کار آفرینی در کانادا

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

کار آفرینی در کانادا، شرایط کار آفرینی در کانادا و چگونگی ثبت شرکت در کانادا را به صورت کامل برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد. همچنین سعی بر این داریم تا سوالاتی که ذهن شما را به خود مشغول کرده است را به طور کامل پاسخ دهیم. سوالاتی نظیر، با سرمایه گذاری در کانادا آیا می توان اقامت کانادا را دریافت کرد؟ برای کار آفرینی در کانادا متقاضی باید چه شرایطی داشته باشد و غیره. همان طور که می دانید کانادا یکی از مهاجر پذیرترین کشورها می باشد. امروزه روشهای مهاجرتی زیادی به کشور کانادا وجود دارد. افراد می توانند از طرق مختلف نظیر تحصیلی، کاری و کار آفرینی به این کشور مهاجرت کنند. در ادامه به بررسی دقیق تر شرایط کشور کانادا و کار آفرینی در کانادا می پردازیم. چنانچه شما عزیزان نیاز به مشاوره رایگان دارید می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور از طریق وب سایت های موسسه و یا تماس تلفنی ارتباط بر قرار کنید تا مشاورین ما شرایط شما را به صورت کامل بررسی کنند.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تیزر کار آفرینی کانادا در 30 ثانیه


کار آفرینی در کانادا

فایل ویدیویی کار آفرینی در کانادا

فایل صوتی این ویدیو

کار آفرینی در کانادا و شرایط عمومی

کانادا جزو پهناورتین کشورها محصوب می شود. این کشور در شمال قاره آمریکا واقع شده است. کانادا دارای 10 استان می باشد. حکومت این کشور فدرال با دموکراسی پارلمانی است. پایتخت این کشور پهناور شهر اتاوا می باشد. کانادا دارای منابع طبیعی فوق العاده ای می باشد به طوری که 21 درصد از آب شیرین موجود در دنیا در این کشور قرار گرفته است. زبان رایج کانادا انگلیسی و در برخی از استان ها فرانسوی می باشد. جمعیت این کشور حدود 38 میلیون نفر است و جالب است بدانید 82 درصد از مردم این کشور از شرایط زندگی خود در کانادا بسیار راضی هستند. به همین منظور امروزه بسیاری از افراد تمایل دارند به این کشور پهناور مهاجرت کنند. کانادا یکی از مهاجر پذیرترین کشورها محسوب می شود و امروزه برای اینکه مهاجران بیشتری را به خود جذب کند شرایط متفاوتی را ایجاد کرده است. افراد در سنین متفاوت، شرایط مالی متفاوت و مهارت های گوناگون شانس این را دارند تا به کشور کانادا از طریق تحصیلی، کاری و کار آفرینی مهاجرت کنند. در ادامه این مطلب می خواهیم در مورد کار آفرینی در کانادا و راه های اخذ اقامت این کشور صحبت کنبم.

سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان بریتیش کلمبیا
سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان بریتیش کلمبیا

کار آفرینی در کانادا و دریافت اقامت کانادا

راه های رسیدن به کشور کانادا و اخذ اقامت کانادا متنوع می باشد. این راه ها شامل، تولد، ازدواج، تحصیلی، کاری و کار آفرینی می باشد. امروزه کار آفرینی کانادا یکی از محبوب ترین روش های مهاجرتی می باشد. افراد می توانند در کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری و یا کار آفرینی به همراه خانودشان اقامت دائم کشور کانادا را اخذ کنند. همچنین امکان گرفتن تابعیت کانادا هم برای این افراد وجود دارد. به طور کلی یکی از دلایلی که کانادا را اکثر مردم برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند به خاطر شرایط ویژه ای هست که ارائه داده. همچنین مهمترین علل جذاب بودن کشور کانادا برای مهاجرین وجود نداشتن نژاد پرستی در این کشور می باشد. زیرا کانادا را مهاجرین تشکیل داده اند و تعداد زیاد دلایل دیگر که در ادامه این مقاله به آن می پزداریم. همانطور که می دانید کانادا دارای 10 استان می باشد. هر کدام از این استان ها برنامه های مهاجرتی خاص خود را دارا هستند. مهم ترین مطلب در مورد کار آفرینی کانادا ارائه بیزینس پلن قوی، متناسب با استان مورد نظر می باشد. متقاضیان می توانند در تمامی فعالیت ها، طرح تجاری ارائه دهند ولی اگر در یکسری زمینه ها شما بیزینس پلن داشته باشید می توانید امکانات ویژه ای دریافت کنید. این زمینه ها نظیر ارتباطات دیجیتال، فناوری اطلاعات، هوافضا، مواد شیمیایی، معدن و غیره. متقاضیان باید به دولت کانادا این اطمینان را بدهند که دارای طرح تجاری سودمندی هستند. مادامی که طرح تجاری آنها تایید شود و میزان سرمایه برای راه اندازی طرح تعیین گردد، به متقاضیان اجازه ورود به خاک کانادا داده می شود.

لازم به ذکر است که حداقل میزان سرمایه کار آفرینی در کانادا 100 هزار دلار کانادا می باشد.  در زیر به صورت خلاصه شرایط کار آفرینی 4 استان را مورد بررسی قرار داده ایم. درچند سال گذشته متقاضیان با کار آفرینی در کانادا در یکسری از استان ها  مانند نیوبرانزویک و کبک می توانستند در بدو ورود اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند. اما امروزه تغییراتی در این برنامه های کارآفرینی اتفاق افتاده است. در حال حاضر سرمایه گذاران به واسطه برنامه های کارآفرینی در کانادا امکان دریافت اقامت 1 یا 2 ساله کاری را در ابتدا دارند. همچنین پس از اینکه بیزینس خود را در استان مربوطه راه اندازه کردند و گزارش از سودهی و فعال بودن بیزینس خود را به دولت در زمان مشخص ارسال کردند، می توانند اقامت دائم کشور کانادا را اخذ نمایند. در آخر پس از گذشت 3 سال از دریافت اقامت دائم می تواند جهت تابعیت و پاسپورت کشور کانادا اقدام کنند. لازم به ذکر است در برنامه های کار آفرینی در کانادا خانواده متقاضی به دلیل اینکه در پرونده متقاضی اصلی قرار می گیرند شرایط و وضعیت اقامت آنها مانند متقاضی اصلی است. از دیگر روش های کار آفرینی در کانادا می توان به ویزای استارت آپ کانادا اشاره کرد که در این روش متقاضیان از بدو ورود به کشور پهناور کانادا می توانند اقامت دائم این کشور را برای خود و خانواده دریافت نمایند. متقاضیان محترم برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ویزای استارت آپ کانادا از طریق لینک زیر می توانید به طور کامل شرایط ویزای استارت آپ کانادا را مطالعه فرمایید.

کار آفرینی در کانادا در استان انتاریو

انتاریو یکی از ایالت های کشور کانادا می باشد. همچنین افراد زیادی تمایل دارند در این استان زیبا  به خصوص شهر تورنتو زندگی کنند از جمله ایرانیان. دولت کانادا شرایط خاصی جهت کار آفرینی در کانادا برای این استان در نظر گرفته است. افراد می توانند با خرید یک بیزینس فعال که حداقل 5 سال سابقه فعالیت بیزینس باشد و یا اینکه یک کسب و کار تازه و جدیدی را تاسیس کنند. لازم به ذکر است ارائه طرح جدید حتماً باید در راستای پیشرفت اقتصاد کانادا باشد. متقاضیان از این طریق می توانند اقامت دائم کشور کانادا را دریافت کنند. به طور کلی کار آفرینی در کانادا براساس امتیاز بندی می باشد. در صورتی که افراد بتوانند سرمایه بیشتری را به کانادا بی آورند می توانند در این سیستم، امتیاز بیشتری کسب کنند.

محدوده شهر

سرمایه لازم

(دلار کانادا)

سابقه کار تحصیلات سن زبان
دارایی

مبلغ سرمایه گذاری

داخل تورنتو

800 هزار دلار 600 هزار دلار در 5 سال گذشته 3 سال سابقه مدیریتی در صورت داشتن تحصیلات امتیاز کسب می کنند بدون محدودیت CLB 4
خارج تورنتو 400 هزار دلار 200 هزار دلار

در 5 سال گذشته 3 سال سابقه مدیریتی

بدون محدودیت در شهر

600 هزار 200 هزار 3 سال سابقه مالکیت بیزینس

در 10 سال گذشته 4 سال سابقه مدیریتی

حداقل فوق دیپلم. اگر نشان دهند 100% مالکیت شغل را داشته اند دیپلم کافی است. زیر 64 سال امتیاز کسب می کند.
شهرهای خیلی کوچک با جمعیت کم 300 هزار 100 هزار

3 سال سابقه مالکیت بیزینس

در 10 سال گذشته 4 سال سابقه مدیریتی

شهرهای شمالی کانادا

600 هزار سرمایه

300 هزار نقد

250 هزار سرمایه گذاری

100 هزار پیش پرداخت

3 سال مالک یک بیزینس و یا در 5 سال گذشته 3 سال سابقه مدیریتی حداقل کاردانی بیشترین امتیاز بن 35 تا 50 سال

CLB 5

در ادامه جزئیات بیشتری در مورد کار آفرینی در کانادا در استان انتاریو خدمتتان شرح  می دهیم:

داشتن حداقل 2 سال سابقه کاری مدیریتی سطح بالا به طوری که تصمیمات مهم شرکت به عهده شما بوده باشد و یا به مدت 2 سال صاحب بیزینس خودتان بوده باشید. این سوابق حتماً باید در 5 سال گذشته باشد.

کار آفرینی در کانادا و در استان انتاریو دارای مناطق مختلف با شرایط مختلفی می باشد. همانطور که در جدول بالا مشاهده کردید برای کار آفرینی در کانادا در داخل شهر تورنتو میزان دارایی مورد نیاز 800 هزار دلار کانادا و میزان مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری 600 هزار دلار کانادا می باشد. برای خارج شهر تورنتو این مبالغ تغییر می کند به ترتیب برای دارایی 600 هزار دلار کانادا و جهت سرمایه گذاری 200 هزار دلار کانادا می باشد. همانطور که خدمتتان توضیح دادیم افرادی که در زمینه های فناوری اطلاعات، هوافضا، مواد شیمیایی، ارتباطات دیجیتال و غیره دارای طرح تجاری باشند می توانند در داخل تورنتو به میزان خارج تورنتو یعنی 200 هزار دلار سرمایه گذاری کنند و در این برنامه دارایی مورد نیاز 400 هزار دلار می باشد.

شهر زیبای تورنتو سالیان سال است که مورد علاقه بسیاری از افراد واقع شده است از جمله ایرانیان. اکثر مردم ترجیح می دهند در این شهر زیبا زندگی کنند. به همین دلیل کار آفرینی در کانادا در شهر تورنتو به دلیل اینکه جمعیت بیشتری نسبت به سایر شهرهای کانادا دارد دارای رقابت بیشتری در سرمایه گذاری می باشد. برای اینکه متقاضیان شانس بیشتری در این برنامه داشته باشند می توانند در شهر دیگری نطیر اتاوا پایتخت زیبای کشور کانادا با مبالغ کمتر و ساده تر سرمایه گذاری کنند و شانس خود را برای دریافت اقامت دائم این کشور افزایش دهند.

یکی دیگر از الزامات این برنامه استخدام یک یا دو نفر کانادایی می باشد. در داخل شهر تورنتو استخدام 3 نفر کانادایی و در خارج شهر تورنتو استخدام 1 نفر کانادایی الزامی است.

در صورتی که تمایل به خرید بیزینس فعال دارید باید حداقل یک سوم سهام شرکت به نام شما باشد.

نکته مهم این است که افرادی که می خواهند در استان انتاریو سرمایه گذاری و کار آفرینی کنند میبایست در حدود یک سال قبل از ارائه طرح تجاری یک بار به کشور کانادا آمده باشند و استان انتاریو که قرار است در آن کار آفرینی کنند را از نزدیک دیده باشند به اصطلاح سفر اکتشافی در این برنامه برای متقاضیان کار آفرینی انتاریو الزامی می باشد.

با توجه به جدول بالا حداقل تحصیلاتی برای این برنامه مشخص نشده است هر چه متقاضیان دارای تحصیلات بیشتری باشند می توانند امتیاز بیشتری از این سیستم دریافت کنند و در نتیجه شانس خود را در این رقابت افزایش دهند.

در صورتی که متقاضیان دارای مدرک زبان بیشتر از CLB 4 باشند می توانند امتیاز بیشتری کسب کنند.

به طور کلی زمانی که شما طرح تجاری خود را در سایت اداره مهاجرت ثبت می کنید شرایط شما مورد بررسی قرار می گیرد در صورتی که توانسته باشید امتیاز مورد نظر را کسب کنید، از طرف دولت دعوتنامه و یا Work Permit دریافت می کنید. سپس برای راه اندازی بیزینس خود به کشور کانادا و شهر انتاریو وارد می شوید. دولت کانادا به شما 20 ماه فرصت می دهد تا طرح خود را پیاده سازی کنید و پس از گذشت این مدت گزارشی در خصوص فعالیت بیزینس راه اندازی شده و اینکه چه میزان به سود دهی رسیده اید و توانسته اید به اقتصاد کشور کانادا کمک کنید ارائه می کنید. پس از بررسی های انچام شده در رابطه با بیزینس راه اندازه شده دولت کانادا به شما نامینیشن می دهد و در نتیجه شما می توانید اقامت بلند مدت و یا دائم این کشور را برای همسر و فرزندان زیر 22 سال خود دریافت کنید.

کار آفرینی در کانادا در استان بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا یکی از خوش آب و هوا ترین استان های کانادا می باشد. این استان هم مانند دیگر استان ها برنامه کار آفرینی مختص به خود را دارد. یکی از شهر های اصلی این استان شهر زیبا و دیدنی ونکوور می باشد. زندگی در شهر ونکوور آرزوی هر کسی است. در ادامه شرایط حداقلی کار آفرینی در کانادا در استان بریتیش کلمبیا را خدمتتان بیان می کنیم. کار آفرینی در بریتیش کلمبیا براساس روش پایه و یا Base می باشد. اصلی ترین الزام برای این برنامه داشتن سابقه کاری در 10 سال گذشته حداقل 3 سال صاحب بیزینس و یا کسب و کار خود بوده اید و آن را به صورت روزانه و فعال مدیریت می کردید. همچنین می توانید نشان دهید که در 10 سال گذشته حداقل 4 سال در مقاطع بالای مدیریتی فعالیت داشتید و سمت شغلی شما به صورتی بوده است که تصمیمات کلان مدیریتی را می گرفتید. ممکنه در سازمانی مدیر کل، مدیر عامل و یا عضو هیئت مدیره بودید. علاوه بر این می توان این دو مورد را با هم تلفیق کرد. به طور مثال ممکنه متقاضی به صورت 1 سال صاحب بیزینس خو بوده و به مدت 2 سال سمت مدیریتی در سطح بالا را داشته باشد.

در مورد تحصیلات در این برنامه کار آفرینی داشتن حداقل کاردانی الزامی است. در صورتی که متقاضی تحصیلات بیشتری نظیر لیسانس، فوق لیسانس و یا دکتری داشته باشد می تواند امتیاز بیشتری دریافت کند. در یک شرایط خاص در صورتی که متقاضی در 5 سال گذشته حداقل 3 سال صاحب بیزینس خود به صورت 100 درصدی بوده یعنی 100 درصد سهام شرکت به نام خود او بوده باشد ممکن است در این شرایط بتوان شرط مدرک تحصیلی را حذف کرد. متقاضی باید به دولت کانادا تعهد دهد که در آینده در بیزینسی که قرار است در استان بریتیش کلمبیا راه اندازی کند حداقل یک نفر کانادایی سیتیزن و یا مقیم دائم را استخدام خواهد کرد. تهیه بیزینس پلن در استان بریتیش کلمبیا مانند دیگر استان ها اجباری می باشد. متقاضیان باید به طرح تجری که برای دولت ارسال می کنند تسلط کامل داشته باشند تا در زمان مصاحبه بتوانند به صورت کامل و شفاف در مورد طرح خود صحبت کنند و در نهایت تاییدیه اولیه را از سوی دولت دریافت کنند. خوشبختانه در کار آفرینی در کانادا در استان بریتیش کلمبیا سفر اکتشافی از منطقه ای که قرار است در آن بیزینس را راه اندازی کنید اجباری نیست. مدرک زبان در برنامه Base جزو الزامات این برنامه نمی باشد. ولی قطعاً داشتن مدرک زبان حتی با نمره کم هم تاثیر بسیار مثبتی در پرونده متقاضی خواهد گذاشت.

این روش مهاجرتی به صورت Active Management هست. بعد از اینکه بیزینس خود را در کشور کانادا راه اندازی کردید موظفید به صورت روزانه آن را مدیریت کنید. این برنامه مهاجرتی هم مانند سایر استان ها براساس امتیازبندی می باشد. متقاضیان باید یک سری شرایط را دارا باشند مانند تحصیلات، سوابق کاری، مدرک زبان، سن، منطقه ای که قرار است بیزینس را راه اندازی کنید و تعداد افرادی که قرار است استخدام کنید هر کدام به صورت مجزا دارای امتیاز هستند و در نهایت از همه مهم تر میزان سرمایه و دارایی برای این برنامه است. متقاضیان باید نشان دهند که حداقل 200 هزار دلار کانادا سرمایه گذاری خواهید کرد و میزان دارایی که به دولت نشان می دهند در واقع 600 هزار دلار کانادا است. نکته مهم این است که میزان دارایی می تواند شامل ملک و املاک در ایران، سهام، پول داخل حساب بانکی و هر چیزی که بتوانند ارزش آن را نشان دهند می توانند به عنوان دارایی اعلام کنند.

بعد از اینکه متقاضیان اقدام می کنند سیستم بر اساس طرح تجاری و سایر شرایط متقاضی امتیاز شخص را تعیین می کند و در نهایت افراد به نسبت امتیازی که به دست می آورند در رقابت با سایر افراد از تمامی نقاط دنیا قرار می گیرند تا زمانی که دولت برای آنها دعوت نامه ارسال کند. بعد از دریافت دعوت نامه متقاضیان باید مدارک خود را ارسال کنند و منتظر تاییدیه دولت بمانند و در صورت قبول شدن متقاضیان می توانند با Work Permit وارد کانادا شوند. پس از ورود، افراد باید بیزینس خود را راه اندازی کنند و حداقل یک نفر کانادایی استخدام کنند و بعد از 18 ماه گزارشی را از بیزینس ایجاد شده تعیه کرده و به دولت ارائه می کنند. در صورتی که تمامی مفاد قرارداد رعایت شده باشد متقاضیان می توانند جهت اخذ اقامت دائم کشور کانادا برای خود ، همسر و فرزندان زیر 22 سال اقدام کنند.

کار آفرینی در کانادا در جزیره پرنس ادوارد

امروزه کانادا به مهاجر پذیرترین کشور دنیا معروف است. همچنین به دلیل انگلیسی زبان بودن این کشور سالیانه کار آفرینان و سرمایه گذاران فراوانی از سرتاسر دنیا برای راه اندازی یک بیزینس به این کشور می آیند. یکی دیگر از مناطق کانادا که افراد می توانند برای کار آفرینی در کانادا اقدام کنند جزیره زیبا پرنس ادروارد می باشد. این جزیره در شرق کانادا واقع شده است. علاقمندان زیادی برای سرمایه کذاری در این جزیره زیبا سالیانه در رقابت هستند. زیرا این برنامه یکی از کم هزینه ترین و یا ارزان ترین برنامه های کار آفرینی در کانادا می باشد. و افراد می توانند با استفاده از این برنامه اقامت دائم برای خود، همسر و حتی فرزندان زیر 21 سالشان دریافت کنند. در ادامه جزئیات این برنامه را در قالب جدولی برای شما به نمایش گذاشته ایم:

محدوده

بدون محدودیت
دارایی (دلار کانادا)

600 هزار

سرمایه گذاری (دلار کانادا)

150 هزار
تجربه یا سابقه کاری

3 سال در 5 سال گذشته (مدیریتی)

5 سال در 7 سال گذشته (مدیریتی)

مالک حداقل 50 درصد بیزنس بوده باشند

تحصیلات

حداقل دیپلم: قبول ولی صفر امتیاز

مدارک دانشگاهی: امتیاز بیشتر

سن

21 تا 59

بیشترین امتیاز: 25 تا 44 سال

زبان

CLB 5
سفر اکتشافی

اجبار نیست

میزان سهام

بدون محدودیت
وضعیت اقامت

کاری 2 ساله

همراه

فرزند تا 22 سال

مدرک زبان و سابقه کار همسر دارای امتیاز است

همانطور که گفته شد کار آفرینی در کانادا براساس امتیاز بندی می باشد.  ماکسیمم این امتیاز 200 می باشد. خوشبختانه با توجه به فاکتورهای ذکر شده رسیدن به این امتیاز کار دشواری نمی باشد. هر یک از استان ها شرایط خاصی دارند. برای سرمایه گذاری در جزیره پرنس ادوارد افراد باید ابتدا امتیازات لازم را بدست آورند تا بتوانند از طریق سرمایه گذاری جزیره پرنس ادوارد اقدام کنند. به دست آوردن امتیاز در این جزیره کار خیلی سختی نمی باشد. فاکتور هایی که در امتیاز بندی تاثیر گذارند نظیر سن، مدرک زبان، سابقه کاری و غیره. همچنین در این برنامه سابقه کار و مدرک زبان همسر هم می تواند امتیاز متقاضی را افزایش دهد. علاوه بر این دولت برای جزیره پرنس ادوارد لیستی از مشاغل مورد نیاز را ارائه کرده است در صورتی که افراد طرح تجاری خود را در این زمینه ها انتخاب نمایند می توانند امتیاز بیشتری بدست آورند. زمینه هایی مانند کشاورزی، ماهیگیری، جنگل داری و سایر بیزینس هایی که بتوان کار صادرات انجام داد. شایان ذکر است در این نوع سرمایه گذاری متقاضیان نیاز به استخدام افراد کانادایی ندارند. در ادامه جزئیتان این برنامه را دقیق تر بررسی می کنیم.

بالاترین امتیاز برای محدوده سنی 21 تا 49 سال می باشد.

اگر بتوانید نشان دهید که در 7 سال گذشته 5 سال مالک بیش از 50 % یک بیزینس بوده اید می توانید 50 امتیاز از این قسمت بدست آورید. و اگر در 5 سال گذشته 3 سال مالک بیش از 50 درصد بیزینس بوده باشید می توانید 40 امتیاز کسب کنید. نکته مهم این است که سابقه ارائه شده به دولت کانادا باید با ایده تجاری که تهیه کرده اید در یک راستا باشند.

در صورت دارا بودن فوق لیسانس و یا دکتری 25 امتیاز کسب می کنند. اگر لیسانس یا فوق دیپلم به همراه یک مدرک اضافی داشته باشند 20 امتیاز بدست می آورند.

کمترین مدرک زبان آیلتس 4 یا 4.5 می باشد. اگر در کشور کانادا تحصیل کرده باشند و یا در حال تحصیل باشند می توانند بالاترین امتیاز را از این بخش دریافت می کنند.

در صورتی که متقاضیان در کشورهای انگلیسی و فرانسوی زبان تحصیل و یا کار کرده باشند میتوانند در این برنامه امتیاز دریافت کنند.

در صورتی که همسر و یا فرزندان متقاضی دارای تحصیلات و مدرک زبان باشند می توانند امتیاز بدست آورند.

در ابتدا متقاضیان درخواست خود را برای دولت کانادا ارسال می کنند. کانادا پرونده را بررسی کرده و در صورتی که طرح تجاری آنها دارای شانس باشد به متقاضیان اعلام می کند که درخواستاشان را به صورت رسمی ثبت کنند. به طور کلی 10 هزار دلار هزینه های دولتی دارید که باید به دولت کانادا در ابتدا پرداخت کنید. اگر در این پروسه قبل از اینکه پرونده شما ریجکت شود خودتا انصراف بدید می توانید 7500 دلار را پس بگیرید در غیر این صورت پس از ریجتی این مبلغ برگشت داده نمی شود. البته با توجه به اینکه می خواهید در جزیره پرنس ادوارد سرمایه گذاری کنید و در نهایت اقامت کشور کانادا را برای خود و خانوادتان بدست آورید این روش بسیار با ارزش است و این اعداد و ارقام خیلی اهمیت ندارد.

کار آفرینی در کانادا در استان نووا اسکوشیا

کار آفرینی در کانادا به دلیل متنوع بودن برنامه های سرمایه گذاری مورد علاقه بسیاری از کار آفرینان در دنیا قرار گرفته است. کانادا با ارائه برنامه های مهاجرتی متنوع نشان داده است که در امر سرمایه گذاری بسیار فعال است و قصد دارد تا از طریق این برنامه ها اقتصاد کشور خود را افزایش دهد. یکی دیگر از برنامه های کار آفرینی در کانادا در استان نووا اسکوشیا می باشد. این طرح هم نسبت با سایر طرح های شهرهای بزرگ کانادا راحت تر می باشد و افراد می تواند با سرمایه گذاری در این برنامه شانس بیشتری نسبت به سایر استان ها داشته باشند. درجدول پیشرو اطلاعات دقیقتری در رابطه با سرمایه گذاری استان نووا اسکوشیا خدمتتان ارائه می کنیم.

محدوده

بدون محدودیت

بیزینس در صورتی که بیرون از هلیفکس باشد امتیاز جداگانه ای دارد

دارایی (دلار کانادا)

600 هزار

سرمایه گذاری (دلار کانادا)

150 هزار
تجربه یا سابقه کاری

3 سال در 5 سال گذشته مالک و مدیریت بیزینس

تحصیلات

حداقل دیپلم: 8 امتیاز

لیسانس: 21 امتیاز

سن

21 تا 55

بیشترین امتیاز: 33 تا 39 سال

زبان

CLB 5
سفر اکتشافی

اجبار نیست مگر کسانی که تمایل به خرید بیزینس فعال دارند

میزان سهام

بدون محدودیت
وضعیت اقامت

کاری حداقل 1 ساله

همراه

فرزند تا 22 سال

مدرک زبان و سابقه کار همسر دارای امتیاز است.

استخدام کانادایی

اجبار نیست ولی امتیاز دارد

جزئیات جدول در مورد نوا اسکوشیا:

بالاترین امتیاز مربوط به 33 تا 39 سال می باشد.

3 سال در 5 سال مالک یک بیزینس و یا بیش از 50 درصد سهامدار بوده باشید. اگر بتوانید بیشتر از این مدت سابقه نشان دهید میتوانید امتیاز بیشتری بدست آورید.

مدرک دیپلم 8 امتیاز دارد و این مدرک حداقل تحصیلات این برنامه می باشد. در صورتی که متقاضی تحصیلات بیشتر از دیپلم داشته باشد موفق به اخذ امتیاز بیشتری است.

حداقل داشتن مدرک زبان آیلتس 5 یا 5.5 برای این برنامه الزامی است. اگر بتوانید نمره آیلتس بالاتری ارائه دهید می توانید امتیاز بیشتری بدست آورید.

متقاضیانی که بخواند یک کسب و کار جدید در این استان راه اندازی کنند نیاز به سفر اکتشافی ندارند اما در صورتی که بخواهند یک بیزینس فعال در این استان خریداری کنند باید یک بار به کانادا سفر کنند.

در صورتی که همسر و یا فرزندانتان دارای تحصیلات و مدرک زبان باشند می توانند امتیاز کسب کنند و یا اگر متقاضی در استان نووا اسکوشیا کار و یا تحصیل کرده باشد و حتی سفری از قبل به این استان داشته باشند می توانند امتیاز بیشتری اخذ کند.

کار آفرینی در کانادا در استان نیوبرانزویک

از دیگر استان های کار آفرینی در کانادا، استان نیوبرانزویک است. متقاضیانی که سابقه مدیریتی دارند و همچنین سرمایه لازم برای سرمایه گذاری را دارا هستند می توانند از این طریق اقامت بلند مدت کشور کانادا را برای خود و خانواده اخد کنند. اخیراً در این برنامه تغییراتی صورت گرفته است. در گذشته افراد به محض اینکه تاییدیه دولت را برای کار آفرینی این استان می گرفتند می توانستنند به همراه خانوادشان به کانادا سفر کنند و در بدو ورود اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند. علاوه بر این تنها 100 هزار دلار کانادا بابت ودیعه به دولت نیوبرانزویک باید پرداخت می کردند. و این مبلغ را بعد از راه اندازی بیزینس خود می توانستند از دولت نیوبرانزویک دریافت کنند. هم اکنون این شرایط تغییر کرده است و متقاضیان در صورت واجد شرایط بودن می توانند Work Permit و یا ویزای کاری دریافت نمایند و به کشور کانادا وارد شوند. دولت نیوبرازویک به متقاضیان 9 ماه فرصت می دهد تا طرح خود را عملی کنند و پس از 1 سال افراد باید گزارشی در رابطه با طرح راه اندازه شده به دولت ارائه دهند تا بتوانند اقامت دائم کانادا را برای خود، همسر و فرزندان زیر 22 سال خود دریافت کنند. همان طور که گفته شده در طرح جدید ودیعه 100 هزار دلاری حذف گردیده است.

قبل از این متقاضیان می بایست مبلغ 250 هزار دلار در استان نیوبرانزویک سرمایه گذاری می کردند. اما با تغییرات جدید این مبلغ به 150 هزار دلار رسیده است. همچنین سن افراد برای این برنامه نسبت به گذشته افزایش یافته و به 59 سال رسیده است. در ادامه شرایط استان نیوبرانزویک را دقیقتر بررسی می کنیم.

دارایی (دلار کانادا)

500 هزار
سرمایه گذاری (دلار کانادا)

150 هزار

تجربه یا سابقه کاری

3 سال در 5 سال گذشته مالک و مدیریت بیزینس
تحصیلات

حداقل دیپلم

سن

22 تا 59
زبان

CLB 5

وضعیت اقامت

کاری حداقل 1 ساله
همراه

فرزند تا 22 سال

کار آفرینی در کانادا و استانداردهای سرمایه گذاری کانادا

قبل از اینکه در هر کشوری سرمایه گذاری کنید لازم است در مورد استانداردهای سرمایه گذاری آن کشور اطلاعات بدست آورید. زیرا از این طریق شما می توانید مواردی مانند کنترل فساد برای سرمایه گذاری در آن کشور و یا نرخ مصادره اموال کار آفرینان را مورد ارزیابی دقیقتر قرار دهید. در نتیجه با بررسی این موارد می توانید نتیجه بگیرید که آیا سرمایه گذاری در کشور مورد نظر سودمند خواهد بود؟ برای کار آفرینی در کانادا هم در ابتدا این فاکتورها را مورد ارزیابی قرار می دهیم.

 • خطر مصادره اموال

  متاسفانه کشورها می توانند متقاضیان را به خاطر عدم وجود عدالت, تغییرات قوانین کشورها و یا تحریم، اموال کار آفرینان را مصادره کنند. قبل از هر درخواست لازم است نرخ مصادره کانادا را برای کار آفرینی در کانادا بررسی کنید. میزان اندازه گیری این نرخ در کشور کانادا بین اعداد 1 تا 7 می باشد که عدد یک کمترین میزان مصادره و عدد 7 بیشترین میزان مصادره را شامل می شود.

 • کنترل فساد

  برای کنترل فساد نیاز است تا افراد عواملی نظیر اقتصاد، قوانین و سیاست کشور کانادا را مورد بررسی قرار دهند. منظور از فساد یعنی افرادی برای منفعت های شخصی خودشان از قدرتی که دارند استفاده کنند. نمودار زیر نشان دهنده میزان فساد کشور کانادا می باشد. میزان بررسی در این نمودار بین اعداد 2.5- تا 2.5+ می باشد. بهترین میزان در این نمودار برای نرخ فاسد 2.5+ است. و طبق گزارشات به دست آمده در سال 2019 نرخ فساد در کشور کانادا 1.77+ می باشد.

کار آفرینی در کانادا و بررسی شاخص های اقتصادی

برای کار آفرینی در کانادا نیاز است شاخص های اقتصادی این کشور هم مورد بررسی قرار  گیرد. با بررسی شاخص های اقتصادی متقاضیان می توانند شرایط اقتصادی کشور کانادا را تجزیه و تحلیل کرده و همچنین تا حدودی این شرایط را در آینده پیش بینی کنند. تا بتوانند با دقت و آگاهی بیشتری نسبت به کار آفرینی در کانادا اقدام کنند. مهم ترین این شاخص ها مانند تولید ناخالص داخلی و نرخ بیکاری می باشد.

 • تولید ناخالص داخلی

  منظور از تولید ناخالص داخلی یعنی مخارج دولت + سرمایه گذاری + هزینه های مصرفی شخصی و صادرات می باشد. کاهش این نرخ یعنی کاهش تولید و افزایش آن یعنی افزایش تولید. با توجه به نتایج بدست آمده این نرخ از سال 2010 در کانادا رو به افزایش است و در سال 2019 به 46.189 سالیانه رسیده است. این به این معنی است که تولید در کشور کانادا سال به سال رو به افزایش است.

 • نرخ بیکاری

  یکی از عوامل مهم برای کار کردن و یا راه اندازی یک بیزینس در کشور کانادا بررسی نرخ بیکاری می باشد. افرادی که تمایل به کار کردن در کانادا دارند ولی نمی توانند کار مورد نظر را پیدا کنند تعیین کننده این شاخص هستند. برای کار آفرینی در کانادا دانستن نرخ بیکاری اهمیت فراوانی دارد. بهتر است بدانید که کم بودن نرخ بیکاری در هر کشوری نشان دهنده رشد اقتصادی آن کشور است. در چند سال گذشته این نرخ در کانادا به شدت کاهش یافته است که نشان گر رشد و رونق اقتصاد کشور کانادا است. این نرخ در سال 2021 به 8.4 رسیده است.

کار آفرینی در کانادا و انواع شرکت ها

کار آفرینی و ثبت شرکت در کانادا شامل 4 گروه می شود. متقاضیان متناسب با طرح تجاری خود می توانند یکی از این گروه ها را انتخاب کنند.

 • شرکت با مسئولیت محدود

  معروفترین، راحت ترین و اما پر هزینه ترین ثبت شرکت در کانادا مربوط به ثبت شرکت با مسئولیت محدود می باشد. متقاضیان می توانند با افراد خانواده خود این شرکت را ثبت کنند و همچنین صاحبان شرکت در کار آفرینی در کانادا و ثبت شرکت با مسئولیت محدود مسئول بدهی نمی باشند.

 • شرکت تعاونی

  ثبت شرکت تعاونی مانند روش اشخاص حقیقی برای کار آفرینی در کانادا آن را ثبت می کنند. تفاوت این روش با روش قبلی این است که شرکت متعلق به تمامی شرکا می باشد.

 • شرکت با مالکیت شخصی

  ساده ترین ثبت شرکت در کانادا مربوط به شرکت با مالکیت شخصی می باشد و افرادی که این نوع شرکت را ثبت می کنند مسئولیت نا محدودی دارند به همین دلیلی بانک های کانادا تمایلی به پرداخت وام به این شرکت ها را ندارند.

 • شرکت مشارکتی

  از اسم این شرکت می توان فهمید که تمامی افراد در این شرکت شریک هستند و همچنین مسئول بدهی های یکدیگرند. ساده ترین روش ارسال گزارش مالیاتی در کانادا مربوط به این دسته از شرکت ها می باشد.

کار آفرینی در کانادا و هزینه های مربوطه

برای کار آفرینی در کانادا متقاضیان نیاز دارند تا در ابتدا شرکتی را ثبت کنند به همین منظور برای ثبت شرکت نیاز به پرداخت هزینه هایی هستند. هزینه های مربوط به ثبت شرکت ها در استان های مختلف کانادا متفاوت می باشد. در مجموع ثبت شرکت در کشور کانادا دارای هزینه های زیادی نمی باشد. در ادامه سعی کردیم این هزینه ها را در استان های مختلف بررسی کنیم.

استان

هزینه (دلار کانادا)
بریتیش کلمبیا

350

انتاریو

360
نووا اسکوشیا

337

آلبرتا

450
کبک

326

کار آفرینی در کانادا و مزایا

کشور کانادا یک کشور کم جمعیت و پهناور می باشد. دولت کانادا برای اینکه بتواند اقتصاد کشور خود را رونق دهد روش های مهاجرتی متفاوتی را ارائه کرده است. این روش ها شامل تحصیلی، کاری، کار آفرینی می باشد. به همین منظور سالیان سال است به دلیل شرایط خوب زندگی و آموزشی که دارد علاقه مهاجرین زیادی را به خود جلب کرده است. همچنین کانادا مهاجر پذیرترین کشور دنیا در حال حاضر محسوب می شود. متقاضیان با هر یک از این روش ها می توانند اقامت بلند مدت این کشور را اخذ نمایند. این مقاله توسط تیم مجرب موسسه حقوقی ملک پور تهیه و گردآوری گردیده است و هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر عنوان جایز نمی باشد. در ادامه این مطلب می خواهیم به فواید، مزایا و نکات مثبت کار آفرینی در کانادا بپردازیم.

 • بالا بودن منابع معدنی و انرژی
 • پنجمین تولید کننده نفت و گاز در دنیا
 • نزدیکی به کشور آمریکا
 • مالیات کار آفرینی در کانادا در مقایسه با مالیات فردی کمتر می باشد
 • دارا بودن سیستم فوق العاده بانکی

کار آفرینی در کانادا و خدمات موسسه MIE

همانطور که در این مقاله گفتیم راه های کار آفرینی در کانادا بسیاز زیاد و متنوع می باشد. کافی است که متقاضیان بتوانند براساس شرایط خود راه درست و مناسبی را انتخاب کنند. کارآفرینی کانادا دارای ریزه کاری های بسیاری می باشد به همین منظور داشتن یک وکیل خبره در این راه می تواند شما عزیزان را یاری برساند. موسسه حقوقی ملک پور با داشتن 15 سال سابقه درخشان در تمامی امور مهاجرت اعم از کار آفرینی، تحصیلی، کاری و غیره می تواند یار و یاور شما عزیزان در این راه باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و تغییرات به روز می توانید با مشاورین موسسه ملک پور در ارتباط باشید.

کار آفرینی در کانادا و مراحل ثبت نام

متقاضیان کار آفرینی در کانادا در قدم اول باید شرکتی را با توجه به زمینه فعالیت و طرح تجاری خود ثبت کنند. ثبت شرکت در این کشور بسیار کار راحتی می باشد.

 • گام اول

  انتخاب یک اسم مناسب با زمینه فعالیت شرکت اولین قدم برای ثبت شرکت می باشد. این اسم به هیچ عنوان نباید تکراری باشد. افرادی که می خواهند کار آفرینی درکانادا را انجام دهند می توانند از سیستم آنلاین ثبت شرکت استفاده کنند.

 • گام دوم

  تهیه اساسنامه شرکت از دیگر مدارک مهم برای ثبت شرکت در کانادا می باشد. اساسنامه شامل نام شرکت، روش سرمایه گذاری، هدف شرکت، تعداد شرکا، محل قرار گیری شرکت و غیره می باشد. اساسنامه کانادا رکن اصلی شرکت می باشد و باید به زبان فرانسوی و انگلیسی تهیه شود.

 • گام سوم

  برای تاسیس هر شرکت نیاز است یک مدیر عامل تعریف شود. سن مدیر عامل شرکت کمتر از 18 سال نباید باشد. ارائه گواهی سوء پیشینه برای متقاضیان کار آفرینی در کانادا الزامی می باشد. همچنین متقاضیان به هیچ عنوان نباید سابقه ورشکستی در بیزینسی را دارا باشند.

 • گام چهارم

  در آخر فرم هایی مربوط به ثبت شرکت وجود دارد که متقاضیان باید آنها را تکمیل کنند و همچنین هزینه های گفته شده متناسب با استان درخواستی و نوع روش کار آفرینی در کانادا را پرداخت نمایند.

کار آفرینی در کانادا و بیزینس پلن

اولین و مهم ترین مدرک برای کار آفرینی در کانادا ارائه بیزینس پلن و یا به اصطلاح طرح تجاری می باشد. در این طرح متقاضیان باید به صورت کامل بیزینس مورد نر خود را شرح دهند و اثبات کنند که در صورت راه اندازی این طرح برای کانادا سودمند خواهد بود و باعث افزایش رشد اقتصادی این کشور می شود. این طرح باید به صورت کامل و دقیق در مورد تولید، خدمات، بازار، تکنولوژی و منابع انسانی بررسی شود و به صورت کتبی ذکر گردد. همچنین در تهیه این طرح متقاضیان باید پاسخ تعدادی از سوالات مد نظر را به صورت شفاف داده باشند. مانند شناسایی رقبیان در کانادا، شناسایی بازار هدف، نحوه رسیدن به سود دهی، نحوه رقابت سالم و غیره.

کار آفرینی در کانادا و نکات مهم نهایی

از دیگر نکات مهم در کار آفرینی کانادا این است که متقاضیان باید بدانند کار آفرینی در کانادا مانند سایر کشورهای اروپایی نمی باشد و دارای سختگیری های زیادی است. در نتیجه رفت و آمد بین کشور کانادا و کشور ایران کار به دلیل مسافت منطقی نمی باشد. علاوه بر این افرادی که برای کار آفرینی در کانادا اقدام می کنند باید به طور کامل شرایط کار آفرینی را دارا باشند.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

⭐️شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.⭐️

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

پاسخ به سوالات در مورد کار آفرینی در کانادا

✔️حداقل سرمایه جهت کار آفرینی در کانادا چه میزان است؟

حداقل سرمایه مورد نیاز برای کار آفرینی در کانادا 150 هزار دلار کانادا می باشد.

✔️آیا با داشتن حداقل دیپلم می توان در کانادا سرمایه گذاری کرد؟

بله. در بعضی از روش ها شما می توانید با داشتن حداقل دیپلم 12 ساله جهت کار آفرینی در کانادا اقدام کنید. و هم چنین در صورتی که تحصیلات بیشتر از دیپلم داشته باشید می توانید امتیاز بیشتری کسب کنید.

✔️برای کار آفرینی در کانادا در استان بریتیش کلمبیا آیا نیاز به سفر اکتشافی است؟

بله، برای اکثر استان های کانادا برای کار آفرینی شما موظفید سفر اکتشافی داشته باشید ولی استان هایی مانند نووااسکوشیا، پرنس ادوارد و بریتیش کلمبیا سفر اکتشافی اجبار نمی باشد.

✔️آیا به محض تاییدیه بیزینس پلن می توان اقامت کانادا را دریافت کرد؟

در گذشته از طریق کار آفرینی در کانادا در استان نوبرانزویک متقاضیان می توانستند با پرداخت 100 هزار دلار به عنوان بیعانه اقامت این کشور را در بدو ورود دریافت کنند ولی در حال حاضر تغییراتی در این استان اتفاق افتاده است که به طور کلی متقاضیان با ویزای ورک پرمیت می توانند به کانادا سفر کنند و همچنین دیگر نیازی به پرداخت بیعانه به این دولت نمی باشد.

سخن نهایی در رابطه با کار آفرینی در کانادا

در این نوشتار به طور کامل در مورد کار آفرینی در کانادا صحبت کردیم. کانادا کشوری پهناور و مهاجر پذیز می باشد. زبان این کشور انگلیسی و فرانسوی می باشد به همین دلیل خیلی از مردم در سراسر دنیا تمایل به دریافت اقامت و تابعیت این کشور را دارند. کشور کانادا دارای برنامه های مهاجرتی متفاوتی است مانند تحصیلی، کاری و کار آفرینی و یا سرمایه گذاری. در این مقاله به صورت جامع در مورد روش های کار آفرینی در کانادا در تمامی استان ها صحبت کردیم. همان طور که مطالعه فرمودید استان هایی نظیر انتاریو، بریتیش کلمبیا، جزیره پرنس ادوارد، نیوبرانزویک و نووا اسکوشیا. هر کدام از این استان ها با توجه به موقعیت جغرافیایی و شرایط استانی دارای برنامه متقاوتی هستند. چنانچه تمایل دارید تا از طریق کار آفرینی در کانادا اقدام کنید بهتر است بدایند که داشتن یک وکیل خبره می تواند در این راه شما را کمک کن تا خدایی نکرده دچار مشکل نشوید. به طور کلی اولین قدم برای کار آفرینی در کانادا داشتن یک طرح تجاری قوی و یا بیزینس پلن خوب می باشد. در ابتدا متقاضیان طرح و ایده خود را به دولت کانادا اعلام می کنند پس از اینکه ایده آنها تایید شد در داخل سایت مربوطه ثبت نام می کنند. کار آفرینی در کانادا براساس امتیاز بندی می باشد. متقاضیان با توجه به شرایطشان و شرایط استانی که می خواهند درخواست دهند امتیازات متفاوتی دریافت می کنند و در این سیستم با هم به رقابت می پردازند تا زمانی که اداره مهاجرت دعوت نامه برای متقاضیان ارسال کند. بعد از ارسال دعوت نامه متقاضیان باید مدارک خود را برای اداره مهاجرت ارسال کنند و بعد از گذشت چند ماه متقاضیان ویزای کاری و یا Work Permit دریافت می کنند. زمان راه اندازی کسب و کار در استان های مختلف متفاوت است. به طور کلی بعد از زمان مشخص شده متقاضیان کار آفرینی در کانادا باید از بیزینس خود یک گزارشی تهیه کنند و در صورت اینکه به تمام تعهدات خود عمل کرده باشند می توانند اقامت بلند مدت کانادا را برای خود، همسر و فرزندان خود اقدام کنند. در نهایت می توانند تابعیت و پاسپورت این کشور را اخذ نمایند. اخذ پاسپورت کانادا بسیار با ارزش می باشد. موسسه حقوقی ملک پور با داشتن 15 سال سابقه فوق العاده در امور مهاجرتی می تواند شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری رساند همچنین موسسه حقوقی ملک پور سوابق درخشانی در زمینه کار آفرینی در کانادا را دارا می باشد. شما عزیزان می توانید به صورت رایگان شرایط خود را ارزیابی کنید. کافی است با تلفن های موسسه تماس بگیرید و یا در وب سایت های مجموعه درخواست خود را ثبت نمایید. مشاورین ما در کوتاهترین زمان پاسخگوی شما سروران گرامی هستند. علاوه بر این شما می توانید در بخش دیدگاه ها سوالات خود را برای ما بنویسید کارشناسان مجرب ما به تمامی سوالات شما پاسخ خواند داد.

1 پاسخ
 1. ناشناس
  ناشناس گفته:

  سلام
  48 ساله هستم. دارای دو فرزند 21 ساله و 17 ساله. در رابطه با درآمد آیا فقط باید ملک داشته باشیم یا سر قفلی مغازه هم می تواند شامل این دارایی باشد؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *