ویزای کار هلند

ویزای کار هلند، اخذ اقامت هلند از طریق کار، انواع ویزای کاری هلند و مدارک لازم برای ویزای کار هلند در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد. آیا با اخذ ویزای کار هلند می توانم اقامت این کشور را بدست آورم؟ شرایط اخذ ویزای کاردر هلند چیست؟ ما در این مقاله سعی بر این داریم تا به سوالات این چنینی پاسخ دهیم. کشور هلند بدلیل داشتن سطح آموزش بالا، نیروی ماهر چند زبانه ، رشد اقتصادی و کیفیت زندگی عالی که دارد توجه مهاجران زیادی از سرتاسر جهان را بخود جلب کرده است. شماعزیزان می توانید بعد از مطالعه این مقاله در صورت داشتن سوالی ، با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا مشاوران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

ویزای کار هلند

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • زندگی در هلند و شرایط ویزای کار هلند
 • انواع ویزای کار در هلند
 • مدارک مورد نیاز برای ویزای کاری هلند
 • شرایط اخذ ویزای کار هلند
 • مشاغل مورد نیاز در هلند2020
 • موسسات کاریابی معتبر در هلند
 • نرخ بیکاری و بازار کار هلند
 • میزان حقوق و درآمد مشاغل در هلند
 • سوالات متداول در زمینه ویزای کار هلند
 • سخن پایانی درباره ویزای کار هلند

زندگی در هلند و شرایط ویزای کار هلند

هلند به زبان هلندی ( Nederland ) کشوری است کوچک از قلمرو های پادشاهی  هلند که در شمال غربی اروپا قرار دارد. پایتخت شهر هلند ، آمستردام است. زبان رسمی این کشور هلندی  و واحد پول این کشور یورو می باشد.کشور هلند از شرق با آلمان و از جنوب با بلژِیک و از غرب از طرف دریا با بریتانیا همسایه است. از معروفترین لقب های کشور هلند ، سرزمین گل لاله و آسیاب بادی است .همانطور که گفته شد کشور هلند بدلیل داشتن نیروی کار ماهر چند زبانه و همچین سطح بالای آموزشی و کیفیت بالای زندگی که دارد مهاجران زیادی قصد کار و زندگی در این کشور را دارند.

شرایط عمومی هلند

انواع ویزای کار در هلند

شرایط و ورود شما به خاک هلند به ملیت و نوع اقامت شما بستگی دارد. برخی از ملیت ها برای اقامت کوتاه مدت ( حداکثر 90 روز در یک دوره 180 روزه ) یا اقامت طولانی مدت ، به ویزا شینگن احتیاج دارند. برای اخذ ویزای کار هلند مثل بقیه کشورها باید پیشنهاد شغلی از کارفرما یا شرکت هلندی داشته باشید. بطور کلی چند نوع ویزای کار در هلند وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم :

 • ویزای جستجوی کار

  مراحل این نوع ویزا به این صورت است که متقاضی  بر اساس شرایطی که ویزای کاری هلند را اخذ کرده است، می تواند به مدت 6 ماه در خاک هلند باشد . وی در این 6 ماه باید کار مرتبط با شغل و مهارت خود پیدا کند.

 • پیشنهاد کار از کارفرمای هلندی

  در این روش شما پیشنهاد شغلی  کارفرما یا شرکتی در هلند نیاز دارید. روند آگهی استخدامی در این نوع ویزا در هلند به این صورت است که ابتدا کارفرما ، آگهی استخدام را در کشور خود بمدت 3 ماه منتشر می کند . اگر نیروی کاری پیدا نشد ، این آگهی را در حوزه شینگن منتشر می کند و اگر نیرویی نیز درخواست نداد. شما می توانید درخواست این استخدامی را بدهید.

هلند و برخی از کشور های اروپایی جستجوی کار را برای ایرانیان ارائه نمیدهد .شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا (EU) و (EEA) ، همچنین کشورهایی همچون ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ، سوئیس، به ویزای کار در هلند نیازی ندارند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای کاری هلند

متقاضیان بعد از گذراندن پروسه اخذ ویزای کار هلند ، می توانند بعد از 5 سال زندگی در هلند و پرداخت منظم مالیات ، اقدام به اخذ اقامت دائم این کشور کنند. متقاضیان برای ورود به بازار کار هلند ارائه مدرک کارشناسی شانس بالایی برای پیدا کردن کار دارند. گرچه با مدارک پایین تر نیز می شود . کشور هلند و برخی از کشورها سایتی را برای ارزیابی مدارک در آن کشور راه اندازی کرده اند به نام NUFFIC . بدین منظور این سایت با آموزش و پرورش کشورها در ارتباط است .95 درصد از مردمان هلند به زبان انگلیسی صحبت می کنند . تسلط بع زبان انگلیسی برای افرادی که خواهان ورود به بازار این کشور هستند یک امتیاز محسوب می شود. از سوی دیگر مدارکی مورد نیاز است که این مدارک بر حسب نوع ویزای کار، نام کشور، ملیت ، متفاوت است. مدارک مورد نیاز عبارتند از :

 • ارائه اصل و کپی پاسچورتی که دارای حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 • فرم کامل شده درخواست ویزای کار
 • گردش مالی برای اثبات تمکن مالی
 • دو قطعه عکس با استانداردهای گذرنامه
 • گواهی بیمه
 • قرارداد کار

شرایط اخذ ویزای کار هلند

در صورتی که متقاضی خواهان اخذ ویزای همراه باشد ، وی می تواند برای خانواده خود از ویزای  MVV اقدام کند. برای اخذ این ویزا شرایطی مورد نیاز است که عبارتند از :

 • فرزندان زیر 18 سال
 • داشتن حداقل 21 سال برای همسر وی
 • باید ازدواج مدنی خود را ثبت کرده باشید، درغیر این صورت باید ثابت کنید که در یک رابطه طولانی مدت هستید.
 • مکان زندگی شما باید مطابق با مکان ثبت شده در شهرداری باشد.
 • ثبت کردن ازدواج خود در پایگاه داده اطلاعات شخصی دولتی هلند
 • ثابت کردن داشتن حداقل درامد ماهیانه حداقل 1647 یورو برای تامین نیاز های خانواده خود

مشاغل مورد نیاز در هلند 2021

مهمترین مشاغلی که در هلند مورد نیاز است عبارتند از : مهندسان، افرادی با مهارت های فنی، متخصصین فناوری اطلاعات، افراد متخصص در امور مالی و نیز افراد با تجربه کار در فروش، بازاریابی و خدمات مشتری ، متخصصان و فارغ التحصیلان در مراقبت های بهداشتی، مالیاتی، مدیران موقت و آموزش و پرورش می باشد.

این نکته حائز اهمیت است که حقوق پرداختی از جانب کارفرما باید تامین کننده مخارج خانواده متقاضی باشد . همچنین باید پس از کسر مالیات محاسبه شود.

موسسات کاریابی معتبر در هلند

همان طور که پیش تر بدان اشاره شد ، مهاجران می توانند برای یافتن شغل متناسب با مدارک و تجارب شغلیشان ، با مراجعه به موسسات کاریابی و ارسال رزومه قوی  شانس خود را برای یافتن شغل افزایش دهند. برخی از موسسات عبارتند از :

 • Expatica jobs

  با کمک این موسسه می توانید شغل هایی با زبان انگلیسی یا زبان های دیگر در حوزه های فروش، IT و سایر مشاغل یافت کنید.

 • EURES

  مخصوص شهروندان اتحادیه اروپا می باشد.

 • UWV

  یک سرویس دولتی است که با سایر موسسات کاریابی کار می کند.

نرخ بیکاری و بازار کار هلند

یکی از موارد مهمی که مهاجران کاری می بایست بدان توجه کنند، نرخ بیکاری در کشور ها می باشد . چرا که این نرخ بیان گر تعداد شاغلان و بیکاران در کشور مورد نظر می باشند.

نرخ بیکاری هلند

میزان حقوق و درآمد مشاغل در هلند

مهاجران کاری می بایست علاوه بر یافتن شغل متناسب با مدارک تحصیلی خود ، به میزان حقوق نیز توجه نمایند . چراکه میزان حقوق یکی از شرایط صدور ویزای کار می باشد.

 • میزان حقوق

سوالات متداول در زمینه ویزای کار هلند

چند نوع ویزای کاری در هلند وجود دارد؟

دو نوع . جستجوی کار ، پیشنهاد کار از کارفرمای هلندی.

آیا ایرانیان از طریق جستجوی کار می توانند اقدام کنند؟

خیر.

هزینه زندگی در هلند به همراه خانواده چه میزان است؟

یک خانواده 4 نفره در آمستردام هلند، بدون در نظر گرفتن اجاره بها حدود 3،200 یورو هزینه دارد. این هزینه برای یک نفر حدود 900 یورو است.

میانگین حقوق افراد در هلند چقدر است؟

به طور میانگین هلندی ها در سال 36،500 یورو حقوق می گیرند.

نرخ بیکاری در هلند چه میزان است؟

3.76 درصد، نرخ بیکاری هلند در سال 2019 است.

سخن پایانی درباره ویزای کار هلند

ویزای کار هلند، مهاجرت به هلند از طریق کار، بازار کار هلند و مدارک لازم برای ویزای کار هلند مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. برای ورود به بازار کار این کشور داشتن پیشنهاد شغلی الزامی است . شایان ذکر است ؛ مهاجران از طریق تحصیل نیز می توانند وارد بازار کار این کشور شوند. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

2 پاسخ
 1. لیلا
  لیلا گفته:

  سلام وقتتان بخیر. رشته تحصیلی من مهندسی برق هستش و قصد دارم در هلند کار کنم . شرایط اخذ ویزا جستجوی کار چی هستش؟ ممنون.

  پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. پروسه ویزا جستجوی کار به این صورت است که متقاضی بر اساس شرایطی که ویزا کاری هلند را اخذ کرده است، می تواند به مدت 6 ماه در خاک هلند باشد . وی در این 6 ماه باید کار مرتبط با شغل و مهارت خود پیدا کند.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *