ویزای استارت آپ کانادا یکی از تازه ترین و پرطرفدارترین روش های مهاجرتی به کشور کانادا می باشد. همانطور که می دانید روش های سرمایه گذاری متفاوتی جهت مهاجرت به کانادا وجود دارد، ولی در روش استارت آپ کانادا نیاز به سرمایه کمتر و شرایط آسانتری می باشد. به همین خاطر متقاضیان بیشتری تمایل دارند از طریق استارتاپ کانادا مهاجرت بکنند. در راه های کارآفرینی متقاضیان ابتدا اقامت دو ساله کانادا را دریافت می کنند. اگر بیزینس موفقی داشته باشند و توانسته باشند حداقل یک نفر مقیم دائم کانادا و یا کانادایی را استخدام کنند، می توانند برای دریافت اقامت دائم کانادا درخواست دهند. تفاوتی که بین روش کارآفرینی در کشور کانادا و ویزای استارتاپ کانادا وجود دارد، زمان اخذ اقامت دائم این کشور می باشد. در روش استارت آپ کانادا متقاضی در ابتدای امر می تواند اقامت دائم این کشور را دریافت کند و بعد از 3 سال می تواند تابعیت کشور کانادا را بگیرد. همچنین دولت کانادا برای استارت آپ های جدید امکانات فوق العاده ای را در نظر گرفته است از جمله، حمایت های مالی، دفاتر کاری، آزمایشگاه ها و غیره. موسسه مشاوره ای ملک پور( MIE اتریش ) با داشتن 15 سال سابقه درخشان می تواند شما را برای رسیدن به هدفتان در زمینه استارتاپ ویزای کانادا  STARTUP VISA یاری رساند. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق وب سایت موسسه درخواست مشاوره رایگان خود را ثبت کرده و یا با تلفن های موسسه تماس حاصل فرمایید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تیزر اقامت دائم کانادا از طریق استارت آپ در 30 ثانیه


ویزای استارت آپ کانادا

ویزای استارت آپ کانادا در یک نگاه

سرمایه گذاری یکی از انواع برنامه های مهاجرتی کانادا می باشد. ویزای استارت آپ کانادا هم در این دسته قرار گرفته است. مهمترین اقدام برای اخذ استارتاپ ویزای کانادا ارائه یک پلن نو و خلاقانه می باشد. بیزینسی که در این روش راه اندازی می شود شامل ویژگی های زیر می باشد:

سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان بریتیش کلمبیا
 • باید نوآورانه باشد
 • توانایی اشتغال زایی برای کانادایی ها را داشته باشد
 • بتواند در رقابت جهانی شرکت کند

برای دریافت اقامت کانادا، ابتدا طرح معرفی شده باید حداقل از یکی از سازمان های مربوطه در کانادا مورد حمایت قرار گیرد. به طور کلی شما اگر طرح نوآورانه و یا اختراعی دارید و توانایی اجرا آن را در کشور کانادا دارید می توانید برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا خواست کنید و یا اگر طرح و یا ایده خاصی را ندارید می توانید طرح تجاری دیگری که برای شما تهیه می شود را در کشور کانادا اجرا کنید. همان طور که گفتیم، استارتاپ ویزای کانادا STARTUP VISA در مقایسه با سایر روش های سرمایه گذاری نیاز به سرمایه کمتری دارد. شما می توانید با حداقل سرمایه در حدود 60 هزار دلار استارت آپ جدیدی را راه اندازی کنید. مهمترین و اصلی ترین بخش در این برنامه داشتن طرح تجاری و یا بیزینس پلن خلاقانه می باشد.

یه طور کلی در ویزای استارت آپ کانادا، متقاضی از ابتدا اقامت 3 ساله خود و خانواده خود را دریافت کرده و همچنین فرزندان تا سن 22 سالگی می تواند همراه خانواده باشند و به صورت رایگان در کانادا تحصیل کنند.

ویزای استارت آپ کانادا به دلیل مزایای فراوانی که دارد مورد توجه سرمایه گذاران خارجی زیادی قرار گرفته است. به خصوص افرادی که نیاز دارند دولت و یا کشور طرح های خلاقانه آنها را در مقیاس بزرگ تری حمایت کند. در نمودار زیر شما می توانید تعداد طرح های قبول شده از سوی دولت کانادا برای ویزای استارت آپ کانادا از سال 2014 را مشاهده بفرمایید.

سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان بریتیش کلمبیا

فایل ویدیویی اقامت دائم کانادا از طریق استارت آپ

فایل صوتی این ویدیو

شرایط اخذ ویزای استارت آپ کانادا

ویزای استارت آپ کانادا مانند برنامه اسکیل ورکر کانادا یکی از برنامه ها جامع فدرال کشور کانادا می باشد و نظیر دیگر راه ها مهاجرتی شرایط  و قوانین خاص خود را دارد. شرط اول اینکه متقاضیان محترم می توانند برای تمامی ایالت های کانادا از این طریق درخواست کنند به جز ایالت کبک. شرط دوم، حتماً باید ایده به صورت نو و خلاقانه باشد تا بتواند استارت آپ را ایجاد کند. به طور کلی استارت آپ به معنی New Business می باشد. شرط سوم، متقاضی باید حمایت سازمان های تعیین شده از طرف دولت کانادا را جهت راه اندازی این ایده دریافت کند. مدرک زبان یکی از الزامات این روش مهاجرتی می باشد. فرد باید حداقل نمره CLB5 انگلیسی معادل 5 آیلتس را دارا باشد. یکی دیگر از ویژگی های ویزای استارت آپ کانادا قابلیت داشتن شراکت تا حداکثر 5 نفر که سهم هر فرد باید حداقل 10 درصد باشد را دارد. همچنین توجه داشته باشید که سهم شرکت اصلی حداقل 50 درصد می باشد. همانطور که گفتیم شرط اصلی داشتن ایده نو و خلاقانه می باشد تا بتوان حمایت های نهاد های تعیین شده از طرف دولت کانادا را دریافت کرد.

شرایط لازم جهت دریافت ویزای استارت آپ کانادا:

 • استارت آپ مورد تایید سازمان های کانادا راه اندازی کنید

  متقاضی باید حداقل 10 درصد از سهام بیزینس را داشته باشد. این بیزینس می تواند تا 5 نفر هم شریک داشته باشد. همچنین بیش از 50 درصد سهام این بیزینس متعلق به سازمان های کانادایی می باشد. متقاضی پس از دریافت اقامت دائم خود باید در استارت آپ مربوطه فعالیت داشته باشد.

 • یکی از سازمان ها مورد تایید کانادا باید از ایده و پلن شما حمایت لازم را به عمل آورند

  برای اینکه بتوانید ایده را به صورت یک بیزینس در کشور کانادا ایجاد کنید در ابتدا نیاز به تاییدیه و حمایت سازمان مربوطه در کانادا را دارید. متقاضیان محترم برای داشتن یک طرح تجاری خوب و دقیق می توانند از طریق موسسه MIE اقدام کنند. این موسسه از طریق شرکت های همکار در کشور کانادا طرح و بیزینس شما را به بهترین نحو پایه ریزی می کند.

 • مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی

  متقاضیان ویزای استارت آپ کانادا باید ثابت کنند در زبان فرانسوی و یا زبان انگلیسی مهارت دارند. برای این برنامه مهاجرتی نمره زبان CLB5 که معادل 5 آیلتس می باشد مورد نیاز است.

همچنین متقاضیان باید مدارکی دال بر تامین هزینه های زندگی خود و خانوادشان در کانادا را به دولت این کشور اثبات کنند.

سرمایه گذاری در کشور پهناور کانادا

ارزیابی سنجش استاندارد ها سرمایه گذاری در کشور کانادا یکی از پراهمیت ترین شاخص ها در برنامه مهاجرتی ویزای استارت آپ کانادا می باشد. این سنجش نشان دهنده عملکرد کشور کانادا در رابطه با کنترل فساد می باشد. نرخ مصادره اموال در کانادا در سال های اخیر روی 1 یک واقع شده است. در نتیجه متقاضیان در رابطه با مصادره اموال در کانادا نگرانی نخواهند داشت. در نمودار زیر بررسی 10 ساله نرخ فساد در کانادا را مشاهده می کنید.

فاکتورها و شاخص ها تاثیرگذار برای سرمایه گذاری در کانادا

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استارتاپ ویزای کانادا در ابتدا افراد میبایست شاخص های اقتصادی این کشور را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند. این فاکتور ها شامل نرخ بیکاری، تورم و تولید ناخالص داخلی (GDP) می باشد. در نمودارهای زیر شما عزیزان می توانید این فاکتورها را در سالها گذشته مشاهده بفرمایید.

نمودار نرخ بیکاری کانادا در 10 سال گذشته

نمودار تورم سالیانه کانادا در 10 سال گذشته

مدارک و مراحل اخذ ویزای استارت آپ کانادا

 • داشتن طرحی نو و خلاق و یا بیزینس پلن خوب از شروط اصلی این برنامه می باشد
 • طرح تجاری یا ایده باید توسط یکی از سازمان های کانادایی تایید و حمایت شده باشد. حداقل میزان حمایت این سازمان ها 200.000 دلار می باشد
 • همانطور که پیشتر توضیح دادیم متقاضیان باید توانایی خواندن، نوشتن و صحبت کردن به زبان انگلیسی و یا فرانسوی را داشته باشند. ارائه مدرک CLB5 و یا 5 آیلتس به اداره مهاجرت الزامی است.
 • در ویزای استارت آپ کانادا هر متقاضی و یا هر سازمانی باید حداقل 10 درصد از سهام بیزینس راه اندازی شده را دارا باشند
 • در نهایت متقاضیان باید اثبات کنند که توانایی پرداخت هزینه های زندگی خود و خانوادشان را در کانادا دارا هستند

برای گرفتن ویزای استارت آپ کانادا، بیزینس پلن و یا ایده شما باید توسط یکی از ارگان های زیر مورد حمایت قرار گیرد:

 • صندوق سرمایه گذاری
 • گروه های سرمایه گذاری حامی
 • واحد های آزمایشی تجاری

این سازمان ها از طرف دولت کانادا برای حمایت متقاضیان جهت دریافت ویزای استارت آپ کانادا تعیین شده اند. هر کدام از این نهاد ها شرایط و مقررات خاص خودشان را دارند. به طور مثال، ارائه یک بیزینس پلن دقیق به صورت حضوری. حتی ممکن است یک سازمان برای اینکه طرح شما را تایید کند، میزان موفقیت ایده شما را مورد ارزیابی قرار دهد. و در صورت تایید کردن ایده و طرح شما نامه ای تحت عنوان نامه پشتیبانی برای شما ارسال خواهد شد.

توجه داشته باشید که تمامی مراحل طراحی بیزینس پلن متقاضیان و دریافت حمایت از سازمان های مربوطه توسط موسسه مشاوره ای ملک پور انجام خواهد شد.

در زیر لیستی از مداک لازم برای دریافت استارتاپ ویزای کانادا STARTUP VISA برای شما عزیزان قرار گرفته است.

 • فتوکپی گذرنامه
 • ارائه مدرک زبان فرانسوی یا انگلیسی
 • نامه پشتیبانی سازمان حمایت کننده (Support Letter)
 • اصل شناسانامه (در صورت وجود)
 • اصل عقدنامه ازدواج (درصورت وجود)
 • فتوکپی کارت شناسایی
 • مدارک محل سکونت متقاضی در کانادا
 • نشان دادن تمکن مالی
 • گواهی سلامت پزشکی

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مدارک ویزای استارت آپ کانادا می توانید به این لینک مراجعه فرمایید.

هزینه های ویزای استارت آپ کانادا

دولت کانادا جهت راه اندازی بیزینس خلاق و جدید، حمایت های بیشماری را به عمل می آورد. علاوه بر این هزینه اپلیکیشن فی جهت ثبت نام 1575 دلار می باشد. متقاضی باید در بدو ورود به کشور کانادا هزینه های زندگی خود و خانواده اش را به همراه داشته باشد. این هزینه ها برای نفر اصلی 12960 دلار و برای هر یک از اعضای خانواده مبلغ 3175 دلار  می باشد. در نتیجه برای متقاضیان مجرد مبلغ 12300 دلار، برای خانواده دو نفره 15312 دلار، برای خانواده های 3 و 4 نفره به تریتیب 18825 دلار و 22856 دلار کانادا و برای خانواده های 5، 6 و 7 نفره 25923 دلار و 29236 دلار و 32550 دلار کانادا می باشد. همچنین برای هر فرد وابسته اضافی متقاضی باید 3314 دلار کانادا داشته باشد. تمامی هزینه ها جهت دریافت ویزای استارت آپ کانادا در جدول زیر آمده است:

1575 دلار

هزینه های پردازش متقاضی اصلی
500 دلار (کارت اقامت)

هزینه صدور گواهینامه

2075 دلار

هزینه کل متقاضی اصلی
825 دلار

هزینه های پردازش همسر

500 دلار (کارت اقامت)

هزینه صدور گواهینامه
1325 دلار

کل هزینه های همسر

225 دلار

کل هزینه های فرزند زیر 22 سال

مدت زمان لازم جهت اخذ ویزای استارت آپ کانادا

متقاضیان پس از تکمیل مدارک مربوطه، درخواست خود را برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا ارسال می کنند. در صورت کامل و بی نقص بودن مدارک، پرونده آنها مورد بررسی قرار می گیرد. اگر نقص مدرکی در پرونده شما وجود داشته باشد پرونده بررسی نخواهد شد و مجدد به شما برگشت داده می شود. به طور کلی مدت زمان لازم جهت دریافت استارتاپ ویزای کانادا STARTUP VISA حدوداً بین 1 تا 2 سال می باشد.

مزایا ویزای استارت آپ کانادا

 • سریع ترین راه برای دریافت اقامت دائم کانادا
 • اجازه کار در کانادا
 • اخذ اقامت خود و خانواده به صورت همزمان
 • دریافت پاسپورت کانادایی پس از 3 سال
 • کم بودن نمره زبان
 • دولت کانادا از طرح و ایده شما حمایت و پشتیبانی می کند

پرسش و پاسخ در رابطه با ویزای استارت آپ کانادا

✔️شرط اصلی ویزای استارت آپ کانادا چیست؟

ارائه طرح نو و خلاقانه که بتوان حمایت سازمان های مورد نظر را دریافت کرد. همچنین ارائه مدرک زبان CLB5 از شروط اصلی ویزای استارت آپ کانادا هستند.

✔️فواید دریافت ویزای استارت آپ کانادا چیست؟

متقاضیان با داشتن این ویزا در بدو ورود به کانادا اقامت 3 ساله دریافت کرده، همچنین فرزندان زیر 22 سال هم می توانند رایگان در کانادا تحصیل کنند.

✔️بررسی پرونده های استارتاپ در کانادا چه میزان زمان میبرد؟

در صورت تکمیل بودن مدارک، اداره مهاجرت پرونده شما را بررسی می کند. معمولا بین 1 الی 2 سال طول می کشد.

✔️تمکن لازم برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا برای یک خانواده 4 نفره چه میزان است؟

متقاضی باید ثابت کند توانایی پرداخت هزینه ها را دارد. برای یک خانواده 4 نفره 22856 دلار کانادا مورد نیاز است.

سخن پایانی درباره اخذ ویزای استارت آپ کانادا

کشور کانادا دارای برنامه ها روش ها مهاجرتی بسیاری است. برنامه استارت آپ کانادا همانند برنامه اسکیل ورکر یک برنامه فدرال می باشد. در ابتدا ماهیت استارتاپ ویزای کانادا را توضیح دادیم که متقاضیان باید یک بیزینس پلن خلاقانه و یا نوآورانه داشته باشند. در این برنامه شما عزیزان می توانید با حداکثر 5 نفر شراکت داشته باشید به طوری که هر شخص دارای حداقل 10 درصد از سهام شرکت را دارا باشد. اصلی ترین قدم در دریافت ویزای استارت آپ کانادا دریافت حمایت از سازمان ها و ارگان ها مورد تایید اداره مهاجرت کانادا در مورد استارت آپ می باشد. در این روش ارائه مدرک زبان CLB5 الزامی می باشد. در این نوشتار در مورد هزینه ها لازم برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا صحبت کردیم. همچنین متقاضیان باید اثبات کنند که توانایی پرداخت هزینه های زندگیشان را دارا هستند. مهمترین مزیت این برنامه دریافت تابعیت کانادا بعد از 3 سال می باشد. متقاضیان پس از ورود به کشور کانادا، اقامت دائم این کشور را دریافت کرده و فرزندان زیر 22 آنها توانایی تحصیل رایگان در این کشور را دارند. موسسه مشاوره ای ملک پور با داشتن 15 سال سابقه درخشان در امور مهاجرت و دریافت انواع ویزاهای کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری آماده ارائه خدمات در رابطه با تهیه و راه اندازی بیزینس پلن دقیق و با کیفیت و همچنین توانایی دریافت حمایت از ارگان ها و نهادهای مورد تایید اداره مهاجرت کانادا را می باشد. شما عزیزان می توانید از طریق وب سایت موسسه درخواست مشاوره رایگان خود را ثبت کنید و یا با تلفن های موسسه تماس حاصل فرمایید تا بتوانید با مشاورین ما به صورت رایگان صحبت کنید. از شما خواهشمندیم نظرات، پیشنهادات، انتقادات و تجربیان خود را در زمینه ویزای استارتاپ کانادا با ما در بخش دیدگاه ها در میان بگذارید. مشاورین ما در اسرع وقت پاسخگوی شما هستند.

2 پاسخ
 1. ناشناس
  ناشناس گفته:

  سلام
  با توجه به اینکه 5 نفر می توانند با هم شریک شوند امکان ویزا گرفتن برای خانواده هر 5 نفر وجود دارد؟ مثلاً من می خواهم به همراه برادر و خواهرم درخواست بدم. همه ما می توانیم خانواده هایمان را همراه داشته باشیم؟ ممنون

  پاسخ
  • shahidi
   shahidi گفته:

   سلام عرض ادب. به این منظور اشخاص می بایست هزینه جداگانه بپردازند و support letter جداگانه داشته باشند تا برای خانواده خود اقامت اخذ کنند.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *