ویزای کار نروژ

ویزای کار نروژ ، کاریابی نروژ ، لیست مشاغل مورد نیاز نروژ 2021 ، امتیاز بندی مهاجرت به نروژ  ، مهاجرت به نروژ از طریق کار ، اخذ اقامت  و تابعیت از طریق ویزای کار نروژ ، مشاغل مورد نیاز در نروژ و شرایط کار در نروز برای ایرانیان را در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی  قرار می دهیم. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار نروژ چیست ؟  آیا با اخذ ویزای کار می توانیم اقامت این کشور را بدست آوریم ؟ میزان حقوق در نروژ چقدر است؟ با ما همراه باشید، در ادامه پاسخ این سؤالات و تمامی سوالاتی که ممکن است در ذهن شما خطور کرده باشد را بررسی و پاسخ می دهیم. شما عزیزان بعد از مطالعه مقاله چنانچه سوالی داشتید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا مشاوران ما ، به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند .

ویزای کار نروژ

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی ویزای کار نروژ
 • نرخ بیکاری نروژ
 • ویزای کار نروژ
 • بررسی ویزای همراه
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار نروژ
 • میزان حقوق در نروژ
 • مشاغل مورد نیاز در نروژ 2020
 • نحوه کاریابی در نروژ
 • مؤسسات کاریابی در نروژ
 • وضعیت اقامت و تابعیت
 • سوالات متداول در زمینه ویزای کار نروژ
 • سخن پایانی

درباره کشور نروژ

کشور نروژ یک از سردترین کشورهای حوزه اسکاندیناوی می باشد که در شمال حوزه اسکاندیناوی واقع شده است. این کشور با سوئد، فنلاند و روسیه مرز زمینی دارد، پایتخت آن  شهر زیبای اسلو و حدود 5 میلیون نفر جمعیت دارد. زبان رسمی نروژی است، اما اکثر مردم آن به زبان انگلیسی صحبت می کنند. درآمد کشور نروژ از منابع نفت و گاز می باشد. بر همین اساس توجه متقاضیانی که مدرک تحصیلیشان نفت و گاز است برای  کار در این کشور جلب شده است. با هم در ادامه این مقاله شرایط کار در نروز برای ایرانیان را بررسی خواهیم کرد.

شرایط عمومی نروژ

نرخ بیکاری در نروژ

کسانی که خواهان کار در نروژ هستند باید به عوامل اقتصادی کشور نروژ توجه کنند . در رابطه با کار در نروژ ، نرخ بیکاری مسئله مهمی است . نرخ بیکاری در هر کشور نشان دهنده ، میزان رشد اقتصادی و تعداد شاغلین آن کشور است . هرچه نرخ بیکاری پایین تر باشد رشد اقتصاد اقتصادی آن کشور بالاست و بالعکس . نرخ بیکاری در کشور نروژ در چند سال اخیر همواره زیر 5 درصد بوده است و در سال 2019 به 3.4 درصد رسیده است. این نرخ بدین معنی است که از هر 100 نفر 4 نفر بیکار وجود دارد.

 • نرخ بیکاری

ویزای کار نروژ

همانطور که پیش تر گفتیم ، کشور نروژ به دلیل داشتن منابع نفت و گاز ، توجه مهاجران زیادی را به خود جلب کرده است بنابراین نروژ، کشوری صنعتی و دارای نرخ بیکاری پایین می باشد. متقاضیان بعد از گذشت 2 سال می توانند نسبت به دریافت اقامت نروژ اقدام کنند. کسانی که خواهان کار در نروژ هستند به دو روش می توانند وارد بازار این کشور شوند :

 • داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای نروژی

 • از طریق تحصیل وارد کشور نروژ شوند ، بعد از تحصیل به جستجوی کار بپردازند.

متقاضیان با روش تحصیل در نروژ می توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری  تغییر دهند.  همچنین داشتن رزومه ای مطلوب و سطح زبان خوب از امتیازات اخذ ویزای کار محسوب می شود.

بررسی ویزای همراه

 مسئله ایی که ذهن کسانی که وارد خاک نروژ از طریق کار می شوند را مشغول کرده است این است که آیا می توانم ویزای همراه بگیرم یا خیر ؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت ؛ بله . به صورت کلی در امر حقوق بین الملل چنانچه صحبت از همراه شد به معنای همسر و فرزندان زیر 18 سال می باشد. این نکته حائز اهیت است که ، همسر در این کشور اجازه کار فول تایم دارد و فرزندان نیز می توانند به تحصیل رایگان بپردازند.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار نروژ

در سال های اخیر به دلیل افزایش  رشد اقتصادی در کشور نروژ، توجه بسیاری از مهاجران را به خود جلب کرده است . بعد از یافتن شغل متناسب با مدرک تحصیلی متقاضیان می توانند اقدام به اخذ ویزای کار کنند . بدین منظور  مدارکی مورد نیاز است که کامل بودن این مدارک نقش بسزایی در رد یا قبولی درخواست ویزا دارد. شما عزیزان می توانید جهت مشاوره و راهنمایی با موسسه حقوقی ملک پور که دارای 15 سال سابقه درخشان در زمینه مهاجرت دارد ، تماس حاصل فرمایید. برخی مدارک مورد نیاز به شرح زیر است :

 • ارائه مدارک شناسایی و پاسپورت
 • داشتن پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • ترجمه  مدارک تحصیلی و ریز نمرات
 • ارائه عدم سوء پیشینه

 • عکس پاسپورتی
 • ارائه مدرک زبان (در صورت نیاز)
 • ارائه مدارک سابقه کار (در صورت نیاز )
 • ارائه توانایی مالی

میزان حقوق در نروژ

میزان حقوق و دستمزد هم می توانند ویزای کار را دریافت کنند ، هم می توانند خانواده خود را حمایت مالی کنند.  حقوق دریافتی برای شهرندان نروژی 27000 کرون در ماه است . در جدول زیر می توانید میزان حقوق و رسته شغلی در این کشور مشاهده بفرمایید .

مشاغل مورد نیاز در نروژ 2021

همان طور که می دانید در اغلب کشورهایی که دارای شرایط اقتصادی خوبی هستند، مهاجران  خواهان ورود به خاک این کشور می باشند . شایان ذکر است  که داشتن رزومه خوب برای یافتن شغل در نروژ راحت تر است .

نحوه کاریابی در نروژ

همان طور که پیش تر بدان اشاره شد، مهاجران برای ورود به بازار کاری کشور نروژ می بایست ؛ پیشنهاد شغلی از کارفرما یا شرکتی معتبر در این کشور را داشته باشند . در این راستا مهاجران می توانند به موسسات کاریابی در این کشور مراجعه کنند . نقش موسسات کاریابی ، پلی ارتباطی با کارفرما و مهاجران کاری می باشد.

مؤسسات کاریابی در نروژ

از آنجایی که کشور نروژ ویزای جستجوی کار ندارد، در این راستا ، مهاجران می بایست برای ورود به بازار کار این کشور ، پیشنهاد شغلی از کارفرما یا شرکتی معتبر در نروژ داشته باشند. بدین منظور مهاجران می توانند با مراجعه ب سایت ها و موسسات کاریابی، شغل متناسب با مدارک و تجارب تحصیلی و شغلی خود را بیابند . شایان ذکر است؛ ارسال روزمه قوی در سایت ها و موسسات کاریابی شانس بالایی برای مهاجران به دنبال دارد.  در جدول زیر برخی از موسسات کاریابی معتبر در این کشور ارائه شده است :

کسب تابعیت و شهروندی نروژ

هدف افرادی که قصد مهاجرت دارند ، اخذ اقامت و تابعیت کشور مقصد است. مهاجران کاری در کشور نروژ می توانند برای خود و خانواده اقامت این کشور را بدست آورند. اگر فرد 3 تا 5 سال در این کشور زندگی کند و مالیات را به طور منظم پرداخت کند می تواند برای اقامت دائم اقدام کند. بس از گدشت 1 تا 2 سال از اقامت دائم می تواند پاسپورت خود را بگیرد.

سوالات متداول در زمینه ویزای کار نروژ

شرایط کار در نروژ و اخذ ویزای کار نروژ برای ایرانیان چگونه است؟

ایرانیان می توانند در صورت داشتن کارفرمایی در کشور نروژ از طریق ویزای کار به این کشور مهاجرت نمایند.

آیا برای کار در نروژ داشتن پیشنهاد کاری لازم است؟

برای کار در نروژ می بایست کارفرمایی داشته باشید و از این کارفرما پیشنهاد کاری دریافت نمایید تا بتوانید ویزای کار نروژ را اخذ کنید.

آیا هزینه کار و زندگی در نروژ پایین است؟

هزینه زندگی در کشور نروژ بسته به نوع زندگی افراد متفاوت می باشد؛ اما میزان حقوق در کشور نروژ نیز به گونه ای است که می توانید به همراه خانواده خود زندگی ایده آلی را تجربه نمایید.

آیا بدون کمک موسسه مهاجرتی می توان به نروژ مهاجرت کاری کرد؟

شما می توانید بدون نیاز به کمک موسسه مهاجرتی نیز از طریق کار به نروژ مهاجرت بفرمایید اما در نظر داشته باشید که استفاده از وکیل متخصص می تواند شانس ویزای شما را افزایش دهد.

آیا کار در نروژ گزینه خوبی برای مهاجرت به خارج از کشور است؟

از آنجایی که برای کار در نروژ نیاز به کارفرما دارید، مهاجرت کاری به این کشور دشوار می باشد و در مقایسه با کشور هایی مثل آلمان و اتریش در اروپا و حتی کانادا و استرالیا که ویزای مختص کار ارائه می کنند شرایط دشوار تری دارد.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

ویزای کار نروژ، بررسی ویزای همراه نروژ، نحوه کاریابی در نروژ، مؤسسات کاریابی در نروژ و شرایط کار در نروژ برای ایرانیان در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. کشور نروژ به دلیل داشتن نرخ بیکاری پایین و اقتصاد رو به رشد مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. کاریابی از طریق موسسات کاریابی ممکن است امری زمان بر و در بعضی مواقع نا ممکن باشد. پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که چنانچه رزومه خوبی را دارید، کار در کشورهایی همچون : اتریش و آلمان نیز اقدام کنید. شما عزیزان می توانید سوالات خود در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. برای اخذ ویزای کار نروژ از دو رو ش امکان پذیر است : داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای نروژی ، از طریق تحصیل وارد کشور نروژ شوند ، بعد از تحصیل به جستجوی کار بپردازند.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *