ویزای کار اسلوونی

ویزای کار اسلوونی

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و انواع ویزاهای کاری

ویزای کار اسلوونی ، مهاجرت به اسلوونی از طریق کار ، شرایط و قوانین ویزای کار اسلوونی ، میزان حقوق در کشور اسلوونی ، کسب تابعیت و شهروندی اسلوونی در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار می گیرد. آیا امکان دریافت پاسپورت اسلوونی از طریق کار در اسلوونی وجود دارد؟ مدارک مورد نیاز ویزای کار اسلوونی و دریافت ویزای اسلوونی کدام است؟ شرایط مورد نیاز برای موفقیت در کاریابی در اسلوونی کدام است؟ راه های کاریابی در اسلوونی به چه صورت است؟ در این مقاله به پرسش های شما در باره کار در اسلوونی پاسخ داده خواهد شد. همچنین این امکان برای شما عزیزان فراهم شده است تا از طریق تماس تلفنی از مشاوران و کارشناسان ما در موسسه  حقوقی ملک پور MIE  اتریش مشاوره رایگان دریافت نمایید.

ویزای کار اسلوونی

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی ویزای کار اسلوونی
 • مدارک مورد نیاز ویزای کار اسلوونی
 • نرخ بیکاری در اسلوونی
 • مشاغل مورد نیاز در اسلوونی 2020
 • میزان حقوق در اسلوونی
 • نحوه کاریابی در اسلوونی
 • مؤسسات کاریابی در اسلوونی
 • بررسی ویزای همراه در اسلوونی
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در اسلوونی
 • سوالات متداول در زمینه ویزای کار اسلوونی
 • سخن پایانی

درباره کشور اسلوونی

اسلوونی کشوری است به نام جمهوری اسلوونی که در جنوب اروپای مرکزی واقع شده است. این کشور از شمال در همسایگی اتریش، از قسمت جنوب و جنوب شرقی در مجاورت کرواسی، از شرق در جوار مجارستان و از غرب در همسایگی اروپا است. اسلوونی از تنوع آب و هوایی گوناگونی برخوردار است و دلیل آن ناهموار بودن سرزمین این کشور است. آب و هوایی سرد و کوهستانی بخش های شمالی این کشور را در برگفته است. مناطق غربی و جنوبی آن آب و هوایی معتدل دارند. یکی از مزایای این کشور عضو بودن در کشورهای حوزه  شینگن است. از جمله فاکتورهای مهم در مهاجرت کاری به اسلوونی و کار در اسلوونی شرایط بیکاری در کشور، میزان حقوق، مشاغل مورد نیاز، شرایط اخذ اقامت و تابعیت آن کشور پس از کار کردن در آن کشور است که در ادامه این مقاله بیان شده است. به علاوه شرایط اقتصادی کشور مقصد، بسیار مهم است. یکی از معیارهای اساسی در تعیین شرایط اقتصادی یک کشور نرخ تولید ناخالص داخلی آن کشور است. در این مقاله شرایط و قوانین ویزای کار اسلوونی شرح داده شده است.

مدارک مورد نیاز ویزای کار اسلوونی

کسانی که خواهان کار اسلوانی هستند بعد از گذراندن پروسه کاریابی ، می توانند اقدام به اخذ ویزای کار کنند. بدین منظور ارائه مدارکی الزامی است . در ادامه به برخی از این مدارک می پردازیم :

 • گواهی عدم سو پیشینه

 • ترجمه رسمی مدارک تحصیلی

 • ارائه نامه سابقه کاری

 • رزرو هتل و بلیط هواپیما

 • پروانه ی کسب و یا ثبت شرکت یا کارت بازرگانی

 • مدارک مربوط به وضعیت مدنی فرد شامل گواهی ازدواج و یا طلاق

 • پاسپورت و دیگر مدارک شناسایی شامل شناسنامه و کارت ملی

 • نامه پیشنهاد کاری یا قرارداد کاری

 • فرم درخواست ویزای کاری اسلوونی

 • دو قطعه عکس با پشت زمینه سفید

 • نامه تمکن مالی

نرخ بیکاری در اسلوونی

از جمله عوامل اساسی و ضروری که فرد حتما باید در انتخاب کشور مورد مهاجرت خود از طریق اخذ ویزای کاری در نظر بگیرد نرخ بیکاری آن کشور است. نرخ بیکاری کشور اسلوونی در زیر نشان داده شده است. همانطور که از نمودار پیداست نرخ بیکاری این کشور در چند سال اخیر رو به کاهش بوده و شرایط کار  رو به بهبود بوده است. اما نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که با این حال باز هم کشور اسلوونی نسبت به کشورهای دیگر اروپایی از نرخ بیکاری بالایی برخوردار است.

 • نرخ بیکاری

مشاغل مورد نیاز در اسلوونی 2021

طبیعتا فرد به جهت موفقیت در کاریابی در اسلوونی باید به این امر توجه نماید که آیا شغل فعلی او و حرفه  او جز مشاغل مورد نیاز در کشور مورد مهاجرتش هست یا خیر. از این رو به جهت مهاجرت کاری به اسلوونی فرد در ابتدا باید اطلاعات کافی از مشاغل مورد نیاز این کشور داشته باشد و سپس اقدام به جستجوی کار در اسلوونی از طریق مؤسسات کاریابی و سپس اخذ ویزای کاری اسلوونی نماید. در جدول زیر برخی مشاغل مورد نیاز در کشور اسلوونی بیان شده است.

میزان حقوق در اسلوونی

کسانی که خواهان کار در کشور اسلوونی هستند می بایست؛ علاوه بر یافتن شغل متناسب با مدارک تحصیلی خود ، به میزان حقوق نیز توجه کنند. چرا که در برخی از کشورها میزان حقوق یکی از شرایط اصلی اعطای اقامت و صدور ویزای کار می باشد. در جدول زیر برخی از مشاغل با حقوق مرتبط ارائه شده است :

نحوه کاریابی در اسلوونی

مهاجران کاری برای یافتن شغل می توانند به دو روش اقدام کنند. در ادامه به بررسی هریک از ایطن روش ها می پردازیم :

 • سایت های کاریابی

  در این روش متقاضیان با ارائه رزومه ی خود به مؤسسات کاریابی شانس کاریابی خود را افزایش می دهند، چرا که احتمال اینکه رزومه و سوابق کاری و مهارتی آن ها توسط کارفرمایان بررسی گردد افزایش می باید. یکی از مؤسسات کاریابی معروف در اسلوونی رزوماک است. از طریق موسسات کاریابی امکان دسترسی به مشاغل و فرصت های شغلی در  حوزه شنگن برای مهاجران نیز وجود دارد .

 • کاریابی از طریق دانشگاه

  افرادی که از طریق تحصیل به کشور اسلوونی مهاجرت کرده اند، به منظور اخذ اقامت و تابعیت بعد از اتمام تحصیلشان جویای کار در اسلوونی هستند. مزیتی که دانشگاه های اسلوونی دارد این است که ؛ به دانشجویان فرصت های شغلی متناسب با مدارک تحصیلیشان ارائه می دهد. بدین معنی که ؛ دانشگاه ها همانند موسسات کاریابی عمل می کنند.

مؤسسات کاریابی در اسلوونی

همان طور که پیش تر بدان اشاره شد ؛ یافتن شغل از طریق موسسات کاریابی شانس بالایی برای مهاجران کاری به دنبال دارد.

بررسی ویزای همراه در اسلوونی

امکان اخذ ویزای همراه برای متقاضیان مهاجرت کاری به اسلوونی علی الخصوص افراد متاهل اهمیت بسزایی دارد. کشور اسلوونی همانند بقیه کشورها به مهاجرانی که خواهان اخذ ویزای همراه هستند این امکان را می دهد که خانواده خود را به عنوان همراه به این کشور آورند.

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در اسلوونی

هدف تمام مهاجران به کشورهای خارجی، اخذ اقامت و تابعیت می باشد. کشور اسلوونی این امکان را فراهم نموده است تا فرد پس از 5 سال کار در اسلوونی موفق به دریافت اقامت دائم گردد. همچنین پس از آن می تواند برای پاسپورت اقدام نماید. لازم به ذکر است فردی که موفق به دریافت اقامت دائم گردد از تمامی امکاناتی که یک شهروند اسلوونی برخوردار است، برخوردار می گردد.

سوالات متداول در زمینه ویزای کار اسلوونی

شرکت هایی که اقدام به جذب نیروی خارجی می کنند چه شرایطی باید داشته باشند؟

 • شرکت مربوطه در 6 ماه گذشته به مبلغ 50 هزار یورو سرمایه گذاری کرده باشد.
 • شرکت مربوطه در 6 ماه گذشته حداقل 6 نیروی خارجی را استخدام کرده باشد.
 • شرکت مربوطه در 6 ماه اخیر گردش ماهیانه 10 هزار یورو را داشته باشد.

در صورتی که متقاضی شرایط کار در اسلوونی را داشته باشد، صدور ویزا چقدر زمان میرد؟

مدت زمان لازم برای اخذ ویزای کاری اسلوونی 60 روز است.

اخذ اقامت دائم از طریق کار در اسلوونی تحت چه شرایطی امکان پذیر است؟

فرد پس از 5 سال کار در اسلوونی موفق به دریافت اقامت دائم گردد.

مقالات مرتبط

یادداشت

ویزای کار اسلوونی ، شرایط و قوانین ویزای کار اسلوونی، میزان حقوق در کشور اسلوونی در این مقاله مورد تحلیل علمی قرار گرفت. کشور اسلوونی به دلیل داشتن نرخ بیکاری بالا و رشد اقتصادی پایینی که دارد ، مورد توجه مهاجران کاری قرار نمی گیرد. چرا که آمار بیکاری بالاتر و شرایط اقتصادی پایین تر نسبت به دیگر کشورهای اروپایی باعث شده تا کشورهای دیگری چون آلمان، اتریش، استرالیا، نیوزلند و کانادا بیشتر به عنوان مقصد مهاجرت کاری قرار بگیرند. علاوه بر شرایط بهتر این کشورها از لحاظ اقتصادی و پایین بودن نرخ بیکاری، این امکان وجود دارد که فرد بدون داشتن نامه کاری اقدام به مهاجرت کاری به این کشورها کند. به علاوه در کشورهایی چون کانادا، نیوزلند و استرالیا امکان دریافت اقامت دائم برای فرد، همسر و فرزندانش از بدو ورود وجود دارد. در صورتی که ابهاماتی در مورد ویزای کار اسلوونی دارید این امکان را برای شما سروران فراهم نموده ایم تا کارشناسان متخصص ما در امر مهاجرت در موسسه حقوقی ملک پور تماس برقرار نموده و از امکان مشاوره تلفنی بهره جویی نمایید. به علاوه این امکان برای شما سروران ممکن شده است تا در بخش پایانی این مقاله پرسش های خود را ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *