ویزای کار آفریقای جنوبی

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و انواع ویزاهای کاری

ویزای کار آفریقای جنوبی ، مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق کار، مزایا و معایب زندگی در آفریقای جنوبی ، لیست مشاغل مورد نیاز آفریقای جنوبی ، پاسپورت آفریقای جنوبی ،  بهترین کشور آفریقایی برای مهاجرت ، فرصتهای شغلی در افریقا ، ، شرایط اخذ ویزای کار در آفریقای جنوبی، هزینه ویزای کاری آفریقای جنوبی، هزینه زندگی در آفریقای جنوبی و نحوه اخذ اقامت از طریق کار در این مقاله مورد تحلیل و بررسی دقیق علمی قرار می گیرد. متقاضیان با چه شرایطی می توانند ویزای کار آفریقای جنوبی را دریافت نمایند؟ آیا جهت دریافت ویزای کار آفریقای جنوبی به مدرک زبان نیاز می باشد؟ مشاغل مورد نیاز به منظور دریافت ویزای کار این کشور چیست؟مزایا و معایب زندگی در آفریقای جنوبی چیست؟ آفریقای جنوبی از جمله کشورهای واقع در قاره آفریقای جنوبی است و یکی از بخش های تحت استعمار به حساب می آید. آفریقای جنوبی با توجه به اینکه در استعمار آمریکا و انگلستان است، می توان گفت که بسیار پیشرفته است. بنابراین شرایط و خدمات خوبی را به شهروندان و مهاجران خود ارائه می نماید. در این مقاله نحوه دریافت ویزای کاری را برای اطلاع بیشتر شما سروران گرامی بررسی شده است. شما عزیزان می توانید به منظور بررسی شرایط خود جهت کار در کشور آفریقای جنوبی با مشاورین مؤسسه  حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.‍

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور آفریقای جنوبی
 • مدارک مورد نیاز ویزای کار آفریقای جنوبی
 • نرخ بیکاری در آفریقای جنوبی
 • لیست مشاغل مورد نیاز در آفریقای جنوبی 2021
 • میزان حقوق درآفریقای جنوبی
 • نحوه کاریابی در آفریقای جنوبی
 • مؤسسات کاریابی در آفریقای جنوبی
 • بررسی ویزای همراه در آفریقای جنوبی
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در آفریقای جنوبی
 • سوالات متداول در زمینه ویزای کار آفریقای جنوبی
 • سخن پایانی

درباره کشور آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی در جنوب قاره آفریقای جنوبی واقع شده است و امروز به علت عدم حضور نیروی کار متخصص، ویزای کار  را ارائه می کند. موقعیت جغرافیایی این کشور از سمت جنوب به سواحل اقیانوس اطلس و اقیانوس هند نزدیک می باشد و همچنین از سمت شمال با کشور های نامیبیا، زیمباوه و سوازیلند نزدیک و همسایه می باشد. آفریقای جنوبی یکی از کشورهای در حال رشد در دنیا محسوب می گردد که سالانه پذیرای مهاجران بسیاری می باشد. به همین دلیل این کشور به دور از درخواست کارفرما مستقیماً ویزای کار به متقاضیان، در صورت داشتن شرایط مساعد ارائه می نماید. آفریقای جنوبی دارای سه پایتخت به نام های پرتوریا، پلوم فنتین و کیپ تاون است. این کشور پهناور دارای یک شهر بسیار بزرگ و کلان شهر به نام ژوهانسبورگ می باشد که بسیاری از مشاغل در این ۴ شهر بزرگ نهفته است. سه شهر دوربان، کپ تاون و ژوهانسبورگ، به لحاظ کیفیت زندگی جزو ۱۰۰ شهر برتر جهان هستند. از آنجا که زبان رسمی در این کشور انگلیسی می باشد و اقتصاد بسیار رو به رشدی را پیدا کرده است. بنابراین سالانه مهاجران بسیاری  با جهت کار در این کشور  اقدام می نمایند. نکته مهم در رابطه با کار در این کشور این است که شرایط اخذ ویزا به صورت امتیاز بندی است .

مدارک مورد نیاز ویزای کار آفریقای جنوبی

متقاضیان کار در آفریقای جنوبی جهت دریافت ویزای جست و جوی کار این کشور می بایست مدارک و شرایط خاصی را داشته باشند و امتیازات مشخصی را بدست بیاورند. در غیر این صورت مجبور به یافتن کارفرما در آفریقای جنوبی می شوند که کار بسیار دشواری است.امتیازاتی همچون: سن، تحصیلات، سابقه کار، مدرک زبان و همچنین رشته تحصیلی (تخصص و تجارب تحصیلی ) برای اخذ این ویزا در الویت است. نکته مهم در این  باب این است که ، متقاضیان باید تمکن مالی داشته باشند. ارائه نامه تمکن مالی در پروسه کار در این کشور  می تواند تایید کننده نهایی ویزا باشد؛ چرا که کشور مقصد می بایست از این اطمینان داشته باشند که متقاضیان تا زمانی که کار پیدا می کنند، هزینه های خود را در این کشور می توانند ساپورت کنند. برخی از مدارک مورد نیاز بشرح زیر است :

 • فرم آنلاین مربوط به ویزای کار که می بایست توسط کنسولگری تهیه شود.

 • پاسپورت معتبر با اعتبار متناسب اقامت

 • گزارش پزشکی و سلامت

 • کارت واکسیناسیون

 • مدرک رسمی ازدواج متقاضی

 • گواهی طلاق در صورت وجود

 • گواهی فوت همسر، در صورت وجود

 • ارائه نامه و رأی دادگاه مبنی بر سرپرستی قانونی کودک، در صورت نیاز همراه

 • عدم سوء پیشینه کیفری

نرخ بیکاری در آفریقای جنوبی

یکی از موضوعات بسیار مهم برای مهاجران ، نرخ بیکاری در آن کشور می باشد. نرخ بیکاری در کشورها می تواند بیانگر بسیاری از موضوعات اقتصادی در کشور مقصد باشد. نکته جالب در باب کشور آفریقای جنوبی تضاد بین نیاز و کمبود برخی از مشاغل و نرخ بیکاری این کشور می باشد. نرخ بیکاری در این کشور در سال ۲۰۱۹ برابر با ۲۹٪ می باشد که به نسبت کشورهای اروپایی می تواند این آمار نگران کننده ای برای متقاضیان کار  باشد. این مقاله توسط تیم مؤسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش به نگارش علمی درآمده است و هرگونه انتشار و کپی بدون ذکر منبع حرام می باشد. با وجود نرخ بیکاری بالا ، این کشور اعلام نموده است که در برخی مشاغل در معرض بحران قرار گرفته است. برخی افراد با رشته های فنی مهندسی به راحتی می توانند در این کشور مشغول به کار شوند و بدون دشواری در صورت دانش کافی از زبان مشغول به کار در آفریقای جنوبی شوند.

 • نرخ بیکاری

لیست مشاغل مورد نیاز در آفریقای جنوبی 2021

کسانی که خواهان کار در آفریقای جنوبی هستند ، باید از مشاغل مورد نیاز و فرصتهای شغلی در افریقا آگاهی داشته باشند تا بر اساس نیاز مندی های شغلی ، شغل متناسب با مهارت و تجربه خود پیدا کنند. آفریقای جنوبی به دلیل داشتن معادن بسیار زیاد و وضعیت اقتصادی رو به رشدی که دارد به نیروهای فنی مهندسی احتیاج دارد. به همین منظور متقاضیانی که مدرک تحصیلیشان  فنی مهندسی است به راحتی می توانند در این کشور  کار پیدا کنند. حتی اگر تخصص کمی در این زمینه داشته باشند.بر این اساس این کشور ویزای کاری با مهارت های خاص را ارائه نموده است . هدف دولت از ارائه این ویزا ، کمک به وزارت صنعت و تجارب این کشور است .

برخی مشاغل مورد نیاز در این کشور عبارتند از : مشاغل مرتبط با رشته های مهندسی و زیر شاخه های آن ، مهندسی زمین شناسی، انواع رشته های مدیریتی، رشته های علوم انسانی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، رشته های کشاورزی ، مهندسی معماری، متخصصین دانشگاهی و فارغ التحصیلان مقطع دکتری هریک از این رشته ها زیر شاخه های متعددی دارد.

میزان حقوق در آفریقای جنوبی

کسانی که خواهان کار در کشورها می باشند علاوه بر یافتن شغل متناسب با مدارک تحصیلیشان می بایست به میزان حقوق نیز توجه کنند . چرا که در برخی از کشورها میز ان حقوق برای مهاجران کاری یکی از دلایل صدور ویزای کار است . حقوق ماهیانه در کشور آفریقای جنوبی تقریبا 20 هزار راند است . با وجود اینکه این کشور دارای اقتصاد رو به رشدی است ، هزینه های زندگی بالایی دارد . ولی با این وجود زندگی در این کشور نسبت به کشورهایی همچون : آلمان، ایتالیا ، اتریش به صرفه تر است . هزینه زندگی در هریک از شهرهای این کشور متفاوت است . شهر دوربان دارای کیفیت زندگی بسیار بالاتر از شهرهای دیگر می باشد متقابلا دارای هزینه های زندگی بالاتری می باشد.

 • میزان حقوق

 • حداقل حقوق

نحوه کاریابی در آفریقای جنوبی

یافتن کار در کشورها از دو روش حضوری و آنلاین امکان پذیر است . در هر دو روش افراد می توانند با مراجعه به سایت ها و موسسات کاریابی در کشور مقصد نسبت به مدارک تحصیلیشان اقدام به جستجوی کار کنند . نکته حائز اهمیت در مورد اخذ ویزای کار ، نوع ویزا است . بدین معنی که اگر افراد بخواهند  ویزای کار مهارت های خاص را دریافت کنند ، فرصت حضور در محیط و ارتباط مستقیم با مؤسسات کاریابی برای آنها فراهم می شود.

مؤسسات کاریابی در آفریقای جنوبی

همان طور که پیش تر بدان اشاره شد ؛ برای یافتن شغل متقاضیان می توانند به موسسات و سایت های کاریابی مراجعه کنند . موسسات کاریابی در کشورها برای ارائه مشاغل و فرصت های مورد نیاز در صنایع مختلف ، به مهاجران کاری تاسیس شده است . این موسسات فرصت های شغلی موجود در شهرهای مختلف را شناسایی و به متقاضیان کار در این کشور  معرفی می نمایند. علاوه بر موسسات خصوصی، موسسات دولتی نیز در زمینه کاریابی فعالیت قانونی دارند.

موسسات کاریابی علاوه بر ارائه فرصت های شغلی به مهاجران ، خدماتی همچون : مشاوره نگارش روزمه قوی ، آمادگی برای مصاحبه کاری ، ایجاد کسب و کار جدید ارائه می دهد. در ادامه به بررسی برخی از موسسات کازیابی می پردازیم :

 • www.trasa.co.za

 • www.quest.za

 • www.measuredability.com

بررسی ویزای همراه در آفریقای جنوبی

متقاضیان امکان درخواست برای اخذ ویزا همراه برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال و بستگان درجه یک را دارند. همان طور که پیش تر بدان اشاره شد؛ صدور ویزای کار ابتدا 2 ساله انجام می شود. مهاجران می توانند همزمان با درخواست ویزای کار ، نسبت به اخذ ویزای همراه نیز اقدام کنند. ارائه توانایی مالی برای مهاجران اخذ ویزای همراه الزامی می باشد. این مبلغ طبق مصوبه قانون کشور آفریقای جنوبی 8500 راند برای هر نفر از همراهان می باشد. همراه متقاضی تا زمانی که اقامت دائم را اخذ نکند، اجازه کار در این کشور را ندارد.

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در آفریقای جنوبی

از آنجا که کشور آفریقای جنوبی جزء کشورهای مهاجر پذیر محسوب می گردد بنابراین از متقاضیانی که قصد کار و باعث تقویت اقتصاد این کشور می شوند، حمایت به عمل می آورد. شرط اخذ اقامت دائم این کشور، زندگی به مدت 5 سال  و یافتن شغل دائم و استخدام می باشد. مهاجرانی که دارای اقدام درجه یک در این کشور می باشند، می توانند از طریق آنها درخواست اقامت دائم خود را پیگیری کنند. در این راستا؛ اگر ۵ سال از اقامت دائم افراد گذشته باشد، حضور پیوسته در یک سال اخیر، مسلط به زبان رسمی و گواهی عدم سوء پیشینه  داشته باشد می تواند برای اخذ شهروندی، تابعیت و پاسپورت آفریقای  جنوبی اقدام  کند.

سوالات متداول در زمینه ویزای کار آفریقای جنوبی

✅ انواع ویزاهای کاری آفریقای جنوبی کدامند؟

 • ویزای جاب سیکر یا جستجوی کار( Job Seeker)
 • داشتن پیشنهاد شغلی از کار فرما در آفریقای جنوبی( Job Offer)

✅ ویزای جستجوی کار کشور آفریقای جنوبی برای چه مدت زمان اعتبار دارد؟

این ویزای یک سال به متقاضیان کار که واجد شرایط هستند، فرصت کاریابی در محیط را می دهد.

✅ شانس کاریابی متقاضیان کار در کشور آفریقای جنوبی چگونه است؟

آفریقای جنوبی یکی از کشورهای در حال رشد در دنیا محسوب می گردد اما نرخ بیکاری در این کشور در سال ۲۰۱۹ برابر با ۲۹٪ می باشد که به نسبت کشورهای اروپایی می تواند این آمار نگران کننده ای برای متقاضیان کار در آفریقای جنوبی باشد.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

ویزای کار آفریقای جنوبی، مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی، میزان حقوق در آفریقای جنوبی، لیست مشاغل مورد نیاز آفریقای جنوبی در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفت. با توجه به اینکه کشور آفریقای جنوبی نیاز به نیروی ماهر دارد، از این رو متقاضیانی که دارای شرایطی همچون: دارا بودن حداقل مدرک کارشناسی، سابقه کاری مناسب، تسلط به زبان رسمی و داشتن سن مورد نیاز باشند می توانند نسبت به جستجوی کار در این کشور اقدام کنند. ویزای جستجوی کار به مهاجران به مدت 1 سال زمان می دهد تا شغل متناسب با مدارک و سوابق تحصیلی خود بیابند. شما عزیزان چنانچه بعد از مطالعه مقاله ویزای کار آفریقای جنوبی سوالی داشتید می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام وقت بخیر . امتیازاتی همچون: سن، تحصیلات، سابقه کار، مدرک زبان و همچنین رشته تحصیلی (تخصص و تجارب تحصیلی ) .

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *