پاسپورت آلمان

پاسپورت آلمان ، کسب تابعیت و شهروندی آلمان ، پاسپورت آبی آلمان ، سفر به آمریکا با پاسپورت آلمان ، انواع پاسپورت آلمان ، عکس پاسپورت آلمان ،  شرایط گرفتن پاسپورت آلمان و ارزش و اعتبار پاسپورت کشور آلمان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. قیمت پاسپورت آلمان چقدر است؟ کشورهایی که با پاسپورت آلمان بدون ویزا می توان به آنها سفر کرد کدامند؟ ارزش پاسپورت کشور آلمان چگونه تعیین می شود؟  شرایط اخذ پاسپورت آلمان چیست؟ آسان ترین راه اخذ پاسپورت آلمان چیست؟ روش های قانونی اخذ شهروندی آلمان چیست؟ برای دریافت تابعیت آلمان از چه راهی می شود اقدام کرد؟  آلمان قطب صنعتی و اقتصادی اروپا با استاندارد های زندگی بالا، همواره یکی از اولین مقاصد مهاجرتی بوده است. اقتصاد آلمان یک بازار اجتماعی بسیار توسعه یافته است. بنا بر آمار صندوق بین المللی پول، در سال 2017 آلمان 28 درصد از اقتصاد منطقه یورو را به خود اختصاص داده است. نرخ بیکاری در آلمان 3.4 است یعنی در آلمان از هر 100 نفر 97 نفر شاغل هستند.

 این کشور بزرگترین اقتصاد ملی در اروپا است و چهارمین رتبه را در تولید ناخالص داخلی در جهان دارا می باشد. اقامت آلمان ، تابعیت آلمان و ویزای آلمان همواره مورد سوال مخاطبان بوده است. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر مشاوره ای MIE اتریش می تواند شما را در این زمینه یاری رساند ، شما می توانید قبل از هر گونه اقدامی با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و مشاوره رایگان و تخصصی در باب مهاجرت به آلمان و بهترین راه دریافت پاسپورت این کشور به دست آورید .

پاسپورت آلمان

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور آلمان
 • اعتبار پاسپورت آلمان
 • روش های اخذ پاسپورت آلمان
  • پاسپورت آلمان از طریق کار
  • پاسپورت آلمان از طریق تحصیل
  • پاسپورت آلمان از طریق سرمایه گذاری
  • پاسپورت آلمان از طریق تولد
  • پاسپورت آلمان از طریق ازدواج
  • پاسپورت آلمان از طریق پناهندگی
 • پاسپورت آلمان و وکیل معتبر برای امور مهم
 • سخن پایانی

درباره کشور آلمان

اخذ پاسپورت آلمان  به معنای دریافت تابعیت آلمانی می باشد. تابعیت رابطه ای سیاسی، حقوقی و معنوی بین فرد و کشور است. بر اساس حقوق بین الملل دولت کشور آلمان وظیفه حمایت حقوقی، سیاسی و معنوی از شخص تبعه آلمان را دارد.

تابعیت عموما مبتنی بر دو اصل است: اصل خاک و اصل خون. در آلمان تابعیت بطور عمده بر سیستم خون متکی است،. بدین مفهوم که فرزندانی که از پدر یا مادر آلمانی به دنیا بیایند پاسپورت آلمان را دریافت می کنند، در مواردی نیز سیستم خاک برای کسب تابعیت آلمان صادق است. حق گرفتن پاسپورت آلمان بطور همزمان با حفظ تابعیت اصلی (تابعیت دوگانه) تحت قانون ملی فعلی آلمان محدود می باشد. قانون آلمان اجازه تابعیت دوگانه با کشورهای دیگر اتحادیه اروپا و سوئیس را می دهد؛ تابعیت مضاعف ( Dual Citizenship ) با کشورهای دیگر و یا تابعیت فرزندی که در آلمان به دنیا بیاید (به عنوان مثال، یکی از والدین آلمانی و یکی از والدین خارجی، و یا پدر و مادر آلمانی در کشوری که از اصل خاک پیروی می کند مانند ایالات متحده آمریکا ) با اجازه مخصوص ممکن است. در مورد فرزندانی که هیچ یک از والدین آنها تابعیت آلمانی ندارند قوانین خاصی حاکم است که در بخش پاسپورت آلمان از طریق تولد در همین مقاله به آن پرداخته شده است.

پرچم آلمان
شرایط عمومی آلمان

اعتبار پاسپورت آلمان

مطابق وبسایت مرجع اعتبار پاسپورت ها ( Passport index ) پاسپورت آلمان پس از پاسپورت کشور امارات متحده عربی معتبر ترین ، ارزشمند ترین و قوی ترین پاسپورت در جهان است. قدرت پاسپورت یک کشور برای شهروند یا تبعه آن با توجه به تعداد کشورهایی است که دسترسی به آنها بدون نیاز به ویزا امکان پذیر است. بسیاری از کشورها، به ویژه کشورهای آسیایی، آفریقا، خاورمیانه و حتی برخی کشورهای آمریکای لاتین، دارای گذرنامه های بسیار محدود هستند و ابتدا جهت درخواست ویزای دیگر کشورها باید توضیح دهند که چه کسانی هستند و اهداف آنها از بازدید از آن کشور چیست؟

پاسپورت آلمان امکان دسترسی به حداقل 170 کشور بدون ویزا دارد. به این ترتیب که دارنده پاسپورت آلمان اجازه ورود به 128 کشور بدون ویزا، 42 کشور ویزا در بدو ورود را دارد. آلمان در حال حاضر در رتبه بندی گذرنامه جهانی 2019 در رتبه دوم و کشور های هم رده آن فنلاند، لوکزامبورگ و اسپانیا قرار دارند. عموما در واقع، اکثر گذرنامه های اتحادیه اروپا بسیار قوی هستند و دسترسی به بیش از 160 کشور بدون نیاز به ویزا را تأمین می کنند.

 • رنکینگ پاسپورت آلمان

رنکینگ پاسپورت آلمان

روش های اخذ پاسپورت آلمان

آلمان یک کشور پر از مراحل اداری، کاغذ بازی و مقررات دست و پا گیر است، به طوری که حتی اداره امور خارجه فدرال آلمان اظهار می دارد که قانون شهروندی آلمان بسیار پیچیده است. با این وجود ما این مبحث را به بخش های جامع تقسیم کردیم که می تواند شما را در رابطه با قوانین، مدارک لازم و روند درخواست راهنمایی کند و به شما نشان می دهد که چگونه یک شهروند آلمانی شوید.

پاسپورت آلمان از طریق کار

دریافت پاسپورت آلمان از طریق کار یکی از روش های مورد توجه بسیاری از مردم سراسر دنیا می باشد. آلمان، چهارمین اقتصاد بزرگ دنیا، محور صنعت اروپا و نرخ بیکاری 3.4 یکی از بزرگ ترین مقاصد شغلی در دنیا می باشد. در صورتی که شما در آلمان کار قانونی و مورد تایید دولت آلمان داشته باشید دارای اقامت کاری خواهید بود. پس از 3 سال با پرداخت منظم بیمه و مالیات قادر به دریافت اقامت دائم آلمان هستید. با گذشت 3 الی 4 سال از دریافت اقامت دائم آلمان نیز می توانید برای شهروندی ، تابعیت یا پاسپورت آلمان در خواست دهید. در حال حاضر ایرانیان می توانند برای دریافت ویزای کار آلمان به این دو روش اقدام کنند.

 • پیشنهاد شغلی یا Job Offer

  به این صورت که شما از طریف کارفرما یا شرکتی معتبر در آلمان پیشنهاد  شغلی دریافت می کنید. شما بایستی برای اخذ ویزای کار مدارکی همچون:  اثبات تمکن مالی را به اداره سفارت مربوطه تحویل دهید.نکته حائز اهمیت این است که موقعیت شغلی مورد نظر باید به مدت 6 ماه در کل اتحادیه اروپا و آلمان آگهی شود و تنها درصورتی استخدام شما نهایی خواهد بود که هیچ کاندیدای دیگری بجز شما مناسب آن موقعیت شغلی پیدا نشود.

 • ویزای جستجوی کار یا Job Seeker Visa

  شما با ارائه مدارک لازم به سفارت آلمان یک ویزای 6 ماهه تحت عنوان ویزای جستجوی کار دریافت خواهید کرد و اجازه خواهید داشت بمدت 6 ماه در کشور آلمان به جستجوی کار بپردازید. در صورتی که شغلی با یک سری شروط ملزوم بیابید قادر به دریافت اقامت کاری خواهید بود.

پاسپورت آلمان از طریق تحصیل

برترین نظام های آموزشی در سطح دنیا  در کشور آلمان می باشد. از این رو تحصیل در دانشگاه ها و کالج های آلمان مورد توجه افراد بسیاری است. دلایلی همچون: امکان تحصیل رایگان در آلمان ، مجوز ویزای جستجوی کار در آلمان پس از اتمام تحصیل برای مدتی مشخص، امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار  آلمان ، وجود شرکت ها و کارخانجات بزرگ بین المللی در آلمان باعث استقبال افراد نسبت به  تحصیل در آلمان  می باشد. دانشجویان اگر بعد از تحصیل بتوانند شغل متناسب با مدارک خود پیدا کنند می توانند اقدام به اخذ ویزای کار آلمان کنند و به اقامت کاری دست یابند. برای اخذ اقامت دائم آلمان داشتن شرایطی همچون:  پرداخت منظم بیمه و مالیات به مدت 3 سال الزامی می باشد. بعد از گذشت 3 سال از پروسه اخذ اقامت دائم می توانید نسبت به دریافت  شهروندی و پاسپورت آلمان اقدام کنید.

پاسپورت آلمان از طریق سرمایه گذاری

کسانی که دارای شرایط مالی خوب و به دنبال اخذ پاسپورت آلمان می باشند، می توانند از طریق سرمایه گذاری در آلمان به این امر دست یابند. یکی از روش های سرمایه گذاری که منجر به اخذ پاسپورت می شود، ثبت شرکت در آلمان و کارآفرینی می باشد. سرمایه گذارانی که خواهان سرمایه گذاری در این کشور هستند می بایست به استاندارد های سرمایه گذاری در این کشور توجه نمایند. یکی از مهم ترین استاندارد های سرمایه گذاری نرخ مصادره اموال می باشد. این نرخ بیان گر میزان ریسک سرمایه گذاری در کشورها می باشد. شاخصه این ریسک بین اعداد 1 تا 7 می باشد. هرچقدر به عدد 1 نزدیک تر باشد ، بدین معنی است که سرمایه گذاری در این کشور دارای ریسک پایینی است و بالعکس.

 • نرخ مصادره اموال

نمودار-نرخ-مصادره-اموال-کشور-آلمان-

پاسپورت آلمان از طریق تولد

اصولا کشورها برای اعطای تابعیت از دو سیستم خاک و خون استفاده می کنند. کشور آلمان از سیستم خون پیروی می کند. بدین معنی که برای دریافت تابعیت آلمانی بایتس یکی از والدین شهروند آلمان باشند. شایان ذکر است که اگر فرزند متولد شده  با والدین آلمانی در خاک آلمان متولد نشود ، به وی پاسپورت اعطا می شود. کودکان متولد شده در تاریخ 1 ژانویه 2000 یا بعد از آن، از والدین غیر آلمانی، هنگام تولد، تابعیت آلمانی و پاسپورت آلمان را بدست می آورند، به شرطی که حداقل یک پدر و مادر دارای مجوز اقامت دائم (بمدت حداقل سه سال) بوده و پدر و مادر در آلمان حداقل 8 سال اقامت داشته اند. بچه ها باید حداقل 8 سال در آلمان اقامت داشته و یا بمدت 6 سال تا قبل از 21 سالگی در آلمان به مدرسه بروند.

پاسپورت آلمان از طریق ازدواج

 • قبل از آوریل 1953

  یک زن خارجی تابعیت آلمان را از طریق ازدواج با شوهر تبعه آلمان بدست آورد.

 • آوریل 1953 تا 1969

  یک زن خارجی ، که با شوهر شهروند آلمان ازدواج کرد ، حق گرفتن تابعیت آلمان را داشت. اگر این ازدواج بین 24 اوت 1957 و 1969 اتفاق افتاده باشد ، زن خارجی می تواند از طریق اعلامیه تابعیت آلمان را بدست آورد.

 • از سال 1970

  می توان شوهر یا همسر یک شهروند آلمانی را با اقامت در آلمان برای مدت 3 سال اخذ کرد.

پاسپورت آلمان و پناهندگی

حق پناهندگی قربانیان آزار و اذیت سیاسی یک حق اساسی است که در قانون اساسی آلمان مقرر شده است. به معنای وسیع تر ، حق پناهندگی تعریف “پناهنده” را که در کنوانسیون پناهندگان 1951 تاسیس شده است به رسمیت می شناسد و برای محافظت از پناهجویان در برابر اخراج و حمایت های خاص از آنها تحت قانون درک می شود. به طور کلی ، این حمایت ها بخشی از روند پناهندگی است و توسط اداره فدرال مهاجرت و پناهندگان (Bundesamt für Migration und Flüchtlinge ، “BAMF”) تأیید می شود ، بدون هیچ گونه کاربرد دیگری. اگر در آلمان به عنوان پناهنده یا پناهجو شناخته شوید ، به اصطلاح سند سفر برای پناهندگان برای شما صادر می شود (“Reiseausweis für Flüchtlinge”). سند سفر جایگزینی برای گذرنامه کشور خود یا کشوری است که برای آمدن به آلمان فرار کرده اید. سند سفر برای پناهندگان با نام های “Convention Convention” (“Konventionspass”) یا “Blue Pass” (“Blauer Pass”) نیز شناخته می شود.

پاسپورت آلمان و وکیل معتبر برای امور مهم

همان طور که پیش تر در این مقاله به صورت جداگانه انواع روش های اخذ پاسپورت آلمان  رو مورد بررسی قرار دادیم؛ برای دست یابی به این امر روش های متنوعی وجود دارد . این روش ها برای هر شخصی  از لحاظی همچون: مالی، سوابق شغلی و تحصیلی متفاوت می باشد. از آنجایی که روند اخذ پاسپورت مرتبط به روابط حقوقی بین املل می باشد، پس استفاده از  راهنمایی و مشاوره وکلای مجرب و متخصص امری اساسی و الزامی می باشد در این راستا موسسه حقوقی ملک پور با داشتن سابقه درخشان در زمینه مهاجرت و اخذ پاسپورت می تواند شما عزیزان را در این زمینه تا زمان حصول نتیجه راهنمایی و مشاوره دهد.

سوالات متداول در زمینه پاسپورت آلمان

بهترین راه گرفتن پاسپورت آلمان چیست؟

بسته به شرایط هر متقاضی بهترین روش اخذ پاس آلمان متفاوت است. برای برخی بهترین روش مهاجرت کاری می باشد و برای برخی دیگر تحصیل ، سرمایه گذاری یا ازدواج.

اعتبار پاسپورت آلمان در جهان چقدر است؟

پاسپورت آلمان به دلیل تعداد کشورهایی که می توان بدون نیاز به ویزا به آنها سفر کرد از قدرت بسیار بالایی برخوردار است. در واقع، پاسپورت آلمان برخلاف بسیاری از کشورهای آسیایی که گذرنامه های بسیار محدودی دارند امکان دسترسی بدون ویزا به حداقل 170 کشور را فراهم می آورد.

آیا سفر به دیگر کشورهای اروپایی با پاسپورت آلمان بدون ویزا امکان پذیر است؟

بله.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

پاسپورت آلمان ، روش های اخذ پاسپورت آلمان ، 6 روش کسب تابعیت و شهروندی آلمان برای ایرانیان 2020 و نکات مهم در باب پاس آلمانی در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. در این مقاله انواع روش های اخذ پاسپورت آلمان و شرایط اخذ اقامت دائم بررسی شد. امید است با نگارش این مقاله توانسته باشیم سوالات شما را پاسخ دهیم. چنانچه شما عزیزان بعد از مطالعه مقاله سوالی داشتید می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند. در صورت رضایت از این مقاله، پنج ستاره امتیاز دهید.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *