ویزای کار مجارستان

ویزای کار مجارستان ، هزینه زندگی در مجارستان ، لیست مشاغل مورد نیاز مجارستان ، مهاجرت به مجارستان از طریق کار ، روش های اخذ ویزای کار مجارستان ، مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار مجارستان و شرایط کار در مجارستان برای ایرانیان در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار می گیرد. مجارستان کشوری واقع در اروپای مرکزی است که دارای مرز مشترک با کشورهایی نظیر اسلواکی ، چک و صربستان می باشد. شهر زیبای بوداپست ،پایتخت کشور مجارستان می باشد که از جمله شهرهای بزرگ و پرجمعیت کشور مجارستان محسوب می گردد. زبان مجاری ، زبان رسمی  کشور مجارستان است.  مساحت کشور مجارستان  93,030 کیلومتر مربع است . از نکات قابل توجه در رابطه با مجارستان عضویت این کشور در اتحادیه اروپا و عضویت در پیمان شنگن می باشد.

مجارستان کشوری است توریستی که سالانه پذیرای عده کثیری توریست می باشد. نرخ بیکاری در کشور مجارستان معادل 3.7 است که با توجه به جمعیت 9,778,371  میلیون نفری این کشور می توان گفت نرخ پایینی محسوب می شود. شما عزیزان بعد از مطالغه مقاله ، چنانچه سوالی داشتید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا مشاوران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

ویزای کار مجارستان

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • اخذ ویزای کار مجارستان
 • انواع ویز ای کار مجارستان
 • موسسات کاریابی جهت کار در مجارستان
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار مجارستان
 • مشاغل مورد نیاز در مجارستان 2020
 • سوالات متداول در زمینه ویزای کار مجارستان
 • سخن پایانی

اخذ ویزای کار مجارستان

کسانی که خواهان کار در مجارستان هستند ابتدا باید پیشنهاد شغلی از کارفرمای مجارستانی یا شرکت معتبر داشته باشند. معمولا کشور های اروپایی با توجه به گستردگی و شرایط بسیار مناسبی که دارند میتوانند مقصد بسیار مناسبی برای افراد متقاضی اخذ ویزاهای کاری باشند که کشور مجارستان هم با توجه به اینکه جز کشور های اتحادیه اروپا میباشد از این شرایط برخوردار می باشد . طبق قوانین اتحادیه اروپا اشخاص کارفرما برای اینکه بتوانند برای  متقاضیان کار در مجارستان دعوت نامه کاری ارسال کند ، ابتدا باید آگهی خود را بمدت 3 ماه در کشور مجارستان منتشر کند ، اگر نیرویی درخواست نداد ، باید همان آگهی را به مدت 3 ماه دیگر در حوزه کشور های اروپایی منتشر کند اگر باز هم  درخواستی برای نیروی کاری نبود ، می تواند دعوت نامه کاری  برای متقاضیان غیر از اتحادیه اروپا ارسال کند.

تسلط داشتن به زبان مجارستانی ، در انتخاب فرد برای کار در مجارستان حائز اهمیت است. همچنین به اقامت رسیدن کشور مجارستان نیاز خواهد کرد. برای قبول درخواست کارفرما جهت جذب نیروی کار از اتباع کشورهایی خارج از اتحادیه اروپا باید شخص کارفرما شرایط زیر را دارا باشد:

 • با دولت مجارستان تفاهم نامه کاری منعقد نموده باشد.
 • شرکت کارفرما باید برای کشور مجارستان سود آور باشد و مطابق با اقتصاد این کشور باشد.

متفاضی کار در مجارستان و اخذ ویزای کار مجارستان باید پس از ارائه درخواست خود به سفارت مجارستان و قبول در خواست وی به صورت توریستی به مدت 30 روز وارد کشور مجارستان شده و روند کاریابی خود را پیگیری کند و متقاضی کار در مجارستان باید محل اقامت سی روزه خود را به اداره مهاجرت مجارستان و پناهندگی این کشور و کلیه مدارک لازم ارائه دهد.

انواع ویزای کار مجارستان

کسانی که خواهان کار در کشور مجارستان هستند می توانند به دو روش اقدام به اخذ ویزای کار کنند و  وارد بازار این کشور شوند که عبارتند از :

 • ویزای نوع اول

  این نوع ویزا که به ویزای ماندن برای کار نامیده می شود به دانشجویان بین المللی اختصاص دارد که بعد از اتمام تحصیلشان خواهان کار در این کشور هستند . شایان ذکر است که این دانشجویان باید 15 رئز قبل از اتمام تحصیلشان ، برای این ویزا اقدام کنند . دانشجویان می توانند به مدت 9 ماه در این کشور اقامت داشته باشند و در جستجوی کار باشند . 10 هزار فارینت هزینه اخذ این ویزا می باشد.

 • ویزای نوع D

  این نوع ویزا ، ویزای کاری نامیده می شود به این علت که با اخذ این ویزا فرد تنها یک بار حق ورود به خاک این کشور را دارد . مدت ماندن در این براین کشور برای یافتن شغل ، 30 روز می باشد . شایان ذکر است که ؛ این ویزا تنها به شهروندان اتحادیه اروپا و کشورهایی که با مجارستان منافع مشترک دارند اختصاص دارد.

موسسات کاریابی جهت کار در مجارستان

مهاجران کاری برای اینکه راحت تر بتوانند شغل متناسب با حرفه و تجارب شخصیشان را بیابند می توانند از موسسات کاریابی در کشور مقصد استفاده کنند. در ادامه به معرفی چند موسسات کاریابی در کشور قبرس می پردازیم :

 • PANNONJOL
 • KARRIER HUNGRIA
 • NEXT CONSULTING

 • ADECCO
 • RANDSTAD
 • GRAFTON

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار مجارستان

کسانی که خواهان کار در کشور مجارستان هستند می توانند از طریق اخذ ویزای توریستی وارد خاک این کشور شوند . اعتبار این ویزا به مدت 3 ماه می باشد. در این راستا مهاجران می بایست در این مدت اقدام به یافتن شغل کنند. بعد از پیدا کردن شغل می توانند به کشور خود بازگشته و اقدام به اخذ ویزای کار کنند. کسانی که عضور کشورهای اتحادیه اروپا هستند، نیازی به اخذ ویزای کار و توریستی ندارند. برای درخواست ویزای شنگن نیاز به جمع آوری مدارک مورد نیاز از قبیل: فرم درخواست ویزا که تکمیل و ارسال به کنسولگری یا سفارت مجارستان در کشور خود ، زمان پردازش می تواند متفاوت باشد ، بنابراین می بایست زمان بندی مناسبی جهت اخذ این ویزا  داشته باشید که در این پروسه شما نیاز به یک وکیل خواهید داشت ، شما می توانید با مشاوره و راهنمایی وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پور جهت اخذ ویزای شنگن اقدام نمائید.
اگر هدف شما با اخذ ویزای شنگن برای سفر به مجارستان جهت کسب و کار است نیاز به یک دعوت نامه از کسب و کار مجارستانی و یا یک نامه از کارفرمای محلی خود که در آن وظایف شما را در مجارستان برای آن موقعیت کاری شرح دهد .مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار عبارتند از :

 • اجازه کار
 • قرارداد استخدام
 • گذرنامه معتبر و دو عکس گذرنامه
 • ارائه سندملکی در مجارستان

 • اثبات تامین مالی و داشتن  بیمه بهداشت و درمان
 • تکمیل فرم درخواست
 • هزینه پردازش این ویزادر سفارت

صدور ویزای کار به مدت 1 سال اعتبار دارد که قابل تمدید نیز می باشد. یه این صورت که؛ شخص می تواند با حضور در اداره مهاجرت با احراز شرایطی این امر را محقق سازد و اقامت موقت خود را سال به سال تمدید نماید و پس از سه تا چهار سال به اقامت دائم کشور و اتحادیه اروپا دست یابد.

مشاغل مورد نیاز در مجارستان 2020

کسانی که خواهان کار در مجارستان هستند، می توانند از طریق لیست مشاغل مورد نیاز در این کشور اقدام به یافتن شغل متناسب با مدارک و تجارب تحصیلی و شغلی خود کنند. سالانه کشور مجارستان لیستی از مشاغل مورد نیاز خود را در سایت های مربوطه منتشر می کند. در ادامه برخی از مشاغل مورد نیاز ارائه شده است :

سوالات متداول در زمینه ویزای کار مجارستان

شرایط کارفرما برای درخواست نیرو از اتباع غیر شهروندان اروپا چیست ؟

با دولت مجارستان تفاهم نامه کاری منعقد نموده باشد، شرکت کارفرما باید برای کشور مجارستان سود آور باشد و مطابق با اقتصاد این کشور باشد.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

ویزای کار مجارستان ، مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار مجارستان، لیست مشاغل مورد نیاز مجارستان در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی علمی قرار گرفت. کشور مجارستان با توجه به این که دارای شرایط اقتصادی، کاری و عرصه کاریابی خوبی دارد توجه مهاجران بسیاری را به خود جلب کرده است. تنها زمانی این کشور اقدام به صدور ویزا برای شخص می کند که، دارای پیشنهاد شغلی باشد. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. شما باید پس از ارائه درخواست خود به سفارت مجارستان و قبول در خواستتان به صورت توریستی به مدت 30 روز وارد کشور مجارستان شده و روند کاریابی خود را پیگیری کنید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *