استارت آپ پرتغال و بررسی روش­های اخذ ویزا و اقامت در کشور پرتغال در این مقاله مورد بررسی قرار می­گیرد. کشور پرتغال امروزه یکی از کشورهای پرطرفدار برای مهاجرین محسوب می­شود. راه­های متفاوتی از جمله، تحصیلی، کاری، سرمایه داری و… جهت دریافت ویزا و اخذ اقامت در این کشور وجود دارد. استارت آپ پرتغال، یکی از سریع­ترین روش­های اخذ اقامت در این کشور محسوب می­شود. جهت دریافت این نوع ویزا، افراد باید ایده­ای نو در زمینه­ی تجارت ارائه دهند؛ همینطور می­توانند، این ایده را از مؤسسات آکادمیک این کشور نیز تهیه کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می­توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس برقرار کرده و با دریافت خدمات مشاوره رایگان از مشاورین متخصص و مجرب ما، اطلاعات لازم را جهت اخذ این نوع ویزا در کشور پرتغال، کسب نمایید. در ادامه­ی مقاله، عناوین زیر مورد بررسی قرار می­گیرد:

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تیزر استارت آپ اروپا در 30 ثانیه


عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • کشور پرتغال برای زندگی و اقامت
 • اخذ اقامت پرتغال از طریق ویزای استارت آپ
 • استانداردها و شاخص های مؤثر بر سرمایه گذاری در پرتغال
 • بررسی شرایط ویزای استارت آپ پرتغال
 • هزینه های مورد نیاز برای ویزای استارت آپ پرتغال
 • مزایای ویزای استارت آپ پرتغال
 • مراحل اقدام برای ویزای استارت آپ پرتغال
 • نوشتن طرح تجاری برای ویزای استارت آپ پرتغال
 • سوالات متداول راجع به ویزای استارت اپ پرتغال
 • سخن پایانی
ویزای استارت آپ پرتغال

فایل ویدیویی موسسه ملک پور در خصوص ویزای استارت آپ اروپا

فایل صوتی این ویدیو

کشور پرتغال برای زندگی و اقامت

جمهوری پرتغال در جنوب غربی اروپا واقع شده است؛ از غرب و جنوب با اقیانوس اطلس و از شمال و شرق با اسپانیا همسایه است. زبان رسمی و ملی، پرتغالی است. لیسبون پایتخت و بزرگترین شهر است. دارای اقتصاد پیشرفته و سطح بالای زندگی است. علاوه بر این، از نظر آزادی اخلاقی، صلح، دموکراسی آزادی مطبوعات، ثبات، پیشرفت اجتماعی و رفاه، دارای رتبه بالایی است. یکی از اعضای سازمان ملل، اتحادیه اروپا و منطقه شینگن می­باشد. واحد پول این کشور یورو است و دین مردم مسیحیت از شاخه کاتولیک رومی است. نظام حقوقی این کشور بر پایه civil law (حقوق مدنی) می­باشد. پرتغال در این چند سال اخیر با ایجاد بسترهای متنوع و مناسب برای سرمایه­گذاری  و ایجاد امنیت در خصوص اموال سرمایه­گذاران خارجی، توانسته است بسیاری از افراد سرمایه­دار و همینطور متخصص در امر تجارت را به این کشور جذب کند. یکی از این روش­های جذب سرمایه در این کشور ویزای استارت آپ پرتغال، خاص کارآفرینان است. که با هدف جذب سرمایه گذاری، استعدادها و نوآوری پیش می­رود.

پرچم پرتغال
شرایط عمومی پرتغال

اخذ اقامت پرتغال از طریق ویزای استارت آپ

کشور پرتغال همانطور که قبلا هم گفته شد جهت جذب سرمایه و نیروهای کارآفرین و متخصص در امر تجارت، بسترهای اقامت با تدبیرهای امنیتی بالا را برای افراد خارجی فراهم آورده است. جهت اخذ ویزای پرتغال راه های بسیاری وجود دارد؛ از جمله: خودحمایتی در پرتغال، خرید ملک در پرتغال و اخذ گلدن ویزا و همینطور روش استارت­ آپ می­باشد. به موجب روش استارت آپ فرد می­­تواند برای خودش، همسر و فرزندان زیر 18 سال (با لحاظ اثبات وابستگی و شرایط خاص فرزندان تا سن 24 سال) اقدام به اخذ اقامت و تابعیت کند. اخذ اقامت در این روش به این صورت است که ابتدا فرد یک اقامت 2 ساله دریافت می­کند سپس یک اقامت سه ساله برای او تمدید می­گردد و پس از گذشت این پنج سال، اقامت دائم دریافت می­کند. و بعد از 6 سال تابعیت می­تواند  تابعیت پرتغال را بگیرد. به شما مخاطب عزیز پیشنهاد می­شود که قبل از اخذ هرگونه تصمیم در خصوص مهاجرت، ویدیوهای گام به گام تا اخذ اقامت را مشاهده کنید تا بتوانید به واسطه­ی اطلاعات مفید، تخصصی و جامع در این ویدیو، همانند یک وکیل مهاجرتی برای خود تصمیمی درست اتخاذ کنید.

استانداردها و شاخص های مؤثر بر سرمایه گذاری در پرتغال

در خصوص امر سرمایه­ گذاری و اخذ ویزای استارت آپ اروپا و کارآفرینی، توجه به بحث استاندارها و شاخص ­های مؤثر بر سرمایه­ گذاری، بسیار حائز اهمیت است. در واقع، توجه به یکسری شاخص ­ها از جمله: نرخ مصادره­ اموال، نرخ کنترل فساد، نرخ تولید ناخالص ملی و همینطور میزان مالیات بر اشخاص و شرکت­ ها، فرد را می­تواند به سمت یک مسیر مطمئن و امن در تزریق سرمایه به یک کشور خارجی مجاب کند. با مشاهده­ نمودارها در این مقاله می­توانید جوانب مهم را سنجیده و با امنیت خاطر بیشتری تصمیم بگیرید.

با توجه به نمودار زیر مشاهده می­ فرمایید که نرخ مصادره­ اموال در کشور پرتغال 1 می­ باشد؛ یعنی در حداقل مقدار این نرخ (نرخ از یک تا هفت است) که می­ تواند دلیلی بر امنیت بسیار بالا در سرمایه­ گذاری باشد.

مصادره اموال پرتغال

نمودار زیر یکی دیگر از معیارها و شاخص ­های مؤثر بر سرمایه­ گذاری­ هایی همانند استارت آپ در پرتغال می­باشد که نشان ­دهنده ­نرخ مناسب منترل فساد در نهادهای تجاری و اداری می­ باشد.

نمودار نرخ کنترل فساد در پرتغال

نمودار پایین نشان دهنده­ روند صعودی تولید ناخالص در این کشور است که دلیلی بر توسعه­ اقتصاد است.

تولید ناخالص پرتغال 2019-min

نموار زیر نیز نشان­ دهنده­ میزان مالیات بر درآمد است که روند عادلانه­ توزیع ثروت و تأمین مخارج عمومی را نشان می ­دهد.

مالیات بر درامد پرتغال 2019

بررسی شرایط ویزای استارت آپ پرتغال

ویزای استارت آپ پرتغال مختص کارآفرینانی است که بیش از 18 سال سن دارند و شرایط زیر را دارند:

 • انگیزه نامه با نشان دادن علاقه به توسعه یک پروژه کارآفرینی یا ابتکاری در پرتغال.
 • قصد ایجاد یک شرکت نوپا در پرتغال را دارید یا قصد دارید شعبه ای از یک شرکت خارجی از قبل را درکشور پرتغال راه­اندازی کنید
 • نیازی به اقامت منظم در منطقه شینگن وجود ندارد.
 • سابقه کیفری نداشته باشید.
 • حداقل 5146.08 یورو حداقل به مدت 12 ماه در یک حساب بانکی شخصی داشته باشید (به ازای هر نفر).

درخواست ها را می توان به زبان پرتغالی یا انگلیسی با استفاده از فرم آنلاین ارسال کرد. کارآفرینان علاقه­مند نیز باید بتوانند نشان دهند که شرکتهای نوپای آنها بر روی فناوری متمرکز شده است، توانایی تولید گردش مالی سالانه را دارد حداقل در مدت پنج سال 325000 یورو ایجاد کرده و برای دیگران شغل ایجاد کنید. ارزیابی پتانسیل اقتصادی و ابتکاری بر اساس درجه نوآوری، بررسی ظرفیت تیم مدیریتی، پتانسیل ایجاد اشتغال در این مورد نیز بسیار حائز اهمیت است.

این مقاله توسط موسسه ملک پور (موسسه MIE اتریش) تهیه و تنظیم شده است و از خوانندگان آن درخواست می دارد بدون ذکر منبع از آن کپی برداری ننمایند چراکه کپی برداری بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای استارت آپ پرتغال می توانید روی این لینک کلیک کنید.

هزینه های مورد نیاز برای ویزای استارت آپ پرتغال

روش استارت آپ اروپا و یا به عبارتی ویزای استارت آپی پرتغال همانند دیگر روش­ های سرمایه ­گذاری و کارآفرینی نیاز به برآورد هزینه نسبت به وضعیت و ایده تجاری فرد دارد. در واقع، مبلغ هزینه­ی ثابتی در این خصوص مشخص نیست. اما با توجه به مقایسه با دیگر روش­های سرمایه ­گذاری در این کشور از جمله خرید ملک، این روش بسیار مناسب ­تر است. اما به شکل تقریبی می­توان مبلغی حدود 175 هزار یورو برای این کار در نظر گرفت؛ که با توجه به ایده­ی فرد ممکن است از این مقدار کمتر یا بیشتر شود. حدود هزینه­ از حداقل تا حداکثر هزینه 150هزار تا 200 هزار یورو، می­تواند شانس ویزای فرد را در این خصوص تا حدودی تأمین کند.

مزایای ویزای استارت آپ پرتغال

متقاضیان مهاجرت همیشه به دنبال سریع­ترین روش­های اخذ اقامت و در عین حال به صرفه­ترین مبالغ حتی با بازگشت سرمایه برای آن­ها می­باشند. ویزای استارت آپ پرتغال می­تواند یکی از سریع­ترین این روش­ها محسوب شود زیرا پروسه از زمان اقدام، 4 تا 6 ماه بیشتر طول نمی­کشد. علاوه بر پروسه­ی کوتاه­مدت این روش، می-توانید برای خود، همسر و فرزندان زیر 18 سال و همینطور با اثبات شرایط وابستگی فرزندان تا سن 24 سال و پدر و مادر در صورت اثبات وابستگی  هم همزمان با خود، درخواست اقامت بدید. فرزندان می­توانند تحصیل رایگان انجام دهند. اجازه­ی کار فول تایم برای خود و خانواده­تان وجود دارد. نیازی به هیچ شرط حضوری هم نیست و از این بابت نسبت به کانادا و دیگر کشورها که شرط حضور حداقل 6 ماه نیاز دارند، برای افرادی که نمی­خواهند خودشان مداوم آنجا باشند، بسیار مناسب است. افراد برای این ویزا نیازی به مدرک زبان یا سابقه­ی کار ندارند. همینطور بعد از گرفتن این نوع اقامت شما برای سفر به کشورهای حوزه­ی شینگن نیاز به ویزا ندارید.

مراحل اقدام برای ویزای استارت آپ پرتغال

روال و اصول ویزای استارت آپ اروپا نیازمند مراتبی است که به ترتیب زیر می ­باشد:

 • در مرحله اول جهت دریافت ویزای استارت آپ پرتغال، شما باید رزومه دقیق خود، کپی گذرنامه و اصول اولیه راه اندازی خود را درج کنید و به صورت آنلاین ارسال کنید.
 • مرحله دوم تأیید انکوباترها می باشد.
 • بعد از تأیید طرح یک تماس ویدیویی با شما برقرار می شود.
 • سپس تمام الزامات اسناد خواسته شده از شما باید تهیه شود و هزینه را به یک حساب محافظت شده امن انتقال دهید.
 • بعد از ارسال برنامه در حدود 15 روز باید در کنسولگری مصاحبه کنید.
 • در حدود 90 روز، شما برای دیدار با مقامات محلی و صدور اجازه اقامت از پرتغال بازدید می کنید.
 • پس از طی این مراحل فرد جهت تمدید ویزای خود هربار به پرتغال سفر کند.

نوشتن طرح تجاری برای ویزای استارت آپ پرتغال

مواردی را که یک فرد متقاضی ویزای پرتغال جهت اخذ اقامت دائم و تابعیت باید رعایت کند، شامل مواردی است که بتواند نقاط قدرت و اهداف برنام ه­ریزی و همینطور قابلیت ایجاد کسب و کار و توسعه­ اقتصادی منسجم با درآمد زایی مشخص را نشان دهد. در واقع، شیوه­ کار و تقسیم کارها و مسئولیت را به خوبی در طرح خود نشان دهید. مقدار سرمایه مورد نیاز برای طرح و همینطور نوع محصول و نوع خدماتی که می­ خواهید ارائه دهید، به درستی در طرحتان نشان دهید. باید بتوانید در طرحتان درآمد، هزینه­ ها و سود و ضرر را پیش بینی کنید. طرح شما باید تیم­ های کاری­تان و اعضای تیمتان را دقیق نشان دهد. علاوه بر اینها، باید در طرحتان نحوه بازاریابی و نوع تولیدتان را در بازار رقابتی به درستی نشان دهید. این مقاله توسط مؤسسه­ حقوقی ملک­پور (موسسه MIE اتریش) تهیه و تنظیم شده است. هرگونه کپی ­برداری از آن بدون ذکر منبع به لحاظ قانونی و شرعی مجاز نیست.

خدمات مؤسسه MIE در زمینه ویزای استارت آپ پرتغال

اساس و مبنای ویزای استارت آپ پرتغال، ارائه­ یک طرح و ایده­ نو و منسجم با یک روند هدف­ گذاری مشخص و علمی در جهت سرمایه ­گذاری و ایجاد کسب و کار دقیق و توسعه­ روند اقتصادی در شرکت­ های تجاری این کشور است. زمانی که اساس یک روش، داشتن یک طرح ابتکاری تجاری نوین باشد باید بتوانید طرح را از لحاظ علمی، تخصصی، قابلیت پیش ­بینی سود و ضرر و تعیین رقبای بازار، به شکلی تخصصی، کاملا پرمحتوا و دقیق بررسی کنید. لذا این ایده­ نو جهت بالا بردن شانس ویزا و پذیرفته شدن، نیازمند علم حقوقی و تخصصی لازم توسط وکلای مجرب می­ باشد. مؤسسه­ MIE اتریش با 15 سال سابقه توانسته است با داشتن وکلای متخصص و همینطور روابط تجاری و حقوقی با وکلای کشورهای خارجی و نهادهای تجاری آنها، راه را برای افراد متقاضی سرمایه گذاری و کارآفرینی هموار سازد. این مؤسسه با داشتن راهکارهای علمی بررسی همه جانبه­ طرح شما می­ تواند کار را برای شما راحت تر و مطمئن ­تر سازد.

سؤالات متداول راجع به ویزای استارت آپ پرتغال

آیا امکان اخذ اقامت دائم از طریق ویزای استارت آپ پرتغال وجود دارد؟

بله شما می­توانید با تمدید یک ویزای دوساله سپس سه ساله، بعد از پنج سال اقامت دائم دریافت کنید.

اخذ تابعیت از طریق ویزای استارت آپ پرتغال ممکن است؟

بله شما به از دریافت اقامت دائم می­توانید بعد از 6 سال تابعیت کسب کنید.

پروسه ویزای استارت آپ پرتغال چقدر طول می­کشد؟

این یکی از سریع ترین روش­هاست که از لحظه­ی اقدام بین 4 تا 6 ماه طول می­کشد.

آیا برای ویزای استارت آپ پرتغال نیاز به شرط حضور است؟

خیر نیازی به شرط حضور نیست.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سخن پایانی

ویزای استارت آپ پرتغال و اخذ اقامت کشور پرتغال از این طریق، نیازمند یک ایده و طرح تجاری نو با اهداف مشخص تجاری، برآوردهای دقیق علمی در زمینه¬ی سود و ضرر، مشخص کردن اعضای تیم و تقسیم کارها و مسئولیت ¬هاست و همینطور در کنار این طرح نیازمند هزینه¬ای بین حدود 150هزار یورو تا 200 هزار یورو می¬باشد. در ویزای استارت آپ پرتغال، باید با تقاضای آنلاین خود بتوانید تأییدیه¬ انکوباتر های این کشور را دریافت کنید. این روش به دلیل عدم شرط حضور، سریع بودن روند اخذ ویزا و همزمان بودن الحاق همسر و فرزندان، تحصیل رایگان و اجازه¬ی کار فول تایم، طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است. جهت کسب اطلاع بیشتر در خصوص ویزای استارت آپ پرتغال می¬توانید با مؤسسه¬ی حقوقی ملک پور تماس برقرار کرده و از امکانات مشاوره¬ تلفنی رایگان بهره¬مند شده و همینطور با برقراری ارتباط با مشاورین متخصص و وکلای مجرب ما بهترین تصمیم را در امر مهاجرت اتخاذ فرمایید. همینطور از شما مخاطب گرامی درخواست می¬شود نظر خود را درباره¬ی این مقاله در قسمت نظر سنجی¬ها اعمال نموده و اگر سؤال یا پیشنهادی داشتید در قسمت سؤالات و پیشنهادات مطرح کرده تا کارشناسان ما در اسرع وقت به شما عزیزان پاسخ دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *