ویزای کار اتریش

ویزای کار اتریش

و شرایط اخذ ویزای کار

ویزای کار اتریش، کسب تابعیت و شهروندی اتریش، مهاجرت به اتریش از طریق کار، مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار اتریش،  اخذ کارت سفید قرمز سفید اتریش و نحوه دریافت ویزای کار اتریش در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد.مراحل اخذ ویزای اتریش چیست؟ آیا با اخذ ویزای کار اتریش می توانیم اقامت این کشور را بدست آوریم؟ در این مقاله سعی کرده ایم به این سوالات پاسخ دهیم .کشور اتریش بدلیل اقتصاد و رفاه اجتماعی خوب و با کیفیتی که دارد و همچنین نیاز به نیرو های متخصص و مجرب در اتریش ، توجه بسیاری از مهاجران را بخود جلب کرده است. شما عزیزان می توانید پس از مطالعه این مقاله در صورت داشتن سوالی ، با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا مشاوران ما ، به صورت رایگان بشما مشاوره دهند.

ویزای کار اتریش

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • زندگی در اتریش و شرایط ویزای کار اتریش
 • راه های اخذ ویزای کار اتریش
 • مدارک مورد نیاز برای ویزای کار اتریش
 • کارت قرمز سفید قرمز اتریش
 • کارت قرمز سفید قرمز پلاس اتریش
 • امتیازدهی نیروی کار متخصص در مشاغل خاص و کمیاب
 • ویزای جستجوی کار اتریش برای نیروی کار در مشاغل کلیدی
 • سوالات متداول در زمینه ویزای کار اتریش
 • سخن پایانی درباره ویزای کار اتریش

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در زمینه محاسبه امتیازات ویزای کار اتریش

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در زمینه محاسبه امتیازات ویزای کار اتریش

زندگی در اتریش و شرایط ویزای کار اتریش

اتریش با نام رسمی جمهوری اتریش ، کشوری محصور در خشکی ، واقع در اروپای مرکزی است. این کشور از شمال با آلمان و جمهوری چک ، از شرق با اسلواکی و مجارستان و از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از غرب با سوئیس و لیختن اشتاین هم مرز است. پایتخت این کشور، وین است . زبان رسمی این کشور آلمانی و واحد پول این کشور یورو است. اتریش یک کشور جذاب برای بازدید دانشجویان یا محققان برای کار است، اما قوانین انها در مورد اقامت و اجازه کار می تواند پیچیده باشد.اتریش در منطقه شنگن اروپا قرار دارد. این بدین معناست که می توانید برای نزدیکترین سفارت اتریش برای ویزای شنگن اقدام کنید.

پرچم اتریش
شرایط عمومی اتریش

راه های اخذ ویزا ی کار اتریش

هر خارجی  برای ورود به خاک اتریش نیاز به ویزا ندارد . به عنوان مثال ، اتباع اتحادیه اروپا (EU) و منطقه اقتصادی اروپا   (EEA ) نیازی به ویزا ندارند. اما همه متقاضیان خارج از این مناطق باید بطور حضوری در نزدیکترین سفارت اتریش یا کنسولگری عمومی اتریش شرکت کنند. در ادامه به روش خای اخذ ویزای کار اتریش می پردازیم.

 • ویزای کار در اتریش از طریق پیشنهاد کار

  اخذ ویزای کاری مثل بقیه کشورها نیازمند یک پیشنهاد کاری از کارفرما خارجی می باشد . بدین صورت که یک شرکت اتریشی یا کارفرما آگهی استخدامی خود را بمدت 3 ماه در کشور اتریش اعلام می کند . اگر نیروی استخدامی در این مدت پیدا نشد ، کارفرما این آگهی را بمدت 3 ماه  در اتحادیه اروپا اعلام می کند. در این بین اگر بازهم نیرویی درخواست نداد، شرکت یا کارفرما اتریشی می تواند آگهی استخدامی خود را بمدت 1 سال اعلام کند . برای ورود به بازار کار اتریش داشتن مدرک دانشگاهی از کارشناسی به بالا و همچنین تجربه و مهارت شغلی الزامی است.

 • ویزای کار در اتریش از طریق تحصیل در اتریش

  کسانی که در اتریش مشغول به تحصیل هستند اگر در حین تحصیل بتوانند کار مرتبط با رشته خود پیدا کنند و کارفرما به آنها پیشنهاد کاری دهد . می توانند بعد از اتمام تحصیل ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند  و از این طریق وارد بازار کار اتریش شوند.

 • ویزای جستجوی کار اتریش

  برای اخذ ویزای کار از طریق جستجوی کار متقاضی باید از 100 امتیازی که این ویزا دارد ، 70 امتیاز را کسب کند که این امتیازات شامل مدرک تحصیلی ، تجربه و مهارت شغلی و.. است . این ویزا که با نام اختصاری  PBS  است یک دوره 6 ماهه جستجوی کار در اتریش است . متقاضی بعد از کسب 70 امتیاز، اجازه ورود به خاک کشور اتریش را دارد . وی در این مدت باید در جستجوی کار باشد . بعد از اینکه کار مورد نظر و متناسب با رشته و مهارت شغلی خود را پیدا کرد ، می تواند کارت قرمز سفید قرمز اتریش را بگیرد. اخذ این کارت به منزله مجوز اقامت و کار در اتریش است. اگر فرد به طور منظم 3 سال مالیات این کشور را پرداخت کند می تواند اقامت دائم اتریش را بدست آورد.

مدارک مورد نیاز ویزای کار اتریش

کسانی که خواهان کار در اتریش هستند همانطور که گفته شد باید پیشنهاد شغلی از کارفرمای اتریشی داشته باشند . بعد از دریافت پیشنهاد شغلی می توانند برای اخذ ویزا ی کار اتریش اقدام کنند . برای این منظور مدارکی مورد نیاز است که بشرح زیر است :

 • دو قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵ با زمینه سفید و بدون روتوش برای حداکثر ۶ ماه گذشته
 • شناسنامه
 • پاسپورت و تصویر تمام صفحات آن

  در صورت داشتن پاسپورت قدیمی حتما سفارت را مطلع نمایید

 • بیمه نامه ۶ ماهه تا مبلغ ۳۰۰۰۰ یورو
 • تاییدیه عدم سوء سابقه کیفری و ترجمه آن
 • اصل مدارک کلیه مقاطع تحصیلی و ریز نمرات (۳ سال دبیرستان، دیپلم، پیش دانشگاهی و مقاطع دانشگاهی) و ترجمه آن
 • رزومه معتبر از سوابق تحصیلی و کاری
 • اجاره نامه ۶ ماهه
 • تسلط به زبان آلمانی در سطح A2 یا آیلتس ۵ برای مصاحبه سفارت
 • نامه اشتغال به کار
 • پرینت تمکن مالی

کلیه مدارک باید به زبان آلمانی ترجمه شود و به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه برسد و همچنین کلیه فرم های ویزای کار اتریش باید با دقت و اطلاعات صحیحی تکمیل گردد که موجب رد شدن درخواست نگردد. در صورت نیاز می توانید از مشاوران و موکلین مجرب موسسه حقوقی ملک پور راهنمایی بگیرید.

کارت قرمز سفید قرمز اتریش

دولت اتریش در سال 2011 قانونی مبنی بر کارت قرمز سفید قرمز را تصویب کرد . در این راستا افرادی که دارای ویژگی و شرایط خاص می باشند ؛ این کارت اقامتی تعلق می گیرد. اعتبار این کارت یک ساله است . شرط این کارت بدین صورت است که متقاضی تنها برای کارفرمایی که این کارت را درخواست داده است می تواند کار کند . افرادی که این کارت به آنها تعلق می گیرد باید دارای شرایطی باشند که عبارتند از :

 • افرادی که فارغ التحصیل دانشگاه ، کالج ها و مراکز آموزش عالی از کشور اتریش با رشته مرتبط باشند، حقوق دریافتی به طور سالانه معادل حقوق مدیر ارشد باشند، سابقه تحقیقاتی و نوآوری و جوایز علمی معتبر داشته باشند و تجربه کاری و مهارت در زبان آلمانی یا انگلیسی داشته باشند می توانند خواستار کارت مورد نظر باشند.
 • نیروی کار ماهر و متخصص
 • نیروی کار متخصص و مجرب در مشاغل خاص و کمیاب
 • نیروی کار مجرب در مشاغل مهم و کلیدی

فرد پس ازگذراندن این پروسه می تواند ویزای کشور اتریش را دریافت کند و خانواده وی (همسر و فرزندان) به متقاضی ملحق شوند. کارت قرمز سفید قرمز پلاس برای خانواده متقاضی می باشد . در ادامه به بررسی امتیازات برای اخذ این کارت می پردازیم .

کارت قرمز سفید قرمز پلاس اتریش

همان طور که گفته شد ؛ خانواده فرد اصلی  می توانند برای اخذ کارت قرمز سفید قرمز پلاس اقدام کنند. اما متقاضی برای اخذ کارت قرمز سفید قرمز پلاس بعد از گذشت 2 سال و حضور داشتن به مدت 21 ماه در این کشور ، می تواند اقدام کند.  از جمله مزایای این کارت ؛ حق کار کردن متقاضی غیر از کارفرمای درخواست دهنده این کارت می باشد . همچنین اعتبار این کارت به مدت 3 سال می باشد.

امتیازدهی نیروی کار ماهر و متخصص اتریش

در جدول زیر نحوه امتیاز دهی برای نیروی کار ماهر و متخصص نشان داده شده است. متقاضی باید حداقل 70 امتیاز کسب کند، سپس می تواند برای ویزای جستجوی کار اقدام نماید.

 • امتیاز دهی نیروی کار و متخصص

امتیازدهی نیروی کار متخصص در مشاغل خاص و کمیاب اتریش

در این روش  مهاجران باید از کارفرما یا شرکتی معتبر در اتریش پیشنهاد شغلی داشته باشد . حداقل امتیازی که متقاضیان باید بدست آورند 55 می باشد.

ویزای جستجوی کار اتریش برای نیروی کار در مشاغل کلیدی

در این روش متقاضی مانند روش قبل، داشتن پیشنهاد شغلی الزامی است و همچنین  کارفرما می بایست؛  میزان حقوق ماهیانه برای افراد بالای 30 سال،  حداقل 3132 و 2610 یورو برای افراد زیر 30 سال را تضمین نماید. در جدول زیر نحوه امتیاز دهی برای نیروی کار در مشاغل کلیدی نشان داده شده است. کسب حداقل 55 امتیاز الزامی است.

سوالات متداول در زمینه ویزای کار اتریش

✅ آیا می توانم از طریق تحصیل ، ویزا ی کاری اتریش را بدست آورم ؟

بله. کسانی که در اتریش مشغول به تحصیل هستند اگر در حین تحصیل بتوانند کار مرتبط با رشته خود پیدا کنند و کارفرما به آنها پیشنهاد کاری دهد . می توانند بعد از اتمام تحصیل ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند .

✅مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری اتریش چیست؟

دو قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵ با زمینه سفید و بدون روتوش (برای حداکثر ۶ ماه گذشته)، شناسنامه، پاسپورت و تصویر تمام صفحات آن ( در صورت داشتن پاسپورت قدیمی حتما سفارت را مطلع نمایید )، بیمه نامه ۶ ماهه تا مبلغ ۳۰۰۰۰ یورو.

✅ برای جستجوی کار در کشور اتریش چطور اقدام کنیم؟

موسسات کاریابی می توانند به شما برای یافتن کار در اتریش کمک کنند. شخصا نیز می توانید با حضور در اتریش به یافتن کار بپردازید.

✅ آیا می توان بدون مدرک زبان در اتریش کار کرد؟

خیر. برای اخذ ویزای کار اتریش باید مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی ارائه دهید.

سخن پایانی درباره ویزای کار اتریش

ویزای کار اتریش، شرایط ویزای کار در اتریش، امتیازات ویزای کار در اتریش و نحوه دریافت ویزای کار اتریش در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفت . شما عزیزان می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. بله. کسانی که در اتریش مشغول به تحصیل هستند اگر در حین تحصیل بتوانند کار مرتبط با رشته خود پیدا کنند و کارفرما به آنها پیشنهاد کاری دهد . می توانند بعد از اتمام تحصیل ویزا تحصیلی خود را به ویزا کاری تبدیل کنند و از این طریق وارد بازار کار اتریش شوند.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *