ویزای کار استرالیا

ویزای کار استرالیا، مهاجرت به استرالیا از طریق کار، ویزای کار استرالیا بدون مدرک زبان، هزینه ویزای کار استرالیا، مشاغل مورد نیاز و امتیاز بندی ویزای کار استرالیا 2021 و میزان حقوق در استرالیا در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار می گیرد. آیا با ویزای کار استرالیا می توان اقامت این کشور را بدست آورم؟ میزان حقوق برای مشاغل مختلف چقدر است ؟ چگونه ویزای کار استرالیا بگیریم؟ ما در این مقاله سعی بر این داریم تا به سوالات این چنینی پاسخ دهیم.کشور استرالیا به دلیل سطح رفاه اجتماعی بالایی که دارد و همچنین موقعیت های شغلی که ارائه می دهد توجه بسیاری از مهاجران را بخود جلب کرده است. به شما عزیزان پیشنهاد می شود بعد از مطالعه این مقاله چنانچه سوالی داشتید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا مشاوران مجرب ما بطور رایگان شما را راهنمایی کنند.

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور استرالیا و شرایط ویزای کار استرالیا
 • نرخ بیکاری و بازار کار استرالیا
 • مهارت شغلی برای اخذ ویزا ی کار استرالیا
 • شرایط اخذ ویزای 491 استرالیا
 • شرایط اخذ ویزای 186 استرالیا
 • شرایط اخذ ویزای همراه استرالیا
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزا ی کار استرالیا
 • میزان حقوق و درآمد مشاغل در استرالیا
 • مشاغل مورد نیاز در استرالیا 2020
 • نحوه کاریابی در استرالیا
 • مؤسسات کاریابی در استرالیا
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در استرالیا
 • سوالات متداول در زمینه ویزای کار استرالیا
 • سخن پایانی درباره ویزای کار استرالیا

درباره کشور استرالیا و شرایط ویزای کار استرالیا

استرالیا با نام رسمی قلمرو همسود استرالیا است که در نیمکره جنوبی قرار دارد . از نظر مساحت دومین کشور پهناور جهان است که مرز خاکی مشترکی با هیچ کشوری ندارد. دور آن از شرق اقیانوس آرام ، از غرب  اقیانوس هند و از جنوب اقیانوس منجمد جنوبی است . بزرگترین شهر های استرالیا سیدنی و ملبورن است و کانبرا پایتخت این کشور است . زبان رسمی انگلیسی و واحد پول این کشور دلار استرالیا است. کشور استرالیا بدلیل سطح رفاه اجتماعی و رشد اقتصادی بالایی که دارد توجه مهاجران را به خود جلب کرده است.

پرچم استرالیا
شرایط عمومی استرالیا

نرخ بیکاری و بازار کار استرالیا

کسانی که خواهان کار در استرالیا هستند باید به نرخ بیکاری این کشور توجه کنند . نرخ بیکاری در هر کشور نشان دهنده میزان رشد اقتصادی آن کشور است. استرالیا بدلیل اینکه موقعیت های شغلی زیادی را ارائه می دهد و همچنین نیروی مجربی را استخدام می کند نرخ بیکاری پایینی دارد .

نرخ بیکاری استرالیا

مهارت شغلی برای اخذ ویزای کار استرالیا

روش های مختلفی برای ویزای کار استرالیا بر حسب موقعیت شما وجود دارد. داشتن مهارت و تجربه شغلی از مهمترین عوامل اخذ یکی از چندین نوع  ویزای کاری است. کشور استرالیا مجوز های کاری و ویزای هایی مبتنی بر اشتغال برای انواع مختلفی از کارگران ماهر ارائه می دهد . ویزای کار استرالیا در  Working and Skilled Visas نام دارد. متقاضیان بر حسب توانایی و مدارک تحصیلی و از همه مهمتر تجارب و مهارت شغلی می توانند برای ویزای کاری استرالیا اقدام کنند. در ادامه برخی از ویزای کاری و ویژگی های مربوطه را معرفی می کنیم :

امتیازاتی که برای اخذ ویزای کار بشمار می رود عواملی همچون : شرایط سنی ، مدارک تحصیلی ، سطح زبان انگلیسی، مهارت و تجربه های شغلی است. در صورتی که متقاضی بتوانند این امتیازات را بگیرد ، می تواند اقدام به اخذ ویزای کار استرالیا کند.  از بین ویزاهایی که در بالا نام برده شد ، ویزای کار 189 ، بدلیل اینکه  متقاضیان بدون هیچگونه محدودیتی در شهر یا ایالتی در استرالیا می توانند زندگی کنند و به بازار کار وارد شوند و همچنین با این ویزا می توانند اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند ، برای مهاجران حائز اهمیت است و طرفدار بسیاری دارد.

شرایط اخذ ویزا 491 استرالیا

ویزا 491 استرالیا نوعی از ویزا کاری استرالیا است که به نیروی ماهر اختصاص دارد و دارای قوانینی است . به  این صورت که تنها زمانی نیروی ماهر می تواند وارد خاک این کشور شود که،  از کارفرما یا شرکت استرالیایی پیشنهاد کار یا از دوستان خود که مقیم استرالیا هستند دعوتنامه کاری دریافت کند.  کشور استرالیا بر اساس این ویزا به نیروی ماهر اجازه 5 سال زندگی و کار در منطقه مشخصی در استرالیا را می دهد. مدت اعتبار این ویزا 5 سال است . دارندگان ویزا 491 استرالیا می توانند  تا 5 سال در استرالیا کار و تحصیل داشته باشند . همچنین می توانند  برای خانواده خود درخواست اقامت دائم کنند. متقاضیان بعد از 3 سال می توانند درخواست اقامت دائم را دهند . ویزا 491 از تاریخ 19 نوامبر 2019، جایگزین ویزا 489 شده است.

شرایط اخذ ویزای186 استرالیا

کسانی که خواهان  اخذ ویزای 186 استرالیا هستند باید از جانب کارفرمای استرالیایی حمایت شوند. نکته حائز اهمیت این می باشد که با اخذ این نوع از ویزا ، دولت استرالیا به شما اقامت دائم اعطا می کند. برای اخذ این ویزا شرایطی مورد نیاز است که عبارتند از :

 • کار شما در لیست مشاغل مورد نیاز ویزای 186 باشد.
 • داشتن مدرک آیلتس با نمره 6.
 • داشتن حداقل 45 سال برای اخذ اقامت دائم .
 • داشتن حداکثر 50 سال برای اخذ اقامت موقت .
 • اگر حقوق دریافتی متقاضی ماهانه 180,000 دلار باشد نیازی به ارائه مدرک زبان نیست .

شرایط اخذ ویزای همراه استرالیا

در رابطه با اخذ ویزای همراه در انگلستان می توانیم این نکته را بیان کنیم متقاضیانی که در همان ابتدا که اقدام به اخذ ویزای کار کردند ، می توانند برای همراه خود نیز درخواست ویزا دهند. در این راستا  اگر متقاضیان برای اقامت بلند مدت و PR  استرالیا اقدام کنند، می توانند درخواست خود را به طور همزمان با همراه خود ارائه دهند که این یکی از مزایای ویزای کار استرالیا است . شایان ذگر است که بهره بردن از این امتیاز به انتخاب نوع ویزای کاری نیز بستگی دارد در ادامه به بررسی برخی از ویزاهای Family and Partner Visas می پردازیم :

مدارک مورد نیاز ویزای کار استرالیا

بعد از گذراندن پروسه یافتن شغل و کارفرمای استرالیایی ، متقاضیان می توانند برای اخذ ویزای کار استرالیا اقدام کنند . البته مدارک مورد نیاز برای هر نوع ویزا متفاوت است . برخی از مدارک  مهمی که برای اخذ ویزا مورد نیاز است ؛ به شرح زیر است :

 • پاسپورت معتبر
 • 2 قطعه عکس متقاضی و اعضای خانواده
 • ارائه دریافت پیشنهاد کاری
 • در صورت وجود
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی
 • ارائه اصل و ترجمه مدارک تحصیلی
 • ارائه و ترجمه سند ازدواج
 • ارائه گواهی عدم سوپیشینه
 • داشتن حمایت از یک کارفرمای استرالیایی برای برخی از ویزاها مورد نیاز است

میزان حقوق و درآمد مشاغل در استرالیا

متقاضیان کار در استرالیا در کنار  اهمیت داشتن و متناسب بودن شغل با ماشغل مورد نیاز در این کشور ، به میزان حقوق نیز توجه می کنند. در این راستا ، به دنبال شغلی هستند که علاوه بر متناسب بودن با تجارب و مدارک تحصیلیشان نیز ئارای حقوق بالاتری نیز باشد. میزان حقوق سالانه در استرالیا همراه با اضاف کاری و پاداش حدود 85.436 دلار می باشد . در جدول زیر برخی مشاغل با میزان حقوق ارائه شده است :

در جدول زیر می توانید میانگین درامد در برخی از مناطق استرالیا را مشاهده بفرمایید :

مشاغل مورد نیاز در استرالیا 2021

مهاجران کاری که خواهان کار در کشور استرالیا هستند برای اخذ ویزای کار می بایست از مشاغل مورد نیاز در این کشور آگاه باشند. کشور استرالیا سالانه ، مشاغل مورد نیاز خود در صنایع  این کشور در سایت مربوطه  منتشر می کند.  مهاجران می توانند با مراجعه به این سایت ها ، مشاغل متناسب با مدارک و تجارب تحصیلی و شغلی خود را بیابند. در جدول زیر برخی از مشاغل مورد نیاز در کشور استرالیا ارائه شده است:

نحوه کاریابی در استرالیا

کسانی که خواهان کار در استرالیا هستند ، با توجه به اینکه این کشور ویزای جستجوی کار ندارد ، می توانند برای یافتن شغل متناسب با مدارک تحصیلی خود به موسسات و سایت های کاریابی مراجعه کنند . متقاضیان می توانند با ارائه رزومه قوی خود در این موسسات و سایت ها شانس خود را برای یافتن شغل افزایش دهند. شایان ذکر است که برخی از کارفرمایان در این کشور مصاحبه حضوری را به مصاحبه آنلاین ترجیح می دهند.

مؤسسات کاریابی در استرالیا

همان طور که پیش تر بدان اشاره شد؛ متقاضیان می توانند برای یافتن شغل متناسب خود به موسسات و سایت های کاریابی اقدام کنند. در جدول زیر برخی از سایت های کاریابی معتبر در استرالیا ارائه شده است :

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در استرالیا

هدف مهاجران کاری علاوه بر ورود به بازار کار کشور استرالیا ، اخذ اقامت و تابعیت این کشور نیز می باشد. مهاجرانی که موفق به دریافت پیشنهاد شغلی شده اند و از طرف کارفرما حمایت مالی می شوند، می توانند با اخذ ویزاهای بلند مدت ، اقامت دائم این کشور را اخذ کنند. بدین معنی که با حضور و زندگی در این کشور به مدت 4 سال می توانند ، به اقامت دائم این کشور دست یابند. برای دست یابی به اقامت دائم می بایست ، تسلط کافی به اطلاعات در مورد کشور استرالیا داشته باشند. همچنین ثابت کنند که می خواهند در این کشور زندگی کنند. طی این پروسه ، تقاضای مهاجران مبنی بر اخذ اقامت دائم ، به اداره مهاجرت ارسال و مورد ارزیابی قرار می گیرد . شایان ذکر است ؛ متقاضیان می بایست در آزمون موفق شوند . این آزمون شامل مواردی همچون :
سطح زبان انگلیسی و اطلاعات در مورد استرالیا می باشد. رده سنی شرکت در این آزمون بین 18 تا 59 می باشد.

سوالات متداول درزمینه ویزای کار استرالیا

✅مزایای ویزای کار 198 چیست؟

ویزای کار 189 ، بدلیل اینکه  متقاضیان بدون هیچگونه محدودیتی در شهر یا ایالتی در استرالیا می توانند زندگی کنند و به بازار کار وارد شوند و همچنین با این ویزا می توانند اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند.

✅ مدت اعتبار 491 چند سال است ؟

 5 سال .

✅ برای اخذ ویزای کار و مهارت استرالیا باید مدرک دانشگاهی داشت؟

در صورتی که مدرک تحصیلی نداشته باشید نمی توانید در سیستم امتیاز بندی امتیاز کافی کسب کنید.

✅ آیا بدون داشتن پیشنهاد کار می توان ویزای مهارت استرالیا را کسب کرد؟

در ساب کلاس 189 برای اخذ اقامت دائم استرالیا نیازی به داشتن پیشنهاد کار نیست.

سخن پایانی درباره ویزای کار استرالیا

ویزای کار استرالیا، انواع ویزاهای کاری استرالیا، مشاغل مورد نیاز و امتیاز بندی ویزای کار استرالیا در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفت. کشور استرالیا به دلیل بالا بودن سطح کیفیت بالای زندگی ، توجه بسیاری از مهاجران را به خود جلب کرده است. شایان ذکر است ؛ برای اخذ ویزای کار استرالیا بررسی شرایط مهاجران همچون : سن ، تحصیلات، سوابق کاری متقاضیان و میزان دانش و مدرک زبان انگلیسی مورد بررسی قرار می گیرد. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در زمینه ویزای کار استرالیا در قسمت انتهای مقاله ، قسمت دیدگاه ثبت نمایند تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

4 پاسخ
 1. رضا
  رضا گفته:

  سلام وقت بخیر. من دارای مدر ک تحصیلی مهندسی تاسیسات هستم .مرتبط با رشته ام هم در حال حاضر مشغول بکار هستم . می خواستم بدونم چگونه می تونم ویزا کاری استرالیا رو بگیرم ؟ چه امتیازاتی داره؟ ممنون

  پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. امتیازاتی که برای اخذ ویزا کار بشمار می رود عواملی همچون : شرایط سنی ، مدارک تحصیلی ، سطح زبان انگلیسی، مهارت و تجربه های شغلی است.

   پاسخ
 2. شیرین
  شیرین گفته:

  سلام و درود. من ۳۷ سالمه و دارای ارشد حسابداری و مدرس دانشگاه هستم . زبان انگلیسی تسلط دارم . رشته من در این کشور مورد نیاز هست ؟ به چع کشورهایی میتونم مهاجزت کاری و تحصیلی دلشته باشم .ممنون میشم راهنماییم کنین .

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *