه های زندگی در عمان در مقایسه با سایر مقاصد محبوب سابق مانند امارات ، انگلیس و دیگر کشورهای اروپایی نسبتاً پایین است. طبق نظرسنجی Mercer Cost of Living ، مسقط از نظر 209 شهر مورد بررسی در رتبه 117 قرار گرفت و این شهر را به یکی از کم هزینه ترین شهرهای خاورمیانه تبدیل کرد.

اخذ تابعیت و اقامت در عمان

کسانی که به دلایل مختلفی اقدام به مهاجرت به کشور ها می کنند بایستی به مسئله تابعیت و پاسپورت توجه نمایند. تحصیل در کشور عمان به خودی خود باعث اخذ پاسپورت و اقامت دائم نمی شود. اگر بعد از فارغ التحصیلی متقاضیان بتوانند وارد بازار کار این کشور شوند می توانند بعد از گذشت 20 سال با پرداخت منظم بیمه و مالیات به اقامت دائم این کشور دست یابند. برای دستیابی به پاس عمانی پروسه سخت تری نسبت به اقامت دائم پیش رو خواهید داشت.

خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور در زمینه مهاجرت پزشکان به عمان

مهاجرت به عمان  دارای مراحل پیچیده و قانونی می باشد . پزشکانی که خواهان مهاجرت به عمان هستند بایستی برای موفقیت در این زمینه از وکلای مجرب و متخصص استفاده کنند. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه در این زمینه همراه شما عزیزان تا حصول نتیجه خواهد بود. برای ارسال مدارک بایستی مدارک خود را به سازمان بهداشت در عمان ارسال کنید . دولت عمان ایمیلی مبنی بر اینکه شما پزشک یا پرستار محسوب می شوید و بر اساس ساعات معین بایستی دوره بگذرانید . به طور مثال شما پرستار هستید و سه سال از مدارکتان پذیرفته شد، اگر به زبان عمانی مسلط باشید و بعد از گذراندن این دوره می توانید به عنوان پزشک در عمان مشغول به کار شوید. برای کالج زبان عمانی معمولا بیش از 1 سال ویزا نمیدهند. در طول این یک سال بایستی برای تحصیل دوره پرستاری بایستی برنامه ریزی کنید . پیشنهاد موسسه حقوقی ملک پور در این زمینه این است که دانشجویان در کشور خود ، زبان عمانی را یاد بگیرند. چون همزمان یادگیری زبان عمانی و معادل سازی دوره ها کار سختی است. میزان تقاضا برای  دندان پزشکان و پرستاران بالا می باشد.  کسانی که خواهان مهاجرت به عمان هستند ، ابتدا مدارک معادل سازی خود را به وزارت بهداشت عمان ارسال کنید . موسسه حقوقی ملک پور در تمامی مراحل همچون: معادل سازی ، کالج و گذراندن دوره زبان عمانی در کنار شما عزیزان خواهد بود .

مقالات مرتبط

سخن پایانی

مهاجرت پزشکان به عمان ، کالج پزشکی عمان (OMC) اولین کالج خصوصی علوم بهداشتی در عمان است که در سال 2001 تأسیس شده است. این کالج 7 سال مدرک دکتری (دکترای پزشکی) و 5 سال برنامه B.Pharm (لیسانس داروسازی) را ارائه می دهد. مطابق با استانداردهای علمی عمان برای برنامه های بنیاد عمومی ، برنامه بنیاد OMC چهار زمینه اصلی را برای موفقیت تحصیلی مورد نیاز قرار می دهد: انگلیسی ، IT ، ریاضیات و مهارت های مطالعه. علاوه بر این ماژول ها ، این برنامه همچنین نیازهای ویژه زبان دانشجویان دانشجویان علوم بهداشتی را برطرف می کند. به دانشجویانی که در برنامه های OMC پذیرفته می شوند ، در طول گرایش آزمون های جا به جایی به زبان انگلیسی ، ریاضی و IT داده می شود. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در زمینه مهاجرت پزشکان به عمان را در انتهای مقاله سوالات خود را مطرح کنید تا مشاورین سریعا پاسخگوی شما باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *