هزینه تحصیل و زندگی در کانادا، درآمد کار دانشجویی و هزینه های دوره  های زبان در کانادا در این مقاله به صورت تخصصی مورد بررسی قرار می گیرد. کشور کانادا به دلیل تعداد دانشگاه ها و تحصیل به زبان انگلیسی، سالانه مورد هدف بسیاری از دانشجویان بین المللی قرار می گیرد. هزینه های تحصیل در کانادا رایگان نیست و با توجه به مقطع تحصیلی مختلف می باشد اما دانشجو در حین تحصیل در صورت درخشش حتی می تواند بورسیه تحصیلی نیز دریافت کند. بسیاری از دانشجویان، در اقامت پس از تحصیل که دریافت می کنند می توانند اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل کنند. برای اینکه اطلاعات بیشتری در زمینه هزینه تحصیل و زندگی در کانادا کسب کنید می توانید به وب سایت موسسه مشاوره ای MIE مراجعه کنید و یا با مشاورین این مجموعه تماس تلفنی بگیرید و از اطلاعات ایشان به صورت رایگان درباره تحصیل و زندگی در کانادا و هزینه دانشگاه های کانادا بهره مند گردید. در ادامه متن پاسخ سوالات زیر را نیز دریافت خواهید کرد:

هزینه تحصیل در مدارس کانادا و شهریه تحصیل در کانادا چه مقدار است؟

آیا هزینه تحصیل در مدارس کانادا و شهریه تحصیل در کانادا برای ایرانی ها به صرفه است؟

شرایط پرداخت هزینه تحصیل در کالج کانادا به چه صورت می باشد؟

هزینه تحصیل در کالج کانادا برای هر ترم چه مقدار مشخص شده است؟

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تیزر هزینه تحصیل و زندگی در کانادا در 30 ثانیه


عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • کشور کانادا برای تحصیل و زندگی
 • هزینه تحصیل در مدارس کانادا
 • هزینه تحصیل کالج در کانادا
 • هزینه دوره های زبان در کانادا
 • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا
 • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا
 • هزینه تحصیل در مقطع دکتری در کانادا
 • تمکن مالی برای تحصیل در کانادا
 • هزینه زندگی در کانادا
 • درآمد کار دانشجویی در کانادا
 • سوالات متداول در هزینه تحصیل و زندگی در کانادا
 • سخن پایانی درباره هزینه تحصیل و زندگی در کانادا
هزینه تحصیل و زندگی در کانادا

فایل ویدیویی موسسه ملک پور در خصوص هزینه تحصیل و زندگی در کانادا

فایل صوتی این ویدیو

کشور کانادا برای تحصیل و زندگی

در خصوص تحصیل در کشور کانادا، این کشور جزو کشورهایی است که روی چند فاکتور از جمله سن، تمکن مالی و مدرک زبان بسیار حساس می باشد و اصطلاحا دانشجو نباید گپ تحصیلی بالایی داشته باشد و بابت گپ تحصیلی ای که دارد باید سابقه کار مرتبط نیز ارائه دهد. لازم به ذکر است که تحصیل در کانادا به زبان انگلیسی و فرانسوی می باشد. مدرک زبانی که برای مقطع لیسانس مورد نیاز است آیلتس 6 و برای مقطع فوق لیسانس داشتن آیلتس 6.5 می باشد. هزینه های تحصیل در کانادا نسبت به دیگر کشورهای انگلیسی زبان مناسب می باشد. هزینه دانشگاه در کانادا معمولا بستگی به دانشگاه، شهر و رشته دارد. شخص دانشجو باید نشان دهد که هزینه های تحصیل را به دانشگاه مورد نظر پرداخت کرده که عموما بین 15 الی 30 هزار دلار کانادا در سال می باشد و باید هزینه زندگی را هم نیز داشته باشد و پرینت بانکی را نیز به سفارت ارائه دهد. این کشور مدارک قوی ای را نیز ارائه می دهد و در تمامی جهان اعتبار دارند. کشور کانادا از لحاظ امنیت و رفاه اجتماعی هم سطح بسیار بالایی دارد.

سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان بریتیش کلمبیا
سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان بریتیش کلمبیا

هزینه تحصیل در مدارس کانادا

سالانه بسیاری از خانواده ها کشور کانادا را برای تحصیل فرزندان خود در مدارس انتخاب می کنند. از مهم ترین دلایل این انتخاب هم می تواند سطح بالای آموزشی و امکانات باشد. سیستم آموزشی در مدارس کانادا به صورت یکپارچه مدیریت نمی شود و هر 13 ایالت به صورت جداگانه سیستم آموزشی خود را نیز مدیریت می کنند اما لازم به ذکر است که با وجو استقلال، فرق چندانی بین مدیریت آموزشی ایالت ها مشاهده نمی شود. معمولا مدارس بین المللی کانادا از 6 سالگی تا پایان دیپلم برای دانش آموزان برنامه های درسی را ارائه می دهند. هزینه هزینه تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان تقریبا از سالیانه 15 الی 25 هزار دلار کانادا مختلف است که البته در کنار این هزینه باید هزینه های زندگی را هم مدنظر قرار داد. لازم به ذکر است که برای تحصیل رایگان در مدارس دولتی، دانش آموز باید یک قیم در خاک کشورکانادا داشته باشد.

هزینه تحصیل کالج در کانادا

کیفیت و کمیت تحصیل در کالج و دانشگاه فرق های زیادی دارد و مهم ترین آن این است که عموما در دانشگاه رشته ها و گرایش های مختلفی ارائه می شود و دانشجو در انتخاب گرایش و رشته دست باز تری دارد. هزینه های تحصیل در کالج در کانادا متغیر است. دوره های مختلفی هم در کالج برگزار می شود و از جهت کوتاه بودن این دوره ها، طبیعتا هزینه های تحصیل هم کمتر از دانشگاه می باشد اما اعتبار مدرک دانشگاه بیشتر از کالج می باشد. در کانادا دو نوع کالج وجود دارد: کالج خصوصی و کالج دولتی که هزینه ها هم متغیر می باشد. هزینه کالج در کانادا را در جدول ذیل بررسی می کنیم:

شماره کالج دولتی هزینه سالیانه
1 Fanshawe 7.160
2 Seneca 9.236
3 Bow valley 11.505
شماره کالج خصوصی هزینه سالیانه
1 Niagara 14.150
2 humber 17.084
3 selkirk 21.650

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه تحصیل و زندگی کانادا می توانید روی این لینک کلیک کنید.

هزینه دوره های زبان در کانادا

سالانه دانشجویان بین المللی زیادی برای تکمیل و تقویت سطح زبان انگلیسی خود وارد کشور کانادا می شوند و پس از تقویت زبان می توانند وارد دوره اصلی تحصیلی خود شوند. به این صورت که پذیرش خود در دانشگاه به صورت مشروط می باشد و باید شخص به عنوان مثال برای دوره فوق لیسانس آیلتس 6.5 را کسب کند تا بتواند وارد دوره اصلی شود و تحصیل کند. عموما هزینه های تحصیل در وره زبان با توجه به مراکز مختلف متفاوت می باشد. دوره های زبان موجود در کانادا را می توان به دو دسته فشرده و عادی تقسیم کرد. هزینه دوره زبان فشرده حدود 6000 هزار دلار و هزینه دوره زبان عادی حدود 8 الی 12 هزار دلار می باشد. این دوره ها در دانشگاه مدنظر برگزار می شوند اما باید توجه داشت که هر دانشگاهی این امکان را برای دانشجویان بین المللی فراهم نکرده است.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا

برای تحصیل در این مقطع در کشور کانادا، دانشجو باید بتواند دیپلم 12 ساله را به همراه آیلتس 6 ارائه دهد. تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس تنوع بسیار بالایی دارد که شامل مهندسی کامپیوتر، مهندسی ها، علوم پایه، ریاضیات، هنر و روانشناسی می باشد. نکته ای که در انتخاب شهر و دانشگاه بسیار مهم است رنکینگ دانشگاه می باشد و در انتخاب دانشگاه باید این نکته را مدنظر قرار داد. هزینه تحصیل در کانادا پزشکی حدودا بین 25 الی 30 هزار دلار در سال می باشد. مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام عبارتند از:

تکمیل فرم ثبت نام
پاسپورت
ترجمه آخرین مدرک تحصیلی
ریز نمرات 3 سال اخیر
مدرک آیلتس

شخص با داشتن این موارد باید درخواست خود را از طریق ایمیل به دانشگاه ارسال کند و پس از بررسی نتیجه اعلام می شود و باید پس از اخذ پذیرش امور ویزا و ورود خود را نیز با سفارت پیش ببرد.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

اشخاصی که مدرک کارشناسی ارشد را دارند می توانند وارد دوره کارشناسی ارشد شوند. عموما این مقطع در کشور کانادا بین 1 الی 2 سال می باشد. هزینه تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس بین 15 الی 30 هزار کانادا در سال می باشد. هزینه دانشگاه در کانادا معمولا بستگی به دانشگاه، شهر و رشته دارد. نمرات لیسانس دانشجو در روال پذیرش بسیار مهم می باشند. مدرک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع ارشد آیلتس 6.5 می باشد.  برای تحصیل در این مقطع معمولا تنوع رشته بسیار بالاست اما این رشته ها جزو محبوب ترین رشته ها می باشند.

روانشناسی
mba
علوم کامپیوتر
علوم زیست محیطی

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش عبارتند از:

داشتن لیسانس
داشتن مدرک آیلتس
تکمیل فرم ثبت نام
رزومه
داشتن دو توصیه نامه

تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه و ضمیمه شوند. دانشجو می تواند پذیرش مشروط دریافت کند و باید در دوره زبان در دانشگاه شرکت کند.

هزینه تحصیل در مقطع دکتری در کانادا

در مقطع دکترا این امکان مهیا است که دانشجو بتواند در دانشگاه با اشخاص ماهر همکاری داشته باشد. تحصیل در این مقطع حدودا بین 3 الی 6 سال طول می کشد. تحصیل در این مقطع می تواند به زبان انگلیسی یا فرانسوی باشد و شخص باید توجه داشه باشد که این مقطع خیلی مبتنی بر کلاس نیست و اصولا تحقیق محور می باشد. دانشجو باید از قبل از ورود سوپروایزر و استاد راهنما داشته باشند و امور خود را تحت نظارت انن اشخاص پیش ببرند. هزینه تحصیل در کانادا در مقطع دکتری خیلی بالا نیست و معمولا بین 6 الی 8 هزار دلار است چون دانشجو تاییدیه استاد راهنما و سوپروایزر را دارد. هزینه تحصیل در کانادا در مقطع دکتری می تواند به سطح رایگان هم برسد و دانشجو حتی پوزیشن کاری هم دارد و حقوق دریافت کند. دانشگاه ها و اساتید بهترین رزومه ها تایید می کنند. عموما برخی از دانشگاه ها قبل از صدور پذیرش با دانشجو مصاحبه می کنند تا سطح علمی متقاضی را نیز بررسی کنند.

مدارک مورد نیاز برای دکترا عبارتند از:

ریز نمرات مدرک کارشناسی ارشد
داشتن مدرک زبان
پروپزال
دو توصیه نامه از اساتید
آزمون GRE و آزمون GMAT

تمکن مالی برای تحصیل در کانادا

یکی از موارد بسیار مهم در ویزای تحصیلی دانشجو، داشتن تمکن مالی مورد نیاز است، به این صورت که هم باید تمامی هزینه ها یا بخشی از هزینه های تحصیل را به دانشگاه مقصد پرداخت کند و بتواند مبلغی را جهت تمکن مالی از بانک به سفارت ارائه دهد. به این شکل که بتواند ثابت کند که در صورت ورود و تحصیل می تواند هزینه های تحصیل و زندگی خود را نیز پرداخت کند. عموما هر کشوری یک مبلغی را به دانشجویان اعلام می کند که بتوانند ارائه دهند. دانشجویانی که قصد ورود به کانادا دارند در مرحله ویزا باید نشان دهند که مبلغ 40 هزار دلار کانادا را حداقل به مدت 3 ماه در حساب داشتند. این مبلغ باید قبل از ورود به سفارت در حساب دست نخورده باقی بماند. این مبلغ مسدود نمی شود و شخص می تواند پس از صدور ویزا این مبلغ را از حساب خود نیز خارج کند.

هزینه زندگی در کانادا

یکی از موارد مهم در ویزای تحصیلی کانادا، اطاع داشتن از هزینه های زندگی است. عموما هزینه های زندگی هر شخص بستگی به سبک زندگی وی دارد و نمی شود که مبلغ معینی را تشخیص داد اما به صورت کلی به شرح ذیل می باشد:

موارد مبلغ به دلار کانادا
یک لیتر شیر 2.34
یک کیلو برنج 4.01
یک کیلو گوشت 13.34
یک بطری آب 1.27
اینترنت پرسرعت 73.92
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر 1.238
آپارتمان 1 خوابه در حومه شهر 1.008

درآمد کار دانشجویی در کانادا

نکته ای که برای دانشجویان بین المللی مهم است این است که بتواند در کنار تحصیل اجازه کار پاره وقت داشته باشد و بتواند بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را نیز پوشش دهد. گاهی اوقات شاید کاری که دانشجو انجام دهد. عموما دانشجو در مقطع لیسانس و فوق لیسانس هفته ای 20 ساعت اجازه کار دارد. نمونه ای از فعالیت ها و میزان حقوق دانشجویی را در جدول ذیل مشاهده می فرمایید:

عنوان حقوق
کتابدار حدود 20 دلار در ساعت
مترجم حدود 10 دلار در ساعت
آشپز حدود 10 دلار در ساعت
دستیار امور اداری حدود 14 دلار در ساعت

سوالات متداول در هزینه تحصیل و زندگی در کانادا

هزینه تحصیل در رشته پزشکی چند دلار است؟

حدودا سالانه 25 الی 30 هزار دلار

هزینه تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس حدودا چند دلار در سال می باشد؟

حدودا بین 15 الی 30 هزار دلار

هزینه تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان چند دلار است؟

سالیانه بین 15 الی 25 هزار دلار

دانشجو معمولا چند ساعت در هفته اجازه کار دارد؟

هفته ای 20 ساعت

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سخن پایانی درباره هزینه تحصیل و زندگی در کانادا

هزینه تحصیل و زندگی در کانادا، هزینه تحصیل در کانادا پزشکی و میزان هزینه های زندگی در این مقاله به صورت تخصصی مورد بررسی قرار گرفت. کشور کانادا با توجه به انگلیسی زبان بودن و تنوع رشته ها، سالانه هدف بسیاری از دانشجویان بین المللی قرار می گیرد. لازم به ذکر است که در برخی از رشته های مقطع فوق لیسانس، دانشجوی بین المللی پس از تحصیل این امکان را برای خود دارد که مستقیم اقامت دائم این کشور را به دست بیارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه تحصیل و زندگی در کشور کانادا و اقامت این کشور می توانید با موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان کارشناسان مجرب ما بهره مند شوید. در قسمت پایانی این مقاله می توانید سوالات و پیشنهادات خود در زمینه هزینه تحصیل و زندگی در کانادا و هزینه دانشگاه های کانادا مطرح کنید و در اسرع وقت پاسخ آن ها را دریافت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *