پاسپورت ترکیه

پاسپورت ترکیه، انواع روش های اخذ پاسپورت ترکیه، صفر تا صد مهاجرت به ترکیه و اعتبار پاسپورت ترکیه در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار می گیرد.  چگونه پاسپورت ترکیه بگیریم؟  ارزش و اعتبار پاسپورت ترکیه چقدر است؟ آیا خرید پاسپورت ترکیه  امکان پذیر است؟ قیمت پاسپورت ترکیه چند است؟ آیا سفر به امریکا با پاسپورت ترکیه  امکان پذیر است ؟ تمامی نکات در بحث گذرنامه ترکیه به صورت ساده و خلاصه شرح داده می شود. با دریافت پاس ترکیه، به عنوان شهروند این کشور شناخته می شوید.  شما با دریافت شهروندی یک کشور وظایف و حقوق متقابلی را با دولت این کشور خواهید داشت. شما عزیزان می توانید با موسسه مشاوره ای ملک پور تماس حاصل فرمایید تا مشاوران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

شرایط اخذ پاسپورت ترکیه با کمتر از 250000 دلار در 53 ثانیه


آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور ترکیه و شرایط زندگی در ترکیه
 • اعتبار و ارزش پاسپورت ترکیه
 • روش های اخذ پاسپورت ترکیه
 • پاسپورت ترکیه از طریق کار
 • پاسپورت ترکیه از طریق تحصیل
 • پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت ترکیه از طریق تولد
 • پاسپورت ترکیه از طریق ازدواج
 • پاسپورت ترکیه از طریق پناهندگی
 • سوالات متداول در زمینه پاسپورت ترکیه
 • سخن پایانی

درباره کشور ترکیه و شرایط زندگی در ترکیه

ترکیه کشوری در همسایگی ایران ، با مساحت تقریبا 783562 کیلومتر مربع و جمعیتی 82.003.882 نفر می باشد و به دلیل اینکه  بخشی از این کشور در قاره آسیا و بخشی دیگر در قاره اروپا واقع شده است، به آن اوراسیایی گفته می شود.  75 درصد از جمعیت کشور ترکیه را مسلمانان تشکیل می دهند. واحد پول این کشور لیر می باشد. کسانی که خواهان اخذ پاسپورت ترکیه هستند می توانند از روش هایی همچون :  کار، ازدواج، سرمایه گذاری به این امر دست یابند. همچنین همراهان نیز (همسر و فرزندان زیر 18 سال) می توان این پاسپورت را اخذ نمایند. در این مقاله قصد داریم تا صفر تا صد مهاجرت به ترکیه را باهم بررسی نماییم.

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک
اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

توضیحات موسسه ملک پور در زمینه اخذ پاسپورت ترکیه با کمتر از 25000 دلار

فایل صوتی این ویدئو

اعتبار و ارزش پاسپورت ترکیه

اعتبار پاسپورت در سطح جهان، یکی از نکات مهم اخذ پاسپورت هر کشور می باشد. که بر اساس اعتبار پاسپورت مزیت های آن مشخص خواهد بود. پاسپورت ترکیه رتبه 37 را در جهان به خود اختصاص داده است.  و می توان به 71 کشور بدون ویزا سفر داشته باشند البته این امکان را دارند که به 45 کشور بدون ویزا  ورود داشته باشند و در فرودگاه کشور مقصد ویزا را اخذ نمایند. دولت ترکیه تابعیت مضاعف را پذیرفته است . بدین معنی که متقاضیان می توانند علاوه بر تابعیت خود ، تابعیت مضاعف نیز داشته باشند.

 • اعتبار پاسپورت ترکیه

اعتبار پاسپور ترکیه

روش های اخذ پاسپورت ترکیه

اصولا راه های مختلفی برای مهاجرت به ترکیه و اخذ پاسپورت وجود دارد . در ادامه به بررسی این راه ها می پردازیم:

پاسپورت ترکیه از طریق کار

یکی از راه های اخذ پاسپورت و اقامت ترکیه کار در این کشور  می باشد. بدین منظور بایستی ابتدا اقدام به اخذ ویزای کار کنند  . برای اخذ ویزای کار ترکیه حتما بایستی از یک کارفرما و یا شرکت معتبر در این کشور پیشنهاد شغلی داشته باشید، سپس برای دریافت مجوز کار به وزارت کار ترکیه مراجعه نموده و پس بررسی و تایید مجوز کار صادر می شود. در ابتدا این مجوز به مدت یک سال می باشد و قابل تمدید خواهد بود، سپس سالانه به مدت  8 سال  تمدید می شود و اقامت کار را در کشور ترکیه می توان بدست آورد. برای دریافت پاس ترکیه بایستی از این پروسه 10 سال بگذرد. متقاضیان کار در این کشور باید به نرخ بیکاری توجه کنند.

 • نرخ بیکاری

نرخ بیکاری ترکیه

پاسپورت ترکیه از طریق تحصیل

به دلیل اینکه کشور ترکیه با ایران همسایه می باشد، بدین منظور مهاجران زیادی اقدام به مهاجرت به این کشور می کنند. ایرانیانی که به عنوان توریست خواهان ورود به کشور ترکیه هستند، می توانند بدون ویزا اقدام کنند. تحصیل در ترکیه همانند بقیه کشورها به خودی خود باعث اخذ اقامت و تابعیت نمی شود. اگر دانشجویان بتوانند بعد از تحصیل وارد بازار کار این کشور شوند، با اخذ ویزای کار ترکیه و گذراندن پروسه ایی می توانند اقدام به اخذ پاسپورت وتابعیت ترکیه نمایند.  دو نوع دانشگاه دولتی و خصوصی در ترکیه وجود دارد که بر اساس نوع رشته و مقطع هزینه ها متفاوت می باشند.

 • دانشگاه دولتی

  هزینه های تحصیل در این دانشگاه به طور سالیانه از 200 تا 2,000 دلار متغیر می باشد.

 • دانشگاه دولتی

  دانشگاه های خصوصی

  هزینه های تحصیل در این دانشگاه علاوه بر نوع مقطع، نسبت به دانشگاه دولتی بالاتر می باشد.

  • مقطع کارشناسی 8،000 یورو
  • کارشناسی ارشد و دکترا  20،000 دلار

دانشگاه های ترکیه برای پذیرش دانشجویان آزمونی در قالب YOS و SAT را لحاظ نموده اند. مفاد این آزمون ها شامل: تست هایی از ریاضی و هوش و هندسه و مهارت زبان انگلیسی می باشد.

 • دانشگاه های ترکیه

رتبه دانشگاه نام دانشگاه رتبه جهانی
1 دانشگاه کوچ 448
2 دانشگاه بیلکنت 456
3 دانشگاه صابانچی 501-510
4 دانشگاه فنی خاورمیانه 551-560
5 دانشگاه بوغازیچی 571-580
6 دانشگاه فنی استانبول 651-700
7 دانشگاه آنکارا 801-1000
8 دانشگاه قاضی 801-1000
9 دانشگاه حاجت تپه 801-1000
10 دانشگاه استانبول 801-1000

پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

کسانی که خواهان اخذ پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری هستند ، می توانند بر اساس انواع سرمایه گذاری که در این کشور وجود دارد به این امر دست یابند.  شایان ذکر است که مبلغ سرمایه گذاری بایستی به مدت سه سال در حساب کشور ترکیه بلوکه شود. انواع سرمایه گذاری ها به شرح زیر است:

 • خرید ملک

  سرمایه مورد نیاز برای اقامت ترکیه از طریق خرید ملک 250,000 دلار آمریکا می باشد. در رابطه با این مبلغ برای خرید ملک دو نوع سرمایه گذاری وجود دارد:

  • در صورتی که ارزش ملک یا آپارتمان خریداری شده حداقل 250 هزار دلار آمریکا باشد، طی 70 روز پاسپورت ترکیه اعطا می شود.
  • ملکی که خریداری می کنید بایستی حداقل 60 هزار دلار آمریکا ارزش داشته باشد. در این راستا اقامتی  سه ساله در قالب توریستی به سرمایه گذار اعطا می شود که این نوع اقامت قابل تمدید می باشد ولی حق کار کردن ندارد. تنها در صورتی می توانند در این کشور کار کنند که پیشنهاد شغلی از کارفرمای ترکیه ایی داشته باشند. نکته حائز اهمیت این است که املاک نباید به مدت 3 سال فروخته شود.
 • سپرده بانکی

  سرمایه گذاران می توانند مبلغی  به ارزش 500,000 دلار آمریکا در یکی از حساب های ترکیه سپرده گذاری کنند.

 • خرید سهام

  اگر سرمایه گاران سهامی به ارزش 500,000 دلار آمریکا خریداری کنند می توانند به پاسپورت ترکیه دست یابند.

 • خرید اوراق قرضه

  به ارزش 500,000 دلار آمریکا

 • ثبت شرکت

  با ثبت شرکت و استخدام 5 شهروند ترکیه می توانند به پاسپورت و تابعیت این کشور دست یابند.

پاسپورت ترکیه از طریق تولد

اصولا کشورها برای اعطای تابعیت از دو سیستم خاک و خون پیروی می کنند. سیسیتم خاک بدین معنی است که به فرزندی که در خاک کشور مقصد به دنیا آمده باشد ، جدا از تبعیت والدینش ، به وی پاسپورت و تابعیت تعلق می گیرد. سیستم خون بدین معنی است که زمانی تابعیت و پاسپورت کشوری به فرزند اعطا می شود که یکی از والدین وی تبعه کشور مقصد باشد. در این راستا کشور ترکیه از قانون خون پیروی می کند. برخی از کشورها استثناعاتی در این زمینه دارند. این اسنثتا این است که؛ اگر فرزندی در خاک کشوری به دنیا بیاید که والدین مشخصی نداشته باشد، آن کشور برای جلوگیری از بی تابعیتی فرزند، تابعیت و پاسپورت اعطا می کنند.

پاسپورت ترکیه از طریق ازدواج

ازدواج با شهروند ترکیه ایی روشی است که مجر به اخذ پاسپورت ترکیه می شود. البته این قانون دارای شرایط خاصی نسبت به هر کشور می باشد. در رابطه با کشور ترکیه نیز می توان گفت در صورت ازدواج با شهروند ترکیه ایی ، ( ازدواج قانونی) دولت این کشور پاسپورت و تابعیت اعطا می کند. برای دستیابی بدین امر داشتن شرایطی همچون: زندگی زوجین به مدت 3 سال، داشتن حداقل 18 سال سن برای طرفین، گذراندن پروسه شرعی لازم در صورت مطلقه بودن الزامی می باشد. اگر بعد از دریافت پاسپورت و تابعیت کشور ترکیه ، زوجین جدا شدند، تابعیت فرد حفظ می شود . مگر اینکه صوری بودن این ازدواج به دستگاه های قضایی این کشور اثبات شود.

پاسپورت ترکیه از طریق پناهندگی

بر اساس کنوانسیون مربوط به پناهندگان ، پناهنده به شخصی اطلاق می شود که از لحاظ جانی در کشور خود  مورد تهدید قرار می گیرد. در این راستا فرد برای ادامه زندگی و امنیت خود و خانواده اش تصمیم به پناهندگی در کشور های دیگر می کند. ارائه مدارک کامل و معتبر برای پناهندگی امری اساسی می باشد . چرا که در صورت نقص و کذب این مدارک، پناهنده از کشور ترکیه اخراج و به کشور خود بازگرداننده می شود. کشور ترکیه بر اساس قوانین مربوط به کنوانسیون پناهندگی ، مواردی برای پناهندگان از شورای اروپا را قبول کرده است. شایان ذکر است که موسسه مشاوره ای ملک پور هیچگونه خدماتی در زمینه  پناهندگی ندارد و صرفا این مقاله برای اطلاعا از پناهندگی و خطرات مربوط به آن تنظیم شده است.

سوالات متداول در زمینه پاسپورت ترکیه

چگونه پاسپورت ترکیه بگیریم؟

دریافت پاسپورت ترکیه از 6 راه امکانپذیر است: 1- تحصیل 2- کار 3- سرمایه گذاری 4- ازدواج 5- تولد 6- پناهندگی.

گرفتن پاسپورت ترکیه چقدر زمان می برد؟

بسته به روش مهاجرتی مدت زمان دریافت پاسپورت ترکیه می تواند متفاوت باشد اما بطور کلی و در بسیاری از روشها با حضور 5 ساله می توان پاسپورت ترکیه را دریافت کرد.

انواع پاسپورت ترکیه کدامند؟

1-پاسپورت قرمز (معمولی)، 2- پاسپورت سبز (ویژه)، 3- پاسپورت آبی 4- پاسپورت سیاه (دیپلماتیک)

اعتبار پاسپورت ترکیه در جهان چقدر است؟

پاسپورت ترکیه از اعتبار نسبتا بالایی در جهان برخوردار نیست و در رده پاسپورت های با اعتبار متوسط قرار می گیرد و با آن می توان به بیش از 100 کشور بدون ویزا سفر کرد. شایان ذکر است که ارزش و رتبه پاس ترکیه از پاسپورت کشورهای اروپای غربی پایین تر است.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

پاسپورت ترکیه، شرایط و روش های اخذ پاسپورت ترکیه، قیمت پاسپورت ترکیه، صفر تا صد مهاجرت به ترکیه و اعتبار پاسپورت ترکیه در این مقاله به صورت کاملا علمی مورد بررسی قرار گرفت. همان طور که پیش تر بدان اشاره شد کسانی که خواهان سرمایه گذاری و کار در ترکیه هستند بایستی به اقتصاد ضعیف و نرخ بالای بیکاری در این کشور توجه شایانی داشته باشند . پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که برای دریافت اطلاعات بیشتر و راهنمایی در زمینه پاسپورت ترکیه از کمک و مشاوره ، وکلای متخصص و مجرب ما بهره مند شوید. همچنین شما بزرگواران می توانید در زیر همین مقاله با بیان دیدگاه ها و سوالات خود، در اسرع وقت منتظر دریافت پاسخ سوالات خود باشید. در صورت رضایت از این مقاله، پنج ستاره امتیاز دهید.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. کشور ترکیه از قانون خون پیروی می کند. برخی از کشورها استثناعاتی در این زمینه دارند. این اسنثتا این است که؛ اگر فرزندی در خاک کشوری به دنیا بیاید که والدین مشخصی نداشته باشد، آن کشور برای جلوگیری از بی تابعیتی فرزند، تابعیت و پاسپورت اعطا می کنند.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *