حائز اهمیت ترین موضوع برای قرارگیری در محیط کشورهای مختلف این است که، ابتدا با نحوه اخذ ویزا در کشور مقصد آشنا شوید. سالانه جمعیت کثیری از اشخاص پس از شناخت انواع ویزاها و پس از اخذ مهمترین اطلاعات از اشخاص معتبر، برای مهاجرت خود برنامه‌ ریزی می‌ کنند. در این مقاله می خواهیم به شما متقاضیان علاقه‌مند به حضور در یکی از کشورهای خاص و تاپ بگوییم که، نحوه اخذ ویزا و دلایل ریجکتی ویزای شینگن کدامند و جهت رفع ریجکتی ویزا می بایست چه اقداماتی انجام داد. همچنین قرار است، شما را از دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا مطلع کنیم و در کنار تمامی موضوعات به شما خوبان بگویم که، به طور کلی شرایط اخذ ویزای توریستی اروپاو مهم ترین دلایل ریجکتی چیست؟ موسسه مشاوره ای mie در مقاله نحوه اخذ ویزا به آنالیز موضوعات مذکور و مابقی موضوعات پرداخته است. بعلاوه در مقاله نحوه اخذ ویزا، مهمترین دلایل ریجکتی را نیز ذکر نموده است. اگر در صدد اخذ ویزای شینگن می باشید، شما را به مشاوره رایگان با مشاورین موسسه مشاوره ای mie دعوت می‌ کنیم.  کارشناسانی که در این موسسه فعالیت می‌ کنند، بسیار زبده و آگاه به قوانین می باشند.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تیزر اگر ویزا ریجکت شد چه راهکاری در پیش داریم؟ در 50 ثانیه


عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • ویزا چیست؟
 • انواع ویزاها
 • گرفتن ویزای شینگن
 • مدارک لازم برای گرفتن ویزا
 • هزینه گرفتن ویزا
 • ویزا های subjective و objective چیست؟
 • تفاوت ویزاهای توریستی و نحوه گرفتن ویزای توریستی
 • ریجکتی ویزا یعنی چه؟
 • بعد از ریجکتی ویزا باید چه کرد؟
 • دلایل ریجکتی ویزا
 • دلایل ریجکتی ویزای توریستی
 • خدمات موسسه ملک پور در خصوص ریجکتی ویزا
 • سوالات متداول در خصوص دلایل ریجکتی ویزا
 • سخن پایانی
نحوه اخذ ویزا

فایل ویدیویی موسسه ملک پور در خصوص اگر ویزا ریجکت شد چه راهکاری در پیش داریم؟

فایل صوتی این ویدیو

ویزا چیست؟

ویزا در اصل یک سند است، سندی که شما با اخذ آن اجازه وارد شدن به کشور مربوطه را خواهید داشت. ویزا را بر روی پاسپورت شخص متقاضی می چسبانند. چسباندن ویزا در حالت کلی به صورت استیکر و یا مهر می باشد. ویزاها بسیار متفاوت می باشند و انواع گوناگونی دارند که اشخاص براساس نیاز مهاجرتی خود می‌ بایست فرم مربوط به ویزای مدنظر را اخذ نموده و با اطلاعات کاملاً صحیح آن را پر کنند. اگر شما هم می خواهید برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنید، بهتر است قبل از اقدام با انواع آن آشنا شوید. ویزای ازدواج، ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای ترانزیت، ویزای الکترونیکی، ویزای تحصیلی و ویزای توریستی تنها بخشی از انواع ویزاهای شینگین و سایر کشورها می باشند. جهت اخذ ویزاهای ذکر شده لازم است که مدارک صحیح ارائه دهید. در ادامه مقاله در خصوص نحوه اخذ ویزا توضیحات بیشتری به شما ارائه خواهد شد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نحوه اخذ ویزا می توانید روی این لینک کلیک کنید.

انواع ویزاها

برای بررسی نحوه اخذ ویزا در ابتدا باید انواع مختلف ویزا را بشناسیم که در این قسمت توضیحاتی از این قبیل ارائه می گردد.

ویزای توریستی:

اشخاصی که تنها هدف آنان از قرارگیری در محیط کشور مقصد لذت بردن از مناظر چشمگیر، انجام کار ضروری در کوتاه مدت و یا ملاقات افراد درجه یک است، می‌ بایست برای ویزای توریستی که آثار اقامتی ندارد، اقدام کنند.

 ویزای کاری:

اشخاصی که دلیل حضور آنان در کشور مقصد تنها انجام کار تمام وقت می باشد، می بایست برای ویزای کاری اقدام کنند. ویزای کاری می‌ تواند ویزای جستجوی کار و یا ویزای بلند مدت کاری باشد. چنین ویزایی تحت یک سری شرایط ویژه برای فرد متقاضی و خانواده وی آثار اقامتی دارد.

 ویزای تجاری:

شخصی که مایل است بدون این که حضور خود را در محیط کاری کشور مقصد تیک بزند، وارد خاک کشور مدنظر شود و مشغول به انجام فعالیت تجاری گردد، می بایست برای ویزای تجاری اقدام کند. به عنوان یک مثال کاربردی، برای حضور در کنفرانس تجاری یکی از شرکت های معتبر و معتمد اروپایی و یا سایر کشورها لازم است که فرم مربوط به ویزای تجاری را با اطلاعات واضح و صحیح پر کنید.

 ویزای دانشجویی:

اگر به عنوان یک متقاضی مهاجر قصدحضور در محیط تحصیلی کشوری را دارید  می بایست ویزای دانشجویی کشور مقصد را قبل از ورود دریافت کرده باشید.

 ویزای پناهندگی:

افرادی که ادعا می کنند در کشور خود از لحاظ دینی، مذهبی و غیره آزار می بینند، می توانند چنین ویزایی را درخواست کنند. ولی از آن جا که پناهندگی روش غلط برای قرارگیری در محیط کشورهای اروپایی است توصیه می‌ کنیم، به جهت اخذ ویزای شینگن از دیگر روش ها استفاده کنید.

 ویزای ازدواج:

اگر قصد دارید با یک تبعه خارجی تشکیل خانواده دهید، موظفید پس از رسمی کردن ازدواج خود ویزای ازدواج را اخذ نمایید.

 ویزای تعطیلات کاری:

افرادی که قصد انجام یک کار موقت در مدت زمان محدود را دارند،  درصدد دریافت ویزای تعطیلات کاری می باشند. این نوع ویزا به شخص متقاضی اجازه می دهد قبل از این که وارد کشور مدنظر شود، چند ساعتی در یک کشور میانی( کشور مابین کشور مبدا و کشور مقصد )حضور داشته باشد.

ویزا EVISA:

این گونه ویزا مربوط به شماره پاسپورت معتبر شخص متقاضی است که به جای مهر در پایگاه داده ذخیره می گردد‌.

گرفتن ویزای شینگن

برای این که بتوانید در محیط کشورهایی که عضو حوزه شینگن می‌ باشند، حضور داشته باشید ابتدا باید برای اخذ ویزای شینگن که اقامت ۹۰ روزه به منظور اهداف تجاری و یا اهداف گردشگری است، اقدام کنید. اشخاصی که چنین ویزایی دارند به راحتی می‌ توانند مابین کشورهایی که توافقنامه شینگن را امصا نموده اند و در حال حاضر تعداد آنان ۲۷ است، جابجا شوند. البته اگر می خواهید برای موارد دیگری چون کار، سرمایه‌ گذاری، تحصیل و غیره به شینگن بروید، موظفید برای ویزای ملی که اقامت طولانی مدت بیش از ۹۰ روز است، اقدام کنید. در حال حاضر، کشورهایی چون: اتریش، فرانسه، آلمان، بلژیک، ایتالیا، سوئیس و پرتغال که در اروپا قرار دارند، توافقنامه شینگن را امضا کرده‌ اند. به بیان ساده تر و دقیق تر اهداف شما می‌ تواند سفر رسمی، جهانگردی، اهداف کسب و کار، دلایل پزشکی و غیره باشد. برای اخذ ویزای شینگن لازم است که بیش از یک بار به کنسولگری مربوطه رفته باشید.

مدارک لازم برای گرفتن ویزا

همیشه اولین سوالی که اشخاص در خصوص اخذ ویزا می پرسند این است که، چه مدارکی را باید برای اخذ ویزای شینگن آماده کنم؟ در مسیر بررسی موضوع نحوه اخذ ویزا یکی از مهم ترین مسائل مدارک مورد نیاز آن می باشد. برای رسیدن به پاسخ چنین سوالی به قسمت زیرین این نوشتار توجه کنید.

 • ارائه بیمه نامه مسافرتی
 • گذرنامه
 • پر کردن فرم درخواست

  که اصولاً در مهاجرت تحصیلی انگیزه تحصیل و بازگشت به کشور مبدأ باشد

 • نشان دهید که محل اقامت شما در شینگن دقیقاً در چه منطقه‌ای و کشوری می باشد

  که اصولاً در مهاجرت تحصیلی انگیزه تحصیل و بازگشت به کشور مبدأ باشد

 • ارائه دو قطعه عکس جدید و پاسپورتی

  که اصولاً در مهاجرت تحصیلی انگیزه تحصیل و بازگشت به کشور مبدأ باشد

 • ارائه نامه بانکی

  که اصولاً در مهاجرت تحصیلی انگیزه تحصیل و بازگشت به کشور مبدأ باشد

 • ارائه نامه حمایت مالی

  که اصولاً در مهاجرت تحصیلی انگیزه تحصیل و بازگشت به کشور مبدأ باشد

 • پرداخت ۸۰ یورو بابت هزینه ویزا( هزینه ویزای بزرگسالان)

  که اصولاً در مهاجرت تحصیلی انگیزه تحصیل و بازگشت به کشور مبدأ باشد

 • پرداخت ۴۵ یورو بابت اخذ ویزا (هزینه ویزای کودکان)

  که اصولاً در مهاجرت تحصیلی انگیزه تحصیل و بازگشت به کشور مبدأ باشد

 • رزرو بلیط رفت و برگشت

  که اصولاً در مهاجرت تحصیلی انگیزه تحصیل و بازگشت به کشور مبدأ باشد

هزینه گرفتن ویزا

برای این که ویزای شینگن پس از پیمودن مراحلی در دسترس شما قرار گیرد، می بایست هزینه بپردازید. هزینه گرفتن ویزا به جهت سفر بزرگسالان به شینگن تقریباً ۸۰ و به جهت مهاجرت کودکان تقریباً ۴۵ یورو است. برای پرداخت هزینه امکان استفاده از کارت اعتباری و پول نقد وجود دارد. شما به اختیار می توانید با انتخاب یکی از این دو روش هزینه مربوطه را بپردازدید. هزینه گرفتن ویزا به نوع ویزایی که شما برای سفر به شینگن اختیار کرده اید، نیز بستگی دارد.

ویزا های subjective و objective چیست؟

مسئولین و اشخاصی که در کنسولگری کشور مربوطه مشغول به کار می ‌باشند بر اساس دو نوع subjective و objective به شخص متقاضی ویزا اعطا می‌ کنند و یا ویزای شخص متقاضی را رد می‌ کنند. متقاضیانی که برای ویزاهای نوع subjective اقدام می‌ کنند، باید در نظر داشته باشند که ممکن است آفیسر ویزای آنان را بدون دلیل منطقی و از روی سلیفه رد کند. نظر آفیسر در این نوع ویزاها مهم می باشد. حتی اگر به درستی و کاملا صحیح مدارک را ارائه داده باشید. ولی در ویزاهای نوع objectiveآفیسر  به تنهایی نظر نمی دهد.

اگر مدارک شما کامل باشد آفیسر نمی تواند شما را رد کند.کنسولگری کشورهایی چون: اتریش ،سوئد، هلند، دانمارک و چند کشور دیگر objective و کنسولگری کشورهایی چون: آلمان ،کانادا، آمریکا و چند کشور دیگر subjective است. مقاله نحوه اخذ ویزا را موسسه حقوقی ملک پور به جهت آشنایی شما عزیزان با هزینه گرفتن ویزا، دلایل ریجکتی ویزا و رفع ریجکتی ویزا به تدوین درآورده است تا متقاضیان بتوانند با اطلاعات صحیح و کاملاً به روز مهاجرت نمایند.

تفاوت ویزاهای توریستی

این بخش از مقاله نحوه اخذ ویزا، به ارائه نکاتی راجع به شرایط اخذ ویزای توریستی اروپا اختصاص داده ایم. برای استفاده از ویزای توریستی دو مسیر وجود دارد: شما می توانید برای ویزای یک بار ورود و یا برای ویزای چند بار ورود براساس نوع نیاز و نوع درخواستتان اقدام کنید. همانطور که می دانید دارندگان ویزای یک بار ورود تنها یک بار اجازه ورود به اروپا و به عبارتی یکبار اجازه قرارگیری در محیط را دارند. ولی برای اخذ ویزای شینگن توریستی چند بار ورود که ۵ سال نیز اعتبار دارد، و به هیچ عنوان قابل تبدیل به مسیرهای دیگر مهاجرتی چون: تحصیل ،کار و غیره نمی باشد، می توانید در محیط ۲۷ کشوری که قرارداد معاهده را امضا کرده‌اند، قرار گیرید.

نحوه گرفتن ویزای توریستی

برای اخذ ویزای شینگن لازم است، ابتدا با روند اصولی مراحل آشنا شوید. شما باید قبل از هر اقدامی به کنسولگری مربوطه مراجعه کنید و از آنان بخواهید که لیست مدارک لازم را در اختیارتان قرار دهند. شما به عنوان یک متقاضی موظفید طبق لیست، تمام مدارک را مرتب و صحیح بر روی هم قرار دهید. ناگفته نماند که، ترجمه تمامی مدارک از الزامات نحوه گرفتن ویزا می باشد. پس از این که مدارک را ارائه دادید، می بایست صبر کنید تا سفارت به شما پاسخ دهد. اگر مدارکتان درست باشد، نیازی نیست استرس بیش از حد را متحمل شوید، درواقع، اگر مدارکتان کامل باشد و واجد شرایط باشید، در اکثر مواقع ویزا برایتان صادر می شود.

ریجکتی ویزا یعنی چه؟

در عناوین فوق به ترتیب راجع به نحوه اخذ ویزا به صحبت کردیم. از این بخش به بعد قرار است راجع به ریجکتی ویزا اساسی ترین مطالب را ارائه دهیم.  پیش تر بیان نمودیم که ممکن است، سفارت با صدور ویزا برای شما موافقت نکند به عبارتی به ردی ویزا، ریجکتی ویزا می گویند. اشخاصی که در کنسولگری مشغول به کار می‌ باشند معمولاً بی‌ دلیل ویزایی را ریجکتی نمی‌ کنند و برای ریجکتی آن دلیل دارند. در ادامه به شما خواهیم گفت که ریجکتی ویزا چه دلایلی می تواند داشته باشد.

بعد از ریجکتی ویزا باید چه کرد؟

اگر برای اخذ ویزا اقدام کنم ولی با ریجکتی ویزا روبرو شوم چه کنم؟ بسیاری از افراد وقتی به چنین سوالی در ذهنشان برخورد می‌ کنند از اخذ ویزا پشیمان می‌ شوند. ولی خوشبختانه، موسسه مشاوره ای mie با تمامی دلایل ریجکتی ویزا آشنا است و پس از ریجکتی نیز شما را رها نمی‌ کند و به شما و پروسه مهاجرتیتان کمک می‌ کند تا مجددا اقدام نمایید. بنابراین از ریجکتی ویزا نترسید و ناامید نشوید. ما به شما عزیزان توصیه می‌ کنیم، به جای تحمل استرس غیرضروری به کمک موسسه، دنبال رفع ریجکتی ویزا باشید.

دلایل ریجکتی ویزا

مهم ترین دلایل ریجکتی ویزا را در ذیل ذکر نموده ایم:

ارائه اسناد سفر دروغین
مرتکب شدن به جرم و جنایت در کشور مبدا
ارائه گذرنامه نامعتبر و مخدوش شده
نداشتن پتانسیل مالی کافی
ارائه مدارک هویتی غیر قابل قبول
نداشتن بیمه مسافرتی
نداشتن اقامتگاه در کشور مقصد

دلایل ریجکتی ویزای آمریکا

قبل از این که درباره دلایل ریجکتی ویزای آمریکا صحبت کنیم، قصد داریم مطالبی راجع به دلایل ریجکتی ویزای شینگن ارائه دهیم. دلایل آورده شده در بخش قبلی دلایلی هستند که ممکن است، سبب ریجکتی ویزای شینگن نیز شوند. زیرا اکثر سفارت های ویزای شینگن آبجکتیو هستند و کمتر پیش می‌ آید که سفارت کشور اروپایی سابجکتیو باشد و ویزای شما را بی دلیل رد کند. در خصوص دلایل ریجکتی ویزای آمریکا شرایطی کمی فرق می‌ کند. زیرا سفارت آمریکا سابجکتیو است و به نوعی سلیقه‌ ای در خصوص صدور و یا عدم صدور ویزا عمل می کند.  برای این‌که تا حد زیادی با ریجکتی ویزای آمریکا مواجه نشوید، توصیه می‌ کنیم با موسسه مهاجرتی MIE اتریش از ابتدای پروسه مهاجرتیتان تا انتهای پروسه مهاجرتیان ارتباط برقرار کنید و با خیالی آسوده پروسه خود را به دست افراد ماهر و وکلای خبره بسپارید. شاید با خود بگویید که دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا کدامند؟ داشتن گپ تحصیلی بالا، ارائه مدرک تحصیلی جعلی و عدم داشتن تمکن مالی مناسب از مهمترین دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا می باشند‌‌.

دلایل ریجکتی ویزای توریستی

گاهاً، متقاضیان ترجیح می‌ دهند ورودشان به خارج از کشور از طریق ویزای توریستی باشد که قبلا در خصوص اخذ ویزای شینگن صحبت نمودیم. ممکن است به دلایلی ویزای توریستی شما رد شود. در ذیل این متن مهمترین دلایل ریجکتی ویزای توریستی را ذکر نمودیم.

ارائه اظهارنامه ای که نامعتبر می باشد
عدم رعایت قوانین شینگن در اقامت های پیشین
نداشتن برنامه سفر منظم به عنوان مثال: مراجعه به سفارت اشتباهی و یا عدم ارائه آدرس محل اقامت به صورت کامل و درست

خدمات موسسه ملک پور در خصوص ریجکتی ویزا

برای این که تا حد زیادی مطمئن شوید تلاش‌های شما در خصوص پیمودن مراحل مهاجرتی به ثمر می‌ رسد، بایستی از طریق وکیل مهاجرت بسیار متبحر و آگاه اقدام کنید. موسسه مهاجرتی و مشاوره ای ام آی ای  اتریش همواره به کمک وکلای باتجربه در دادگاه‌ های قانونی از شما دفاع می‌ کند و به رفع ریجکتی ویزای شما می پردازد و در اکثر مواقع موفق می‌ شوند. اگر از طریق یک موسسه خوب همچون موسسه حقوقی اما ای اتریش اقدام کنید، دیگر نیازی نیست از بابت ریجکتی ویزای خود ناراحت شوید. البته اگر اسناد شما جعلی باشد، مطمئنا، رفع ریجکتی ویزا برایتان غیرممکن می‌ شود.

سوالات متداول در خصوص دلایل ریجکتی ویزا

اگر سفارت اتریش ویزای من را ریجکتی کند، چه کنم؟

 شما می توانید دوباره به جهت رفع ریجکتی ویزا اقدام نمایید. البته در این خصوص بهتر است از موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش کمک بگیرید.

چگونه از ریجکتی ویزای خود باخبر شویم؟

کنسولگری مربوطه برای شما یک نامه کتبی ارسال می‌ کند. البته گاها برخی از سفارت ها از طریق ایمیل متقاضیان را مطلع می کنند.

هزینه گرفتن ویزا چقدر است؟

 ۸۰ یورو برای اشخاصی که بزرگسال هستند و ۴۵ را برای بچه های کوچک.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سخن پایانی

گاهاً دیده شده که متقاضیان در خصوص نحوه اخذ ویزا و دلایل ریجکتی ویزا اطلاعات کافی و جدید ندارند و نمی‌ دانند که مهمترین دلایل ریجکتی ویزا و یا انواع ویزا کدامند و در خصوص چنین مسائلی اطلاعات ناصحیحی دارند. در موضوعات فوقانی، علاوه بر انواع ویزاو اخذ ویزای شینگن توریستی در خصوص دلایل ریجکتی ویزا نیز صحبت نمودیم‌. توصیه می‌ کنیم، در هر زمینه‌ ای با موسسه مهاجرتی ام آی ای اتریش ارتباط برقرار کنید. چرا که این موسسه در صورت ریجکتی ویزا مجدداً برایتان اقدام می‌ کند. حال اگر قصد دارید یکی از انواع ویزاهایی که در این مقاله راجع به آن صحبت نمودیم را درخواست نمایید، توصیه می کنیم، قبل از درخواست با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و از کارشناسان سوالات خود را بپرسید و اطلاعات جدید آنان را الگوی مسیری که قرار است، به زودی از طریق آن وارد کشور مقصد شوید، قرار دهید. قابل ذکر است که شما رایگان از اطلاعات مهاجرتی بهره مند می شوید. همچنین برای شما امکان استفاده از بخش دیدگاه وجود دارد. در این بخش شما همانند دیگر مهاجرین می توانید سوالات خود را بپرسید. ما از این طریق نیز اطلاعاتی را در خصوص نحوه اخذ ویزا اختیارتان قرار خواهیم داد. لطفاً ستاره های زیر را به جهت ارتقا و افزایش مقالات این چنینی روشن نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *