ویزای کار ایسلند

ویزای کار ایسلند

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و انواع ویزاهای کاری

ویزای کار ایسلند ، مهاجرت به ایسلند از طریق کار ،کار در ایسلند ، تجربه زندگی در ایسلند ، راحت ترین راه مهاجرت به ایسلند ، مشاغل مورد نیاز ایسلند ، شرایط ویزای کاری ایسلند ، بازار کار در ایسلند در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفته است. شرایط اخذ ویزای کار ایسلند چیست؟ آیا با اخذ ویزای کاری ایسلند می توانیم اقامت این کشور را بدست آوریم ؟  مشاغل مورد نیاز ایسلند 2021 چیست؟ ما در این مقاله سعی بر این داریم تا به سوالات اینچنینی پاسخ دهیم . به شما عزیزان  پیشنهاد می شود قبل از اقدام به مهاجرت کاری ، ابتدا مقاله پیش رو را مطالعه نمایید تا اطلاعات اولیه کار در ایسلند را دریافت نمایید سپس در صورت نیاز می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار دفتر   MIE  اتریش تماس حاصل فرمایید تا مشاوران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

ویزای کار ایسلند

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور ایسلند
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار ایسلند
 • نرخ بیکاری در ایسلند
 • لیست مشاغل مورد نیاز در ایسلند 2021
 • میزان حقوق در ایسلند
 • نحوه کاریابی در ایسلند
 • مؤسسات کاریابی در ایسلند
 • بررسی ویزای همراه در ایسلند
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در ایسلند
 • سوالات متداول در زمینه ویزای کار ایسلند
 • سخن پایانی

درباره کشور ایسلند

پس از پیوستن کشور ایسلند به اتحادیه اروپا در سال ۱۹۹۴، اقتصاد این کشور رشد چشمگیری را تجربه کرد و بدین ترتیب فرصت های شغلی بیشتری برای اتباع ایسلند و مهاجران کاری  فراهم آورد. با توجه به اینکه کشور ایسلند در سال 2008 بحران اقتصادی بزرگی را تجربه کرد و نرخ بیکاری در این کشور افزایش زیادی داشت، اما پس از گذر از این بازه زمانی پر التهاب  این کشور با شرایط خوبی در خصوص بازار کار و اقتصاد روبرو شد. شرایط بازار کار و اقتصاد کشور ایسلند بر پایه اقتصاد آزاد بنا نهاده شده است و بدین لحاظ امکان سرمایه گذاری شرکت های بزرگ بین المللی وجود دارد.

بخش بزرگی از اقتصاد کشور ایسلند بر پایه صنعت ماهیگیری می باشد که در حدود 40 درصد اقتصاد و بازار کار این کشور را به خود اختصاص داده است. با توجه به طبعیت بکر و دست نخورده این کشور و وجود منابع طبیعی فراوان صنعت گردشگری نیز در این کشور رونق بسیار خوبی دارد. حضور گردشگران که هرساله تعداد بسیار زیادی است، باعث رونق بازار کار مشاغل مربوط به این صنعت می شود که به اقتصاد ایسلند کمک های بسیاری می کند. این کشور رتبه چهارم جهانی را از نظر شاخص میزان رضایت از زندگی دارد. در ادامه این مقاله شرایط ویزای کار ایسلند و مشاغل مورد نیاز ایسلند به همراه مباحث دیگر بررسی شده است.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار ایسلند

در خصوص ویزای کار در ایسلند و همچنین پروسه اقدام جهت مهاجرت به ایسلند، افراد متقاضی زمانی که شرایط اولیه مهاجرت کاری به این کشور را داشتند می توانند با آماده کردن مدارک مورد نیاز اخذ ویزا به انجام هر چه بهتر این پروسه کمک بسیار خوبی نمایند. بر این اساس مدارکی که  متقاضیان باید فراهم کنند بشرح زیر است :

 • ارائه کپی اصلی از درخواست اجازه کار در ایسلند به همراه حداقل مدرک تحصیلی لیسانس

 • ارائه قرارداد اشتغال به کار متقاضی اصلی با یک کارفرما

 • کپی مدرک دیپلم ملی زبان انگلیسی یا ایسلندی متقاضیان

 • اگر متقاضیان دارای سابقه و تجارب شغلی طولانی هستند ؛ باید اطلاعات مربوط به تجارب شغلی خود را ارائه دهند.

 • نسخه اصلی امضا شده از درخواست برای اجازه کار موقت برای ورزشکار که هر دو کشور خارجی و نماینده باشگاه ورزشی .

 • قرارداد استخدام بین المللی و باشگاه ورزشی

 • شرایط کاری کارکنان خارجی باید مطابق با موافقت نامه های مربوط به دستمزد باشد.

نرخ بیکاری در ایسلند

یکی از موارد بسیار مهم در پروسه مهاجرت کاری به ایسلند همانند دیگر کشورها، اطلاع از نرخ بیکاری این کشور است. علم نسبت به مشاغل مورد نیاز و همچنین نرخ بیکاری می تواند به متقاضیان در ورود به بازار کار این کشور نقش تعیین کننده و موثری داشته باشد. بر اساس آخرین آمار اعلام شده، نرخ بیکاری ایسلند درماه جولای 2019 نسبت به سه ماه نخست این سال افزایش یافت و به 2.2 درصد رسیده است.

 • نرخ بیکاری

نرخ بیکاری اعلام شده در ایسلند که به صورت فصلی می باشد نشان دهنده نیاز بازار کار این کشور در یک سری مشاغل می باشد. براساس آمار اعلام شده در ماه مارس ۲۰۱۹ نرخ بیکاری از ۳/۳ درصد در ماه فوریه به ۲٫۹ درصد کاهش یافت و نهایتا در ماه جولای نرخ بیکاری به 2.2  درصد افزایش یافت.

لیست مشاغل مورد نیاز در ایسلند 2021

با توجه به رونق اقتصادی کشور ایسلند در سال های اخیر در زمینه های مختلف همچون ؛ صنعت گردشگری، صنعت شیلات و ماهیگیری، نیاز به نیروی کار در این حوزه های کاری در این کشور بیشتر لمس می شود و قطعا افرادی که مدارک تحصیلی و کاری مناسب در رشته های ذکر شده داشته باشند شرایط بهتری در ورود به بازار کار این کشور دارند. البته با توجه به وجود معادن معدنی و فسیلی مختلف در این کشور و همچنین استفاده این کشور از انرژی های طبیعی، فارغ التحصیلان  رشته های مهندسی معدن و عمران و برق و الکترونیک نیز در این کشور نیز شانس ورود به بازار کار را دارند.

میزان حقوق در ایسلند

یکی از نکات مهم دیگر برای مهاجران کاری اهمیت به میزان حقوق در مشاغل است . چرا که برخی از کشورها برای صدور ویزای کار ، میزان حقوق ر ا مد نظر قرار می دهند. میزان حقوق بر اساس شغل ، مدرک تحصیلی، سابقه شغلی افراد متفاوت است . حقوق متوسط ماهیانه در سال 2017 ، 652,000  کرونا بوده است که در سال 2018 کاهش داشته و به 486,8000 کرونا رسید .

نحوه کاریابی در ایسلند

برای اینکه مهاجران بتوانند ویزای کار را اخذ کنند باید مدارکی را به سفارت مربوطه ارائه دهد . شایان ذکر است که ارائه دقیق مدارک در صدور مجوز ویزای کار تاثیر گذار است . برای یافتن شغل افراد می توانند با مراجعه به سایت ها و موسسات کاریابی می توانند شغل مورد نظر خود را انتخاب کنند و به دنبال آن مدارک و روزمه خود را برای کارفرما ارسال کنند . اگر شخصی به هر دلیلی واردخاک این کشور شد برای اخذ ویزای کار باید از کشور مورد نظر خارج شود و درخواست ویزای کار دهد در این راستا افرادی که از طریق کار وارد کشور ایسلند شده اند ، می توانند اقامت این کشور را بدست آورند .

مؤسسات کاریابی در ایسلند

همان طور که گفته شد یکی از راه های پیدا کردن شغل متناسب با مدارک تحصیلی ، مراجعه به سایت ها و موسسات کاریابی است . افراد با مراجعه به این سایت ها و موسسات می توانند شغل مربوط به تجارب شخصیشان را پیدا کنند . در ادامه به بررسی چند موسسه کاریابی می پردازیم :

 • JobsAbroad.com سایت جستجوی کار
 • ec.europa.eu جستجوی شغلی در سطح اروپا
 • www.radning.is آژانس کاریابی معتبر در ایسلند
 • www.alfred.is

 • www.job.is
 • Iceland Job Market
 • www.internations.org کاریابی معتبر و محبوب در ایسلند

بررسی ویزای همراه در ایسلند

مسئله ایی که ذهن مهاجران را به خود جلب کرده است این است که؛ آیا می توانیم ویزای همراه را اخذ کنی سال اطلاق می شود. مهاجرین پس از دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرما یا شرکتی معتبر در ایسلند می توانند همزمان با اخذ ویزای کار، نسبت به اخذ ویزای همراه اقدام کنند.

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در ایسلند

هدف مهاجران کسب اقامت و تابعیت کشور مقصد می باشد. کسب تابعیت و شهروندی ایسلند از طریق روش هایی همچون کار و سرمایه گذاری امکان پذیر است.  برای اخذ اقامت دائم داشتن شرایطی همچون: پرداخت منظم مالیات، به مدت 4 سال زندگی در این کشور الزامی است. طی این پروسه، برای اخذ تابعیت مهاجر می بایست شرایطی همچون: عدم ارتکاب جرم کیفری، متعهد و مسلط به قوانین کشور ایسلند، تسلط به زبان رسمی را دارا باشند. شایان ذکر است؛ پروسه اخذ تابعیت بین  پس از اخذ اقامت دائم ایسلند فرد می تواند برای اخذ تابعیت این کشور اقدام نماید که البته این پروسه ممکن است 3 الی 4 سال به طول می انجامد. مدارک مورد نیاز اخذ تابعیت به شرح زیر است:

 • ارائه فرم اصلی درخواست مجوز  اقامت و کار در این کشور
 • ارائه کپی پاسپورت که دارای حداقل 6ماه اعتبار باشد
 • اسناد و مدارک مربوط به پشتیبانی ، از جمله بازنشستگی پرداخت مالیات بر درآمد برای ۱۲ ماه گذشته، قرارداد کار یا اسناد دیگری که نشان دهنده حمایت مالی است
 • کپی تاییدیه فرم های بازگشت مالیاتی اخیر ، یعنی مطابق با شرایط. زمانی که برای متقاضی اعمال می شود.
 • ارائه گواهی اصلی دوره زبان ایسلندی که بیان گر این است؛ متقاضی حداقل ۱۵۰ ساعت با حضور ۸۵٪ در کلاس، همراه با یک آزمون تعیین سطح توسط یک شخص تأیید شده ، گذرانده باشد.

مقاله پیشنهادی

مهاجرت به ایسلند

سوالات متداول در زمینه ویزای کار ایسلند

از چه طریق می توان به ایسلند مهاجرت کاری داشت؟

داشتن پیشنهاد شغلی از سوی یک کارفرمای ایسلندی لازمه مهاجرت کاری به این کشور است.

نرخ بیکاری در ایسلند به چه میزان است؟

نرخ بیکاری ایسلند بر اساس آخرین ارزیابی 2.2 درصد است.

پس از چه مدت زمان از گذشت اقامت کاری می توان اقامت دائم ایسلند را بدست آورد؟

زمانی که متقاضی وارد بازار کار ایسلند شد وی می تواند پس از گذشت 4 سال اقامت کاری و پرداخت مالیات در این کشور درخواست اقامت دائم دهد.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

ویزای کار ایسلند، مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار ایسلند، شرایط مهاجرت کاری به ایسلند ، مشاغل مورد نیاز ایسلند 2021، میزان حقوق و درآمد در ایسلند در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفت. با توجه به پایین بودن نرخ بیکاری در این کشور و هزینه های بالای زندگی، پایین بودن حقوق به شما عزیزان پیشنهاد می شود نسبت به این امر می تواند به کشورهایی همچون : آلمان، اتریش نیز مهاجرت کنید. شما عزیزان می توانید بعد از مطالعه مقالعه ویزای کار ایسلند چنانچه سوالی داشتید، سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. رشته هایی در زمینه صنعت گردشگری، صنعت شیلات و ماهیگیری، نیاز به نیروی کار در این حوزه های کاری وجود دارد. البته با توجه به وجود معادن معدنی و فسیلی مختلف در این کشور و همچنین استفاده این کشور از انرژی های طبیعی، فارغ التحصیلان رشته های مهندسی معدن و عمران و برق و الکترونیک نیز در این کشور نیز شانس ورود به بازار کار این کشور را دارند.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *