پاسپورت فنلاند

پاسپورت فنلاند ، 6 راه اصلی اخذ پاسپورت فنلاندی ، اقامت فنلاند ، کسب تابعیت و شهروندی فنلاند + اعتبار پاسپورت فنلاند 2021 ، راه های مهاجرت به فنلاند در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. از چه راه های می توان به گذرنامه فنلاند دست یافت؟ میزان ارزش و اعتبار پاسپورت فنلاند در بین سایر کشور های جهان چقدر است؟ تعداد کشورهایی که با پاسپورت فنلاند بدون نیاز به اخذ ویزا می توان سفر کرد چند تاست؟ آیا خرید پاسپورت فنلاند امکان پذیر است؟ پس از چند سال می توان به تابعیت فنلاند و پاسپورت فنلاندی دست یافت؟ نژاد مردم فنلاند چیست؟‌ آیا با تحصیل در دانشگاههای فنلاند می توان به پاسپورت و تابعیت این کشور دست یافت؟ در این مقاله سعی شده است که به این سوالات و سوالات دیگر در زمینه اخذ طرق و شرایط اخذ پاسپورت، شهروندی و تابعیت فنلاند پاسخ دهیم و مهم ترین و اصلی ترین نکات پیرامون آن را خدمت شما عزیزان تشریح نمايیم.

شما عزیزان برای اخذ پاسپورت فنلاندی می بایست ابتدا به این کشور مهاجرت داشته باشید و اقامت آن را کسب کرده باشید. اقامت دارای دو نوع:  موقت و دائم می باشد. شما پس از مهاجرت و ورود به فنلاند ابتدا می بایست کارت اقامت موقت این کشور را بگیرید که به صورت سالیانه تمدید می شود. پس از چند سال اقامت موقت نیز می توانید برای اخذ اقامت دائم آن درخواست دهید. اگر دولت فنلاند به شما کارتی موسوم به کارت PR اعطاء نمود یعنی اقامت شما در فنلاند دائمی است. نهایتا باید گفت که اگر اقامت دائم یا Permanent Residency فنلاند را بدست آورده باشید، آنگاه با رعایت شرایطی خاص و قبولی در آزمون شهروندی فنلاند موفق به اخذ پاسپورت ، گذرنامه یا تابعیت فنلاند خواهید شد.

داشتن پاسپورت یک کشور هم حقوق و هم وظایف معینی را برای شخص به دنبال خواهد داشت. شخص پس از اخذ شهروندی یک کشور، وظایف و تعهداتی در قبال دولت و ملت آن کشور خواهد داشت و دولت آن کشور نیز می بایست امکانات ، رفاهیاتی که در اختیار بومیان آن کشور قرار می دهد در اختیار شخض نیز قرار دهد. شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر، با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و مشاوره رایگان تلفنی دریافت کنید.

پاسپورت فنلاند

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور فنلاند
 • اعتبار پاسپورت فنلاند
 • روش های اخذ فنلاند
 • پاسپورت فنلاند از طریق کار
 • پاسپورت فنلاند از طریق تحصیل
 • پاسپورت فنلاند از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت فنلاند از طریق تولد
 • پاسپورت فنلاند از طریق ازدواج
 • پاسپورت فنلاند و پناهندگی
 • نکات مهم در باب پاسپورت فنلاند
 • وکیل معتبر برای امور مهم در زمینه پاسپورت فنلاند
 • سوالات متداول در زمینه پاسپورت فنلاند
 • سخن پایانی

درباره کشور فنلاند

فنلاند یکی از کشورهای عضو شنگن و  واقع در حوزه اسکاندیناوی می باشد که با کشورهای نروژ و سوئد همسایه است. فنلاند کشوری کوچک است که مساحتی بالغ بر 338 هزار کیلومتر مربع دارد. جمعیت این کشور بیش از پنج میلیون نفر است که از نظر جمعیت کم تراکم ترین کشور در اتحادیه اروپا به حساب می آید. پایتخت کشور فنلاند شهر هلسینکی است که واحد پول رسمی آن یورو است. مردم در این کشور به دو زبان فنلاندی و سوئدی صحبت می کنند. البته زبان اکثریت مردم ، فنلاندی است و فقط در جنوب و غرب فنلاند، مردم به زبان سوئدی صحبت می کنند. اختلاف ساعت ایران با فنلاند 1 ساعت و نیم است.

فنلاند در سال های اخیر به دلیل نظام آموزشی قوی که دارد، مورد استقبال تعدادی از دانشجویان قرار گرفته است. اگر قصد تحصیل، کار و زندگی در فنلاند را دارید، حتما در نظر داشته باشید که فنلاند کشوری بسیار سرد است که حتی دمای آن در زمستان به منفی سی درجه نیز می رسد. همچنین از جمله کشورهای حوزه اسکاندیناوی است که هزینه زندگی در آن بسیار بالاست و اگر قصد شما مهاجرت به فنلاند از روش های متفاوت دارید، پیشنهاد می کنیم که قبل از هرگونه اقدامی این کشور را با دیگر کشورهای اروپایی و درجه یک دنیا مقایسه کرده و سپس اقدام نمایید.

پرچم فنلاند
شرایط عمومی فنلاند

 به طور کلی اخذ تابعیت از طریق تولد، از دو روش خاک یا خون امکان پذیر است. با تولد فرزند در خاک کشوری مانند کانادا، فرزند تابعیت کانادایی دریافت خواهد کرد. اما اگر فرزندتان در کشوری مانند فنلاند به دنیا بیاید، به کودک تابعیت فنلاندی داده نخواهد شد. در صورتی کودک می تواند به این امر دست یابد که از پدر یا مادر فنلاندی به دنیا آمده باشد. در این مقاله باهم 6 راه اصلی اخذ پاسپورت فنلاندی را بررسی خواهیم نمود.

اعتبار پاسپورت فنلاند

گذرنامه یا پاسپورت فنلاند یکی از معتبرترین پاسپورت ها در کل دنیا می باشد. پاسپورت این کشور در رتبه دوم از نظر اعتبار پاسپورت در رده بندی پاسپورت کشورهای دنیا قرار دارد. این پاسپورت هم رده با پاسپورت کشور لوکزامبورگ می باشد. اگر شما پاسپورت فنلاند را از طرق مختلف مانند کار، سرمایه گذاری، ازدواج به دست آورید، می توانید به 127 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا سفر کنید و همچنین ویزای 44 کشوردیگر را در هنگام ورود ( در کشور مقصد ) دریافت نمایید و برای سفر به 27 کشور دیگر نیاز به اخذ روادید خواهید داشت.

 • اعتبار پاسپورت فنلاند

از جمله کشورهایی که می توان با داشتن پاسپورت فنلاند بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کرد، اکثریت کشور های قاره آمریکا، نظیر کانادا، آمریکا، برزیل، آرژانتین ، اکثریت کشور های قاره اقیانوسیه و چندی از کشور های مهم آسیایی و آفریقایی را نام برد. گفتنی است که اتباع فنلاندی برای سفر به کشورهای اروپایی آزادی تردد داشته و بدون هیچ ادوات شناسایی می توانند، بدون کنترل مرزی در اروپا تردد نمایند. در نقشه زیر می توانید میزان آزادی سفر برای دارندگان پاسپورت فنلاند را به تفکیک هر کشور ملاحظه نمایید :

آزادی سفر برای دارندگان پاسپورت فنلاند

روش های اخذ فنلاند

بسیاری از افراد به دلایل مختلف علاوه بر داشتن ملیت ایرانی ، قصد دارند ملیت یک کشور دیگر را داشته باشند. برای این منظور باید نکات زیادی را مد نظر قرار داد. یکی از نکات این است که از چه راههایی می توان به پاسپورت کشور مورد نظر دست یافت؟ شرایط آن چیست؟ آیا کشور مورد نظر تابعیت مضاعف را می پذیرد؟  اخذ گذرنامه فنلاندی از روش های مختلفی امکان پذیر است. از جمله این روش ها می توان به ویزاهای کاری، سرمایه گذاری اشاره کرد. حتما به این نکته توجه نمایید که مهاجرت از هر روشی، منجر به دریافت اقامت و تابعیت نخواهد شد. پس اگر قصد دریافت پاسپورت فنلاند را دارید، حتما در این مقاله که به بررسی هر کدام از این راه ها می پردازیم، با ما همراه باشید.

پاسپورت فنلاند از طریق کار

اگر به دنبال کار در فنلاند هستید، شما باید در ابتدا اجازه کار دریافت نمایید. برای دریافت اجازه کار، باید از قبل یک کار پیدا کنید. برای اینکه بتوانید در فنلاند کار پیدا کنید و پاسپورت فنلاند را از طریق کار دریافت نمایید، شما باید یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در این کشور داشته باشید. برای یافتن کارفرما شما می توانید سایت موسسات کاریابی فنلاند را در وب سایت موسسه ملک پور بیابید و رزومه خود را در آنجا آپلود نمایید. حتما مدنظر داشته باشید که لازمه دریافت این پیشنهاد شغلی از کارفرما این است که حتما به زبان فنلاندی و یا سوئدی تسلط داشته باشید. توجه شما را به نرخ بیکاری فنلاند در سال های اخیر جلب می کنیم :

 • نرخ بیکاری

نرخ بیکاری فنلاند

پاسپورت فنلاند از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی به کشور فنلاند ، اخذ وجوز اقامت تحصیلی را در پی خواهد داشت. به منظور تامین هزینه های زندگی و تحصیلی بایستی حداقل به طور ماهیانه  ۵۶۰ یورو داشته باشید. در زمان درخواست تحصیل در فنلاند بایستی بر اساس مدارکی این تمکن مالی خود را اثبات نمایید. برای اقامت دوساله در فنلاند داشتن تمکن مالی 13,440 یورو الزامی می باشد. در رابطه با حق کار کردن دانشجویان می توان گفت که در کشور فنلاند دانشجویان می توانند به طور متوسط ۲۵ ساعت در هفته کار کنند. اگر دانشجویان خواهان کار در کشور فنلاند هستند می توانند قبل از اتمام تحصیلشان، درخواست اقامت کاری دهند که در طول این پروسه بتوانند به دنبال کار متناسب با مدارک خود باشند. اعتبار  اقامت کاری یک سال می باشد و قابل تمدید نیست.

 • دانشگاه فنلاند

دانشگاه فنلاند

پاسپورت فنلاند از طریق سرمایه گذاری

فنلاند در تاریخ 1 ژانویه 1995 به عضویت اتحادیه اروپا پیوست. از کل جمعیت اتحادیه اروپا حدود 1.1 درصد را کشور فنلاند تشکیل می دهد. زبان رسمی این کشور فنلاندی و سوئدی می باشد. سیستم سیاسی این کشور بر اساس جمهوری پارلمانی می باشد. کشور فنلاند از قانون تابعیت مضاعف پیروی می کند به همین علت بسیاری از مهاجران اقدام به اخذ اقامت و تابعیت این کشور می کنند. داشتن تابعیت دو گانه دارای مزایایی می باشد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

 • محسوب شدن همزمان شهروند هر دو کشور
 • دسترسی به دو سیستم خدمات اجتماعی، کار و مالکیت در هر دو کشور
 • امکان سفر بین دو کشور
 • مجوز کار بدون محدودیت در هر دو کشور
 • مجوز خرید ملک در هر دو کشور

برای اخذ مجوز اقامت داشتن شرایطی همچون:  راه اندازی یک کسب و کار که متعلق به متقاضی باشد و شخصا در شرکت فنلاندی خود مشغول باشد،  مشارکت کامل در شرکت الزامی می باشد. برای اخذ مجوز اقامت بایستی کسب و کاری را در این کشور راه اندازی کنید . این کسب و کار نیازمند ارائه  طرح یا پلنی می باشد. این طرح بایستی برای دولت فنلاند سودآور باشد . بعد از تاییدیه این طرح می توانند نسبت به اخذ اقامت اقدام کنند. برای ایجاد کسب و کار، افرادی که اقامت دائم و شهروندی در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا داشته باشند، نیاز به مجوز اقامت در این کشور ندارند، اما شهروندان غیر اتحادیه اروپا نیاز به مجوز اقامت دارند. همچنین باید این کسب وکار سود آور باشد و باید ثابت گردد که درآمد حاصل از این کسب و کار معیشت شما و هزینه های زندگی تان را برآورد می کند.

خرید ملک در فنلاند  یکی دیگر از طرق سرمایه گذاری در این کشور می باشد، اما نمی توان از این طریق پاسپورت اخذ کرد. درباره قوانین مهاجرتی و قوانین مختص به هر کشور متفاوت می باشد به طوری که در بعضی کشورها با خرید ملک به افراد اجازه اقامت داده می شود و در برخی دیگر امکان پذیر نیست.  بنابراین با خرید ملک در این کشورها امتیازی همچون رشد قیمت ملک بر اساس سرمایه گذاری لحاظ می گردد.  به طور کلی کسانی که خواهان سرمایه گذاری در کشور فنلاند هستند بایستی به دو شاخص تولید ناخالص داخلی و نرخ مصادره اموال توجه نمایند.

 • مصادره اموال

مصادره اموال فنلاند
 • تولید ناخالص داخلی

تولید ناخالص داخلی فنلاند

پاسپورت فنلاند از طریق تولد

کشورها برای اعطای تابعیت از دو قانون خاک و خون پیروی می کنند. کشور فنلاند از سیستم خون پیروی می کند. همچنین از قانون اقامت نیز تبعیت می کنند. قانون اعطا و اخذ  پاسپورت و تابعیت در فنلاند از تاریخ ۱ ژوئن ۲۰۰۳ تصویب گردید. در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

 • قانون خون

  • کودکی که در فنلاند متولد می شود تنها در صورتی تابعیت تعلق می گیرد که یکی از والدین او فنلاندی باشد.
  • اگر کودک تازه متولد شده در فنلاند، والدین مشخصی نداشته باشد مقامات کشور فنلاند برای جلوگیری از بی تابعیتی به کودک پاسپورت کشور فنلاند را اهدا می کنند.
  • فرزندان و کودکانی که یکی از والدینشان فنلاندی باشد ولی ازدواج رسمی صورت نگرفته است انتقال تابعیت و کسب پاسپورت صورت نمی گیرد.
 • اقامت

  افراد خارجی که در فنلاند به دنیا آمده و اقامت داشته اند اما اقامتشان به صورت مدوام نبوده است در این صورت مجموع مدت زمان اقامتشان که در فنلاند حضور داشته اند و زندگی کرده اند در نظر گرفته می شود. بنابراین اعطای تابعیت بر اساس اقامت بدین صورت است که پروسه زندگی در فنلاند 7 سال می باشد که 2 سال از این پروسه بایستی به طور مداوم در این کشور حضور داشته باشد.

پاسپورت فنلاند از طریق ازدواج

برای اعطای تابعیت از طریق ازدواج داشتن شرایطی همچون:  داشتن پاسپورت معتبر، عدم ممنوعیت ورود به کشور، گذشت 4 سال از ازدواج و تسلط به زبان فنلاندی  الزامی می باشد.

 • گذرنامه معتبر
 • عکس
 • کپی رنگی از تمام صفحات گذرنامه
 • کپی رنگی از تمام صفحات گذرنامه همسر
 • تکمیل فرم PK2_Plus (فرم توضیح روابط خانوادگی) توسط همسر فنلاندی پرشده و امضا شود)
 • تکمیل فرم MP_1 اگر در فنلاند حضور دارید و برای اولین بار درخواست اقامت می کنید.
 • اثبات تمکن مالی
 • مشخص بودن محل اقامت در فنلاند
 • عکس

پاسپورت فنلاند و پناهندگی

بر اساس کنوانسیون مربوط به پناهندگان ، پناهنده به شخصی اطلاق می شود که از لحاظ جانی در کشور خود  مورد تهدید قرار می گیرد. در این راستا فرد برای ادامه زندگی و امنیت خود و خانواده اش تصمیم به پناهندگی در کشور های دیگر می کند. ارائه مدارک کامل و معتبر برای پناهندگی امری اساسی می باشد . چرا که در صورت نقص و کذب این مدارک، پناهنده از کشور فنلاند اخراج و به کشور خود بازگرداننده می شود. کشور فنلاند بر اساس قوانین مربوط به کنوانسیون پناهندگی ، مواردی برای پناهندگان از شورای اروپا را قبول کرده است. شایان ذکر است که موسسه حقوقی ملک پور  Mie هیچگونه خدماتی در زمینه  پناهندگی ارائه نمیدهد  .

نکات مهم در باب فنلاند

همان طور که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت؛ کشور فنلاند دارای آب و هوایی سرد و هزینهای بالای زندگی می باشد. کسانی که خواهان اخذ پاس فنلاندی هستند بایستی به سه زبان رسمی فنلاندی( انگلیسی، سوئدی و فنلاندی) تسلط داشته باشند. مدارک موردنیاز جهت دریافت پاسپورت فنلاند :

 • داشتن تمکن مالی
 • عدم سوء سابقه و پرداخت تعهدات مالی
 • پاسپورت معتبر

 • گواهی مهارت زبان فنلاندی یا سوئدی یا دانستن زبان اشاره فنلاندی
 • زندگی در فنلاند

وکیل معتبر برای امور مهم در زمینه پاسپورت فنلاند

همان طور که پیش تر در این مقاله به صورت جداگانه انواع روش های اخذ پاسپورت فنلاند رو مورد بررسی قرار دادیم؛ برای دست یابی به این امر روش های متنوعی وجود دارد . این روش ها برای هر شخصی  از لحاظی همچون: مالی، سوابق شغلی و تحصیلی متفاوت می باشد. از آنجایی که روند اخذ پاسپورت مرتبط به روابط حقوقی بین املل می باشد، پس استفاده از  راهنمایی و مشاوره وکلای مجرب و متخصص امری اساسی و الزامی می باشد در این راستا موسسه حقوقی ملک پور با داشتن سابقه درخشان در زمینه مهاجرت و اخذ پاسپورت می تواند شما عزیزان را در این زمینه تا زمان حصول نتیجه راهنمایی و مشاوره دهد.

سوالات متداول در زمینه پاسپورت فنلاند

چگونه می توان پاسپورت فنلاند را بدست آورد؟

شش روش اصلی جهت مهاجرت و اخذ تابعیت و پاسپورت فنلاند وجود دارد : تولد، ازدواج، پناهندگی، کار، تحصیل و سرمایه گذاری.

اعتبار پاسپورت فنلاند در جهان چقدر است؟

در سالیان اخیر پاسپورت و گذرنامه فنلاند جزء معتبر ترین و ارزشمندترین پاسپورت های جهان اعلام شده است. میزان اعتبار پاسپورت یک کشور بر اساس آزادی سفری است که شهروندان آن کشور از طریق آن پاسپورت بدست می آورند. شما با داشتن پاس فنلاندی قادر خواهید بود تا به بیش از 160 کشور از کشورهای جهان آزادانه و بدون نیاز به اخذ روادید ( ویزای توریستی ) سفر داشته باشید.

آیا خرید پاسپورت فنلاند امکان پذیر است؟

خیر این امکان در این کشور وجود ندارد و باید از روش های گفته شده جهت دریافت شهروندی فنلاند اقدام کرد.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

پاسپورت فنلاند و روش های اخذ سیتیزن و شهروندی فنلاند در این مقاله به صورت کاملا علمی مورد بررسی قرار گرفت. پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که برای دریافت اطلاعات بیشتر و راهنمایی در زمینه پاسپورت فنلاند از کمک و مشاوره ، وکلای متخصص و مجرب ما بهره مند شوید. همچنین می توانید در قسمت پرسش و پاسخ سوالات خود را ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند. در صورت رضایت از این مقاله، پنج ستاره امتیاز دهید.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. پاسپورت این کشور در رتبه دوم از نظر اعتبار پاسپورت در رده بندی پاسپورت کشورهای دنیا قرار دارد. اگر شما پاسپورت فنلاند را از طرق مختلف مانند کار، سرمایه گذاری، ازدواج به دست آورید، می توانید به 127 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا سفر کنید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *