ویزای کار قبرس

ویزای کار قبرس ، مهاجرت به قبرس از طریق کار ، شرایط استخدام در قبرس ، کسب تابعیت و شهروندی قبرس ، اخذ اقامت قبرس از طریق کار، مدارک مورد نیاز ویزای کار قبرس میزان حقوق و میزان درامد در قبرس در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار می گیرد. مشاغل مورد نیاز قبرس چیست ؟ آیا با اخذ ویزای کار قبرس می توانیم اقامت این کشور را بدست آوریم ؟ سعی بر این دانستیم که  در این مقاله به سوالات اینچنینی پاسخ دهیم. کشور قبرس با ارائه زندگی با کیفیت بالا به شهروندان خود توانسته توجه مهاجران زیادی را بخود جلب کند. همان طور که می دانید، راه های زیادی برای مهاجرت به کشور قبرس وجود دارد از جمله مهاجرت از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری و غیره که هر کدام از این راه ها نیازمند تحلیل و بررسی هستند  ما در ین مقاله مهاجرت به قبرس از طریق کار را مورد بررسی قرار داده ایم. شما عزیزان چنانچه بعد از مطالعه مقاله سوالی داشتید ، می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا مشاوران ما، به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

ویزای کار قبرس

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی ویزای کار قبرس
 • نرخ بیکاری قبرس
 • کار در قبرس
 • بررسی ویزای همراه

 • مدارک مورد نیاز ویزای کار قبرس

 • میزان حقوق در قبرس

 • مشاغل مورد نیاز در قبرس
 • نحوه کاریابی در قبرس
 • مؤسسات کاریابی در قبرس
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در قبرس
 • سوالات متداول در زمینه ویزای کار قبرس
 • سخن پایانی

درباره کشور قبرس

قبرس کشوری است  واقع در سمت شرق دریای مدیترانه که پرجمعیت ترین جزیره این دریا به شمار می رود. از لحاظ بزرگی و وسعت، قبرس سومین جزیره در بین جزیره های دریای مدیترانه است و به دو بخش ترک نشین و یونانی نشین تقسیم شده است. جمعیت قبرس 1,150,000 نفر است . شهر زیبای نیکوزیا ، پایتخت این کشور است. زبان رسمی این کشور یونانی و ترکی استانبولی ، واحد پول یورو می باشد. یونانی هایی که در جزیره قبرس زندگی می کنند دین مسیحی دارند اما دین ترک های قبرس اسلام است. است و حکومت آن به شکل جمهوری اداره می گردد. همچنین آب و هوای کشور قبرس در تابستان بسیار خشک و گرم است اما در زمستان آب و هوای این کشور معتدل و اصطلاحا مدیترانه ای است. کشور قبرس شامل 6 استان می باشد که از مهم ترین استان های آن می توان به فاماگوستا، لارناکا اشاره کرد. در ادامه به بررسی کار در قبرس و نحوه اقدام  اخذ ویزای کاری این کشور می پردازیم. در بخش های دیگر این مقاله شرایط استخدام در قبرس بررسی شده است.

پرچم قبرس
شرایط عمومی قبرس

نرخ بیکاری در قبرس

کسانی که خواهان کار در قبرس هستند باید به عوامل اقتصادی نیز توجه کنند . یکی از مهمترین عوامل اقتصادی مرتبط با کار ، نرخ بیکاری است. چرا که نرخ بیکاری نشان دهنده رشد اقتصادی و میزان شاغلین می باشد. هر چه  نرخ بیکاری  پایین تر باشد شانس فرد برای پیدا کردن کار بیشتر است و تعداد شاغلان در آن کشور بالا است. در سال 2002 کمترین میزان خود یعنی %3 را داشته و در سال 2013 بیشترین نرخ بیکاری در کشور قبرس یعنی 16% بوده است اما این نرخ کم کم کاهش یافته و در حال حاضر به حدود 7.4 رسیده است . نرخ بیکاری قبرس همچنان نسبت به کشورهایی همچون آلمان یا اتریش بالا است.

 • نرخ بیکاری

نرخ بیکاری قبرس

کار در قبرس

کشور قبرس به دلیل کیفیت بالای  زندگی  و رشد ااقتصادی که دارد توجه مهاجران زیادی را به خود جلب کرده است. شهروندانی که عضو اتحادیه اروپا هستند اگر خواهان کار به مدت 3 ماه باشند ، نیازی به اخذ ویزای کار قبرس را  ندارند ، اما اگر خواستار کار بیشتر از 3 ماه باشند باید با مراجعه به اداره مهاجرت این کشور و ارائه مدارک خود نسبت به ثبت نام اقدام کنند.  متقاضیانی که عضو کشورهای اتحادیه اروپا نیستند برای ورود به بازار کشور قبرس نیازمند ویزای کار هستند.  متقاضیان اخذ ویزای کاری کشور قبرس ابتدا باید پیشنهاد شغلی از کارفرمای قبرسی داشته باشند . بعد از دریافت پیشنهاد شغلی می توانند با مراجعه به سفارت این کشور و ارائه مدارک هویتی خود برای اخذ ویزا کاری اقدام کنند. انواع ویزا های کاری قبرس به شرح زیر است :

 • ویزای کاری برای کارآفرینی و استارتاپ
 • ویزای کاری مناسب کارآموزی
 • ویزای کاری برای کار در شرکت های بین المللی
 • ویزای کاری برای کار در شرکت های بین المللی

 • ویزای کاری برای کار در خانه
 • ویزای کاری برای انجام کارهای داوطلبانه
 • ویزای کاری برای استخدام در شرکت های عمومی

بررسی ویزای همراه

مسئله ایی که ذهن مهاجران کاری را به خود مشغول کرده است ؛ امکان اخذ  ویزای همراه می باشد . اخذ ویزای همراه در کشور قبرس نیز مانند بقیه کشورها امکان پذیر است . شایان ذکر است که اخذ این ویزا تنها برای خانواده فرد اصلی می باشد که شامل : همسر و فرزندان زیر 18 سال می باشد.  پروسه مجوز اخذ ویزای کار در قبرس د ارای شرایطی همچون : فرد اصلی بایدبه مدت 2 سال در این کشور اقامت داشته باشد ؛ دارد . مدت اعتبار ویزای همراه 1 سال می باشد که قابل تمدید است .

مدارک مورد نیاز ویزای کار قبرس

متقاضیانی که قصد ورود به بازار این کشور را دارند باید مدارکی بدین منظور به سفارت مربوطه ارائه دهند . برخی از این مدارک به شرح زیر است :

 • مدارک شناسایی فرد
 • ارائه روزمه گاری
 • ارائه  کپی پاسپورت
 • بیمه نامه متقاضی با اعتبار زمانی
 • ارائه مدرکی که ثابت کند فرد توانایی مالی برای حمایت خانواده اش ر ا دارد .

 • ارائه عدم سوء پیشینه
 • ارائه تاییدیه تست های پزشکی
 • تکمیل فرم های اخذ ویزای کار
 • ارائه تاییدیه قرارداد کاری

میزان حقوق در قبرس

یکی از نکات حائز اهمیت برای مهاجران کاری در کشورها ، میزان حقوق می باشد . چراکه بر اساس این میزان حقوق ، فرد هم می تواند مجوز ویزای کار بگیرد و هم خانواده خود را ساپرت کند. حداقل حقوق کارگران ساده در کشور قبرس 870 یورو و متوسط حقوق برای کار در شهر نیکوزیا که پایتخت قبرس است حدود 1.300 یورو است. طبق قوانین دولت  قبرس میزان حقوقی که در قرارداد کاری بین کارفرما و کارمند تعیین می شود نباید از حداقل حقوق در این کشور  کمتر باشد. در ادامه میانگین حقوق برخی از مشاغل در کشور قبرس را برای شما در جدولی قرار داده ایم.

مشاغل مورد نیاز در قبرس

اساس اصلی ورود به بازار کار کشورها یافتن شغل است . در این راستا مهاجران کاری می توانند لیستی از مشاغل مورد نیاز کشور مورد نظر را در سایت مربوطه مشاهده کنند و بر اساس آن شغل متناسب با مدرک و تجارب شغلیشان پیدا کنند . یکی از قوانین برای مهاجران کاری در این کشور این است که : مهاجرانی که موفق به ورود بازار این کشور شدند و شغلشان  خارج از لیست مشاغل مورد نیاز است ؛ اقامتی که به آنها اعطا می شود 4 ساله است. این اقامت برای این افراد قابل تمدید نیست .  افرادی که بر اساس مشاغل مورد نیاز این کشور وارد بازار کار می شوند اقامت آنها علاوه بر قابل تمدید بودن ، می توانند بعد از چند سال سابقه کاری در این شغل ، اقدام به اخذ اقامت دائم کنند.

این مشاغل عبارتند از : رشته های اقتصاد و رشته های مهندسی همچون برق و IT .  در ادامه چند رشته از این مشاغل مورد نیاز را برای شما قرار داده ایم.

نحوه کاریابی در قبرس

کسانی که خواهان کار در کشور قبرس هستند می توانند به دو روش: حضوری و آنلاین در این زمینه اقدام کنند. در روش حضوری متقاضی می تواند با اخذ ویزای توریستی وارد خاک کشور قبرس شود و از طریق آگهی های محلی ، دوستان و آشنایان شغل مورد نظر خود را بیابد. در روش آنلاین ، متقاضیان با مراجعه به موسسات و سایت های کاریابی و ارسال روزمه قوی می توانند شانس خود را برای یافتن شغل و جلب نظر کارفرما ، بالا ببرند.  شایان ذکر است ؛ متقاضیان می توانند از طریق ویزای تحصیلی وارد دانشگاه های این کشور شوند و بعد از اتمام تحصیل ، به دنبال کار باشند . از این طریق می توانند وارد بازار کار این کشور شوند. نکته حائز اهمیت در این زمینه این است که ؛ کشور قبرس نیروهای کاری که در این کشور تحصیل کرده اند را در اولویت قرار می دهد.

مؤسسات کاریابی در قبرس

همان طور که قبلا به آن اشاره کردیم، فرد برای اخذ ویزای کاری قبرس ابتدا باید کار مورد نظر خود را پیدا کرده و بین متقاضی و کارفرما عقد قرارداد صورت پذیرد. یکی از راه های یافتن کار در کشور قبرس از طریق موسسات کاریابی قبرس است. متقاضیان می توانند از قبل برای یافتن کار موردنظر خود در سایت های موسسه های کاریابی قبرس جست و جو کنند و سپس با برگه تائیدیه قرارداد کاری به سفارت مراجعه نمایند. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور  MIEاتریش تهیه شده و هر گونه کپی برداری از آن غیر مجاز بوده و شرعا حرام می باشد. چند نمونه از سایت های کاریابی معتبر در قبرس را برای شما عزیزان در ادامه قرار داده ایم.

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در قبرس

این روز ها با توجه به شرایط مناسبی که دولت قبرس به خانواده ها ارائه می دهد، بسیاری از افراد قصد مهاجرت به کشور قبرس از طریق کار در قبرس و اخذ اقامت دائم و سپس تابعیت این کشور را دارند. باید توجه داشت که قبرس برای اعطای اقامت و تابعیت بیار سخت گیرانه برخورد می کند و متقاضیان باید شرایط اخذ اقامت و تابعیت را با دقت دنبال کرده و به آن ها عمل نمایند. متقاضی اخذ اقامت دائم کشور قبرس باید به مدت 5 سال به صورت مداوم به کار در قبرس بپردازد و در این کشور زندگی کند. همچنین متقاضی بعد از گذشت هفت سال می تواند برای تابعیت و اخذ پاسپورت قبرس درخواست خود را به مقامات مربوطه اعلام نماید.

همان طور که قبلا هم به آن اشاره کردیم طبق قوانین قبرس به جز در رشته های پر تقاضا و مورد نیاز، به متقاضیان کار در قبرس اقامت های 4 ساله اعطا می گردد که قابلیت تمدید برای آن ها وجود ندارد و به همین علت مهاجرانی که قصد اخذ اقامت و تابعیت این کشور را دارند به مشکل بر می خورند.

بهتر است مهاجرانی که با هدف اقامت دائم و اخذ تابعیت کشور قبرس قصد دارند به کار در کشور قبرس مشغول شوند این نکات را مورد توجه قرار داده و دیگر کشور ها را برای مهاجرت و اخذ اقامت دائم مد نظر قرار دهند.

سوالات متداول در زمینه ویزای کار قبرس

نرخ بیکاری کشور قبرس چقدر است؟

7.4 درصد.

ویزاهای کاری قبرس کدامند؟

ویزای کاری برای کارآفرینی و استارتاپ، ویزای کاری مناسب کارآموزی، ویزای کاری برای کار در شرکت های بین المللی.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

ویزای کار قبرس، شرایط استخدام در قبرس، مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کاری قبرس و نرخ بیکاری در کشور قبرس را در این مقاله برای شما عزیزان مورد بررسی قرار دادیم. امید است توانسته باشیم به سوالات شما عزیزان در رابطه با ویزای کار قبرس پاسخ داده باشیم. کشور قبرس توانسته با شرایط مناسبی که در اختیار مهاجران قرار می دهد توجه افراد زیادی را برای مهاجرت به این کشور جلب کند اما همان طور که در مقاله هم به آن اشاره کردیم بهتر است شرایط دیگر کشور ها را نیز مورد بررسی قرار دهید. همچنین به شما پیشنهاد می کنیم قبل از هر گونه اقدام برای کار در قبرس به وکیل مهاجرت معتبری مراجعه نمایید و شرایط خود را با او در میان بگذارید. موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش با داشتن 15 سال سابقه و رزومه ای درخشان می تواند راهنمای شما عزیزان از ابتدا تا انتهای پروسه مهاجرت باشد. شما می توانید با تماس با شماره تلفن های موسسه از مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان ما بهره مند شوید و سوالات خود را برطرف نمایید. همچنین این امکان برای شما عزیزان وجود دارد که نظرات و سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. متقاضیان اخذ ویزای کاری کشور قبرس ابتدا باید پیشنهاد شغلی از کارفرمای قبرسی داشته باشند . بعد از دریافت پیشنهاد شغلی می توانند با مراجعه به سفارت این کشور و ارائه مدارک هویتی خود برای اخذ ویزا کاری اقدام کنند.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *