مهاجرت پزشکان سوئد

مهاجرت پزشکان سوئد ، در سراسر جهان ، پزشکان در حال مهاجرت به کشورهای جدید هستند و می خواهند حرفه خود را انجام دهند. با این حال ، آنها ممکن است در انجام این کار مشکلاتی را تجربه کنند. برای بهینه سازی و تسریع ورود و پیشرفت آنها در سیستم مراقبت های بهداشتی سوئد ، نیاز فوری به بررسی نحوه انجام این کار در حال حاضر وجود دارد ، زیرا صلاحیت های آنها بدون هیچ گونه تأخیر بی مورد مورد استفاده قرار می گیرد. هدف از این مقاله بررسی چگونگی ورود و پیشرفت پزشکان مهاجر با مدرک پزشکی از خارج از اتحادیه اروپاEEA در بازار کار پزشکی در سوئد، مهاجرت پرستار به سوئد ، امتحان پزشکی سوئد ، مهاجرت کاری پزشکان می باشد. در حال حاضر کشور سوئد نیاز مبرم به پرستار و پزشک دارد . سوال این است که شرایط پزشک شدن در سوئد چیست؟ متقاضیان بایستی مدارک خود را برای معادل سازی به دولت مربوطه سوئد(وزارت بهداشت) ارسال کنند. پس از ارسال مدارک به سوئد ، ایمیلی مبنی بر گذراندن دوره سه ساله برای پزشک شدن در این کشور الزامی است. پس از معادل سازی شدن مدارکتان متقاضیان بایستی در دوره های زبان سوئدی ثبت نام کنند.

شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت پزشکان به سوئد می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید تا ماشوران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

مهاجرت پزشکان سوئد

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور سوئد
 • مهاجرت پزشکان به سوئد از طریق کار
 • رشته های مورد قبول جهت معادل سازی مدرک تحصیلی در کشور سوئد
 • مهاجرت پزشکان به سوئد از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت پزشکان به سوئد از طریق تحصیل
 • روند معادل سازی مدارک پزشکی در سوئد
 • هزینه های مهاجرت پزشکان به سوئد
 • میزان حقوق و درآمد پزشکان و پرستاران در سوئد
 • شرایط اخذ ویزای همراه و الحاق خانواده در سوئد
 • مدارک مورد نیاز مهاجرت پزشکان به سوئد
 • شرایط اخذ اقامت دائم و حق شهروندی برای پزشکان در سوئد
 • خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور در زمینه مهاجرت پزشکان به سوئد
 • سخن پایانی

درباره کشور سوئد

سوئد با حدود 9.3 میلیون نفر جمعیت ، بزرگترین کشور شمال اروپا است. سوئد اگرچه یک قدرت نظامی بوده و حدود سه برابر اندازه فعلی خود در طول قرن هفدهم بوده است ، تقریباً دویست سال است که در هیچ جنگی شرکت نکرده است. سوئد یک جامعه پیشرفته فراصنعتی با یک کشور رفاهی پیشرفته است. سطح زندگی و امید به زندگی در بالاترین سطح در جهان قرار دارد. سوئد رسم قوی بودن کشوری باز و در عین حال محتاط است. به نظر می رسد شهروندان در ابتدا کاملاً محفوظ هستند ، اما هنگامی که بدانند با چه کسانی سروکار دارند ، به همان اندازه که بخواهید گرم و صمیمی خواهند شد. “طبیعت گردی” بزرگترین جاذبه سوئد است ، با بازدیدکنندگان از سراسر جهان توسط کشورها طبیعت خیره کننده و بیابان دست نخورده را به خود جلب می کند. در ساحل غربی ، دومین شهر بزرگ سوئد ، گوتنبرگ ، با صحنه سرگرمی پر جنب و جوش و بسیاری از تجارب فرهنگی ، چیزهای زیادی برای ارائه دارد. جهان وطنی و شلوغ مالمو ، در جنوب سوئد ، از طریق پل ارسوند به پایتخت دانمارک کپنهاگ متصل می شود. آنها با هم یک منطقه بزرگ شهری را تشکیل می دهند.

پرچم سوئد
شرایط عمومی سوئد

استکهلم پایتخت سوئد که در 14 جزیره در اطراف یکی از بزرگترین و بهترین مراکز نگهداری شده قرون وسطایی اروپا ساخته شده است ، از هر جهت با مناظر خیره کننده و بسیار متنوع بسیار عالی قرار دارد. در غرب ، دریاچه مالارن در میان مناظر شگفت انگیز بتونی منشعب می شود. در شرق مجمع الجزایر باشکوه استکهلم به سمت دریا امتداد دارد ، یک دنیای دریایی مسحورکننده با بیش از 24000 جزیره ، جزیره و کوهنوردی.  سوئد ، به عنوان تمام کشورهای اسکاندیناوی ، به دلیل کیفیت بالای زندگی خود مشهور است ، که البته قابل درک است با یک سیستم مراقبت های بهداشتی مناسب نیز مرتبط است. پزشکان در اینجا بسیار مورد تقاضا هستند و پیش بینی کمبود پزشک مانند سایر کشورهای اروپایی به دلیل رشد جمعیت و افزایش پیری جمعیت است. بنابراین ، مهاجرت به سوئد برای حرفه پزشکی می تواند یک برنامه حرفه ای بسیار خوب باشد. با این وجود ، شرایط و محدودیت های خاصی وجود دارد که قابل تأمل است ، همانطور که این راهنمای پزشک شدن در سوئد را نشان می دهد.  صرف نظر از اینکه شما قصد کار در مناطق شهری یا روستایی را دارید ، برای اینکه بتوانید بیماران خود را معالجه کنید ، باید سوئدی صحبت کنید ، بنابراین دانش زبان ضروری است. علاوه بر این ، برای ادامه تحصیل در سوئد ، باید به زبان سوئدی نیز تسلط داشته باشید. بنابراین ، بهترین کار این است که یا زبان را مطالعه کنید و سپس به دانشگاه مراجعه کنید ، یا یک دوره محلی زبان در کشور را دنبال کنید و سپس تحصیلات دانشگاهی را با یک دوره زبان موازی دنبال کنید تا تسلط شما افزایش یابد. لطفا توجه داشته باشید که شما قادر به تحصیل پزشکی در سوئد بدون صحبت به زبان نخواهید بود ، زیرا همه برنامه ها به زبان سوئدی تدریس می شوند.

مهاجرت پزشکان به سوئد از طریق کار

برای کار به عنوان یک متخصص پزشکی در سوئد ، شما مدرک زبان سوئدی و پرستاری را برای کار نیاز دارید. بسیاری از مشاغل مراقبت های بهداشتی در سوئد مشاغل تنظیم شده ای هستند و برای حرفه ای ها به مجوز احتیاج دارند. می توانید برای مجوز کار در شورای ملی بهداشت و رفاه (Socialstyrelsen  ) درخواست کنید. شورای ملی بهداشت و رفاه به عنوان یک متخصص مراقبت های بهداشتی در صورت داشتن برخی شرایط ، مجوز کار را صادر می کند. Swedworks در تماس با شورای ملی بهداشت و رفاه در سوئد به شما کمک و پشتیبانی می کند. راه دسترسی به پروانه سوئدی برای کار ، برای یک شهروند غیراروپایی ، بسته به اینکه در داخل EU / EEA یا خارج از EU / EEA تحصیل کرده باشید متفاوت است. اگر تحصیلات خارج از EU / EEA دارید ، جاده شما با ارزیابی تحصیلات شما توسط شورای ملی بهداشت و رفاه (Socialstyrelsen) آغاز می شود. اگر تحصیلات خود را از داخل EU / EEA یا خارج از EU / EEA دارید ، باید زبان سوئدی را یاد بگیرید. برای فردی که دارای مدرک پزشکی است ، مایل به کار به عنوان یک پزشک حرفه ای در سوئد است ، شما فقط لازم نیست زبان سوئدی را یاد بگیرید بلکه اصطلاحات پزشکی را به سوئدی نیز یاد بگیرید. از طرف Folkuniversitetet ISU ، Swedworks یک دوره تمام وقت به زبان سوئدی را ارائه می دهد ، که مخصوص پزشکان مراقبت های بهداشتی طراحی شده است. این دوره برنامه زبان و فرهنگ سوئدی نام دارد و در سوئد برگزار می شود.

Swedworks در کمک به شما برای کار به عنوان پزشک ، پرستار یا دندانپزشک در سوئد نقش دارد

Swedworks به نمایندگی از Folkuniversitetet ISU برای رسیدگی به مراحل پذیرش و پردازش مجوز اقامت دانشجویی منصوب شده است (تحصیل در گذشته VISA). Swedworks در زمینه پردازش مجوز اقامت تخصص دارد و محل تماس شما برای Folkuniversitetet ISU ، اداره مهاجرت سوئد (Migrationsverket) و شورای ملی بهداشت و رفاه (Socialstyrelsen) خواهد بود. Swedworks دارای یک تجربه طولانی در زمینه پردازش اجازه اقامت و تخصص زیادی در این زمینه است. ما یک روند یکپارچه و ریسک کم برای رد کردن شما را تضمین خواهیم کرد. جدای از رسیدگی به موضوعات عملی و بوروکراسی دولتی ، Swedworks همچنین به عنوان یک مشاوره عمومی در کنار شما خواهد بود و در سایر موارد مهم مانند محل اقامت نیز اطلاعات عملی در اختیار شما قرار می دهد. برای پزشکان مهاجر (MP) با مدرک پزشکی از خارج از کشور که می خواهند به عنوان پزشک معالج وارد بازار کار پزشکی در کشور جدید خود شوند.

به عنوان یک شهروند اهل اتحادیه اروپاEEA   سوئیس ، طبق قرارداد آزادی  برای تمام کشورهای اتحادیه اروپا ، برای کار در سوئد نیازی به دریافت ویزای کار برای کار در سوئد نخواهید داشت. اگر مجوز پزشکی در خارج از سوئد را گرفته باشید ، باید اعتبار خود را تأیید کنید. اگر در سوئد تحصیل کرده باشید و آزمون و اقامت خود را در اینجا گذرانده باشید ، دیگر شرایط اداری دیگری ندارید تا بتوانید کار کنید.

به عنوان یک شهروند غیر اتحادیه اروپا ، قبل از درخواست مجوز کار ، به طور معمول باید پیشنهاد کار خود را تضمین کنید. این شرط همچنین داشتن حقوق ماهیانه حداقل 1480 دلار معادل قبل از مالیات است و موقعیت شما شامل بیمه درمانی ، بیمه عمر و تأمین اجتماعی است. اگر شما یک شهروند اتحادیه اروپا هستید که دارای مجوز پزشکی توسط مقامات سوئدی شناخته شده است ، شما حق دارید بدون پیشنهاد کار به سوئد بروید و به دنبال کار محلی باشید. این برای بازدید از مکانهایی که می خواهید در آنها مستقر شوید و همچنین رفتن به مصاحبه بسیار مناسب است. مطمئناً ، اگر تحصیلات خود را در سوئد به پایان رسانده اید ، با بیمارستان ها و کلینیک هایی که می خواهید برای کار درخواست کنید بیشتر آشنا خواهید شد ، در غیر این صورت می توانید به آژانس های کاریابی دسترسی پیدا کنید یا تحقیقات خود را به صورت آنلاین انجام دهید نکته کلیدی که باید توجه داشته باشید این است که برای مرتب سازی محل اقامت و زندگی در سوئد نیازی به پیشنهاد شغلی ندارید.

با این حال ، برای یک شهروند غیر اتحادیه اروپا ، قبل از ورود حتی به کشور ، ابتدا باید یک پیشنهاد شغلی را تضمین کرده و مجوز کار بگیرید. این ممکن است به این معنی باشد که داشتن ویزای دانشجویی ، تحصیل در سوئد و درخواست کار در طول تحصیل آسان تر خواهد بود. متعاقباً ویزای دانشجویی خود را به ویزای کار تبدیل کنید. در غیر این صورت ، شما باید از راه دور به دنبال کار باشید ، این امر می تواند پزشک شدن در سوئد را دشوار کند.

رشته های مورد قبول جهت معادل سازی مدرک تحصیلی در کشور سوئد

همانطور که پیش تر بدان اشاره شد پزشکان برای شروع به کار در کشور سوئد بایستی مدارک خود را به اداره بهداشت سوئد ارسال کنند . پس از تاییدیه معادل سازی ؛ باید دوره های تعیین شده توسط این اداره را بگذراندد . همچنین در دوره های زبان سوئدی شرکت کنند. شایان ذکر است رشته هایی همچون: دستیار پرستار و یا تکنسین داروسازی معادل سازی ندارند . بلکه این رشته ها می توانند مستقیما وارد بازار کار سوئد شوند.

مهاجرت پزشکان به سوئد از طریق سرمایه گذاری

سوئد یکی از بزرگترین سرمایه گذاران جهان است. بر اساس گزارش سرمایه گذاری جهانی UNCTAD در سال 2020 ، ورودی مستقیم خارجی به طور چشمگیری به دلیل افزایش سرمایه گذاری های اتحادیه اروپا در سال 2019 بسیار افزایش یافته و به 20 میلیارد دلار رسیده است ، در حالی که در سال 2018 این رقم 3,8 میلیارد دلار است. سهام سرمایه گذاری مستقیم خارجی در سال 2019 حدود 339 میلیارد دلار بود. سوئد نیز یک سرمایه گذار بزرگ است ، جریان مستقیم سرمایه گذاری  خارجی به 23 میلیارد دلار در سال 2019 رسیده است. از نظر جریان سرمایه گذاری مستقیم خارجی ، لوکزامبورگ ، سوئیس و انگلستان بزرگترین سرمایه گذاران در سوئد در سال 2019 بودند ، 40٪ از کل جریان سرمایه گذاری (آمار سوئد). تولید به عنوان ستون فقرات سرمایه گذاری خارجی و به دنبال آن فعالیت های حقوقی ، تخصصی ، علمی و فنی و بخش عمده فروشی و خرده فروشی وضعیت خود را حفظ کرد. برخی از دلایلی که شرکت ها سوئد را به عنوان مقصد جدید خود انتخاب کرده اند مربوط به زیرساخت های کلاس جهانی ، نیروی کار بسیار ماهر ، سطح پایین فساد ، بوروکراسی اندک و فرهنگ تجاری دوستانه است. فضای تجاری سوئد برای سرمایه گذاری مستقیم خارجی بسیار مطلوب است. به همین دلیل تعجب آور نیست که این کشور نوآوری است. شرکت هایی مانند اریکسون ، ولوو ، آسترا زنکا و ساندویک از سوئد ظهور کرده اند. Spotify ، Klarna و iZettle مشاغلی هستند که بر اساس نوآوری ها ساخته شده اند. با این حال ، در مورد کارآفرینان و سرمایه گذاران کوچک که ممکن است به دنبال یک بازار قوی و پایدار با سیستم حمایت اجتماعی مستحکم باشند ، مزایای بازنشستگی زیادی را فراهم می کند و دسترسی آزاد و آزاد به اتحادیه اروپا و بازارهای شمال اروپا 28 کشور و بیش از 500 متر را فراهم می کند.

مهاجرت پزشکان به سوئد از طریق تحصیل

پروسه تحصیل پزشکی در سوئد  5 و نیم سال یا 11 ترم است. که در مقایسه ، اکثر برنامه های پزشکی سایر کشورهای اتحادیه اروپا 6 ساله هستند. این یک برنامه کارشناسی است ، بنابراین شما می توانید  از دبیرستان شروع کنید. در ایالات متحده و کانادا ، قبل از تحصیل در دوره تحصیلات تکمیلی Med ، به یک مدرک لیسانس نیاز دارید. با این حال ، هنگامی که در سوئد فارغ التحصیل می شوید ، هنوز مجوز پزشک شدن ندارید. برای اخذ این مجوز بایستی کارآموزی 1 و نیم تا 2 ساله در بیمارستان سوئد که allmäntjänstgöring نامیده می شود،  بگذرانید. پس از اتمام دوره کارآموزی ، مجوز دکتر خود را دریافت کرده اید. پزشکان با تحصیلات بین المللی معمولاً مجبور به گذراندن دوره کارآموزی کامل می شوند تا بتوانند در سوئد ، هر چقدر تجربه داشته باشند ، کار کنند. حتی برخی باید دوباره تحصیل پزشکی در دانشگاه سوئد را شروع کنند. این تحصیلات برای شهروندان سوئدی ، اسکاندیناوی و اتحادیه اروپا رایگان است ، اگرچه هزینه یک دانشجوی پزشکی تقریباً 1 میلیون کرون سوئد در هر سال تحصیلی تخمین زده می شود ، ولی این کمک مالی دولت و وام ها است. در واقع ، هر برنامه دانشگاهی در سوئد برای شهروندان ذکر شده در بالا رایگان است ، به شرطی که در یک دانشگاه دولتی مانند   Karolinska Institutet ارائه شود.  برای اینکه در دانشگاه برای تحصیل پزشکی پذیرفته شوید ، باید در دبیرستان با معدل بالا فارغ التحصیل شوید و در کلاس های خود روی زیست شناسی و علوم متمرکز شده باشید تا در سوئد پزشک شوید. به عنوان یک دانشجوی خارجی ، شما همچنین باید سطح خوبی از دانش زبان سوئدی را نشان دهید.

سوئد دارای دانشگاه های عالی مانند انستیتوی کارولینکسا در استکهلم ، دانشکده پزشکی دانشگاه اوپسالا ، دانشگاه های لوند و گوتنبرگ در میان دانشگاه های دیگر با 500+ سال سابقه و رتبه بندی عالی جهانی برای کیفیت آموزش آنها است.  آخرین مرحله قبل از پزشک شدن در سوئد ، قبولی در آزمون مهارت Kunskasprovet است که شامل آزمون های تئوری و عملی است و 100٪ به زبان سوئدی است. پزشکان آموزش دیده خارجی نیز می توانند در این آزمون شرکت کنند تا تجربه و دانش خود را تأیید کرده و به آنها اجازه دهند در سوئد کار کنند. پس از اتمام تحصیلات خود در سوئد یا اخذ اعتبار تحصیلات پزشکی خارجی خود ، گذراندن Kunskasprovet و انجام دوره های رزیدنتی ، مجوز پزشکی در این کشور را دریافت خواهید کرد. سپس ، شما به طور رسمی در سوئد پزشک هستید.

روند معادل سازی مدارک پزشکی در سوئد

مدارک پزشکی خارجی دو نوع مدرک پزشکی خارجی به رسمیت شناختن موفقیت آنها در سوئد وجود دارد: اینکه مدرک پزشکی شما از یک کشور اتحادیه اروپا EEA یا سوئیس باشد ، یا اینکه از یک کشور غیر اتحادیه اروپا باشد. تابعیت شما هیچ تاثیری در این روند ندارد. در هر دو سناریو باید اثبات کنید که در زبان سوئدی تبحر دارید. اگر مدرک پزشکی شما از یکی از کشورهای اتحادیه اروپا باشد ، دیپلم شما به طور خودکار به رسمیت شناخته می شود ، اما برای اینکه بتوانید در سوئد پزشک شوید ، هنوز باید برای تأیید ارائه شود. نکته مهمی که باید توجه داشته باشید این است که ، اگر شما مدرک پزشکی از یک کشور غیر اتحادیه اروپا دارید اما از آن زمان مجوز پزشکی را در کشور دیگری از اتحادیه اروپا دریافت کرده اید ، این نیز به طور خودکار شناخته می شود و نیازی به گذراندن تمام مراحل برای پزشکان آموزش دیده خارجی در خارج از اتحادیه اروپا نیست. درخواست شما برای به رسمیت شناختن به Socialstyrelsen شورای ملی بهداشت و رفاه،  ارسال می شود و شما همچنین باید مدارک زندگی در سوئد ، مهارت زبان سوئدی ، شماره هویت ملی سوئد یا گذرنامه خود و همچنین اثبات پناهندگی خود را ارائه دهید. اگر مدرک پزشکی شما از کشوری خارج از اتحادیه اروپا است ، باید مدرک خود را برای تأیید توسط Socialstyrelsen ارائه دهید. این معادل اتمام دانشکده پزشکی در سوئد خواهد بود. پس از آن شما باید آزمون Kunskasprovet را مانند دانشجوی پزشکی سوئدی قبول شوید و سپس در دوره ای در قوانین و مقررات سوئدی برای خارجی ها شرکت کنید. صرف نظر از اینکه شما تجربه عمل بالینی دارید ، همچنین لازم است 6 ماه کارآموزی تحت نظارت انجام دهید تا ثابت کنید که با محیط عمل پزشکی سوئد راحت هستید. سرانجام ، شما باید تمام مدارک و مدارک مربوط به قانونی را که وقتی دریافت می شود ، مجوز رسمی پزشکی برای کار در سوئد به عنوان پزشک است ، ارائه دهید.

هزینه های مهاجرت پزشکان به سوئد

هزینه تحصیل در سوئد چقدر است؟ هزینه های تحصیلات عالی سالانه در سوئد بسته به دانشگاه و رشته  متفاوت است. هزینه های تحصیل در سوئد از تقریباً 80,000 کرون در سال (تقریباً 7,800 یورو یا 9,500 دلار از دسامبر سال 2020) تا 295,000 کرون (یا تقریباً 29,000 یورو یا 35,200 دلار از دسامبر ، 2020) است. همه دانش آموزان در سوئد نیاز به خرید کتاب درسی خود دارند و به طور متوسط ​​750 کرون در ماه برای این منظور هزینه می کنند. شما ممکن است واجد شرایط بورسیه تحصیلی برای تحصیل در سوئد باشید. دانشجویان معمولاً با پرداخت حق عضویت اندك به اتحادیه دانشجویی محل می پیوندند. این امکان دسترسی به فعالیت های مختلف دانشجویی و تخفیف های دانشجویی را برای شما فراهم می کند. هزینه ها از 50-350 کرون در هر ترم بسته به واحد صنفی متغیر است. هزینه های زندگی به محل تحصیل بستگی دارد (شهرهای بزرگ عموماً گران ترند) اما تقریباً 8514 کرون در ماه شامل اجاره یا 1015 دلار / 835 یورو از دسامبر سال 2020 است. هزینه مراقبت های بهداشتی برای دانشجویان بین المللی بسته به اینکه شما یک شهروند اتحادیه اروپا  EEA سوئیس هستید یا نه و همچنین مدت زمان تحصیل در سوئد متفاوت است. هزینه تحصیل در دوره زبان سوئدی سالانه 7000 تا 8000 یورو می باشد . شایان ذکر است که این هزینه ها در هر کالجی متفاوت است.

میزان حقوق و درآمد پزشکان و پرستاران در سوئد

کلیه پزشکان تحت سیستم حقوق فردی قرار دارند و در زمان اشتغال خود درمورد حقوق خود مذاکره می کنند. از آنجا که دستمزد فردی و متفاوت است ، دستمزد بین افراد بسته به لیاقت ها و مهارت های فردی متفاوت است. میانگین حقوق و دستمزد سال 2021  برای پزشکان AT) پزشک داخلی( 33160 کرون در ماه و برای پزشکان ST )پزشک مقیم( 46358 کرون در ماه بود. حقوق پزشکان متخصص به پایان رسیده ماهانه 63,921 کرون و یک پزشک برتر ماهانه 77355 کرون بود. به طور کلی ، حقوق پزشکان در اسکاندیناوی بهتر از سایر مناطق اروپا است. دستمزد پزشکان عمومی در سوئد نه تنها از سایر مناطق اروپا بهتر است بلکه از بقیه متخصصان در سوئد نیز بهتر است. فردی که در بهداشت و پزشکی در سوئد کار می کند معمولاً ماهیانه حدود 67400 کرون درآمد دارد. دامنه حقوق از 14100 کرون (کمترین میانگین) تا 201000 کرون (بالاترین میانگین ، حداکثر حقوق واقعی بیشتر است). این متوسط ​​حقوق ماهیانه شامل مسکن ، حمل و نقل و سایر مزایا است. حقوق و دستمزد بین مشاغل مختلف بهداشتی و پزشکی به شدت متفاوت است.

شرایط اخذ ویزای همراه و الحاق خانواده در سوئد

اگر شما شهروند یک کشور خارج از اتحادیه اروپا هستید و می خواهید به یکی از اعضای خانواده خود در سوئد بروید ، به اجازه اقامت نیاز دارید. اگر متأهل باشید ، با هم مشارکت داشته باشید یا با شخصی که اکنون در سوئد زندگی می کند زندگی مشترک داشته باشید ، ممکن است اجازه اقامت به شما داده شود. عضو خانواده در سوئد باید شهروند سوئد باشد ، اجازه اقامت دائم ، حق اقامت دائم یا کارت اقامت دائم داشته باشد.  اگر متأهل باشید ، با هم ثبت نام کرده اید یا با کسی که اکنون در سوئد زندگی می کند زندگی مشترک داشته باشید ، ممکن است اجازه اقامت به شما داده شود.

مدارک مورد نیاز مهاجرت پزشکان به سوئد

 • تکمیل فرم درخواست ویزای سوئد
 • 2 قطعه عکس
 • تأیید بیمه درمانی سفر با حداقل پوشش 30,000 € در سوئد و کل منطقه شینگن
 • نامه ای حاوی هدف سفر به سوئد و برنامه سفر
 • رزرو هتل برای کل مدت اقامت در سوئد
 • اثبات وضعیت مدنی (سند ازدواج ، شناسنامه فرزندان ، گواهی فوت همسر ، کارت سهمیه در صورت وجود)
 • اثبات تمکن مالی کافی برای مدت اقامت در سوئد. فرد خارجی که می خواهد وارد خاک سوئد شود باید بتواند با داشتن 450 SEK یا 48.26 € روز اقامت در سوئد ، در لحظه درخواست ویزای سوئد به سفارت یا کنسولگری سوئد ، گواهی دهد.

شرایط اخذ اقامت دائم و حق شهروندی برای پزشکان در سوئد

اگر در سوئد زندگی کرده اید و در طول هفت سال گذشته به مدت چهار سال مجوز اقامت برای دوره دکترا داشته اید ، ممکن است بتوانید اجازه اقامت دائم بگیرید. گذرنامه سوئدی به متقاضیان اجازه می دهد تابعیت مضاعف را حفظ کنند. گذرنامه دوم پس از چهار سال اقامت تخصیص می یابد. کمک هزینه ماهانه توسط متقاضیان و خانواده ها ارائه می شود. زندگی در سوئد به معنای دسترسی جهانی به بهترین امکانات آموزشی و بهداشتی است. تمام این مزایا در طول 4 سال اقامت و پس از گرفتن گذرنامه نیز قابل اعمال است. متقاضیان و همراه وی مجاز هستند پس از دریافت گذرنامه پس از 4 سال بدون ویزا به بیش از 180 کشور از جمله منطقه شینگن سفر کنند. اگر دانشجوی دکترا هستید و می خواهید برای مدت بیش از سه ماه در سوئد اقامت داشته باشید ، باید اجازه اقامت دانشجویان را بگیرید. اجازه اقامت شما باید قبل از ورود به سوئد اعطا شود. اگر کمتر از سه ماه در سوئد تحصیل می کنید ، ممکن است لازم باشد برای ورود به سوئد درخواست ویزا کنید. اعضای خانواده شما می توانند برای مدت زمانی مشابه شما اجازه اقامت بگیرند. اگر حداقل برای شش ماه مجوز داشته باشید ، شریک زندگی شما می تواند مجوز کار را نیز دریافت کند.

خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور در زمینه مهاجرت پزشکان به سوئد

مهاجرت به سوئد  دارای مراحل پیچیده و قانونی می باشد . پزشکانی که خواهان مهاجرت به سوئد هستند بایستی برای موفقیت در این زمینه از وکلای مجرب و متخصص استفاده کنند. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه در این زمینه همراه شما عزیزان تا حصول نتیجه خواهد بود. برای ارسال مدارک بایستی مدارک خود را به سازمان بهداشت در سوئد ارسال کنید . دولت سوئد ایمیلی مبنی بر اینکه شما پزشک یا پرستار محسوب می شوید و بر اساس ساعات معین بایستی دوره بگذرانید . به طور مثال شما پرستار هستید و سه سال از مدارکتان پذیرفته شد، اگر به زبان سوئدی مسلط باشید و بعد از گذراندن این دوره می توانید به عنوان پزشک در سوئد مشغول به کار شوید. پس از تاییدیه معادل سازی مدارک ، دانشجویان بایستی در دوره های زبان سوئدی ثبت نام کنند. هزینه های تحصیل در دوره زبان بین 7000 تا 12000 یورو می باشد. برای کالج زبان سوئدی معمولا بیش از 1 سال ویزا نمیدهند. در طول این یک سال بایستی برای تحصیل دوره پرستاری بایستی برنامه ریزی کنید . پیشنهاد موسسه حقوقی ملک پور در این زمینه این است که دانشجویان در کشور خود ، زبان سوئدی را یاد بگیرند. چون همزمان یادگیری زبان سوئدی و معادل سازی دوره ها کار سختی است. میزان تقاضا برای  دندان پزشکان و پرستاران بالا می باشد.  کسانی که خواهان مهاجرت به سوئد هستند ، ابتدا مدارک معادل سازی خود را به وزارت بهداشت سوئد ارسال کنید . موسسه حقوقی ملک پور در تمامی مراحل همچون: معادل سازی ، کالج و گذراندن دوره زبان سوئدی در کنار شما عزیزان خواهد بود .

مقالات مرتبط

سخن پایانی

مهاجرت پزشکان به سوئد ، سوئد کشوری بزرگ و زیبا است. به لطف ذخایر غنی سنگ آهن ، جنگل ها و منابع عظیم برق آبی و همچنین تعهد کارکنان امروزی ، سوئد به یکی از ثروتمندترین و مدرن ترین و بسیار صنعتی ترین کشورهای جهان تبدیل شده است. در حال حاضر ، سوئد تقریباً در همه ابعاد بالاتر از متوسط قرار دارد: کیفیت محیط ، تعامل مدنی ، تحصیلات و مهارت ها ، تعادل زندگی زندگی ، وضعیت سلامتی ، رفاه شخصی ، شغل و درآمد ، مسکن ، امنیت شخصی و روابط اجتماعی. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در انتهای مقاله سوالات خود را مطرح کنید تا مشاورین سریعا پاسخگوی شما باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *