مهاجرت پزشکان به هلند

مهاجرت پزشکان به هلند، هلند بخشی از سرزمین اصلی اروپا است. این کشور در اروپای غربی ، با یک خط ساحلی گسترده به دریای شمال واقع شده است و مرزهای زمینی با آلمان و بلژیک دارد. هلند اولین کشور انگلیسی زبان غیر بومی بود که دوره های آموزشی را به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی ارائه داد. دانشجویان بین المللی می توانند برنامه ها را به زبان هلندی یا انگلیسی بخوانند ، و این گزینه عالی برای تحصیل در خارج از کشور است. سیستم آموزش عالی هلند اصولاً از سه نوع موسسه مختلف تشکیل شده است. اینها دانشگاه های تحقیقاتی ، دانشگاه های علمی کاربردی و موسسات آموزش بین المللی هستند. مراحل معادل سازی در کشور هلند چگونه است؟ کسب اقامت و تابعیت برای پزشکان مهاجر به هلند چگونه است؟

موسسه حقوقی ملک پور  mie  اتریش می تواند شما را در امر مهاجرت به بیش از 70 کشور از جمله کشور هلند کمک شایانی نماید. همچنین شما می توانید با موسسه تماس رایگان برقرار نمایید تا شرایط شما به صورت تخصصی مورد بررسی قرار گیرد تا بتوانید برای انتخاب کشور بهترین گزینه را برگزینید.

مهاجرت پزشکان به هلند

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور هلند
 • مهاجرت پزشکان به هلند از طریق تحصیل
 • مهاجرت پزشکان به هلند از طریق کار
 • روند معادل سازی مدارک پزشکی در هلند
 • هزینه های تحصیل و مهاجرت پزشکان به هلند
 • میزان حقوق و درآمد پزشکان و پرستاران در هلند
 • مدارک مورد نیاز مهاجرت پزشکان به هلند
 • شرایط اخذ اقامت دائم و حق شهروندی برای پزشکان در هلند
 • خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور در زمینه مهاجرت پزشکان به هلند
 • سخن پایانی

درباره کشور هلند

هلند ، کشوری واقع در شمال غربی اروپا ، معروف به هلند. “هلند” به معنای کشور پست است. نام هلند (از هوتلند یا “سرزمین چوبی”) در ابتدا به یکی از هسته های قرون وسطایی بعداً دولت مدرن داده شد و هنوز هم برای 2 استان از 12 استان خود (نورد-هلند و زوید-هلند) استفاده می شود. یک دموکراسی پارلمانی تحت سلطنت یک پادشاه مشروطه ، پادشاهی شامل مستعمرات سابق خود در آنتیل های کوچک است: آروبا ، بونیر ، کوراسائو ، صبا ، سینت اوستاتیوس و سینت مارتن. پایتخت آمستردام و مقر دولت لاهه است. آب و هوای هلند معتدل است و در هر فصلی زمستانهای معتدل ، تابستانهای خنک و بارندگی دارد. بادهای جنوبی و غربی غالب هستند و دریا از طریق وزش بادهای خشکی و تأثیر جریان خلیج فارس آب و هوا را تعدیل می کند.

پرچم هلند
شرایط عمومی هلند

موقعیت کشور بین منطقه توده های هوای فشار بالا به مرکز آزورها و منطقه کم فشار به مرکز ایسلند ، هلند را به منطقه برخورد بین توده های هوای گرم و قطبی تبدیل می کند ، بنابراین هوای نامناسبی ایجاد می کند. بادها با مقاومت کمی در برابر کشور مسطح روبرو می شوند ، اگرچه تپه های جنوب سرعت باد قوی را که در امتداد ساحل غالب است به طور قابل توجهی کاهش می دهد. به طور متوسط ​​، یخبندان 60 روز در سال رخ می دهد. دمای جولای به طور متوسط ​​حدود 63 درجه فارنهایت (17 درجه سانتیگراد) و دمای میانگین ژانویه 35 درجه فارنهایت (2 درجه سانتی گراد) است. میزان بارش سالانه به طور متوسط ​​حدود 31 اینچ (790 میلی متر) است که فقط 25 روز پاک در سال است. میانگین بارندگی در تابستان (آگوست) و پاییز بیشترین و در بهار کمترین میزان بارش است. اعتقاد رایج معتقد است که هلندی ها مخلوطی از فریسی ها ، ساکسون ها و فرانک ها هستند.

مهاجرت پزشکان به هلند از طریق تحصیل

هلند به دلیل موارد مختلفی همچون: تحصیل به زبان آلمانی و انگلیسی و سطح بالای آموزش  یک مقصد محبوب آموزشی است. دانشکده های پزشکی هلند با داشتن دانشکده متخصص و امکانات پیشرفته خود ، بهترین پزشکان فردا را ایجاد می کنند. 6 سال طول می کشد تا در هلند پزشک شوید. دانش آموزان ابتدا باید دوره های کارشناسی 3 ساله پزشکی را بگذرانند که باید 3 سال دوره کارشناسی ارشد پزشکی را نیز بگذرانند. متقاضیان باید مدارک تحصیلی متوسطه را ارائه دهند. در هلند هشت دانشگاه وجود دارد که برنامه علوم پزشکی را ارائه می دهند. برای ثبت نام پزشکان خارجی ، هر دانشگاه شرایط پذیرش خاص خود را دارد و برنامه آموزشی خود را توسعه داده است. برای افزایش یکنواختی در پذیرش پزشکان خارجی ، طرفین زیادی برای معاینه مرکزی درخواست کردند (Herfs، 2001؛ MDW-werkgroep، 2001). دانشکده های پزشکی کمیته ای برای “ساده سازی پزشکان خارجی” (Stroomlijning Beleid Buitenlandse Artsen) ایجاد کردند و در سال 2002 توصیه کردند که یک روش ارزیابی مرکزی (OCG-DMW ، 2002) را توسعه دهند ، که در آن ارزیابی اعتبار بین المللی و شناخت صلاحیت ها باید یکپارچه شود. (CBGV ، 2002). در حال حاضر ، وزارت بهداشت در حال توسعه چنین روش ارزیابی مرکزی برای پزشکان پزشکی خارجی و سایر مشاغل تنظیم شده در بخش مراقبت های بهداشتی است. پیش بینی می شود که این رویه در سال 2005 عملیاتی شود.

به منظور شناخت صلاحیت پزشکان خارجی ، هنوز ابزار زیادی در دسترس نیست. در حال حاضر از سال 1999 ، Nuffic نیاز به یک روش برای پیوند دادن ارزیابی اعتبار بین المللی و به رسمیت شناختن صلاحیت ها (در سطح ملی به عنوان Erkennen van Verworven Competensties (EVC) ، که در سطح بین المللی به عنوان ارزیابی و یادگیری قبلی یاد می شود (PLAR ) شناخته شده است. در شرایطی که صلاحیت های خارجی به رسمیت شناخته نمی شوند ، یا اطلاعات بیشتری در مورد صلاحیت های شخصی لازم است ، باید از ابزارهای ارزیابی که تجربیات یادگیری غیر رسمی را ارزیابی می کنند نیز استفاده شود .

مهاجرت پزشکان به هلند از طریق کار

برای کار به عنوان پزشک در هلند ، باید از وزارت بهداشت تشخیص حرفه ای دریافت شود. متقاضیانی که به رسمیت شناخته نمی شوند ، بایستی با گرفتن مدرک پزشکی هلند خود را واجد شرایط کنند. ارزیابی اعتبار یکی از اصلی ترین ابزارهایی است که در حال حاضر در فرآیند شناسایی مورد استفاده قرار می گیرد. برای تقویت بینش بیشتر در تجربه نامزدها ، ابزار ارزیابی صلاحیت ها باید در دسترس باشد. ابزار نمونه کارها توانایی ارائه شایستگی هایی را دارد که هم در زمان یادگیری رسمی و هم غیررسمی کسب شده اند.  پزشکان در هلند کارگران بسیار ماهر محسوب می شوند ، بنابراین شما می توانید واجد شرایط درخواست ویزای مهاجرت بسیار ماهر باشید که به شما امکان اقامت و کار در هلند را می دهد. برای اینکه بتوانید این ویزا را دریافت کنید ، به یک قرارداد کاری بیش از 4 ماه و همچنین مدرکی که درآمد کافی کسب خواهید کرد نیاز دارید. به طور کلی ، یافتن کار در بیمارستان های هلند بسیار دشوار است زیرا این کشور بیش از نیاز پزشکان خردسال تولید می کند و بسیاری از آنها برای شروع کار در خارج از کشور مجبور به انتخاب هستند. وقتی صحبت از متخصصان باتجربه پزشکی می شود ، اوضاع کمی بهتر است ، اما این نیز بسیار رقابتی است. بعضی از مناطقی که ممکن است شانس بیشتری برای آنها داشته باشید خانه های سالمندان یا پزشک اطفال هستند ، اما این موقعیت ها معمولاً با حقوق کمتری ارائه می شود.

روند معادل سازی مدارک پزشکی در هلند

برای تبدیل شدن به یک پزشک  در هلند ، باید تسلط به زبان هلندی داشته باشید. سطح B2 هلندی قابل قبول تلقی می شود ، اما سطح C1 یا C2 معمولاً توصیه می شود. آزمونی که برای اثبات مهارت خود در زبان هلندی و انگلیسی باید انجام دهید ، آزمون AKV نام دارد که دانش و مهارت های عمومی شما را آزمایش می کند. برای تصویب ، باید سطح B2 / C1 به دو زبان انگلیسی و هلندی داشته باشید و همچنین دانش مربوط به سیستم مراقبت های بهداشتی هلند را نشان دهید. در حالی که برنامه های پزشکی در هلند از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و هر پزشک مشتاق حضور در این برنامه را خوش شانس خواهد بود ، اما آنها همچنین بسیار رقابتی هستند و بسیاری از دانشجویان هلندی را مجبور به تحصیل در مدارس پزشکی خارج از کشور می کنند. این بدان معنی است که افراد بین المللی شانس کمتری برای ورود به دانشکده پزشکی در هلند دارند ، بنابراین به طور کلی به آنها توصیه می شود که به دنبال تحصیل در جای دیگری در اروپا باشند.

اگر با این وجود دانشجو در آرزوی خود برای ادامه تحصیل در هلند پافشاری می کند ، برنامه های پزشکی در این کشور برای یک پزشک عمومی به این ترتیب کار می کنند. دانشجویان ابتدا باید مدرک کارشناسی پزشکی کسب کنند. پروسه این مقطع مدت سه سال ادامه دارد و چند دانشگاه وجود دارد که این برنامه را به زبان انگلیسی ارائه می دهند ، اما به شدت توصیه می شود که دانش آموز یادگیری زبان هلندی را شروع کند زیرا برای مراحل بعدی تحصیل لازم است. مرحله بعدی کسب مدرک کارشناسی ارشد پزشکی است که 3 سال دیگر ادامه دارد و فقط به زبان هلندی تدریس می شود. قسمت پایانی این برنامه یک آموزش یک ساله است که در آن دانش آموزان باید در بیمارستان های هلند کار کنند. اگر می خواهید در هلند پزشک شوید ، باید ثابت کنید که مهارت های زبانی شما برای تمرین حرفه شما کافی است. بعد ، دو آزمون اضافی وجود دارد که باید برای ثبت نام BIG قبول شوید ؛  اولین آزمون امتحان AKV نام دارد که دانش شما را به زبان هلندی و انگلیسی و همچنین دانش شما را درباره سیستم مراقبت های بهداشتی هلند آزمایش می کند. امتحان دوم آزمون BI است. این آزمون فقط برای پزشکان مشتاق که مدرک پزشکی خود را در سطح بین المللی دریافت کرده اند مورد نیاز است و اطمینان حاصل می کند که مهارت های آنها مطابق با استانداردهای هلند است.

پس از انجام همه این موارد ، شما واجد شرایط شروع به کار به عنوان یک پزشک در هلند هستید. لطفا توجه داشته باشید که این ثبت نام ها 5 سال طول می کشد و پس از آن شما باید مجدداً ثبت نام کنید. برای شروع کار به عنوان متخصص پزشکی ، باید در انجمن پزشکی سلطنتی هلند (RDMA ) ثبت نام کنید.

هزینه های تحصیل و مهاجرت پزشکان به هلند

به عنوان یک دانشجوی کالج پزشکی ورودی و می خواهید در کشور هلند پزشکی بخوانید ، اولین چیزی که باید بررسی کنید دانشکده پزشکی است که می خواهید درخواست کنید. چندین دانشکده پزشکی و دانشگاه در این کشور یافت می شود و این به خود شما بستگی دارد که در کدام موسسه تحصیل خواهید کرد. انتخاب دانشکده پزشکی دشوار است ، خصوصاً اگر باید عواملی را که ممکن است مانع تحصیل شما شود را در نظر بگیرید. یکی از این عوامل عمده وضعیت مالی و توانایی دانشجویان برای تحصیل ، به ویژه در مورد دانشجویان بین المللی است. به همین دلیل ، برای کمک به شما در یافتن دانشگاهی با این نوع فاکتورها یا محدودیت ها ، در زیر اطلاعات مختصری در مورد شهریه برای مدارس پزشکی هلند آورده شده است.

میزان حقوق و درآمد پزشکان و پرستاران در هلند

حقوق ماهیانه برای پزشکان حدود 11,300 یورو می باشد. محدوده حقوق از 4,240 یورو (کمترین میانگین) تا 18,900 یورو (بالاترین میانگین ، حداکثر حقوق واقعی بیشتر است). این متوسط ​​حقوق ماهیانه شامل مسکن ، حمل و نقل و سایر مزایا است. همچنین حقوق پرستار به صورت ماهیانه حدود 3،920 یورو می باشد. محدوده حقوق از 1840 یورو (کمترین) تا 6190 یورو (بالاترین) است. این متوسط ​​حقوق ماهیانه شامل مسکن ، حمل و نقل و سایر مزایا است. حقوق پرستار براساس تجربه ، مهارت ، جنسیت یا موقعیت مکانی به شدت متفاوت است. در زیر می توانید تفکیک جزئی بر اساس معیارهای مختلف را پیدا کنید.

مدارک مورد نیاز مهاجرت پزشکان به هلند

رایج ترین معیارهای پذیرش برای مدرک پزشکی  که توسط دانشگاه های هلند درخواست می شود عبارتند از:

 • دیپلم دبیرستان (گواهی)
 • نمرات خوبی در زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک و ریاضیات
 • توصیه نامه ها
 • نامه انگیزه
 • تجربه کار داوطلبانه یا مربوط به مراقبت های بهداشتی

شرایط اخذ اقامت دائم و حق شهروندی برای پزشکان در هلند

افرادی که به مدت پنج سال به طور مداوم در این کشور زندگی کرده اند ، با توجه به شرایط فعلی زندگی و کار در این کشور ، می توانند بدون توجه به دانشجو بودن ، کارمند یا صاحبان مشاغل خود ، می توانند برای دریافت اجازه اقامت دائم در هلند اقدام کنند. این سند در صورت رعایت رضایت از فرد و تأمین کلیه شرایط لازم برای افرادی که می خواهند به هلند مهاجرت کنند ، صادر می شود. معیارهای واجد شرایط بودن برای دریافت مجوزها و ویزاهای هلند با توجه به ملیت فرد و اینکه او از کشوری از اتحادیه اروپا ، منطقه اقتصادی اروپا باشد یا خیر ، متفاوت است. جدا از دو شرط زندگی برای مدت 5 سال در کشور بدون وقفه و داشتن مجوز اقامت معتبر و قانونی در این مدت ، افراد همچنین باید مواردی همچون: اثبات حفظ زندگی خود در هلند، عدم خطرناک بودن وی برای هلندی ها ، ادغام شدن با فرهنگ هلندی و مسلط به زبان هلندی را اثبات کنند.

در صورت رعایت کلیه شرایط یکی از مهمترین مزایای درخواست مجوز اقامت هلند این است که دیگر نیازی به اخذ مجوز کار در این کشور ندارید. این سند تقریباً حقوقی مانند سایر افراد با تابعیت هلندی به شما می دهد. یک تفاوت مهم این است که اجازه اقامت به دارنده آن اجازه نمی دهد در انتخابات ملی رأی دهد یا برای شغل خاصی درخواست کند ، مانند کسانی که در یک اداره پلیس یا ارتش هستند. افرادی که مایل به داشتن این حقوق بیشتر هستند باید برای تابعیت هلند اقدام کنند. یک وکیل مهاجرت هلندی یا مشاوران مهاجرت ما می توانند در مراحل درخواست به شما کمک کنند. موفقیت برنامه مجوز اقامت علاوه بر بستگی به مورد خاص فرد بلکه به ارائه مستندات مناسب نیز بستگی دارد. مشاوران موسسه حقوقی ملک پور که در امور مهاجرت و تابعیت در هلند تخصص دارند می توانند در این مورد خاص به شما کمک ارزشمندی کنند.

خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور در زمینه مهاجرت پزشکان به هلند

مهاجرت به  هلند   دارای مراحل پیچیده و قانونی می باشد . پزشکانی که خواهان مهاجرت به  هلند  هستند بایستی برای موفقیت در این زمینه از وکلای مجرب و متخصص استفاده کنند. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه در این زمینه همراه شما عزیزان تا حصول نتیجه خواهد بود. برای ارسال مدارک بایستی مدارک خود را به سازمان بهداشت در  هلند  ارسال کنید . دولت  هلند  ایمیلی مبنی بر اینکه شما پزشک یا پرستار محسوب می شوید و بر اساس ساعات معین بایستی دوره بگذرانید . به طور مثال شما پرستار هستید و سه سال از مدارکتان پذیرفته شد، اگر به زبان  هلند ی مسلط باشید و بعد از گذراندن این دوره می توانید به عنوان پزشک در  هلند  مشغول به کار شوید. پس از تاییدیه معادل سازی مدارک ، دانشجویان بایستی در دوره های زبان  هلندی ثبت نام کنند. هزینه های تحصیل در دوره زبان بین 7000 تا 12000 یورو می باشد. برای کالج زبان  هلند ی معمولا بیش از 1 سال ویزا نمیدهند. در طول این یک سال بایستی برای تحصیل دوره پرستاری بایستی برنامه ریزی کنید . پیشنهاد موسسه حقوقی ملک پور در این زمینه این است که دانشجویان در کشور خود ، زبان  هلندی را یاد بگیرند. چون همزمان یادگیری زبان  هلندی و معادل سازی دوره ها کار سختی است. میزان تقاضا برای  دندان پزشکان و پرستاران بالا می باشد.  کسانی که خواهان مهاجرت به  هلند  هستند ، ابتدا مدارک معادل سازی خود را به وزارت بهداشت  هلند  ارسال کنید . موسسه حقوقی ملک پور در تمامی مراحل همچون: معادل سازی ، کالج و گذراندن دوره زبان  هلندی در کنار شما عزیزان خواهد بود .

مقالات مرتبط

سخن پایانی

مهاجرت پزشکان به هلند ، پزشکی در هلند متفاوت از انگلستان , هم از نظر رویکرد به موضوع و هم از نظر زمان بندی صلاحیت تدریس می شود .شما عزیزان می توانید سوالات خود را در زمینه مهاجرت پزشکان به هلند در قسمت دیدگاه در انتهای مقاله سوالات خود را مطرح کنید تا مشاورین سریعا پاسخگوی شما باشند.

2 پاسخ
 1. نینا زارعی
  نینا زارعی گفته:

  سلام . من 16 سالمه رشته تجربی با معدل 20 .به زبان انگلیسی تسلط کامل دارم . از لحاط مالی مشکلی ندارم. والدینم هر دو پزشک هستن . من خودم قصد دارم در هلند دندان پزشکی بخونم . والدینم هم قصد مهاجرت به هلند رو دارند. شرایط تحصیل پزشکی برای دانشگاه هلند چیست؟ ممنون.

  پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. ابتدا بایستی والدین برای مهاجرت اقدام کنند که شما از طریق والدینتون اقدام کنید. ولی اگه خودتون قصد تحصیل دارید، بهتر است که کشور دیگری برای این منظور اقدام کنید. در غیر اینصورت باید زبان هلندی تسلط کامل داشته باشند بخاطر گذراندن زبان هلندی بهتون ویزا نمیدهند. شما می تونین به کشورهایی همچون: اتریش، اسپانیا ، فرانسه ویزا بگیرید و زبان رسمی را یاد بگیرید تا تحصیلتون رایگان باشد.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *