پاسپورت قبرس

پاسپورت قبرس

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و انواع روش های اخذ تابعیت و شهروندی

پاسپورت قبرس، شرایط اخذ شهروندی قبرس، ارزش پاس قبرس،  شرایط مهاجرت به قبرس و 6 راه اخذ تابعیت و شهروندی قبرس اروپایی در سال 2021 در این مقاله علمی مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. شرایط دریافت پاسپورت کشور قبرس به چه صورتی است؟ راه های دریافت پاسپورت کشور قبرس کدام اند؟ در این مقاله به صورت ساده و خلاصه، نکات اصلی و مهم در این خصوص برای شما عزیزان به نگارش در آمده است. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه حقوقی ملک پور موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل نموده و از خدمات مشاوره تخصصی تلفنی رایگان بهره مند شوید.

پاسپورت قبرس

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور قبرس
 • اعتبار و ارزش پاسپورت قبرس
 • روش های اخذ پاسپورت قبرس
 • پاسپورت قبرس از طریق تحصیل
 • پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت قبرس از طریق تولد
 • پاسپورت قبرس از طریق ازدواج
 • پاسپورت قبرس از طریق پناهندگی
 • نکات مهم در باب پاسپورت قبرس
 • سوالات متداول در زمینه پاسپورت قبرس
 • سخن پایانی

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در زمینه پاسپورت قبرس

فایل j موسسه حقوقی ملک پور در زمینه پاسپورت قبرس

درباره کشور قبرس

کشور جزیره ای قبرس  در شرق دریای مدیترانه واقع شده است و به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می شود. بخش شمالی آن بخش ترک نشین و بخش جنوبی آن یونانی نشین می باشد. در این کشور هیچ شرکت صنعتی بزرگ وجود ندارد تا بتواند محیط اطراف را آلوده نماید.  به دلیل آب و هوای شگفت انگیز و محیط سالم، زندگی امن و راحت، سطح بالای کیفیت زندگی، کیفیت آموزش، فرصت های سرمایه گذاری و سهولت مهاجرت مورد توجه بسیاری از مهاجران را به خود جلب کرده است.

پرچم قبرس
شرایط عمومی قبرس

اعتبار و ارزش پاسپورت قبرس

اعتبار  پاسپورت قبرس  در رتبه بندی جهانی 8 می باشد. به وسیله پاسپورت قبرس می توان به 122 کشور دنیا، بدون نیاز به ویزا سفر نمود. برای سفر به 37 کشور دنیا، به محض ورود نیاز به اخذ پاسپورت می باشد و همچنین با داشتن پاسپورت قبرس، برای ورود به ۳۹ کشور دنیا، نیاز به اخذ ویزا می باشد.

 • اعتبار پاسپورت قبرس

اعتبار پاسپورت قبرس
 • مقایسه پاسپورت قبرس با معتبرترین پاسپورت های دیگر کشورهای جهان

مقایسه پاسپورت قبرس با معتبرترین پاسپورت های دیگر کشورهای جهان
 • میزان آزادی سفر به کشورهای دیگر، برای دارندگان پاسپورت قبرس

میزان آزادی سفر به کشورهای دیگر، برای دارندگان پاسپورت قبرس

روش های اخذ پاسپورت قبرس

اخذ پاسپورت قبرس، از روش های مختلفی همچون: کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی میسر می باشد.  در ادامه به بررسی این روش ها می پردازیم.

پاسپورت قبرس از طریق کار

یکی از روش های اخذ پاسپورت ، ورود به بازار کار و اخذ ویزای کار قبرس می باشد.  متقاضیان کار در قبرس بایستی به نرخ بیکاری و میانگین میزان حقوق توجه نمایند. میزان حقوق  به طور ماهیانه حدود 870 یورو می باشد که پس از شش ماه سابقه کار به 924 یورو افزایش پیدا می نماید. شهروندان غیر اتحادیه اروپا که قصد کار در قبرس را داشته باشند، باید قبل از ورود به این کشور بایستی پیشنهاد شغلی از کارفرمای قبرسی داشته باشند. کارفرما ابتدا باید آگهی را در اتحادیه اروپا و کشور قبرس منتشر کند و در صورتی که نیروی داخلی برای این آگهی درخواست نداد، می تواند در خارج ار اتحادیه اروپا منتشر و اقدام به استخدام نیروی کار خارجی کند. مجوز کار معمولاً برای سه ماه یا یک سال معتبر است و تنها تا ۴ سال قابل تمدید می‌باشد و پس از آن تمدید آن میسر نخواهد بود، مگر زمانی که شخص استخدام یک شرکت بزرگ با گردش مالی بسیار بالا شده باشد.

این در حالی است که شهروندان اتحادیه اروپا به راحتی می‌توانند با گذرنامه یا کارت شناسایی خود وارد قبرس شده و به مدت ۹۰ روز کار کنند و تنها باید ظرف هشت روز پس از ورود به اداره مهاجرت قبرس این موضوع را اعلام کنند و چنانچه بخواهند بیش از این مدت در کشور باقی بمانند، باید در اسرع وقت برای اجازه اقامت موقت خود درخواست نمایند.

 • نرخ بیکاری

نرخ بیکاری قبرس

پاسپورت قبرس از طریق تحصیل

تحصیل در قبرس همانند بقیه کشورها به خودی خود باعث اخذ اقامت و تابعیت نمی شود. اگر دانشجویان بتوانند بعد از تحصیل وارد بازار کار این کشور شوند، با اخذ ویزای کار قبرس و گذراندن پروسه ایی می توانند اقدام به اخذ پاسپورت وتابعیت قبرس نمایند. پایین بودن هزینه ها و تحصیل در دانشگاه های اروپایی  از جمله مزایا و محبوبیت تحصیل در قبرس می باشد. هزینه تحصیل به طور سالیانه در این کشور 3 تا 15,000 یرو می باشد که این هزینه از لحاظ نوع مقطع و رشته تحصیلی متفاوت است. رشته هایی همچون:  پزشکی ، دندانپزشکی،  مهندسی و علوم کامپیوتر از محبوبیت بالایی بین دانشجویان برخوردار است.

 • تحصیل در مقطع کارشناسی

  پروسه تحصیل در این مقطع 4 سال به طول می انجامد و دانشجویان می بایست حدود 240 واحد درسی را بگذارند. دانشجویان مجوز کار دانشجویی به صورت  20 ساعت در هفته را دارند که بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را می توانند پوشش دهند. ارائه  آیلتس 6 برای ورود به این دانشگاه الزامی می باشد و دانشجویان در صورت پایین بودن سطح زبن خود می توانند در دوره های زبان شرکت کنند.

 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

  پروسه تحصیل در این مقطع 2 سال به طول می انجامد. تحصیل در این مقطع علاوه بر زبان ترکی و یونانی، به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر می باشد و ارائه آیلتس 6 الزامی است.  دانشجویان مجوز کار دانشجویی به صورت  30 ساعت در هفته را دارند که بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را می توانند پوشش دهند.

 • تحصیل در مقطع دکترا

  پروسه تحصیل در این مقطع 3 الی 5 سال به طول می انجامد. امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد. برای پذیرش در این مقطع، پذیرش دانشجو توسط یک استاد راهنما یا سوپروایزر نیاز می باشد. برای ارتباط با این اساتید می توان از طریق وب سایت دانشگاه ها ایمیل آن ها را یافته و از این طریق با آن ها مکاتبه نمود. دانشجویان مجوز کار دانشجویی به صورت  40 ساعت در هفته را دارند که بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را می توانند پوشش دهند.

 • دانشگاه های برتر قبرس

دانشگاه های برتر قبرس

پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری

کسانی که خواهان اخذ پاسپورت از طریق سرمایه گذاری در قبرس هستند می توانند از انواع سرمایه گذاری ها در این کشور به این امر دست یابند.

 • سرمایه گذاری به مبلغ 2 میلیون یورو در املاک مسکونی که باید حداقل برای مدت 3 سال باقی بماند و پس از آن می تواند تا مبلغ 500 هزار یورو کاهش یابد.
 • سرمایه گذاری حداقل به مبلغ 2 میلیون یورو به صورت ترکیبی در املاک و مستغلات.
 • سرمایه گذاری در یک صندوق سرمایه گذاری جایگزین (AIF) دارای مجوز توسط کمیسیون اوراق بهادار و بورس قبرس (CySec) با فعالیت در قبرس.
 • مشارکت یا ایجاد یک شرکت در قبرس که سرمایه گذار آن 2 میلیون یورو را سرمایه گذاری کرده و حداقل 5 فرد تبعه قبرس اروپایی را برای حداقل 5 سال به کار می گیرد.
 • سرمایه گذاران می توانند ترکیبی از موارد فوق را به کار گیرند. بدین صورت که املاک مسکونی را به ارزش 500 هزار یورو خریداری کنند و مبلغ 2 میلیون یورو در این کشور سرمایه گذاری نمایند. سرمایه گذاران می توانند مبلغ 500 هزار یورو را در اوراق قرضه دولتی قبرس سرمایه گذاری نمایند.

داشتن حداقل 18 سال سن ، نداشتن سابقه کیفری و داشتن یک اقامت خصوصی در کشور قبرس برای دریافت پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری الزامی است. سرمایه گذار می تواند برای همراه خود درخواست ویزای همراه دهد. همراه براساس قوانین این کشور به افرادی همچون:  همسر، فرزندان تا سن 18 سالگی، فرزندان تا سن 28 سالگی که ازدواج نکرده باشند و از لحاظ اقتصادی وابسته به شخص اصلی باشند، والدین متقاضی در صورتی که 500 هزار یورو به سرمایه گذاری اضافه شود ، اطلاق می شود. سرمایه گذاران قبل از هرگونه اقدامی بایستی دو استاندارد مهم اقتصادی در این کشور همچون: نرخ مصادره اموال و رشد اقتصادی  را مورد بررسی قرار  دهند.

 • نرخ مصادره اموال

نرخ مصادره اموال قبرس
 • رشد اقتصادی

رشد اقتصاد قبرس

پاسپورت قبرس از طریق تولد

اصولا کشورها برای اعطای تابعیت از دو سیستم خاک و خون پیروی می کنند. سیسیتم خاک بدین معنی است که به فرزندی که در خاک کشور مقصد به دنیا آمده باشد ، جدا از تبعیت والدینش ، به وی پاسپورت و تابعیت تعلق می گیرد. سیستم خون بدین معنی است که زمانی تابعیت و پاسپورت کشوری به فرزند اعطا می شود که یکی از والدین وی تبعه کشور مقصد باشد.  کشور قبرس از قانون خون پیروی می کند. نکته حائز اهمیت این است که کشور قبرس از تابعیت دو گانه یا مضاعف پیروی می کند. بدین معنی که افراد می توانند علاوه بر تابعیت خود تابعیت کشور قبرس را نیز داشته باشند.

پاسپورت قبرس از طریق ازدواج

ازدواج با شهروند قبرسی یکی از روش های اخذ پاسپورت قبرس می باشد. در این راستا افرادی که خواهان اخذ پاسپورت این کشور هستند بایستی شرایطی همچون: گذشت سه سال از ازدواجش با تبعه قبرسی، حضور دو سال قبل از درخواست و ارائه نامه ایی به اداره مربوطه با موضوع ، علت درخواست پاسپورت قبرس ( اگر 5 سال از ازدواجش گذشته باشد و 1 فرزند داشته باشد دیگر نیازی به ارائه نامه نمی باشد) را دارا باشند.

 • مدارک مورد نیاز درخواست پاسپورت از طریق ازدواج

 • ارائه گواهی تولد متقاضی
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه متقاضی
 • ارائه گواهی ازدواج
 • ارائه گواهی تولد فرزندان زن و شوهر
 • ارائه گواهی شهروندی قبرس همسر
 • پرداخت هزینه به مبلغ 300 یورو
 • درخواست باید در دو نسخه تکرار شود و یکی از دو فرم درخواست باید دو تمبر به ارزش 8.54 یورو داشته باشد.

پاسپورت قبرس از طریق پناهندگی

بر اساس کنوانسیون مربوط به پناهندگان ، پناهنده به شخصی اطلاق می شود که از لحاظ جانی در کشور خود  مورد تهدید قرار می گیرد. در این راستا فرد برای ادامه زندگی و امنیت خود و خانواده اش تصمیم به پناهندگی در کشور های دیگر می کند. ارائه مدارک کامل و معتبر برای پناهندگی امری اساسی می باشد . چرا که در صورت نقص و کذب این مدارک، پناهنده از کشور قبرس اخراج و به کشور خود بازگرداننده می شود. در صورت قبولی درخواست پناهندگی ، پس از گذراندن پروسه تاییدیه مدارک و آزمایشات پزشکی، پس از گذشت 5 سال اقامت دائم و گذشت 7 سال تابعیت و پاسپورت اعطا می شود. شایان ذکر است که موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه خدماتی در زمینه  پناهندگی ندارد و صرفا این مقاله برای اطلاعات از پناهندگی و خطرات مربوط به آن تنظیم شده است.

نکات مهم در باب پاسپورت قبرس

پیش تر در مورد انواع و روش های اخذ پاسپورت قبرس بررسی کردیم . افراد برای دست یابی به این امر بایستی مدارک معتبر و کاملی در هر یک از روش ها به اداره مربوطه ارائه دهند. پروسه اعطای اقامت دائم 5 سال از زمان درخواست و  گذشت 7 سال از این پروسه تابعیت و پاسپورت قبرس اعطا می شود. با سرمایه گذاری به مبلغ 2 میلیون یورو نیز می توان پاسپورت این کشور را اخذ نمود.

سوالات متداول در زمینه پاسپورت قبرس

ارزش پاسپورت قبرس جنوبی (اروپایی) چقدر است؟

از نظر کشورهای بدون ویزا با پاسپورت قبرس، این پاسپورت رتبه 7 دنیا را دارد. به 122 کشور بدون ویزا و به 43 کشور با اخذ ویزا در لحظه ورود می توان سفر کرد.

از چه راهی می توان پاسپورت قبرس را اخذ کرد؟

کار در قبرس، تحصیل در دانشگاه های این کشور، سرمایه گذاری و خرید ملک در قبرس از متداول ترین راه های اخذ پاسپورت این کشور است.

آیا ویزای تحصیلی قبرس می تواند به پاسپورت قبرس تبدیل شود؟

در صورتی که دانشجو پس از پایان تحصیل در کشور قبرس مشغول به کار شود می تواند پاسپورت این کشور را به دست آورد.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

پاسپورت قبرس، شرایط و روش های اخذ اقامت قبرس، و به طور کلی 6 راه اخذ تابعیت و شهروندی قبرس اروپایی در سال 2021 در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفت. سطح بالای اقتصاد و کیفیت زندگی در قبرس توجه مهاجران زیادی را به خود جلب کرده است. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در زمینه پاسپورت قبرس در انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه و نظرات، ثبت نمایید تا در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ آن ها را دریابید. در صورت رضایت از این مقاله ، پنج ستاره امتیاز دهید.

4 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. کشور قبرس از قانون خون پیروی می کند. سیستم خون بدین معنی است که زمانی تابعیت و پاسپورت کشوری به فرزند اعطا می شود که یکی از والدین وی تبعه کشور مقصد باشد.

   پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز.افرادی که خواهان اخذ پاسپورت این کشور هستند بایستی شرایطی همچون: گذشت سه سال از ازدواجش با تبعه قبرسی، حضور دو سال قبل از درخواست و ارائه نامه ایی به اداره مربوطه با موضوع ، علت درخواست پاسپورت قبرس ( اگر 5 سال از ازدواجش گذشته باشد و 1 فرزند داشته باشد دیگر نیازی به ارائه نامه نمی باشد) را دارا باشند.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *