همواره سفر به آمریکا هدف و آرزوی بسیاری از ایرانیان است. در این مقاله سعی بر این داریم تا با بررسی علمی و دقیق، راه ها، مراحل و مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای توریستی آمریکا را تشریح کنیم. همانگونه که می دانید کشور آمریکا کشور پهناوری در قاره آمریکا است. آمریکا یک کشور جمهوری فدرال است که دارای پنج ایالت خودمختار با قوانین متفاوت و یک منطقه فدرال ( شامل تعدادی از جزایر ) می باشد. مساحتی بالغ بر نه میلیون و 800 هزار کیلومتر مربع و جمعیتی حدود 327 میلیون نفر دارد. شهر واشنگتن دی سی پایتخت این کشور است و نیویورک شلوغ ترین و پر جمعیت ترین شهر این کشور است. شرایط اقتصادی بسیار مطلوب این کشور باعث شده کسب و کار در آن بسیار رونق داشته باشد، زیرا تولیدات ناخالص داخلی بخش بسیار بزرگی از اقتصاد این کشور را شامل می شود. آمریکا همواره رتبه اول در زمینه های فرهنگی، علمی،سیاسی و اقتصادی از آن خود کرده است. همانطور که می دانید افراد بسیار زیادی در ایران برای ملاقات با اقوام، بستگان، نزدیکان و خانواده های خود در آمریکا، مایل به دریافت ویزای توریستی آمریکا هستند. از این رو به سوالات و ابهامات زیادی برخورد می کنند که راه دریافت ویزای توریستی آمریکا به چه صورت است؟ آیا بدون داشتن دعوت نامه معتبر، امکان دریافت ویزای توریستی آمریکا وجود دارد؟ به چه صورت می توانیم ویزای توریستی آمریکا را اخذ کنیم؟ در این مقاله سعی بر آن داریم که این سوالات و دیگر سوالات مورد نظر شما را بررسی کرده و پاسخ دهیم. موسسه مشاوره ای MIE با داشتن بیش از 15 سال سابقه درخشان در زمینه امور مهاجرتی و ارائه خدمات اخذ انواع ویزاهای کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری، این مقاله را برای استفاده شما همراهان و علاقه مندان به دریافت ویزای توریستی آمریکا، تهیه و تنظیم کرده است. امیدواریم مطالبی که در این مقاله به آن اشاره شده است مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان، درخواست مشاوره خود را در سایت ما ثبت نمایید تا مشاورین ما در زمانی کوتاه با شما تماس بگیرند. همچنین شما می توانید برای ارتباط با کارشناسان خبره ما، با شماره تلفن های موسسه جهت دریافت مشاوره رایگان تماس بگیرید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تیزر  چطور آسان به آمریکا مهاجرت کنیم؟ در 30 ثانیه


فایل ویدیویی چطور آسان به آمریکا مهاجرت کنیم؟

فایل صوتی این ویدیو

شروط دریافت ویزای توریستی آمریکا

همانگونه که در ابتدای مقاله ذکر شد، افراد بسیاری متقاضی سفر به آمریکا برای بازدید از خانواده و اقوام خود هستند. دریافت ویزای توریستی آمریکا همواره کار سختی بوده و افراد متقاضی باید ریسک بالای اخذ ویزای توریستی آمریکا را پذیرا باشند. در حال حاضر درخواست ویزای تحصیلی برای آمریکا کمترین ریسک را در مقایسه با دیگر انواع ویزا دارد. نحوه بررسی پرونده ها به صورت سابجکتیو است و این به این معنا است که آفیسر اداره مهاجرت این کشور، به طور سلیقه ای در مورد قبول کردن یا رد کردن ویزا عمل می کند.

پرچم آمریکا
چارت آمریکا

اخذ ویزای توریستی آمریکا از طریق دعوت نامه

همواره برای مهاجرت به کشور آمریکا لازم دارید تا از طریق یکی از اقوام یا بستگان، یا از طریق ارتباط با کسب و کارها، شرکت درهمایش ها یا کنفرانس های بین المللی دعوت نامه دریافت کنید که اولین قدم برای دریافت ویزای توریستی آمریکا است. می توانیم به این عنوان بیان کنیم که داشتن دعوت نامه به طرق ذکر شده، شانس متقاضی برای دریافت ویزای توریستی آمریکا را بیشتر می کند. لذا توصیه می شود حتما این دعوت نامه را تهیه کرده و جز مدارک ویزای توریستی خود قرار دهید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی آمریکا

اولین سوالی که ذهن بسیاری از متقاضیان ویزای توریستی آمریکا را درگیر خود می کند این است که چه مدارکی برای اقدام و دریافت ویزای توریستی آمریکا مورد نیاز است؟ لازم به ذکر است که نحوه آماده سازی این مدارک و کامل و بی نقص بودن آن ها تاثیر شایانی بر پرونده ویزای شما خواهد داشت. به همین خاطر در این مقاله سعی بر این داریم که مدارک مورد نیاز شما برای دریافت ویزای توریستی آمریکا را مورد بررسی قرار دهیم. مدارکی که مورد نیاز است عبارت اند از:

 • پر کردن فرم درخواست متقاضی تحت عنوان DS160 به صورت آنلاین
 • آپلود کردن عکس بایومتریک متقاضی
 • درخواست وقت مصاحبه آنلاین
 • پرداخت 160 دلار آمریکا جهت شروع بررسی درخواست ویزای توریستی آمریکا
 • ارائه اصل پاسپورت متقاضی با حداقل 6 ماه اعتبار

  ( اگر متقاضی دارای پاسپورت های قدیمی تری نیز است، باید تمامی آن ها را ارائه دهد، زیرا آفیسر اداره مهاجرت نیاز به مشاهده سوابق کامل مسافرتی متقاضی را دارد )

 • ارائه برگه وقت سفارت مشخص شده
 • نامه عدم سو پیشینه متقاضی
 • نامه تمکن مالی

  ( ارائه تمکن مالی از بانک های ایران باید 6 ماهه باشد و حداقل موجودی حساب مبلغ 15 هزار دلار آمریکا باشد. شایان ذکر است که این مبلغ باید مطابق با نرخ آزاد ارز باشد، زیرا سفارت ها از اختلاف نرخ دلار دولتی و نرخ دلار آزاد در بازار مطلع هستند )

 • ارائه مدارک شغلی و سوابق کاری
 • ارائه مدرک تحصیلی و یا گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان
 • ارائه دعوت نامه از طریق خانواده، بستگان و یا آشنایان و یا دعوت نامه از شرکت ها و کارفرماها
 • بلیط رفت و برگشت سفر به آمریکا
 • ارائه رزرو هتل جهت اقامت در آمریکا

لازم به ذکر است افراد بالای 80 سال و افراد زیر 13 سال نیازی به مصاحبه با آفیسر اداره مهاجرت نداشته و ارائه مدارک آن ها به تنهایی مورد قبول است.

هزینه های ویزای توریستی آمریکا

مبلغی که متقاضی برای اقدام ویزای توریستی آمریکا باید پرداخت بکند 160 دلار آمریکا است. این مبلغ از طریق پرداخت توسط مستر کارت و ویزا کارت قابل پرداخت می باشد. لازم به ذکر است این مبلغ فقط مربوط به ویزای توریستی آمریکا است و دلیل پرداخت آن، بررسی شدن پرونده متقاضی می باشد.

نحوه گرفتن وقت از سفارت برای ویزای توریستی آمریکا

پس از انجام اقدامات لازم، متقاضی باید درخواست وقت سفارت نماید. باید به استحضار شما همراهان برسانیم که مصاحبه برای ایرانیان در 3 کشوری که در ادامه نام می بریم انجام می شود. همچنین مصاحبه متقاضی در سفارت به زبان فارسی است، لذا متقاضیان عزیز نگرانی برای مصاحبه نداشته باشند. این 3 مرکز عبارتند از:

 • سرکنسولگری آمریکا در کشور امارات، شهر دبی
 • سرکنسولگری آمریکا در کشور ترکیه، شهر آنکارا
 • سرکنسولگری آمریکا در کشور ارمنستان، شهر ایروان

دلایل رد شدن ویزای توریستی آمریکا

یکی از مواردی که امروزه با آن بسیار مواجه می شویم، رد شدن یا در اصطلاح ریجکت شدن ویزای توریستی آمریکا برای متقاضیان است. ما در ادامه به بررسی مهمترین دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی آمریکا می پردازیم.

 • ارائه تمکن مالی ضعیف
 • عدم ارائه اسناد ملکی جهت نشان دادن علقه هرچه بیشتر به کشور متبوع متقاضی
 • نداشتن صداقت کافی در کامل سازی پرونده

  ( به طور مثال اگر متقاضی قبلا ویزای ردی داشته باشد و مدرک آن را در پرونده خود ارائه ندهد، آفیسر با بررسی اجمالی پرونده متوجه این سابقه شما شده و عدم بیان این مورد را به حساب عدم صداقت شما می گذارد )

 • درخواست ویزای توریستی آمریکا برای تمام اعضا خانواده
 • عدم ارائه اهداف و دلایل قانع کننده برای دریافت ویزای توریستی
 • باردار بودن بانوان متقاضی
 • دریافت دعوت نامه از اشخاصی که خود در کشور آمریکا پناهنده شده باشند

به صورت کلی می توانیم بگوییم که ارائه هر مدرک و موضوع شک برانگیزی مبنی بر اینکه شما به خاک کشور خود باز نخواهید گشت، قطعا باعث ریجکت شدن ویزای توریستی آمریکا خواهد شد. لذا توصیه می کنیم مدارک خود را به نحوی آماده سازی کنید که حسن نیت شما جهت بازگشت به کشور متبوع خود را صراحتاً مشخص کند.

نحوه تمدید ویزای توریستی در خاک آمریکا

در صورتی که متقاضی با داشتن دلایل قانع کننده موفق به تمدید ویزای توریستی آمریکا خود شود، می بایست حداکثر 45 روز قبل از زمان اتمام ویزا برای تمدید ویزای توریستی آمریکا خود اقدام کند. از این رو متقاضی باید در پروسه تمدید ویزای توریستی آمریکا خود به موارد زیر دقت نماید.

 • حضور او در کشور آمریکا قانونی باشد
 • تمامی مواردی که در هنگام دریافت ویزای توریستی آمریکا به سفارت ارائه شده است هنوز وجود داشته باشد
 • پاسپورت دارای اعتبار باشد
 • در مدت زمان حضور خود، دچار انجام جرم و جنایتی نشده باشد
 • مدارک قانع کننده مبنی بر درخواست تمدید ویزای توریستی آمریکا خود ارائه دهد

مقاصد گردشگری آمریکا

کشور پهناور آمریکا، جاذبه های توریستی بی شماری را دارد. از دیدن مناظر طبیعی گرفته تا شهرهای شلوغ، سواحل رویایی، پارک های بی نظیر، مراکز مدرن تفریحی و غیره. در ادامه به 5 مورد از برترین جاذبه های توریستی آمریکا می پردازیم.

 • کاخ سفید (The White House)

  تا صحبت از آمریکا می شود، به یاد این مکان می افتیم. مکانی است که یادآور سیاست و تصمیم های بزرگی است که بزرگ مردان عرصه سیاست در آمریکا در آن سکونت داشته اند. خانه امنی است که قدمت 215 ساله دارد و دارای 6 طبقه، 132 اتاق با کاربردهای مختلف، 35 سرویس بهداشتی، 28 شومینه، 412 درب و بالکن های بسیار است. بر اساس گزارش ها، این مکان هر هفته 30 هزار بازدید کننده دارد که از مناطق مختلف جهان به آمریکا سفر کرده اند.

 • پارک والت دیزنی (Disneyland)

  بی شک سفر به دنیای کودکی با بازدید از این پارک برای شما محقق می شود. بازدید از این پارک یکی از لذت بخش ترین قسمت های حضور شما در آمریکا خواهد بود. این پارک دارای پارک های آبی، مراکز خرید و مراکز گشت و گذار در میان برنامه های تلویزیونی کودکی شما است. اگر بخواهید از تمامی این موارد دیدن کنید نیاز به یک هفته زمان دارید.

 • پارک گرند کانیون ( Grand Canyon National Park )

  یکی از معروف ترین مکان های توریستی در آمریکا و جهان، پارک گراند کانیون است. قطب گردشگری آمریکا نام دارد و به طور میانگین سالیانه 5.5 میلیون توریست را به این منطقه در آریزونا می آورد. این پارک در دره ای بسیار عمیق قرار گرفته است و ظاهر امروزی آن نشان از تاریخچه سال های متمادی نبرد رودخانه کلرادو ( Colorado River ) و کویر دارد.

 • پل گلدن گیت ( Golden Gate Bridge )

  بی شک در بسیاری از فیلم های هالیوود، پل زیبای گلدن گیت را مشاهده کردید. پلی است که در محاصره خلیجی آبی است و قهرمانان فیلم ها، صحنه های بسیار مهیجی را بر روی آن بازی کرده اند. این پل را برج های بلندی تشکیل داده اند که بلند ترین آن ها 230 متر ارتفاع دارد و  با نارنجی روشن رنگ آمیزی شده است. طول این پل 2736 متر است و طراحی بی نظیر آن، باعث شده به یکی از مکان های دیدنی آمریکا تبدیل شود.

 • مجسمه آزادی (Statue of Liberty National Monument)

  نماد آزادی در آمریکا را نیز بی شک در بسیاری از فیلم ها و تصاویر دیده اید. مجسمه ای با 46 متر ارتفاع که توسط معماری فرانسوی ساخته شد و در سال 1886 توسط فرانسه به آمریکا هدیه داده شده است. این مجسمه در جزیره آزادی و در بندر نیویورک واقع شده است و نمادی است جهت خوش آمد گویی به افرادی که از طریق دریا به بندر نیویورک در حال عزیمت هستند. در روزگاران قدیم رویت این مجسمه اولین نشانی از آمریکا برای مسافرین به آمریکا بود.

پرسش و پاسخ به سوالات در زمینه ویزای توریستی آمریکا

✔️هزینه های مربوط به دریافت ویزای توریستی آمریکا به چه صورت است؟

متقاضی باید برای بررسی پرونده خود در اداره مهاجرت آمریکا، مبلغ 160 دلار آمریکا را برای اقدام جهت ویزای توریستی آمریکا پرداخت نماید که از طریق مستر کارت و ویزا کارت قابل پرداخت است.

✔️آیا اخذ ویزای توریستی آمریکا در شرایط فعلی برای ایرانیان امکان پذیر است؟

بله، امکان پذیر است، توصیه می شود حتما دعوت نامه معتبر تهیه کرده و مدارک و مستندات بسیار قوی در دست داشته باشید.

✔️آیا در صورت اخذ ویزای توریستی آمریکا، امکان تمدید آن وجود دارد؟

بله این امکان وجود دارد. اگر متقاضی بتواند دلایل قانع کننده ای برای تمدید ویزای توریستی آمریکا بیان کند، حداکثر 45 روز قبل از اتمام مدت زمان اعتبار ویزای خود اقدام به تمدید آن می کند.

✔️آیا داشتن دعوت نامه کاری یا شرکت در کنفرانس یا نمایشگاه شانس دریافت ویزای توریستی آمریکا را افزایش می دهد؟

بله، داشتن دعوت نامه معتبر کاری یا کنفرانس و یا نمایشگاه شانس دریافت ویزای توریستی آمریکا شما را افزایش می دهد، ولی بدین معنا نیست که شما شانس 100 درصدی دریافت ویزای توریستی آمریکا را دارید، زیرا همانطور که در بالا اشاره کردیم ویزای کشور آمریکا سابجکتیو است و آفیسر با بررسی های لازم تصمیم می گیرد که به شما ویزا بدهد یا شما را ریجکت کند.

سخن پایانی در رابطه با ویزای توریستی آمریکا

همان طور که به صورت کامل بررسی کردیم، ایرانیان بسیاری علاقه مند به دریافت ویزای توریستی آمریکا می باشند. به همین دلیل کلیه موارد برای اقدام جهت دریافت ویزای توریستی آمریکا را تشریح کردیم و عوامل ریجکتی ویزا را توضیح دادیم، در اینجا باید به این نکته اشاره کنیم که در شرایط فعلی، شانس متقاضیان ایرانی برای دریافت ویزای توریستی آمریکا بسیار کم و دشوار شده است، و این ناشی از ترس این کشور از این موضوع است که افراد به آمریکا آمده و هرگز به خاک کشور خود باز نگردند. در صورتی که دربعضی از کشورها همانند کانادا، شما با داشتن دعوت نامه ای از خانواده و یا بستگان درجه یک خود امکان اخذ ویزای توریستی را دارید. لذا به شما توصیه می کنیم که اگر قصد اقدام جهت دریافت ویزای توریستی آمریکا را دارید، مطالب را با دقت مطالعه کرده، مدارک را با حساسیت بالا و کامل و بدون نقص آماده نمایید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. همچنین به استحضار شما عزیزان می رسانیم که موسسه مشاوره ای MIE با سابقه ای درخشان در زمینه اخذ انواع ویزاهای کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری آماده همکاری جهت دریافت مشاوره رایگان به شما دوستان عزیز می باشد. از شما خواهشمندیم نظرات، سوالات، پیشنهادات و تجربیات خود را در مورد ویزای توریستی آمریکا از طریق قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

3 پاسخ
 1. ناشناس
  ناشناس گفته:

  آیا با داشتن 2 تا ویزای مولتی 6 ماهه شنگن از فرانسه شانسی برای دریافت ویزای توریستی آمریکا دارم؟

  پاسخ
  • shahidi
   shahidi گفته:

   سلام عرض ادبو داشتن ویزای شنگن برای اخذ ویزای توریستی آمریکا، ممکن است امتیاز مثبت محسوب شود ولی شرط گرفتن ویزا نیست و همه چیز بستگی به شرایط شما و نظر نهایی آفیسر دارد.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *