هدف از نگارش این مقاله بررسی علمی و دقیق در رابطه با پناهندگی در کشور آلمان می باشد و موضوعاتی همچون رسیدگی به تقاضاهای پناهندگی در آلمان٬ کار در المان برای پناهندگان و حقوق پناهندگی در آلمان مورد بحث قرار میگیرد. بهترین کیس برای پناهندگی در المان چه کیسی می باشد؟ شرایط هزینه پناهندگی آلمان به چه صورت می باشد؟ برای به شما همراهان عزیز اطمینان می دهیم که بعد از مطالعه این مقاله بتوانید به تمامی سوالات خود در باب پناهندگی و اخذ ویزا و حتی اخذ بورسیه در تحصیلی در این کشور برسید. با توجه به مطالبی که برای شما در این مقاله گذاشته شده است اگر نیاز به مشاوره داشته باشید مشاورین موسسه مشاوره ای MIE اتریش به صورت رایگان به شما مشاوره میدهند و شما همراهان عزیز میتوانید از علم مشاورین ارشد نیز استفاده بفرمایید.

موسسه ملک پور هیچ گونه خدماتی برای پناهندگی ارائه نمی کند و مطالب این صفحه تنها جهت ارتقا اطلاعات شما عزیزان و آشنایی با خطرات پناهندگی ارائه می گردد.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

پناهندگی در آلمان

عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

  • پناهنده کیست؟
  • شرایط پناهندگان در آلمان
  • أنواع درخواست پناهندگی در آلمان
  • پروسه پناهندگی در آلمان
  • سوالات متداول
  • سخن پایانی

فایل ویدیویی توضیحات کارشناس ارشد موسسه در خصوص پناهندگی در آلمان

فایل صوتی این ویدیو

پناهندگی در آلمان

پناهنده کیست؟

به افرادی که به دلایل خاصی مثل مذهبی٬ ملیتی٬ سیاسی٬ اجتماعی و نژادی مجبور به ترک زادگاه خود میشود و به هیچ عنوان حاضر به برگشت به کشور خودشون نیستند پناهنده گفته می شود. این اشخاص به دلایلی متفاوتی مثل شرایط زندگی نامطلوب مجبور هستند از کشور خود فرار کنند تا درصحت آرامش در کشور دیگری بتوانند زندگی کنند. شخصی که پناهنده نامیده می شود بعد از ورود به کشور آلمان درخواست پناهندگی خود را در این کشپور ثبت می کند. پرونده شخص پناهنده توسط دولت کشور مقصد مورد بررسی قرار می گیرد تا صحت اظهارات وی برای درخواست پناهندگی بررسی شود. اگر با درخواست پناهندگی شخص پناهجو موافقت شود وی می تواند در خاک کشور مقصد بماند ولی اگر درخواست پناهندگی پناهجو رد شود دیگر امکان ماندن در کشور مقصد را ندارد و باید به کشور مبدا یعنی کشور خود بازگردد. کشور المان جزو کشور هایی می باشد که در مواقع خاص  ورود پناهجویان به کشور را قبول کرده و اجازه ورود به پناهندگان در این کشور را می دهد. لازم به ذکر می باشد که موسسه مشاوره ای MIEمهاجرت از طریق پناهندگی را به شما بزرگواران توصیه و پیشنهاد نمی کند و همچنین مشاوره پناهندگی آلمان را به شما نمی دهد.

شرایط پناهندگان در آلمان

شاید برای شما هم سوال به وجود بیاید که چگونه درخواست پناهندگی بدهیم. با توجه به پروسه پناهندگی در آلمان فردی که متقاضی پناهندگی آلمان می باشد بعد از ورود به کشور درخواست پناهندگی خود را در اداره پلیس این کشور به ثبت می رساند و بعد از رسیدگی به تقاضا های پناهندگان در المان وی را به کمپ پناهندگان منتقل می کنند. بعد از انتقال پناهنده به کمپ های معتبر پناهندگان از آنها عکس گرفته می شود و اثر انگشت آنها ثبت می شود تا دولت کشور مطمئن شود شخص در کشور های اروپایی دیگری درخواست پناهندگی نداده باشد. از مهمترین رویه های پناهندگی می توان به پرسش و پاسخ های افسر اداره مهاجرت با پناهندگان اشاره کرد. نسبت به کشور های اتحادیه اروپا کشور آلمان بیشترین پناهنده را می پذیرد. بعد از درخواست پناهندگی به شخص متقاضی گواهینامه اقامت در کشور آلمان را می دهند پس پناهنده اجازه اقامت در این کشور را دارد و حتی میتواند از بیمه های اجتماعی این کشور استفاده کند. ولی لازم به ذکر می باشد که حتی اگر فردی که درخواست پناهندگی در این کشور را دارد و گواهینامه اقامت خود را دریافت کرده بعد از گذشت چند سال درخواست پناهندگی وی رد شود مجبور است که کشور آلمان را ترک کند. موسسه مشاوره ای MIE به هیچ عنوان مشاوره پناهندگی آلمان را به شما پیشنهاد نمی کند و در این خصوص هیچ توصیه ای ندارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه پناهندگی در آلمان می توانید روی این لینک کلیک کنید.

انواع درخواست پناهندگی در آلمان

بعد از رسیدگی به تقاضاهای پناهندگی در آلمان میتوان به انواع کیس های پناهندگی در این کشور اشاره کرد.

کیس سیاسی
شخصی که در زمینه های سیاسی فعالیت داشته و در حال حاظر فعالیت وی آشکار شده است به همین دلیل زندگی و جان وی در کشور خود در معرض خطر می باشد٬ می تواند درخواست پناهندگی کند.
کیس مذهبی
شخصی که مذهب و عقاید خاصی داشته باشد ولی در کشور خود مذهب وی را نمی پذیرند٬ و مورد آزاد و اذیت قرار گرفته می تواند درخواست پناهندگی کند.
کیس قومی و نژادی
شخصی که در کشور خود تحت تبعیض نژادی قرار دارد می تواند درخواست پناهندگی کند.
کیس اجتماعی
شخصی که در گروه های اجتماعی خاصی فعالیت دارد که دولت آن کشور این فعالیت ها را نمی پذیرد و در حال حاظر فعالیت وی آشکار شده و جان او در خطر می باشد٬ می تواند درخواست پناهندگی کند.
کیس جنگی
شخصی که در کشوری زندگی می کند که درگیر جنگ هستند و جان وی در خطر می باشد٬ می تواند درخواست پناهندگی کند.

لازم به ذکر می باشد با توجه به رویه های پناهندگی و کیس های پناهندگی بهترین کیس برای پناهندگی در آلمان از نظر قبولی توسط دولت این کشور کیسی می باشد که در کشور مبدا به دلیل خطر برای جان خود اجازه زندگی نداشته باشد و مجبور به مهاجرت باشد در غیر این صورت قبولی کیس پناهندگی متقاضی قابل قبول نمی باشد و امکان ردی کیس وجود دارد.

پروسه پناهندگی در آلمان

بعد از تایید پرونده پناهندگی شخص متقاضی و ارسال وی به کمپ های مورد تایید٬ پناهجو باید تا پاسخ اداره مهاجرت کشور آلمان صبوری کند. کمپ هایی که برای پناهجویان در نظر گرفته شده است دارای بهداشت و نظافت خوبی نیستند و امکان شیوع هر گونه بیماری در این کمپ ها وجود دارد. اینکه شخص پناهجو در چه مکانی اجازه دارد اقامت داشته باشد را اداره مهاجرت هر ایالت تصمیم می گیرد. خیلی از اوقات شخص پناهجو باید در کمپ های گروهی زندگی کند و در شش ماه اول باید قانون و قوانین دولت کشور را بپذیرد و از کمپ بیرون نیاید. متقاضیان پناهندگی در کشور آلمان تا زمانی که پرونده آنها مورد بررسی قرار بگیرد باید شرایط سخت و مقررات این کشور را قبول کنند در غیر این صورت اجازه ماندن در خاک آلمان را ندارند. هزینه پناهندگی آلمان فقط برای رسیدن متقاضی به کشور می باشد. هزینه جانبی دیگری را در بر ندارد ولی خطرات و سختی های خود را دارد. انواع قبولی پناهندگان در آلمان در سال های اخیر برای کشور های سوریه٬ افغانستان و ترکیه بوده است.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سوالات متداول

چگونه درخواست پناهندگی بدهیم؟

باید به کشور مقصد وارد شوید و در خاک آن کشور درخواست پناهندگی خود را در اداره مهاجرت ثبت کنید و بعد از انگشت نگاری و عکس برداری شما را به کمپ میخوانند و اگر درخواست پناهندگی شما مورد قبول واقع شود می توانید در کشور بمانید.

کار در آلمان برای پناهندگی به چه صورت است و حقوق پناهندگی در آلمان چقدر می باشد؟

کار در آلمان برای پناهندگی به این صورت می باشد که اگر به عنوان پناهنده در کشور آلمان باشید و بعد از سوال و پاسخ ها شما قبول شوید و اقامت سه ساله خود را دریافت کنید٬ می توانید در اداره ها و یا هر شغلی که پیشنهاد شغلی دریافت کردید کار کنید. لازم به ذکر می باشد که معمولا شش ماه اول ورود خود را اجازه کار در کشور آلمان را ندارید. حقوق پناهندگی در آلمان وابسته به شغلی می باشد که پناهجو می تواند در کشور پیدا کند و پیشنهاد شغلی دریافت کند.

درخواست پناهندگی از داخل ایران به چه صورت می باشد؟

درخواست پناهندگی از داخل ایران برای ایرانیان امکان پذیر نمی باشد. باید در مرحله اول وارد خاک آلمان شوند و بعد برای درخواست پناهندگی اقدام کنند.

شرایط پناهندگی در آلمان ۲۰۲۰ راحت تر شده است؟

خیر٬ شرایط پناهندگی در آلمان در سال ۲۰۲۰ بسیار سخت شده است و امکان قبولی پناهجویان در این کشور کمتر از ۳۰ درصد می باشد.

سخن پایانی

با بررسی های فراوان در این مقاله سعی کردیم که تمامی جزئیات درباره مضرات و معایب پناهندگی در کشور آلمان را به حضور شما سروران گرامی برسانیم. درست است که هزینه پناهندگی آلمان بسیار پایین می باشد ولی از نظر قانونی به هیچ عنوان مورد قبول نمی باشد و ما به شما توصیه نمی کنیم. اشخاصی که برای پناهندگی در کشور آلمان درخواست دارند این را باید توجه کنند که بهترین کیس برای پناهندگی در آلمان٬ کیسی می باشد که از لحاظ جانی و روانی در کشور خود تحت خطر می باشد. با توجه به سختی ها و مشکلات پناهندگی آلمان بهترین راه برای ورود به کشور آلمان از طریق ویزا های تحصیلی و همچنین ویزا های کاری می باشد. راه های امن٬ مطمئن و قانونی برای مهاجرت به کشور آلمان وجود دارد که دردسر های پناهندگی در این کشور را ندارد. آلمان یکی از کشور های مهاجر پذیر در اتحادیه اروپا می باشد و فرصت های شغلی زیادی برای متخصصین و کارگران ماهر در کشور وجود دارد که می توانید پیشنهاد شغلی دریافت کنید و به صورت کاملا قانونی وارد کشور شوید. تا زمانی که روش های قانونی برای مهاجرت شما بزرگواران وجود دارد به شما توصیه میکنیم که از طریق پناهندگی و روش های غیر قانونی جان خود و خانواده خود را تحت شعاع قرار ندهید. همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که وقتی پرونده شما برای این کشور رد می شود شما باید به کشور خودتان بازگردید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *