ویزای کار امریکا

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و انواع ویزاهای کاری

ویزای کار امریکا، شرایط اخذ ویزای کار امریکا، مهاجرت به امریکا از طریق کار و قوانین کار در امریکا در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار می گیرد.قوانین مهاجرت کاری به امریکا چیست ؟ آیا با ویزای کار امریکا می توانم اقامت این کشور را بدست آورم ؟ در این مقاله سعی براین دانستیم که به سوالات اینچنینی پاسخ دهیم.کشور امریکا دارای اقصاد بالایی است و تسلط بر انحصارها در رشته های مختلف که بر مبنای منابع طبیعی فراوان ، زیر بنای توسعه یافته از ویژگی های بارز اقتصاد امریکا است. بر این اساس توجه مهاجران زیادی را بخود جلب کرده است . شما عزیزان می توانید بعد از مطالعه مقاله چنانچه سوالی داشتید ، با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا مشاوران ما ، شما را به صورت رایگان راهنمایی کنند.

ویزای کار آمریکا

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور آمریکا و شرایط ویزای کار امریکا
 • نرخ بیکاری و بازار کار امریکا
 • انواع ویزای کار امریکا
 • شرایط اخذ ویزای همراه آمریکا
 • مدارک مورد نیاز ویزای کار امریکا
 • میزان حقوق و درآمد مشاغل در آمریکا
 • نحوه کاریابی در آمریکا
 • موسسات کاریابی در آمریکا
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در آمریکا
 • سوالات متداول در زمینه ویزای کار امریکا
 • سخن پایانی درباره ویزای کار آمریکا

درباره کشور آمریکا و شرایط ویزای کار امریکا

ایالت متحده امریکا ، به انگلیسی ( The united state of America)  و به اختصار (USA) که بصورت خلاصه امریکا خوانده می شود،  یک جمهوری فدرال که متشکل از 50 ایالت و مجموعه ایی از جزایر پراکنده است. امریکا چهارمین کشور دنیا از لحاظ وسعت و سومین کشور جهان از لحاظ جمعیت است. واشینگتن دی. سی. پایتخت این کشور است. زبان رسمی این کشور انگلیسی و واحد پول دلار امریکا می باشد. امریکا بعد از آلمان و چین بزرگترین صادر کننده جهان است. بزرگترین محصولات تولیدی امریکا ، مواد شیمیایی، تولیدات نفتی ، فولاد، خودرو و.. می باشد . کشور امریکا بدلیل کیفیت بالای آموزشی و زندگی و همچنین رشد اقتصاد عالی که دارد مهاجران زیادی درصدد اخذ ویزای کار امریکا هستند.

پرچم آمریکا
شرایط عمومی آمریکا

نرخ بیکاری و بازار کار امریکا

کسانی که قصد مهاجرت به امریکا از طریق کار را دارند باید یکسری عوامل اقتصادی را در نظر بگیرند. یکی از مهمترین عوامل اقتصادی ، از لحاظ کار ، نرخ بیکاری است. نرخ بیکاری در هر کشور نشان دهنده میزان رشد اقتصادی است. کشور امریکا با وجود نیرو های مجرب کاری و همچنین رشد اقتصادی بالا ، نرخ بیکاری پایینی دارد. نرخ بیکاری کشور امریکا بشرح زیر است :

 • نرخ بیکاری

انواع ویزای کار امریکا

کسانی که قصد مهاجرت به امریکا از طریق کار را دارند باید از طریق ویزای کاری اقدام کنند. با توجه به این نکته که امریکا کشوری با رشد اقتصادی بالایی است ، سالانه مهاجران زیادی را پذیرا می باشد. ویزای کار امریکا دارای انواع مختلفی است که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم :

 • ویزای تخصص حرفه ای HB1

  این نوع ویزا مربوط به وزارت دفاع است که برای پروژه های دولتی و تولیدی مشترک بکار می گیرد.اگر قصد ورود به خاک امریکا با این نوع ویزا دارید داشتن مدرک تحصیلی مرتبط الزامی است.

 • ویزای H1B1 موافقت نامه تجاری

  شرایط اخذ این نوع ویزا ف داشتن حداقل مدرک کارشناسی و 4 سال سابقه کاری مرتبط با مدرک تحصیلی است. این ویزا برای شهروندان کشور های شیلی و سنگاپور ارائه می شود.

   

 • ویزای کارگر موقت H-2A (کشاورزی)

  از خصوصیات این نوع ویزا ، فصلی بودن ، دائمی نبودن ، برای کشورهای خاص ، نیاز داشتن بازار کار امریکا و مختص کشاورزی  است.

 • ویزای کارگر موقت H-2B

  این ویزا تنها به صنعت کشاورزی اختصاص ندارد، برای کشورهای معدودی است.

 • ویزای H-3

  این ویزا برای کاراموزانی است که درخواست گذراندن دوره کارورزی متناسب با رشته تحصیلیشان است . البته باید علت درخواست خود را مبنی بر اینکه در کشور خودشان ارائه نمی شود را به دولت امریکا ثابت کنند. لازم بذکر است که این نوع ویزا شامل رشته پزشکی نمی شود.

 • ویزای L( انتقال نیروی کاری بین شعب شرکت)

  از شرایط اصلی این نوع ویزا این است که : متقاضی باید طی 3 سال گذشته ، حداقل 1 ماه را بطور کامل در یکی از شعب شرکت امریکا گذرانده باشد.

 • ویزای O فردی با توانایی خاص

  همانطور که از نام این ویزا مشخص است برای افرادیکه دارای  هوش بالا و استعداد خاص ، کسانی که در زمینه علمی ، فرهنگی ، دستاوردهای  تخصصی فوق العاده ، ورزشی مهارت و تخصص دارند ، ارائه می شود.

 • ویزای P1 با عضویت در تیم ورزشی

  این نوع ویزا برای ورزشکارانی که : به مناسبت های ورزشی یا درخواست برای ملحق شدن به تیم ورزشی در امریکا را دارند، صادر می شود.

 • ویزای P2 هنرمندان

  این نوع ویزا برای افرادی که در 2 سازمان بین امریکا و کشور خارجی فعالیت می کنند، برای پشتیبانی از فعالیت و رفت و آمد آنها صادر می شود.

 • ویزای P 3 هنرمندان (سرگرمی )

  افرادی که به منظور کار تئاتر ، سینمایی و درخواست مربیگری ورزشی در امریکا را دارند ، صادر می شود.

 • ویزای Q 1 شرکت در برنامه های بین المللی و فرهنگی

  افرادی که قصد اشتراک گذاشتن فرهنگ کشور خود ، در کشور امریکا را دارند ، از این ویزا استفاده می کنند.

شرایط اخذ ویزای همراه آمریکا

ذهن افرادی که خواهان کار در امریکا هستند را به خود مشغول کرده ؛ مبحث ویزای همراه اس. بدین معنی که آیا بعد از ورود به بازار کار این کشور می توانم ویزای همراه برای خانواده ام بگیرم یا خیر ؟ در جواب می توان گفت بله .برای اخذ این ویزا شما می بایست کارت اقامت کشور امریکا را دریافت کرده باشید و بعد 2 ماه می توانید برای این ویزا اقدام کنید .  شایان ذکر است که ؛ طبق قوانین مهاجرتی کشور آمریکا تنها همسر و فرزند زیر 18 سال شما به عنوان همراه شما محسوب می شوند .حق کار کردن همراه ، تحصیل رایگان و بهره بردن از تمام حقوق شهروندی در این کشور از مزایایی ویزای همراه می باشد.   در این راستا مدارکی برای اخذ این ویزا مورد نیاز است که عبارتند از :

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • سند ازدواج زوجین
 • مدارک تولد فرزندان
 • ارائه مدارک تحصیلی
 • ارائه مدارک تجارب کاری
 • ارائه مدارک زبان مرتبط
 • اثبات توانایی و حمایت مالی همراهان

مدارک مورد نیاز ویزای کار امریکا

متقاضیان بعد از گذراندن پروسه یافتن شغل و کارفرمای امریکایی ، می توانند اقدام به اخذ ویزای کار کنند . ارائه مدارک کامل و منظم در این باب ، تاثیر بسزایی در رد یا قبولی درخواست شما دارد . متقاضیان می توانند در این زمینه از وکلای بین المللی موسسه حقوقی ملک پور راهنمایی و مشاوره دریافت نمایند. در این راستا مدارکی مورد نیاز است که عبارتند از :

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • اثبات واجد شرایط بودن مدارک تحصیلی
 • ارائه مدرک زبان مرتبط با نوع ویزای کاری
 • تکمیل فرم درخواست ویزای کاری
 • ارائه دعوت نامه از کارفرمای آمریکایی
 • ارائه رزومه cv کاری و تحصیلی
 • ارائه مدارک هویتی معتبر

میزان حقوق و درآمد مشاغل در آمریکا

افرادی که خواهان کار در کشوری هستند ؛ در کنار یافتن شغلی متناسب با تجارب و مدرک تحصیلیشان ، به میزان حقوق نیز توجه می کنند.  میزان حقوق از جهاتی همچون : تامین زندگی و هزینه های همراه حائز اهمیت است . بدین معنی که اگر فردی میزان حقوقش کمتر از حد تصویب شده از طرف دولت باشد ، درخواست وی برای اخذ ویزا پذیرفته نمی شود. در سال 2017 ، میزان حقوق هفتگی و ماهانه به ترتیب 875 ، 3332 دلار بوده است . البته با توجه به نژاد پرستی در این کشور ، میزان حقوق برای سیاه پوستان و سفید پوستان متفاوت است . بدین معنی که افراد سیاه پوست درامدشان از سفید پوستان بیشتر است طوری که به طور متوسط درامد افراد سفید پوست در ماه به 5360 دلار نیز می رسد. در جدول زیر برخی از میزان حقوق بر اساس مدرک تحصیلی ارائه داده ایم :

مشاغل مورد نیاز آمریکا 2021

کسانی که خواهان کار در کشور امریکا هستند باید برای پیدا کردن شغلی متناسب با حرفه و مدرک تحصیلیشان ، مشاغل مورد نیاز در این کشور را مورد بررسی قرار دهند . با بررسی مشاغل مورد نیاز شما راحت تر می توانید شغل مورد نظر خود را پیدا کنید. لیستی از مشاغل مورد نیاز در این کشور به شرح زیر است :

نحوه کاریابی در آمریکا

همان طور که پیش تر بدان اشاره شد ؛ کشور امریکا دارای ویزاهای کاری متفاوتی است . در برخی از این ویزا ها به مهاجر ، اجازه ورود به خاک این کشور داده می شود تا بر اساس ویزای جستجوی کار در مدت مقرر ، شغل متناسب با مدارک تحصیلی خود را بیابد. روش دیگری که برای یافتن شغل وجود دارد ، مراجعه به موسسات و سایت های کاریابی است که متقاضیان با ارائه روزمه قوی  شانس خود را برای یافتن شغل بالا می برند.  این موسسات در قبال خدماتی که در اختیار مهاجران کاری قرار می دهند، هزینه هایی را دریافت می کنند. دریافت این هزینه به دو صورت : نقدی یا کسر  از اولین حقوق  انجام می شود.

موسسات کاریابی در آمریکا

مهاجران می توانند برای یافتن شغل متناسب ، به موسسات کاریابی معتبر مراجعه کنند. در این راستا ، ارسال روزمه قوی  در این موسسات ، متقاضیان شانس خود را برای یافتن شغل بالا می برند. بعد از طی این پروسه و دریافت پیشنهاد شغلی ، متقاضیان می توانند نسبت به اخذ ویزای کار امریکا اقدام کنند.  در ادامه به بررسی برخی از موسسات معتبر کاریابی در امریکا می پردازیم :

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در آمریکا

هدف مهاجرانی که وارد کشورها می شوند اخذ اقامت و تابعیت کشور مقصد است . کشور امریکا مانند بقیه کشورها ، طبق شرایط و قوانین ، به مهاجران تابعیت اعطا می کند. در این راستا ، مهاجرانی که خواهان اخذ اقامت دائم هستند ، می توانند بعد از  3 سال زندگی  و پرداخت مالیات این کشور ، نسبت به اخذ ویزای کار این کشور اقدام کنند. برای اخذ تابعیت موفقیت در آزمون هایی همچون : میزان تسلط به زبان این کشور ، فرهنگ و تاریخ آمریکا الزامی است. شایان ذکر است ؛ ویزای کاری امریکا در حال حاضر به ایرانیان ارائه نمی شود . این مقاله صرفا بنا به درخواست های مکرر شما عزیزان نگارش شده است .

سوالات متداول در زمینه ویزای کار امریکا

✅ ویزای تخصص حرفه ای HB1 چه نوع ویزایی است ؟

این نوع ویزا مربوط به وزارت دفاع است که برای پروژه های دولتی و تولیدی مشترک بکار می گیرد.اگر قصد ورود به خاک امریکا با این نوع ویزا دارید داشتن مدرک تحصیلی مرتبط الزامی است.

✅ویزای کارگر موقت H-2A (کشاورزی) چیست؟

از خصوصیات این نوع ویزا ، فصلی بودن ، دائمی نبودن ، برای کشورهای خاص ، نیاز داشتن بازار کار امریکا و مختص کشاورزی  است.

مقالات مرتبط

سخن پایانی درباره ویزای کار آمریکا

ویزای کار آمریکا، شرایط دریافت ویزای کار آمریکا، میزان حقوق در آمریکا، مشاغل مورد نیاز امریکا در سال 2021 و قوانین کار در امریکا در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفت. با توجه به اینکه ، سطح زندگی و فرصت های شغلی در کشور کشور امریکا بالا است . سالانه مهاجران زیادی به این کشور مهاجرت می کنند. این کشور برای ورود مهاجران کاری ، ویزاهای متفاوتی را اراده می دهد که برخی از این ویزاها امکان اخذ ویزای جستجوی کار در این کشور را دارا است . شما عزیزان می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

2 پاسخ
 1. رضا
  رضا گفته:

  سلام وقت بخیر . من و چند تن از همکارام قصد داریم که نمایشگاهی تحت عنوان فرهنگ و آیین استان آذربایجان در امریکا برگزار کنیم . از طریق چه نوع ویزایی باید اقدام کنیم؟ ممنون.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *