ویزای کار پرتغال

ویزای کار پرتغال ، مهاجرت به پرتغال از طریق کار، اقامت پرتغال ، کاریابی پرتغال ، هزینه زندگی در پرتغال ، وضعیت کار در پرتغال ، معایب زندگی در پرتغال در این مقاله  مورد بررسی و  تحلیل علمی قرار می گیرد. نرخ بیکاری کشور پرتغال چقدر است؟  مدارک و شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای کار پرتغال کدامند؟ یکی از مواردی که برای مهاجرت ایرانیان حائز اهمیت است، وضعیت بازار کار و اقتصاد پرتغال است. با توجه به اینکه نرخ بیکاری در پرتغال 6.71 درصد است و با توجه به مدرن شدن صنایع و نیاز به نیروی کار در کشور پرتغال، از این رو بسیاری افراد اقدام به مهاجرت به این کشور می کنند. پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که بعد از مطالعه مقاله ویزای کار پرتغال، در صورتی که سوالاتی در خصوص کار در پرتغال یا کار در بقیه کشورها داشتید، می توانید با مشاوران ما در موسسه حقوقی ملکپور ( MIE اتریش ) تماس حاصل فرمایید تا به صورت رایگان  شما را راهنمایی کنند.

ویزای کار پرتغال

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی ویزای کار پرتغال
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار پرتغال
 • نرخ بیکاری در پرتغال
 • مشاغل مورد نیاز در پرتغال 2021
 • میزان حقوق برای کار در پرتغال
 • نحوه کاریابی در پرتغال
 • مؤسسات کاریابی در پرتغال
 • بررسی ویزای همراه در پرتغال
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در پرتغال
 • سوالات متداول در زمینه ویزای کار پرتغال
 • سخن پایانی

درباره کشور پرتغال

کشور زیبا و اکثرا آفتابی پرتغال، که با اسم رسمی جمهوری پرتغال شناخته شده است، در گوشه غربی اروپا قرار دارد. شهر زیبای لیسبون با جمعیت حدود 500 هزار نفر پرجمعیت ترین شهر در پرتغال و پایتخت این کشور می باشد. زبان مردم آن پرتغالی است. جمعیت کشور پرتغال 11 میلیون نفر و واحد پول این کشور به یورو می باشد. حکومت حاکم بر این کشور پرتغالی می باشد. کشور پرتغال برخلاف بعضی از کشورها که مانع ورود مهاجران به کشورشان می شوند، راه های ورودی کشور را به روی مهاجران باز کرده است.

در ادامه شرایط کار در پرتغال ، مشاغل مورد نیاز در پرتغال و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری پرتغال مورد بررسی قرار می گیرد . حداکثر ساعات کاری پرتغال هر هفته بطور قانونی 40 ساعت می باشد که در بعضی مواقع به  60 ساعت نیز می رسد که برابر است با 12 ساعت در روز.

پرچم پرتغال
شرایط عمومی پرتغال

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار پرتغال

اگر اجازه کار را در کشور پرتغال بدست آورده اید، کارفرمای شما دعوت نامه ایی با مضمون کار در پرتغال برایتان می فرستد و شما از این طریق می توانید درکشور خود، از سفارت پرتغال درخواست ویزای کار کنید. علاوه بر آن به مدارک زیر نیاز دارید:

 • شناسه یا گذرنامه شما
 • سوابق کیفری
 • شماره NIF پرتغالی
 • اثبات آدرس
 • شماره بانک در پرتغال
 • دیپلم مدرسه
 • کارت سلامت
 • اجازه اقامت
 • داشتن بیمه نامه پزشکی با پوشش بیمه ای 30000 یورو

نرخ بیکاری در پرتغال

معمولا برای کسانی که می خواهند از طریق کار اقدام کنند، دانستن نرخ بیکاری آن کشور از اهمیت زیادی برخوردار است. نرخ بیکاری در پرتغال در سه ماهه اول سال2020 ، 6.7 درصد بوده است. تعداد بیکاران نسبت به سه ماه قبل 1.2 درصد کاهش داشته است و به 348 هزار نفر رسیده است. نرخ بیکاری در پرتغال برای جوانان با اندازه گیری سن افراد متقاضی که بین 20 تا 24 سال است. این مقاله توسط مشاورین برتر موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش تدوین گردیده و هرگونه کپی برداری از این مقاله شرعا حرام است.

 • نرخ بیکاری

نرخ بیکاری پرتغال

مشاغل مورد نیاز 2021 پرتغال

همان طور که پیش تر بدان اشاره شد؛ کشور پرتغال با مدرن شدن صنایع، نیاز به نیروی کاری دارد. البته اولویت کار برای شهروندان پرتغالی و اروپایی است و ایرانیان تنها در صورت داشتن دعوت نامه کاری در کشور پرتغال، اجازه کار در این کشور را دارند. در کشور پرتغال بخش خدمات حاکم است و بخش گردشگری از اهمیت ویژه ایی برخوردار است. مشاغل دیگری که در پرتغال مورد نیاز است ازجمله : ارتباطات از راه دور، هوا و فضا، بیوتکنولوژی نیز می باشد. طی چند سال گذشته شهر لیسبون در زمینه فناوری اطلاعات به قطب اصلی رشد کشور پرتغال تبدیل شده است. در جدول زیر مشاغل مورد نیاز در پرتغال در صنعت های مختلف معرفی می گردد :

 • مشاغل مورد نیاز

میزان حقوق در پرتغال

مهاجران علاوه بر توجه به یافتن شغل متناسب ، می بایست به میزان حقوق نیز توجه نمایند.  میزان حقوق در پرتغال پایین است و در مقابل هزینه زندگی نیز پایین است. میزان حقوق ملی در کشور پرتغال 600 یورو  تا 3233 یورو در ماه است که در سال 2019 دولت میزان حقوق را از 600 یورو به 635 افزایش داد. این امر پرتغال را به یکی از کشورهای کم درآمد اتحادیه اروپا تبدیل می کند. کارگرانی که در مشاغلی از جمله : مبلمان، بخش تولید، مواد غذایی هستند، حداقل حقوق را دریافت می کنند و در بخش خدمات مالی، ساخت و ساز بالاترین حقوق را دریافت می کنند. حداقل حقوق و دستمزد در پرتغال سالانه محاسبه می شود. کارگرانی که تمام وقت هستند، علاوه بر حقوق و دستمزد پایه نیز حق کریسمس سالانه دریافت می کنند .حداقل دستمزد کشور پرتغال توسط کمیته دولتی تدوین می گردد که شامل وزرا ، نمایندگان تجاری و اتحادیه ها می شود.

نحوه کاریابی در پرتغال

اکثر افرادی که در اتحادیه اروپا نیستند برای اینکه در کشور پرتغال استخدام شوند، نیاز به مجوز ویزای کار دارند. مجوز ویزای کار برای این افراد زمانی صادر می شود که فرد پیشنهاد شغلی از کارفرما یا شرکت معتبر در کشور پرتغال داشته باشد یا با یک شهروند پرتغالی ازدواج کرده باشد. برای پیدا کردن کار یا پیشنهاد شغلی، راه های مختلفی وجود دارد از جمله: جستجو در شبکه های اجتماعی، ارسال روزمه کاری برای شرکت های معتبر و روزنامه ها می باشد.

مؤسسات کاریابی در پرتغال

همان طور که بالا بدان اشاره شد؛ مهاجران می توانند برای یافتن شغل می توانند به موسسات کاریابی اقدام کنند . در این راستا؛ متقاضیان می توانند با ارائه روزمه قوی شانس خود را برای یافتن شغل افزایش  دهند. برخی از موسسات کاریابی معتبر در این کشور ارائه شده است:

 • EASY LONDON
 • MANI JOB
 • ALCEP
 • ONEPPC-LOW COST RECRUITMENT AGENCY
 • TALENTSEED

بررسی ویزای همراه در پرتغال

طبق قانون شنگن اگر فردی دارای اقامت کاری در پرتغال بیش از 3 ماه باشد، می تواند برای الحاق خانواده خود، درخواست ویزای همراه و اقامت موقت دهد. برای ویزای همراه این نکته حائز اهمیت است که متقاضی باید توانایی خرج خانواده خود را برای زندگی در پرتغال را داشته باشد و حقوق وی نباید کمتر از حداقل دستمزد باشد.

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در پرتغال

افرادی که قصد مهاجرت به کشور های مختلف را دارند، می توانند در صورت داشتن شرایط اخذ اقامت در آن کشور، اقدام به اخذ اقامت دائم و به دنبال آن اخذ تابعیت کشور مربوطه نمایند. داشتن شرایطی همچون:  5 سال زندگی در پرتغال، داشتن گواهینامه (تمام افرادی که خواهان ماندن در کشور پرتغال بیش از سه ماه هستند، اجباری است)، برای درخواست اقامت دائم الزامی است. وقتی موفق به گرفتن تابعیت آن کشور شدند می توانند مانند بقیه شهروندان آن کشور از مزایا و امکانات استفاده کنند. شرایط اخذ اقامت و تابعیت به شرح زیر است:

 • در طول مدت زمانی که در کشور پرتغال هستند مالیات را پرداخت کنند.
 • حقوق فرد باید حداقل 1.600یورو در ماه باشد.
 • در مدت زمانی که فرد در کشور پرتغال است نباید مرتکب جرمی شود

سوالات متداول در زمینه ویزای کار پرتغال

در چه صورت امکان دریافت ویزای کار پرتغال وجود دارد؟

برای دریافت ویزا کاری پرتغال باید از شرکت معتبری که در پرتغال است، دعوت نامه دریافت کنید.

بیشترین نیاز به نیروی کار در پرتغال مربوط به چه حوزه های کاری است؟

گردشگری، ارتباطات از راه دور، هوا و فضا و بیوتکنولوژی حوزه هایی است که بیشترین نیاز به نیروی کار را دارند.

آیا امکان ویزای همراه در ویزای کاری پرتغال وجود دارد؟

طبق قانون شنگن اگر فردی دارای اقامت کاری در پرتغال بیش از 3 ماه باشد، می تواند برای الحاق خانواده خود درخواست ویزای همراه و اقامت موقت دهد.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

ویزای کار پرتغال ، مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار پرتغال، مشاغل مورد نیاز اخذ ویزای کار پرتغال، موسسات کاریابی در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد. کشور پرتغال با توجه به اینکه به نیرو برای کار نیاز دارد و شرایط زندگی در این کشور مناسب است، بسیاری افراد اقدام به مهاجرت به این کشور می کنند. اگر قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارید، باید به مسائلی همچون: نرخ بیکاری در کشور پرتغال، میزان حقوق در کشور پرتغال و مشاغل مورد نیاز در کشور پرتغال توجه کنید. شما عزیزان می توانید با مشاوران ما در امر حقوق بین الملل تماس حاصل فرموده و مشاره رایگان دریافت نمایید. همچنین اگر سوالی داشتید می توانید در انتهای مقاله، قسمت دیدگاه سوالات خود را عنوان کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *