ویزای کار لیختن اشتاین

ویزای کار لیختن اشتاین

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و انواع ویزاهای کاری

ویزای کار لیختن اشتاین ، لاتاری لیختن اشتاین ، ایرانیان مقیم لیختن اشتاین ،  مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق کار، کار در لیختن اشتاین ، اخذ ویزای کار لیختن اشتاین، وضعیت کار در این کشور و شرایط زندگی در لیختن اشتاین این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد بررسی قرار می گیرد. تمامی نکات مرتبط با کار در لیختن اشتاین و زندگی در این کشور به صورت ساده و خلاصه در این نوشتار آورده شده است. در زمینه کار در کشور لیختن اشتاین و اخذ ویزای کار این کشور سوالاتی پیش می آید از جمله اینکه شرایط و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار لیختن اشتاین چیست؟ آیا امکان بردن همراه برای کار در این کشور وجود دارد؟ آیا با کار در لیختن اشتاین می توان اقامت و تابعیت لیختن اشتاین را اخذ نمود؟ در این مقاله به تمامی این سوالات و ابهامات پاسخ خواهیم داد. کار در لیختن اشتاین دارای شرایط خاصی است. این کشور به دلیل محدودیت وسعت شرایط جالب و ویژه ای را برای متقاضیان کار در این کشور در نظر گرفته است که در این مقاله بصورت کامل و جامع آن را بیان خواهیم نمود.  .کشور لیختن اشتاین به دلیل وسعت کم و شرایط اقتصادی ویژه ایی که دارد نظر مهاجران را به خود جلب کرده است . شما عزیزان بعد از مطالعه این مقاله چنانچه سوالی داشتید  می توانید با موسسه حقوقی ملک پور MIE  اتریش تماس حاصل فرمایید تا مشاوران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

ویزای کار لیختن اشتاین

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور لیختن اشتاین
 • نرخ بیکاری در لیختن اشتاین
 • بررسی ویزای همراه
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار لیختن اشتاین
 • لیست مشاغل مورد نیاز درلیختن اشتاین 2021
 • میزان حقوق در لیختن اشتاین
 • نحوه کاریابی در لیختن اشتاین
 • موسسات کاریابی در لیختن اشتاین
 • بررسی ویزای همراه در لیختن اشتاین
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در لیختن اشتاین
 • سوالات متداول در زمینه ویزای کار لیختن اشتاین
 • سخن پایانی

درباره کشور لیختن اشتاین

لیختن اشتاین کشوری کوچک واقع در اروپای مرکزی است . شهر زیبای فادوتس پایتخت این کشور است. این کشور با مساحت 160 کیلومتری و جمعیتی معادل 37.666 نفر می باشد. لیختن اشتاین مرز مشترک سوئیس و اتریش است و همچنین  از شرق و شمال با اتریش و از غرب و جنوب با سوئیس همسایه است. شان  بزرگترین شهر این کشوراست که دارای جمعیت  5500 نفر می باشد. فرانک سوئیس (CHE) واحد پولی ومردمان آن به زبان آلمانی صحبت می کنند . دین آنها مسیحی است. لیختن اشتاین به دلیل جمعیت و وسعت کم دارای بالاترین سطح زندگی در جهان است. حکومت حاکم بر این کشور ، پادشاهی مشروطه می باشد. کشور لیختن اشتاین با وجود اینکه تحت الحمایت سیاسی و اقتصادی سوئیس می باشد ولی کشوری مستقل است.

 این کشور به دلیل کیفیت بالای زندگی و حقوق اجتماعی پیشرفته در جهان مشهور است . برای ورود به بازار کار این کشور دانستن و آشنایی به زبان آلمانی الزامی است. اخیرا این کشور در تلاش برای همکاری با سازمان ‌های بین‌المللی برای جلوگیری از فرار مالیاتی است، بدین دلیل فرصت های شغلی بسیاری برای مهاجران کاری به وجود امده است.

کار در لیختن اشتاین مستلزم دانستن شرایط عمومی این کشور و همچنین آشنایی با اصول اولیه کار در این کشور می باشد. لیختن اشتاین کشوری کوچک واقع در اروپای مرکزی به پایتختی فادوتس می باشد. این کشور دارای مساحت 160 کیلومتری و جمعیتی معادل 37.666 نفر می باشد. لیختن اشتاین  از شرق و شمال با اتریش و از غرب و جنوب با سوئیس همسایه است. بزرگترین شهر این کشور شان با 5500 نفر جمعیت می باشد. واحد پول لیختن اشتاین فرانک سوئیس (CHE)، زبان رسمی آن آلمانی و دین رسمی مردم آن مسیحی می باشد. کشور لیختن اشتاین یکی از بالاترین سطوح زندگی در جهان را داراست. حکومت این کشور پادشاهی مشروطه است. نکته جالب در زمینه این کشور این موضع می باشد که لیختن اشتاین تحت الحمایه سیاسی و اقتصادی سوئیس بوده ولی در عین حال مستقل به شمار می آید.

شاید احتمالاً درباره لیختن اشتاین در برخی موارد شنیده‌ باشید، اما این کشور به ندرت در رسانه‌ها مطرح می شود و برای هیچ چیز خاصی مشهور نیست. این کشور کوچک اروپایی به داشتن کیفیت بالای زندگی و حقوق اجتماعی پیشرفته مشهور است. عموماً کار در لیختن اشتاین نیازمند دانستن زبان آلمانی می باشد. در سال‌های اخیر این کشور در تلاش برای همکاری با سازمان ‌های بین‌المللی برای جلوگیری از فرار مالیاتی است، لذا در این راستا فرصت هایی را برای کار خارجیان در این کشور فراهم آورده است که در ادامه به شرایط آن خواهیم پرداخت.

نرخ بیکاری در لیختن اشتاین

کسانی که خواهان کار در لیختن اشتاین هستند باید به عوامل اقتصادی تاثیر گذار توجه داشته باشند. در رابطه با کار ، عامل مهم اقتصادی تاثیر گذار ، نرخ بیکاری می باشد. با پایین بودن نرخ بیکاری در کشورها ، مهاجران راحت تر می توانند کار پیدا کنند. میزان متوسط نرخ بیکاری در لیختن اشتاین بین سال های 2006 تا 2019 میزان 2.43 درصد بوده است که کمترین میزان آن ۱.۵ درصد در ماه می سال 2019 و بیشترین آن میزان3.5 درصد در ژانویه 2006 بوده‌است. در نمودار زیر نرخ بیکاری لیختن اشتاین در سال های 2006 تا 2019 را مشاهده می نمایید.

 • نرخ بیکاری

بررسی ویزای همراه

یکی از مواردی که ذهن مهاجران کار را درگیر کرده است ، امکان اخذ ویزای همراه است. با وجود محدودیت برای ویزای کار لیختن اشتاین ، ویزای همراه  فقط به افرادی که دارای اقامت در این کشور هستند داده می شود. شرایط اخذ ویزای همراه بدین صورت است که ؛ افراد باید در 3 سال اول کار خود اقدام به اخذ ویزای همراه نمایند در غیر این صورت درخواست آنها رد می شود. این ویزا فقط برای خانواده و فرزندان زیر 18 سال صادر می شود. در ادامه به بررسی برخی دیگر از شرایط اخذ ویزای همراه می پردازیم :

 • متقاضی باید دارای اقامت موقت یا دائم لیختن اشتاین باشد

 • سن زوجین باید بالای سن قانونی یعنی 21 سال باشند

 • همسر متقاضی باید آشنایی با زبان آلمانی داشته باشد

 • داشتن مسکن جهت اخذ ویزای همراه الزامی است

 • ارائه دادن قرار داد کاری به اداره پاسپورت

 پس از طی این پروسه چنانچه درخواست وی پذیرفته شد ، باید مشخصات خانواده را در اداره مهاجرت لیختن اشتاین ثبت نماید و آنها را بیمه کند. همچنین فرزندان خود را در مدارس این کشور ثبت نام کند . در خصوص کار کردن همراه در این کشور می توان گفت که حق کار کردن دارد ولی اگر خواهان خود اشتغالی است باید از اداره مربوطه مجوز دریافت کند.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار لیختن اشتاین

متقاضیان بعد از گذراندن پروسه پیدا کردن شغل ، باید اقدام به اخذ ویزای کار کنند . بدین منظور ارائه دادن مدارکی الزامی است . افرادی که می خواهند بیش از 3 ماه در این کشور حضور داشته باشند باید اقدام به اخذ ویزای کار کنند. لازم به ذکر است کلیه امور حقوقی کشور لیختن اشتاین در سفارت سوئیس در کشور مبدا انجام می شود و به اصطلاح کشور سوئیس حافظ منافع لیختن اشتاین محسوب می شود. همچنین ارائه مدارک درست و کامل شانس متقاضی را برای اخذ ویزای کار لیختن اشتاین افزایش خواهد داد. مدارک اخذ ویزای کار لیختن اشتاین به شرح زیر می باشد:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا

 • پاسپورت معتبر دارای اعتبار حداقل 3 ماه

 • عکس پاسپورتی

 • نامه پیشنهاد کاری

 • بلیط رفت و برگشت به لیختن اشتاین

لیست مشاغل مورد نیاز لیختن اشتاین 2021

دولت لیختن اشتاین در طول سال مشاغلی که در صنایع مختلف مورد نیاز است را انتشار می کند . کسانی که خواهان ورود به بازار کار این کشور هستند ، اگر مهارت و سوابق شغلی داشته باشند به راحتی می توانند در این مشاغل استخدام شوند. در جدول زیر برخی مشاغل مورد نیاز و حقوق مربوطه در این کشور ارائه شده است:

میزان حقوق در لیختن اشتاین

کسانی که خواهان کار در لیختن اشتاین هستند ، علاوه بر یافتن شغل ، می بایست به میزان حقوق نیز توجه کنند. میزان حقوق در مواردی همچون : صدور ویزای کار، پرداخت مالیات و تامین هزینه های زندگی  نقش بسزایی دارد. میانگین حقوق سالانه در این کشور حدود 69.690 فرانک سوئیس می باشد.

 • میزان حقوق

نحوه کاریابی در لیختن اشتاین

کسانی که خواهان ورود به بازار کار  لیختن اشتاین می باشند می بایست از کارفرما یا شرکتی معتبر در این کشور پیشنهاد  شغلی دریافت کنند. در این راستا مهاجران کاری می توانند به دو روش اقدام به یافتن شغل متناسب با مدارک و سوابق شغلی کنند. شایان ذکر است کشور لیختن اشتاین ویزای جستجوی کار ارائه نمی دهد.

 • مؤسسات کاریابی

  متقاضیان با مراجعه به موسسات و سایت های کاریابی و ارائه روزمه قوی می توانند شغل متناسب را پیدا کنند.

 • اخذ ویزای توریستی

  مهاجران کاری می توانند برای یافتن شغل ، به عنوان توریست وارد خاک این کشور شوند و از طریق دوستان ، آشنایان و آگهی های محلی شغل متناسب خود را پیدا کنند.

مؤسسات کاریابی در لیختن اشتاین

همان طور که پیش تر بدان اشاره شد ، مهاجران کاری می توانند برای یافتن شغل به موسسات و سایت های کاریابی مراجعه کنند . شایان ذکر است که ؛ ارائه روزمه قوی و کامل به این موسسات ، شانس یافتن شغل افزایش می بابد. موسسات کاریابی در کشورها همانند پل ارتباطی بین کارفرما و مهاجران کاری می باشند .خدمات این گونه موسسات  هم به صورت آنلاین و هم به صورت فیزیکی می باشد. متقاضیان می بایست برای استفاده از خدمات این موسسات ، در سایت های بین الملل ثبت نام کنند.

 • Welcome.li

 • Jobber.li

 • AMSFL.LI

بررسی ویزای همراه در لیختن اشتاین

مسئله ایی که ذهن مهاجران را به خود مشغول کرده است، آیا با اخذ ویزای کار در لیختن اشتاین می توانند همسر و فرزندان خود را به همراه داشته باشند؟ در جواب می توان گفت بله. کشور لیختن اشتاین تنها زمانی مجوز اخذ ویزای همراه صادر می کند که متقاضی اقامت این کشور را بدست آورده باشد. قاعدتا همراه به همسر و فرزندان زیر 18 سال اطلاق می شود. داشتن شرایطی برای اخذ ویزای همراه الزامی می باشد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

 • داشتن اقامت موقت یا دائم لیختن اشتاین

 • قانونی بودن ازدواج متقاضی با همراه

 • تسلط کافی همراه به زبان آلمانی شخص

 • داشتن ملکی برای زندگی

 • ارائه یک قرارداد کاری به اداره مهاجرت و پاسپورت لیختن اشتاین

پس از اخذ اقامت متقاضی می تواند مشخصات همراهان خود را به اداره مهاجرت و پاسپورت لیختن اشتاین ارائه دهد. متقاضیان پس از دریافت اقامت خود می توانند، فرزندان خود را در مدارس دولتی این کشور ثبت نام نمایند. نکته حائز اهمیت این است که؛ همراه حق کار کردن در این کشور را دارد.

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در لیختن اشتاین

در بیشتر کشورهای اروپایی، بعد از چند سال کار می توان در ابتدا اقامت موقت، پس از تمدید اقامت موقت، اقامت دائم و در انتهای آن درخواست پاسپورت و تابعیت آن کشور را نمود. اگر متقاضیان موفق به ورود بازار کار کشور لیختن اشتاین شدند، نمی توانند در این زندگی کنند. در این راستا اعطای تابعیت این کشور دارای پیچیدگی های خاصی است. اقامت دائم کشور لیختن اشتاین از طریق کار، مجوز  B Permit می باشد که به دو صورت اعطا می شود:

 • اقامت دائم جهت اتباع کشور سوئیس و کشورهای اتحادیه اروپا

  اقامت دائم از طریق کار برای اتباع سوئیسی و اروپایی به صورت لاتاری و صلاحیتی است، بدین صورت است که؛ سالیانه تعداد 28 مجوز اقامت  برای متقاضیان کار در این کشور صادر خواهد شد.

 • اقامت دائم برای شهروندان کشورهای غیر اروپایی

  اقامت دائم برای شهروندان کشورهای غیر اروپایی فقط برای متخصصین، نیرهای تخصصی و مدیران می باشد که دارای سابقه کار و مهارت های زیادی باشند.

سوالات متداول در زمینه ویزای کار لیختن اشتاین

انواع ویزای کار در کشور لیختن اشتاین کدامند؟

سه نوع  ویزای کار لیختن اشتاین وجود دارد: ویزای کار برای شهروندان کشور سوئیس، ویزای کار برای شهروندان کشورهای اروپایی غیر شهروندان سوئیسی، ویزای کار  برای شهروندان کشورهای غیر اروپایی. با نام مجوز گذر از مرز که اعتبار 1 ساله دارد.

متوسط نرخ بیکاری در کشور لیختن اشتاین در سال های اخیر به چه میزان بوده است؟

حدود نرخ بیکاری در این کشور ۲.۴۳ درصد است.

میانگین حقوق دریافتی در کشور لیختن اشتاین چه مقدار است؟

میانگین حقوق دریافتی در این کشور حدود 69.690 فرانک سوئیس به طور سالیانه خواهد بود.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

ویزای کار لیختن اشتاین، لیست مشاغل مورد نیاز در لیختن اشتاین2021، میزان حقوق، نرخ بیکاری و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار لیختن اشتاین در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار می گیرد. کار در لیختن اشتاین سخت می باشد و متقاضیان کار در اروپا نمی توانند به راحتی وارد بازار کار این کشور شوند و به همین دلیل به متقاضیان توصیه می شود که برای کاریابی از ویزاهای جستجوی کار کشور اتریش و یا آلمان استفاده نمایند، زیرا شانس بیشتری خواهند داشت. شما عزیزان چنانچه بعد از مطالعه مقاله ویزای کار لیختن اشتاین سوالی داشتید می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *