ویزای کار آلمان

ویزای کار آلمان، مهاجرت به آلمان از طریق کار، کسب تابعیت و شهروندی آلمان از طریق کار، مراحل دریافت ویزای کار آلمان، میزان حقوق در آلمان،  قوانین و شرایط اخذ ویزای کار آلمان، لیست مشاغل مورد نیاز آلمان در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. آیا با ویزای کار آلمان می توانیم اقامت این کشور را بدست آوریم؟ میزان حقوق در آلمان چقدر است؟ مشاغل مورد نیاز آلمان چیست؟در این مقاله سعی بر این داریم تا به سوالات اینچنینی پاسخ دهیم. آلمان دارای یک بازار اقتصادی اجتماعی با نیروی کار مجرب و سطح بالا از نوآوری است. کشور آلمان دومین کشور صنعتی جهان است که با داشتن نیروهای متخصص و مجرب کاری و همچنین بالابودن سطح کیفیت زندگی و رشد اقتصادی توجه بسیاری از مهاجران را به خود جلب کرده است. شما عزیزان می توانید بعد از مطالعه این مقاله چناچنچه سوالی داشتید ، با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا مشاوران ما ، به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

ویزای کار آلمان

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور آلمان و شرایط ویزای کار آلمان
 • بررسی وضعیت کار و نرخ بیکاری در آلمان
 • قوانین و شرایط اخذ ویزای کار آلمان 2021
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار آلمان
 • میزان حقوق و درآمد مشاغل در آلمان
 • مشاغل مورد نیاز آلمان 2021
 • نحوه کاریابی در آلمان
 • مؤسسات کاریابی در آلمان
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در آلمان
 • سوالات متداول در زمینه ویزای کار آلمان
 • سخن پایانی درباره ویزای کار آلمان

درباره کشور آلمان و شرایط ویزای کار آلمان

آلمان با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان، کشوری در قاره اروپا با پایتخت برلین است.کشور آلمان از شمال با دریای شما ، دانمارک، از شرق با لهستان و جمهوری چک ، از غرب با فرانسه ، بلژیک و هلند هم مرز است. زبان رسمی این کشور آلمانی و واحد پولی ، یورو می باشد. آلمان بزرگترین اقتصاد ملی در اروپاست و همچنین جزو 4 تولید کننده بزرگ است. صنعت خودرو سازی در آلمان از اهمیت ویژه ایی برخوردار است . برندهای معروف آلمانی در صنعت اتومبیل سازی ،مرسدس بنز، بی. ام. و.. می توان نام برد.

پرچم آلمان
شرایط عمومی آلمان

بررسی وضعیت کار و نرخ بیکاری در آلمان

کسانی که قصد مهاجرت به آلمان از طریق کار  را دارند باید به  یکسری عوامل اقتصادی توجه داشته باشند  که در مبحث کار ، میزان نرخ بیکاری بسیار حائز اهمیت است چرا که نرخ بیکاری در هر کشور نشان دهنده وضعیت کار و رشد اقتصادی آن کشور می باشد .  در نمودار زیر نرخ بیکاری آلمان ارائه شده است :

 • نرخ بیکاری

قوانین و شرایط اخذ ویزای کار آلمان 2021

همانطور که پیش تر گفته شد کشور آلمان بدلیل کیفیت زندگی خوب و رشد اقتصادی عالی که دارد مهاجران زیادی در صدد اخذ ویزای کار  آلمان هستند . در سالهای قبل از 2020 ، قوانین اخذ ویزا کار دشوار بود بدین صورت که داشتن مدرک کارشناسی و بالاتر ، تجارب و سابقه شغلی ، الزامی بود ولی در حال حاضر با وجود نیاز کشور آلمان به نیروهای مجرب و متخصص ، شرایط و قوانین اخذ ویزا آسانتر شده است. متقاضیان با داشتن مدرک فوق دیپلم یا گذراندن دوره 2 ساله آموزش فنی حرفه ایی ، می توانند برای اخذ ویزای کاری در کشور آلمان اقدام کنند.  اخذ ویزای کاری در همه کشورها متفاوت است . در کشور آلمان به سه روش می توانید اقدام کنید که در ادامه به بررسی هر یک از آنها می پردازیم :

 • پیشنهاد کار ( JOB OFFER)

  در این نوع ویزا ، متقاضی برای اینکه بتواند ویزای کار آلمان را بگیرد ، باید یک پیشنهاد کاری از کارفرما یا شرکت آلمانی داشته باشد . بعد از دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرما ، متقاضی می تواند نسبت به اخذ ویزا کاری اقدام کند. قانونی که در این رسته وجود دارد این است که : اگر متقاضی بالای 45 سال سن داشته باشد باید شغلی را انتخاب کند که حداقل حقوق دریافتی وی در ماه 3,685 یورو باشد . عوامل تاثیر گذار و مهمی که در انتخاب شما، توسط کارفرما حائز اهمیت است عبارتند از : مدرک تحصیلی ، تجارب و سابقه شغلی مرتبط با مدرک تحصیلی ، تسلط داشتن به زبان المانی .

   

 • جستجوی کار ( JOB SEEKER )

  در این نوع ویزا ، کشور آلمان به شما اجازه ورود به خاک این کشور را بمدت 6 ماه می دهد . اگر در این 6 ماه فرد توانست کار متناسب با حرفه شغلی و مدرک تحصیلی خود پیدا کند ، می توانند برای اخذ ویزا کار آلمان اقدام کند. داشتن حداقل 3 سال سابقه کار ، مدرک زبان آلمانی B1 ، مدرک کارشناسی ، مدرک فوق دیپلم ( بشرط گذراندن دوره های 2 ساله فنی حرفه ایی) از جمله شرایط اخذ ویزای جستجوی کار می باشد. لازم بذکر است که کلیه مدارک باید مورد تاییدیه کشور آلمان قرار بگیرند.

   

 • دوره آوسبیلدونگ در آلمان

   در دوره های آوسبیلدونگ متقاضیان را برای شغل و مهارت خاصی آموزش می دهند. مدت زمان این دوره ها بین 18 تا 24 ماه بطول می انجامد. ارائه مدارک زبان آلمانی B1  یا B2 ، بر حسب کالج های مورد پذیرش متقاضی متفاوت است. در این دوره ها ، چون افراد را بر حسب شغل مورد نیاز آموزش می دهند ، ورود به بازار کار آلمان راحتتر و مطمئن تر است.

شرایط اخذ ویزای همراه آلمان

مسئله ایی که ذهن بسیاری از متقاضیان ویزای کار آلمان که متاهل هستند را به خود جلب کرده این است که آیا می توانم برای خانواده خود نیز درخواست اقامت بدهم یاخیر ؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت : بله . کشور آلمان طبق قوانینی که وضع کرده است ، مهاجرانی که از طریق کار وارد خاک این کشور می شوند بعد از دریافت کارت اقامت خود، می توانند درخواست اخذ اقامت برای خانواده خود دهند. این نکته حائز اهمیت است که در ویزا جستجوی کار که به فرد اقامت 6 ماهه تعلق می گیرد ، فرد بر این اساس نمی تواند درخواست اقامت برای خانواده خود دهد . فقط زمانی که در آلمان مشغول بکار شود ، می تواند پروسه اخذ اقامت خانواده خود را همانطور که پیشتر گفتیم دنبال کند. از  مزایایی که همراه متقاضی در این کشور دارد  می توان به تحصیل رایگان در مدارس ، بهره مندی از تمام حقوق شهروندی و حق کار کردن همراه در این کشور اشاره نمود.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار آلمان

بعد از گذراندن پروسه یافتن شغل و کارفرمای آلمانی ، افراد باید برای اخذ ویزای کار مدارکی را ارائه دهند که ارائه دادن کامل مدارک نقش بسزایی در تاییدیه درخواست افراد دارد . برخی از مدارک مهم اخذ ویزای کار آلمان به شرح زیر است :

 • پاسپورت معتبر
 • مدارک تحصیلی
 • سابقه کاری حداقل 3 ساله
 • ارائه مدارک فنی و حرفه ای و دوره ها کوتاه مدت
 • داشتن حداقل مدرک B1 آلمانی

میزان حقوق و درآمد مشاغل در آلمان

در سال 2017 میزان حقوق ماهانه در آلمان برای افرادی که دارای شغل تمام وقت هستند 3,770 یورو بود . البته کسانی که خود اشتغال، نیمه وقت هستند شامل این میزان حقوق نمی باشند. حداقل حقوق 1500 یورو می باشد و شایان ذکر است که حقوق مردان بیشتر از زنان است .

مشاغل مورد نیاز آلمان 2021

مشاغل مورد نیاز در هر کشوری برای افراد جویای کار مسئله ایی مهم بشمار می رود چرا که  افراد می توانند با توجه به لیست مشاغل ، شغل متناسب با حرفه و مدارک تحصیلی خود بیابند.

نحوه کاریابی در آلمان

کسانی که خواهان کار در کشور آلمان هستند می توانند به دو روش : حضوری و آنلاین اقدام کنند. در روش حضوری بدین صورت است که متقاضیان با اخذ ویزای جستجوی کار ، وارد خاک این کشور شوند و بتوانند به مدت 6 ماهی که در این کشور هستند شغلی را بیابند. در روش حضوری می توانند از طریق دوستان و آشنایان ، آگهی های محلی اقدام به یافتن شغل کنند. شایان ذکر است؛ در زمان مقرر که توسط  کارفرما تعیین می شود بایستی در آلمان حضور داشته باشید در غیر این صورت فرصت شغلی خود را از دست خواهید داد.

مؤسسات کاریابی در آلمان

همان طور که پیش تر بدان اشاره شد؛ متقاضیان برای یافتن شغل می توانند با مراجعه به موسسات کاریابی و ارسال روزمه قوی شانس خود را برای یافتن شغل افزایش دهند. برخی از موسسات عبارتند از  :

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در آلمان

یکی از آسان ترین و کم هزینه ترین روش های مهاجرت، روش کاری است. در ابتدا لازم است بدانید تفاوت اقامت دائم با تابعیت یا همان پاسپورت تنها در حق رای و داشتن منسب سیاسی است.کسانی که اقامت دائم این کشور را دارند، از تمام حقوق شهروندی برخوردار هستند.  حق تحصیل رایگان، خدمات اجتماعی و بهداشتی از مواردی است که می توان به آن اشاره نمود. در صورتی که بتوانید یک کارفرما در آلمان بیابید و مشغول کار در آلمان شوید، می توانید ویزای کاری دریافت کنید.

در بالا شرایط مختلف ویزای کاری آورده شد. باید بدانید  با کار در آلمان از ابتدا به شما اقامت دائم داده نمی شود، بلکه در صورتی که بتوانید 5 سال با حقوق مشخص و طبق قوانین کار در آلمان فعالیت نمایید، مالیات خود را بپردازید، می توانید به آن دست یابید. برای اخذ پاسپورت داشتن شرایطی همچون : گذشت 3 سال از اقامت دائم ، نداشتن سابقه کیفری، تسلط به زبان آلمانی الزامی است.

سوالات متداول در زمینه ویزای کار آلمان

مزایای ویزای همراه آلمان چیست؟

 تحصیل رایگان در مدارس ، بهره مندی از تمام حقوق شهروندی و حق کار کردن همراه در این کشور .

شرایط اخذ ویزای کار آلمان چیست؟

متقاضیان با داشتن مدرک فوق دیپلم یا گذراندن دوره 2 ساله آموزش فنی حرفه ایی ، می توانند برای اخذ ویزای کاری در کشور آلمان اقدام کنند.

آیا از طریق آلمان امکان اخذ ویزای کار اروپا بدون مدرک زبان وجود دارد؟

خیر. برای اخذ ویزای کار در کشور آلمان باید مدرک زبان آلمانی B1 ارائه دهید.

آیا ویزای کار المان بدون مدرک تحصیلی قابل دستیابی است؟

برای کسب ویزای جستجوی کار این کشور باید حداقل مدرک لیسانس داشته باشید. در برخی از موارد کاردانی یا 2 سال تحصیل فنی حرفه ای نیز قابل قبول است. در صورتی که بیش از 25 سال سن ندارید، برای دوره های تحصیلی آوسبیلدونگ نیز می توانید اقدام کنید.

مقالات مرتبط

سخن پایانی درباره ویزای کار آلمان

ویزای کار آلمان، مراحل دریافت ویزای کار آلمان، هزینه اخذ ویزای کار در آلمان، میزان حقوق و نرخ بیکاری در آلمان این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفت . برای کار در آلمان می توان با JOB OFFER یا پیشنهاد شغلی، و ویزای JOB SEEKER یا جستجوی کار اقدام نمود و در نهایت به اقامت دائم و پاسپورت این کشور صنعتی و پیشرفته دست یافت. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در زمینه ویزای کار آلمان و کسب تابعیت و شهروندی المان در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند. در صورت رضایت از این مقاله پنج ستاره امتیاز دهید.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. در این نوع ویزا ، متقاضی برای اینکه بتواند ویزای کار آلمان را بگیرد ، باید یک پیشنهاد کاری از کارفرما یا شرکت آلمانی داشته باشد . بعد از دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرما ، متقاضی می تواند نسبت به اخذ ویزا کاری اقدام کند.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *