ویزای کار سوئیس

ویزای کار سوئیس، مهاجرت به  سوئیس از طریق کار ، میزان حقوق در سوئیس و نحوه کاریابی در سوئیس را در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد. بهترین شغل در سوئیس چیست؟ کاریابی در سوئیس چگونه است؟ آیا با اخذ ویزای کار سوئیس می توانیم اقامت این کشور را بدست آوریم ؟ ما در این مقاله سعی بر این داریم تا به سوالات این چنینی پاسخ دهیم . امروزه بسیاری از افراد که قصد مهاجرت کاری به اروپا را دارند، کشور سوئیس را به عنوان مقصد خود انتخاب میکنند. کشور سوئیس با وجود سطح بالای زندگی و رشد اقتصادی ، همیشه موقعیت های کاری مناسبی برای مهاجرین بوجود می آورد و درهای این کشور همیشه برای نیروهای متخصص باز است. افرادی که قصد مهاجرت کاری به سوئیس را دارند، باید توجه داشته باشند که هزینه زندگی در سوئیس نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمی  بالاتر است و باید شغلی را پیدا کنند که به طور کامل هزینه های زندگی خانواده شان را پوشش دهد. شما عزیزان می توانید برای بررسی شرایط خود جهت ویزای کار سوئیس با مشاورین مجرب موسسه  حقوقی ملک پور،MIE  اتریش تماس برقرار نمایید و از مشاوره  رایگان آنان استفاده بفرمایید.

ویزای کار سوئیس

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی ویزای کار سوئیس
 • مدارک مورد نیاز ویزای کار سوئیس
 • نرخ بیکاری در سوئیس
 • لیست مشاغل مورد نیاز 2020 در سوئیس
 • میزان حقوق در سوئیس
 • نحوه کاریابی در سوئیس
 • موسسات کاریابی در سوئیس
 • بررسی ویزای همراه
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در سوئیس
 • سوالات متداول در زمینه ویزای کار سوئیس
 • سخن پایانی

شرایط عمومی ویزای کار سوئیس

سوئیس در اروپای غربی قرار دارد و با کشورهای  آلمان، اتریش، ایتالیا و فرانسه همسایه است. شهر زیبای برن پایتخت کشور سوئیس می باشد و از دو شهر ژنو و زوریخ میتوان به عنوان قطب های اصلی اقتصادی  این کشور نام برد. یکی از شاخص های اقتصادی کشورها بحث درآمد سرانه است که درآمد سرانه ی بالای کشور سوئیس(حدود 39000 دلار برای هر نفر) این کشور را یکی از بهترین ها از نظر اقتصادی قرار داده است. افرادی که قصد کار در این کشور را دارند، باید یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای سوئیسی داشته باشند و همچنین از نحوه کاریابی در سوئیس مطلع باشند، که در ادامه  به بررسی آنها می پردازیم.

پرچم سوئیس
شرایط عمومی سوئیس

مدارک مورد نیاز ویزای کار سوئیس

کسانی که خواهان کار در سوئیس هستند ابتدا باید پیشنهادی از کارفرمای سوئیس یا شرکتی معتبر در سوئیس داشته باشند.بعد از این پروسه باید برای اخذ ویزای کار سوئیس اقدام کنند . برای اخذ ویزای کاری نیاز به ارائه مدارکی می باشد از قبیل : مدارک هویتی ، مدارک تحصیلی ، تجارب شغلی . برخی از این مدارک بشرح زیر است :

 • ارائه  پاسپورت که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد
 • ترجمه  آخرین مدرک تحصیلی
 • ارائه  سابقه  کاری مرتبط با رشته  تحصیلی ( سابقه  بیمه یا نامه کاری )
 • مدرک زبان انگلیسی و یا سوئیسی
 • ارائه  پیشنهاد شغلی
 • تکمیل فرم های مربوطه
 • ارائه  رزومه  کاری
 • 2 قطعه عکس پاسپورتی

نرخ بیکاری در سوئیس

کسانی  که قصد مهاجرت کاری به کشورهای دیگر را دارند، باید به برخی از شاخص ها و عوامل مهم اقتصادی آن کشور توجه کنند. یکی از مهمترین شاخص های اقتصادی، نرخ بیکاری است. هر مقدار نرخ بیکاری در یک کشور پایین تر باشد، بدین معناست که نیاز به نیروی کار در آن کشور وجود دارد و افرادی که متخصص هستند، به راحتی میتوانند مشغول به کار و فعالیت شوند. کشور سوئیس از جمله کشورهای خوب اروپایی محسوب میشود که دارای اقتصادی پویا و رو به رشدی است و از نظر کاری، کشوری مهاجر پذیر محسوب میشود. در نمودار زیر می توانید نرخ بیکاری کشور سوئیس را مشاهده بفرمایید :

 • نرخ بیکاری

نرخ بیکاری سوئیس

در نمودار بالا ، متوجه میشویم که نرخ بیکاری در این کشور 2 درصد می باشد، که این یک آمار عالی و فوق العاده برای این کشور به حساب می آید. با توجه به آمار از هر 100 نفر که قصد کار در سوئیس را دارند تقریبا 97 نفر مشغول به فعالیت و کار هستند.

لیست مشاغل مورد نیاز 2020 در سوئیس

هر ساله اداره کار کشور سوئیس، لیستی از مشاغل مورد نیاز این کشور را اعلام می نماید که در آن به نیروهای متخصص نیاز دارند و افراد خارجی و مهاجر نیز میتوانند در آنها مشغول به کار و فعالیت شوند. در جدول زیر لیست برخی از مشاغل  مورد نیاز کشور سوئیس ارائه شده است :

میزان حقوق در سوئیس

کسانی که خواهان ورود به بازار کار کشورها هستند علاوه بر یافتن کار متناسب با مدرک و تجارب شغلیشان ، باید به میزان حقوق نیز توجه کنند . در جدول زیر برخی از مشاغل با میزان حقوق ارائه شده است :

نحوه کاریابی در سوئیس

متقاضیان کار در سوئیس به روش های مختلفی همچون : موسسات کاریابی و آنلاین  امکان پذیر است . در کشورهای اروپایی همچون سوئیس، ایتالیا ، آلمان ؛ مشاغل مورد نیاز را در سایت های مربوطه انتشار می کنند تا از این طریق نیروهای کاری متخصص و مورد نیاز ر ا جذب کنند . طی این پروسه ، افراد واجد شرایط این رسته از مشاغل می توانند روزمه خود را به همراه تجارب شغلیشان به کارفرما یا شرکت های مذکور ارسال کنند . شرکت ها بر اساس صلاحیت فردی و تجارب شغلی متقاضیان ، به آنها پیشنهاد شغلی ارائه می دهند.

مؤسسات کاریابی در سوئیس

همان طور که پیش تر اشاره شد ، مهاجران کاری برای یافتن شغل از طریق موسسات کاریابی می توانند اقدام کنند . ثبت نام در این سایت ها به صورت رایگان است . شایان ذکر است که پروفایلی ( روزمه ، مشخصات ، مدارک تحصیلی) که در این سایت برای خود ایجاد می کنید یکی از موارد تاثیر گذار بر انتخاب کارفرما می باشد . همچنین در این سایتها  مشاغل مورد نیاز بر اساس مدارک تحصیلی ر ا می توانید مشاهده بفرمایید .در ادامه لیست برخی از موسسات کاریابی ارائه شده است :

 • WWW.GLASSDOOR.COM/JOB
 • WWW.THELOCAL.CH/JOB

 • WWW.SWISSLINX.COM

 • WWW.EXPATICA.COM/CH/JOBS

بررسی ویزای همراه

مسئله ایی که ذهن بسیار از مهاجران را به خود جلب کرده است؛ آیا می توانیم برای خانواده خود ویزای همراه بگیریم؟ در جواب می توان گفت بله. برخی از کشورها به افرادی که اقامت آن کشور را اخذ می کنند، اجازه می دهند که همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به عنوان همراه، کنار خود داشته باشند. کشور سوئیس نیز از جمله ی این کشورها است که این موقعیت را برای مهاجرین فراهم ساخته است. اگر شخص اصلی دارای ویزای بلند مدت کار در سوئیس می باشد، می تواند با درخواست به مقامات و ادارات مهاجرتی کشور سوئیس، به شخص اصلی ملحق شود.

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در سوئیس

سوئیس شرایط نسبتا سختی برای دریافت اقامت سوئیس از طریق کار و تابعیت برای افراد خارجی ایجاد کرده است، چرا که این کشور عضو اتحادیه اروپا نیست و تنها قسمت های شمالی این کشور عضو شنگن است. به همین خاطر شرایط اخذ اقامت و تابعیت این کشور با کشورهای اروپایی متفاوت است و برای اعطای اقامت دائم، باید برای مدت 10 سال در کشور سوئیس مشغول به کار و زندگی مداوم باشید. سپس برای دریافت تابعیت و شهروندی کشور سوئیس باید مدت 12 سال اقامت دائم این کشور را داشته باشید. نکته قابل ذکر این است که اگر در این مدت، شخص خارجی با اتباع سوئیس ازدواج کند و یا صاحب فرزند شود، این مدت زمان می تواند کاهش پیدا کند. پاسپورت این کشور از اعتبار و درجه بسیار بالایی برخوردار است که با دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور، می توانید به اکثر کشورهای دنیا سفر کنید و یا زندگی کنید.

سوالات متداول در زمینه ویزای کار سوئیس

آیا می توان ویزای جستجوی کار سوئیس را دریافت کرد؟

خیر در سوئیس ویزای جستجوی کار در حال حاضر وجود ندارد.

مشاغل مورد نیاز سوئیس چیست؟

لیست مشاغل مورد نیاز سوئیس 2020 در مقاله موجود است و می توانید مطالعه نمایید.

آیا می توان از طریق سایت های کاریابی سوییس جاب آفر پیدا کرد؟

بله شما می توانید شرایط خود را برای کارفرماها ایمیل کنید تا بتوانید پیشنهاد کاری دریافت کنید.

آیا برای دریاقت اقامت دائم سوئیس می توان از همان ابتدا اقدام نمود؟

خیر. در ابتدا به اندازه مدت زمان قرارداد کاری به شما اقامت داده می شود و در صورت تمدید قرارداد کاری می توانید اقامت خود را تمدید نمایید.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

ویزای کار در سوئیس، مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار، مشاغل مورد نیاز سوئیس 2021، میزان حقوق در سوئیس و نحوه کاریابی در سوئیس را در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. دانستیم که برای کاریابی در سوئیس باید یک پیشنهاد شغلی از داخل خاک این کشور داشته باشید و میتوانید برای پیدا کردن این کارفرما ها میتوانید به سایت ها و موسسات بین المللی کاریابی مراجعه نمایید. رزومه و سابقه ی کار شما باید کاملا منطبق با رشته ی تحصیلی شما باشد تا بتوانید برای کار در سوئیس اقدام نمایید. شما عزیزان میتوانید برای بررسی شرایط خود جهت کار در سوئیس با مشاورین موسسه ی حقوقی ملکپور، همکار موسسه ی حقوق بین الملل MIE اتریش تماس برقرار نمایید تا از مشاوره ی رایگان کارشناسان بهره مند گردید.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *