ویزای کار سری لانکا

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و انواع ویزاهای کاری

ویزای کار سری لانکا ، کسب اقامت و تابعیت سریلانکا، مهاجرت به سری لانکا از طریق کار ، ویزای الکترونیکی سریلانکا، اخذ اقامت از طریق کار در سری لانکا، مشاغل مورد نیاز در سری لانکا و شرایط دریافت ویزای کار سری لانکا در این مقاله علمی مورد تحلیل و بررسی دقیق قرار گرفته است. چه مدارکی برای  اخذ ویزای کار سری لانکا نیاز است؟چه مشاغلی در سری لانکا مورد نیاز است ؟ موسسات معتبر کاریابی کدامند؟ آیا با کار در سری لانکا می توانیم اقامت بگیریم ؟ در این مقاله ما سعی بر این داریم تا به سوالات اینچنینی پاسخ دهیم . به شما عزیزان پیشنهاد می شود چنانچه بعد از مطالعه مقاله ، سوالی داشتید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE  تماس حاصل فرمایید تا مشاوران ما  به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی ویزای کار سری لانکا
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار سری لانکا
 • نرخ بیکاری در سری لانکا
 • مشاغل مورد نیاز در سری لانکا 2020
 • میزان حقوق در سری لانکا
 • نحوه کاریابی در سری لانکا
 • موسسات کاریابی در سری لانکا
 • بررسی ویزای همراه در سری لانکا
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در سری لانکا
 • سوالات متداول در زمینه ویزای کار سری لانکا
 • سخن پایانی

درباره کشور سری لانکا

کسانی که خواهان کار در سریلانکا هستند ابتدا باید به شرایط عمومی این کشور آگاهی داشته باشند. کشور سری لانکا در جنوب آسیا و کشور هند واقع شده است . شهر زیبای کوته پایتخت این کشور و بزرگترین شهر آن کلمبو می باشد و با مساحتی حدود 65.610 کیلومتر مربع، جمعیتی بالغ بر 20 میلیون نفر را در خود جای داده است. واحد پولی این کشور روپیه سریلانکا و زبان های رسمی این کشور سینهالی و تامین هستند. بدلیل اینکه یک سوم از مردم این کشور در صنعت کشاورزی مشغول هستند، به عنوان کار نظر مهاجران را به خود جلب کرده است.

مهمترین صادرات و محصولات این کشور چای، قهوه، کائوچو  و نارگیل می باشد. متقاضیان برای اینکه بتوانند وارد بازار این کشور شوند باید پیشنهاد شغلی از کارفرمای سری لانکایی یا شرکتی معتبر در سری لانکا را داشته باشند. وضعیت اقتصادی این کشور نسبت به کشورهای آسیایی ضعیف است، اما بدلیل جاذبه های گردشگری و توریستی ، تا به امروز اقتصاد این کشور پیشرفت چشمگیری داشته است. به  دلیل اینکه افراد زیادی به عنوان توریست به این کشور وارد می شوند و پیشرفت در صنعت توریست و گردشگری ، فرصت های شغلی زیادی در این زمینه را فراهم شده است .

کار در سریلانکا می تواند یکی از راه های مهاجرتی و یا وررود به این کشور باشد که ما در این مقاله به صورت تخصصی به بررسی و تحلیل آن می پردازیم. سریلانکا یکی از کشورهایی است که در سال های اخیر به لحاظ رشد اقتصادی و جذب توریسم و داشتن بازار کار عالی تبدیل به مقصد مناسبی جهت زندگی و کار برای افراد متقاضی شده است. سریلانکا کشوری جزیره ای است که سیستم سیاسی آن جمهوری دموکراتیک سوسیالیستی می باشد. این کشور در بخش جنوب آسیا، در اقیانوس هند و جنوب کشور هند قرار دارد. در گذشته نام این کشور سیلان بود. پایتخت سیاسی این کشور سری جایاواردنپورا کوته می باشد ولی پایتخت تجاری‌ سریلانکا شهر کلمبو است. کشور سریلانکا یکی از مستعمرات انگلستان بود که در حال حاضر از استعمار این کشور خارج شده است. واحد پول کشور سریلانکا روپیه می باشد.
عوامل متعددی در شریط کار در سریلانکا برای خارجی ها تأثیر گذاری می باشد. از شروط اولیه کار در سریلانکا داشتن یک دعوت نامه یا پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمایی در کشور سریلانکا می باشد. مسلماً روزمه کاری قوی و مدرک تحصیلی معتبر نقش مثبتی در جلب نظر کارفرمایان دارد. آگاهی از شرایط کار در سریلانکا برای دانشجویان بین الملل نیز بسیار حایز اهمیت می باشد چرا که دانشجویان زیادی وارد کشور سریلانکا شده اند و به دنبال کار در سریلانکا می باشند .

با توجه به اینکه اقتصاد کشور سریلانکا یکی از ضعیف ترین اقتصادها در بین کشورهای آسیایی می باشد به تبع شرایط کاری در این کشور برای اتباع کشورهای دیگر چندان ایده آل نخواهد بود. بخش اعظم اقتصاد و بازار کار کشور سریلانکا در بخش کشاورزی می باشد و حدودا یک سوم جمعیت این کشور در این بخش مشغول به کار هستند. البته با سیاسیت های جدید دولت حاکم در سریلانکا و ایجاد بازار آزاد و سرمایه گذاری خارجی، اقتصاد این کشور نسبتاً با رشد و رونق مطلوبی مواجه شده است. بخش اعظم صادرات کشور سریلانکا در بخش کالاهایی نظیر منسوجات، چای، برنج، سنگ های قیمتی و الماس، ادویه، نارگیل، الوار و ماهی به کشورهایی مانند آمریکا، انگلستان و کشورهای اروپایی می باشد. در بخش واردات کالا نیز نیاز بازار این کشور در محصولاتی مانند مواد غذایی، مواد معدنی، مواد نفتی، پارچه‌ و ماشین‌آلات و تجهیزات صنعت حمل و نقل می باشد که این محصولات از کشورهایی مانند هند، چین، سنگاپور، ایران، ژاپن و هنگ کنگ تأمین می شود. یکی از پر رونق ترین مشاغل در این کشور صنعت توریسم و گردشگری می باشد؛ افرادی که به عنوان تور لیدر قرار است در این شغل مشغول به کار شوند باید آشنایی کامل به زبان انگلیسی و یا یکی از زبان های بومی این کشور داشته باشند که این زبان ها سینهالی یا تامیلی می باشد.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار سری لانکا

کسانی که خواهان کار در سری لانکا هستند بعد از گذراندن پروسه یافتن شغل در این کشور باید اقدام به اخذ ویزای کار کنند . بدین منظور مدارکی را باید به سفارت ارائه دهند که سفارت بعد از بررسی مدارک و کامل بودن و صحت داشتن مدارک ، ویزای کار متقاضی را صادر می کنند. مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار سریلانکا عبارتند از :

 • تکمیل و امضای فرم درخواست ویزای کار در سری لانکا

 • 6 قطعه عکس با پیش زمینه سفید

 • پاسپورت معتبر به همراه فتوکپی آن

 • مدارک هویتی شخص متقاضی به همراه فتوکپی

 • پرداخت ۲۰ هزار روپیه به عنوان هزینه درخواست ویزا

 • ارائه دعوت نامه کاری معتبر

نرخ بیکاری در سری لانکا

یکی از مهمترین پارامتر هایی که  متقاضیان کار در سری لانکا باید به آن توجه کنند ، نرخ بیکاری در این کشور است. چرا که نرخ بیکاری نشان دهنده میزان افراد بیکار  و وضعیت اقتصادی در این کشور است. با بررسی نرخ بیکاری می توانید در رابطه با کار در این کشور راحت تر تصمیم بگیرید. هم اکنون نرخ بیکاری در کشور سری لانکا 4.24 درصد گزارش شده است. این رقم بیانگر این است که از هر ۱۰۰ نفر که در این کشور وجود دارند حدودا ۴ نفر بیکار بوده و به این ترتیب 96 نفر دارای کار هستند. با توجه به مزالبی بیان شد نتیجه می گیریم کشور سریلانکا از نطر وضعیت اقتصادی و نرخ بیکاری دارای شرایط مطلبوبی است .

 • نرخ بیکاری

همانطور که ملاحظه می فرمایید در نمودار بالا نرخ بیکاری در کشور سری لانکا از سال 1991 میلادی تاکنون نمایش داده شده است. همان طور که مشاهده می فرمایید از ابتدای سال 1991 تا به امروز ، میزان نرخ بیکاری در این کشور کاهش پیدا کرده است و به 4.24 درصد رسیده است.

لیست مشاغل مورد نیاز در سری لانکا 2021

کسانی که خواهان کار در سری لانکا هستند قبل از هر اقدامی باید به مشاغل مورد نیاز در این کشور توجه کنند.  افراد نیز می توانند با بررسی مشاغل مورد نیاز این کشور و متناسب با تجارب و سابقه شغلیشان ، درامد  بالایی را داشته باشند . نکته حائز اهمیت این است  که همانطور که پیش تر نیز اشاره گردید مهمترین صنعت این کشور، کشاورزی می باشد به صورتی که یک سوم جمعیت سری لانکا در این بخش مشغول به فعالیت هستند و بخش اعظمی از صادرات این کشور را در محصولاتی از قبیل چای، قهوه، کائوچو و نارگیل را فراهم می آورند. این نکته حائز اهمیت است که سطح آشنایی به زبان این کشور و سابقه تحصیلی و تجارب شغلی متقاضیان برای ورود به بازار این کشور تاثیر گذار است.

به دلیل گسترش در صنعت گردشگری و توریستی فرصت های شغلی زیادی فراهم شده است. آشنایی به زبان انگلیسی یا یکی از زبان های بومی این کشوربرای ورود به بازار این کشور الزامی است . به طور کلی لیست مشاغل مورد نیاز به منظور کار در سری لانکا عبارتند از:

 • کشاورزی

 • بازاریابی

 • مدیریت فروش

 • برنامه نویسی

 • آموزش و پرورش و معلم

 • مشاغل مرتبط با گردشگری و توریست

میزان حقوق در سری لانکا

مهاجران کاری علاوه بر یافتن شغل متناسب با مدارک تحصیلی خود ، می بایست به میزان حقوق نیز توجه نمایند. چرا که میزان حقوق نقش بسزایی در صدور ویزای کار دارد . میزان حقوق  سالانه  در کشور سری لانکا ۱۳ هزار دلار می باشد. مهاجران با بررسی میزان حقوق در کشور سریلانکا می توانند شغل متناسب خود را بیابند. ” این مقاله توسط مشاوران مجرب موسسه حقوقی ملک پور تنظیم شده است و هرگونه کپی و استفاده غیر مجاز از این مقاله خلاف شرع می باشد. “

در جدول زیر میزان جقوق سالانه به واحد پولی دلار و روپیه و برخی مشاغل ارائه شده است :

نحوه کاریابی در سری لانکا

کسانی که خواهان کار در کشور سری لانکا هستند ، باید پیشتهاد شغلی از کارفرما یا شرکتی معتبر در سریلانکا داشته باشند . بدین منظور مهاجران می توانند به دو روش : حضوری و آنلاین اقدام به یافتن شغل کنند. در روش حضوری ؛ متقاضی با ویزای توریستی وارد خاک این کشور می شود و از طریق آشنایان ، دوستان، آگهی های محلی اقدام به یافتن شغل می کند. بعد از گذراندن این پروسه چنانچه شغل مورد نظر خود را پیدا کرد ، به کشور خود بازگشته و اقدام به اخذ ویزای کار سری لانکا می کند. در روش آنلاین بدین صورت است که ؛ مهاجران با مر اجعه به موسسات و سایت های کاریابی و ارائه روزمه قوی می توانند شغل متناسب با مدارک و سوابق شغلی خود را پیدا کنند . در هر دو روش فرد باید از کارفرما یا شرکت های معتبر در سری لانکا پیشنهاد کاری دریافت کند و به دنبال آن نسبت به اخذ ویزای کار اقدام کند. موسسات کاریابی در واقع پل ارتباطی با کارفرما و مهاجران کاری می باشند .

مؤسسات کاریابی در سری لانکا

همان طور که پیش تر بدان اشاره شد ، مهاجران برای پیدا کردن شغل می توانند به موسسات کاریابی مراجعه کنند . ارسال روزمه قوی و کامل به این موسسات ، متقاضیان شانس بالایی برای یافتن شغل دارند . موارد روزمه شامل : مشخصات فردی از قبیل سن و وضعیت تاهل متقاضی، سوابق تحصیلی و سوابق کاری، سطح زبان و مهارت ها و تخصص های وی می باشد. موسسات کاریابی بسیاری در این مکشور وجود دارد که بر اساس سابقه و تجارب فعالیتشان مشاغل و فرصت های شغلی مورد نیاز در این کشور را در اختیار مهاجران قرار می دهند. در ادامه نام برخی از موسسات کار یابی معتبر در این کشور ارائه می نماییم :

 • Xpressjobs

 • Jobsjobs

 • Jobenvoy

 • Topjobs

 • Jobbank

بررسی ویزای همراه در سری لانکا

سوالی که ذهن مهاجران را به خود مشغول کرده است، آیا می توان برای خانواده خود ویزای همراه بگیرم؟ در جواب می توان گفت بله. کشور سری لانکا این امکان را برای افراد فراهم آورده که متقاضیان کار در این کشور بتوانند پس از مدتی درخواست ویزای همراه دهند. بدین منظور؛ متقاضیان بایستی، فرم درخواست ویزای همراه را با اسناد و مدارک مورد نیاز تحویل سفارت نمایند تا سفارت مربوطه در این مورد تصمیم گیری نموده و برای صدور ویزا اقدام نماید. طبق قوانین هوراه، همسر و فرزندان زیر 18 سال اطلاق می شود. در این راستا؛ ارائه مدارکی مورد نیاز است. این مدارک به شرح زیر است:

 • ارائه فرم تکمیلی الحاق خانواده

 • کپی کامل از پاسپورت همسر و فرزندان

 • عکس رنگی همسر و فرزندان

 • تست های پزشکی همسر و فرزندان

 • کپی قرارداد کار در سری لانکا

 • ارائه فیش حقوق دریافتی که مبلغ دریافتی آن به طور واضح مشخص باشد.

 • سند رسمی ازدواج

 • سند ولادت

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در سری لانکا

کسانی که خواهان کار در سری لانکا هستند باید به این نکته توجه نمایند که ؛ کار در این کشور منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت نمی شود. تنها اقامت یک ساله کوتاه مدت اعطا می شود که قابل تمدید می باشد. روش هایی که منجر به اخذ اقامت و تابعیت این کشور می شود، ازدواج و سرمایه گذاری می باشد.  بدین منظور؛ شرط اخذ تابعیت به وسیله ازدواج این است که، 5 سال از  تاریخ ازدواج گذشته باشد. در رابطه با سرمایه گذاری چنانچه متقاضیان خواهان اقامت های بلند مدت 5 ساله هستند، بایستی، مبلغ سرمایه گذاری آنها بیش از 250 هزار دلار باشد. داشتن شرایطی همچون: تسلط به زبان رسمی، مقید بودن به قوانین اساسی کشور سری لانکا و احترام به آنها  برای اخذ تابعیت الزامی است. مدارکی بدین منظور مورد نیاز است که عبارتند از :

 • پر کردن فرم مربوطه

 • ارائه گواهی تولد یا گواهی تایید شده متقاضی

 • ارائه گواهی ازدواج در صورت تاهل

 • گواهی مدارک تحصیلی

 • نامه تایید شده بانکی با سپرده حداقل 25000 دلار یا بالاتر برای مدت 3 سال

مهاجران می بایست درخواست اخذ تابعیت را به همراه مدارک بالا به اداره مربوطه ارائه دهند. شایان ذکر است که؛ تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند. مهاجران می توانند برای درخواست و اخذ پاسپورت از وکیل مهاجرتی مسلط به قوانین سری لانکا مشاوره بگیرند . در این راستا؛ طبق قوانین این کشور ابتدا به متقاضی اقامت دو ساله اعطا می شود. بعد از 5 سال زندگی می تواند برای پاسپورت سری لانکا اقدام نماید.

سوالات متداول در زمینه ویزای کار سری لانکا

✅ برای اخذ ویزای کار سری لانکا چه شرایطی مورد نیاز است؟

برای ورود به بازار کار سری لانکا ، باید پیشنهاد شغلی از کارفرمای سری لانکایی داشته باشید.

✅ نحوه کاریابی در کشور سری لانکا چیست؟

ورود از طریق ویزای توریستی و ارائه رزومه در اختیار کارفرمایان و یا ارائه رزومه به صورت آنلاین به مؤسسات کاریابی دو راه اساسی برای کاریابی در سری لانکا می باشد.

✅ بیشترین مشاغل مورد نیاز کشور سری لانکا در چه حوزه هایی است؟

حوزه های کشاورزی مشاغل مرتبط با گردشگری و توریسم بیشترین نیاز به نیروی کار دارد.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

ویزای کار سری لانکا ، زندگی در سری لانکا، پاسپورت سری لانکا، اخذ اقامت و تابعیت سری لانکا از طریق کار و مهاجرت کاری به سری لانکا در مقاله فوق مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. امیدواریم تا از آن نهایت استفاده لازم را نموده باشید. با توجه به شرایط مذکور در بند های فوق و با توجه به اینکه شرایط دریافت ویزای کار سری لانکا مشروط به دریافت پیشنهاد شغلی و تا حدودی مشکل می باشد. شاید بهتر باشد تا شرایط کار در برخی از کشورهای اروپایی نظیر: آلمان و اتریش را مد نظر قرار داده و در صورت واجد شرایط بودن برای آنها اقدام نمایید. شما عزیزان می توانید چنانچه بعد از مطالعه مقاله ویزای کار سری لانکا سوالی داشتید می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگو شما باشند.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *