هزینه های مهاجرت تحصیلی به اروپا، شرایط و هزینه های تحصیل در اروپا در مقاطع مدارس، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. هزینه مهاجرت تحصیلی به اروپا از جنبه های مختلفی مورد بررسی خواهد بود و ما سعی کرده‌ایم مهمترین و اساسی ترین نکات پیرامون آن را به صورت خلاصه و ساده طی این مقاله به شما بزرگواران ارائه نمایید.

تحصیل رایگان در اروپا چه شرایطی دارد؟

آیا هزینه تحصیل در اروپا به صرفه است؟

هزینه های مهاجرت تحصیلی به اروپا به چه میزان است؟

آیا امکان تحصیل رایگان در مقطع دکترا در خارج از کشور وجود دارد؟

دلایل انتخاب اروپا برای تحصیل چیست؟

تحصیل در اروپا به دلیل نظام آموزشی معتبر و عالی، در سراسر جهان طرفداران بسیار زیادی دارد امیدواریم این مقاله که توسط متخصصین مجرب موسسه مشاوره ای mie نگارش شده بتواند تمامی سوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف نموده و اطلاعات صحیحی را در خصوص هزینه های مهاجرت تحصیلی به اروپا خدمت شما دوستان گرامی ارائه نماید در صورتی که به اطلاعات تکمیلی تر و راهنمایی ‌های تخصصی تر احتیاج داشتید می توانید با مشاوران موسسه مشاوره ای mie تماس حاصل فرموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل با قیمت ارزان در اروپا در 1 دقیقه


عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • قاره اروپا برای تحصیل و زندگی
 • هزینه های مهاجرت تحصیلی به اروپا در مقطع مدارس
 • هزینه های مهاجرت تحصیلی به اروپا در مقطع کارشناسی
 • هزینه های مهاجرت تحصیلی به اروپا در مقطع کارشناسی ارشد
 • هزینه های مهاجرت تحصیلی به اروپا در مقطع دکتری
 • هزینه های زندگی در اروپا
 • سوالات متداول
 • سخن پایانی
هزینه های مهاجرت تحصیلی به اروپاهزینه تحصیل در اروپا

فایل ویدیویی موسسه ملک پور در خصوص تحصیل ارزان در اروپا

فایل صوتی این ویدیو

قاره اروپا برای تحصیل و زندگی

انسان ها از چند ده هزار سال پیش در قاره اروپا زندگی می کردند. آب و هوای اروپا بسیار عالی و معتدل است و قاره اروپا به قاره سبز معروف است. حدود750 میلیون نفر در حوزه اتحادیه اروپا زندگی می کنند. واحد پول کشورها در حوزه اتحادیه اروپا یورو می باشد. اتحادیه اروپا یک اتحادیه اقتصادی سیاسی است که از ۲۸ کشور اروپایی تشکیل شده و به تازگی کشور انگلیس از آن خارج گردیده و بر اساس توافقنامه رم ابتدا بین ۶ کشور اروپایی تشکیل شد وسپس دیگر کشورها به آن اضافه گردید. اروپا از گذشته تاکنون مهد علم و ادب و فناوری بوده است از این رو برای همه مردم جهان تحصیل در کشورهای این قاره مورد پسند می باشد. بهترین کشورها برای زندگی و تحصیل در قاره اروپا کشورهای حوزه اسکاندیناوی یعنی سوئد فنلاند، نروژ، دانمارک می باشد.

دانشگاه های موجود در کشور های قاره اروپا دارای رتبه های بالایی در سطح جهانی هستند و با هزینه های بسیار مناسب می توان از آموزش در این کشورها برخوردار گردید نا گفته نماند که در ادامه مقاله به هزینه تحصیل در اروپا نیز اشاره خواهد شد. چرا یک شخص باید تحصیل یا زندگی در قاره اروپا را انتخاب کند در کشورهای قاره اروپا مردم از برابری و آزادی از همه جهت برخوردار هستند سطح زندگی در تمام کشورهای قاره اروپا بالا است سیستم های آموزشی کشورهای قاره اروپا جزء بهترین سیستم های آموزشی در سطح جهان هستند. کشورهایی از جمله فرانسه یا سایر کشورها بورسیه های تحصیلی یا امکان تحصیل رایگان را را به دانشجویان بین المللی می دهند در اکثر کشورها دانشگاه کشورها تحصیل به زبان انگلیسی می باشد و یا امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاههای خصوصی وجود دارد در کشورهایی همچون انگلیس افراد می‌توانند ضمن تحصیل سوابق کاری نیز برای خود اخذ نمایند که باعث می شود در هر کجای دنیا که بخواهند کار کنند و اشتغال داشته باشند به راحتی مورد تایید کارفرمایان قرار بگیرند. در بسیاری از کشورهای قاره اروپا خانواده می‌توانند همراه دانشجو برای زندگی وارد اروپا شوند و حتی امکان ورود همراه به صورت هم‌زمان در کشورهایی همچون سوئد فنلاند اتریش وجود دارد. در متن مقاله به بررسی دلایل انتخاب اروپا برای تحصیل خواهیم پرداخت.

هزینه های مهاجرت تحصیلی به اروپا در مقطع مدارس

همانطور که میدانید نظام آموزشی اروپا یکی از قویترین و معتبرترین نظام‌های آموزشی است و مدارسی را دارد که دانش آموزان بین المللی را می پذیرد. که این مدارس هم به صورت رایگان و هم به صورت خصوصی هستند و اگر شما می خواهید فرزندتان را برای تحصیل در مدارس اروپا به کشور اروپا بفرستین باید بدانید که فرزند زیر ۱۸ سال شما در محیط نیاز به قیم دارد برخی از کشورها اجازه می‌دهند پدر و مادر به عنوان قیم با فرزند وارد محیط شوند و این کشورها بسیار محدود است بنابراین شما باید سعی کنید که برای مدارسی اقدام کنید که شرایط قیم شدن برای فرزندتان را دارد. مدارسی در کشورهایی همچون اتریش، آلمان، ایتالیا، سوئیس و اسپانیا امکان تحصیل فرزند زیر ۱۸ سال شما را فراهم می آورند. همانطور که گفته شد ما دو نوع مدارس را داریم:

مدارس رایگان و مدارس خصوصی. در مدارس رایگان یا دولتی تحصیل به زبان رسمی آن کشور است زبان انگلیسی آموزش داده می‌شود. اما در مدارس خصوصی تحصیل به زبان انگلیسی است. پذیرش برای مدارس دولتی و رایگان سخت است. به طور مثال اگر بخواهیم برای مدارس رایگان اتریش اقدام کنیم شخص باید B1 آلمانی و معدلی بالای ۱۹ که دروس اصلی آن را باید نمره بالا دریافت کرده باشند، در این حالت شما می‌توانید برای مدارس رایگان اقدام کنید اما در مدارس خصوصی این شرایط وجود ندارد و نیاز به مدرک زبان خاصی ندارد و تنها فرزند شما باید تا سطح زبان را بلد باشد که بتواند مصاحبه تحصیلی را انجام دهد و همچنین به زبان انگلیسی در آن کشور تحصیل کند و مورد مهم دیگر در این مبحث هزینه تحصیل در اروپا است که در مدارس خصوصی نسبت به مدارس دولتی بیشتر است. شما چه برای مدارس رایگان و چه برای مدارس خصوصی بخواهید اقدام کنید باید برای محل زندگی فرزندتان مکانی را پیش بینی کنید. مدارسی هستند که شما می توانید خوابگاه و تحصیل را با هم داشته باشید. هزینه‌ای که پرداخت می کنید هزینه تحصیل غذا، بیمه، کتاب و غیره می باشد که این خوابگاه ها در داخل مدارس قرار دارند فرزند شما علاوه بر استفاده از خوابگاه می تواند گزینه دیگری را نیز داشته باشد مثلhome stay یعنی تحصیل را در مدرسه مربوطه انجام دهد و برای زندگی و خواب و خوراک در کنار خانواده هایی که مورد تایید آن دولت هستند می تواند باشد. هزینه تحصیل در مدارس اروپا بین ۴۰ تا ۱۲۰ هزار یورو وجود دارد.

هزینه های مهاجرت تحصیلی به اروپا در مقطع کارشناسی

تحصیل در مقطع کارشناسی در اروپا بین ۳ تا ۴ سال طول خواهد کشید. افرادی که خواهان تحصیل در مقاطع کارشناسی هستند میتوانند هم در دانشگاههای دولتی و هم دانشگاه های خصوصی تحصیل کنند. تحصیل در دانشگاه های دولتی یا رایگان در اروپا تنها در کشورهای اتریش آلمان فرانسه و نروژ ارائه می‌شود. در آلمان و اتریش آموزش در دانشگاه های دولتی به زبان آلمانی ارائه می شود و در فرانسه به زبان فرانسوی اما در نروژ تحصیل رایگان به زبان انگلیسی است نیاز به آیلتس ۶ دارد. در دانشگاه های خصوصی تحصیل به زبان انگلیسی است. کشور فرانسه برای کسانی که مسلط به زبان فرانسوی هستند بسیار عالی اما اگر شما امکان تحصیل در کشور فرانسه هستید با مدرک A2 فرانسوی می‌توانید دوره زبان فرانسوی دریافت کنید  و  با پرداخت  ۷۵۰۰ یورو شهریه آموزش زبان فرانسوی را تا سطح B2 یا C1 پیش ببرید.

 رشته‌هایی همچون رشته پزشکی و هنر متقاضیان زیادی در این قاره برای تحصیل کارشناسی دارد از این رو دارای آزمون ورودی است. هزینه های تحصیل در دانشگاههای رایگان همچون اتریش و آلمان هر ترم ۳۵۰ تا ۷۰۰ یورو است. هزینه تحصیل در اروپا در دانشگاه های تاپ بیشتر است. دانشگاه های تاپ دیگری در کشورهای دیگر همچون انگلیس، سوئد، فنلاند، دانمارک و… وجود دارد که عموماً خصوصی اند. تحصیل هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در اروپا ۵۰۰۰ یورو تا ۵۰ و ۶۰ هزار یورو وجود دارد  تحصیل در دانشگاههای رایگان به طور مثال در فرانسه ۲۰۰ یورو می‌باشد. کم هزینه ترین کشور اروپایی برای تحصیل در مقطع کارشناسی کشور لاتویا و مجارستان می باشد. شما برای دریافت ویزای تحصیلی اروپا در مقطع کارشناسی 12 تا 15 هزار یورو داشته باشید تا تمکن مالی نشان دهید البته بسته به کشور این میزان متفاوت خواهد بود و اصولاً 12 هزار یورو می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه های مهاجرت تحصیلی به اروپا می توانید روی این لینک کلیک کنید.

هزینه های مهاجرت تحصیلی به اروپا در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اروپا بین یک تا دو سال است. کارشناسی ارشد در اروپا به زبان انگلیسی ارائه می شود عموماً و شما باید سعی کنید آیلتس شش تا شش و نیم را دریافت کنید کشورهایی از جمله نروژ، اتریش، آلمان، سوئد، سوئیس، فرانسه و انگلیس به خصوص انگلیس برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بسیار مناسب هستند. تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی در اروپا باز هم وجود دارد که در کشورهای آلمان اتریش نروژ ارائه می شود. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد شخص باید سعی کند در رشته های مرتبط با رشته کارشناسی خود تحصیل کند اگر بخواهد در رشته‌های غیر مرتبط با رشته کارشناسی خود اقدام بکند باید انگیزه‌های لازم را برای آن ارائه نماید.

 اگر شما می‌خواهید از طریق تحصیلی به اروپا مهاجرت کنید تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یکی از کم هزینه ترین و مطمئن ترین روش های مهاجرت از طریق تحصیلی است و در برخی کشورها همچون انگلیس شما تنها تا حدود سی سالگی می توانید اقدام به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد داشته باشید یعنی گپ تحصیلی شما از مقطع لیسانس تا اقدام برای مقطع فوق لیسانس نباید زیاد باشد اما در کشورهایی همچون دانمارک، فنلاند، سوئد و نروژ شما تا سن ۳۴و ۳۵ و حتی ۴۰ سالگی هم می ‌توانید برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنید کشور اتریش تا ۵۰ سالگی هم امکان پذیر است. هزینه تحصیل در اروپا در مقطع کارشناسی ارشد در اروپا از پنج یا شش هزار یورو تا شصت هزار یورو وجود دارد. ناگفته نماند تحصیل رایگان نروژ در مقطع کارشناسی ارشد بسیار پرطرفدار است که هزینه در کل 200 یورو می باشد.

 شما برای دریافت ویزای تحصیلی اروپا در مقطع کارشناسی ارشد هم 12 تا 15 هزار یورو داشته باشید تا تمکن مالی نشان دهید البته بسته به کشور این میزان متفاوت خواهد بود و اصولاً 12 هزار یورو می باشد.

هزینه های مهاجرت تحصیلی به اروپا در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکترا در اروپا اصولا سه و چهار سال به طول می انجامد و شخص باید سطح زبان آیلتس ۷ را ارائه نمایند. دانشجویانی که از ایران یا سایر کشورهای خارجی بخواهند برای تحصیل در مقطع دکترا در یکی از کشورهای اروپایی اقدام کنند باید برای خود سوپروایزر پیدا کند. تحصیل رایگان در مقاطع دکترا بسیار بسیار محدود است اما افراد می توانند با دریافت بورسیه های تحصیلی که نسبت به هر کشوری متفاوت است اقدام به تحصیل در مقطع دکترا نمایند. اصولاً در مقطع دکترا بسیار سخت پذیرش داده می‌شود.

 اما در کشورهایی همچون انگلیس مقاطعی وجود دارد قبل از دکترا که به آن priphd گفته می شود که شما قبل از اقدام به phd یا همان دکترا می توانید در این مقاطع تحصیل کرده و بعد خود را برای دکترا آماده نمایید تحصیل در مقاطع دکتری phd pri نیاز به رزومه بسیار قوی نیست و شخص با آیلتس ۶ شش و نیم هم می تواند اقدام کند. البته تمامی کشورهای اروپایی این مقطع را ارائه نمی کنند. البته تحصیل رایگان در مقطع دکتری در خارج از کشور وجود دارد به طور مثال در اروپا شما در کشور مجارستان IELTS6/5 داشته باشد می تواند رایگان تحصیل کند. شما برای دریافت ویزای تحصیلی اروپا در مقطع دکتری هم 12 تا 15 هزار یورو داشته باشید تا تمکن مالی نشان دهید البته بسته به کشور این میزان متفاوت خواهد بود و اصولاً 12 هزار یورو می باشد.

هزینه های زندگی در اروپا

یکی از مواردی که افرادی که میخواهند به کشور دیگری مهاجرت بکنند نیاز دارند که بدانند هزینه های زندگی می باشد که در جداول زیر می‌توانید هزینه های موارد مختلف در کشور های آلمان هلند سوئیس و اتریش را ملاحظه نمایید. اگر شما در کشوری تحصیل می کنید که تحصیل شما رایگان است مثل اتریش، آلمان، نروژ و فرانسه. تنها هزینه های زندگی است که به هزینه های شما اضافه می شود. مهم است که هر فرد قبل از مهاجرت به اروپا هزینه های مهاجرت تحصیلی به اروپا را نیز در نظر بگیرد. در جداول زیر هزینه تحصیل در اروپا در چند کشور را بررسی نموده ایم.

 • اتریش
12.00 € غذا ، رستوران ارزان قیمت
1.12 € شیر (معمولی) ، (1 لیتر)
2.02 € برنج (سفید) ، (1 کیلوگرم)
2.40 € بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)
201.75 € پایه (برق ، گرمایش ، سرمایش ، آب ، زباله) برای آپارتمان 85 متر مربع
2.15 € آب (بطری 0.33 لیتری)
2.71 € کک / پپسی (بطری 0.33 لیتری)
3.01 € تخم مرغ (منظم) (12)
 • سوئیس
1.58 Fr. شیر (معمولی) ، (1 لیتر)
2.77 Fr. برنج (سفید) ، (1 کیلوگرم)
5.56 Fr. تخم مرغ (منظم) (12)
3.80 Fr. تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه عادی)
25.65 Fr. فیله مرغ (1 کیلوگرم)
2.47 Fr. پیاز (1 کیلوگرم)
0.94Fr. آب (بطری 1.5 لیتری)
 • هلند
15.00 € غذا ، رستوران ارزان قیمت
1.98 € آب (بطری 0.33 لیتری)
0.99 € شیر (معمولی) ، (1 لیتر)
1.96 € برنج (سفید) ، (1 کیلوگرم)
1.85 € تخم مرغ (منظم) (12)
3.00 € بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)
2.20 € تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه عادی)
 • آلمان
10.00 € غذا ، رستوران ارزان قیمت
0.88 € شیر (معمولی) ، (1 لیتر)
1.93 € برنج (سفید) ، (1 کیلوگرم)
1.29 € پیاز (1 کیلوگرم)
1.30 € سیب زمینی (1 کیلوگرم)
2.80 € بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)
6.86 € فیله مرغ (1 کیلوگرم)

هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر در کشور آلمان حدود 730/52یورو می باشد.

اجاره آپارتمان یک خوابه در اتریش در مرکز شهر715/91 یورو می باشد.در کشور اتریش قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر حدود 5196/55 یورو می باشد.

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر در کشور هلند 1062/04یورو ممیز می باشد و برای خرید آپارتمان در مرکز شهر قیمت هر متر مربع حدود /96۴,۱۹۵ یورو می باشد.

هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر کشور سوئیس حدود 1501/76 یورو و برای خرید آپارتمان در مرکز شهر قیمت هر متر مربع حدود 11083/96 فرانک می باشد.

لازم به ذکر است که هزینه های مهاجرت تحصیلی به اروپا بسته به شرایطی که انتخاب می کنید متفاوت می باشد.

سوالات متداول

تحصیل در اروپا چرا پر طرفدار است؟

 به دلیل نظام آموزشی معتبر و قوی

آیا امکان تحصیل رایگان در اروپا وجود دارد؟

بله در کشورهای آلمان، اتریش، فرانسه و نروژ نظام آموزشی رایگان ارائه می گردد

تحصیل رایگان در نروژ برای چه مقطعی بیشتر طرفدار دارد؟

 کارشناسی ارشد

کم هزینه ترین کشور اروپایی برای تحصیل کدام کشور است؟

 لاتویا و مجارستان

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سخن پایانی

هزینه های مهاجرت تحصیلی به اروپا شرایط و هزینه های تحصیل در اروپا در مقاطع مدارس کارشناسی کارشناسی ارشد و دکترا در این نوشتار بررسی شد از آنجایی که تحصیل در اروپا به دلیل کیفیت بالای آموزش مد نظر افراد بسیاری قرار دارد به همین دلیل تصمیم گرفتیم مسائل مهم راجع به شرایط تحصیل در اروپا همچون هزینه مهاجرت تحصیلی به اروپا شرایط ویزا را به نگارش در آوریم تا راهنمایی مناسب برای شما بزرگواران قرار گیرد. در این مقاله هزینه های زندگی در اروپا در چهار کشور همچنین هزینه‌های مهاجرت تحصیلی به اروپا در مقاطع مدارس کارشناسی کارشناسی ارشد و دکترا مورد بررسی قرار گرفت انشاالله که توانسته باشیم پاره‌ای از ابهامات و سوالات شما را در خصوص مهاجرت به اروپا برای تحصیل پاسخ د پاسخ دهیم اگر هم به اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه تحصیل در اروپا نیاز داشتید می توانید با مشاور های موسسه که شماره های تماس با آنها در سایت موسسه قرار گرفته است تماس حاصل نموده و مشاوره و راهنمایی های رایگان دریافت نمایید در صورت رضایت از مطالب بیان شده چنانچه مایل بودید به ما امتیاز ۵ ستاره را بدهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *