از آنجا که کشور آمریکا تنوع ویزایی زیادی دارد، روش های بسیار متنوعی نیز برای مهاجرت به این کشور پهناور وجود دارد. یکی از این روش ها ویزای EB1 آمریکا است که برای نخبگان صادر می شود. دریافت این نوع ویزا شرایط سنی ندارد و بر خلاف تصور، نیازی به مدرک تحصیلی نیز نیست. همچنین سرمایه گذاری در آمریکا نیز از الزامات ویزای EB1 آمریکا نمی باشد. می توانیم به صورت کلی بگوییم افرادی می توانند متقاضی دریافت ویزای EB1 آمریکا باشند که در دسته های اساتید و پژوهشگرانی که زمینه های مختلف تحقیق کرده اند، مدیران برجسته و شناخته شده، هنرمندان مشهور و برجسته و یا ورزشکاران موفق قرار گرفته باشند. موسسه مشاوره ای ملک پور ( MIE اتریش ) با استفاده از تجارب گرانبها و سابقه 15 ساله درخشان، این مقاله را در زمینه ویزای EB1 آمریکا برای شما متقاضیان عزیز تهیه و تدوین نموده است. امیدواریم مطالبی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است برای شما مفید واقع شود. در صورتی که نیاز به دریافت مشاوره رایگان در زمینه ویزای EB1 آمریکا را دارید، می توانید به مراجعه به وب سایت های موسسه درخواست مشاوره خود را ثبت کنید تا کارشناسان در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل کنند. در غیر اینصورت می توانید با شماره تلفن های موسسه تماس گرفته و با مشاورین مجرب موسسه در زمینه ویزای EB1 آمریکا مشاوره رایگان دریافت کنید. لازم به ذکر است این مقاله توسط همکاران ما در موسسه حقوق ملک پور تهیه شده و هرگونه کپی برداری از این مقاله ممنوع و پیگرد قانونی دارد.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تیزر ویزای EB1 آمریکا در 30 ثانیه


ویزای EB1 آمریکا

فایل ویدیویی ویزای EB1 آمریکا

فایل صوتی این ویدیو

شرایط کلی اخذ ویزای EB1 آمریکا

به طور کلی به ویزای EB1 آمریکا، ویزای نخبگان و یا ویزای تلنت گفته می شود. این ویزا مخصوص افرادی است که توانایی بالایی در امور مختلف و تعریف شده دارد. افرادی که تمایل به دریافت ویزای EB1 آمریکا را دارند حتما باید در یکی از دسته های زیر باشند:

پرچم آمریکا
 • اساتید و محققان برجسته در زمینه پژوهش و تحقیقات علمی
 • مدیران اجرایی و چند ملیتی برجسته و شناخته شده
 • افرادی که دارای توانایی های فوق العاده هستند، همانند ورزشکاران بین المللی و هنرمندان مشهور

متقاضیان برای اخذ این ویزا می بایست نشان دهند توانایی های بسیار بالایی دارند و با ارائه مستندات و مدارک آنرا اثبات نمایند. این مدارک و مستندات می تواند دریافت جوایز هنری در سطوح بین المللی، مدال های ورزشی، جوایزی در مسابقات شیمی، ریاضی، فیزیک و غیره و یا جوایز سطح بالا مانند اسکار و نوبل باشد. در ادامه 3 دسته افرادی که شرایط اخذ ویزای EB1 آمریکا را دارند را بیشتر بررسی می کنیم.

 • اساتید و محققان برجسته در زمینه پژوهش و تحقیقات علمی

  اساتید و محققان متقاضی برای ویزای EB1 آمریکا می بایست نشان دهند که در مجامع و سیمنارهای بین المللی دستاورد و یا اکتشاف خاصی داشته اند. همچنین نیز باید اثبات کنند که مدت زمان حداقل 3 سال در آن زمینه فعالیت داشته و یا سابقه تحقیق و یا تدریس دارند. زیرا ورود متقاضی به خاک آمریکا به هدف ادامه تحصیلات و یا شرکت در یک دوره تحقیقاتی خاص انجام خواهد شد و نیازمند یک پیشنهاد کاری نیز در آمریکا خواهد بود. کارفرمایی که به شما پیشنهاد کاری ارائه کرده است نیز باید 3 محقق دیگر را به صورت تمام وقت استخدام کرده باشد.

 • مدیران اجرایی و چند ملیتی برجسته و شناخته شده

  مدیران اجرایی می بایست اثبات کنند که 3 سال قبل از درخواست کارفرما در آمریکا مبنی به پیشنهاد کاری برای متقاضی، به مدت 1 سال در خارج از ایالات متحده آمریکا مشغول به کار بوده و سوابق خود در زمینه تجارت و مدیریت ارائه دهید. همچنین کارفرما می بایست با کارفرمای قبلی شما در ارتباط بوده تا بخواهد شما را استخدام کند. این پیشنهاد شغلی معمولا به مدیرانی که در شرکت های بین المللی فعالیت دارند داده می شود و نامه پیشنهاد شغلی از سمت کارفرمای آمریکایی باید صادر شده باشد.

 • افرادی که دارای توانایی های فوق العاده هستند، همانند ورزشکاران بین المللی و هنرمندان مشهور

  به افرادی گفته می شود که دارای توانایی خاص و خارق العاده ای در زمینه های ورزش، هنر، آموزش و علوم داشته باشند و این توانایی آنها در سطوحی باشد که آنها را از دیگران متمایز کند. این افراد برای اثبات این ادعا می بایست دارای سابقه دریافت جوایز از جوامع بین المللی را داشته باشند. ارائه این جوایز و مدال های، مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای EB1 آمریکا می باشد.

چارت آمریکا

مدارک لازم برای دریافت ویزای EB1 آمریکا

مدارک لازم برای دریافت ویزای EB1 آمریکا، مدارکی است که نخبه بودن متقاضی را اثبات نماید. این مدارک برای هر دسته از افراد متفاوت است و برای افراد با توانایی های فوق العاده، 10 مورد مشخص شده که متقاضی باید حداقل 3 مورد را داشته باشد تا واجد شرایط دریافت ویزای EB1 آمریکا شود که عبارت اند از:

 • ارائه مدارک بین المللی دریافت شده که قابل قبول باشد و یا ارائه جوایز بسیار معتبر و شناخته شده
 • ارائه مدارکی که عضویت متقاضی در انجمن های موفق را نشان دهد
 • ارائه مدارک مبنی بر انتشار مطالب تالیف شده توسط متقاضی در زمینه های علمی و تجاری
 • ارائه مدارک مبنی بر اینکه متقاضی در جشنواره های بین المللی داور بوده و دیگران را مورد قضاوت قرار داده است
 • ارائه مدارکی که نشانگر حضور مهم و کلیدی متقاضی در یک رویداد و یا پژوهش تجاری، ورزشی، علمی و هنری باشد
 • ارائه مدارکی که نشان دهد متقاضی تالیفات و انتشاراتی در مقالات علمی، نشریات و رسانه های بین المللی داشته است
 • ارائه مدارکی که عضویت متقاضی در پست و مقام کلیدی سازمان مورد نظر را تایید کند
 • ارائه مدارک مبنی بر داشتن دستمزد بالای متقاضی نسبت به دیگر افرادی که در زمینه های فعالیت او فعال هستند
 • ارائه مدارکی که نشان دهد در زمینه هنرهای نمایشی فردی موفق است
 • ارائه مدارکی از نمایشگاه و یا جشنواره های هنری که نشانگر نمایش آثار متقاضی در آنها باشد

اساتید و محققان برجسته در زمینه پژوهش و تحقیقات علمی نیز می بایست از 6 مورد زیر حداقل 2 مورد را جهت دریافت ویزای EB1 آمریکا داشته باشند که عبارت اند از:

 • ارائه مدارکی مبنی بر دریافت جایزه مهم به دلیل دستاورد بزرگ
 • ارائه مدارکی که نشان دهد متقاضی عضو انجمن هایی است که عضویت در آنها نیازمند داشتن موفقیت های بزرگی است
 • ارائه مدارکی که نشانگر این باشد که متقاضی به عنوان یک محقق بزرگ و غیر آمریکایی، مطالبی در انتشارات مهم چاپ و منتشر کرده است
 • ارائه مدارکی که نشان دهد متقاضی در زمینه فعالیت خود به عنوان داور و قاضی انتخاب شده بوده است
 • ارائه مدارکی که بیانگر شرکت متقاضی در فعالیت های پژوهشی و علمی خاص است
 • ارائه مقالات علمی و یا کتاب های تالیف شده در سطوح بین المللی

هزینه های ویزای EB1 آمریکا

همانطور که می دانید درخواست هر ویزا، هزینه های مربوط به خود را دارد که ویزای EB1 آمریکا نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. متقاضی ویزای EB1 آمریکا فردی است که دارای توانایی و استعداد خاصی است و می توان او را نخبه نامگذاری کرد. توانایی و استعداد نخبگان بزرگترین ویژگی منحصر به فرد و سرمایه اوست. کشور آمریکا از دسته کشورهایی است که همواره سعی به جذب افراد نخبه از کشورهای مختلف جهان دارد و هدف او از اعطای ویزای EB1 آمریکا به نخبگان، پیشرفت و استفاده بهینه از این افراد در کشور خود می باشد. هزینه ویزای EB1 آمریکا به صورت کلی مبلغ 1045 دلار آمریکاست و این مبلغ به 2 بخش تقسیم می گردد. بخش اول مبلغ 700 دلار است که متقاضی بابت تشکیل پرونده خود پرداخت می نماید و بخش دوم مبلغ 345 دلار است که هزینه پردازش و بررسی پرونده نام دارد. پروسه بررسی و پردازش پرونده ممکن است تا 8 ماه به طول بیانجامد.

لیست مشاغل نخبگان در آمریکا

به صورت کلی لیستی از مشاغل جهت دریافت ویزای EB1 آمریکا تعریف نشده است و تمامی نخبگانی که شرایط دریافت ویزای EB1 آمریکا را داشته باشند می توانند جهت اخذ آن اقدام کنند. به طور مشخص مدارکی که افراد مختلف بسته به نوع فعالیت خود می بایست ارائه دهند متفاوت است. ولی نکته مهم اجباری نبودن داشتن یک پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرما در آمریکاست. با توجه به بررسی های انجام شده بسیاری از متقاضیان ویزای EB1 آمریکا در سالهای گذشته موفق به دریافت این ویزا شده اند و تعداد این افراد رشد صعودی داشته است. در نمودار زیر تعداد افرادی که از طریق ویزای EB1 آمریکا مهاجرت کرده اند را مشاهده می کنید:

اخذ اقامت از طریق ویزای EB1 آمریکا

در صورت اخذ ویزای EB1 آمریکا، دریافت گرین کارت می تواند از روش های دیگر مهاجرتی بسیار سریع تر باشد، زیرا پروسه اعطای این ویزا با دقت بسیار زیاد مورد بررسی قرار می گیرد. این روش یکی از پرطرفدارترین و کوتاه مدت ترین روش ها برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. شما با داشتن گرین کارت می توانید به راحتی به کشورهای دیگر سفر کنید. برای دریافت گرین کارت از طریق ویزای EB1 آمریکا نیز پس از انجام پروسه های بازرسی و پذیرش که توسط افسر اداره مهاجرت آمریکا از متقاضی صورت می گیرد، حضور فیزیکی شخص در آمریکا الزامی است. متقاضی در فرمی به نام l-140 درخواست خود را ثبت کرده و پس از تایید درخواست می تواند برای همراهان خود نیز درخواست اقامت کند. به طور کلی برای دریافت گرین کارت پس از گذراندن پروسه پذیرش می بایست در خاک آمریکا حضور داشته باشید. متقاضیان می توانند پس از حضور 7 ساله در کشور آمریکا نیز درخواست تابعیت و پاسپورت این کشور را داشته باشند. کلیه افراد متقاضی ویزای EB1 آمریکا، در صورت دریافت ویزای EB1 آمریکا می توانند برای همراهان خود اقامت دریافت کنند. همراهان شامل همسر متقاضی و فرزندان زیر 21 سال متقاضی می باشند. این نکته یکی از حائز اهمیت ترین مزایای ویزای EB1 آمریکا است، زیرا به واسطه اقامت خود شخص متقاضی، همسر و فرزندان وی اقامت کشور آمریکا را دریافت کرده و می توانند به کار و یا تحصیل بپردازند.

پرسش و پاسخ راجع به ویزای EB1 آمریکا

✔️ویژگی بارز ویزای EB1 آمریکا چیست؟

بارزترین ویژگی ویزای EB1 آمریکا این است که فرد متقاضی می تواند برای خود، همسر و فرزندان زیر 21 سال اقامت آمریکا را دریافت کند. این ویزا پروسه بسیار سریعی داشته و همچنین شرایط سنی ندارد، ارائه مدرک تحصیلی الزامی نیست و نیازمند به سرمایه گذاری در آمریکا نمی باشد.

✔️آیا دریافت ویزای EB1 آمریکا برای همه افرادی که در حرفه خود تخصص دارند امکانپذیر است؟

خیر، امکان اخذ ویزای EB1 آمریکا فقط برای اشخاصی فراهم است که در سطوح بین المللی شناخته شده باشند و یا دارای تخصص و توانایی خاصی را داشته باشند و در اصطلاح نخبه باشند. داشتن جوایز بین المللی و معتبر، مدال های ورزشی بین المللی، مقالات و کتاب های منتشر شده در جوامع مختلف و غیره از پیشنیازهای ویزای EB1 آمریکا هستند.

✔️آیا اخذ ویزای EB1 آمریکا شرایط سنی خاصی دارد؟

خیر، دریافت ویزای EB1 آمریکا شرایط سنی ندارد و تمامی افراد در همه سطوح سنی می توانند متقاضی دریافت ویزای EB1 آمریکا باشند. متقاضی فقط باید نشان دهد که می خواهد فعالیت های خود را در کشور آمریکا ادامه دهد.

✔️هزینه درخواست ویزای EB1 آمریکا چه مقدار است؟

ویزای EB1 آمریکا به صورت کلی 1045 دلار هزینه دارد که به 2 بخش تقسیم می شود. بخش اول مبلغ 700 دلار است که هزینه تشکیل پرونده را شامل می شود، بخش دوم نیز مبلغ 345 دلار بابت بررسی و پردازش پرونده می باشد.

سخن نهایی راجع بع ویزای EB1 آمریکا

آمریکا نیز همانند دیگر کشورهای جهان، همواره سعی بر جذب نخبگان، متخصصان و افرادی با دستاوردهای بزرگ بین المللی دارد و سالانه از این راه میلیون ها دلار سود حاصل می کند. به همین دلیل برنامه مهاجرتی تحت عنوان ویزای EB1 آمریکا ارائه داده است که با استفاده از این روش، بسیاری از نخبگان و افراد برجسته در زمینه های مختلف را جذب کند. شرایط اخذ ویزای EB1 آمریکا برای هنرمندان و ورزشکاران، مدیران اجرایی و بین المللی و محققین و پژوهشگران در مواردی با هم متفاوت است. در مقاله فوق به بررسی کلیه شرایط، مدارک و هزینه های مرتبط با ویزای EB1 آمریکا پرداختیم. موسسه مشاوره ای MIE اتریش با استفاده از سابقه 15 ساله درخشان و تجربیات بسیار در زمینه اخذ انواع ویزای کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری، همواره مشاور و همراه شما متقاضیان عزیز می باشد. لذا از شما عزیزان خواهشمندیم در صورت نیاز به مشاوره رایگان با مراجعه به وب سایت های موسسه درخواست مشاوره رایگان خود را ثبت نماید تا مشاورین موسسه در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس گیرند. در غیر اینصورت می توانید با برقراری تماس تلفنی با شماره تلفن های موسسه از کارشناسان مجرب مشاوره رایگان دریافت کنید. از شما خواهشمندیم که پیشنهادات و نظرات خود را راجع به ویزای EB1 آمریکا از طریق قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید. امیدواریم مطالبی که در مقاله فوق ارائه شد مورد توجه و نیاز شما همراهان همیشگی موسسه MIE اتریش واقع شده باشد.

1 پاسخ
 1. ناشناس
  ناشناس گفته:

  سلام
  38 ساله متاهل هستم. در 10 سال گذشته دو مرتبه برنده جایزه نخبگان شده ام و در همان موضوع مشغول به کار هستم. آیا با ارائه مدارک تحصیلی و جوایز نخبگان ایران می توانم برای ویزای EB1 آمریکا درخواست دهم؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *