ایالت متحده آمریکا مقصدی محبوب میان اکثر مردم جهان جهت مهاجرت می باشد. سالانه افراد زیادی از سرتاسر دنیا جهت مهاجرت از راه های تحصیل، سرمایه گذاری و کار به آمریکا مهاجرت می کنند. متقاضیان جهت ورود به کشور آمریکا نیازمند اخذ ویزای آمریکا هستند. ویزای آمریکا به افرادی که واجد شرایط باشند اعطاء می شود. در بحث ویزای آمریکا نظر آفیسر سفارت روی پرونده تاثیر گذار بوده و ممکن است حتی گاهی با کامل بود مدارک، با اخذ ویزای آمریکا برای افراد موافقت نشود در نتیجه ویزای کار آمریکا تضمینی نمی باشد. در این مقاله سعی داریم مطالبی علمی و تخصصی در مورد چگونگی اخذ ویزای آمریکا، مشاغل مورد نیاز آمریکا، دعوت نامه کاری امریکا، اقامت کاری آمریکا را خدمت شما ارائه دهیم.

به شما همراه گرامی ارائه دهیم. شما می توانید در بخش مقالات وب سایت مؤسسه ملک پور با انواع روش های مهاجرتی به کشورهای مختلف آشنا شوید. به شما پیشنهاد می کنیم برای بررسی شرایط خود با مشاورین تلفنی مؤسسه ملک پور تماس بگیرید و از مشاوره کاملاً رایگان بهره مند شوید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تیزر ویزای EB1 آمریکا در 30 ثانیه


عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • کشور آمریکا برای زندگی و تحصیل
 • نرخ بیکاری در آمریکا
 • انواع ویزای کار آمریکا
 • شرایط همراه در ویزای کار آمریکا
 • مدارک مورد نیاز ویزای کار آمریکا
 • میزان حقوق در آمریکا
 • مشاغل مورد نیاز ۲۰۲۱ آمریکا
 • نحوه کاریابی و پیدا کردن کار در آمریکا
 • معرفی مؤسسات کاریابی در آمریکا
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت تابعیت آمریکا از طریق کار
 • سخن پایانی پیرامون ویزای کار آمریکا

فایل ویدیویی موسسه ملک پور در زمینه ویزای EB1 آمربکا

فایل صوتی این ویدیو

کشور آمریکا برای زندگی

ایالات متحده آمریکا سومین کشور از نظر وسعت در جهان است. آب و هوای آمریکا یکی از دلایلی است که مردم را از همه جای دنیا به سمت خود جذب می کند. در جنوب در تابستان ها آب و هوایی گرم و در زمستان ها هوایی مرطوب را تجربه می کنید. در شمال شرقی ایالات متحده آمریکا آب و هوای 4 فصل وجود دارد. در غرب آن هوا نسبتاً خشک است؛ شمال غربی ایلات متحده به بارندگی های فراوانش معروف است. در میان ایالت های آمریکا، کالیفرنیا میان مهاجران محبوبیت خاصی دارد. نیویورک مقام دوم را میان مهاجرین دارد و دارای خیابان های شلوغ و رستوران های گران قیمت است. تگزاس دومین ایالت پر جمعیت در آمریکا است. در فلوریدا می توانید تجربه روزهای آفتابی زیادی را داشته باشید.

شهروندان خارجی که در فکر اقامت آمریکا از طریق کار هستند می بایست ویزای آمریکا را دریافت کنند. در این مقاله به نحوه دریافت ویزای آمریکا برای مهاجرت از طریق کار می پردازیم.

پرچم آمریکا
چارت آمریکا

نرخ بیکاری در آمریکا

افرادی که قصد دارند مهاجرت به آمریکا از طریق کار داشته باشند و ویزای کار آمریکا را دریافت کنند می بایست به نرخ بیکاری آمریکا توجه کنند. نرخ بیکاری نشان دهنده شرایط ورود افراد به بازار کار می باشد. این مقاله توسط مؤسسه حقوقی ملک پور تهیه و گردآوری شده است، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد. هرچقدر نرخ بیکاری در کشوری پایین باشد نشان دهنده این است که افراد راحت تر می توانند در آن کشور کار مورد نظر خود را پیدا کنند. آخرین آمار نرخ بیکاری در سال 2020 در آمریکا افزایش یافته و به رقم 8.31 رسیده است. در زیر نمودار نرخ بیکاری آمریکا در 8 سال متوالی نمایش داده شده است:

انواع ویزای کار آمریکا

شهروندان خارجی در صورت تمایل به مهاجرت به آمریکا از طریق کار می بایست ویزای آمریکا را دریافت کنند. افرادی که قصد دارند برای مدت زمان مشخصی برای کار به ایلات متحده آمریکا وارد شوند، می بایست ویزای موقت آمریکا را دریافت کنند. اقامت این دسته از متقاضیان به صورت موقت و در مدت زمان محدود می باشد. لازم به ذکر است که متقاضیان قبل از دریافت ویزای کار آمریکا، نیاز دارند از طرف کارفرما دعوت نامه کاری امریکا را اخذ کنند و سپس جهت اخذ ویزای آمریکا اقدام کنند. ویزای کار آلاسکا برای ایرانیان در زمان ریاست جمهوری آقای ترامپ بسیار سخت شد و افراد با رزومه ها و مدارک کامل نیز به سختی می توانستند ویزای آمریکا را دریافت کنند. در ادامه انواع ویزای کار آمریکا را معرفی می کنیم:

 • ویزای EB3

  این ویزای برای افرادی که تحصیلات بالا دارند، تخصص بالا و بدون مدرک تحصیلی دارند، بدون تخصص و بدون مدرک برای مشاغل سطح پایین جهت کار صادر می شود.

 • ویزای H-1B

  جهت ورود به سیستم امنیتی و دفاعی در آمریکا با مدرک تحصیلی مرتبط.

 • ویزای H-1B1

  برای افراد با تابعیت شیلی و سنگاپور با حداقل 4 سال سابقه کار صادر می شود.

 • ویزای H-2A

  جهت مشاغل فصلی.

 • ویزای H-2B

  به صورت موقت برای کارگران است.

 • ویزای H-3

  جهت گذراندن دوره کارآموزی. به جز رشته های پزشکی.

 • ویزای L

  برای افرادی که قصد انتقال از شعبه یک شرکت در کشور مبدا  به شعبه شرکت در آمریکا را دارند.

 • ویزای O

  برای متقاضیان کار در آمریکا با توانایی های بالا.

 • ویزای P-1

  ورزشکارانی که در تیم خاصی در آمریکا عضو می شوند.

 • ویزای P-2

  افرادی که بین 2 سازمان آمریکایی و خارجی کار می کنند و در رفت و آمد هستند.

 • ویزای P-3

  اشخاصی که جهت کارهای هنری، سینما و تاتر وارد آمریکا می شوند.

 • ویزای Q-1

  برای شرکت در برنامه های بین المللی جهت تبادل اطلاعات فرهنگی.

شرایط اخذ ویزای همراه آمریکا

افرادی که در آمریکا از طریق کار اقامت دارند، می توانند برای الحاق همسر و فرزندان زیر 18 سال خود درخواست دهند. از مواردی که برای پیوستن خانواده مهم می باشد توانایی پرداخت هزینه های زندگی می باشد. که فرد می بایست به همراه مدارک هویتی و سند ازدواج، تمکن مالی را نیز به سفارت ارائه دهد.

مدارک مورد نیاز ویزای کار آمریکا

افرادی که به دنبال کار در آمریکا هستند می بایست رزومه تحصیلی و کاری مناسبی را به کارفرما رادئه دهند. مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت به آمریکا به تنهایی کافی نیست و مدارک تحصیلات تکمیلی می تواند در جهت بهتر شدن رزومه تحصیلی مفید باشد. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار آلاسکا در ادامه آورده شده است:

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • دو قطعه عکس به اندازه عکس پاسپورت که اخیراً گرفته شده است
 • تکمیل و امضای فرم درخواست ویزای کار آمریکا
 • پرداخت هزینه های پروسه ویزا
 • ارائه مدارکی که نشان دهد فرد متقاضی بعد از اتمام کار خود در ایالات متحده آمریکا به کشور خودش باز می گردد
 • ارائه محل اقامت در مدت زمان اقامت در آمریکا

توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات تکمیلی و بیشتر در زمینه ویزای کار آمریکا، روی این لینک کلیک کنید.

میزان حقوق در آمریکا

میزان درآمد برای افراد به خصوص مهاجرین بحثی بسیار مهم شمرده می شود. در این قسمت از مقاله در مورد میزان حقوق در آمریکا صحبت می کنیم. همانطور که می دانیم عواملی به صورت مستقیم یا غیر مستقیم بر روی میزان درآمد افراد تأثیر گذار هستند. میزان درآمد افراد بسته به عناوین شغلی و سابقه کاری به شدت تفاوت دارد. در آمریکا یک کارگر معمولاً در سال حدود 947000 دلار حقوق دریافت می کند. میزان حقوق 423000 دلار در آمریکا به عنوان  بالاترین حقوق و میزان درآمد 24000 دلار کمترین میزان محسوب می شوند. میزان حقوق شامل هزینه های مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا نیز می شود.

 • دبیرستان کارنگی واوانگارد
 • دبیرستان علوم و فناوری توماس جفرسون
 • مدرسه لاتین بروکلین
 • آکادمی بین المللی
 • مدرسه مقدماتی کالج استنتون
 • آکادمی کلاستیک گیلبرت

مشاغل مورد نیاز ۲۰۲۱ آمریکا

متقاضیان مهاجرت به آمریکا و دریافت ویزای آمریکا می بایست قبل از مهاجرت در مورد مشاغل مورد نیاز آمریکا به خوبی اطلاع داشته باشند. افراد می توانند در مشاغلی که آمریکا به نیروی کار نیاز دارد تحصیل کنند تا بتوانند راحت تر بعد از دوره تحصیلی خود مشغول به کار شوند. در ادامه 10 تا از مشاغل مورد نیاز در آمریکا را توضیح می دهیم:

مشاغل مورد نیاز در آمریکا

متوسط حقوق
دستیار بهداشت در منزل 22.600 دلار
فیزیوتراپ 84.020
پرستار 68.450
مهندسی نرم افزار 98.270
تحلیلگر امنیت اطلاعات 90.282
درمانگر 81.910
توسع دهنده وب 66.130
مدیر عملیات 97.730
متخصص سونوگرافی 64.280

نحوه کاریابی و پیدا کردن کار در آمریکا

بسیاری از مردم در سرتاسر جهان رویای مهاجرت و زندگی در آمریکا را دارند. در صورتی که کشور آمریکا دارای قوانین سختی برای ورود مهاجرین به کشورش دارد. افرادی که تمایل دارند به آمریکا مهاجرت کنند می بایست بسیار سختکوش باشند و با تلاش و پشتکار خود به رویای خود دست یابند. مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت به آمریکا از اعتبار زیادی برخوردار نمی باشد و بهتر است افراد مدرک تحصیلی دانشگاهی ارائه دهند. معمول ترین روش کاریابی برای آمریکا این است که افراد از کشور خود به دنبال کار در آمریکا بگردند. بعد یافتن شغل مناسب، کارفرما برای فرد دعوتنامه کاری ارسال می کند و متقاضی می تواند با ارائه مدارک خود به سفارت ویزای آمریکا را دریافت کند. در نظر داشته باشید که داشتن دعوتنامه کاری به منزله گرفتن ویزا به صورت قطعی نمی باشد. مراحل کاریابی برای مهاجرت کاری به آمریکا به صورت زیر است:

 • ایجاد رزومه و نامه کاری به سبک آمریکایی
 • جستجو در اینترنت به جهت یافتن کارفرمایان آمریکایی
 • متخصصین با تجربه می توانند با آژانس های کاریابی تماس بگیرند
 • حضور در مصاحبه به صورت آنلاین
 • در صورت گرفتن دعوتنامه، درخواست ویزا

گام به گام تا کار در خارج از کشور

⭐️شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید به تنهایی ( بدون کمک وکیل مهاجرت ) در خارج از کشور کار پیدا کرده و برای اخذ اقامت خود اقدام نمایید. ⭐️

راهنمای گام به گام تا کار در خارج از کشور

معرفی مؤسسات کاریابی در آمریکا

نام مؤسسه کاریابی

آدرس ایمیل
Appleone www.appleone.com

          ورک بریج

www.workbridge.com
بالابوستا www.balabustabrooklyn.com
جاب اسپرینگ www.jobspring.com
نشنال ایونت www.nationaleventstaffing.com

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت تابعیت آمریکا از طریق کار

ممطمئنا پس از این که به عنوان یک دانش آموز متقاضی تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان و یا دانش آموز متقاضی تحصیل در مدارس ابتدایی آمریکا، تصمیم گرفتید، در مدرسه مدنظر ثبت نام نمایید، در خصوص مسئله اقامت و پس از آن مسئله پاسپورت آمریکا سوالاتی در ذهنتان ایجاد می‌ شود. قوانین مدارس آمریکا و ایالت‌ های آن به گونه‌ای است که اگر مطابق با آنان پیش روید بعد از پایان دوره تحصیلات خود اجازه ماندن در آمریکا را دارید. در حالت کلی پروسه اقامت آمریکا از طریق تحصیل بدین صورت است که، شما برای دستیابی به ویزای H1B که ویزای کاری آمریکا است، ابتدا باید با کارفرمای آمریکایی قرارداد منعقد کنید. منعقد کردن قرارداد کاری سبب می‌ شود تا ویزای۳ ساله کاری برایتان صادر شود.

 اگر کارفرما از فعالیت کاری و استخدام شما راضی باشد و مجددا با شما قرارداد منعقد کند، ویزای ۳ ساله شما پس از انقضا قابلیت تبدیل مجدد را به مدت ۳ سال دیگر نیز دارد. شایان ذکر است که، اگر در ۳ سال دوم کارفرمای آمریکایی برای اخذ کارت سبز برای شما اقدام نکند، می‌بایست پس از انقضای کارت خود، از ایالات متحده آمریکا خارج شوید و در صورت تمایل از کشور مبدا خود مجدداً اقداماتی را در خصوص اخذ ویزای H1B انجام دهید.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

⭐️شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.⭐️

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سخن پایانی پیرامون ویزای کار آمریکا

این مقاله اطلاعات مفیدی در زمینه اخذ ویزای آمریکا، مهاجرت کاری به آمریکا، کاریابی، وضعیت اقامت و دریافت تابعیت آمریکا به شما ارائه کرد. متقاضیان بهتر است از کشور خودشان جهت به دست آورن دعوتنامه کاری اقدام کنند و پس از آن برای اخذ ویزای آمریکا و اقامت کاری آمریکا مدارک را به سفارت ارسال کنند. گفته شد توجه به نرخ بیکاری در مهاجرت از طریق کار به کشورهای خارجی از عوامل مهم می باشد. در مورد میزان درآمد در آمریکا گفتیم بسته به سابقه کاری و شغل متفاوت است. در آمریکا بیشترین حقوق 423 هزار دلار و کمترین حقوق 24 هزار دلار می باشد. نکته مهم در ویزای کار آمریکا این است که در ویزای کار آمریکا تضمینی وجود ندارد و آفیسر می تواند ویزا را به شخص اعطا نکند. ویزای کار آمریکا برای ایرانیان با تغییر رئیس جمهور آمریکا می تواند شرایط بهتری داشته باشد. همراه گرامی لطفاً در بخش پایانی مقاله سوالات، نظرات و پیشنهادات خود را ارسال نمایید، در اولین فرصت به آن ها پاسخ داده می شود. به شما پیشنهاد می کنیم مقاله مهاجرت به کانادا را نیز مطالعه نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *