ویزای کار انگلستان

ویزای کار انگلستان، مهاجرت به انگلستان  از طریق کار، قوانین کار در انگلستان، میزان حقوق در انگلستان و مدارک لازم برای ویزای کار انگلستان در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار می گیرد. از سال 1945 ، مهاجرت به انگلستان بر اساس قانون تابعیت انگلیس ، به ویژه از جموری ایرلند و از امپراطوری سابق انگلیس به ویژه هند، پاکستان ، کارائیب قابل توجه بوده است. با توجه به اینکه کشور انگلستان دارای شریط خوب اقتصادی است و نرخ بیکاری در این کشور پایین است ، از این رو اکثر کسانی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند ، بدلیل کم هزینه بودن ، مهاجرت کاری را انتخاب می کنند . سوالاتی که برای آنها بوجود می آید از جمله : لیست مشاغل مورد نیاز انگلستان چیست ؟ میزان حقوق در انگلستان چقدر است؟ در این مقاله ، به این سوالات پاسخ داده ایم و انواع ویزای کار انگلستان را تشریح کردیم. شما عزیزان می توانید بعد از مطالعه این مقاله و در صورت داشتن سوالی با مشاوران ما در سایت موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا مشاوران مجرب ما، شما را بطور رایگان راهنمایی کنند.

ویزای کار انگلستان

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور انگلستان و شرایط ویزای کار انگلستان
 • انواع ویزای کار انگلستان
 • مدارک لازم برای ویزای کار انگلستان
 • هزینه اخذ ویزای کار انگلستان
 • شرایط اخذ ویزای همراه انگلستان
 • موسسات کاریابی در انگلستان
 • نرخ بیکاری در انگلستان

 • میزان حقوق و درآمد مشاغل در انگلستان

 • سوالات متداول در زمینه ویزای کار انگلستان
 • سخن پایانی درباره ویزای کار انگلستان

درباره کشور انگلستان و شرایط ویزای کار انگلستان

انگلستان نام یکی از چهار کشور تشکیل دهنده پادشاهی متحد بریتانیای کبیر است . واحد پولی این کشور به پوند است . زبان رسمی این کشور انگلیسی است. مرزهای زمینی خود را با ولز در سمت غرب و اسکاتلند در سمت شمال مشترک است. انگلستان بزرگترین کشور جزایر بریتانیا است. منطقه ایی که اکنون انگلستان نامیده می شود برای اولین بار در دوره پالئولیتیک که توسط انسان های مدرن سکونت داشته اند. انقلاب صنعتی انگلستان در قرن 18 آغاز شد و جامعه خود را به اولین کشور صنعتی جهان تبدیل کرد. پایتخت کشور انگستان شهر زیبای لندن است و نظام حکومتی انگلستان ، نظام مشروطه و پارلمانی است. ویزای کاری انگلستان TIER  هستند. برای دریافت ویزای کار انگلستان ، باید از کارفرما یا شرکتی معتبر در انگلستان ، پیشنهاد شغلی دریافت کنید.

پرچم آمریکا

انواع ویزای کار انگلستان

انگلستان به دلیل دارا بودن سطح بالای اقتصادی ،  نرخ بیکاری پایینی که دارد ، توجه بسیاری از مهاجران را به خود جلب کرده است.  یکی از روش هایی  که افراد برای کار در انگلستان می توانند انجام دهند ، بررسی لیست مشاغل مورد نیاز انگلستان و بر اساس آن اخذ ویزای کار انگلستان است . برای اینکه در انگستان وارد بازار کار شوید ، ابتدا باید پیشنهاد شغلی ( JOB OFFER) از کارفرمایی در انگلستان یا از شرکتی معتبر در این کشور دریافت  کنید و بعد اقدام به دریافت ویزای کاری کشور انگلستان کنید. نام ویزای کاری کشور انگلستان TIER  هستند که عبارتند از :

 • Trier 1 (Excepyional talent ) ویزای درجه یک ، استعداد استثنایی)

  این نوع ویزا برای افرادی است که به عنوان رهبر علوم ، علوم انسانی ، مهندسی ، پزشکی و هنر و دیجیتال شناخته می شوند. این نوع ویزا سالانه به میزان  1000 مورد صادر می شودو تا 5 سال اعتبار دارد و میتواند تا 5 سال دیگر تمدید شود.

 • Tier 2 General (Skilled Worker)(کارگر ماهر)

  برای کارگرانی که دارای مهارت بالای کاری  هستند ، برای مهاجرت به انگلیس ایجاد می شود. برای ایجاد یک برنامه تحت ویزا Tier 2  ، شما باید یک پیشنهاد کار اشتغال از یک کارفرما که حامی معتبر در انگلستان است و یک گواهی معتبر حمایت مالی داشته باشید. حداقل حقوق سالانه این رده  25,000 پوند می باشد و بمدت 6 سال اعتبار دارد.

 • Tier2 (intra – company transfer ) (ویزای درجه 2 انتقال داخل شرکت )

  این ویزا برای کسانی  است که  قصد انتقال از شرکت در کشور  خود به شرکتی در انگلستان را دارند . پروسه این ویزا بدین صورت است که کارفرمای خارج از کشور، درخواست انتقال آنها را به شرط حمایت مالی، به اداره انگلستان تحویل داده است . اعتبار این نوع ویزا بستگی به نوع ارائه شده می تواند بین 6 ماه تا 9 سال  باشد.

 • Tier 2( sportperson) ( ویزای درجه 2 برای افراد نخبه ورزشی)

  این نوع ویزا برای ورزشکارانی  صادر می شود که شرایط آنها مورد تایید هیئت مدیره ملی ورزش باشد. اعتبار این نوع ویزا 3 سال است و می تواند برای 3 سال دیگر نیز تمدید شود.

 • Tier 5(Temporery worker ) .(ویزای درجه 5 کارگر موقت)

  این نوع ویزا برای افرادی که مشغول بکار موقت هستند، صادر می شود. اعتبار این نوع ویزا ، بسته به عنوان داوطلب خیریه ، شخص ورزشی یا کار خلاق ، کارگر مذهبی ، در بورس دولتی یا به عنوان بخشی از توافق نامه بین الملل بین 1 تا 2 سال اعتبار دارد.

مدارک لازم برای ویزای کار انگلستان

محبوب  ترین ویزای کاری انگلستان ، ویزای Tier 2 عمومی می باشد. مدارک مورد نیاز  اخذ  ویزا عبارتند از :

 • پاسپورت معتبر
 • اثبات توانایی مالی
 • تسلط به زبان انگلیسی
 • فیش پرداخت حق بیمه سلامت

هزینه ویزای انگلستان

 پروسه اخذ ویزای Tier 2 عمومی شامل هزینه هایی همچون : هزینه ویزای کار انگلستان، هزینه های مرتبط به بخش دولتی و سفارت و هزینه های بیمه مسافرتیمی باشد . هزینه بیمه مسافرتی را به دو صورت می توانید تهیه کنید. زمانی که شما آنلاین درخواست داده اید باید فیش را از سایت  آپلود کنید و مورد دوم اگر شما حضوری درخواست داده اید می توانید از دفاتر بیمه مهاجرتی این مورد را تهیه نمائید. مقدار هزینه پرداختی متناسب با مدت اقامت و اعتبار ویزا است . به طور مثال : مدت اقامت شما 2 سال می باشد ؛ شما باید به مدت 2 سال هزینه بیمه پرداخت کنید . همچنین برای اعضای خانواده خود نیز باید پرداخت شود.

شرایط اخذ ویزای همراه انگلستان

مهاجرانی که برای ورود به بازار این کشور ویزای Tier 2 عمومی را دریافت کردند ، در صورتی که مایل باشند خانواده خود را بیاورند ؛ باید به دولت انگلستان توانایی خود را مبنی بر حمایت مالی از اعضای خانواده خود را ثابت نمایند. در رابطه با کار کردن همراه در این کشور تنها در صورتی می توانند کار کنند که مجوز کار را داشته باشند . اعضای خانواده شامل : همسر، فرزندان زیر 18 سال، فرزندان بالای 18 سال وابسته می باشد.

همچنین بقیه اعضای خانواده متقاضی می توانند ویزای کوتاه مدت 6 ماهه را اخذ کنند .

موسسات کاریابی در انگلستان

برای جستجوی کار در انگلستان می توانید از طریق موسسات و سایت های کاریابی در انگلستان اقدام کنید. برخی از موسسات مهم در لیست زیر معرفی شده اند:

 • Adecco
 • Adzuna
 • Careerbuilder
 • Everyjobsite
 • Fish4
 • Gumtree
 • Indeed

نرخ بیکاری و بازار کار انگلستان

از جمله فاکتور های اصلی که در امر مهاجرت کاری دارای اهمیت است، نرخ بیکاری در آن کشور است. براساس آخرین آمار ارائه شده نرخ بیکاری در انگلستان حدود 4 درصد اعلام شده است، که نشان دهنده بازار کار مناسب در این کشور می باشد. در نمودار زیر نرخ بیکاری این کشور ارائه شده است :

نرخ بیکاری انگلستان

میزان حقوق و درآمد مشاغل در انگلستان

کسانی که خواهان کار در کشور انگلستان هستند می بایست ؛ علاوه بر یافتن شغل متناسب خود، به میزان حقوق نیز توجه نمایند. چرا که میزان حقوق در صدور ویزای کار نقش اساسی دارد . در جدول زیر برخی از مشاغل با حقوق مربوطه ارائه شده است :

سوالات متداول در زمینه ویزای کارانگلستان

ویزای درجه یک ، استعداد استثنایی چه نوع ویزایی لست؟

این نوع ویزا برای افرادی است که به عنوان رهبر علوم ، علوم انسانی ، مهندسی ، پزشکی و هنر و دیجیتال شناخته می شوند.

Tier 2 General  چه نوع ویزایی است ؟

برای کارگرانی که دارای مهارت بالای کاری  هستند ، برای مهاجرت به انگلیس ایجاد می شود.

شرایط اخذ ویزای کاری انگلیس برای ایرانیان چیست؟

ایرانیان برای اخذ این ویزا باید ابتدا از کارفرمایی در کشور انگلستان پیشنهاد کار یا جاب آفر (Job Offer) دریافت کنند.

هزینه ویزای انگلیس چه میزان است؟

هزینه ویزای کار انگلستان که در سفارت این کشور اخذ می شود به عواملی همچون نوع ویزا و مدت زمان اعتبار آن بستگی دارد. به عنوان مثال ویزای Tier2 با اعتبار 3 ساله در حال حاضر 610 پوند هزینه دارد.

مقالات مرتبط

سخن پایانی درباره ویزای کار انگلستان

ویزای کار انگلستان، هزینه ویزای کار انگلستان، مراحل اخذ و مدارک لازم برای ویزای کار انگلستان در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. برای کسب اطلاع از راه های مهاجرت به انگلستان از طریق کار می توانید از وکلای حقوقی معتبر در زمینه ی مهاجرت، اخذ اطلاعات نمائید. همان طور که در این مقاله بدان اشاره کردیم ویزای کار انگلستان دارای انواع متفاوتی است ، که شخص بر اساس نوع حرفه و تجارب خود اقدام به اخذ این ویزاها می کند. شما عزیزان می توانید سوالات خود را ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز . ویزای کارگر ماهر برای کارگرانی که دارای مهارت بالای کاری هستند و قصد مهاجرت به انگلیس دارند، صادر می شود. برای ایجاد یک برنامه تحت ویزا Tier 2 ، شما باید یک پیشنهاد کار اشتغال از یک کارفرما که حامی معتبر در انگلستان است و یک گواهی معتبر حمایت مالی داشته باشید. حداقل حقوق سالانه این رده 25,000 پوند می باشد و بمدت 6 سال اعتبار دارد.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *