یزای جستجوی کار اتریش

ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و انواع ویزاهای کاری

ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش، مهاجرت به اتریش از طریق کار، انواع مراحل اخذ این ویزا، هزینه های مورد نیاز ، مدارک لازم، شغل های مورد نیاز و تمامی نکات مرتبط با ویزای جاب سیکر اتریش در این مقاله مورد تحلیل قرارمی گیرد. مدارک مورد نیاز اخذ ویزای جستجوی کار اتریش کدامند؟ فرم درخواست ویزای کار اتریش چگونه پر می شود؟ رشته های مورد نیاز ویزای جست و جوی کار (job seeker) اتریش چیست؟ آیا ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش شرط سنی خاصی دارد؟ شرایط ویزای جستجوی کار اتریش یا ویزای جاب سیکر چیست؟ مدت زمان کار یابی با ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش چند ماه است؟ پاسخ این سوالات و بسیاری از ابهامات دیگر در خصوص این نوع از ویزای کار در اتریش را در این مقاله ملاحظه خواهید نمود. کشور اتریش کشوری در قاره ی اروپا است که به سبب داشتن اقتصاد قوی و نرخ بیکاری بسیار کم، مورد توجه بسیاری از افراد برای کار قرار گرفته است. در چند سال گذشته، کشور اتریش همانند کشور آلمان برای جذب نیروی متخصص اقدام به ارائه ی ویزای کار کرده است. ویزای جاب سیکر اتریش و آلمان شرایطی تقریبا مشابه دارند اما ویزای جاب سیکر اتریش به صورت امتیاز بندی است اما ویزای جاب سیکر آلمان به این صورت نیست و در صورت داشتن شرایط خواسته شده از سوی دولت آلمان ویزای متقاضی صادر خواهد شد. موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش با داشتن تبحر و تجربه ی بسیار در زمینه ی مهاجرت از طریق ویزای کار اتریش به صورت جاب سیکر و جاب آفر می تواند زمینه ساز مهاجرت نیرو های متخصص به این کشور باشد. در ادامه ی مقاله با ما همراه باشید تا با مراحل و شرایط مهاجرت کاری به اتریش و ویزای کار اتریش آشنا شوید:

یزای جستجوی کار اتریش

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش
 • ویزای جستجوی کار JOB SEEKER اتریش
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش
 • نرخ بیکاری در ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش
 • مشاغل مورد نیاز در اتریش
 • میزان حقوق در اتریش
 • نحوه کاریابی در اتریش
 • مؤسسات کاریابی در اتریش
 • بررسی ویزای همراه اتریش
 • اخذ تابعیت در اتریش
 • سوالات متداول در زمینه ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش
 • سخن پایانی

شرایط عمومی ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش

اتریش کشوری در قلب قاره ی اروپا است که مساحتی بالغ بر ۸۳۸۷۸ کیلومتر مربع دارد. جمعیت این کشور نزدیک به ۹ میلیون نفر است و با کشور های جمهوری چک، آلمان، مجارستان، ایتالیا، لیختن اشتاین و سوئیس مرز مشترک دارد. آب وهوای اتریش معتدل و کوهستانی می باشد. زبان رسمی در این کشور آلمانی است و اکثریت مردم به همین زبان صحبت می کنند. مردم اتریش همچنین به سایر زبان ها نظیر مجاری، کرواتی و اسلونیایی تکلم می نمایند. پایتخت این کشور، شهر وین است که جمعیت این شهر نزدیک به ۱،۸ میلیون نفر می باشد. اتریش به واسطه  اقتصاد قوی و تولید ناخالص داخلی نسبتا بالا، به کشوری ثروتمند با سطح زندگی و رفاهی بالا در جهان تبدیل شده است. اتریش عضو اتحادیه ی اروپا و عضو معاهده  شینگن نیز می باشد. واحد ارزی این کشور یورو و دین اکثریت مردم در اتریش مسیحیت می باشد. اتریش از ۹ ایالت تشکیل شده است که عبارتند از: وین، بورگن لند، سالزبورگ، استایرا، اتریش فوقانی، اتریش پایین، وراربرگ، کارینتیا و تیرول. در ادامه با ما همراه باشید.

پرچم اتریش
شرایط عمومی اتریش

ویزای کاری اتریش

به صورت کلی ویزا های کار به دو دسته تقسیم می شود.

 • ویزای جستجوی کار (job seeker)
 • ویزای (job offer) یا پیشنهاد کاری

ویزای جستجوی کار JOB SEEKER اتریش

به آن دسته از افرادی که شرایط مورد نظر دولت اتریش را داشته باشند تعلق می گیرد. این پارامتر ها عبارتند از:

 • سن ( سن متقاضی باید در بازه ی سنی بین ۲۴ سال تا ۴۰ سال باشد)

 • مدرک تحصیلی دانشگاهی حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش لیسانس است

 • سابقه ی کار (سابقه ی کار باید حداقل ۳ سال و باید مرتبط با مدرک تحصیلی باشد.)

 • مدرک زبان مدرک زبان مورد نیاز برای ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش IELTS با نمره ۶ و یا مدرک B2 آلمانی می باشد.

این ویزا بر اساس PBS (Point Base System) می باشد. یعنی شخص باید امتیازات لازم را برای اخذ این ویزا به دست آورد تا واجد الشرایط اخذ آن گردد. متقاضیان باید از ۱۰۰ امتیاز موجود ۷۰ امتیاز را به دست بیاورند تا مجاز به اخذ ویزای جستجوی کار job seeker اتریش گردند. با داشتن این شرایط، دولت اتریش ویزای ۶ ماهه ای را برای شخص متقاضی صادر می کند که شانس خود را برای پیدا کردن کار در این کشور امتحان کند و در صورت پیدا کردن کار نوع اقامت شخص به اقامت کاری تغییر پیدا می کند. اما متقاضی در صورت پیدا نکردن شغل مرتبط با رشته اش، باید خاک کشور اتریش را ترک کند و دوباره برای این ویزا درخواست دهد. اگر متقاضی امتیازات لازم را به دست آورد اما ویزای وی صادر نشد امکان اعتراض به نظر آفیسر وجود دارد و می توان طرح دعوی کند و دادگاه به این موضوع رسیدگی می نماید. در جدول زیر نحوه ی امتیاز دهی برای ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش را مشاهده می کنید:

مدارک مورد نیاز ویزای جستجوی کار اتریش

همانطور که در بالا گفته شد برای اخذ ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش شرایط و مدارک خاصی مورد نیاز است که در زیر به آنها می پردازیم:

 • ارائه گذر نامه ی معتبر و دارای انقضا

 • ارائه ی اسنادی مبنی بر کسب امتیازات لازم برای ویزای جستجوی کار اتریش متقاضی

 • بیمه ی مسافرتی معتبر که تمامی خطرات را پوشش می دهد.

 • مدارک هویتی متقاضی به صورت ترجمه شده

 • عکس پاسپورتی ( در ۶ ماه گذشته گرفته شده باشد)

 • نامه ی رزرو هتل محل اقامت و یا اثبات مکان زندگی در اتریش در طول مدت ویزا

 • پرینت بانکی مبنی بر داشتن تمکن مالی مورد نیاز زندگی در مدت حضور در اتریش

برای نشان دادن تمکن مالی مورد نیاز برای مدت زمان حضور در اتریش باید این نکته را یادآور شد که از ۳ ماه قبل باید این مبلغ در حساب بانکی متقاضی باشد و در طول این ۳ ماه از این مبلغ کسر نشود. این مقاله توسط کارشناسان و متخصصان موسسه حقوقی ملک پور به رشته تحریر درآمده و به انتشار رسیده است؛ بدینوسیله خاطر نشان می شود که هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع حرام و غیر قانونی می باشد.

نرخ بیکاری در اتریش

کشور اتریش، به واسطه ی داشتن اقتصادی قوی و فعال و حضور در قاره ی اروپا تبدیل به یکی از کشور های ثروتمند جهان شده است. وجود صنایع مختلف در این کشور، کارخانجات مختلف، صادرات قوی و… سبب شده است که نرخ بیکاری این کشور بسیار پایین باشد. در بررسی های انجام شده، نرخ بیکاری کشور اتریش در ۱ سال گذشته بین ۶ الی ۹ درصد بوده است که این عدد نرخ بیکاری بسیار کمی به حساب می آید. در مقایسه با کشور های دیگر اتحادیه اروپا مانند فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، که بحران بیکاری بسیاری را تجربه می کنند، اتریش نرخ بیکاری بسیار کمی دارد که همین امر سبب مهاجرت افراد از کشور های دیگر به اتریش شده است. اتریش با فراهم کردن زمینه ی جذب نیروی کار متخصص از همه ی کشور ها، نیرو های کار ماهری را به کشور خود جذب کرده است اما همانطور که گفته شد برای اخذ ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش نیاز به کسب امتیاز است تا مجاز به ورود به این کشور شوید. در نمودار زیر نرخ بیکاری کشور اتریش در چند سال اخیر را مشاهده می فرمایید:

مشاغل مورد نیاز در اتریش

کسانی که خواهان کار در کشور اتریش هستند می بایست به مشاغل مورد نیاز در این کشور توجه نماید.آیا مدارک تحصیلی و سوابق شغلی متقاضیان مورد نیاز این کشور می باشد یا خیر ؟  همان طور که پیش تر بدان اشار ه شد ، مهاجران می توانند ویزای جستجوی کار 6 ماهه اخذ کنند . اگر طی این پروسه متقاضی نتوانست شغل متناسب با مدارک و سوابق تحصیلی و شغلی خود پیدا کند ، باید خاک این کشور را ترک کند. سالانه کشور اتریش لیستی از مشاغل مورد نیاز در صنایع مختلف را منتشر می کند . این مشاغل عبارتند از :

 • مهندسین مکانیک

 • تمام رشته های مرتبط با مهندسی برق

 • مهندسین رشته IT تمامی رشته های مرتبط

 • مهندسین رشته ی کامپیوتر

 • رشته های مرتبط با تجارت

 • تمام رشته های مرتبط با مهندسی شیمی

 • رشته ی بهداشت عمومی

 • مددکاران اجتماعی

 • مهندسین رشته ی ساخت و تولید

میزان حقوق در اتریش

مهاجران کاری می بایست علاوه بر یافتن شغل به میزان حقوق نیز توجه نمایند. در کشور اتریش مانند بقیه کشورها میزان حقوق از لحاظ نوع شغل و مدرک تحصیلی متفاوت است .در جدول زیر برخی مشاغل با حقوق مربوطه ارائه شده است :

لیست مشاغل مورد نیاز اتریش 2021 در دسته مشاغل دارای کمبود
مهندسی مکانیک
مهندسی برق
مهندسی تجهیزات کشاورزی
مهندسی برق ویژه
مهندسی پردازش داده
جوشکاری
اتصالات مخصوص
اتصالات بتونی
نجاری
اتصلات لوله
کاشی کاری
آهنگری
مهندسی ارتباطات
بینایی سنجی
پرستاری
ساخت و ساز مبلمان
پزشکی
حسابداری هزینه ها
مهندسی عمران
حسابداری حقوق و دستمزد

عنوان شغلی ایالات نیازمند مشاغل
بنایی ساختمان کارینتیا، سالزبورگ، استایرا، تیرول، وراربرگ، Upper Austria
الکترونیک سالزبورگ، استایرا، تیرول، وراربرگ، Upper Austria
تکنسین های ویژه برای مهندسی ارتباطات سالزبورگ، استایرا، تیرول، وراربرگ، Upper Austria
نقاش، نقاش ساختمان سالزبورگ، استایرا، تیرول، وراربرگ، Upper Austria
پیش خدمت سالزبورگ، استایرا، تیرول، وراربرگ، Upper Austria
متخصصین پزشکی فنی سالزبورگ، استایرا، تیرول، وراربرگ، Upper Austria، lower Austria
هتلداری سالزبورگ، تیرول، وراربرگ
حسابدار سالزبورگ، Upper Austria
قصاب Upper Austria

لیست مشاغل مورد نیاز اتریش 2021

فارغ التحصیلان رشته های مهندسی برق
فارغ التحصیلان مهندسی مکانیک
فارغ التحصیلان مهندسی پردازش داده
فارغ التحصیلان مهندسی ارتباطات
فارغ التحصیلان رشته های خاص مانند مهندسی مواد، مهندسی فرایند، حفاظت محیط زیست، تکنسین حمل و نقل، مهندسی عمران، مدیرست دستمزد و …
فارغ التحصیلان رشته های مدیریت بازرگانی یا کسب و کار
پزشکان
حسابدران  و مشاورین مالی

در جدول زیر میانگین حقوق سالانه در شهر های مختلف کشور اتریش ارائه شده است :

مشاغل

متوسط درآمد ماهیانه به یورو

حسابدار 2,689
دستیار اداری 2,112
معمار 3,347
وکیل 5,782
مهندس زیست پزشکی 3,307
صندوقدار 2,228
سرآشپز 3,199
مدیر اجرایی 8,560
مدیر ارشد مالی 8,313
مهندس عمران 3,466
تکنسین کامپیوتر 3,079
دندانپزشک 9,128
مهندس برق 3,709
معلم دبستان 2,728
مدیر فروش 6,006
طراح گرافیک 2,696
مدیر هتل 5,864
روزنامه نگار 3,937
پیشخدمت 2,311
عکاس 2,721
داروساز 4,175
خلبان 4,490

نحوه کاریابی در اتریش

متقاضیانی که خواهان ورود به بازار کار این کشور هستند ، می توانند با مراجعه به موسسات و سایت های کاریابی اقدام به یافتن شغل کنند. شایان ذکر است که برای ورود به بازار کار کشور اتریش تسلط به زبان آلمانی یا انگلیسی الزامی است . اگر افرادی دارای سابقه شغلی بالایی باشند ولی به یکی از این دو زبان تسلط نداشته باشند ، شانسی برای ورود به بازار کار این کشور نخواهند داشت . در رابطه با یافتن شغل از طریق موسسات کاریابی ، افراد با ارسال روزمه قوی به این موسسات شانس خود را برای یافتن شغل افزایش می دهند. بعد از پذیرفته شدن مهاجران در شغل مربوطه و ارائه پیشنهاد شغلی ، بابت خدماتی که این موسسات ارائه دادند هزینه ایی از مهاجران دریافت می شود.

مؤسسات کاریابی در اتریش

ویزای کار اتریش برای متقاضیان کار در این کشور همان طور که در بالا گفته شد، به دو روش: ویزای جستجوی کار (Job Seeker) و پیشنهاد شغلی (job offer) امکان پذیر می باشد. دریافت پیشنهاد شغلی در هرو روش الزامی می باشد. همچنین برای یافتن شغل در هر دو روش می توانند به موسسات کاریابی مراجعه کنند. موسسات کاریابی معتبر در این کشور به شرح زیر می باشد:

 • europa.eu

 • xpatjobs

 • stepstone.at

 • austria.xpatjobs.com

برخی از روزنامه ها عناوینی مبنی بر بخش های کاریابی و مشاغل مورد نیاز در اتریش را به چاپ می رسانند که عبارتند از:

 • krone

 • nachrichten

 • diepresse

 • derstandard

بررسی ویزای همراه اتریش

در زمینه اخذ ویزای همراه در این کشور، از لحاظ ویزای جستجوی کار این نکته حائز اهمیت است که؛ در این نوع ویزا تنها زمانی متقاضی می تواند اقدام به اخذ ویزای همراه کند که پیشنهاد کاری دریافت کرده باشد. بدین معنی که طی پروسه 6 ماهه که در کشور اتریش به دنبال شغل می باشد نمی تواند همراهان خود را به این کشور وارد کند. همراه به همسر و فرزندان زیر 18 سال اطلاق می شود. اما در روش پیشنهاد شغلی (job offer) فرد می تواند همزمان با اخذ ویزای کار ، برای ویزای همراه نیز اقدام کند. ویزای قرمز سفید قرمز (plus) پلاس  به همراهان تعلق می گیرد.

اخذ تابعیت در اتریش

کلیه ی متقاضیانی که از طریق ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش و یا ویزای پیشنهاد کاری وارد کشور اتریش می شوند، پس از مشغول شدن به کار، اقامت آنها به اقامت کاری تبدیل می شود. برای اخذ اقامت دائم داشتن شرایطی همچون: 5 سال کار و زندگی، پرداخت منظم مالیات و بیمه الزامی است. مهاجران می توانند بعد از یک سال از اقامت دائم ، نسبت به اخذ تابعیت و شهروندی  اقدام کنند.  با داشتن پاسپورت کشور اتریس می توانید به 135 کشور بدون اخذ ویزا سفر کنید. اقامت قرمز سفید قرمز بهترین نوع اقامت در اروپا به شمار می رود که دارندگان این نوع از اقامت با داشتن این کارت می توانند با نشان دادن در آمد سالیانه که از طرف دولت اتریش مشخص می شود برای Blue card اقدام کنند که این کارت به دارنده آن اجازه می دهد که در کل اتحادیه اروپا اجازه ی کار کردن داشته باشد.

سوالات متداول در زمینه ویزای جستجوی کار (Job Seeker) اتریش

✅ ویزای جاب سیکر یا جستجوی کار چیست؟

به ویزای گفته می شود که به متقاضی اجازه می دهد بدون داشتن جاب آفر به خاک یک کشور وارد شده و به جستجوی کار در آن کشور بپردازد.

✅ چه کشورهایی به ایرانیان ویزای جاب سیکر اعطاء می کنند؟

در حال حاضر کشورهای آلمان ، اتریش و آفریقای جنوبی برای ایرانیان ویزای جستجوی کار صادر می نمایند.

✅ شرایط اخذ ویزای جاب سیکر اتریش برای ایرانیان چگونه است؟

ویزای جاب سیکر اتریش یک ویزای امتیازی یا اصطلاحا Point Base System است که متقاضی می بایست بر اساس پارامترهای زیادی نظیر سن ، سطح تحصیلات ، میزان سابقه کار ، میزان حقوق ، جوایز بین المللی علمی و … به کسب امتیاز پرداخته تا واجد الشرایط اخذ این ویزا گردد.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

ویزای جستجوی کار (JOB SEEKER) اتریش، اخذ و شرایط Blue card، شرایط و قوانین اخذ ویزای قرمز سفید قرمز (plus) پلاس و مدارک مورد نیاز اخذ ویزا در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفت. ویزای جستجوی کار (JOB SEEKER) اتریش در حال حاضر ویزای بسیار محبوب و مورد تقاضایی است که افرادی که تخصص لازم در زمینه های مورد نیاز کشور اتریش را دارند با داشتن سایر شرایط می توانند برای این ویزا درخواست دهند. شرایط اصلی برای اخذ ویزای جستجوی کار (JOB SEEKER) اتریش داشتن شرایطی همچون: سن بین ۲۴ تا ۴۰ سال، مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی و داشتن سوابق کاری مرتبط حداقل ۳ ساله و مدرک زبان آیلتس یا مدرک B2 زبان آلمانی الزامی می باشد. موسسه حقوقی مهاجرتی ملک پور با داشتن سال ها تجربه در زمینه ی مهاجرت های کاری اعم از ویزای جستجوی کار آلمان، ویزا های تحصیلی و سرمایه گذاری در بهترین کشور های جهان می تواند زمینه ساز مهاجرتی بی دردسر و مطمئن را برای شما باشد. شما عزیزان چنانچه بعد از مطالعه مقاله سوالی داشتید می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. شرایط عبارتند از : سن ( سن متقاضی باید در بازه ی سنی بین ۲۴ سال تا ۴۰ سال باشد)، مدرک تحصیلی دانشگاهی حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای ویزای جستجوی کار (JOB SEEKER) اتریش لیسانس است، سابقه ی کار (سابقه ی کار باید حداقل ۳ سال و باید مرتبط با مدرک تحصیلی باشد.)، مدرک زبان مدرک زبان مورد نیاز برای ویزای جستجوی کار (JOB SEEKER) اتریش IELTS با نمره ۶ و یا مدرک B2 آلمانی می باشد.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *