پاسپورت پرتغال

پاسپورت پرتغال

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و انواع روش های اخذ پاسپورت

پاسپورت پرتغال، اخذ اقامت پرتغال، اعتبار و ارزش پاسپورت پرتغال، کشورهای بدون ویزا با پاسپورت پرتغال،روش های اخذ اقامت و تابعیت پرتغال مطابق با قوانین بین المللی و شرایط مهاجرت به این کشور، در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. شرایط دریافت پاسپورت پرتغال به چه صورتی است؟ آیا راه های دریافت اقامت، تابعیت و پاسپورت پرتغال را می شناسید؟ در این مقاله، سعی بر آن شده است تا شما عزیزان را از اصلی ترین و مهم ترین نکات در خصوص روش های اخذ اقامت پرتغال و پاسپورت این کشور با بیانی ساده مطلع نماییم. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات تکمیلی می توانید با موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل نموده و با وکلا و کارشناسان مجرب ما به صورت رایگان مشاوره تلفنی نمایید.

پاسپورت پرتغال

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور پرتغال و زندگی در پرتغال
 • اعتبار و ارزش پاسپورت پرتغال
 • روش های اخذ پاسپورت پرتغال
 • پاسپورت پرتغال از طریق کار
 • پاسپورت پرتغال از طریق تحصیل
 • پاسپورت پرتغال از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت پرتغال از طریق تولد
 • پاسپورت پرتغال از طریق ازدواج
 • پاسپورت پرتغال از طریق پناهندگی
 • نکات مهم در باب پاسپورت پرتغال
 • پاسپورت پرتغال و وکیل معتبر برای امور مهم
 • سوالات متداول در زمینه پاسپورت پرتغال
 • سخن پایانی

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در زمینه پاسپورت پرتغال

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در زمینه پاسپورت پرتغال

درباره کشور پرتغال و زندگی در پرتغال

اخذ اقامت و تابعیت پرتغال و دریافت پاسپورت پرتغال، امروزه مورد توجه بسیاری از مهاجران قرار گرفته است و سیل عظیمی از مردم را به روش های مختلف مهاجرتی ازجمله کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد و ازدواج روانه این کشور زیبا نموده است. زیبایی های منحصر به فرد این کشور علی الخصوص در لیسبون پایتخت، مکان های دیدنی و جذاب و چشم انداز های وسیع و مردمان شاد آن، برای بسیاری از مردم دنیا دلنواز می باشد. هر کجای پرتغال، همواره یک ساحل نزدیک وجود دارد. پرتغالی ها مردمانی با روابط دوستانه و همواره در حال جشن و شادی می باشند، جشنواره های محلی را که شامل رقص در خیابان ها هستند، در این کشور می توان مشاهده نمود.

پرچم پرتغال
شرایط عمومی پرتغال

اعتبار و ارزش پاسپورت پرتغال

اعتبار پاسپورت پرتغال در میان دیگر کشور های دنیا نسبتا مناسب است، به این صورت که رنک جهانی پاسپورت پرتغال 3 می باشد. توضیح اینکه با داشتن پاسپورت این کشور می توان به 124 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا ورود پیدا کرد. همچنین برای ورود به 41 کشور دنیا به محض ورود نیاز به ویزا می باشد. همچنین با داشتن پاسپورت پرتغال برای ورود به 33 کشور دنیا نیاز به ویزا می باشد. این در حالی است که در حال حاضر پاسپورت کشور امارات متحده عربی دارای رنک جهانی 1 می باشد.

 • ارزش و اعتبار پاسپورت

ارزش و اعتبار پاسپورت پرتغال
 • نیازمندی های ویزا برای کشور پرتغال

ازادی سفر با پاسپورت پرتغال

روش های اخذ پاسپورت پرتغال

برای مهاجرت به کشور ها 6 روش همچون: کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

پاسپورت پرتغال از طریق کار

یکی از روش های اخذ پاسپورت پرتغال از طریق کار می باشد. کار در این کشور در مشاغل مختلفی از جمله فناوری اطلاعات، بیوتکنولوژی، دارو داروسازی میسر می باشد. کسانی که خواهان  کار در کشور پرتغال هستن بایستی به نرخ بیکاری در این کشور توجه نمایند.

 • نرخ بیکاری

نرخ بیکاری پرتغال

پاسپورت پرتغال از طریق تحصیل

با تحصیل در کشور پرتغال همانند بقیه کشورها نمی توان به تابعیت و پاسپورت دست یافت. تنها زمانی می توان به این امر دست یافت که بعد از فارغ التحصیلی اقدام به یافتن شغل کنند. در کشور پرتغال رشته هایی همچون: بیوتکنولوژی، پزشکی، علوم اجتماعی و هنر در مقاطع مختلف تحصیلی ارائه می شود.

 • تحصیل در مقطع کارشناسی

  پروسه تحصیل در مقطع کارشناسی 4 سال می باشد که دانشجویان بایستی 180 تا 240 واحد درسی را بگذرانند. در رابطه با کار دانشجویی، دانشجویان حق کار کردن 20 ساعت به صورت هفتگی را دارند. برای ثبتنام می توانند با مراجعه به وب سایت رسمی پرتغال بدین امر اقدام کنند. ارائه  دیپلم دوازده ساله که شامل دوره پیش دانشگاهی می باشد، برای ورود به این مقطع الزامی می باشد.

 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

  پروسه تحصیل در این مقطع 2 سال می باشد که دانشجویان بایستی 90 تا 120 واحد درسی را بگذرانند. دانشجویان می توانند به در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به دو زبان پرتغالی و انگلیسی تحصیل کنند. ارائه یکی از مدارک زبان همچون: آیلتس، تافل و C1 پیشرفته  برای ورود به این مقاطع الزامی می باشد. همچنین دانشجویان می توانند هفتگی به مدت  30 ساعت کار دانشجویی انجام دهند.

 • تحصیل در مقطع دکترا

  پروسه تحصیل در این مقطع 3 تا 5 سال  می باشد. تحصیل در این مقطع بیشتر با تحقیق و پژوهش انجام می گیرد . برای پذیرش در مقطع دکترا تاییدیه استاد راهنما یا سوپروایزر نیاز است که در صورت تایید وی، بزرگ ترین قدم در مسیر پذیرش دانشگاه برداشته شده است. دکترا در پرتغال با اعطای پایان نامه و دفاع از آن پایان می یابد.

 • دانشگاه های پرتغال

دانشگاه پرتغال

پاسپورت پرتغال از طریق سرمایه گذاری

یکی از روش های سرمایه گذاری در پرتغال که منجر به اعطای تابعیت و پاسپورت می شود،  Golden Visa   یا طرح ویزای طلایی است.  این طرح به دلیل داشتن انعطاف پذیری و مزایا  دارای محبوبیت بی شماری می باشد. با سرمایه گذاری به مبلغ  500,000 یورو (یا 350,000 یورو در مورد املاک قدیمی که نیاز به بازسازی دارند) در املاک و مستغلات  می توان از این ویزا استفاده کرد. این املاک بایستی به تاییدیه SEF برسند. سرمایه گذار می تواند برای همراه خود مجوز اقامت اخذ کند.  این ویزا هر دو سال یک بار تمدید می شود و شرط حضور آن دو هفته در هر دو سال است. یکی از مزایای گلدن ویزا بدون شرط حضور می باشد . فقط هر 2 سال یک بار سرمایه گذار بایستی همراه با خانواه خود برای تمدید ویزای طلایی به این کشور سفر نماید.

ثبت شرکت در پرتغال یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری می باشد که منجر به اخذ اقامت در پرتغال می شود. ثبت شرکت در این کشور دارای انواع مختلفی می باشد که عبارتند از :

 • شرکت های عمومی

  شرکت های سهامی عام باید حداقل 5 سهامدار داشته باشند که این سهامداران مسئولیت بدهی های شرکت را به میزان مشارکت خود در سهام شرکت دارا می باشند. حداقل سرمایه برای تاسیس این نوع شرکت 50،000 یورو است.

 • شرکت های خصوصی

  شرکت های سهامی خاص باید حداقل 2 سهامدار داشته باشند که آن ها مسئولیت تعهدات و بدهی های شرکت را به میزان سهام خود دارا می باشند. حداقل سرمایه برای تاسیس این نوع شرکت 5،000 یورو می باشد.

 • شرکت شعبه پرتغالی

  این شرکت زیر مجموعه و نماینده شرکت مادر است. شرکت های خارجی مجاز می باشند تا شرکت مستقل از شرکت مادر را در پرتغال ثبت نموده و خودشان به عنوان سهامدار در آن باشند.

سرمایه گذاران قبل از هر اقدامی ابتدا بایستی نمودار نرخ مصادره اموال و رشد اقتصادی  را در این کشور مورد بررسی قرار دهند. نرخ مصائره اموال در هر کشوری بیان گر میزان امنیت سرمایه گذاری می باشد . شاخصه این نرخ بین اعداد 1 تا 7 می باشد. هر چقدر این نرخ به عدد 1 نزدیک تر باشد به معنای این است که سرمایه گذاری در این کشور دارای امنیت است و بالعکس.

 • مصادره اموال

مصادره اموال پرتغال
 • رشد اقتصادی

رشد اقتصادی پرتغال

پاسپورت پرتغال از طریق تولد

کلیه کشور ها برای دریافت پاسپورت از طریق تولد، تابع دو اصل خاک یا خون می باشند.  مطابق اصل خاک، کودکانی که در خاک کشوری متولد می شوند، تابعیت آن را اتخاذ می نمایند، فارغ از اینکه پدر یا مادرشان دارای چه تابعیتی باشند.  مطابق اصل خون، کودکانی که یکی از والدینشان تابعیت کشوری را داشته باشند، تابعیت همان کشور را اتخاذ می نمایند فارغ از اینکه در کجا به دنیا آمده باشند. کشور پرتغال در این قانون استثناتی دارد . بدین معنی که اگر والدین نوزاد در کشور پرتغال اقامت موقت و دانشجویی داشته باشند، به نوزاد تابعیت اعطا می شود.  در رابطه با توریستی این تابعیت اعطا نمی شود.

پاسپورت پرتغال از طریق ازدواج

کسانی که خواهان اخذ پاس پرتغال از طریق ازدواج هستند بایستی شرایطی همچون: اثبات واقعی بودن ازدواج، اثبات تمکن مالی و گذشت 5 سال از ازدواج و زندگی در پرتغال را دارا باشند. مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت عبارتند از:

 • ارائه مدرک ازدواج متقاضی
 • ارائه پاسپورت معتبر متقاضی
 • ارائه سند ملک در پرتغال
 • ارائه مدرک عدم سوء پیشینه در کشوری که شخص در آن مقیم بوده است.
 • ارائه تمکن مالی

پاسپورت پرتغال از طریق پناهندگی

پناهندگی یکی دیگر از روش های اخذ پاسپورت دانمارک می باشد . این روش علاوه بر هزینه های بسیار زیاد مالی ، پرخطرترین نیز محسوب می شود. طبق کنواسیون ژنو، پناهنده به کسی اطلاق می شود که در کشور خود از لحاظ جانی مورد تهدید و در خطر قرار گرفته است. موسسه حقوقی ملک پور در زمینه پناهندکی هیچ گونه خدماتی ارائه نمی دهد. این بخش از  مقاله صرفا جهت اطلاع شما عزیزان از مبحث پناهندگی می باشد.

نکات مهم در باب پاسپورت پرتغال

همان طور که پیش تر بدان اشاره شد برای اخذ اقامت دائم بایستی 5 سال بگذرد و با گذشت 6 سال از این پروسه و داشتن شرایطی همچون: عدم ارتکاب جرمی، شهروند خوب بودن مورد تاییدیه دولت پرتغال و تسلط کامل به زبان پرتغالی می توان نسبت به اخذ پاسپورت پرتغال اقدام کرد.

پاسپورت پرتغال و وکیل معتبر برای امور مهم

روش های اخذ پاس پرتغال برای هر شخصی  از لحاظی همچون: مالی، سوابق شغلی و تحصیلی متفاوت می باشد. از آنجایی که روند اخذ پاسپورت مرتبط به روابط حقوقی بین املل می باشد، پس استفاده از  راهنمایی و مشاوره وکلای مجرب و متخصص امری اساسی و الزامی می باشد در این راستا موسسه حقوقی ملک پور با داشتن سابقه درخشان در زمینه مهاجرت و اخذ پاسپورت می تواند شما عزیزان را در این زمینه تا زمان حصول نتیجه راهنمایی و مشاوره دهد.

سوالات متداول در زمینه پاسپورت پرتغال

از چه راه هایی می توان پاسپورت پرتغال را کسب کرد؟

با توجه به شرایط شما راه های متنوعی را می توان برای اخذ پاسپورت پرتغال معرفی کرد؛ اما به طور کلی ویزای کار پرتغال، تحصیل در دانشگاه های پرتغال و سرمایه گذاری و خرید ملک در پرتغال از بهترین راه های اخذ پاسپورت پرتغال است.

با پاسپورت پرتغال به چند کشور می توان بدون ویزا سفر کرد؟

با استفاده از پاسپورت پرتغال به 124 کشور می توان بدون نیاز به ویزا سفر کرد.

آیا از طریق تحصیل می توان پاسپورت پرتغال را کسب کرد؟

از طریق تحصیل به طور مستقیم نمی توان پاسپورت پرتغال را به دست آورد. اما شما می توانید پس از پایان تحصیل اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل کنید و از این طریق به پاسپورت پرتغال برسید.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

پاسپورت پرتغال ، روشهای اخذ تابعیت و پاسپورت پرتغال در این مقاله به صورت مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. شما عزیزان بعد از مطالعه مقاله پاسپورت پرتغال ، سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند. در صورت رضایت از این مقاله، پنج ستاره امتیاز دهید.

4 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. یکی از روش های سرمایه گذاری در پرتغال که منجر به اعطای تابعیت و پاسپورت می شود، Golden Visa یا طرح ویزای طلایی است. با سرمایه گذاری به مبلغ 500,000 یورو (یا 350,000 یورو در مورد املاک قدیمی که نیاز به بازسازی دارند) در املاک و مستغلات می توان از این ویزا استفاده کرد.

   پاسخ
 1. پریوش
  پریوش گفته:

  سلام. من دخترم پرتغال زندگی میکنه و شهروندی اونجا رو داره . برای من میتونه ویزای همراه درخواست کنه ؟ یا من چجور میتونم مقیم کشور پرتغال بشم. سرمایه هم حدود ۴میلیارد داریم . ممنون.

  پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. دخترتون که شهروند هستند، برای مادر نمی تواند ویزای همراه اخذ کند. تنها در شورت اخذ ویزای توریستی امکان پذیر است. اگر اقامت کشور پرتغال رو می خواهید اقدام کنید ، بایستی از طریق خود حمایتی یا خرید ملک در پرتغال اقدام کند . سرمایه مورد نیاز در این زمینه حداقل 280,000 یورو می باشد. با 4 ملیارد نمی تونید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *