پاسپورت کانادا. اصلی

پاسپورت کانادا

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و انواع روش هایاخذ تابعیت و پاسپورت

پاسپورت کانادا، مزایای اخذ پاسپورت کانادا، محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا 2020 در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. چگونه پاسپورت کانادا بگیریم؟ از چه راههایی می توان به پاسپورت کانادا دست یافت؟ اعتبار پاسپورت کشور کانادا در سال 2020 در بین سایر کشورهای جهان چقدر است؟ با پاسپورت کانادا به کدام کشورها می توان سفر کرد؟  آیا صرف تحصیل در کانادا می توان اقامت دائم و تابعیت کانادا را اخذ نمود؟ مزایای پاسپورت کشور کانادا چیست؟ داشتن پاسپورت یک کشور به معنای تابعیت و شهروندی آن کشور است، لذا شما عزیزان قبل از اینکه به پاسپورت کانادا برسید، می بایست ابتدا مجوز اقامت دائم این کشور را بدست آورید و پس از طی پروسه NaturalizatioN ‌  یا ادغام شدن شما با فرهنگ و جامعه کشور کانادا به شما تابعیت کانادا اعطا می گردد که به معنای داشتن پاسپورت این کشور می باشد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در باب اخذ پاسپورت کانادا با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی بهرمند گردید.

پاسپورت کانادا

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور کانادا و شرایط زندگی در کانادا
 • اعتبار و ارزش پاسپورت کانادا
 • روش های دستیابی به پاسپورت کانادا
 • شرایط اخذ پاسپورت کانادا از طریق کار
 • شرایط اخذ پاسپورت کانادا از طریق تحصیل
 • شرایط اخذ پاسپورت کانادا از طریق سرمایه گذاری
 • شرایط اخذ پاسپورت کانادا از طریق تولد
 • پاسپورت کانادا از طریق ازدواج
 • پاسپورت کانادا از طریق پناهندگی
 • پاسپورت کانادا و وکیل معتبر برای امور مهم
 • سوالات متداول در زمینه پاسپورت کانادا
 • سخن پایانی

درباره کشور کانادا و شرایط زندگی در کانادا

کانادا با مساحتی در حدود 10 میلیون کیلومتر مربع، دومین کشور وسیع جهان پس از روسیه می باشد. کشور کانادا متشکل از ده استان و سه قلمرو می باشد. طولانی ترین مرز زمینی در جهان، مرز مشترک بین کشور کانادا و ایالات متحده آمریکا می باشد. بخش وسیعی از خاک این کشور به دلیل نزدیکی به قطب شمال و برودت سوزان هوا، خالی از سکنه می باشد و قریب به 90٪ جمعیت کانادا در جنوب این کشور در امتداد مرز ایالات متحده آمریکا تا فاصله 200 کیلومتری زندگی می کنند. با وجود اینکه کانادا پس از روسیه وسیع ترین کشور جهان به شمار می رود، اما جمعیت آن قریب به یک پنجم جمعیت روسیه می باشد. جمعیت این کشور در حدود 36 میلیون نفر برآورد شده است. کانادا از لحاظ درآمد سرانه در سطح جهان، رتبه دهم و از نظر توسعه نیروی انسانی رتبه یازدهم را در بین کشور ها اخذ نموده است. به علت بالا بودن سطح کیفیت زندگی، رونق و آزادی اقتصادی و طبیعت بسیار زیبا در کانادا موجب شده است که به عنوان یک کشور مهاجر پذیر و توریستی  در سطح جهان شناخته شود. شهرهای تورنتو ، مونترآل و ونکوور پرجمعیت ترین شهر های این کشور  می باشند. حکومت این کشور یک حکومت دموکراسی پارلمانی فدرال است و یک پادشاهی مشروطه محسوب می گردد که در حال حاضر ملکه الیزابت دوم رئیس این کشور بوده و قانون به امضاء و به نام وی رسمیت و ضمانت اجرایی پیدا می کند. در ادامه ای مقاله محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا در سال 2020 به همراه موضوعات دیگر بررسی شده است.

سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان بریتیش کلمبیا
سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان بریتیش کلمبیا

داشتن مدرک زبان آیلتس اگر همراه با دانش زبان فرانسوی باشد یک مزیت و امتیاز در رابطه با مهاجرت کانادا محسوب می گردد. دولت کانادا روش های محتلفی برای مهاجرت به این کشور ارائه نموده است. کشور ها در زمینه اعطای تابعیت از طریق تولد از قاعده خاک یا خون پیروی می نمایند. کشور هایی که از قاعده خون پیروی میکنند؛ ملیت و تابعیت والدین را ملاک تابعیت کودک می دانند، اما کشور هایی که از قاعده خاک استفاده می کنند؛ با تولد یک کودک در خاک آن کشورها، صرف نظر از تابعیت و ملیت والدین، به او تابعیت و پاسپورت اعطاء می کنند. گفتنی است که کشور کانادا از قاعده خاک در اعطای تابعیت از طریق  تولد پیروی می کند.

گرفتن کارت اقامت دائم یا اصطلاحا Permanent Residency کانادا تمامی حقوق و امکانات شهروندی این کشور ( بغیر از حق رأی ) را به متقاضی اعطاء می کند. اگر مقیم دائم کانادا باشید و کارت PR در دست شما باشد اگر بخواهید به کشوری که سفر کنید که نیاز به اخذ ویزا داشته باشد، کافی است ویزای توریستی آن کشور را اخذ نمایید و الزامی برای گرفتن پاس کانادایی برای این کار نیست.

اگر کارت PR یا کارت اقامت دائم کانادا را داشته باشید، برای تمدید اعتبار این کارت و حضور قانونی در خاک کانادا می بایست در هر 5 سال حداقل 2 سال را در خاک این کشور حضور داشته باشید. البته دقت کنید که الزامی جهت حضور پیوسته دو ساله در خاک این کشور وجود ندارد و چنانچه قصد مسافرت یا اقامت کوتاه مدت در کشورهای دیگر نظیر ایران را داشته باشید، به راحتی و بدون هیچ منعی قادر خواهید بود اینکار را انجام دهید.

در پایان لازم به ذکر است برای اینکه جهت ارائه درخواست جهت اخذ پاس یا تابعیت کانادا Qualified باشید، می بایست در هر 5 سال لا اقل 3 سال را در مقام یک مقیم دائم کانادا در خاک این کشور حضور داشته ، مشغول کار، فعالیت، پرداخت مالیات بوده باشید.

اعتبار و ارزش پاسپورت کانادا

بر اساس گزارش مرجع رسمی Passport index پاسپورت کانادا در رنکینگ بین المللی پاسپورت کشورها ، در کنار کشورهایی چون لیتوانی،‌ایسلند، پادشاهی بریتانیا، رتبه پنجم را به خود اختصاص داده است. دارندگان پاس کانادایی می توانند بدون ویزا به 164 کشور سفر کنید که از این 164 کشور 49 کشور از شما ویزای فرودگاهی یا اصطلاحا Visa on Arrival طلب می کنند و تنها برای سفر به 34 کشور است که پیش از ورود به آن کشورها نیاز به اخذ ویزا دارید.

 • اعتبار پاسپورت کانادا

اعتبار پاسپورت کانادا
 • میزان آزادی سفر برای دارندگان پاسپورت کانادا

میزان آزادی سفر برای دارندگان پاسپورت کانادا

روش های دستیابی به پاسپورت کانادا

برای اخذ پاسپورت کانادا شما می توانید از 6 طریق اقدام کنید. این روشها عبارتند از: کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی. البته روش پناهندگی به این کشور یک روش غیر قانونی و غیر منطقی است. اکثر روشهای مهاجرتی کانادا بر اساس سیستم امتیاز بندی یا Point Base System به مهاجران ارائه می شود و این به این معنی است که رأی و نظر شخصی آفیسر ویزا در صدور ویزای شما برای مهاجرت به کانادا ملاک نبوده و کسب امتیازات بر اساس روزمه و شرایط شما معیار اخذ ویزای مهاجرتی شما به کانادا می باشد. این خود یکی از مزایای مهاجرت به کانادا و اخذ پاسپورت کانادا می باشد.

شرایط اخذ پاسپورت کانادا از طریق کار

یکی از راه های مهاجرت به کانادا و اخذ پاسپورت کانادا ، مهاجرت کاری به این کشور موسوم به Skilled Worker می باشد. متقاضیان اخذ پاسپورت کانادا از طریق کار، می بایست پرونده درخواستشان در یک سیستم امتیاز بندی دو مرحله ای قرار گیرد و در هر مرحله باید امتیازات لازم را کسب کنند تا موفق به دریافت دعوتنامه برای مهاجرت کاری به کانادا شوند. این سیستم امتیاز بندی به گونه ای طراحی شده است که بر اساس سن، مدرک تحصیلی، سابقه کار، دانش زبان انگلیسی یا فرانسوی، داشتن رابطه و خویشاوند در کشور کانادا هر یک از متقاضیان به آنها امتیاز می دهد و متقاضیانی که موفق به کسب بیشترین امتیاز شوند، واجد الشرایط دریافت دعوتنامه شغلی از دولت کانادا خواهند شد. لازم به ذکر است که هر یک از استان های کانادا، دارای شرایط متفاوتی جهت امتیازات و اعطای ویزای کاری به متقاضی هستند .

 • سیستم امتیاز بندی مرحله اول مهاجرت کاری به کانادا

  در مرحله اول، سقف امتیازات 100 می باشد که متقاضی می بایست حداقل 67 امتیاز از این 100  را کسب کند. تا بتواند به مرحله دوم که به استخر مجازی موسوم است، وارد شود. استخر مجازی یا به اصطلاح pool در واقع بانک درخواست های متقاضیان پس از پذیرش اولیه آنها می باشد. متقاضیانی که موفق شده اند که در مرحله اول بیشتر از 67 امتیاز کسب کنند و وارد مرحله دوم شوند، درخواستشان به مدت یک سال در استخر مجازی باقی می ماند. گفتنی است که سیستم امتیاز بندی که در مرحله دوم وجود دارد متفاوت از مرحله اول بوده و دولت فدرال متقاضیان را در مرحله دوم بر اساس سیستم امتیازبندی جدید اولویت بندی نموده و برای متقاضیانی که در مرحله دوم دارای بیشترین امتیاز شده اند، دعوتنامه ارسال می کند.

  مرحله اول امتیاز بندی  مدارک و شرایطی همچون: مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی، سن،‌ مدرک تحصیلی، سابقه کاری، سازگاری با محیط و انطباق پذیری، داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمایی کانادایی هر کدام امتیاز دارد، الزامی است که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

 • مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی

  متقاضی برای واجد الشرایط بودن برای ورود به مرحله دوم باید مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی ارائه دهد. در این بخش امتیازات زبان هر متقاضی بر اساس 4 مهارت writing، speaking ، reading ،listening مورد ارزیابی قرار می گیرد. همان طور که مشاهده می کنید بیشترین امتیاز در  مهارت زبان 28 امتیاز می باشد. لازم به ذکر است که در صورت برخوداری از مدرک زبان فرانسه معادل CLB 5 در تمامی مهارت ها  4 امتیاز کسب می شود .

 • سن

  بیشترین امتیازی که برای شرایط سنی سیستم امتیازی کار در کانادا می توان کسب نمود 12 امتیاز است که در بازه سنی 18 تا 35 سال می باشد.

 • مدرک تحصیلی

  متقاضیان در بخش مدرک تحصیلی می توانند حداکثر 25 امتیاز کسب کنید. لازم به ذکر است که  متقاضی یا باید تحصیل کرده کانادا بوده و مدرک تحصیلی خود را از یکی از دانشگاههای این کشور اخذ کرده باشد یا اگر مدرک تحصیلی وی خارج از کانادا اخذ شده است، توسط موسسه ای که مورد تایید اداره مهاجرت کانادا می باشد، معادل سازی و ارزیابی گردد.

 • استخدام هماهنگ شده

  اگر متقاضی یک پیشنهاد کاری تمام وقت از کارفرمای معتبر کانادایی دارید، می توانید قبل از مرحله   skilled work امتیاز دریافت نمایید. شغل پیشنهادی باید در سطح O، A، B در لیست NOC  باشد. بیشترین امتیاز قابل اخذ در این بخش 10 می باشد.

 • سازگار پذیری

  بالاترین امتیاز قابل اخذ در بخش سازگارپذیری و انطباق  10 می باشد که اگر متقاضی متاهل باشد، همسر وی نیز می تواند 10 امتیاز دیگر نیز بدست آورد.

 • سیستم امتیاز بندی مرحله دوم مهاجرت کاری به کانادا

  همان طور که گفته شد، پس از اینکه متقاضی موفق شد که در مرحله اول حداقل 67 امتیاز کسب کند، وارد مرحله دوم یا استخر مجازی می شود. همچنین گفتیم که سیستم امتیازبندی در مرحله دوم متفاوت از سیستم امتیاز بندی در مرحله اول می باشد. در استخر سقف امتیازاتی که هر متقاضی می تواند کسب کند 1200 می باشد. در مرحله دوم نیز امتیازات متقاضیان مورد بررسی قرار گرفته و متقاضیان بر اساس آن امتیازات، اولویت بندی می گردند، ماکزیمم امتیاز متقاضیان محاسبه شده و دعوتنامه جهت اقامت دائم کانادا برای متقاضی ارسال می گردد. خاطر نشان می کنیم که درخواست هر متقاضی در صورت عدم دریافت دعوتنامه در طی یک سال، از استخر حذف می شود و برای تمدید این فرآیند باید از نو پروفایل جدید ساخته و مجددا درخواست دهد.

 • پارامتر های تطابق مهارت
 • مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی

مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی در کانادا
 • سن

سن در کانادا
 • مدرک تحصیلی

مدرک تحصیلی در کانادا
 • استخدام هماهنگ شده

استخدام هماهنگ شده در کانادا
 • سازگار پذیری

سازگار پذیری در کانادا
 • سیستم امتیاز بندی مرحله دوم مهاجرت کاری به کانادا

سیستم امتیاز بندی مرحله دوم مهاجرت کاری به کانادا
 • پارامتر های تطابق مهارت

پارامتر های تطابق مهارت کانادا

همان طور که در جداول امتیازبندی مرحله دوم مشاهده می کنید سقف امتیازات در این مرحله 1200 امتیاز می باشد. می توان گفت متقاضیانی که موفق به کسب 435 امتیاز از این 1200 امتیاز شوند، شانس بسیار زیادی برای دریافت دعوتنامه اقامت دائم کانادا از طریق کار خواهند داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ پاسپورت کانادا از طریق مهاجرت کاری به این کشور می توانید به مقاله کار در کانادا ، از همین وبسایت مراجعه نمایید.

شرایط اخذ پاسپورت کانادا از طریق تحصیل

تحصیل در کانادا همانند بقیه کشورها به خودی خود باعث اخذ اقامت و تابعیت نمی شود. اگر دانشجویان بتوانند بعد از تحصیل وارد بازار کار این کشور شوند، با اخذ ویزای کار کانادا و گذراندن پروسه ایی می توانند اقدام به اخذ پاسپورت وتابعیت کانادا نمایند.  مدارس کشور کانادا به دلیل دارا بودن مزایایی همچون: بالا بودن کیفیت سطح آموزش، مدارس بین المللی با رنکینک برتر، کم بودن دانش آموزان در کلاس های آموزشی، استعدادیابی منحصر به فرد هر دانش آموز، آموزش های فوق برنامه و چندین زبانه بودن برای تحصیل دانش آموزان بین رنج سنی 8 تا 18 سال  عالی می باشد. مسئله حائز اهمیت در باب انتخاب مدارس بین الملل این است که مدارسی انتخابی بایستی به تاییدیه اداره مهاجرت کانادا باشد. پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که در خصوص موفقیت اخذ ویزای تحصیلی کانادا می توانید با مشاوران متخصص و مجرب ما در این زمینه راهنمایی و مشاوره دریافت کنید.

در سال های قبل ویزایی با نام Guardian Visa  برای اقامت والدین دانش آموزان وجود داشت ولی هم اکنون این ویزا کنسل شده است . موسسه حقوقی ملک پور با ارائه روش های جایگزین در این زمینه ، شرایطی برای اقامت والدین حین تحصیل فرزندشان فراهم می آورد . تحصیل در مقاطع بالاتر نیز در دانشگاه های کانادا امکان پذیر می باشد.

 • تحصیل در مقطع کارشناسی

  رشته ها ی متنوعی همچون: مهندسی، حقوق، دوره های علوم پایه برای ورود به رشته پزشکی و پیراپزشکی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارائه می شود. پروسه این رشته ها بین  3 یا 4 سال به طول می انجامد. امکان تحصیل 3 ساله در کانادا وجود دارد . این تحصیل بدین صورت است که 3 سال را در خود رشته و 1 سال دیگر را در مباحث تکمیلی و کاربردی می گذراند. داشتن شرایط و ارائه مدارکی همچون:  مدرک دیپلم 12 سال معادل با دیپلم در نظام آموزش پرورش کانادا، مدرک زبان آیلتس آکادمیک با  over all 6 ، دارا بودن کمتر از 21 سال  الزامی می باشد. دانشجویان مجوز کار به مدت 10 الی 20 ساعت در هفته را دارند . به ازای هر ساعت کار دانشجویی در کانادا 15 تا 20 دلار حقوق دریافت می کنند.  دانشجویانی که نمرخه و سطح زبانشان خوب نیست یا مدرک زبان ندارند می توانند در دوره های مربوطه شرکت کنند و پس از دریافت مدرک مربوطه می توانند وارد دانشگاه شوند. در این راستا موسسه حقوقی ملک پور می تواند برای اینگونه دانشجویان پذیرش در دانشگاه بدون مدرک زبان را اخذ کند و سپس برای تکمیل دانش زبانی خود در دوره های زبان که در دانشگاه های این کشور برگزار می شود، شرکت نمایند و پس از قبولی در دوره زبان وارد کلاس های رشته اصلی خود شوند. دوره کوآپ CO-OP ، یکی از دورهای تحصیلی در کانادا می باشد که در بین دانش آموزان داخلی و بین المللی از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد. دلایل محبوبیت این دوره با عواملی همچون:  مناسب بودن هزینه شرکت در این دوره تحصیلی، کار همزمان با تحصیل که شامل حقوق و مزایا می باشد، کوتاه مدت بودن این دوره و تضمین شدن کار پس از تحصیل در این دوره می باشد.

 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

  دانشگاه های کانادا برای مقطع کارشناسی ارشد ، برنامه های آموزشی متنوعی همچون: در شاخه های علوم، مهندسی، مدیریت و هنر  ارائه می دهد. پروسه هر کدام بر اساس رشته عموما  از 18 ماه تا 2 سال طول می کشد. ماه سپتامبر شروع  کلاس های آموزشی در مقطع لیسانس می باشد ولی با این حال برخی از دانشگاه های دیگر از ماه آپریل شروع می شود. برای پذیرش در مقعط ارشد ارائه مدارکی همچون: مدرک دیپلم 12 ساله و ریز نمرات مقطع لیسانس ، مدرک زبان آیلتس آکادمیک 6.5 الزامی می باشد. برای اینکه دانشجویان بتوانند از عهده هزینه های تحصیل و زندگی برآیند می توانند 20 ساعت در هفته کار کنند . گپ تحصیلی یکی از شرایط مهم و اساسی اخذ ویزای تحصیلی کانادا می باشد. معمولا این گپ نباید از 5 سال تجاوز کند، البته به شرطی که گپ تحصیلی با ارائه سابقه کار متناسب با رشته تحصیلی، برای متقاعد کردن آفیسر صدور ویزا، بدین منظور که  تنها هدف  شما از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد صرفا تکمیل دانش و تخصص است نه چیز دیگر، باشد.

 • تحصیل در مقطع دکتری

  پروسه تحصیل در این مقطع 3 تا 5 سال به طول می انجامد که در این پروسه واحدهایی همچون: آموزشی ، تحقیقاتی و پژوهش محور را بایستی بگذرانند.  دلیل اینکه مقطع دکتری در بیشتر موارد کمک هزینه ها و بورسیه های تحصیلی می باشد؛ حمایت توسط کمپانی ها و بخش های R & D  می باشد. ارائه مدارکی همچون: مدرک کارشناسی ارشد در رشته مرتبط با نمرات بالا،  مقالات تحقیقات علمی و مدرک زبان آیلتس 7 به بالا می باشد.

شرایط اخذ پاسپورت کانادا از طریق سرمایه گذاری

کسانی که خواهان سرمایه گذاری در کانادا هستند بایستی به شاخص های اقتصادی در این زمینه توجه نمایند. یکی از شاخصه های مهم ، نرخ مصادره اموال می باشد. رنج تعیین کننده این شاخصه بین اعداد 1 تا 7 می باشد. هر چقدر به عدد 1 نزدیک تر باشد بدین معنی است که سرمایه گذاری در این کشور دارای امنیت می باشد.

 • نرخ مصادره اموال

خطر مصادره اموال کانادا

بر اساس نمودار بالا می توان نتیجه گرفت که سرمایه گذاری در این کشور دارای امنیت می باشد . کشور کانادا برای سرمایه گذاران خارجی برنامه های متنوع سرمایه گذاری را ایجاد کرده است. یکی از برنامه های سرمایه گذاری که نیاز به سرمایه کمی می باشد؛ سرمایه گذاری 100 هزار دلاری در استان برتیش کلمبیا می باشد. شرایط اقدام به سرمایه گذاری 100 هزار دلاری عبارتند از:

 • نداشتن سابقه اخراج از کشور کانادا
 • عدم سابقه ارتکاب جرائم جنگی یا جرم بر علیه جامعه جهانی
 • عدم سابقه در فعالیت های تروریستی
 • عدم سابقه اقامت غیر قانونی در این کشور
 • اثبات تمکن مالی به مبلغ 300 هزار دلار کانادا

  این مبلغ در جایی هزینه نمی شود و صرفا برای اخذ ویزا و شروع سرمایه گذاری یکی از پیش شروط محسوب می شود.

 • داشتن تجربه و سوابق مدیریتی به ویژه در 5 سال اخیر

با داشتن  شرایط بالا ، می توانند در سیستم امتیاز بندی شرکت و از این طریق،  امتیازات بالایی را کسب کنند و بدنبال آن اخذ دعوت نامه برای راه اندازی پروژه سرمایه گذاری در استان برتیش کلمبیا می باشد.

شرایط اخذ پاسپورت کانادا از طریق تولد

همان طور که پیش تر بدان اشاره شد کشور کانادا از قانون خاک پیروی می کند. بدین معنی که فرزندی که در خاک کانادا متولد می شود، تابعیت و پاسپورت کانادا را اخذ می کند. طبق مصوبه قانون اعطای تابعیت کشور کانادا افرادی تابعیت این کشور را اخذ می کنند که یکی از شرایط زیر را داشته باشند:

 • افرادی که خارج از خاک کانادا به دنیا آمده اند اما از طریق یکی از روش های مهاجرتی مورد تایید کانادا یا پناهندگی، اقامت دائم این کشور را اخذ نموده و پس از آن با جامعه و فرهنگ مردم کانادا ادغام شده باشند
 • افرادی که در خاک کانادا به دنیا آمده باشند
 • افرادی که خارج از خاک کانادا به دنیا آمده اند اما حداقل یکی از والدین تبعه و شهروند کشور کانادا باشد

نکته حائز اهمیت در مورد اخذ پاسپورت کانادا از طریق تولد که نباید آن را نادیده بگیرید این است که در سال های گذشته چنانچه نوزادی در خاک کانادا متولد می شد، حتی اگر پدر و مادر آن نوزاد به صورت توریستی یا یک روش غیر قانونی به این کشور وارد شده بودند، به آن نوزاد و والدینش پاسپورت کانادا تعلق می گرفت. اما دولت این کشور با تصویب قانونی موسوم به C-24 از سوء استفاده از این قانون جلوگیری نمود. بنا بر مصوبه C-24 چنانچه نوزادی در خاک کانادا به دنیا آمده باشد ولی نه پدر و نه مادر او تبعه یا مقیم دائم کانادا نباشند یا یکی از والدین او بعنوان یک مامور دیپلماتیک به کانادا آمده باشند، دیگر به آن کودک پاسپورت کانادا تعلق نگرفته و تبعه یا شهروندی کانادا به شمار نمی آید.

پاسپورت کانادا از طریق ازدواج

کسانی که خواهان اخذ اقامت هستند می توانند از طریق ازدواج با شهروند کانادایی نسبت به این امر اقدام کنند. در این راستا داشتن موارد و شرایطی همچون: واقعی بودن ازدواج و تمکن مالی و داشتن حداقل 18 سال سن  برای دستیابی به اقامت کانادا الزامی می باشد. بدین منظور بعد از ازدواج با تبعه کانادایی، ابتدا اقامتی موقت 3 ساله به فرد خارجی اعطا می شود.

پاسپورت کانادا از طریق پناهندگی

طبق کنوانسیون ژنو پناهجو به اشخاصی اطلاق می شود که جان او به دلایل مختلفی همچون: نژادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در خطر باشد. ارائه مدارک کامل و معتبر در زمینه پناهندگی به کشور مورد نظر امری اساسی و الزامی می باشد. چرا که در صورت نقص و کذب بودن مدارک ، پناهجو از خاک کشور مقصد اخراج و به کشور خود بازگرداننده می شود. موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی کند .

پاسپورت کانادا و وکیل معتبر برای امور مهم

همان طور که پیش تر در این مقاله به صورت جداگانه انواع روش های اخذ پاسپورت کانادا را مورد بررسی قرار دادیم؛ برای دست یابی به این امر روش های متنوعی وجود دارد . این روش ها برای هر شخصی از لحاظی همچون: مالی، سوابق شغلی و تحصیلی متفاوت می باشد. از آنجایی که روند اخذ پاسپورت مرتبط به روابط حقوقی بین املل می باشد، پس استفاده از  راهنمایی و مشاوره وکلای مجرب و متخصص امری اساسی و الزامی می باشد در این راستا موسسه حقوقی ملک پور با داشتن سابقه درخشان در زمینه مهاجرت و اخذ پاسپورت می تواند شما عزیزان را در این زمینه تا زمان حصول نتیجه راهنمایی و مشاوره دهد.

سوالات متداول در زمینه پاسپورت کانادا

✅ چگونه پاسپورت کانادا بگیریم؟

به طور کلی 6 روش برای مهاجرت به کانادا تعریف شده که 5 مورد از این روش ها قانونی و یک مورد غیر قانونی است. به طور کلی در اکثر این روش ها نمی توان مستقیم پاسپورت کانادا را اخذ نمود و لازم است در ابتدا اقامت و سپس پاسپورت را دریافت کرد. به عنوان مثال، در اکثر روش های سرمایه گذاری در ابتدا اقامت 1-2 ساله به فرد داده می شود و سپس تحت شرایطی می توان اقامت دائم را اخذ نمود که در نهایت نیز با رعایت الزاماتی همچون یادگیری زبان منجر به اخذ پاسپورت می شود.

✅ ارزش و اعتبار پاسپورت کانادا در جهان چقدر است؟

پاسپورت کانادا در حال حاضر یکی از معتبرترین پاسپورت های دنیا محسوب می شود. از آنجائیکه اعتبار و ارزش پاسپورت کانادا بسته به تعداد کشورهایی است که می توان بدون نیاز به اخذ ویزا به آنها مسافرت کرد ارزش بالای پاسپورت کانادا مشخص می شود چرا که می توان با داشتن پاسپورت کانادا به 150 کشور سفر کرد.

✅ آیا خرید پاسپورت کانادا امکان پذیر است؟

علیرغم کشورهایی نظیر قبرس یا برخی کشورهای حوزه دریای کارائیب که پلن خرید پاسپورت را به متقاضیان ارائه میدهند، در حال حاضر دولت کانادا هیچ پلنی مبنی بر خرید پاسپورت به متقاضیان ارائه نداده است و حداقل در دوره کنونی این امکان برای شما فراهم نیست که پاسپورت کانادا را بخرید.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

پاسپورت کانادا ، شرایط و مراحل اخذ پاسپورت کانادا در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. شما عزیزان چنانچه بعد از مطالعه مقاله پاسپورت کانادا سوالی داشتید می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. بله. کشور کانادا از قانون خاک پیروی می کند. بدین معنی که فرزندی که در خاک کانادا متولد می شود، تابعیت و پاسپورت کانادا را اخذ می کند.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *