پاسپورت مجارستان

پاسپورت مجارستان، اخذ اقامت مجارستان، و همچنین شرایط مهاجرت به مجارستان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. آیا کار در این کشور امکان اخذ پاسپورت مجارستان را برای افراد متقاضی بوجود می آورد؟ با پاسپورت مجارستان به چه کشورهایی بدون ویزا  می توان سفر کرد؟ از چه طریق می توان اقامت دائم و تابعیت مجارستان را اخذ نمود؟ نحوه دریافت پاسپورت کشور مجارستان چگونه است و همچنین اعتبار پاسپورت کشور مجارستان  در سطح جهان در چه رتبه ای قرار دارد؟ هدف از نگارش این مقاله پاسخ به سوالاتی است که ذهن افراد متقاضی را به خود اختصاص داده و همچنین برطرف نمودن سوالات و شبهات ذهنی افراد است.  پاسپورت کشور مجارستان و فرق بین تابعیت و اقامت دائم نیز جز سوالاتی است که افراد خواستار کسب اطلاعات علمی در این خصوص هستند که پیشنهاد می شود برای تکمیل اطلاعات خود و مشاوره رایگان در این زمینه با موسسه حقوقی ملک پور همکاری  MIE اتریش تماس حاصل نمایید.

پاسپورت مجارستان

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور مجارستان و شرایط زندگی در مجارستان
 • اعتبار پاسپورت مجارستان
 • روش های اخذ پاسپورت مجارستان
 • پاسپورت مجارستان از طریق کار
 • پاسپورت مجارستان از طریق تحصیل
 • پاسپورت مجارستان از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت مجارستان از طریق تولد
 • پاسپورت مجارستان از طریق ازدواج
 • پاسپورت مجارستان و پناهندگی
 • نکات مهم درباره پاسپورت مجارستان
 • پاسپورت مجارستان و وکیل معتبر برای امور مهم
 • سوالات متداول در زمینه پاسپورت مجارستان
 • سخن پایانی

درباره کشور مجارستان و شرایط زندگی در مجارستان

مجارستان کشوری واقع  در اروپا مرکزی می باشد که با کشورهایی مانند اتریش در غرب،کرواسی و صربستان در جنوب، اسلوونی جنوب غرب، رومانی شرق و جنوب شرق، اوکراین شمال شرق و اسلواکی در شمال هم مرز می باشد. مساحت این کشور 93030 کیلومتر مربع است. شهر زیبای بوداپست پایتخت ، زبان بومی این کشور مجاری و واحد پول فورینت می باشد،  اما پول رایج  در مجارستان یورو است . یکی از موارد تعیین کننده در اخذ پاسپورت در کشورها قوانین مهاجرتی کشور می باشد باید توجه داشت نوع نظام مهاجرتی کشور مقصد من جمله کشوری مانند مجارستان آیا کامن لا است یا سیویل لا؟ کشور مجارستان جز کشورهایی است که به عنوان کشور مهاجرپذیر شناخته شده است یعنی نظام حقوقی این کشور کامن لا است، در ضمن دو اصل خون و خاک نیز در امر اخذ پاسپورت کشور مقصد نیز نقش تعیین کننده ای دارد که مجارستان مانند اکثر کشورها اصل خون را پذیرفته و به همین دلیل اشخاصی که در این کشور متولد می شوند در صورتی که والدین آنها تابعیت این کشور را داشته باشند یا یکی از والدین تابعیت مجارستان را داشته باشند، تابعیت و پاسپورت مجارستان به فرزند آنها نیز اعطا می شود. در مورد اصل خاک کشور مجارستان به صورت فرع پذیرفته است . منظور از اصل خاک این است که  اگر فرزندی در خاک مجارستان متولد شود ولی والدین وی بدون تابعیت باشند یا نامعلوم باشند،  فرزند می تواند اقامت و سپس پاسپورت  را اخذ نماید.

پرچم مجارستان
شرایط عمومی مجارستان

اعتبار پاسپورت مجارستان

پاسپورت کشور مجارستان از لحاظ رنک جهانی نسبتا دارای اعتبار خوبی است و در بین دیگر کشورهای اروپایی اعتبار خوبی برخوردار است. از لحاظ اعتبار سنجی جهانی در مورد پاسپورت کشورهای مختلف پاسپورت این کشور در سطح 5 قرار دارد و در بین 5 پاسپورت اول دنیا و هم سطح با پاسپورت کشورهایی همچون: جمهوری چک و مالت و ایسلند قرار گرفته است. با پاسپورت مجارستان به چه کشورهایی بدون ویزا میتوان سفر کرد؟ اتباع کشور مجارستان با داشتن پاسپورت این کشور می توانند بدون اخذ ویزا به 123 کشور دنیا  سفر نمایید، همچنین با داشتن پاسپورت مجارستان اتباع این کشور می‌توانند به 40 کشور دنیا سفر کرده و پس از ورود به کشور مقصد ویزای ورود را نیز دریافت نمایند، اتباع کشور مجارستان برای ورود به 35 کشور باید پیش ازورود درخواست ویزا نمایند.

 • اعتبار پاسپورت مجارستان در میان دیگر کشورها

اعتبار پاسپورت مجارستان در میان دیگر کشورها

روش های اخذ پاسپورت مجارستان

برای  اخذ پاسپورت مجارستان روش‌های مختلفی همانند دیگر کشورها وجود دارد . شایان ذکر است برای دست یابی به تابعیت و پاسپورت کشور مجارستان بایستی افراد علاوه بر داشتن شرایط اساسی، مورد تاییدیه دولت مجارستان نیز باشند. در ادامه مقاله به انواع روش های دست یابی به پاسپورت این کشور می پردازیم:

پاسپورت مجارستان از طریق کار

یکی از روش های اخذ پاسپورت کشور مجارستان،  کار در این کشور می باشد. برای کار در مجارستان مانند دیگر کشورهای اروپایی متقاضی باید پیشنهاد شغلی از سوی شرکت یا کارفرما داشته باشد. قوانینی که کارفرما قبل از استخدام نیروی خارجی بایستی انجام دهد بدین صورت است که ابتدا آگهی مورد نظر را به مدت 3 ماه در اتحادیه اروپا و کشور مجارستان منتشر می کند . اگر بعد از این پروسه نیروی مورد نظر یافت نشد می تواند آگهی خود را خارج از اتحادیه نشر دهد و اقدام به استخدام نیروی کار خارجی نماید. با داشتن دعوت نامه کاری شخص می تواند ویزای کار مجارستان را اخذ نماید. پروسه اخذ اقامت دائم به واسطه کار در مجارستان 5ساله می باشد که در صورتی که متقاضی طی این مدت به صورت مرتب کار کرده باشد و مالیات خود را پرداخت کرده باشد واجد شرایط اخذ اقامت دائم خواهد بود پس از اخذ اقامت دائم فرد مورد نظر می تواند در سال هفتم  یا هشتم اقامت خود،  درخواست پاسپورت مجارستان را نماید و پاسپورت و تابعیت این کشور را نیز بدست آورد.

 • نرخ بیکاری

نرخ بیکاری مجارستان

پاسپورت مجارستان از طریق تحصیل

تحصیل در مجارستان همانند بقیه کشورها به خودی خود باعث اخذ اقامت و تابعیت نمی شود. اگر دانشجویان بتوانند بعد از تحصیل وارد بازار کار این کشور شوند، با اخذ ویزای کار مجارستان و گذراندن پروسه ایی می توانند اقدام به اخذ پاسپورت وتابعیت مجارستان نمایند. تحصیل در تمام مقاطع تحصیلی در این کشور امکان پذیر است.  سن شروع تحصیل در مدارس مجارستان از 3 سالگی می باشد. شروع از این سن به صورت اختیاری می باشد ولی قانونا از سن 6 سالگی شروع می شود. متقضیان می توانند به دو زبان مجاری و انگلیسی در مدارس و دانشگاه های این کشور تحصیل کنند. مقطع ابتدایی شامل دو دوره  از قبیل:  دوره اول؛ کلاس اول تا چهارم و دوره دوم از چهارم تا هشتم می باشد.

پاسپورت مجارستان از طریق سرمایه گذاری

انواع مختلفی از سرمایه گذاری در مجارستان وجود دارد که منجر به اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور می شود. سرمایه گذاری هایی همچون: ثبت شرکت ، خرید ملک و کارآفرینی بعد از گذراندن پروسه مربوطه منجر به اخذ پاسپورت مجارستان برای ثبت شرکت سرمایه گذار بایستی طرح یا پلنی تجاری را به دولت مجارستان ارائه دهدو پس از تاییدیه اداره مربوطه می تواند اقدام به ثبت شرکت در مجارستان کند . سرمایه مورد نیاز بدین منظور 10,000 یورو می باشد. پروسه اخذ اقامت و تابعیت از این طریق 3 سال و بعد از گذشت 5 سال از این پروسه ، سرمایه گذار می تواند اقدام به اخذ پاسپورت نماید.

پاسپورت مجارستان از طریق تولد

اصولا کشورها برای اعطای تابعیت از دو سیستم خاک و خون پیروی می کنند. سیسیتم خاک بدین معنی است که به فرزندی که در خاک کشور مقصد به دنیا آمده باشد ، جدا از تبعیت والدینش ، به وی پاسپورت و تابعیت تعلق می گیرد. سیستم خون بدین معنی است که زمانی تابعیت و پاسپورت کشوری به فرزند اعطا می شود که یکی از والدین وی تبعه کشور مقصد باشد.  در این راستا کشور مجارستان  از قانون خون تبعیت می کند. در برخی از کشورها استثناعاتی وجود دارد که اگر فرزند متولد شده در کشوری ، والدین مشخصی نداشته باشد، کشور مربوطه تابعیت و پاسپورت به ئی اعطا می کند. کشور مجارستان نیز از این استثناء پیروی می کند.

پاسپورت مجارستان از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش های مهاجرتی که در نهایت منجربه اخذ اقامت دائم و پاسپورت برای افراد متقاضی می شود ازدواج با اتباع مجارستان است. نکته قابل ذکر این است که ازدواج باید با افرادی باشد که پاسپورت این کشور را دارند یا جز تبعه مجارستان هستند. البته صرفا ازدواج با اتباع مجارستان منجر به اخذ اقامت دائم و پاسپورت این کشور نمی شود بلکه فرد زمانی که با تبعه مجارستان ازدواج کرد باید اثبات نماید به مدت 3سال با فرد مورد نظر به صورت مشترک زندگی می کند درصورتی که بتواند ثابت نماید طی مدت 3سال باهم به صورت مداوم زندگی کرده اند فرد متقاضی می تواند درخواست اقامت دائم دهد و پس از اخذ اقامت دائم مجارستان پروسه اخذ پاسپورت این کشور شروع می شود که معمولا فرایند اخذ پاسپورت این کشور پس از 5سال اتفاق می افتد یعنی بعد از گذشت 3سال ذکر شده فرد اقامت دائم مجارستان را دریافت نموده و پاسپورت پس از این مدت بعد از گذشت 5سال ارائه می شود.

البته این منوط بر تصمیم نهایی اداره مهاجرت مجارستان می باشد. فرآیند ازدواج در مجارستان مانند دیگر کشورها مستلزم ارائه مدارکی از سوی طرفین می باشد که این مدارک دال بر واقعی بودن قصد طرفین است . نکته مهمی که در مورد ازدواج با فرد تبعه مجارستان وجود دارد این است که در صورتی که طی مدت 3 سال افراد از یکدیگر جدا شوند اقامت فرد متقاضی تمدید نمی شود و وی باید به کشور مبدا خود بازگردد و خاک مجارستان را ترک نماید.

پاسپورت مجارستان و پناهندگی

بر اساس کنوانسیون مربوط به پناهندگان ، پناهنده به شخصی اطلاق می شود که از لحاظ جانی در کشور خود  مورد تهدید قرار می گیرد. در این راستا فرد برای ادامه زندگی و امنیت خود و خانواده اش تصمیم به پناهندگی در کشور های دیگر می کند. ارائه مدارک کامل و معتبر برای پناهندگی امری اساسی می باشد . چرا که در صورت نقص و کذب این مدارک، پناهنده از کشور مجارستان اخراج و به کشور خود بازگرداننده می شود. کشور مجارستان هیچگونه پنانهد ایی را نمی پذیرد. شایان ذکر است که موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه خدماتی در زمینه  پناهندگی ندارد و صرفا این مقاله برای اطلاعا از پناهندگی و خطرات مربوط به آن تنظیم شده است.

نکات مهم درباره پاسپورت مجارستان

اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید بهتر است بدانید که برای اخذ اقامت و تابعیت این کشور باید پس از تحصیل بتوانید وارد بازار کار شوید . در صورتی که به مدت 5 سال تمام وقت در این کشور به کار بپردازد بتوانید بیمه و مالیات خود را در این کشور پرداخت نمایید می توانید اقامت و سپس پاسپورت مجارستان را اخذ کنید. در صورتی که از طریق ازدواج اقدام به اخذ پاسپورت مجارستان می ‌نماید باید اثبات نمایید که به مدت سه سال به طور مداوم با همسر خود زندگی مشترک داشته اید در این صورت می‌توانید پاسپورت مجارستان را کسب کنید. تسلط به زبان دانمارکی، داشتن اطلاعات کافی از تاریخ کشور مجارستان، پایبند بودن قوانین این کشور، عدم ارتکاب کیفری و جزایی  و نداشتن بدهی مالیاتی یکی از موارد مهم برای اخذ پاس مجارستان می باشد. دارندگان پاسپورت مجارستان ؛ حق شرکت در مسائل سیاسی و برخورداری از حق رای  می باشند.

پاسپورت مجارستان و وکیل معتبر برای امور مهم

اخذ پاسپورت مجارستان مرتبط با روابط و مسائل حقوقی می باشد. بدین منظور برای دستیابی به این امر بایستی از وکلای مجرب و متخصص در این زمینه استفاده کنند. شما عزیزان در صورتی که خواهان مهاجرت به مجارستان و اخذ پاس مجارستان هستید می توانید از کمک و راهنمایی های مشاوران مجرب و متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

سوالات متداول در زمینه پاسپورت مجارستان

برای مهاجرت به مجارستان و اخذ پاسپورت از کجا شروع کنم؟

اولین گام برای مهاجرت به مجارستان و اخذ پاسپورت این کشور، شناخت روش های مهاجرت به این کشور و انتخاب بهترین گزینه است. سپس باید شرایط و مدارک مهاجرت را بر اساس روش انتخاب شده فراهم کرد.

بهترین راه برای مهاجرت و اخذ پاسپورت مجارستان کدام است؟

مسلماً شرایط شخصی شما در انتخاب بهترین روش مهاجرت به مجارستان بسیار مؤثر است؛ اما به طور کلی اخذ ویزای کار مجارستان، تحصیل در دانشگاه های مجارستان و سرمایه گذاری در مجارستان از بهترین راه های مهاجرت به مجارستان است.

راحت ترین راه دریافت اقامت و پاسپورت مجارستان چیست؟

برای اخذ اقامت و پاسپورت مجارستان شیوه های مختلفی تعریف شده است که هریک دارای ویژگی های خاص خود هستند و بسته به شرایط اشخاص ممکن است راحت ترین شیوه برای آنها نسبت به فردی دیگر متفاوت باشد.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

پاسپورت مجارستان و اعتبار پاسپورت این کشور و همچنین شرایط مهاجرت به مجارستان در این مقاله در اختیار شما متقاضیان عزیزی که قصد مهاجرت به این کشور را دارید ، قرار گرفته است. در صورتی که شما عزیزان کشور مجارستان را هدف مهاجرتی خود قرار داده اید پیشنهاد می شود برای تکمیل اطلاعات خود در ابتدا مقاله فوق را به صورت کامل مطالعه نمایید تا اطلاعات حقوقی شما ارتقا یابد. پیشنهاد می شود جهت کسب اطلاعات بیشتر از شرایط مهاجرت به مجارستان به سایت مؤسسه حقوقی ملکپور نیز مراجعه نموده و اطلاعات حقوقی مفیدی را به صورت رایگان برداشت نمایید و همچنین پیشنهاد دیگر ما تهیه ویدئوهای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت می باشد این ویدئوها به ارتقا اطلاعات حقوقی شما عزیزان کمک های شایانیمی کند.. در صورتی قصد جدی در امر مهاجرت دارید و اطلاعات حقوقی شما عزیزان کامل نیست پیش از هرگونه اقدامی برای مهاجرت به مجارستان و اخذ پاسپورت مجارستان با مشاورین مهاجرت مجارستان و وکلای برتر مؤسسه حقوقی ملک پور و موسسه MIE اتریش مشاوره داشته و بهترین راه مهاجرتی خود را انتخاب نمایید.در صورت رضایت از مقاله ، پنج ستاره امتیاز دهید.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. کشور مجارستان از قانون خون تبعیت می کند. در برخی از کشورها استثناعاتی وجود دارد که اگر فرزند متولد شده در کشوری ، والدین مشخصی نداشته باشد، کشور مربوطه تابعیت و پاسپورت به ئی اعطا می کند. کشور مجارستان نیز از این استثناء پیروی می کند.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *