ویزای توریستی انگلستان

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

در مقاله ای که مطالعه خواهید کرد، شرایط کلی دریافت و تمدید ویزای توریستی انگلستان بررسی می شود. همچنین توضیحاتی درباره انواع ویزاهای توریستی کشور انگلستان و شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت آن خواهیم داد و به شما خواهیم گفت اولین قدم برای اقدام به  اخذ ویزای توریستی انگلستان چیست؟ امیدواریم در این مقاله بتوانیم به تمامی پرسش های شما پیرامون موضوع ویزای توریستی انگلستان پاسخ داده و اطلاعات تکمیلی فراوانی در اختیار شما همراهان همیشگی قرار دهیم. به اطلاع شما می رسانیم که موسسه حقوقی ملک پور با داشتن سابقه درخشان 15 ساله در زمینه اخذ انواع ویزاهای تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری و همچنین اخذ اقامت از برترین کشورهای جهان، آماده همکاری و ارائه مشاوره رایگان به شما متقاضیان محترم می باشد. لذا خواهشمندیم برای دریافت مشاوره رایگان، درخواست مشاوره خود را در وب سایت های موسسه ثبت کنید تا مشاورین مجرب مجموعه با شما تماس گیرند. همچنین می توانید با شماره تلفن های موسسه، برای برقراری ارتباط با کارشناسان و دریافت مشاوره رایگان، تماس حاصل کنید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

ویزای توریستی انگلستان

ویزای توریستی انگلستان

فایل ویدیویی مربوط به ریجکت ویزا

فایل صوتی این ویدیو

شرایط عمومی دریافت ویزای توریستی انگلستان

دریافت ویزای توریستی و سفر به انگلستان، همواره مورد توجه بسیاری از مردم سراسر دنیا و خصوصاً ایرانیان عزیز می باشد. این نوع ویزا برای انجام سفرهای توریستی، بازدید از خانواده و اقوام و شرکت در رویداد ورزشی و درمانی در انگلستان مورد استفاده قرار می گیرد. کشور انگلستان با داشتن وسعت 243.610 کیلومتری و جمعیتی بالغ بر 54.316.600 نفر، عضوی از جزایر چهارگانه بریتانیای کبیر می باشد. کشورهای اسکاتلند و ولز به ترتیب از شمال و غرب با این کشور مرز خاکی دارند. همچنین دریای شمال در شرق و کانال مانش در جنوب این کشور واقع شده است. شهر زیبای لندن، پایتخت انگلستان و مرکز بریتانیا است. انگلستان یکی از متمدن ترین کشورها با پیشینه طولانی تاریخی و فرهنگی است. زبان رسمی کشور انگلستان، زبان انگلیسی است که پرکاربرد ترین زبان در سراسر دنیا می باشد.

پرچم انگلستان
چارت انگلستان

بررسی صنعت گردشگری در کشور انگلستان

یکی از مهمترین و سودآورترین صنایع در انگلستان، گردشگری و صنایع مرتبط با توریست است. این صنایع به صورت سالیانه حدود 106 میلیارد پوند برای این کشور درآمدزایی می کنند. بیش از 2 میلیون نفر در این صنایع مشغول به کار بوده و هزاران کسب و کار مرتبط با توریست در این کشور وجود دارد. لذا پیشرفت این صنعت با دیگر صنایع کشور انگلستان گره خورده و باعث رونق کشاورزی، حمل و نقل، هنر و خرده فروشی شده است.

در نمودار زیر، آمار تعداد بازدیدکنندگان از کشور انگلستان در 10 سال گذشته نمایش داده شده است.

نرخ توریست انگلستان

جاذبه های توریستی کشور انگلستان

در این قسمت از مقاله به معرفی برخی از مراکز مهم توریستی در کشور انگلستان می پردازیم.

 • لندن

  همانطور که می دانید شهر لندن بزرگترین و شلوغترین شهر در بریتانیا است. پرآب ترین رودخانه کشور انگلستان از میان این شهر عبور می کند که رودخانه تایمز نام دارد. شهر لندن دارای مکان های توریستی متعددی است که از معروفترین آن ها می توان به کاخ باکینگهام، چرخ و فلک غول آسای لندن، برج ساعت بیگ بن و کلیسای تاریخی وست مینستر اشاره کنیم.

 • برج لندن

  یکی از مهمترین و قدیمیترین میراث واقع شده در شهر لندن است که در روزگاران گذشته کاربری های متفاوتی داشته است. گاهی کاخ بوده و گاهی زندان. نمای این کاخ با سنگ های سفید طراحی شده است و ساختمانی است که ساعت ها توریست ها را جذب خود می کند. این کاخ در سال 1078 میلادی توسط ویلیام افتتاح شده است. این کاخ مکانی برای نمایش قدرت، عظمت و تمدن باستانی انگلستان است.

 • موزه بزرگ بریتانیا

  یکی از مکان های دیگری که مورد بازدید بسیاری از توریست ها قرار می گیرد، موزه بزرگ بریتانیا است. بیش از 13 میلیون آثار باستانی در این موزه نگهداری می شود که بسیاری از آنان متعلق یه زمان های دور است. یکی از معروف ترین آثاری که بسیار پربازدید است، یک دستبد بافته شده با نخ های طلا متعلق به امپراطور یونان می باشد. اگر علاقمند به تاریخ هستید، این موزه مکانی جذاب برای شما خواهد بود.

 • استون هنج

  استون هنج یکی از قدیمی ترین جاذبه های تاریخی در جهان محسوب شده و قدمت آن متعلق به ما قبل تاریخ است. این مکان در فاصله 10 کیلومتری از سالیس بری قرار گرفته است و یکی از شلوغ ترین مراکز برای بازدید گردشگران است. در این مکان، تکه سنگ هایی عظیمی در کنار هم به صورت خارق العاده ای چینش شده است. این کار توسط مگالیت ها و حدود 1500 تا 3000 سال پیش از میلاد مسیح انجام شده است.

 • آکسفورد

  یکی از قدیمی ترین شهرهای کشور انگلستان می باشد که مشهوریت خود را مدیون مکان هایی از جمله کلیسای جامع آکسفورد، قلعه نورمن و دانشگاه معروف آکسفورد است. همانطور که مستحضر هستید، دانشگاه آکسفورد یکی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاها در انگلستان و جهان است.

 • کمبریج

  کمبریج نیز یکی دیگر از شهرهای تاریخی انگلستان است که معروفیت آن به خاطر وجود مکان هایی مثل موزه فیتزویلیام،رودخانه ریورکم و دانشگاه معروف و قدیمی کمبریج است. این شهر در 80 کیلومتری لندن قرار دارد.

انواع ویزای توریستی انگلستان

در صورتی که قصد سفر به کشور انگلستان را دارید، باید یک ویزای متناسب با شرایط خود برای بازدید از این کشور اخذ نمایید. این ویزا می تواند برای موارد زیر صادر گردد:

 • برای بازدید از خانواده و بستگان
 • برای سفر تفریحی و توریستی
 • برای شرکت در رخدادهای ورزشی
 • ویزای درمانی
 • برای شرکت در کنفرانس ها و سمینارهای علمی و تحقیقاتی

متقاضیان زیر 18 سال برای سفر به این کشور، باید نامه رضایتنامه از سوی والدین خود دریافت کنند. در این رضایتنامه باید مدت زمان سفر ذکر شده باشد. همچنین می بایست تمکن مالی لازم برای دریافت ویزا را نیز مهیا کنند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی انگلستان

دریافت ویزای توریستی انگلستان نیازمند ارائه 2 دسته مدارک است که مدارک اصلی و مدارک ثانویه نامیده می شوند.

مدارک اصلی عبارت اند از :

 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • عکس پرسنلی رنگی که در 6 ماه گذشته گرفته شده باشد
 • پاسپورت معتبر که حداقل یک صفحه خالی داشته و 3 ماه از مهلت انقضای آن باقی مانده باشد
 • نامه تمکن مالی جهت تایید برای تامین هزینه های زندگی در مدت زمان سفر
 • پرینت گردش 6 ماهه اخیر از حساب بانکی
 • نامه تاییدیه شغلی که در آن مواردی همچون میزان حقوق دریافتی، موقعیت شغلی، دوره اشتغال و اطلاعات تماس ذکر شده باشد.
 • ارائه مدارکی مبنی بر دارا بودن محل اقامت در طول سفر
 • ارائه برنامه سفر
 • پرداخت هزینه های دریافت ویزا
 • برای درخواست ویزاهای طولانی تر از 6 ماه می بایست اطلاعات بایومتریک در سفارت انگلستان ثبت شود که شامل عکس و اثر انگشت متقاضی می شود
 • ارائه دعوتنامه توسط یک شهروند انگلیسی و یا فردی که ارتباط خانوادگی یا دوستی نزدیک با متقاضی و همچنین اقامت قانونی انگلستان را داشته باشد

مدارک ثانویه نیز عبارت اند از:

 • ارائه پاسپورت های پیشین ( در صورت وجود )
 • نامه رضایتنامه والدین برای متقاضیان زیر 18 سال
 • مشخص کردن تاریخ دقیق سفر و بازگشت از انگلستان
 • گواهی سلامت
 • آدرس و اطلاعات دقیق محل سکونت
 • مشخص کردن درآمد سالیانه
 • اعلام مکان هایی که در 10 سال گذشته به آنجا سفر کرده اید
 • آدرس کارفرما و شماره تماس محل کار
 • اطلاعات دقیق هویتی همسرمتقاضی
 • اطلاعات دقیق هویتی و آدرس محل سکونت فردی که برای شما دعوتنامه ارسال کرده است
 • مدارک حمایت مالی از سوی فردی که در انگلستان زندگی می کند و اثبات کند که توانایی حمایت مالی از هزینه های متقاضی در مدت زمان سفر را دارد

همچنین در برخی مواقع ممکن است سفارت مدارکی خارج از لیست و اضافه تر از متقاضی درخواست نماید که باید آنها را تهیه کرده و تحویل سفارت دهید.

هزینه صدور ویزای توریستی کشور انگلستان بسته به نوع درخواست ویزا متغیر است که عبارت اند از:

نوع ویزا

هزینه ویزا
ویزای توریستی استاندارد انگلستان

95 پوند

ویزای توریستی  2 ساله انگلستان

361 پوند
ویزای توریستی  5 ساله انگلستان

655 پوند

ویزای توریستی  10 ساله انگلستان

822 پوند
ویزای درمانی 12 ماهه

190 پوند

مدت درخواست ویزای توریستی انگلستان

برای دریافت ویزای توریستی انگلستان می بایست 3 ماه زودتر درخواست خود را ثبت نمایید. پس از آنکه مدارک خود را به سفارت ارائه کردید، مدت زمان 3 هفته کاری لازم است تا مدارک شما مورد بررسی قرار گیرد. در صورتی که با درخواست ویزای شما موافقت شود، شما مجازید تا 6 ماه در کشور انگلستان حضور داشته باشید. این مدت زمان اقامت بسته به نوع تقاضا متفاوت می باشد. افرادی که از طریق دریافت ویزای همراه دانشجویی که نوعی ویزای توریستی است به انگلستان سفر می کنند، می توانند تا 12 ماه در خاک انگلستان حضور داشته باشند. اشخاصی که به صورت مداوم به انگلستان سفر می کنند، می توانند درخواست ویزای طولانی مدت دهند. این نوع ویزاها 2 ساله، 5 ساله و یا 10 ساله است. البته با توجه به مدت اعتبار پاسپورت افراد در ایران که 5 ساله است، نهایتاً دریافت ویزای 5 ساله برای آن ها امکانپذیر است.

نحوه تمدید ویزای توریستی انگلستان

قابلیت تمدید ویزای توریستی انگلستان از مزایای این نوع ویزا است. شرط تمدید ویزا به این صورت است که کل مدت زمان حضور شخص در خاک این کشور، می بایست کمتر از 6 ماه باشد. به طور مثال اگر فردی ویزای توریستی 3 ماهه داشته باشد می تواند این ویزا را برای 3 ماه دیگر نیز تمدید کند. لازم به ذکر است درخواست تمدید باید حتماً قبل از اتمام ویزا انجام شود. این موارد راجع به افرادی که ویزای درمانی دریافت می کنند متفاوت است. این افراد امکان آن را دارند تا ویزای خود را برای مدت 6 ماه تمدید کنند و برای این منظور باید پزشک معالج او نامه ای مبنی بر اینکه دوره درمان متقاضی به بیش از 6 ماه به درازا کشیده است را تنظیم کند و جزئیات درمان در این نامه مشخص باشد. افرادی که مایل به تمدید ویزای توریستی خود هستند می بایست هنگامی که در انگلستان حضور دارند، درخواست تمدید ویزای خود را به صورت آنلاین در سایت https://visas-immigration.service.gov.uk/product/flr-ir ثبت کنند. هزینه مربوط به تمدید ویزای توریستی انگلستان مبلغ 993 پوند می باشد و مدت زمان رسیدگی به آن 8 هفته کاری می باشد. در صورتی که متقاضی درخواست بررسی فوق العاده داشته باشد، این مبلغ به 800 پوند تبدیل می شود و تقاضای او در 1 روز کاری رسیدگی می شود. همچنین مبلغ 19.20 پوند بابت اطلاعات بیومتریک می بایست پرداخت کنید.

وقت سفارت برای دریافت ویزای توریستی انگلستان

برای دریافت وقت سفارت انگلستان می بایست مراحل زیر را سپری کنید:

 • ابتدا وارد سایت www.visa4uk.fco.gov.uk/home/welcome شوید.
 • پس از انتخاب نوع ویزای درخواستی، اطلاعات خود را وارد کنید.

  ( لازم به ذکر است دقت کنید که اطلاعات درست وارد سیستم شود، چونکه امکان تصحیح ندارد )

 • پس از تکمیل فرم ها و وارد کردن اطلاعات و دریافت کد رجیستری، اقدام به تعیین و رزرو وقت نمایید.
 • پس از تعیین وقت، شما فقط 3 ساعت زمان دارید تا هزینه های مربوط به ویزا را واریز کنید. این ملبغ باید حتما از طریق مسترکارت یا ویزاکارت واریز شود.
 • پس از مرحله پرداخت در سایت https://www.vfsglobal.co.uk/global ثبت نام نمایید.

برای تعیین وقت سفارت می توانید ایران، ترکیه و امارات را تعیین کنید که در صورت انتخاب هر کدام از آنها، باید از سایت مربوطه ثبت نام کنید که آدرس های آن در زیر آمده است.

 • سایت سفارت انگلیس در ایران:

  https://www.vfsglobal.co.uk/ir/en#latest-updates_o=Article%20Date,Descending

 • سایت سفارت انگلیس در ترکیه:

  https://pos.tlscontact.com/turkey

 • سایت سفارت انگلیس در امارات:

  http://vfs-uk-ae.com/applicationcentre.html

آدرس سفارت انگلستان در ایران:

تهران، خیابان فردوسی، پلاک 198

کدپستی: 91144-11316

تلفن: 64052000-021

آدرس کارگزاری سفارت انگلستان در تهران:

میدان آرژانتین، خیابان الوند، خیابان راشل کوری( خیابان 27ام )، پلاک 11، طبقه اول

به استحضار شما عزیزان می رسانیم که در سفارت انگلستان در ایران، فقط ثبت اطلاعات بایومتریک انجام می شود.

بررسی پروسه اقدام برای ویزای توریستی انگلستان

ویزای توریستی انگلستان پس از گذراندن این 8 مرحله صادر می شود.

 • مرحله 1:

  مراجعه به وب سایت رسمی دولت انگلستان، نوع ویزای درخواستی خود را انتخاب کرده و مدارک درخواست شده را آماده کنید. کلیه مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند.

 • مرحله 2:

  ثبت درخواست آنلاین در وب سایت WWW.GOV.UK

 • مرحله 3:

  رزرو وقت سفارت انگلستان برای ثبت اطلاعات بایومتریک

 • مرحله 4:

  پرداخت هزینه های صدور ویزا به صورت آنلاین

 • مرحله 5:

  پس از پرداخت به شما یک شماره مرجع اختصاص می یابد که با مراجعه به Premium Services VFS Global از مراحل پرونده خود مطلع می شوند

 • مرحله 6:

  متقاضی می بایست در روز تعیین شده به سفارت مراجعه کند و مدارک زیر را همراه داشته باشد:

  یک نسخه چاپ شده از فرم درخواست ویزای خود آماده کنید

  پاسپورت معتبر به همراه داشته باشید

  تمامی اسناد اصلی و یک نسخه کپی از آن ها به همراه داشته باشید

  در صورتی که دعوتنامه دارید، اصل دعوتنامه و اطلاعات شخصی که دعوتنامه را برای شما ارسال کرده است را به همراه داشته باشید. در صورت نداشتن دعوت نامه ارائه وچر هتل الزامی است.

  ثبت اطلاعات بایومتریک در سفارت انجام می پذیرد. منظور از اطلاعات بایومتریک، اسکن اثر انگشت و گرفتن عکس دیجیتال از متقاضی است.

  مراجعه حضوری کودکان زیر 5 سال در روز وقت سفارت الزامی است، ولی از آنها اطلاعات بایومتریک دریافت نخواهد شد.

  همچنین افراد زیر 18 سال باید با والدین خود حاضر شوند.

 • مرحله 7:

  پس از اتمام این مراحل، ایمیلی از سمت سفارت دریافت خواهید کرد که از روند کاری پرونده مطلع خواهید شد.

 • مرحله 8:

  پس از اتمام تصمیم گیری در مورد پرونده، مدارک شما توسط پیک به آدرسی که ارائه کردید ارسال شده و این سرویس به صورت رایگان انجام می شود.

دریافت ویزای توریستی انگلستان با وثیقه و بدون وثیقه

ویزای توریستی انگلستان را می توان هم با وثیقه و هم بدون وثیقه دریافت کرد. تعدادی از موسسه های مهاجرتی، برای صدور دعوتنامه از متقاضیان درخواست وثیقه می کنند تا با ارائه آن دعوتنامه بتوانند ریسک را پایین آورده و پروسه دریافت ویزا را راحت تر کنند. این مبلغ به صورت توافقی مشخص می شود و به صورت امانت نزد آن موسسه مهاجرتی قرار می گیرد. پس از بازگشت متقاضی نیز این وثیقه به او باز می گردد. نکته بسیار مهم در پروسه صدور ویزای توریستی انگلستان این است که اگر متقاضی دعوتنامه داشته باشد، شانس دریافت ویزای او به صورت چشمگیری افزایش پیدا می کند، اما اگر موفق به دریافت دعوتنامه نشود می تواند با داشتن رزرو هتل برای دریافت ویزا اقدام کند.

خدمات موسسه MIE برای دریافت ویزای توریستی انگلستان

با توجه به حساسیت های سیاسی در روابط ایران و انگلستان، پروسه درخواست ویزای توریستی انگلستان می بایست بسیار منظم و دقیق عمل شود. از جمله خدمات موسسه حقوقی ملک پور ( MIE اتریش )، اخذ ویزای توریستی انگلستان می باشد. همچنین این موسسه علاوه بر اخذ ویزای توریستی، در خصوص دیگر ویزاها مانند ویزای تحصیلی و ویزای دانش آموزی و همچنین ویزای سرمایه گذاری انگلستان اقدامات کاملاً حرفه ای و عالی برای متقاضیان انجام می دهد. چنانچه شما همراهان تمایل به دریافت مشاوره رایگان در زمینه اخذ انواع ویزاهای انگلستان را دارید، از طرق مختلف با موسسه تماس بگیرید و مشاوره های لازم را دریافت کنید.

ریجکتی ویزای توریستی انگلستان

اخذ ویزای توریستی همواره برای ایرانیان عزیز دارای ریسک بالایی است و در صورتی که پس از اقدامات لازم جهت دریافت ویزای توریستی انگلستان، ویزای شما رد و یا در اصطلاح ریجکت شد، برای دریافت مشاوره در خصوص رفع ریجکتی ویزای توریستی خود با کارشناسان موسسه ما تماس گرفته و مشاوره های لازم را دریافت کنید. برخی از عمده ترین دلایل ریجکت شدن ویزا موارد زیر است:

 • مخدوش بودن پاسپورت یا هرکدام از مدارک ارائه شده
 • واضح نبودن عکس ارائه شده و روتوش داشتن آن
 • عدم واریز هزینه های ویزا در زمان مشخص شده
 • وارد کردن اطلاعات اشتباه در هنگام پر کردن فرم ها
 • نداشتن تمکن مالی مناسب
 • نداشتن وضعیت مشخص و واضح در هنگام سفر
 • عدم حضور به موقع در وقت مقرر در سفارت

پرسش و پاسخ درباره ویزای توریستی انگلستان

ویزای توریستی انگلستان برای کدام دسته از متقاضیان صادر می گردد؟

ویزای توریستی انگلستان برای افرادی صادر می شود که هدف آن ها از سفر مواردی همچون بازدید از خانواده و بستگان، سفر تفریحی و توریستی انگلستان، شرکت در رخدادهای ورزشی و شرکت در سمینارها و کنفرانس های علمی است.

هزینه های ویزای توریستی به چه صورت است؟

هزینه دریافت ویزای توریستی 1 ساله مبلغ 98 پوند، ویزای توریستی 2 ساله 361 پوند، ویزای توریستی 5 ساله 655 پوند و ویزای توریستی 10 ساله 822 پوند می باشد. همچنین هزینه دریافت ویزای درمانی 190 پوند  می باشد.

آیا می توان درخواست ویزای توریستی بلند مدت انگلستان را داشت؟

بله، اگر متقاضی به صورت مداوم به کشور انگلیس سفر داشته باشد، می تواند درخواست ویزای بلند مدت 2 ساله، 5 ساله و یا 10 ساله کند.

آیا ویزای توریستی انگلستان قابلیت تمدید را دارد؟

بله، همانطور که اشاره شد ویزای توریستی انگلستان قابلیت تمدید را دارد، ولی شرط تمدید این است که کل مدت زمان حضور شخص در انگلستان در یک سال کمتر از 6 ماه باشد.

سخن پایانی درباره ویزای توریستی انگلستان

کلیه موارد مربوط به ویزای توریستی انگلستان از جمله انواع ویزا، مدارک لازم برای اخذ ویزا، نحوه گرفتن وقت سفارت، آشنایی با هزینه های ویزا، اطلاعات راجع به ریجکتی ویزا و هر آنچه که باید از آن اطلاعات کافی داشته باشید در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. فرآیند صدور ویزای توریستی انگلستان بسیار حساس و دقیق می باشد و دریافت این ویزا یکی از خدماتی است که موسسه حقوقی ملک پور به شما عزیزان ارائه می دهد. موسسه حقوقی ملک پور ( MIE اتریش ) با داشتن سابقه درخشان 15 ساله در زمینه اخذ انواع ویزاهای تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری همراه شما عزیزان علاقمند به دریافت ویزای توریستی انگلستان می باشد. شما عزیزان می توانید در صورت داشتن نیاز به مشاوره رایگان درخواست خود را در وب سایت های موسسه ثبت کنید تا کارشناسان مجرب ما با شما تماس حاصل کنند. همچنین می توانید از طریق تماس تلفنی با شماره های موسسه با مشاورین ما ارتباط برقرار کرده و مشاوره رایگان دریافت کنید. امیدواریم مطالبی که در این مقاله به آن پرداختیم مورد توجه و استفاده شما عزیزان قرار گیرد. خواهشمندیم نظرات، انتقادات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه ویزای توریستی انگلستان از طریق قسمت دیدگاه ها با در میان بگذارید.

2 پاسخ
 1. hhoseini
  hhoseini گفته:

  سلام
  پسرم دانشجوی انگلستان شهر بیرمنگام هست. من و همسرم ویزای توریستی از طریق پسرم دریافت کرده ایم. آیا امکان تبدیل ویزا توریستی ما به سرمایه گذاری در انگلستان برای دریافت اقامت دائم وجود دارد؟

  پاسخ
  • shahidi
   shahidi گفته:

   سلام وقت بخیر. ویزای توریستی انگلستان به هیچ عنوان قابل تغییر به ویزای سرمایه گذاری نیست.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *