ویزای کار فنلاند

ویزای کار فنلاند ، کارهای پر درآمد در فنلاند ، بهترین شغل ها در فنلاند ، مهاجرت از طریق کار به فنلاند ، لیست مشاغل مورد نیاز فنلاند 2021 ، کار در فنلاند برای ایرانیان ، مزایا و معایب مهاجرت به فنلاند ، میزان حقوق در فنلاند، قوانین و شرایط مهاجرت کاری به فنلاند در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار می گیرد. آیا از طریق کار در فنلاند می توانیم به اقامت این کشور دست یابیم ؟ مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار فنلاند چیست ؟مشاغل مورد نیاز در فنلاند چیست؟  ما در این مقاله سعی بر این دانستیم تا به سوالات اینچنینی پاسخ دهیم. همانطور که می دانید یکی از راه های مهاجرت ، مهاجرت از طریق کار است . در کشور فنلاند بعد از اخذ ویزای کاری ، چنانچه 4 سال در این کشور حضور داشته باشید و مالیات را به طور منظم پرداخت کنید می توانید اقامت این کشور را بدست آورید. شما عزیزان چنانچه بعد از مطالعه مقاله ویزای کار فنلاند ، سوالی داشتید می توانید با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا مشاوران ما ، شما را به صورت رایگان راهنمایی کنند.

ویزای کار فنلاند

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • مهاجرت به فنلاند از طریق کار
 • نرخ بیکاری در فنلاند
 • بررسی ویزای همراه در فنلاند
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویز ای کار فنلاند
 • میزان حقوق در فنلاند
 • مشاغل مورد نیاز فنلاند 2020
 • نحوه کاریابی و جستجوی کار در فنلاند
 • موسسات کاریابی در فنلاند
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در فنلاند
 • سوالات متداول در زمینه ویزای کار فنلاند
 • سخن پایانی

مهاجرت به فنلاند از طریق کار

کسانی که خواهان مهاجرت به هر کشوری هستند باید شرایط عمومی آن کشور آگاهی داشته باشند. فنلاند یکی از کشورهای اسکاندیناوی در شمال اروپا است.که با کشور های نروژ، سوئد، روسیه مرز مشترک دارند. مساحت این کشور؛ 338,424 کیلومتر مربع و با جمعیت 5,540 میلیون نفر دارای رتبه 116 در جهان است. شهر زیبای هلسینکی پایتخت کشور فنلاند است که بیشتر جمعیت فنلاند در این شهر زندگی می کنند. زبان رسمی سوئدی ، فنلاندی و واحد پول ، یورو می باشد.

در رابطه با ویزای کار فنلاند به این نکته می توان اشاره کرد  که اگر شما مدرک تحصیلیتان را  در کشور فنلاند دریافت کرده باشید بر اساس رشته تحصیلی خود و مرتبط با آن رشته می توانید وارد بازار کار بشوید و طی پروسه ایی اقامت این کشور را بدست آورید. در حالتی دیگر ، اگر مدرک تحصیلی شما خارج از فنلاند است ، برای ورود به بازار کار ابتدا مدرک تحصیلیتان بر اساس تجارب و مهارت های شغلیتان مرتبط با رشته تحصیلی ارزیابی می شود. در بخش های بعدی این مقاله شرایط کار در فنلاند برای ایرانیان مورد بررسی قرار گرفته است.

پرچم فنلاند
شرایط عمومی فنلاند

نرخ بیکاری در فنلاند

کسانی که خواهان کار در فنلاند هستند باید  به یکسری عوامل اقتصادی توجه کنند که مهمترین آنها مرتبط با کار ، نرخ بیکاری است. اطلاع از نرخ بیکاری می تواند بر روند اخذ ویزای کار فنلاند موثر باشد. در سال 2017، نرخ بیکاری در فنلاند به میزان 8.6 درصد و در ماه دسامبر 2018 بصورت تقریبی 6.80 درصد بوده است. بر طبق آمار نیروی کار آماری فنلاند، تعداد افراد بیکار در فوریه 2018 حدود 233 هزار نفر بود که حدود 9000 نفر کمتر از یک سال قبل بودند. در فوریه 2018، تعداد افراد شاغل حدود 2.469.000 بود که 79،000 نفر بیشتر از یک سال قبل بود.

همچنین در سال 2018  تعداد مردان شاغل 50،000 نفر و زنان شاغل 29،000 نفر بیشتر از فوریه 2017 بود. در ماه فوریه، تعداد 623 هزار جوان 15 تا 24 ساله وجود داشت. از این تعداد 238000 نفر شاغل و 64،000 نفر بیکار بودند. تعداد جوانان جمعیت فعال، یعنی کل کارکنان و بیکاران، 302،000 بود. در ماه فوریه نرخ بیکاری جوانان 15 تا 24 ساله، یعنی نسبت بیکاران در نیروی کار، 21.1 درصد بود که 1.7 درصد کمتر از یک سال قبل بود. همچنین روند نرخ بیکاری در میان جوانان، 18.3 درصد بود. سهم جوانان بیکار 15 تا 24 ساله در میان جمعیت در گروه سنی مشابه 10.2 درصد بود. در نمودار زیر می توانید نرخ بیکاری فنلاند را مشاهده کنید:

 • نرخ بیکاری

نرخ بیکاری فنلاند

بررسی ویزای همراه در فنلاند

سوالی که ذهن متقاضیانی که قصد مهاجرت به فنلاند  از طریق کار را دارند،  آیا بعد از ورود به بازار کار فنلاند می توانم خانواده خود را بیاوریم یا خیر ؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت که ؛ این افراد زمانی می توانند درخواست ویزای همراه دهند که ، خودشان دارای اقامت کاری در فنلاند باشند و 6 ماه از کارفرمای خود حقوق دریافت کرده باشند. این افراد برای در خواست ویزای همراه باید توانایی حمایت مالی برای خانواده خودرا داشته باشند . اگر این مقوله را توانستند ثابت کنند ، می توانند درخواست دهند. این مطلب توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است و کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعا و قانونا مجاز نمی باشد.

شهروندان عضو اتحادیه اروپا  همچون کشورهای : لیختن اشتاین ، نروژ ، سوئیس ، اگر خواستار کار در مدت کوتاه به عنوان مثال 3 ماه هستند، به اجازه اقامت کاری در فنلاند نیازی ندارند ولی اگر خواستار بیش از 3 ماه باشند باید در اداره پلیس محلی و کنسولگری فنلاند ثبت نام کنند. این امر برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا کمی متفاوت است . به این صورت که کسانی که خواهان کار در فنلاند هستند ابتدا باید از کارفرمای فنلاندی یا شرکتی معتبر در فنلاند پیشنهاد شغلی داشته باشند. بعد از دریافت ، با تاییدیه اداره مهاجرت فنلاند می توانید اقدام به اخذ ویزای کار کنید و وارد بازار کار فنلاند شوید.

مدارک مورد نیاز اخذ ویز ای کار فنلاند

اخذ ویزای کار فنلاند دارای شرایط خاصی همچون : افرادی که موفق به دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمای فنلاندی شدند ؛ فقط مجاز به کار کردن در این کشور هستند نه در کشورهای دیگر.  اطلاعیه نیاز نیروی کار در فنلاند مانند بقیه کشور ها بدین گونه است که ؛ کارفرما باید به مدت 6 ماه مداوم درخواست نیاز به نیروی کاری متخصص را در فنلاند و اتحادیه اروپا نشر دهد . اگر در این مدت نیرویی درخواست نداد ، می تواند آن را در اتحادیه غیر اروپا انتشار کند و از این طریق افرادی که خارج از اتحادیه اروپا هستند می توانند در صورت تطابق حرفه و مدرک تحصیلیشان با شغل مورد نیاز ، آمادگی خود را برای کار در این کشور به کارفرما اعلام کنند . بدین منظور  مدارکی مورد نیاز است که عبارتند از :

 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • پاسپورت با حداقل 3 ماه اعتبار
 • ارائه اصل و کپی  شناسنامه، اقامت و ویزای متقاضی
 • عکس ۶* ۴ تمام رخ با زمینه سفید که حداقل 6 ماه گرفته باشد  

 • ارائه اجاره نامه خانه ایی در فنلاند
 • کپی تمام مدارک
 • اثبات توانایی مالی متقاضی  بین 8000 تا 10000 یورو
 • ارائه پیشنهاد شغلی با تاییدیه اداره مهاجرت فنلاند

کسانی که خواهان کار در فنلاند هستند باید به زبان فنلاندی یا سوئدی تسلط داشته باشند . همان طور که اشاره شد کار در فنلاند بر  اساس دریافت پیشنهاد شغلی است که کمی دشوار است . بر این اساس کسانی که خواهان ورود به بازار کار فنلاند هستند ، از طریق تحصیل اقدام می کنند . به این دلیل که در دانشگاه های فنلاند ، زبان فنلاندی به طورت رایگان آموزش می بینند و همچنین دانشگاه ها ، یافتن شغل را به افراد تضمین می کنند . در نتیجه با تحصیل در فنلاند و به دنبال آن ورود به بازار کار این کشور راحت تر و دارای شانس بالایی است .

میزان حقوق در فنلاند

نکته حائز اهمیت دیگر در این زمینه  میزان حقوق است .  متقاضیان در کنار توجه به یافتن شغل متناسب با حرفه و تجاربشان ، به میزان حقوق نیز توجه می کنند.  همچنین هزینه زندگی در این کشور نیز دارای اهمیت است .  هزینه های  زندگی و اجاره خانه  در فنلاند نسبت به ایران بالاتر است . نرخ مالیات بر درآمد حدود 35% می باشد. در جداول زیر  هزینه زندگی  و میزان درامد و حقوق را  مشاهده بفرمایید :

 • هزینه زندگی

هزینه زندگی فنلاند
 • میزان درامد و حقوق

حقوق در کشور فنلاند نسبت به نوع مقطع تحصیلی بستگی دارد به طور مثال :  حقوق و دستمزد شخصی بطور متوسط 54.356 یورو و برای مقاطع کارشناسی ارشد 44.002 یورو در سال است.

مشاغل مورد نیاز فنلاند 2020

از دیگر عوامل مهم ویزای کار در کشور فنلاند این است که افراد از لیست مشاغل مورد نیاز در این کشور آگاه باشند که بر اساس درخواست کشور فنلاند در رشته های مختلف برای اخذ این ویزا اقدام نمایند. در این قسمت از مقاله به بررسی برخی از مشاغل مورد نیاز در کشور فنلاند می پردازیم.

 • مهندسین عمران
 • پزشکان عمومی و متخصص و روانشناسان
 • مهندسین برق و تکنسین های مکانیکی
 • دستیاران معلم
 • حسابداران بانکی و حسابرسان مالی

 • اپراتورها و تنکسین های ماشین آلات نجاری
 • مشاغل حرفه ای و بازاریابان و روابط عمومی
 • پرستاران
 • پرستاران تجربی و حرفه ای مجاز
 • کارگران خدمات اجتماعی

نحوه کاریابی و جستجوی کار در فنلاند

در بحث ویزای کار در کشور فنلاند باید از چگونگی کاریابی در فنلاند نیز مطلع باشیم. پس از اینکه افراد موفق به اخذ ویزای کار در کشور فنلاند شدند باید از چگونگی جستجوی کار در فنلاند نیز آگاهی داشته باشند. البته لازم به ذکر است که، کشور فنلاند مانند اتریش و آلمان ویزای جستجوی کار را در برنامه ها و سیاست های خود ندارد، به این صورت که افراد الزاما باید پیشنهاد شغلی از این کشور داشته باشند. نکته حائز اهمیت این است که؛ اداره کار و شیوه کسب معیشت در فنلاند به افراد در مورد جستجوی کار در فنلاند کمک می نماید. در این کشور در سایت کاریابی اداره کار درصد بسیار کمی از شرکت ها و ارگانهایی که نیاز به پرسنل دارند آگهی استخدام چاپ می کنند. پیدا کردن پرسنل جدید زمان زیادی می برد بنابراین کارفرمایان کشور فنلاند در اکثر مواقع پرسنل خود را از افرادی که به طور مستقیم با کارفرما تماس گرفته اند انتخاب می کنند.همچنین در کشور فنلاند از چند طریق می توان کار پیدا کرد:

 • از طریق آگهی استخدام

  کاریابی از این طریق بسیار به طول می انجامد و درصد کمی از افراد از طریق آگهی استخدام مورد قبول واقع می شوند. زیرا کارفرمایان اغلب از کارمندان و فرد آشنای خود استفاده می کنند.

 • درخواست کار توسط متقاضی

  متقاضیان می توانند درخواست کار را نوشته و به کارفرمایی که مورد قبول خود می باشد ایمیل نماید حتی اگر هیچ اگهی استخدامی در روزنامه به چاپ نرسیده باشد.

 • مراجعه به سایت های کاریابی

  متقاضیان می توانند به موسسات کاریابی که نیروی کار اجاره می کنند مراجعه نمایند و این امر نیز امکان پذیر می باشد.

موسسات کاریابی در فنلاند

افرادی که قصد داشته باشند پس از اخذ ویزای کار در کشور فنلاند از طریق موسسات کاریابی به جستجوی کار در فنلاند بپردازند لازم است که با موسسات کاریابی در فنلاند آشنایی داشته باشند. در زیر به معرفی تعدادی از این موسسات کاریابی می پردازیم:

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در فنلاند

هدف از ویزای کار  فنلاند و اخذ آن، کسب درآمد مناسب و اخذ اقامت و تابعیت این کشور است. با توجه به اینکه پس از اخذ این ویزا افراد در ابتدا بصورت موقت می توانند در کشور فنلاند اقامت داشته باشند و کار کنند، به آن ها یک اقامت 1 ساله اعطا می شود و آن ها می توانند تا زمانی که کار می کنند و مالیات به این کشور پرداخت می کنند هر سال اقامت خود را تمدید نمایند. پس از آنکه 4 سال به صورت مداوم و بی وقفه در کشور فنلاند حضور داشتند می توانند برای درخواست اقامت دائم کشور فنلاند اقدام نمایند. همان طور که ذکر شد؛ کشور فنلاند بر روی نیروی کار خود حساسیت دارد و اقتصاد این کشور بر نیروی کار آن متکی می باشد، لذا نرخ مالیات نیز در این کشور بالا می باشد و افراد باید حدود 35 تا 45 درصد از درآمد خود را به این دولت بعنوان مالیات پرداخت نماید، پس از 4 سال حضور مداوم، انجام کار و پرداخت مالیات از طرف کارمندان غیر اروپایی، اقامت دائم کشور فنلاند برای این افراد صادر می گردد. منظور دقیق این است که افراد بصورت متوالی 4 سال را حضور داشته باشند و مالیات پرداخت کرده باشند، و افرادی که بخواهند بصورت متناوب 6 ماه از سال را خارج از کشور فنلاند باشند پس از پر کردن 4 سال می توانند درخواست اقامت دائم دهند. در خصوص اخذ تابعیت فنلاند نیز، افراد باید در مجموع 7 سال حضور خود را ثابت کرده باشند که بتوانند تابعیت فنلاندی را بدست آورند.

سوالات متداول در زمینه ویزای کار فنلاند

چه زمانی می توانیم درخواست ویزای همراه دهیم ؟

این افراد زمانی می توانند درخواست ویزای همراه دهند که ، خودشان دارای اقامت کاری در فنلاند باشند و 6 ماه از کارفرمای خود حقوق دریافت کرده باشند.

 شرایط مهاجرت به فنلاند از طریق کار برای ایرانیان چگونه است؟

ایرانیان برای کار در این کشور باید ابتدا به کاریابی بپردازند و در صورت یافتن یک کارفرما از فنلاند می توانند ویزای کاری این کشور را کسب کنند.

 کدام مشاغل در فنلاند بیشترین درآمد را دارند؟

پزشک جراح، پزشک قلب و عروق، پزشک کاردیولوژی و اورولوژیست از پردرآمد ترین مشاغل در کشور فنلاند هستند.

 برای کار در فنلاند به چه زبانی باید تسلط داشت؟

تسلط به زبان انگلیسی یا فنلاند برای کار در این کشور مورد نیاز است. 

مقالات مرتبط

سخن پایانی

ویزای کار فنلاند، نحوه کاریابی و جستجوی کار در فنلاند، موسسات کاریابی در فنلاند، وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در فنلاند و کار در فنلاند برای ایرانیان در این مقاله بصورت علمی و با به روزترین اطلاعات مورد بررسی قرار دادیم. از این نوشتار می توان نتیجه گرفت که اخذ ویزای کار فنلاند مستلزم دریافت یک پیشنهاد شغلی از طرف دولت فنلاند با رعایت شرایط خاص خود می باشد. شایان ذکر است که کشور فنلاند دارای آب و هوایی سرد بوده و نرخ مالیات نیز در این کشور بالا است و با مهاجرپذیر بودن سازگاری خاصی ندارد. آگاهی به زبان های سخت فنلاندی و سوئدی نیز برای افراد جهت پیدا کردن کار لازم می باشد. لذا پروسه اخذ ویزای کار برای افراد غیر اروپایی بسیار سخت و دشوار خواهد بود. بنابراین توصیه می گردد که افراد به جای درخواست ویزای کاری فنلاند برای دیگر کشورهای اروپایی از جمله کشور اتریش و آلمان اقدام نمایند.
آلمان و اتریش از زیباترین و پیشرفته ترین کشورهای دنیا و از بزرگترین قطب های صنعتی و اقتصادی دنیا محسوب می شوند و دارای شرایط بسیار مناسبی از نظر مهاجر پذیری برای نیروهای ماهر و متخصص می باشند، و به نیروی کار بالایی در رشته های مختلف احتیاج دارند، همچنین افراد بر خلاف ویزای کار فنلاند برای اخذ ویزای جستجوی کار اتریش و اخذ ویزای جستجوی کار آلمان شرایط سخت و پیچیده ای را متحمل نمی شوند. همین طور نرخ مالیات در این کشورها نسبت به کشور فنلاند مناسب تر بوده و پروسه اخذ اقامت و تابعیت این دو کشور نیز با سهولت بیشتری انجام می پذیرد. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

2 پاسخ
 1. لیلا
  لیلا گفته:

  سلام وقت بخیر . من در شرکتی پیشنهاد کاری در یافت کردم . آیا می تونم خانوادم رو هم ببرم ؟ ممنون

  پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز.بله .شما زمانی می توانند درخواست ویزای همراه دهند که ، خودتان دارای اقامت کاری در فنلاند باشید و 6 ماه از کارفرمای خود حقوق دریافت کرده باشید. همچنین برای در خواست ویزای همراه باید توانایی حمایت مالی برای خانواده خودرا داشته باشید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *