پاسپورت انگلستان

پاسپورت انگلستان

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و انواع روش های اخذ پاسپورت

پاسپورت انگلستان ، مهاجرت به انگلستان ، پاسپورت پناهندگی انگلیس ، هزینه اخذ پاسپورت انگلیس ، 6 روش کسب تابعیت و شهروندی انگلستان برای ایرانیان *2021*  و لیست کشورهایی که برای سفر به انگلیس نیازی به ویزا ندارند در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار می گیرد.  پاسپورت بریتیش چیست ؟باویزای انگلیس به چه کشورهایی می توان سفرکرد  ؟ شرایط گرفتن پاسپورت انگلستان چگونه است؟ از چه راههایی می توان به پاسپورت انگلیس دست یافت؟ با پاسپورت انگلستان به کدام کشورها میتوان سفر کرد؟ قدرت و اعتبار پاسپورت بریتانیا در رنکینگ بین المللی پاسپورت ها چقدر است؟ آیا از طریق کار یا تحصیل در انگلستان می توان  تابعیت و  پاسپورت انگلستان را به دست آورد؟ ما در این مقاله به این سوالات پاسخ داده و نکات حائز اهمیت دیگری در مورد تابعیت و شهروندی انگلستان می پردازیم. نکته ای که پیش از شروع مقاله باید به آن اشاره داشته باشیم که وقتی حرف از پاسپورت کشور انگلستان میزنیم، تنها منظور کشور انگلیس نیست، بلکه تمام شهروندان کشورهای عضو بریتانیای کبیر ( ایرلند ، اسکاتلند ، ولز و … ) از یک پاسپورت واحد( پاسپورت بریتانیای کبیر )برای مسافرت های خارجی خود استفاده می کنند. انگلستان یکی از بزرگترین کشور های جهان می باشد و در نیمه جنوبی بریتانیای کبیر واقع شده است. سیستم آموزشی و اقتصاد آن جزء یکی از برترین کشورهای جهان می باشد و به همین دلیل مهاجرت به انگلستان به هدف بسیاری از افراد تبدیل شده است. برای اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به انگلستان و اخذ پاسپورت آن با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا مشاورین مجرب این موسسه، شما عزیزان را به صورت رایگان راهنمایی بفرمایند.

پاسپورت انگلستان

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور انگلستان
 • اعتبار پاسپورت انگلستان
 • روش های اخذ پاسپورت انگلستان
 • اخذ پاسپورت انگلستان از طریق کار
 • پاسپورت انگلستان از طریق تحصیل
 • پاسپورت انگلستان از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت انگلستان از طریق تولد
 • پاسپورت انگلستان از طریق ازدواج
 • پاسپورت انگلستان و پناهندگی
 • پاسپورت انگلستان و وکیل معتبر برای امور مهم
 • سوالات متداول در زمینه پاسپورت انگلستان
 • سخن پایانی

درباره کشور انگلستان

کشور انگلستان یکی از پر طرفدارترین مقاصد برای مهاجرت و زندگی منتخب شده است. مساحت انگلستان 130.395 کیلومتر مربع است و جمعیت آن 54.316.600 می باشد. بزرگترین شهر انگلستان لندن است و در سال ابتدای سال 2020 قریب به 9 میلیون نفر جمعیت داشته است. این کشور یکی از چهار بخش پادشاهی متحد بریتانیای کبیر می باشد، از شمال به اسکاتلند و از غرب با ولز هم مرز است. نظام حقوقی انگلستان توسعه یافته و سیستم حقوقی آن قانون مشترک می باشد. با توجه به شرایط ایده آل این کشور از لحاظ اقتصادی، تحصیلی، فرهنگی و سطح رفاه بالا افراد زیادی تمایل به مهاجرت به این کشور زیبا دارند. چند راه برای اخذ پاسپورت انگلیس وجود دارد که یک راه از طریق تولد می باشد که به دو صورت است قانون خاک و قانون خون که کشور انگلستان از قانون خون پیروی می کند. در این مقاله 6 روش کسب تابعیت انگلستان برای ایرانیان بررسی خواهد شد.

پرچم انگلستان
شرایط عمومی انگلستان

اعتبار پاسپورت انگلستان

پاسپورت انگلستان یا پاسپورت بریتانیا از اعتبار بالایی برخوردار است. اعتبار بالای پاسپورت یک کشور به آزادی سفری است که شهروندان آن کشور بواسطه آن پاسپورت یا گذرنامه در سطح جهان خواهند داشت. لذا شهروندان انگلیسی بدون ویزا می توانند به 168 کشور سفر داشته باشند. رتبه پاسپورت انگلستان در جهان (‌ هم رده با کشور های سنگاپور ، ایتالیا ، جمهوری چک ، لهستان ، مجارستان ، لیتوانی ، اسلواکی ، کانادا و نیوزلند ) پنجم می باشد و این نشان دهنده قوی بودن این پاسپورت در جهان است. انگلستان دارای آب و هوای مطلوب و معتدل است و با توجه به شرایط ایده آل این کشور و اعتبار پاسپورت آن و همچنین حقوق شهروندی، متقاضیان زیادی تمایل به اخذ پاسپورت انگلیس دارند. روند اخذ اقامت دائم انگلستان این گونه است که پس از 5 سال اقامت موقت در خاک این کشور، شما به اقامت دائم این کشور می رسید و پس از گذشت یک سال می توانید برای اخذ پاسپورت و تابعیت این کشور درخواست دهید. در جدول زیر به اعتبار پاسپورت انگلیس و اعتبار پاسپورت ها در جهان و رتبه آن در جدول زیر می پردازیم:

 • اعتبار پاسپورت انگلیس و اعتبار پاسپورت ها در جهان

اعتبار پاسپورت انگلستان
 • شرایط دریافت پاسپورت انگلستان

 • تسلط به زبان انگلیسی
 • قبولی در آزمون شهروندی
 • اقامت موقت در خاک انگلستان به مدت 5 سال

  که در طول این 5 سال نباید بیشتر از 450 روز خارج از خاک انگلستان بود

 • اقامت در خاک انگلستان در سال ششم

  که در طول 12 ماه سال ششم نباید بیش از 90 روز خارج از خاک انگلستان بود

 • عدم سوء پیشینه
 • پرداخت مالیات و داشتن حقوق مکفی

روش های اخذ پاسپورت انگلستان

پاسپورت انگلستان و تابعیت انگلستان با توجه به اعتبار بالای آن می تواند گزینه خوب و مناسبی جهت مهاجرت باشد. پاسپورت و اقامت بسیاری از کشورها را می توان از شش روش دریافت نمود. کار، تحصیل، سرمایه گذاری، پناهندگی، تولد و ازدواج که هر فرد با توجه به شرایط خود می تواند یکی از این روش ها را انتخاب می کند.

اخذ پاسپورت انگلستان از طریق کار

اخذ پاسپورت انگلیس از طریق کار به این صورت است که شخص حتما از کارفرمایی انگلیسی پیشنهاد شغلی و یا دعوت نامه کاری داشته باشد و یکی از شرایط دعوت نامه کاری این است که باید شغل مورد نظر ابتدا سه ماه در انگلستان آگهی شود و  سپس سه ماه در اروپا آگهی شود. اگر بعد از گذشت 6 ماه شخصی پیدا نشد که واجد شرایط این کار باشد، کارفرما می تواند از کشور های دیگر نیروی کار بپذیرد و سپس می توان برای اخذ ویزای کار انگلستان از طریق آن کارفرما اقدام نمود. برای اخذ ویزای کار انگلستان هنگامی که کارفرما یک گواهی حمایتی ارائه دهد، می توان برای ویزا به سفارت مراجعه نمود. این ویزا تا 3 سال اعتبار دارد و در صورت کمبود نیرو و درخواست کارفرما می توان تا 5 سال آن را تمدید نمود. بعد از 5 سال می توان درخواست اقامت و پاسپورت  انگلستان را ارائه دهید و ویزا را به اقامت دائم تغییر داد.  شرایط جهت تمدید ویزا و درخواست اقامت دائم عبارت اند از:

 • مجوز ورود به انگلستان و اقامت
 • ادامه داشتن در کاری که به واسطه آن شغل ویزا صادر شده است.
 • برای کارفرمایی که گواهی حمایتی را صادر کرده است کار می کنید.
 • حقوق مناسب را دریافت می کنید.

در صورت انعقاد قرارداد با کارفرما اقامت سه ساله جهت کار در انگلستان صادر می شود و پس از پنج سال پرداخت مالیات می توان برای اقامت دائم و دریافت پاسپورت اقدام نمود. متقاضیان کار در این کشور بایستی به نرخ بیکاری توجه نمایند.

 • نرخ بیکاری

نرخ بیکاری انگلستان

پاسپورت انگلستان از طریق تحصیل

تحصیل در انگلستان مانند دیگر کشورها در تمامی مقاطع تحصیلی از دوره ابتدایی مدارس تا مقطع دکترا ا برای تمامی متقاضیان  تحصیل در  این کشور امکان پذیر است و افراد می توانند به واسطه این روش اقامت تحصیلی در این کشور داشته باشند. تحصیل در کشور انگلستان همانند بقیه کشورها منجر به اخذ تابعیت و پاسپورت نمی شود. تنها در صورتی می توانند به این امر دست یابند که بعد از فارغ التحصیلی، شغلی متناسب با مدارک تحصیلی خود بیابند . البته اقامت تحصیلی جز اقامت های کوتاه مدت می باشد که به مدت دوره تحصیل فرد می باشد. این روش مهاجرتی می تواند راهی برای ورود به انگلستان به حساب آید تا فرد متقاضی با شرایط اقامتی و مهاجرتی این کشور آشنا شود و بتواند در آتیه به واسطه روش های دیگر اقامت دائم و پاسپورت بریتانیا را در این کشور دریافت نمایند. ویزای تحصیلی انگلستان بنام TIER4 می باشد که این نوع ویزا به دو دسته ذیل تقسیم بندی می شود.

 • TIER4 CHILD

  ویزای تحصیلی TIER4 CHILD برای افرادی که شرایط سنی آن ها زیر سن 17 سال باشد صادر می شود. افراد متقاضی تحصیل در این مقطع برای ادامه تحصیل می توانند بدون مدرک زبان نیز اقدام نمایند. البته برای سهولت در امر تحصیل بهتر است افراد علم به زبان را در حد برقراری ارتباط و درک دروس داشته باشند.

  مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش و ویزای TIER4 CHILD عبارتند از:

  • ارائه پاسپورت معتبر که حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد.
  • ارائه ریز نمرات دو تا سه سال آخر تحصیلی
  • ارائه ترجمه مدارک تحصیلی و ریزنمرات
  • نامه تائیدیه تحصیلی یا CAS Letter
  • ارائه مدارک پرداخت هزینه مدرسه یا کالج
  • نامه تمکن مالی و پوشش هزینه های یک سال زندگی این مبلغ می تواند در حساب والدین باشد.
  • هزینه های مربوط به سفارت باید پرداخت شود.

  برای این رده سنی، شخص یا باید قیم داشته باشد و یا اینکه برای مدارس شبانه روزی اقدام کند. هزینه تحصیل در مدارس انگلستان در حدود 25 هزار پوند در سال می باشد که البته این هزینه شامل تمامی هزینه های تحصیل و زندگی، هزینه خورد و خوراک، رفت و آمد و هزینه خوابگاه را می باشد.

 • TIER4 GENERAL

  صدور این ویزا برای افرادی که بالاتر از سن هفده سال و شش ماه هستند می باشد. شرایط تحصیل در کالج های انگلستان در این مقاطع به این صورت است که افراد می توانند تا یک هفته پیش از شروع دوره تحصیل در انگلستان حضور داشته باشند. به این افراد اجازه کار حین تحصیل به مدت 10 ساعت در هفته داده می شود این اجازه کار در زمان تعطیلات به صورت تمام وقت می باشد. مدت زمان اعتبار اقامت افراد به میزان مدت دوره تحصیل آن ها می باشد و شروع دوره تحصیل معمولا در طول دو ترم سپتامبر و ژانویه می باشد.

  این نوع از ویزا شامل مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری می باشد. ارائه مدرک زبان حداقل آیلتس 6 برای لیسانس، 6. 5 برای فوق لیسانس و 7 برای دکترا الزامی می باشد. برای اخذ پذیرش مدارک مورد نیاز همانند   مقطع TIER4 CHILD می باشد و تنها تفاوتی که دارد در ارائه مدارک زبان می باشد.

  حداقل هزینه تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در انگلستان در حدود 10 تا 15 هزار پوند در سال می باشد. توصیه نامه از سوی اساتید  برای اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس و دکترا الزامی می باشد. پروسه تحصیل در مقطع لیسانس در انگلستان 3 ساله و فوق لیسانس یک ساله می باشد. گپ سنی و تحصیلی در هر یک از مقاطع برای اخذ پذیرش و ویزا بسیار اهمیت دارد. در کشور انگلستان نیز به مانند دیگر کشورها در هر مقطع دانشگاهی اجازه کار حین تحصیل وجود دارد به عنوان مثال در مقطع لیسانس 10 ساعت در هفته، فوق لیسانس 20 ساعت و دکترا 30 ساعت در هفته افراد اجازه کار پاره وقت دارند. دانشجویان می توانند برای همراهان خود ویزای همراه اخذ کنند.

با توجه به اینکه ویزای تحصیلی انگلستان بر اساس سیستم امتیاز بندی (point based system) می باشد. افراد برای ورود به این کشور بایستی حد نساب امتیازات را کسب نمایند که امتیازات شامل موارد ذیل است:

 • تمکن مالی 10 امتیاز

  متقاضیان باید هزینه های یک سال زندگی خود را در حساب یکی از بانک های پاسارگاد یا پارسیان داشته باشند و پرینت حساب خود را ارائه دهند.

 • تاییدیه یا نامه پذیرش

  CAS ، 20 امتیاز

 • مدرک زبان

  10امتیاز

پاسپورت انگلستان از طریق سرمایه گذاری

یکی از روش های مهاجرت به انگلستان که منجر به اخذ اقامت دائم و در نهایت پاسپورت انگلستان خواهد شد سرمایه گذاری در انگلستان می باشد. سرمایه گذاری دارای انواع مختلفی می باشد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

 • سرمایه گذاری 200,000 پوندی

  سرمایه گذاران بایستی 3 ماه قبل از اخذ ویزا،  پرونده سرمایه گذاری خود را تشکیل داده و مدارک خود را تکمیل نمایند. پس از صدور ویزا نیز افراد 3 هفته فرصت دارند تا وارد انگلستان شوند. مدت زمان اقامت فرد براساس نوع ویزا تعیین می شود. در ابتدا یک اقامت 3 ساله صادر می شود و بعد این مدت این اقامت برای دو سال تمدید می شود. به واسطه این نوع سرمایه گذاری افراد می توانند از امکان تحصیل و کار برخوردار شوند و حتی می توانند نوع سرمایه گذاری خود را برای اخذ اقامت دائم خود در زودترین زمان تغییر دهند. متقاضیان با این نوع ویزا نمی توانند در این کشور مشغول بکار شوند و حق استفاده از خدمات رایگان دولتی انگلستان را ندارند.

  • سرمایه 200 هزار پوند باید ارائه شود
  • امکان اخذ اقامت انگلستان همزمان برای دو خانواده
  • شرایط سنی متقاضی بیش از 18 سال باید باشد
  • اثبات منبع مالی که باید متعلق به فرد اصلی یا همسر وی باشد
  • امکان داشتن همراه که شامل همسر و فرزندان زیر سن 18 سال می باشد
  • حداقل 2 نفر از اتباع انگلستان باید استخدام شوند
  • رعایت شرایط حضور در این کشور به مدت 6 ماه در سال
  • افتتاح حساب بانکی و انتقال مبلغ مورد نظر به حساب فوق

  شایان ذکر است که این روش سرمایه گذاری از 29 مارچ 2019 بسته شده است .

 • سرمایه گذاری 50,000 پوندی

  برای سرمایه گذاری 50,000 پوندی در انگلیس داشتن شرایطی همچون:  فارغ التحصیلی دوره فوق لیسانس در این کشور، ثابت کردن بدست آوردن این مبلغ سرمایه در پروسه زمانی که در کشور حضور داشته است، الزامی بود. اما بر اساس قوانین جدید سرمایه گذاری در کشور انگلستان در صورتی که شخصی بتواند یک ایده نوآورانه ارائه دهد و در قالب یک طرح تجاری یا بیزنس پلن اثبات نماید که می تواند تجارت جدید در انگلستان برپا کند که برای این کشور سودآوری دارد، نیز می تواند از طریق سرمایه گذاری مبلغ 50,000 پوند،  Innovator Visa  انگلستان را کسب نماید.

 • سرمایه گذاری 2,000,000 پوندی

  در این روش فرد نیازی به ارائه طرح تجاری به مانند دو طرح قبلی ندارد و از طریق خرید اوراق قرضه در انگلستان به مبلغ 2 میلیون پوند می توان اقامت این کشور را به دست آورد. به واسطه این روش اقامت 5 ساله برای افراد صادر می شود.

پاسپورت انگلستان از طریق تولد

قانون تابعیت انگلستان از اول ژانویه 1983 تغییر کرد. کشور انگلستان اصل خون را پذیرفته است و برای اعطای تابعیت از این روش دارای شروطی می باشد:

 • فرزندی که در خاک این کشور متولد می شود بایستی یکی از والدین وی تبعه انگلستان باشد.
 • فرزندی که در خارج از خاک انگلستان متولد شود نیز باز به عنوان شهروند انگلستان شناخته می شود.
 • یکی دیگر از شرایط اخذ تابعیت در انگلستان این است که فرد به مدت 10 سال پس از تولد در خاک این کشور به صورت مستمر زندگی کرده باشد که در این صورت می تواند از حق طول عمر خود و حضور در این کشور استفاده نموده و پاسپورت انگلیس را کسب نماید.

پاسپورت انگلستان از طریق ازدواج

ازدواج با تبعه و شهروند انگلیسی یکی از راه های اخذ پاسپورت انگلستان می باشد. برای دست یابی به این امر داشتن شرایط و ارائه مدارکی همچون: اثبات تمکن مالی ، از عهده بر آمدن هزینه سالانه همسر ( 18600 پوند  )  و  شاغل بودن در این کشور الزامی می باشد. برای صدور اقامت 33 ماهه، زوجین بایستی ثابت کنند که ازدواجشان صوری نمی باشد. پس از تاییده واقعی بودن ازدواج توسط اداره مربوطه، به شخص خارجی اقامت 33 ماهه اعطا می شود. بعد از گذشت 33 از این اقامت، مجددا این ازواج بررسی می شود و در صورت تایید ، به همین میزان تمدید می گردد. در طول این پروسه اگر زوجین مشکلی نداشتند، می توانند نسبت به اخذ پاسپورت انگلیس و تابعیت اقدام کنند.

پاسپورت انگلستان و پناهندگی

پناهندگی یکی دیگر از روش های اخذ پاسپورت انگلستان می باشد . این روش علاوه بر هزینه های بسیار زیاد مالی ، پرخطرترین نیز محسوب می شود. طبق کنواسیون ژنو، پناهنده به کسی اطلاق می شود که در کشور خود از لحاظ جانی مورد تهدید و در خطر قرار گرفته است.  طبق قوانین پذیرفته شده توسط کشور انگلستان، تنها زمانی به گناهنده تابعیت و پاسپورت اعطا می شود که مدارک ارائه شده وی ، به تاییدیه قاضی مربوطه رسیده باشد. موسسه حقوقی ملک پور در زمینه پناهندکی هیچ گونه خدماتی ارائه نمی دهد. این بخش از  مقاله صرفا جهت اطلاع شما عزیزان از مبحث پناهندگی می باشد. به شما عزیزان پیشنهاد می شود برای امنیت مالی و جانی خود از روش های دیگر مهاجرت استفاده نمایید.

پاسپورت انگلستان و وکیل معتبر برای امور مهم

همان طور که پیش تر در این مقاله به صورت جداگانه انواع روش های اخذ پاسپورت انگلستان رو مورد بررسی قرار دادیم؛ برای دست یابی به این امر روش های متنوعی وجود دارد . این روش ها برای هر شخصی  از لحاظی همچون: مالی، سوابق شغلی و تحصیلی متفاوت می باشد. از آنجایی که روند اخذ پاسپورت مرتبط به روابط حقوقی بین املل می باشد، پس استفاده از  راهنمایی و مشاوره وکلای مجرب و متخصص امری اساسی و الزامی می باشد در این راستا موسسه حقوقی ملک پور با داشتن سابقه درخشان در زمینه مهاجرت و اخذ پاسپورت می تواند شما عزیزان را در این زمینه تا زمان حصول نتیجه راهنمایی و مشاوره دهد.

سوالات متداول در زمینه پاسپورت انگلستان

با پاسپورت انگلستان به چه کشورهایی بدون ویزا می توان سفر کرد؟

با پاسپورت انگلیس می توان به 168 کشور دنیا بدون ویزا سفر کرد.

شرایط گرفتن پاسپورت انگلستان چیست؟

روشی برای اخذ بلافاصله پاسپورت انگلستان وجود ندارد و شما باید ابتدا اقامت این کشور را کسب کنید و پس از چند سال زندگی در این کشور و اخذ اقامت دائم برای اخذ تابعیت انگلیسی اقدام کنید.

ارزش پاسپورت انگلستان چقدر است؟

پاسپورت بریتانیا رتبه 5 را در بین کشورهای جهان دارد.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

پاسپورت انگلستان، 6 روش کسب تابعیت و شهروندی انگلستان برای ایرانیان *2021* و پروسه اخذ اقامت آن در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفت. همان طور که در این مقاله مورد بحث قرار گرفت کشور انگلستان برای اعطای تابعیت از طریق تولد ، از سیستم خون پیروی می کند. برای قانون خاک قوانینی دشواری دارد . امید است با خواندن مقاله پاسپورت انگلستان سوالات و ابهامات شما برطرف شده باشد. شما عزیزان چنانچه سوالی داشتید می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند. در صورت رضایت از این مقاله، پنج ستاره امتیاز دهید.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. تسلط به زبان انگلیسی، قبولی در آزمون شهروندی ، اقامت موقت در خاک انگلستان به مدت 5 سال از جمله شرایط اخذ پاسپورت انگلستان می باشند.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *