مهاجرت پزشکان به کانادا.اصلی

مهاجرت پزشکان به کانادا

و بررسی میزان حقوق

مهاجرت پزشکان به کانادا ، مهاجرت پرستاران به کانادا، اخذ اقامت و تابعیت * معادل سازی مدارک پزشکی در کانادا 2021 ،کسب تابعیت و شهروندی پزشکان در کانادا،  مراحل معادل سازی مدارک پزشکان در کانادا، زندگی پزشکان در کانادا، تجربه مهاجرت پزشکان به کانادا، مهاجرت دانشجوی پزشکی به کانادا  در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار می گیرد. کشور کانادا دارای 10 استان می باشد که هر کدام از این استانها دارای دانشگاه های بین المللی پزشکی همچون: دانشگاه مک گیل ، دانشگاه تورنتو و دانشگاه بریتیش کلمبیا می باشند. کانادا یکی از کشورهایی است که کمبود پزشک و متخصص دارد ؛ از این رو تقاضا در این ردیف شغلی بالاست. دانشجویانی که خواهان تحصیل پزشکی در کانادا هستند بایستی از ویزایی تحت عنوان ویزای کارگر ماهر فدرال (FSWP )نسبت به این امر اقدام کند. در این راستا برای پذیرفته شدن پزشکان خارجی در این کشور بایستی پروسه اعتبار سنجی و اخذ گواهینامه را بگذرانند. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت پزشکان به کانادا و معادلسازی  می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید تا مشاوران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

مهاجرت پزشکان به کانادا

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور کانادا و شرایط مهاجرت پزشکان به کانادا
 • مهاجرت پزشکان به کانادا از طریق کار
 • مهاجرت پزشکان به کانادا از طریق تحصیل
 • روند معادل سازی مدارک پزشکی در کانادا
 • هزینه های مهاجرت پزشکان به کانادا
 • میزان حقوق و درآمد پزشکان و پرستاران در کانادا
 • شرایط اخذ ویزای همراه و الحاق خانواده در کانادا
 • مدارک مورد نیاز مهاجرت پزشکان به کانادا
 • شرایط اخذ اقامت دائم و حق شهروندی برای پزشکان در کانادا
 • خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور در زمینه مهاجرت پزشکان به کانادا
 • سخن پایانی

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در زمینه کار برای پرستاران خانگی در کانادا

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در زمینه کار برای پرستاران خانگی در کانادا

درباره کشور کانادا

کانادا ، با مساحتی حدود 9,984,680 کیلومتر مربع دومین کشور بزرگ جهان (بعد از روسیه) از لحاظ وسعت واقع در قاره آمریکای شمالی می باشد. با وجود بزرگ بودن کانادا ، این کشور یکی از کم جمعیت ترین کشورهای جهان است. شهر زیبای اتاوا پایتخت ، دلار کانادا واحد پولی و نیویورک بزرگترین شهر این کشور میباشد. کانادا شامل ترکیبی از گروههای مختلف ملی و فرهنگی است. در زمان اولین سرشماری کانادا ، در سال 1871 ، تقریبا نیمی از جمعیت انگلیس و تقریباً یک سوم آنها فرانسوی بودند. به همین دلیل دو زبان فرانسوی و انگلیسی زبانهای رسمی این کشور می باشند. با این وجود ، زبان انگلیسی در این کشور نسبه به زبان فرانسوی غالب می باشد. فقط استان نیوبرانزویک ، به طور رسمی دو زبانه است . کانادا به دلیل وسعت عرض جغرافیایی بسیار ، دارای آب و هوای بسیار متنوعی است.

سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان بریتیش کلمبیا
سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان بریتیش کلمبیا
ویزای اکسپرس اینتری express entry چه کمکی به پزشکان خارجی می کند؟

ویزای اکسپرس اینتری express entry از 1 ژانویه 2015 برای کمبود پزشکان متخصص در کشور کانادا آغاز شد. این یک سیستم مبتنی بر امتیاز است که در آن داوطلبان ابتدا بایستی 67 امتیاز را کسب کنند. این امتیازات شامل مواردی همچون: سن ، سابقه کار ، تسلط به زبان ، مدارک تحصیلی می باشد. پزشکان پس از کسب این امتیازات پزشکان می توانند با ارائه مدارک خود در اکسپرس پروفایلی برای خود ایجاد کنند. در سیستم رتبه بندی جامع (CRS ) این پروفایل های اکسپرس بر اساس امتیاز CRS رتبه بندی می شوند. هر چه امتیازات و رتبه ها در CRS ، بالاتر باشد , شانس دریافت دعوتنامه (ITA ) بالاتر است. به محض دریافت دعوت نامه ITA ، آنها می توانند برای اقامت دائم به اداره مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRC ) مراجعه کنند.

مراحل مهاجرت پزشکان به کانادا در سال 2021

 • به رسمیت شناختن مدارک پزشکی در کشور کانادا

  پزشکان خارجی می توانند مدرک پزشکی خود را در فهرست جهانی مدارس پزشکی (WDMS ) بیابند. اگر دانشگاه پزشکی آنها در این لیست قرار داشت بدین معنی است که کانادا دانشکده شما را به رسمیت می شناسد.

 • افتتاح حساب در سایت apply.ca

  افتتاح حساب آنلاین در سایت apply.ca برای تمام پزشکان خارجی الزامی است. دلیل این الزامیت بر این است که , فارغ التحصیلان پزشکی بین المللی در طول پروسه تأیید در مواردی همچون: تأیید اعتبار پزشکی ، ثبت نام در آزمون های ارزیابی و سایر مراحل از طریق این حساب مدیریت می شود. هزینه این افتتاح حساب 290 دلار می باشد.

 • ارائه مدرک پزشکی برای تأیید منبع به شورای پزشکی کاناداMCR

  ابتدا باید اطلاعات پزشکی تأیید شود. سپس گزارش ارزیابی اعتبار تحصیلی (ECA ) را درخواست کنید. در این مرحله ، با ثبت مشخصات Express Entry مهاجرت به کانادا را شروع کرده و شماره گزارش ECA را وارد کنید. هزینه تأیید منبع 170 دلار برای هر شناسنامه پزشکی است. هزینه گزارش ECA 108 دلار است.

 • شرکت در آزمون ارزیابی ملی (NAC )

  فارغ التحصیلان پزشکی بین المللی فقط در صورتی که بخواهند برای موقعیت اقامت کانادا اقدام کنند ، باید در آزمون ارزیابی ملی (NAC) شرکت کنند. این یک آزمون یک روزه است که آمادگی فارغ التحصیلان پزشکی بین المللی را برای ورود به ویزای اقامت کانادا ارزیابی می کند. هزینه درخواست برای شرکت در آزمون NAC 2830 دلار است.

 • شرکت در قسمت دوم آزمون پزشکی واجد شرایط شورای پزشکی کانادا (MCCQE )

  MCCQE Part II یک آزمون دو روزه است. این آزمون  توانایی های اصلی را برای استفاده از دانش پزشکی ، نشان دادن مهارت های بالینی ، ایجاد ویزای های بالینی تحقیقاتی و درمانی و همچنین نشان دادن رفتارها و نگرش های حرفه ای در سطح مورد انتظار یک پزشک در عمل مستقل در کانادا ارزیابی می کند. هزینه درخواست برای حضور در بخش دوم MCCQE 2780 دلار است.

 • دریافت مجوز شورای پزشکی کانادا

  پزشکان خارجی پس از موفقیت در هر دو آزمون MCCQE قسمت اول و دوم ، می توانند مجوز شورای پزشکی کانادا (LMCC )  را دریافت کنند.

 • شرایط اخذ تاییدیه از شورای پزشکی کانادا

  پزشکان خارجی که خواهان کار در کشور کانادا هستند به یک گواهینامه به نام Licentiate احتیاج دارند. شایان ذکر است که است که گرفتن تاییدیه از MCC به این معنی نیست که داوطلب می تواند در کانادا  کار کند. شرایط دریافت این گواهینامه به داشتن مواردی همچون: قبولی  در امتحانات انتخابی شورای پزشکی کانادا ، گذراندن حداقل 12 ماه دوره تحصیلات تکمیلی می باشد.

مهاجرت پزشکان به کانادا از طریق کار

مشاغلی همچون:  پزشکان متخصص ، پزشکان عمومی و پزشکان خانواده برخی از مشاغل مورد نیاز  در کشور کانادا هستند. شرط اساسی ویزا برای افرادی که می خواهند به عنوان پزشک به کانادا مهاجرت کنند ، داشتن مدرک تحصیلی پزشکی مجاز به همراه یک یا چند سال سابقه کار و اثبات تسلط به زبانهای انگلیسی و فرانسوی می باشد. همچنین باید قبل از کار ، معاینه صحیح شورای پزشکی کانادا را گذرانده و مجوزهای بیشتری را از مقامات استانی دریافت کنند. بنابراین ، اگر یک پزشک آموزش دیده خارجی هستید ، برای کار در کانادا باید مراحل اعتباربخشی را بگذرانید. مشاغل زیر تنظیم شده و نیاز به مجوز دارند:

 • پزشکان متخصص
 • پزشکان عمومی و پزشکان خانواده
 • دندانپزشکان
 • دامپزشکان
 • متخصصان بینایی
 • متخصصان عمل جراحی
 • پزشکان بهداشت اولیه متفقین
 • سایر مشاغل حرفه ای در تشخیص و درمان سلامت
 • شنوایی شناسان و آسیب شناسان گفتار زبان
 • فیزیوتراپیست ها
 • کاردرمانگرها
 • مشاغل حرفه ای دیگر در درمان و ارزیابی

مهاجرت پزشکان به کانادا از طریق تحصیل

یکی از محبوب ترین موضوعات برای دانشجویان بین المللی پزشکی است. بسیاری از مردم به دلیل سطح بالای زندگی و فرهنگ مدرن کشور ، تحصیل پزشکی در کانادا انتخاب می کنند. بسیاری از دانشکده های پزشکی در کانادا از زیرساخت ها و امکانات بسیار خوبی برخوردار هستند. ورودی مورد نیاز برای مدارس پزشکی کانادا با هر موسسه متفاوت است. مدارس پزشکی همچون:  Dalhousie، McGill، McMaster، Memorial، Queen’s، San Juan Bautista، Central del Caribe، Laval، Montréal، Sherbrooke، Toronto تنها مدارسی هستند که دانشجویان پزشکی بین المللی می پذیرند. پروسه تحصیل پزشکی در کانادا  بر اساس دانشگاه و سابقه هر دانشجو،  3 تا 5 ساله است. برای ویزای 5 ساله تحصیل پزشکی در کانادا ، سال اول سال مقدماتی است و برای دانشجویان بدون مدرک لیسانس در علوم مناسب طراحی شده است. برای ورود به ویزای پزشکی 4 ساله ، دانشجو باید دارای مدرک لیسانس در رشته زیست شناسی یا سایر رشته های مناسب باشد. بیشتر دانشکده های پزشکی به آزمون پذیرش کالج پزشکی (MCAT ) نیاز دارند.

روند معادل سازی مدارک پزشکی در کانادا

پزشکان مهاجر به کانادا برای تاییدیه مدارک آنها بایستی پروسه اعتبار بخشی و موفقیت در آزمونهای مربوطه که در بالا بدان اشاره کردیم را بگذرانند. اثبات تسلط به زبان انگلیسی و فرانسوی  برای اخذ تاییدیه پزشکی الزامی است.

هزینه های مهاجرت پزشکان به کانادا

طبق آمار آموزش پزشکی کانادا (AFMC ) ، متوسط ​​شهریه شهروندان کانادایی ، مقیمان دائمی برای دانشکده پزشکی کانادا 16798 دلار در سال است که انتاریو با 27304 دلار بالاترین میانگین استانی را دارد. اگر هزینه های مربوط به تحصیل و غیر تحصیلات در نظر گرفته شود ، کل هزینه تحصیل پزشکی در کانادا ممکن است از 100,000 دلار فراتر رود.

میزان حقوق و درآمد پزشکان و پرستاران در کانادا

میانگین حقوق پزشک در کانادا از منابع بسیاری تأمین می شود. اصلی ترین آن هزینه مدل خدمات است که به پزشکان اجازه می دهد برای هر بیمار که وی می بینند ، هزینه از جانب دولت دریافت کنند. طبق این مدل ، متوسط ​​حقوق پزشك به این بستگی دارد كه چه تعداد بیمار در روز می توانند ببینند ، چه خدمتی را ارائه می دهند و در چه استان فعالیت می كنند. پزشکان با تخصص بالاتر حقوق بیشتری دریافت می کنند. پزشکان عمومی با درآمد متوسط ​​217 هزار دلار در سال حقوق دریافت می كنند. حقوق پزشك در كانادا نیز می تواند تحت تأثیر انتخاب محیط كار قرار گیرد. کار در بیمارستان یا یک موسسه پزشکی بزرگتر می تواند به معنای پایین بودن متوسط ​​حقوق سالانه یک پزشک باشد.

شرایط اخذ ویزای همراه و الحاق خانواده در کانادا

کسانی که  علاقه مند به تحصیل در کانادا می باشند که متاهل و یا دارای فرزندان وابسته هستند ، ممکن است مایل باشند در طول دوره تحصیل خود ، اعضای خانواده را با خود به کانادا بیاورند. افسران ویزای کانادا درخواست های اجازه تحصیل را که شامل اعضای خانواده همراه است ، در نظر می گیرند ، اما شامل اعضای خانواده در یک درخواست اجازه تحصیل می تواند بر تصمیم افسر ویزا تأثیر بگذارد. یک تبعه خارجی می تواند همسر خود را در تقاضای خود برای مجوز تحصیل در کانادا ذکر کند ، با توجه به تأثیرات فوق که ممکن است در تأیید مجوز تحصیل داشته باشد. اگر یک تبعه خارجی با همسر همراه خود مجوز تحصیل در کانادا را تأیید کند ، همسر واجد شرایط درخواست مجوز کار باز همسر خواهد بود. این اجازه کار به همسر اجازه می دهد تا برای کارفرمایان در کانادا برای تمام مدت کار با مجوز تحصیل شریک زندگی خود کار کند. اگر هر دو شریک علاقه مند به ادامه تحصیل در کانادا هستند ، هر یک باید درخواست مجوز تحصیل جداگانه دهند.

مدارک مورد نیاز مهاجرت پزشکان به کانادا

برای مهاجرت و اخذ ویزای کانادا ارائه مدارکی الزامی است. کامل بودن این مدارک نقش بسزایی در قبولی و دریافت ویزای کانادا دارد.

 • تأییدیه معاینه پزشکی
 • گواهینامه های پلیس (رایانه های شخصی)
 • کپی گذرنامه،  صفحه اطلاعات بیوگرافی سند سفر

 • اثبات تجربه کار
 • اثبات وجوه

شرایط اخذ اقامت دائم و حق شهروندی برای پزشکان در کانادا

برای اخذ تابعیت کانادا شخص باید ابتدا اقامت دائم کانادا را کسب نماید و پس از گذشت سه سال از دریافت اقامت دائم، می تواند برای اخذ تابعیت و پاسپورت کانادا در خواست نمایید. نکته قابل توجه دیگر در خصوص تابعیت کانادا این است که دارندگان ویزای توریستی کانادا نمی توانند تابعیت این کشور را کسب نمایند. در واقع ویزای توریستی قابل تبدیل نمی باشد و به اقامت دائم و تابعیت نیز منجر نمی گردد.

خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور در زمینه مهاجرت پزشکان به کانادا

مهاجرت به کانادا  دارای مراحل پیچیده و قانونی می باشد . پزشکانی که خواهان مهاجرت به کانادا هستند بایستی برای موفقیت در این زمینه از وکلای مجرب و متخصص استفاده کنند. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه در این زمینه همراه شما عزیزان تا حصول نتیجه خواهد بود. برای ارسال مدارک بایستی مدارک خود را به سازمان بهداشت در کانادا ارسال کنید. دولت کانادا ایمیلی مبنی بر اینکه شما پزشک یا پرستار محسوب می شوید و بر اساس ساعات معین بایستی دوره بگذرانید. به طور مثال شما پرستار هستید و سه سال از مدارکتان پذیرفته شد، اگر به زبان کانادایی مسلط باشید و بعد از گذراندن این دوره می توانید به عنوان پزشک در کانادا مشغول به کار شوید. پس از تاییدیه معادل سازی مدارک ، دانشجویان بایستی در دوره های زبان کانادای ثبت نام کنند. هزینه های تحصیل در دوره زبان بین 7000 تا 12000 یورو می باشد. برای کالج زبان کانادایی معمولا بیش از 1 سال ویزا نمیدهند. در طول این یک سال بایستی برای تحصیل دوره پرستاری بایستی برنامه ریزی کنید. پیشنهاد موسسه حقوقی ملک پور در این زمینه این است که دانشجویان در کشور خود ، زبان کانادایی را یاد بگیرند. چون همزمان یادگیری زبان کانادایی و معادل سازی دوره ها کار سختی است. میزان تقاضا برای دندان پزشکان و پرستاران بالا می باشد. کسانی که خواهان مهاجرت به کانادا هستند، ابتدا مدارک معادل سازی خود را به وزارت بهداشت کانادا ارسال کنید. موسسه حقوقی ملک پور در تمامی مراحل همچون: معادل سازی ، کالج و گذراندن دوره زبان کانادایی در کنار شما عزیزان خواهد بود .

مقالات مرتبط

سخن پایانی

مهاجرت پزشکان به کانادا ، اخذ اقامت و تابعیت * معادل سازی مدارک پزشکی در کانادا *2021* ، میزان حقوق مهاجرت پزشکان به کانادا، مهاجرت دانشجویان پزشکی به کانادا و تحصیل پزشکی در کانادا در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفت. اگر به یک شغل پردرآمد ، پردرآمد و مطمئن علاقه مند هستید ، پزشک شدن یک گزینه خارق العاده است. پزشکان کانادایی به طور متوسط هر سال 339،000 دلار درآمد کسب می کنند. پزشک شدن در کانادا فرآیندی طولانی است که در چهار مرحله مهم انجام می شود. برای شروع پزشکی در کانادا؛ قبل از اینکه حتی بتوانید به دانشکده پزشکی در کانادا بروید ، ابتدا باید مدرک دانشگاه معتبر را بگیرید. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در زمینه مهاجرت پزشکان به کانادا را در انتهای مقاله سوالات خود را مطرح کنید تا مشاورین سریعا پاسخگوی شما باشند.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. طبق آمار آموزش پزشکی کانادا (AFMC ) ، متوسط ​​شهریه شهروندان کانادایی ، مقیمان دائمی برای دانشکده پزشکی کانادا 16798 دلار در سال است که انتاریو با 27304 دلار بالاترین میانگین استانی را دارد. اگر هزینه های مربوط به تحصیل و غیر تحصیلات در نظر گرفته شود ، کل هزینه تحصیل پزشکی در کانادا ممکن است از 100,000 دلار فراتر رود.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *