یکی از مهم ترین مقاصد توریستی و گردشگری در اروپا و جهان کشور زیبای اتریش است. زیبایی اتریش باعث آن شده که به صورت سالیانه 30 میلیون نفر از این کشور بازدید کرده و این کشور را در رده دوازدهم کشورهای توریستی جهان قرار دهد. ایرانیان برای سفر به این کشور نیاز به ویزای توریستی اتریش دارند و فقط 90 روز در هر شش ماه اجازه بازدید از این کشور را دارند. لذا برای دریافت ویزای توریستی اتریش باید درخواست ویزای خود را به سفارت کشور اتریش در ایران اعلام کرده و طبق دستورالعمل سفارت مدارک مربوطه را ارائه نمایند. سفارت نیز پس از بررسی این مدارک پاسخ نهایی در خصوص قبولی یا ردی ویزای توریستی اتریش را به متقاضی اعلام می کند. موسسه ملک پور (MIE اتریش) با داشتن سابقه 15 ساله درخشان در زمینه اخذ انواع ویزا ها به ویژه ویزاهای تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و دریافت انواع اقامت ها از کشورهای برتر جهان این مقاله را برای دوستان عزیزی که تمایل به دریافت ویزای توریستی اتریش دارند آماده کرده است. همچنین اگر تمایل به اخذ مشاوره رایگان دارید از شما خواهشمندیم درخواست تماس خود را در وب سایت ما ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند، همچنین شما می توانید به صورت مستقیم با شماره تلفن های موسسه تماس گرفته و از کارشناسان خبره ما مشاوره رایگان دریافت کنید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

هر آنچه درباره اتریش نمی دانید در 30 ثانیه


ویزای توریستی اتریش

فایل ویدیویی هر آنچه درباره اتریش نمی دانید

فایل صوتی این ویدیو

اخذ ویزای توریستی اتریش برای ایرانیان از طریق دعوت نامه

برای درخواست ویزای توریستی اتریش، اگر شما بخواهید از اقوام و بستگان خود در اتریش دیدن کنید نیاز به ارائه دعوت نامه دارید، همچنین اگر شما با اهداف تجاری قصد بازدید از کشور اتریش را دارید باید دعوت نامه از طرف میزبان شما تایید گردد. میزبان شما با مراجعه به پلیس محلی، اطلاعات کامل خود را ارائه کرده و پلیس محلی نیز این گزارش را ظرف 48 ساعت برای سفارت کشور اتریش در ایران ارسال می کند. پس از این، یک کد شناسه برای میزبان شما تخصیص داده می شود که شما باید در هنگام مراجعه به سفارت کشور اتریش این کد را ارائه دهید. پس از انجام این مرحله از طرف میزبانتان ضمانت نامه الکترونیکی صادر می گردد. همچنین زمانی که شما درخواست اخذ ویزای توریستی اتریش از طریق دعوتنامه را دارید، باید مستنداتی فارغ از مدارک اصلی خود به سفارت کشور اتریش در داخل کشور خود ارائه دهید که این مدارک شامل موارد زیر می باشد:

پرچم اتریش
 • نسخه امضاء شده از دعوت نامه ارسالی از طرف میزبانتان
 • فتوکپی از پاسپورت میزبانتان
 • مدارک اقامت میزبانتان
 • ضمانت نامه الکترونیکی میزبانتان
شرایط عمومی اتریش

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی اتریش

متقاضی برای دریافت ویزای توریستی اتریش، باید مدارکی را به سفارت ارائه دهد که این مدارک عبارتند از:

 • یک عدد عکس رنگی گرفته شده در شش ماه گذشته
 • پاسپورت دارای حداقل دو صفحه خالی و اعتبار بیش از 3 ماه از مدت ویزای درخواستی
 • در صورت داشتن شینگن در گذشته مدارک آن را ارائه دهید
 • فتوکپی پاسپورت
 • گواهی اشتغال به کار ( نسخه اصلی به همراه کپی) و نسخه ترجمه شده به زبان آلمانی
 • تهیه بیمه مسافرتی با حداقل پوشش 30 هزار یورویی
 • اصل نامه ارسال شده توسط یک شرکت ایرانی که موقیعت شغلی و روابط کاری متقاضی را بیان کرده و اهداف سفر را مشخص کند
 • بلیط رفت و برگشت سفر
 • مشخص کردن محل اقامت
 • نامه تمکن مالی از بانک
 • دعوت نامه الکترونیکی
 • پرداخت هزینه درخواست ویزا که به واحد یورو پرداخت می شود

  (این مبلغ در صورت عدم موفقیت در اخذ ویزا عودت داده نمی شود)

هزینه های اخذ ویزای توریستی اتریش

جهت دریافت ویزای توریستی اتریش، باید متقاضیان بزرگسال هر نفر 60 یورو و کودکان بین 6 تا 12 سال هرکدام  35 یورو را برای درخواست ویزای خود پرداخت نمایند. برای کودکان زیر 6 سال نیز هزینه ای دریافت نمی شود و به صورت رایگان است. همچنین یک هزینه 24.80 یورویی نیز به عنوان هزینه خدمات از شما اخذ می گردد.

نحوه دریافت وقت از سفارت کشور اتریش

جهت دریافت وقت از سفارت کشور اتریش، پس از مراجعه به سایت سفارت اتریش، فرم درخواست ویزا را دانلود کرده و پس از تکمیل آن، درخواست وقت سفارت را از طریق ایمیل به سفارت اتریش ارسال می کنید. در این ایمیل مشخصاً باید آیتم های نام و نام خانوادگی، شماره تماس تلفنی، شماره ی پاسپورت، تاریخ سفر خود به کشور اتریش و فتوکپی پاسپورت به همراه دعوتنامه الکترونیکی خود را برای سفارت کشور اتریش ارسال کنید. سپس سفارت مدارک شما را بررسی کرده و ایمیلی حاوی وقت مصاحبه برای شما ارسال می کند. شما موظف هستید دقیقاً در تاریخ و ساعت مشخص شده در سفارت اتریش حاضر شوید. لازم به ذکر است که شما حداکثر نیم ساعت قبل از زمان مصاحبه خود می توانید وارد سفارت اتریش شوید.

دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی اتریش

رد شدن یا ریجکت شدن ویزا، یکی از مسائلی است که همواره متقاضیان اخذ ویزا با آن رو به رو هستند. به صورت عمومی رد شدن یا ریجکت شدن ویزاها به دلیل قانع نشدن اداره مهاجرت کشور اتریش در امر بازگشت متقاضی به کشور خود پس از اتمام زمان ویزا است. پس شما دلایل و مستندات موثق و محکمی را که نشانگر بازگشت شما به کشور خود است را باید ارائه دهید. همچنین در مواقعی باید نشان دهید که به هدف خاصی سفر شما انجام می پذیرد و حضور شما در کشور اتریش، ضروری و لازم است. یکی از تاثیر گذارترین و ضروری ترین مدارک جهت اخذ ویزای توریستی اتریش داشتن دعوت نامه می باشد. علاوه بر این یکی از دلایل محرز کننده برای اداره مهاجرت که شما به کشور خود باز می گردید تهیه وثیقه می باشد. به طور مثال برای متقاضیانی که قصد آن ها از سفر  بازدید از خانواده یا بستگان است، ارائه دعوت نامه ضروری است و در صورت عدم ارائه آن، احتمال و ریسک رد شدن ویزا را بسیار بالا می برد. همچنین متقاضیانی که با اهداف تجاری قصد سفر به اتریش را دارند، باید دعوت نامه از سمت شرکت ها و سازمان های تجاری داشته باشند و یا آن که نشان دهند هدف آن ها از سفر، بازدید رسمی از یک تجارت در اتریش است. نشان دادن مسائل این چنینی به افراد امکان اثبات داشتن هدف مهم برای سفر به اتریش را می دهد که بسیار شانس دریافت ویزای توریستی اتریش را افزایش می دهد.

شرایط تمدید ویزای توریستی اتریش

مطابق با قوانین اداره مهاجرت کشور اتریش، ویزای توریستی اتریش امکان تمدید مجدد را ندارد، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم مدت زمانی که در اتریش قصد اقامت دارید را پیش از ارائه ی درخواست، مشخصاً تعیین فرمایید. لذا توصیه می شود به مدت زمانی که برای سفر به اتریش نیازمندید دقت کنید و سپس درخواست ویزای خود را ارسال کنید، زیرا اگر به مدت زمان بیشتری برای حضور در کشور اتریش نیاز داشته باشید، باید تمامی مراحل اخذ ویزای توریستی اتریش را از ابتدا بگذرانید. نکته مهمی که وجود دارد این است که اشخاص با این نوع ویزا حداکثر 90 روز در 6 ماه جواز حضور در اتریش را دارند، پس در واقع متقاضیانی که درخواست کمتر از 90 روز را داده اند، در صورت صلاحدید اداره مهاجرت این کشور تا 90 روز تمدید می گردد.

جاذبه های توریستی و گردشگری اتریش

کشور زیبای اتریش، سالانه پذیرای میلیون ها نفر از سراسر جهان است. این کشور جاذبه های گردشگری بسیاری در تابستان و همچنین در زمستان دارد. اتریش مقصد بسیاری از گردشگرانی است که قصد اسکی در قاره زیبای اروپا و کوه های زیبای آلپ را دارند. روستای آنتون آم آلبرگ (Anton am Arlberg) واقع در کوه های تیرول (Tyrol) است. این روستا یکی از معروفترین و مورد علاقه ترین مقاصد گردشگری برای دوستداران اسکی می باشد. این روستا دارای چشم انداز های طبیعی منحصر به فرد در تابستان و پذیرای اسکی بازانی است که از تمامی نقاط جهان در زمستان به این منطقه سفر می کنند. کشور اتریش جمعیتی بالغ بر نه میلیون نفر دارد، که حدود 60 درصد از آنها کاتولیک هستند. مساحت این کشور 83879 کیلومتر مربع می باشد. واحد پولی کشور اتریش یورو است. همچنین پیش شماره ی تلفنی این کشور 43 می باشد. زبان رسمی مردم اتریش زبان آلمانی است و حدود 98 درصد از مردم در این کشور به زبان آلمانی صحبت می کنند. بزرگترین شهر ها در این کشور عبارتند از شهر وین (Vienna)، شهر گراتس (Graz)، شهر لینتس (Linz) و زالتسبورگ (Salzburg).

وین پایتخت اتریش و شهری زیبا و تاریخی می باشد. همچنین این شهر نهمین شهر بزرگ در حوضه شینگن می باشد و با نام پایتخت جهانی موسیقی نیز شناخته می شود. علاوه بر این سالزبورگ زیبا چهارمین شهر بزرگ کشور اتریش می باشد. این شهر گردشگران بسیاری را برای بازدید از این کشور به صورت سالانه جذب می کند. می توانیم بگوییم که این شهر شهرت خود را مدیون مشاهیری همچون ولفگانگ آمادئوس متزارت (Wolfgang Amadeus Mozart) می باشد. زیرا سالزبورگ زادگاه این هنرمند است. همچنین مناطقی همچون کاخ شاهنشاهی اتریش و مدرسه سوارکاری اسپانیایی در وین از جاذبه های توریستی این کشور از جمله افراد اشرافی است که همچنان از این مدرسه سوارکاری دیدن می کنند. در فصل زمستان نمایش های خارق العاده سوارکاری در این مدرسه اجرا می شود که بسیار مورد توجه اشراف و بازدیدکنندگان است. کاخ شنبرون وین  (Schönbrunn Palace) نیز از دیگر اهداف گردشگری این کشور است که در اوایل 1700 تکمیل شده است و توسط ملکه ماریا ترزا به محل اقامت تابستانی تبدیل شده است. این کاخ زیبا 40 اتاق دارد و با نقاشی هایی زیبا و چوب های تراش خورده و طلاکاری های منحصر به فرد تزئین شده است که رفت و آمد در آن برای عموم آزاد است. همچنین در این قصر سالنی تحت عنوان سالن ایرانی وجود دارد که کاملاً به سبک معماری ایرانی بنا شده است. علاوه بر این در این کاخ گلخانه ای بسیار بزرگ وجود دارد که گونه های مختلف گیاهان در آن کاشته شده اند.

این مکان ها فقط بخشی از جاذبه های توریستی و گردشگری کشور زیبای اتریش است که سالانه میلیون ها باز کننده برای این کشور جذب می کنند. از دیگر مکان های دیدنی اتریش می توان به صومعه Melk Abbey، اپرای ملی وین (Vienna State Opera)، قلعه Hohensalzburg، مرکز برگزاری المپیک زمستانی، کاخ سلطنتی Hofburg  و دریاچه ی زیبای ورث (Worthersee) اشاره کرد. اپرای وین در سال 1869 بنا شده و ظرفیتی بالغ بر 1709 نفر دارد. این تالار در قلب پایتخت اتریش قرار گرفته است.  همچنین صومعه Melk Abbey یکی از مشهورترین صومعه های دنیا است که در مجاورت کلیسای بندیکتین (Benedictine) قرار گرفته است. دیگر جاذبه دیدنی ذکر شده در بالا اقامتکاه رئیس جمهور اتریش، کاخ هافبورگ  (Hofburg) می باشد. این کاخ دارای ساختمانی بسیار بزرگ و تاریخی است که دارای معماری بالغ بر 700 سال است، که در بازه هایی از زمان مکانی برای سلطنت امپراتورهای مقدس روم نیز بوده است. این کاخ از سال 1918 نیز مقر پادشاهی امپراتوری اتریش می باشد. این کاخ شامل سالن های بسیار زیبا و با معماری خاص است که از معروفترین آنها می توان به سالن لارژ اشاره کرد که دارای یکی از بزرگترین کلکسیون مبلمان، گلدان و مجموعه ای از اثرات هنری و مجسمه ای مرمر از خواهر ناپلئون است. دریاچه ورث در فصل تابستان یکی از مطرح ترین مقاصد توریستی در کشور اتریش است این دریاچه مکانی مورد علاقه برای قایق رانان است و همچنین چندین غار دیدنی در اطراف این دریاچه وجود دارند.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

پرسش و پاسخ به سوالات متقاضیان در رابطه با ویزای توریستی اتریش

✔️مدت زمان لازم جهت دریافت جواب ویزا چقدر می باشد؟

پس از مراجعه به سفارت و انجام انگشت نگاری و مصاحبه، حدوداً بین 14 الی 20 روز کاری زمان می برد. لازم به ذکر است این زمان به رویه کاری سفارت مرتبط است و ممکن است گاهی کمتر و یا بیشتر از زمان اعلام شده باشد.

✔️آیا در صورتی که ویزای اتریش را دریافت کرده ایم حتماً ورود ما باید از همین کشور صورت بگیرد؟

مادامی که شما ویزای توریستی خود را جهت اقامت در کشور اتریش دریافت نموده اید مستلزم ورود از مرز های کشور اتریش می باشید. ولی بعد از ورود به خاک این کشور می توانید در تمامی کشور های حوزه شینگن تردد داشته باشید.

✔️آیا در صورتی که دارای ویزای اتریش هستیم خروجمان باید از کشور اتریش باشد؟

خیر، متقاضی می تواند از تمامی کشور های حوزه شینگن به کشور خودش باز گردد و نیازی به خروج اجباری از کشور اتریش نمی باشد.

✔️آیا با داشتن ویزای توریستی اتریش می توان در آن کشور سرمایه گذاری و یا خرید ملک انجام داد؟

خیر، با توجه به اینکه ویزای شینگن توریستی تایپ سی (c) می باشد. این ویزا قابلیت تحصیل، سرمایه گذاری و یا خرید ملک را ندارد. برای این منظور تایپ ویزای شما نیز باید تغییر کند.

سخن پایانی در رابطه با ویزای توریستی اتریش

کشور اتریش از مهم ترین کشور های حوزه شینگن در زمینه توریستی و گردشگری می باشد، که مقصد گردشگران بسیار زیادی در سال از سراسر دنیا است. چنانچه متقاضی دریافت ویزای توریستی اتریش هستید مستلزم ارائه دلایل محکم و تاثیرگذاری هستید. به صورت مثال بازدید از اقوام و بستگان و یا سفر به منظور هدف های تجاری از جمله دلایل خوب برای دریافت ویزای توریستی اتریش و سفر به این کشور می باشد. لازم به ذکر است که متقاضی اصلی ویزای توریستی اتریش بدون پرداخت هزینه خاصی می تواند جهت اخذ ویزای توریستی کشور اتریش اقدام نماید. در این روش 60 یورو بابت هزینه ی سفارت برای بزرگسالان و 35 یورو برای کودکان بین 6 تا 12 سال پرداخت می شود. همچنین مبلغ 24.80 یورو تحت عنوان هزینه خدمات نیز باید پرداخت گردد. موسسه حقوقی ملک پور نامی آشنا و درخشان در زمینه اخذ انواع ویزا از جمله ویزای تحصیلی، کار، سرمایه گذاری و همچنین اخذ اقامت کشور های مطرح جهان می باشد. شما عزیزان می توانید در صورت نیاز به مشاوره رایگان درخواست خود را در سایت ما ثبت نموده، تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند. همچنین می توانید مستقیماً با شماره تلفن های دفتر شرکت تماس برقرار کرده و مورد مشاوره رایگان توسط کارشناسان خبره مجموعه قرار گیرید. لطفا سوال ها و ابهامات در زمینه ی اخذ ویزا و یا مهاجرت به کلیه ی کشور ها را از طریق قسمت پرسش و پاسخ در وب سایت مجموعه با ما در میان بگذارید. مشاورین موسسه در اولین فرصت پاسخگوی سوالات شما بزرگواران هستند. از شما خواهشمندیم نظرات، سوالات، پیشنهادات و تجربیات خود را در مورد ویزای توریستی اتریش از طریق قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

3 پاسخ
 1. hhoseini
  hhoseini گفته:

  سلام
  با داشتن ویزای توریستی اتریش میشه بعد از ورود به اتریش نوع ویزا را تغییر داد. مثلاً سرمایه گذاری و یا تحصیلی؟

  پاسخ
 2. ناشناس
  ناشناس گفته:

  سلام
  با داشتن ویزای توریستی اتریش حتماً باید از خاک این کشور وارد شویم و یا اینکه می توانیم از کشور دیگه ای مثلاً فرانسه وارد شویم؟

  پاسخ
  • shahidi
   shahidi گفته:

   سلام عرض ادب. خیر. ابتدا می بایست وارد کشور اتریش شوید و سپس در صورت نیاز به کشور فرانسه سفر کنید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *