پاسپورت استرالیا

پاسپورت استرالیا

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و انواع روش های اخذ تابعیت

پاسپورت استرالیا ، ارزش پاسپورت استرالیا ، انواع روش های اخذ پاسپورت استرالیا و شرایط گرفتن شهروندی استرالیا در این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. آیا راه های اخذ پاسپورت استرالیا را می شناسید؟ بهترین روش مهاجرت به استرالیا چه می باشد؟ کشور استرالیا یکی از محبوب ترین کشورها برای افرادی است که تمایل به مهاجرت دارند و دلایل متعددی نیز در شکل گیری این محبوبیت نقش ایفا کرده است. امید است در این مقاله که توسط کارشناسان مجرب به نگارش درآمده سوالات و ابهامات ذهنی شما در این زمینه برطرف گردد و اطلاعات کاملی در رابطه با اخذ پاسپورت استرالیا و شرایط اخذ تابعیت استرالیا خدمت شما دوستان ارجمند ارائه گردد. شما عزیزان می توانید برای بهره گیری از خدمات مشاوره رایگان مؤسسه حقوقی ملک پور  MIE اتریش با کارشناسان مؤسسه تماس بگیرید.

پاسپورت استرالیا

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور استرالیا
 • اعتبار و ارزش پاسپورت استرالیا
 • شرایط گرفتن پاسپورت استرالیا
 • اخذ پاسپورت استرالیا از طریق کار
 • اخذ پاسپورت استرالیا از طریق تحصیل
 • اخذ پاسپورت استرالیا از طریق سرمایه گذاری
 • اخذ پاسپورت استرالیا از طریق تولد
 • اخذ پاسپورت استرالیا از طریق ازدواج
 • اخذ پاسپورت استرالیا از طریق پناهندگی
 • وکیل معتبر برای امور مهم در اخذ پاسپورت استرالیا
 • سوالات متداول در زمینه پاسپورت استرالیا
 • سخن پایانی

درباره کشور استرالیا

 استرالیا از سطح رفاه اجتماعی بسیار مطلوبی برخوردار است و مردم این کشور کیفیت زندگی مناسبی را تجربه می نمایند. استرالیا در بسیاری از مشاغل دچار کمبود نیروی کار ماهر می باشد و از این رو شرایطی را ایجاد کرده تا نیروی کار متخصص و ماهر امکان مهاجرت به این کشور را بیابد. افرادی که در این کشور مشغول به کار باشند امکان اخذ اقامت و پاسپورت را نیز خواهند داشت. همچنین کشور استرالیا مقصد بسیار مناسبی برای دانشجویان بین المللی می باشد و سالانه افراد زیادی برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت می نمایند، چرا که علاوه بر خدمات مناسب تحصیلی می توانند پس از تحصیل با تغییر ویزای خود اقامت دائم استرالیا را نیز دریافت نمایند. کشور استرالیا طی 15 سال گذشته رشد اقتصادی بسیار مطلوبی را تجربه نموده است و افرادی که تمایل به مهاجرت دارند برای کسب درآمد بیشتر و یا سرمایه گذاری، کشوری با شرایط اقتصادی مطلوب را انتخاب می نمایند و در این میان مهاجرت به استرالیا و شرایط گرفتن شهروندی استرالیا می تواند گزینه ای بسیار مناسب باشد..

پرچم استرالیا
شرایط عمومی استرالیا

اعتبار و ارزش پاسپورت استرالیا

پاسپورت استرالیا در میان معتبرترین پاسپورت های دنیا قرار دارد. ارزیابی اعتبار پاسپورت یک کشور می تواند یکی دیگر از پارامترهای مهم در امر مهاجرت تلقی گردد. چرا که هر چه اعتبار پاسپورت یک کشور بیشتر باشد امکانات ویژه تری را در اختیار شهروندان این کشور قرار می دهد، از جمله امکان سفر به سایر کشورهای دنیا. یکی از مزایای پاسپورت استرالیا سفر بدون محدودیت به 121 کشور دنیاست که خود دلیل آشکاری بر میزان اعتبار بالای پاسپورت این کشور می باشد. شاخص های جهانی رتبه دوم را برای پاسپورت استرالیا نشان می دهند، در واقع کشور استرالیا به لحاظ قدرت پاسپورت جایگاه دوم را دارا می باشد.

 • اعتبار پاسپورت استرالیا

اعتبار پاسپورت استرالیا

شرایط گرفتن پاسپورت استرالیا

پاسپورت استرالیا از طرق مختلفی قابل دستیابی می باشد که شناخت هر کدام از این راه ها مستلزم کسب اطلاعات علمی و جامع می باشد. بهره گیری از وکلای مهاجرت موسسه حقوقی ملک پور می تواند شما را در مسیر مهاجرت به استرالیا و اخذ پاسپورت استرالیا تا حصول نتیجه یاری نمیاد. مهاجرت به طور کلی به شش دسته تقسیم می گردد و اخذ پاسپورت استرالیا نیز می تواند از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی قابل دستیابی دستیابی باشد و در ادامه به توضیح تمامی این راه ها خواهیم پرداخت.

اخذ پاسپورت استرالیا از طریق کار

پاسپورت استرالیا می تواند به واسطه اخذ ویزاهای کاری این کشور حاصل شود. سالانه متقاضیان زیادی تمایل دارند از طریق ویزای کار Skilled Worker وارد استرالیا شوند و مشغول به کار گردند. دولت استرالیا قوانین خاصی را وضع نموده تا افراد متخصص و ماهر به تناسب مشاغل مورد نیاز این کشور اقدام به اخذ ویزای کار استرالیا نمایند. ویزاهای کاری استرالیا مبتنی بر امتیاز می باشد و پارامترهای مختلفی در مورد افراد متقاضی مانند سن، تحصیلات، سابقه کار و مدرک زبان مورد بررسی قرار می گیرد و در صورتی که متقاضی امتیازات لازم را دریافت نماید و واجد شرایط گردد می تواند ویزاd کار استرالیا را دریافت نماید. این نوع ویزاهای کاری در حال حاضر به 3 نوع به شرح زیر تقسیم می گردند.

 • ویزای Skilled Independent کلاس 189

  این ویزا برای افراد دعوت شده به کار این امکان را فراهم می آورد در هر کجای خاک استرالیا اجازه کار و زندگی پیدا کنند. شخص متقاضی برای این ویزا باید در سنین بین 18 تا 45 سال باشد. در صورتی که شخص امتیازات مربوط به سن، تحصیلات، مدرک زبان و سابقه کار را تا سطح 65 امتیاز کسب نماید می تواند بدون نیاز به هر گونه اسپانسر برای اخذ این ویزا اقدام نماید. این حالت بهترین نوع ویزا کار استرالیا می باشد چرا که شما وابسته به هیچ گونه ایالت یا سازمان یا شخصی نیستید و از همان ابتدا برای خود و همسر و فرزندان خود اقامت دائم دریافت می نمایید. این ویزا به شما اجازه می دهد بعد از 4 سال زندگی در خاک این کشور، پاسپورت استرالیا را دریافت نمایید.

 • ویزای Skilled Nominated کلاس 190

  تفاوت این نوع ویزا با ویزای قبلی در چند مورد می باشد. افرادی که حد نصاب امتیازات 65 امتیاز را کسب ننموده باشند می توانند از حمایت ایالتی برخوردار گردند و تا 5 امتیاز در ویزای کلاس 190 به ایشان اضافه می گردد. اما حمایت ایالتی به چه معنی است؟ شما می توانید همان ابتدا اقامت دائم خود، همسر و فرزندان خود را دریافت نمایید اما در 2 سال ابتدایی اقامت خود صرفا در ایالتی که اسپانسر شما است و از شما حمایت نموده زندگی نمایید و بعد از 2 سال این محدودیت رفع می گردد و می توانید در هر کجای خاک استرالیا مشغول به کار یا زندگی باشید. همچنین این ویزا به شما اجازه می دهد بعد از 4 سال زندگی در خاک این کشور، پاسپورت استرالیا را دریافت نمایید. شرایط سنی، تحصیلات، مدرک زبان و سابقه کار در این نوع ویزا نیز مانند ویزا کلاس 189 می باشد.

 • ویزای Skilled Regional کلاس 491

  ویزای 491 استرالیا از نوامبر 2019 جایگزین ویزای 489 شده است. در صورت داشتن دعوتنامه از سوی یک آژانس دولتی یا ایالتی یا از سوی یکی از اعضای خانواده در مناطق خاصی در استرالیا می توان این ویزا را کسب کرد. ویزای 491 با اعتبار 5 ساله صادر می شود و پس از 3 سال زندگی در استرالیا می توان برای اخذ اقامت دائم این کشور درخواست داد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار استرالیا عبارتند از:

 • پر نمودن فرم 80
 • کپی صفحات اول و دوم پاسپورت
 • ترجمه مدارک هویتی مانند کارت ملی
 • ترجمه سند ازدواج
 • ترجمه مدارک هویتی مانند کارت ملی
 • ترجمه سند ازدواج
 • ترجمه شناسنامه فرزندان
 • در صورتی که فرزند بالای 18 سال وابسته در پرونده وجود دارد، مدارکی که اثبات نماید هزینه های زندگی و تحصیل او توسط والدین پرداخت می گردد
 • مدرک آیلتس یا سایر مدارک مورد قبول زبان
 • ترجمه گواهی عدم سوپیشینه
 • مدرک تست پزشکی

برای اینکه بتوانید از بازار کار کشور استرالیا و شرایط کاریابی در این کشور اطلاع یابید، نرخی بیکاری استرالیا در نمودار زیر نمایش داده شده است.

نرخ بیکاری استرالیا

اخذ پاسپورت استرالیا از طریق تحصیل

تحصیل در استرالیا نمی تواند به خودی خود منجر به اخذ پاسپورت استرالیا گردد. بنابراین افرادی که پس از تحصیل بتوانند فرصت شغلی مناسب پیدا نموده و مشغول به کار شوند و ویزای خود را به ویزای تحصیلی استرالیا تغییر دهند، می توانند پس از 4 سال اقامت دائم سپس با گذشت 2 الی 3 سال می توانند درخواست تابعیت نمایند و در صورت واجد شرایط بودن پاسپورت استرالیا را دریافت نمایند.

تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های استرالیا یکی از مهمترین دلایل انتخاب این کشور برای تحصیل می باشد. در واقع از مقاطع کارشناسی به بعد، گرایش به تحصیل در این کشور نیز بیشتر می گردد. در ادامه به بررسی تحصیل در مقاطع مختلف می پردازیم:

 • تحصیل در مقطع کارشناسی

  تحصیل در مقطع کارشناسی نیازمند ارائه مدرک دیپلم 12 ساله می باشد و افراد در صورت دارا بودن الزامات اولیه لازم نظیر معدل مناسب می توانند برای تحصیل در این مقطع اقدام نمایند. این دوره 4 ساله می باشد و مدرک زبان مورد نیاز برای گذراندن دوره های کارشناسی در استرالیا آیلتس 6 می باشد و البته بسته به نیاز برخی دانشگاه ها ممکن است این مدرک متغیر باشد. هزینه های تحصیل در این دوره ها به طور میانگین از 15 تا 33 هزار دلار استرالیا می باشد.

 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند گذراندن دوره های کارشناسی می باشد. پروسه تحصیل در این مقطع دو سال می باشد و ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره 6.5 الزامی است. برای برخی دانشگاه ها ممکن است این مدرک متغیر باشد. هزینه های تحصیل در این دوره ها به طور میانگین از 20 تا 37 هزار دلار استرالیا می باشد.

 • تحصیل در مقطع دکترا

  تحصیل در مقطع دکترا نیازمند گذراندن دوره های کارشناسی ارشد می باشد و افراد در صورت دارا بودن حداقل های لازم می توانند برای این دوره ها اقدام نمایند. این دوره بین 3 الی 4 سال به طول می انجامد و یکی از الزامات آن دارا بودن مدرک آیلتس 7 یا بالاتر می باشد. در این مقطع افراد برای اخذ پذیرش از دانشگاه نیازمند تایید سوپروایزر یا استاد راهنما می باشند و دارا بودن مقالات بین المللی ISI می تواند کمک شایانی به تسهیل این روند نماید. چرا که افراد در نهایت در فعالیت های پژوهشی همراه با استاد مشغول به

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی عبارتند از:

 • گذرنامه معتبر
 • مدارک هویتی شما
 • کپی دیپلم فارغ التحصیلی و مقاطع قبل و ترجمه آن
 • هزینه ثبت نام
 • رزومه
 • انگیزه نامه
 • مدرک زبان انگلیسی
 • ریز نمرات
 • اثبات اینکه شما می توانید هزینه اقامت خود را در استرالیا تامین نمایید.

اخذ پاسپورت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

با سرمایه گذاری در استرالیا می توان به اخذ پاسپورت استرالیا دست یافت. کسب سود و اخذ اقامت و تابعیت از جمله دلایلی است که برای سرمایه گذاران از سراسر دنیا ایجاد انگیزه می نماید. کارآفرینی در استرالیا به واسطه ثبت شرکت و سرمایه گذاری انجام می گیرد و حداقل سرمایه مورد نیاز بدین منظور  400،000 دلار استرالیا است. امتیازاتی همچون: سابقه بیزنس شما، سن، نمره آیلتس، گردش مالی  برای واجد شرایط بودن سرمایه گذاری و ثبت شرکت در استرالیا لحاظ می گردد. در صورتی که امتیازات شخص به حد مجاز 60 امتیاز برسند می تواند برای اخذ این نوع ویزا اقدام نماید. پروسه ی زمانی آن هم بین 1 الی 1.5 سال انجام می شود. اخذ اقامت علاوه بر شخص اصلی شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال او نیز می گردد.

نکات مهم

سرمایه گذار بایستی چگونگی بدست آوردن سرمایه شرکت که در حساب سپرده شده است را اثبات نماید.
افراد برای اخذ امتیازات بایستی در یک شرکت کار کرده باشند، گردش مالی و سابقه کار داشته باشند .
اقامتی که صادر می گردد ابتدا اقامت 2 ساله، بعد 3 ساله و بعد از 5 سال تبدیل به اقامت دائم می گردد.
این نوع سرمایه گذاری دارای شرط حضور می باشد و باید شخص سرمایه گذار سالانه 9 ماه در کشور استرالیا حضور داشته باشد.

اخذ شهروندی استرالیا از طریق تولد

اصولا کشورها برای اعطای تابعیت از دو قانون خاک و خون پیروی می کنند. در ادامه به بررسی این دو سیستم می پردازیم:

 • قاعده خاک

  منظور از این قانون این است که ؛ زمانی تابعیت به نوزادان بر این اساس تعلق می گیرد که در خاک این کشور جدا از تبعیت والدین متولد شده باشد. کشورهایی همچون:  آمریکا ، کانادا و برزیل از این سیستم پیروی می کنند.

 • قاعده خون

  بر اساس این قانون ، تنها زمانی تابعیت و پاسپورت اعطا می شود که یکی از والدین نوزاد تبعه استرالیا باشد . کشور استرالیا از این قانون تبعیت می کند.شایان ذکر است کشور استرالیا نیز مانند بسیاری از کشورها در موارد استثنایی قاعده مقابل را می پذیرد، مثلا در زمانی که اثبات گردد کودکی فاقد تابعیت می باشد و هویت پدر یا مادر او نامعلوم است.

مدارک عمومی اخذ پاسپورت از طریق تولد عبارتند از:

 • گواهی تولد
 • گواهی بیمارستانی که فرزند به دنیا آمده
 • حکم تاییدیه دادگاه یا نظیر آن
 • تمکن مالی جهت اثبات توانایی حمایت مالی از فرزند
 • اثبات محل سکونت برای فرزند

اخذ پاسپورت استرالیا از طریق ازدواج

کسانی که خواهان اخذ پاسپورت استرالیا هستند می توانند از طریق ازدواج با شهروند و تبعه استرالیایی  به این امر دست یابند. پروسه اخذ پاسپورت نیازمند ارائه مواردی می باشد که عبارتند از:

 • اثبات نمودن واقعی بودن ازدواج
 • اثبات نمودن زندگی زوجین با هم
 • ارائه سند ازدواج که بیان گر گذشت 12 ماه از ازدواج می باشد.
 • داشتن حداقل 18 سال سن

بعد از ازدواج با شهروند استرلیایی ، اقامتی دو ساله به شخص خارجی اعطا می شود. بعد از گذشتن دو سال از این اقامت ، می تواند برای اخذ اقامت دائم اقدام نماید. یکی از استثناعات در این زمینه این است؛ ممکن است با درخواست اقامت دائم حتی زودتر از 2 سال موافقت گردد تنها زمانی که این ازدواج به جدایی ختم شود. در این راستا این استثنا دارای مواردی می باشد که در ادامه ذکر شده است:

 • فوت همسر در طول این پروسه
 • داشتن همسر یا فرزند زیر 18 سال سن
 • پس از گذشت دو سال از پروسه اقامت دائم می توانند درخواست شهروندی ارائه نمایند و پاسپورت استرالیا را دریافت نمایند.
 • مدارک عمومی برای اخذ پاسپورت از طریق ازدواج

 • اثبات تبعه استرالیایی بودن همسر
 • ارائه مدارک هویتی فرد
 • ارائه گواهی ازدواج
 • ارائه گواهی طلاق از همسر قبلی
 • ارائه گواهی فوت همسر قبلی
 • ارائه نامه تایید جهت اثبات محل اقامت

اخذ شهروندی استرالیا از طریق پناهندگی

پناهندگی یکی دیگر از روش های اخذ پاسپورت استرالیا می باشد . این روش علاوه بر هزینه های بسیار زیاد مالی ، پرخطرترین نیز محسوب می شود. طبق کنواسیون ژنو، پناهنده به کسی اطلاق می شود که در کشور خود از لحاظ جانی مورد تهدید و در خطر قرار گرفته است. کسی که پناهنده کشور استرالیا می شود، به مدت 5 سال حق استفاده از حقوق شهروندی، کار و تحصیل در این کشور را ندارد. موسسه حقوقی ملک پور در زمینه پناهندکی هیچ گونه خدماتی ارائه نمی دهد. این بخش از  مقاله صرفا جهت اطلاع شما عزیزان از مبحث پناهندگی می باشد. به شما عزیزان پیشنهاد می شود برای امنیت مالی و جانی خود از روش های دیگر مهاجرت استفاده نمایید.

وکیل معتبر برای امور مهم در اخذ پاسپورت استرالیا

همان طور که پیش تر در این مقاله به صورت جداگانه انواع روش های اخذ پاسپورت استرالیا رو مورد بررسی قرار دادیم؛ برای دست یابی به این امر روش های متنوعی وجود دارد . این روش ها برای هر شخصی  از لحاظی همچون: مالی، سوابق شغلی و تحصیلی متفاوت می باشد. از آنجایی که روند اخذ پاسپورت مرتبط به روابط حقوقی بین املل می باشد، پس استفاده از  راهنمایی و مشاوره وکلای مجرب و متخصص امری اساسی و الزامی می باشد در این راستا موسسه حقوقی ملک پور با داشتن سابقه درخشان در زمینه مهاجرت و اخذ پاسپورت می تواند شما عزیزان را در این زمینه تا زمان حصول نتیجه راهنمایی و مشاوره دهد.

سوالات متداول در زمینه پاسپورت استرالیا

✅ اعتبار و ارزش پاسپورت استرالیا چقدر است؟

پاسپورت استرالیا در رنک 2 ام جهان قرار دارد و با کشورهایی مثل سوئد، ایتالیا، دانمارک و نروژ هم رده است.

✅ کشورهای بدون ویزا با پاسپورت استرالیا کدامند؟

به 121 کشور می توان بدون ویزا سفر کرد که ویزای 41 کشور از آن در لحظه ورود قابل کسب است.

✅ با پاسپورت استرالیا کجا میشه رفت؟

به 121 کشور از جمله اتریش، بحرین، چک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، موناکو، هلند، اسپانیا، سوئد، سوئیس، امارات و انگلستان می توان بدون ویزا سفر کرد.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

پاسپورت استرالیا، انواع روش های اخذ پاسپورت استرالیا، شرایط گرفتن شهروندی استرالیا 2021 و وکیل امور مهم و نکات و مهم در زمینه پاسپورت در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفت. امید است با خواندن مقاله پاسپورت استرالیا ، سوالات و ابهامات شما برطرف شده باشد. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند. در صورت رضایت از این مقاله ، پنج ستاره امتیاز دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *