ویزای کار برزیل

ویزای کار برزیل، مهاجرت به برزیل از طریق کار، مدارک لازم و شرایط اخذ ویزای کار در برزیل و مهاجرت به برزیل از طریق کار در این مقاله به شکل علمی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار برزیل چیست؟ روش های کاریابی در برزیل چگونه است؟ آیا می توانیم ویزای همراه بگیریم؟ آیا اخذ ویزای کار برزیل  منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت می گردد؟ در این مقاله سعی بر آن شده که به تمامی سوالات شما عزیزان پاسخ داده شود. در صورت هرگونه ابهام یا سؤال، موسسه  حقوقی ملک پور  همکار MIE اتریش، با داشتن 15 سال سابقه درخشان در زمینه مهاجرت آماده  پاسخگویی به شما عزیزان می باشد. با تماس با دفاتر ما از مشاوره با مجرب ترین مشاورین ارشد به صورت رایگان بهره مند شوید. همچنین می توانید در انتهای این مطلب سوالاتتان را مطرح کنید تا در اسرع وقت کارشناسان ارشد به شما پاسخ دهند.

ویزای کار برزیل

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی ویزای کار برزیل
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار برزیل
 • نرخ بیکاری در برزیل
 • مشاغل مورد نیاز در برزیل2020
 • میزان حقوق در برزیل
 • نحوه کاریابی در برزیل
 • مؤسسات کاریابی در برزیل
 • بررسی ویزای همراه در برزیل
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در برزیل
 • سوالات متداول در زمینه ویزای کار برزیل
 • سخن پایانی

شرایط عمومی ویزای کار برزیل

قبل از بررسی شرایط کار در برزیل ابتدا در این بخش به بررسی موقعیت جغرافیایی و شرایط عمومی این کشور می پردازیم.  برزیل بزرگ ترین و پر جمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی می باشد. زبان رسمی مردم بزریل، پرتغالی و پایتخت این کشور شهر برازیلیا است. برزیل با تمامی کشورهای آمریکای جنوبی به جز شیلی و اکوادور هم مرز است و شرقی ترین کشور آمریکای جنوبی می باشد. این کشور قدرتمندترین اقتصاد آمریکای جنوبی است و منابع طبیعی و مزارع کشاورزی بسیار متعددی را شامل می شود که بخش عمده درآمد این کشور را کشاورزی و معادن تشکیل می دهند. تمامی این موارد و میزان تولید ناخالص بالای این کشور موجب گشته تا قدرت اقتصادی منطقه معرفی شود. مساحت برزیل ۸،۵۱۵،۷۶۷ متر مربع و جمعیت آن بالغ بر ۲۱۰،۳۳۸،۰۰۰ می باشد.  از نظر آب و هوایی شرایط بسیار متعددی در این کشور وجود دارد اما به طور کل آب و هوای این کشور گرمسیری است. در ادامه این مقاله شرایط مهاجرت به برزیل از طریق کار به طور کامل بررسی شده است.

flag icon brazil
شرایط عمومی برزیل

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار برزیل

ویزای کار در برزیل انواع متعددی دارد و برای هر یک مدارک خاصی لازم است. اخذ ویزای کار این کشور و در نهایت اخذ اقامت و دریافت دستمزد کافی همگی وابسته به کارفرما است. تمامی گام های اولیه از جمله تحویل مدارک و دیگر اسناد رسمی به وزارت کار و استخدام شخص به عهده کارفرما می باشد. پس از مراحل ارسال اسناد و مدارک باید دید آیا وزارت کار و استخدام کشور برزیل رای مثبت در خصوص صدور ویزا برای شما صادر کرده است یا خیر که برای اطلاع از این موصوع می توان به کنسولگری برزیل در ایران مرجعه کرد. جهت اخذ ویزای کار برزیل مدارک زیر مورد نیاز است:

 • سابقه کاری مرتبط

 • رزومه کاری

 • دعوت نامه کاری

 • عدم سو پیشینه

 • مدارک و اسناد آموزشی

 • گذرنامه معتبر

 • دو قطعه عکس بایومتریک

تمامی مدارکی که توسط متقاضی به اداره کار ارائه می گردد باید توسط مقامات این کشور تایید گردد. این نکته را باید مدنظر داشت که ترجمه تمامی مدارک باید به زبان پرتغالی باشد. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش نگارش شده، هر گونه کپی برداری از آن از لحاظ شرعی و قانونی حرام است. برای افراد خارجی که در این کشور کار می کنند، ابتدا اقامت 2 ساله صادر می شود که 30 روز مانده به اتمام 2 سال می بایست شخص جهت تمدید آن اقدام کند و پس از گذشت 4 سال شرکت می تواند برای دریافت اقامت دائم نیروی کار درخواست دهد. ویزایکار در برزیل برای افرادی صادر می گردد که کارفرمای آن ها شرکتی را در این کشور ثبت کرده است.

نرخ بیکاری در برزیل

یکی از موارد بسیار حائز اهمیت در زمینه کار در برزیل ، نرخ بیکاری این کشور می باشد. نرخ بیکاری در برزیل از ماه اکتبر سال 2018 میلادی تا فوریه سال 2019  روند صعودی داشته و به میزان 4/12 رسیده است. طی 6 ماه گذشته این میزان بالاترین نرخ بیکاری قبل از فوریه بوده است. متوسط نرخ بیکاری این کشور از سال 2012 تا 2019 میزان 53/9 بوده است. طی این مدت زمان تا ماه مارچ سال 2017 این میزان به 7/13 رسید. کمترین میزان نرخ بیکاری مربوط به دسامبر 2013 بود که به 2/6 کاهش یافت. با توجه به مواردی که ذکر شد اخذ دعوتنامه کاری از سوی کشور برزیل بسیار کار دشواری است. علاوه بر این کاریابی در این کشور به زبان پرتغالی صورت می گیرد. پیشنهاد می شود اگر متقاضی اخذ ویزای کار هستید میزان نرخ بیکاری و شرایط استخدام نیروی کار متخصص این کشور را مورد بررسی دقیق قراردهید. کشورهایی نظیر کانادا، استرالیا، آلمان و اتریش قطعا انتخاب های مناسب تری برای شما خواهند بود.

 • نرخ بیکاری

مشاغل مورد نیاز در برزیل2020

برای افرادی که متقاضی کار در برزیل هستند اطلاع از فرصت های شغلی و بازار کار این کشور بسیار ضروری است. اداره کار کشور برزیل هر ساله با توجه به شرایط موجود اقتصادی و نیاز بازار کار، لیست مشاغل مورد نیاز را اعلام می کند تا افراد بتوانند در بازار کار این کشور با توجه به توانایی های خود نقش ایفا کنند. مشاغل مورد نیاز کشور برزیل در سال 2020 به شرح زیر می باشد:

برای افرادی که متقاضی کار در کشور برزیل هستند علاوه بر مدرک تحصیلی و رزومه کاری قوی، تسلط به زبان پرتغالی ضروری است.

میزان حقوق در برزیل

میزان حقوق در برزیل براساس مدرک تحصیلی و سوابق کاری متفاوت است . حداقل حقوق خالص ماهیانه که توسط دولت تعیین می شود 1068 رئال برزیلی  ، 272 دلار است . شایان ذکر است باوجود این مصوبه دولت، افراد بالاتر از این حقوق را دریافت می کنند . در جدول زیر برخی از  مشاغل با میزان حقوق ارائه شده است :

 • میزان حقوق

مبالغ ذکر شده به صورت حدودی و خالص می باشد که از لحاظ: سن، شهر، نوع قرارداد، کارفرما متغیر است . گاها ممکن است در زمان پرداخت 20% از این مبالغ کسر گردد.

 • نرخ تورم

نحوه کاریابی در برزیل

متقاضیان کار در برزیل به دو روش حضوری و آنلاین می توانند اقدام کنند. افرادی که اقامت این کشوذ را نداردند می توانند از طریق موسسات کاریابی اقدام به یافتن شغل متناسب کنند . با وجود نرخ بیکاری بالا در این کشور امکان یافتن شغل مناسی پایین است . یکی از ظرط های یافتن شغل ، تسلط به زبان پرتغالی است .پیشنهاد ما به شما عزیزان این است اگر قصد مهاجرت کاری را دارید ، کشورهایی همچون : اتریش، آلمان که دارای رشد اقتصادی بالایی و نرخ بیکاری کمتری  هستند را بدین منظور انتخاب نمایید .

مؤسسات کاریابی در برزیل

مهاجران کاری برای یافتن شغل متناسب می توانند با ارسال رزومه کامل خود را برای موسسات کاریابی، شرکت های دولتی و خصوصی و سایت های کاریابی اقدام کنند . شرایط این پروسه بدین صورت است که : ابتدا مبلغی جزئی جهت مصاحبه شما و کارفرما دریافت می گردد، اگر این مصاحبه منجر به قرارداد شود مابقی مبلغ دریافت می شود.در ادامه به بررسی برخی موسسات کاریابی می پردازیم :

 • برترین سایت های کاریابی

 • http://www.infinitybrazil.com.br
 • https://atlasprofessionals.com
 • https://jobnexus.com/brazil
 • بزرگترین موسسات کاریابی

 • Allegis Global Solutions
 • Employment Agencies
 • Av. Paulista, 2073
 • Cerqueira César
 • Agencia de Empregos
 • Employment Agencies
 • Santa Cruz, 604
 • Vila Mariana
 • Grupo Mazzini
 • Employment Agencies

بررسی ویزای همراه در برزیل

طبق قوانین کشور برزیل مهاجرانی که موفق به اخذ اقامت موقت و یا اقامت شده اند ، می توانند نسبت به اخذ ویزای همراه اقدام کنند. همراه بر اساس قانون این کشور شامل: فرزندان بالای 18 سال که از نظر مالی وابسته یا در حال تحصیل هستند.، می باشند. تحصیل در مدارس به زبان پرتغالی و استفاده از خدمات درمانی رایگان است.

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در برزیل

هدف مهاجران اخذ اقامت و تابعیت کشور مقصد می باشد. مهاجرانی که کشور مقصد آنها برزیل است، زمانی که موفق به وارد شدن خاک این کشور شدند، اقامتی دو ساله به آنها اعطا می شود.این اقامت تا دو سال قابل تمدید می باشد. بدین منظور می بایستی؛  30 روز قبل از به اتمام رسیدن اعتبار آن، اقدام نمود. 4 سال مداوم در این کشور منجر به اخذ اقامت دائم برزیل و پس از گذشت 4 سال  از پروسه اقامت دائم، فرد می تواند برای اخذ پاسپورت اقدام کند. شایان ذکر است که؛ کشور برزیل از تابعیت دو گانه حمایت می کند. برای اخذ پاسپورت و تابعیت کشور برزیل داشتن شرایطی همچون : 4 سال به طور کامل در این کشور زندگی کنند.( افرادی که همسر یا والدین برزیلی دارند 1سال کافی است)، اثبات توانایی مالی برای همراهانش الزامی است. همچنین در خصوص افرادی کهع دارای توانایی های خاصی هستند می توانند بعد از گذشت 2 سال اقامت دائم در این کشور، نسبت به اخذ پاسپورت اقدام کنند.

سوالات متداول در زمینه ویزای کار برزیل

✅ انواع ویزاهای کاری برزیل کدامند؟

برزیل سه نوع ویزای کاری به نام های : ویزای کار موقت، ویزای کار دائم، ویزای تجاری کوتاه مدت دارد.

✅ مرسوم ترین نوع ویزای کار برزیل کدام است و به چه کسانی اعطا می گردد؟

مرسوم ترین ویزای کار برزیل ویزای کار موقت است که معمولا به نیروهای فنی، محققان و نیروی خدمات حرفه ای اعطا می گردد.

✅ میزان حقوق مشاغل مختلف در کشور برزیل به چه صورت است؟

حداقل حقوق خالص ماهانه در حدود 1068 رئال برزیلی و یا 272 دلار است که این میزان از سوی دولت تعیین می گردد ولی در واقع میزان حقوق دریافتی افراد بالاتر از این مبلغ است.با توجه به سن، شهر، نوع قرارداد، کارفرما و … متغیر است.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

ویزای کار برزیل، مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار برزیل، مشاغل مورد نیاز، میزان حقوق در برزیل و مهاجرت به برزیل از طریق کار در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفت. همان گونه که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت؛ کسانی که خواهان کار در این کشور می باشند می بایست؛ به زبان پرتغالی تسلط کامل داشته باشند. همچنین با وجود وضعیت اقتصادی و نرخ بیکاری بالایی که دارد ، یافتن شغل کمی دشوار است. شما عزیزان چنانچه بعد از مطالعه مقاله ویزای کار پرتغال، سوالی داشید، می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *