مهاجرت پزشکان به کویت

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و مراحل معادل سازی

مهاجرت پزشکان به کویت ، میزان حقوق پزشکان در کویت، اخذ تابعیت و شهروندی کویت در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار میگیرد. آیا با تحصیل پزشکی در کویت می توانیم به اقامت این کشور دست یابیم؟ میزان حقوق پرستاران و پزشکان در کویت چقدر است؟ مدارک مورد نیاز مهاجرت پزشکان به کویت چیست؟ ما در این مقاله سعی بر این داریم تا به سوالات این چنینی پاسخ دهیم. دانشگاه کویت در شهر کویت مستقر است و در اصل در سال 1966 تأسیس شد. دانشگاه پزشکی کویت در سال 1973 افتتاح شد . هدف از تاسیس این دانشگاه  ارائه بهترین آموزش پزشکی با کیفیت برای متخصصان کویت و منطقه خلیج فارس بود. دانشکده پزشکی دانشگاه کویت بهترین دانشکده پزشکی در کویت محسوب می شود. شما عزیزان چنانچه بعد از مطالعه مقاله مهاجرت پزشکان به کویت سوالی داشتید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید تا مشاوران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

مهاجرت پزشکان به کویت

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط مهاجرت پزشکان به کویت
 • مهاجرت پزشکان به کویت از طریق تحصیل
 • مهاجرت پزشکان به کویت از طریق کار
 • مهاجرت پزشکان به کویت از طریق سرمایه گذاری
 • مدارک مورد نیاز مهاجرت پزشکان در کویت
 • میزان حقوق پزشکان در کویت
 • هزینه های زندگی و تحصیل در کویت
 • بررسی ویزای همراه در کویت
 • اخذ اقامت و تابعیت کشور کویت
 • خدمات موسسه حقوقی ملک پور در زمینه مهاجرت پزشکان به کویت
 • سخن پایانی

شرایط مهاجرت پزشکان به کویت

کویت دارای یک سیستم مراقبت بهداشتی جامع و خوش ساخت است. کشور کویت به دلیل کمبود پزشکان ، از پزشکان خارجی استقبال می کند. پزشکان خارجی که خواهان کار در این کشور می باشند بایستی پروسه ایی مبنی بر معادل سازی مدارک تحصیلیشان را بگدرانند و روند معادلسازی مدارک به این صورت است که مدارک تحصیلی باید مورد تایید وزارت آموزش این کشور باشد . بعد از تاییدیه مدارک مجوزی برای پزشکان خارجی صادر می شود. شایان ذکر است که پزشکان خارجی تنها با داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای کویتی می توانند در این کشور اقدام به کار کنند. برای یافتن کار می توانند با مراجعه به سایت های کاریابی نسبت به این امر اقدام کنند.

پرچم کویت
شرایط عمومی کویت

مهاجرت پزشکان به کویت از طریق تحصیل

کسانی که خواهان تحصیل در دانشگاه پزشکی عمان هستند بایستی یک سال اول را به صورت پیش حرفه ایی به تحصیل بپردازند. پس از این 4 سال ، دانش آموزان به مرحله نهایی آموزش که دوره بالینی می باشد، می رسند؛ که این پروسه 3 سال به طول می انجامد. بعد از اتمام این پروسه که هفت سال بطول انجامید ، به دانشجویان مجوز پزشکی اعطا می شود. مواردی همچون:  رتبه 93 در رتبه بندی آموزش جهانی ، رتبه 47 در رتبه بندی ایمنی جهان و رتبه 43 در رتبه بندی اقتصاد جهانی از مزایای تحصیل پزشکی در کویت می باشد.

مهاجرت پزشکان به کویت از طریق کار

پزشکانی که خواهان کار  در کشور کویت هستند بایستی مجوز مربوطه را اخذ کنند . این مجوز برای کسانی که مایل به کار به عنوان پزشک ، دندانپزشک ، پرستار ، ماما ، بهداشت متحدین در بخشهای خصوصی و دولتی هستند ، اعطا می شود. این مجوز توسط وزارت بهداشت در کویت، پس از ارزیابی موفقیت آمیز و قبولی در نهادهای امتحانی وزارت بهداشت اعطا می شود. وزارت بهداشت کویت نهادی نظارتی در بخش بهداشت در کویت است که برتری در بهداشت و درمان را برای جمعیت ایالت کویت تضمین می کند. در کویت تمام اقدامات مربوط به مجوز پزشکی توسط بیمارستانی انجام می شود که پزشک خارجی در آن بیمارستان مشغول بکار است. شایان ذکر است که پزشکان برای کار علاوه بر اخذ وجوز، بایستی پیشنهاد کاری JOB OFFER  از بیمارستانی در کویت را داشته باشند. برای تکمیل درخواست ویزای کار کویت ، به یک آزمایش پزشکی کامل ، از جمله بررسی بینایی و شنوایی ، همچنین چندین آزمایش خون و ادرار و عکسبرداری با اشعه ایکس قفسه سینه نیاز دارید.

مهاجرت پزشکان به کویت از طریق سرمایه گذاری

کویت رتبه 3 کشور دوستدار مالیات در جهان را بخود اختصاص داده است. این کشور از سرمایه گذاران خارجی استقبال می کند. سرمایه گذاری در کویت به روش هایی همچون: خرید ملک، ثبت شرکت امکان پذیر است . خرید ملک در کشور کویت برای ایرانیان در حال حاضر امکان پذیر نمی باشد. در رابطه با ثبت شرکت در کویت می توان گفت سرمایه مورد نیاز حدود 10 هزار دینار کویت می باشد .

مدارک مورد نیاز مهاجرت پزشکان در کویت

کسانی که خواهان مهاجرت هستند بایستی مدارکی را ارائه دهند که این مدارک عبارتند از :

 • ارائه دیپلم دبیرستان
 • اثبات تسلط به زبان انگلیسی
 • گواهی پزشکی سلامت
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • اثبات تمکن مالی
 • گذرنامه معتبر و مابقی مدارک هویتی
 • بیمه نامه
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • تسلط کامل به زبان عربی
 • اخذ ویزای دانشجویی

میزان حقوق پزشکان در کویت

فردی که در کویت به عنوان پزشک کار می کند معمولاً ماهیانه حدود 2970 KWD درآمد دارد. دامنه حقوق از 1,090 KWD (کمترین میانگین) تا 5,020 KWD (بالاترین میانگین ، حداکثر حقوق واقعی بیشتر است). کشور کویت به دلیل اینکه مالیات شخصی ندارد ، از این رو  درآمد خالص معمولاً بسیار بیشتر می باشدکه این امر یکی از مهمترین جذابیتهای کار در کویت است.

هزینه های زندگی و تحصیل در کویت

هزینه های زندگی در کویت به سبک زندگی شما و انتخاب محل اقامت بستگی دارد. زندگی در  مرکز شهر دارای هزینه های بالایی می باشد. هزینه های تحصیل دانشجویان بین المللی بر اساس نوع دانشگاه و نوع رشته انتخابی آنها متفاوت می باشد.  در جدول زیر می توانید هزینه های زندگی کشور کویت را مشاوهده بفرمایید.

اقلام
هزینه (دینار کویت KWD)
غذا در رستوران ارزان قیمت
2.00
غذا برای دو نفر در رستوران عادی
12.00
غذا در مک دو نالد
2.00
کاپوچینو معمولی
1.52
شیر یک لیتر
0.44
نان 500 گرمی
0.29
برنج یک کیلوگرم
0.61
تخم مرغ 12 عددی
0.58
مرغ یک کیلو گرم
1.25
گوشت قرمز یک کیلو گرم
2.70
حمل و نقل
هزینه ( دینار کویت)
بلیط یک طرفه حمل و نقل عمومی
0.25
کرایه ماهیانه حمل و نقل عمومی
12.50
تعرفه تاکسی برای یک کیلومتر
1.00
بنزین یک لیتر
0.10
خدمات
هزینه ( دینار کویت KWD)
هزینه های مصرفی مثل آب، برق، گاز
و..
12.78
تعرفه مکالمه تلفن همراه برای یک دقیقه
0.05
اینترنت با سرعت 60 مگابایت بر ثانیه
8.31
اجاره مسکن
مبالغ ( دینار کویت KWD)
اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر
270.16
اجاره آپارتمان یک خوابه در خارج مرکز شهر
215.25
اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر
554.09
اجاره آپارتمان سه خوابه در خارج مرکز شهر
423.67

بررسی ویزای همراه در کویت

دغدغه کسانی که خواهان مهاجرت به کویت هستند امکان اخذ ویزای همراه می باشد. کشور کویت همانند بقیه کشورها امکان اخذ ویزای همراه را به مهاجران می دهد. طبق قوانین کشورها همراه به افرادی همچون: همسر و فرزندان زیر 18 سال اطلاق می شود. در این راستا مهاجران می توانند پس از اخذ ویزای کاری ، همزمان نسبت به اخذ ویزای همراه نیز اقدام کنند. شایان ذکر است که همراه در کشور کویت مجوز کار و تحصیل را دارند. همچنین فرزندانشان می توانند به صورت رایگان در مدارس کویت تحصیل کنند.

اخذ اقامت و تابعیت کشور کویت

کسانی که خواهان مهاجرت به کشورها هستند مسئله اخذ تابعیت و اقامت کشور مقصد برای آنها حائز اهمیت است. در رابطه با کشور کویت این امر کمی پیچیده می باشد . طبق قوانین کشور کویت بعد از 10 سال زندگی و پرداخت منظم بیمه می توان به اقامت دائم این کشور دست یافت. البته اعطای تابعیت به سختی امکانپذیر است . به طوری که کشورهای عربی اقامت دائم را سالانه تمدید می کنند ولی بر اساس قوانین و شرایطی خاص و پیچیده تابعیت را اعطا می کنند.

خدمات موسسه حقوقی ملک پور در زمینه مهاجرت پزشکان به کویت

از آنجا که مهاجرت پزشکان به کشورهای اروپایی دارای پروسه طولانی و پیچیده ایی می باشد. در این راستا موسسه حقوقی ملک پور در زمینه مهاجرت پزشکان در کشورهایی همچون: انگلستان، ایتالیا ، فنلاند ، آلمان ، بلژیک و کویت خدماتی ویژه ایی را به شما عزیزان ارائه می دهد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با تهیه محصول گام به گام کار در خارج از کشور و شرکت در ویبینارهای ویژه مهاجرت پزشکان اطلاعات ارزنده ایی در این زمینه را بدست آورید و مقصدی مناسب برای خود انتخاب کنید.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

مهاجرت پزشکان به کویت ، میزان حقوق پزشکان و پرستاران در کویت، معادلسازی مدارک پزشکان در کویت در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفت. کویت دارای یک سیستم مراقبت بهداشتی بسیار کارآمد است. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در زمینه مهاجرت پزشکان به کویت را در انتهای مقاله سوالات خود را مطرح کنید تا مشاورین سریعا پاسخگوی شما باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *