مهاجرت پزشکان به نیوزلند ، معادل سازی مدارک پزشکی در نیوزلند ، هزینه های مربوط به زندگی و تحصیل پزشکی در نیوزلند ، شرایط اخذ تابعیت و شهروندی پزشکان در نیوزلند *2021* و میزان حقوق پرستاران و پزشکان در نیوزلند در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار می گیرد. هزینه تحصیل پزشکی در نیوزلند چقدر است ؟ شرایط اخذ تابعیت و شهروندی نیوزلند چیست؟ میزان حقوق پرستاران در نیوزلند چقدر است؟ تحصیل پزشکی در نیوزلند یکی از محبوب ترین رشته ها برای دانشجویان بین المللی است و دلیل این انتخاب وجود دو دانشگاه ممتازی همچون: دانشگاه اوکلند و دانشگاه اوتاگو  در این کشور می باشد. برای تحصیل در این دانشگاه ها دانشجویان بایستی  دوره های مربوطه را در علوم بهداشتی ، علوم زیست پزشکی یا موارد مشابه گذرانده باشند.  MBBS در نیوزلند یک دوره شش ساله است که با شامل مطالعه پزشکی و جراحی است. 2 سال دوره تئوری پیش بالینی وجود دارد و پس از آن ، 3 سال دوره تمرین بالینی مورد نیاز است. در سال ششم ، رشته ها بر اساس تخصص مورد نظر انتخاب می شوند. روش بالینی عمدتا بخشهایی مانند پزشکی عمومی ، طب اورژانس ، جراحی عمومی ، روانپزشکی ، دندانپزشکی ، طب عمومی و موارد دیگر را شامل می شود. در پایان سال پنجم ؛ دانشکده یک آزمون خروجی را برای تعیین صلاحیت برای سال 6 برگزار می کند. چنانچه شما عزیزان بعد از مطالعه مقاله سوالی داشتید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید تا مشاوران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

مهاجرت پزشکان به نیوزلند

آنچه در این مقاله می خوانیم

  • درباره کشور نیوزلند
  • تحصیل پزشکی در نیوزلند
  • مهاجرت پزشکان از طریق کار
  • معادلسازی مدارک پزشکان در نیوزلند
  • میزان حقوق پزشکان در نیوزلند
  • هزینه های زندگی و تحصیل در نیوزلند
  • ویزای همراه نیوزلند
  • سخن پایانی

درباره کشور نیوزلند

نیوزلند ، کشور جزیره ای واقع در اقیانوس آرام جنوبی ، جنوب غربی ترین قسمت پلی نزی می باشد. نیوزلند جزیره ایی  دور افتاده است ، اما یکی از کشورهای خوب برای زندگی است. نزدیکترین همسایه آن ، کشور استرالیا از سمت جنوب شرقی  می باشد. این کشور دارای دریاچه های فراوانی است. تعدادی از این دریاچه ها به عنوان مخزن پروژه های برق آبی مورد استفاده قرار گرفته اند و دریاچه های مصنوعی مانند دریاچه بزرگ بنمور برای تولید برق آبی ایجاد شده اند. آب و هوای نیوزلند با توجه به عرض جغرافیایی کمی استوایی می باشد.

پرچم نیوزلند
شرایط عمومی نیوزلند

تحصیل پزشکی در نیوزلند

پذیرش در دانشگاه پزشکی نیوزلند رقابتی است. پذیرش در رشته های پزشکی دسته های مختلفی دارد اما  دانشجویانی پذیرش می شوند که دوره HSFY را در دانشگاه اوتاگو به پایان رسانده اند . انتخاب پزشکی از HSFY بسیار رقابتی است. شرایط قبولی در این آزمون مواردی همچون: نمرات بالا  و نداشتن نمره کمتر از B می باشد. پس از انتخاب رشته های علوم پزشکی سال اول (HSFY  یا مقاطع تحصیلات تکمیلی) شما سال دوم پزشکی شش ساله ؛ به نام لیسانس پزشکی و لیسانس جراحی (MB ChB ) را شروع می کنید.  پزشکی سال دوم و سوم یک دوره یکپارچه را بر اساس ماژول های مختلف سیستم بدن و موارد اصلی بالینی ارائه می دهد.

یادگیری مهارت های بالینی از طریق روش های مختلفی همچون: تمرین تجربی (آزمایشگاه ها ، مهارت های بالینی ، گفتگو با مردم) ، سخنرانی ها ، بحث های گروهی کوچک و یادگیری مستقل  انجام می شود. پس از سال سوم ، تحصیلات خود را در یکی از دانشگاه های اوتاگو در کریستچرچ ، دوندین یا ولینگتون به پایان می رسانید. در سال چهارم و پنجم دوره های کارآموزی در بیمارستان ها شروع می شود. در سال ششم که به آن سال کارآموز (TI ) نیز می گویند؛ شما مسئولیت بیشتری را در بخشهای بیمارستان و اقدامات عمومی به عهده می گیرید.  سال آخر تحصیل پزشکی در نیوزلند شامل یک دوره انتخابی سه ماهه به صورت یک پروژه یا کار بالینی است که معمولاً در یک بیمارستان انجام میپذیرد. .

مهاجرت پزشکان از طریق کار

پزشکان خارجی که خواهان کار در نیوزلند هستند ابتدا بایستی صلاحیت خود را به عنوان پزشک در این کشور اثبات نمایند. در این راستا پزشکان بایستی در شورای زشکی نیوزلند ثبت نام کنند.

  • نرخ بیکاری

نرخ بیکاری نیوزلند

معادلسازی مدارک پزشکان در نیوزلند

درجه دکترای پزشکی (MD ) در درجه اول برای فارغ التحصیلان پزشکی Otago است که تحقیقات اصلی را در هر شاخه ای از علوم پزشکی منتشر کرده اند. استاندارد علمی معادل دکترای علوم (DSc ) است. پزشکانی که شرایط پذیرش در یک شاخه یا زیرشاخه پزشکی (تخصص ها) را داشته باشند ، می توانند برای ثبت نام حرفه ای موقت اقدام کنند. آموزش و تجربه احراز صلاحیت پزشک توسط MCNZ  (شورای پزشکی نیوزلند) و کالج مربوط به نیوزلند یا استرالیا ارزیابی می شود و ممکن است قبل از ثبت نام پزشک در حیطه شغلی ، یک دوره نظارت یا ارزیابی لازم باشد. در نیوزلند کلیه درخواستهای ثبت نام (به جز شغلی) فقط درصورتیکه پزشک پیشنهاد کار تأیید شده تحت نظارت در بیمارستان ، موسسه آموزشی تأیید شده را داشته باشند ، بررسی می شود. درخواست ثبت نام باید به کارفرمای احتمالی ارسال شود ، وی آن را بررسی کرده و با یک درخواست پشتیبانی به MCNZ ارسال می کند.

میزان حقوق پزشکان در نیوزلند

پزشکان واجد شرایط که برای DHB کار می کنند معمولاً بین 155000 تا 219,000 دلار درآمد دارند. پزشکان شاغل در بخش خصوصی می توانند بیش از این درآمد کسب کنند. کسانی که در سطح بالایی هستند می توانند تا 600,000 دلار درآمد کسب کنند.

هزینه های زندگی و تحصیل در نیوزلند

متوسط ​​هزینه تحصیل در منطقه اوتاگو بین 70000 تا 80,000 دلار استرالیا در سال با احتساب خوابگاه است. هزینه زندگی اولیه در اوکلند بین 264 تا 494 دلار در هفته می باشد و هزینه تحصیل  برای لیسانس علوم بهداشتی (یک دوره پیش پزشکی یک ساله رقابتی) ، سالانه 2017 32392 NZ دلار است. هزینه دانشجویان خارجی برای دوره MBChB در دانشگاه اوکلند برای سال 2017 72،896 دلار استرالیا می باشد.

  • هزینه زندگی

هزینه زندگی نیوزلند

ویزای همراه نیوزلند

کسانی که خواهان اخذ ویزای همراه در کشور نیوزلند هستند بایستی مواردی همچون : داشتن اقامت دائم و اثبات تمکن مالی برای همراهان خود را دارا باشند. نکته حائز اهمیت در این بخش این است که متراژ خانه برای خانواده متقاضی برای دولت نیوزلند بسیار مهم می باشد. اعتبار ویزای همراه با اعتبار ویزای متقاضی برابر است. همراه به افرادی همچون: همسر و فرزندان زیر 18 سال اطلاق می شود.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

مهاجرت پزشکان به نیوزلند ، میزان حقوق پزشکان و پرستاران در نیوزلند ، شرایط اخذ تابعیت و شهروندی پزشکان در نیوزلند *2021* و بررسی ویزای همراه نیوزلند در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفت. MBBS در کالج های پزشکی نیوزلند یک مدرک 6 ساله است که از فن آوری پیشرفته و زیرساخت های با کیفیت برتر به متقاضیان ارائه می دهد. دو دانشگاه پزشکی در نیوزلند وجود دارد که مدرک MBBS را ارائه می دهند. متوسط هزینه تحصیل این برنامه از دانشگاه های نیوزلند حدود 70000 _ 80,000 دلار استرالیا است. پس از گذراندن مدرک MBBS در نیوزلند می توان سالانه حدود 150,000 NZ – 160،000 NZ درآمد کسب کرد. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در زمینه مهاجرت پزشکان به نیوزلند را در انتهای مقاله سوالات خود را مطرح کنید تا مشاورین سریعا پاسخگوی شما باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *