هنرمندان متعددی در ایران هستند که تمایل به مهاجرت به کشورهای خارجی، علل الخصوص کشورهای اروپایی دارند و سوالاتی ذهن آنها را درگیر خود کرده است که روش های اخذ اقامت برای آنان چگونه است؟ در این مقاله شرایط اخذ ویزای هنرمندان اتریش و همچنین شرایط مهاجرت و اقامت آنها به این کشور را مورد بررسی قرار می دهیم. از آنجایی که اتریش کشوری هنرپرور می باشد، همواره سوالاتی در زمینه اخذ ویزای این کشور برای هنرمندان مطرح است که چگونه در اتریش می توان مشغول کارهای هنری شد؟ آیا امکان اخذ اقامت برای هنرمندان وجود دارد؟ کدامیک از شاخه های هنری امکان دریافت ویزای هنرمندان اتریش را دارند؟ تمامی این پرسش ها در این مقاله پاسخ داده شده است. در نظر داشته باشید که کشور اتریش یک کشور با تاریخ و فرهنگ غنی می باشد و هنر در این کشور از اهمیت زیادی برخوردار است. این کشور زادگاه موتزارت، موسیقی دان و آهنگساز بنام است. کشور اتریش در بخش مرکزی قاره اروپا واقع شده است و با کشورهای ایتالیا و اسلوونی از جنوب، با کشورهای آلمان و چک از شمال، با کشورهای اسلواکی و مجارستان از شرق و با کشورهای سوئیس و لیختن اشتاین از غرب همسایگی دارد. وین پایتخت کشور اتریش است. مطابق با آمار رسمی، این شهر به عنوان برترین شهر جهان طی سالهای متوالی انتخاب شده است. کشور اتریش شهرهای مهم دیگری از جمله گراتس، سالزبورگ و اینسبروک دارد. جمعیت این کشور حدود 8.5 میلیون نفر است و مساحتی بالغ بر 84 هزار کیلومتر مربع دارد. زبان رسمی این کشور، زبان آلمانی بوده و واحد پولی آن نیز یورو است. نظام حکومتی در اتریش بر اساس جمهوری پارلمانی فدرال می باشد. موسسه حقوقی ملک پور ( MIE اتریش ) با داشتن تجارب درخشان در زمینه اخذ انواع ویزاهای تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری شما را به مطالعه این مقاله دعوت می کند. چنانچه مایل به دریافت مشاوره رایگان در زمینه ویزای هنرمندان اتریش می باشید می توانید در وب سایت های موسسه درخواست مشاوره خود را ثبت کنید تا کارشناسان خبره در کوتاه ترین زمان با شما تماس گیرند. همچنین می توانید با شماره تلفن های موسسه تماس گرفته و با مشاورین متخصص برای دریافت اطلاعات بیشتر از شرایط ویزای هنرمندان اتریش ارتباط برقرار کنید. امیدواریم مطالبی که در این مقاله بررسی می کنیم مورد توجه و استفاده شما عزیزان قرار گیرد.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

ویزای هنرمندان اتریش

ویزای هنرمندان اتریش

فایل ویدیویی ویزای هنرمندان اتریش

فایل صوتی این ویدیو

خدمات موسسه حقوقی ملک پور برای ویزای هنرمندان اتریش

موسسه حقوقی ملک پور ( MIE اتریش ) با داشتن وکلای با سابقه در امور مهاجرتی، راهنما و مشاور شما در راه اخذ ویزای هنرمندان اتریش خواهد بود. در ویدیویی که مشاهده کردید، مطالب مورد نیاز جهت دریافت ویزای هنرمندان اتریش به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفته و از خدمات موسسه حقوقی ملک پور اطلاعات کافی دریافت کرده باشید. شعبه اصلی موسسه حقوقی ملک پور در کشور اتریش واقع شده است و این موسسه تجربه اخذ ویزای هنرمندان اتریش را برای مشتریان خود داشته است و از ابتدا تا انتهای فرآیند اخذ ویزا و اقامت را برای شما هنرمندان عزیز انجام خواهد داد. چنانچه نیاز به دریافت مشاوره رایگان در زمینه ویزای هنرمندان اتریش دارید می توانید در وب سایت های موسسه درخواست مشاوره خود را ثبت کنید تا مشاورین موسسه در کوتاه ترین زمان با شما تماس گیرند. همچنین می توانید با شماره تلفن های موسسه تماس حاصل کرده و با کارشناسان متخصص برای دریافت اطلاعات بیشتر از شرایط ویزای هنرمندان اتریش ارتباط برقرار کنید. ما همواره در تمامی مراحل از ابتدا تا انتها در کنار شما عزیزان خواهیم بود.

پرچم اتریش
شرایط عمومی اتریش

افراد واجد شرایط دریافت ویزای هنرمندان اتریش

متقاضیان محترمی که قصد دارند برای اخذ اقامت اتریش از طریق دریافت ویزای هنرمندان اتریش اقدام کنند، باید بتوانند سوابق هنری خود را اثبات نمایند. هنرمندان می بایست ثابت کنند که فعالیت های هنری متعددی داشته و از این راه امرار معاش می کنند و از طریق ارائه هنرشان، درآمدی در حدود ماهیانه 2000 تا 3000 یورو دارند. این فعالیت ها می تواند شامل دریافت حق امتیاز اثر هنری ثبت شده و یا عرضه و فروش آثار هنری باشد که منجر به دریافت ملبغ ذکر شده شود. اثبات این موضوع نیز می تواند از طریق ارائه عکس های آثار به فروش رفته، اسناد فروش آنها، قرارداد اجاره یا فروش امتیاز اثر هنری و یا حتی ارائه نامه هایی از گالری ها و شرکت های هنری مبنی بر آنکه هنرمند در آنجا کار می کرده و درآمد کسب می کرده باشد. لذا به هنرمندانی که قصد اخذ اقامت اتریش را دارند توصیه می کنیم که دارای درآمدی در حدود مبلغ ذکر شده باشند، زیرا پس از ورود آنها به کشور اتریش درآمدی از سوی دولت نخواهند داشت و امرار معاش آنان از طریق عرضه و فروش آثار هنری خود خواهد بود. دولت کشور اتریش درآمد هنرمند مهاجر را تا 2 سال پس از ورود او بررسی می کند تا از داشتن درآمد کافی برای امرارمعاش او اطمینان حاصل کند.

مدارک لازم برای ویزای هنرمندان اتریش

ارائه مدارک و سوابق هنری و داشتن شرایط عمومی از الزامات برای درخواست ویزای هنرمندان اتریش می باشد. مدارک مذکور می بایست به صورت کاملا دقیق و مستند به سفارت ارائه شوند تا مورد قبول واقع شوند و در صورت عدم ارائه دقیق مدارک احتمال ریجکت شدن ویزا پیش خواهد آمد. در این عنوان از مقاله مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای هنرمندان اتریش را مورد ارزیابی قرار خواهیم داد.

 • ارائه مدارک و قراردادهای کاری در زمینه هنر

  ( نامه ای که داشتن سوابق حرفه ای هنری شما در گالری و شرکت های هنری و … را تایید کند )

 • نامه تمکن مالی
 • اثبات درآمد 2000 تا 3000 یوروی در ماه تا 2 سال آینده
 • اثبات هنرمند بودن متقاضی

  ( این مورد از طریق ارائه آثار هنری خلق شده و فروخته شده قابل اثبات می باشد )

 • ارائه سوابق هنری درخشان در صورت وجود

ویزای همراه هنرمندان اتریش

یکی دیگر از مواردی که برای افراد هنرمند متقاضی اخذ ویزا و اقامت اتریش حائز اهمیت است، مسئله ویزای همراه است. طبق تعاریف بین المللی، همراه به همسر و فرزندان زیر 18 سال متقاضی می گوییم. دیگر اعضای خانواده از جمله پدر، مادر، خواهر و برادر را شامل نمی شود. از مهمترین موارد ویزای هنرمندان اتریش می توانیم به این نکته اشاره کنیم که در صورتی که هنرمند موفق به اخذ اقامت اتریش شود، همسر و فرزندان زیر 18 سال وی خواهند توانست به کشور اتریش وارد شوند. دیگر نکته مثبت درباره ویزای همراه این است که در صورت اخذ ویزا، همسر متقاضی اجازه کار تمام وقت داشته و فرزندان وی نیز می تواند از امکان تحصیل رایگان بهره مند گردند.

هزینه های زندگی در اتریش

از دیگر موارد حائز اهمیت در بحث مهاجرت به اتریش، داشتن اطلاعات کافی در زمینه هزینه های زندگی در اتریش می باشد. هزینه های زندگی عموماً به صورت میانگین تخمین زده می شوند و بررسی دقیق آن بسته به سبک زندگی افراد و منطقه سکونت آنان بسیار متفاوت خواهد بود. هزینه های زندگی در اتریش در قیاس با بسیاری از کشورهای اروپایی مناسب و مقرون به صرفه است و شما می توانید با پرداخت هزینه های معقول، از زندگی کردن در بهترین شهر جهان و یکی از زیباترین کشورهای اروپا لذت ببرید. در جدول زیر به بررسی بخشی از مهمترین هزینه های ماهانه از قبیل خوراک،حمل و نقل و مسکن پرداختیم.

مواد غذایی

قیمت به یورو
1 لیتر شیر

1.08

1 کیلوگرم گوشت گاو

17.04
1 کیلوگرم مرغ

10.06

حمل و نقل

قیمت به یورو
بلیط 1 طرفه

2.40

تاکسی 1 کیلومتر

2.00
اجاره ماهیانه مسکن

قیمت به یورو

آپاراتمان یک خوابه در داخل شهر

724.65
آپاراتمان یک خوابه در خارج شهر

577.29

اخذ اقامت دائم از طریق ویزای هنرمندان اتریش

دریافت اقامت از طریق برنامه ویزای هنرمندان اتریش، فقط ویژه هنرمندانی است که به صورت خود اشتغالی در این کشور به انجام کار هنری بپردازند و یا موسسات و کمپانی های هنری آنها را استخدام کنند. نکته حائز اهمیت این است که اگر هنرمند از طریق ویزای هنرمندان به اتریش وارد شده و قصد اخذ اقامات دارد، می بایست حتما در فیلد هنر مشغول به کار باشد، زیرا به این منظور ویزای اقامتی دریافت کرده است. همچنین این افراد می بایست قوانینی که مربوط به کارت قرمز سفید قرمز اتریش مطالعه کرده و آنها را رعایت کنند. متقاضیان اخذ ویزای هنرمندان اتریش در ابتدا اقامت موقت و قابل تمدید دریافت می کنند و پس از گذشت مدت زمان 5 سال، اگر در اتریش سابقه کاری کسب کرده و بیمه و مالیات خود را پرداخت کرده باشند، می توانند برای اخذ اقامت دائم اتریش درخواست دهد. پس از عبور از مراحل اداری نیز موفق به اخذ پاسپورت اتریش خواهد شد.

مزایای ویزای هنرمندان اتریش

همانطور که در بالا اشاره کردیم اخذ ویزا و اقامت اتریش برای هنرمندان فعال و با سابقه امکانپذیر است. اخذ این ویزا و اقامت مزایای بسیار زیادی برای هنرمند و خانواده او خواهد داشت. از مهمترین مزایای اخذ اقامت از طریق ویزای هنرمندان اتریش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدت زمان کوتاه برای پروسه اخذ ویزا

  ( 4 ماه الی 1 سال)

 • اخذ اقامت دائم و پاسپورت معتبر اتریش
 • اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال
 • امکان کار تمام وقت برای همسر
 • تحصیل رایگان فرزندان
 • بیمه درمانی ارزان

پرسش و پاسخ درباره ویزای هنرمندان اتریش

✔️شرایط اولیه لازم جهت اخذ ویزای هنرمندان اتریش چیست؟

شرط اولیه دریافت ویزای هنرمندان اتریش اثبات هنرمند بودن شماست، شرط ثانویه نیز اثبات داشتن درآمد از طریق فعالیت های هنری شماست. این 2 شرط مهمترین شروط اولیه و لازم برای اخذ ویزای هنرمندان اتریش است.

✔️آیا اخذ ویزای همراه برای هنرمندانی که ویزا دریافت کرده اند امکانپذیر است؟

بله، به خانواده هنرمند که شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال ویزای همراه اعطا می شود. همسر اجازه کار تمام وقت و فرزندان امکان تحصیل رایگان را دارند.

✔️درآمدی که از طریق فعالیت های هنری باید کسب شود به چه میزان است؟

شما می بایست از طریق فعالیت های هنری خود درآمد 2000 تا 3000 یورویی به صورت میانگین داشته باشید.

✔️در برنامه اقامت دائم، هنرمند پس از گذشت چه مدت زمان امکان دریافت پاسپورت اتریش را دارد؟

هنرمندان متقاضی پس از دریافت اقامت موقت قابل تمدید، اگر مدت زمان 5 سال در اتریش زندگی و کار کرده و بیمه و مالیات پرداخت کند می تواند درخواست اقامت دائم و پاسپورت اتریش را داشته باشد.

سخن پایانی درباره ویزای هنرمندان اتریش

در این مقاله شرایط و نحوه دریافت ویزای هنرمندان اتریش را مورد بررسی قرار دادیم. این نوع برنامه مهاجرتی مورد توجه بسیاری از هنرمندان با سابقه و حرفه ای کشورمان قرار دارد، لذا در این مقاله سعی بر آن داشتیم تا با بررسی دقیق شرایط اخذ ویزای هنرمندان اتریش و اقامت اتریش بتوانیم سوالات و ابهامات شما را پاسخ دهیم. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور تهیه و تدوین شده و هرگونه کپی برداری از آن غیر قانونی و قابل پیگرد می باشد. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با داشتن سابقه درخشان 15 ساله در زمینه اخذ انواع ویزای تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری یار و یاور شما برای رسیدن به اهداف مهاجرتی خود می باشد. لذا در صورتی که نیاز به دریافت مشاوره رایگان دارید، درخواست مشاوره خود را در وب سایت های موسسه ثبت کنید تا مشاورین مجرب ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس حاصل کنند. در غیر اینصورت می توانید مستقیماً با شماره تلفن های موسسه تماس گرفته و از همکاران متخصص ما در موسسه مشاوره رایگان بگیرید. از شما تقاضا داریم تا پرسش های خود را در زمینه انواع راه های مهاجرتی علل الخصوص ویزای هنرمندان اتریش در قسمت دیدگاه ها با ما به اشتراگ بگذارید. امیدواریم عناوینی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت، مورد توجه و استفاده شما همراهان همیشگی واقع شده باشد.

2 پاسخ
 1. ناشناس
  ناشناس گفته:

  سلام
  34 سالمه. رشته تحصیلیم هم گرافیک از دانشگاه آزاد بوده. تا به حال 2 تا نمایشگاه نقاشی در فرهنگسرا ها داشته ام. می توانم برای ویزای هنرمندان اتریش درخواست بدم؟

  پاسخ
  • shahidi
   shahidi گفته:

   سلام عرض ادب. شما برای اخذ اقامت هنرمندان اتریش می بایست تمکن مالی خوبی داشته باشید و نشان دهید که از کار هنری خود درآمد مستمر دارید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *