ویزای کار ارمنستان

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و انواع ویزاهای کاری

ویزای کار ارمنستان ، مهاجرت به ارمنستان از طریق کار، اخذ اقامت از طریق کار در ارمنستان ، مدارک و شرایط مورد نیاز، موسسات کاریابی در ارمنستان، کسب و کار در ارمنستان، حقوق کار و مشاغل مورد نیاز در ارمنستان جهت اخذ ویزای کار ارمنستان در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد. اخذ ویزای کار ارمنستان به چه شکل است؟ آیا اخذ ویزای کار در ارمنستان برای ایرانیان مقدور است؟ علاقه مندان به این مبحث می توانند با مطالعه این مقاله اطلاعات کافی را کسب نمایند و همچنین پس از مطالعه مقاله در صورت نیاز می توانید با مشاورین موسسه  حقوقی ملک پور MIE اتریش تماس گرفته و در خصوص کسب اطلاعات بیشتر در باب ویزای کار در ارمنستان،  مشاوره رایگان دریافت نمایید.

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی ویزای کار ارمنستان
 • مدارک مورد نیاز ویزای کار ارمنستان
 • نرخ بیکاری در ارمنستان
 • مشاغل مورد نیاز در ارمنستان 2020
 • میزان حقوق در ارمنستان
 • نحوه کاریابی در ارمنستان
 • مؤسسات کاریابی در ارمنستان
 • بررسی ویزای همراه در ارمنستان
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در ارمنستان
 • سوالات متداول در زمینه ویزای کار ارمنستان
 • سخن پایانی

درباره کشور ارمنستان

کار در ارمنستان یکی از موارد حائز اهمیت برای اشخاصی است که قصد مهاجرت به این کشور را دارند. ارمنستان کشوری کوچک و کوهستانی درمنطقه قفقاز، که از شمال با گرجستان، از غرب با ترکیه، از شرق با جمهوری آذربایجان و از جنوب با نخجوان و ایران هم مرز است و نوع سیستم حکومتی آن جمهوری می باشد. جمعیت این کشور حدود 3 میلیون نفر و مساحت آن 29800 کیلومتر مربع است. در عین حال که این کشور دارای بیشترین رشد اقتصادی در بین کشورهای جماهیر شوروی است، اما 50 درصد جمعیت آن زیر خط فقر است و فرصت شغلی مناسب و اقتصاد قوی ای برای افراد ندارد. در ضمن افرادی که به دنبال راهی برای کاریابی در این کشور هستند باید این نکته را مد نظر داشته باشند که تنها راه ورود به بازار کار این کشور داشتن پیشنهاد شغلی از سوی کارفرما است. در ادامه حقوق کار و مشاغل مورد نیاز در ارمنستان بررسی شده است.

مدارک مورد نیاز ویزای کار ارمنستان

اگر شما متقاضی کار هستید باید اطلاعات کامل و جامعی در خصوص مدارک مورد نیاز داشته باشید. جهت کار در ارمنستان تسلط به زبان ارمنی از الزامات اولیه می باشد. ایرانیان و اتباع کشور ایران برای اقامت 90 روزه در این کشور نیازی به اخذ ویزا ندارند. اما اگر فرد به قصد اقامت کاری بیش از 90 روز به این کشور سفر می کند حتما باید از طریق کارفرما جهت دریافت ویزای کار اقدام کند. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کارارمنستان شامل موارد زیر می شود :

 • گذرنامه یا پاسپورت معتبر

 • اثبات تمکن مالی

 • ارائه فرم درخواست ویزا

 • گواهی سلامت پزشکی

 • گواهی عدم سوء پیشینه

 • پرداخت هزینه های ویزا

 • نامه پیشنهاد کاری از سوی کارفرما

 • عکس رنگی

 • محل اسکان

ممکن است از متقاضی مدارکی از قبیل : اهداف سفر به ارمنستان، منابع مالی کافی نیز درخواست شود.

نرخ بیکاری در ارمنستان

نرخ بیکاری و شاخص اقتصادی  برای کسانی که خواهان کار در ارمنستان هستند بسیار مهم است. در نمودار زیر همانگونه که مشاهده می کنید ، نرخ بیکاری 17.71 درصد است . این آمار بیانگر اوضاع بد اقتصادی در کشور ارمنستان است.پیشنهاد ما به شما این است که اگر مایل به کار در کشور های اروپایی هستید ، کشورهایی همچون : ایتالیا ، آلمان ، اتریش که نرخ بیکاری پایین تری دارند را انتخاب کنید.

 • نرخ بیکاری

مشاغل مورد نیاز در ارمنستان 2020

هر کشوری با توجه به نیاز نیروی خارجی و توضاع اقتصادیش ، سالانه لیستی از مشاغل مورد نیاز را منتشر می کنند. آگاهی در مورد این مشاغل و اینکه چه رشته هایی مد نظر است برای مهاجران کاری بسیار حائز اهمیت است. در ادمه برخی از مشاغل مورد نیاز کشور ارمنستان را می توانید مشاهده بفرمایید :

میزان حقوق در ارمنستان

کسانی که خواهان کار در کشور ارمنستان هستند می بایست؛ علاوه بر یافتن شغل متناسب با مدارک تحصیلی خود ، به میزان حقوق نیز توجه کنند. چرا که در برخی از کشورها میزان حقوق یکی از شرایط اصلی اعطای اقامت و صدور ویزای کار می باشد.

میزان حقوق در این کشور متناسب با هزینه های زندگی نیست . هزینه های زندگی در این کشور 1.2 درصد نسبت به ایران پایین تر است. میانگین ماهیانه دستمزد کارگران در ارمنستان 390 دلار و میانگین هزینه های زندگی همچون:  اجاره منزل، خوراک، پوشاک، رفت و آمد و  مسافرت در حدود 290 دلار می باشد. شایان ذکر است که ؛ هزینه های زندگی ارتباط مستقیم با کیفیت زندگی دارد.

 • توزیع هزینه ها را با استفاده از مدل آماری

نحوه کاریابی در ارمنستان

کسانی که خواهان کار در کشور ارمنستان هستند می توانند از روش های : آنلاین و حضوری اقدام کنند.  در روش حضوری مهاجران می بایست از طریق ویزای توریستی وارد خاک این کشور شوند و از طریق دوستان و آشنایانشان اقدام به یافتن شغل کنند. از طریق آنلاین مهاجران می توانند با مراجعه  به موسسات و سایت های کاریابی و ارئه روزمه قوی می توانند شانس خود برای یافتن شغل را بالا ببرند. کارفرمایانی که نیروی کاری مورد نیاز را منتشر می کنند می بایست؛ پروسه ایی همچون: ابتدا از وزارت کار و اموراجتماعی کسب اجازه کند. بعد از انتشار نیروی کاری مورد نظر ، چنانچه متقاضی از کشور ارمنستان وجود نداشت می تواند از نیروهای کاری خارجی استفاده کند، را طی کنند. در این راستا کارفرما بعد از پیدا کردن نیروی کاری مورد نیاز خود به اداره مربوطه و همچنین متقاضی پیشنهاد شغلی ارائه می دهد.  متقاضی کار می تواند اقدام به اخذ ویزای کار کند .

مؤسسات کاریابی در ارمنستان

متقاضیان  می توانند با استفاده از موسسات کاریابی در ارمنستان به دنبال شغل مورد نظر برای خود باشند که اطلاعاتی در مورد این موسسه ها در لیست زیر قرار داده می شود.

 • مؤسسات کاریابی

بررسی ویزای همراه در ارمنستان

سوالی که ذهن مهاجر ان را به خود مشغول کرده است؛ آیا می توانیم برای خانواده خود ویزای همراه بگیریم؟ در چواب می توان گفت بله . کشور ارمنستان امکان اخذ ویزای همراه را به مهاجران می دهد. این کشور به دلیل داشتن اقتصاد نامساعدی که دارد از مهاجران و سرمایه گذاران خارجی استقبال می کند. مدت زمان اقامت در این کشور با توجه به قرارداد کاری تعیین می شود و معمولاً اقامت موقت یک ساله است. زمانی که متقاضی کار، موفق به پیدا کردن شغل شود، اعضای خانواده می توانند با ارائه اسناد و مدارک مبنی بر تولد و ازدواج به شخص اصلی ملحق شوند. منظور از همراه در اصل همسر و فرزندان زیر 18 سال می باشد که برای آن ها نیز اقامت موقت یک ساله صادر می شود.در این راستا ارائه مدارکی مورد نیاز است که بشرح زیر می باشد:

 • ارائه گذرنامه معتبر

 • فرم درخواست ویزا

 • ارائه گواهی ازدواج یا گواهی تولد

 • اثبات تمکن مالی

 • عکس گذرنامه

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در ارمنستان

مهاجران بعد از طی پروسه اخذ ویزای کار می توانند اقامت یک ساله این کشور را بدست آورند. شایان ذکر است که ؛ از طریق کار نمی توان به تابعیت این کشور دست یافت، بلکه از طریق تولد و ازدواج این امر تحقق می یابد.  در صورتی که شخص با یک فرد ارمنی ازدواج کند پس از دو سال می تواند با طی یک سری مراحل قانونی تابعیت این کشور را اخذ کند. علاوه بر این، با گذشت 3 سال از اقامت متقاضی در این کشور، می تواند با گذراندن پروسه امتحان مبنی بر؛ آشنا به قوانین کشور ارمنستان، نسبت به اخذ تابعیت این کشور اقدام کرد.

سوالات متداول در زمینه ویزای کار ارمنستان

✅ اخذ ویزای کاری ارمنستان در چه صورت امکان پذیر است؟

تنها در صورتی افراد موفق به اخذ این نوع ویزا می شوند، که از سوی کارفرما ابتدا پیشنهاد شغلی دریافت کنند.

✅ متوسط حقوق مشاغل در ارمنستان و هزینه های زندگی در این کشور چگونه است؟

به طور متوسط میانگین دستمزد کارگران در ارمنستان 390 دلار در ماه است و میانگین هزینه های زندگی در این کشور مانند اجاره منزل، خوراک و پوشاک در حدود 290 دلار در ماه می باشد.

✅ با توجه به نرخ بیکاری کشور ارمنستان، فرصت های شغلی در این کشور چگونه است؟

با توجه به نرخ بیکاری این کشور و فرصت های شغلی محدود، به متقاضیان پیشنهاد می شود هدف اصلی خود را بر روی کشورهایی متمرکز کنند که از نظر اقتصادی قوی هستند و شانس کاریابی در این کشورها بالاست.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

ویزای کار ارمنستان، مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار ارمنستان، حقوق کار و مشاغل مورد نیاز در ارمنستان در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفت. با توجه به بالا بودن نرخ بیکاری در این کشور به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که کشورهایی همچون: آلمان یا اتریش که از لحاظ اقتصادی در سطح بالایی هستند، برای مهاجرت کاری اقدام کنند. شما عزیزان چنانچه بعد از مطالعه مقاله ویزای کار ارمنستان سوالی داشتید، می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. گذرنامه یا پاسپورت معتبر، اثبات تمکن مالی ، ارائه فرم درخواست ویزا،ر گواهی سلامت پزشکی، گواهی عدم سوء پیشینه.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *